Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-16, 13:24   #2941
Bunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Bunia77 Pokaż wiadomość
Czy moge prosic o sprawdzenie tego filtra:

Boots Soltan 50+ Moisturising Suncare Lotion

Skład: Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicyate, Methylene bis-benzotriazoyl tetramethylbutylphenol, C18-36 acid glycol ester, Polyglyceryl-3 methyglucose distearate, PVP/eicosene copolymer, Dimethicone, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Butyrospermum parkii butter, Diethylhexyl butamido triazine, Disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate, Titanium dioxide, Decyl glucoside, Phenoxyethanol, Potassium cetyl phosphate, Perfum, Polysorbate 20, Tocopherol acetate, Sodium polyacrylate, Sodium hydroxide, Silica, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Vitis vinifera, Tetrasodium EDTA, Dimethyl oxazolidine, Propylene glycol, , Xanthan gum, Butylene glycol, Panax ginseng, Dipropylene glicol, Aminomethyl propanol

Czy moze cos zapychac albo podrazniac?
Moge prosic o rzucenie okiem? Czy ten filtr sie w ogole nadaje, czy raczej niestabilny?
Bunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:36   #2942
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Bunia77 Pokaż wiadomość
Moge prosic o rzucenie okiem? Czy ten filtr sie w ogole nadaje, czy raczej niestabilny?
Filtry Soltan z Bootsa są fotostabilne - pisała o tym jeszcze Basia na starej Biochemii
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:45   #2943
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Aga, masz tu kilka emoleintów, w tym glicerynę, ale wg mnei nie powinien zapychać. Duży porcent produkty stanowią skłądniki pochodzenia naturanego: wyciąg z korzenia łopianu (działąnie regulujące wydzielanie sebum) i wyciąg z kory cynamonowca (czyli nie dla cer alergiczno-wrażliwo-naczynkowych, bo może spowodowac podrażnienie). Reszta OK, chociaz, tradycyjnie, nie podoba mi sie DMDM H.
no właśnie mnie podrażnia, mam po nim rumień. Czyli to wina tego cynamonowca.
Dziękuję
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:49   #2944
atena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 87
Question Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez atena Pokaż wiadomość
Prosze zorientowane w temacie osoby o porownanie skladu obu tych produktow, poniewaz nie wiem, ktory wybrac i czy w ogole ich dzialanie moze byc porownywalne?

1.Producent: Viviean Viv microdermabrasion – peeling do mikrodermabrazji

Zawiera mikrokryształki tlenku glinu oraz składniki łagodzące i regeneracyjne takie jak: olej z kiełków pszenicy, słonecznika i marchewki, wyciągi z dziurawa, marchewki oraz pantenol, retinol i witaminę E

Ingredients: AQUA (WATER), ALUMINA, PROPYLENE GLYCOL, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) SEED OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, RETINYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM (FRAGRANCE), MAGNESIUM NITRATE, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BHA, CITRIC ACID, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE

2. Producent: SeSDERMA / MediDerma Abradermol Microdermabrasion Cream 42%
Krem do mikrodermabrazji

SKŁAD:
TLENEK ALUMINIUM 42%, NIACYNAMID 5%, MASŁO KARITE 3%.

SKŁADNIKI: TLENEK GLINU, WODA, NIACYNAMID, MASŁO SHEA ( BUTYROSPERMUM PARKII), GLICERYNA, C12-15 ALKYL BENZOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETIKON, PEG-100 STEARYNIAN, STEARYNIAN GLICERYLU, ALKOHOL CETEARYLOWY, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE,/ VP COPOLYMER, FENOKSYETANOL, DWUSODOWY EDTA, METYLPARABEN, ETYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ŚRODEK ZAPACHOWY.

Czy ich dzialanie mozna porownac z efektami uzyskiwanym poprzez stosowanie Microdermabrasion In Jar Dr Brand'ta?

Z gory dziekuje za wszelkie wyjasnienia
Bardzo prosze o pomoc w wyborze-dodam tylko, ze rozni je przede wszystkim cena (niemal dwukrotnie), wiec zalezy mi na rozsadnym finansowo rozwiazaniu, ale tez skutecznosci (jak jest porownywalna to decyzja bedzie oczywista

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-01-16 o 14:26
atena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 14:31   #2945
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez atena Pokaż wiadomość
Prosze zorientowane w temacie osoby o porownanie skladu obu tych produktow, poniewaz nie wiem, ktory wybrac i czy w ogole ich dzialanie moze byc porownywalne?

1.Producent: Viviean Viv microdermabrasion – peeling do mikrodermabrazji

Zawiera mikrokryształki tlenku glinu oraz składniki łagodzące i regeneracyjne takie jak: olej z kiełków pszenicy, słonecznika i marchewki, wyciągi z dziurawa, marchewki oraz pantenol, retinol i witaminę E

Ingredients: AQUA (WATER), ALUMINA, PROPYLENE GLYCOL, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) SEED OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, RETINYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM (FRAGRANCE), MAGNESIUM NITRATE, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BHA, CITRIC ACID, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE

2. Producent: SeSDERMA / MediDerma Abradermol Microdermabrasion Cream 42%
Krem do mikrodermabrazji

SKŁAD:
TLENEK ALUMINIUM 42%, NIACYNAMID 5%, MASŁO KARITE 3%.

SKŁADNIKI: TLENEK GLINU, WODA, NIACYNAMID, MASŁO SHEA ( BUTYROSPERMUM PARKII), GLICERYNA, C12-15 ALKYL BENZOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETIKON, PEG-100 STEARYNIAN, STEARYNIAN GLICERYLU, ALKOHOL CETEARYLOWY, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE,/ VP COPOLYMER, FENOKSYETANOL, DWUSODOWY EDTA, METYLPARABEN, ETYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ŚRODEK ZAPACHOWY.

Czy ich dzialanie mozna porownac z efektami uzyskiwanym poprzez stosowanie Microdermabrasion In Jar Dr Brand'ta?

Z gory dziekuje za wszelkie wyjasnienia
Bardzo prosze o pomoc w wyborze-dodam tylko, ze rozni je przede wszystkim cena (niemal dwukrotnie), wiec zalezy mi na rozsadnym finansowo rozwiazaniu, ale tez skutecznosci (jak jest porownywalna to decyzja bedzie oczywista
Pierwsza sprawa - nie znam dermabrazji Dr Brandta (znam tylko mało zachęcającą cenę).
Z dwóch wyzej wymienionych porduktów wybrałąbym Vivian. Producent trochę nabujał pisząc ze jest tam retinol (jest palitynian retinylu), ale produkt wygląda na łągodniejszy i jednocześnie bogatszy w antyoksydanty. Konieczna jest po nim ochrona filtrem - zawiera wyciąg z dziurawca któy jest fotouczulający.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 14:50   #2946
droga A
Zadomowienie
 
Avatar droga A
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 774
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ooooo to jakas nowosc nie?

Filtry wyboldowalam,wygladaja na stabilne.

Trudno ocenic czy bedzie zapychac bo z tego typu produktem moze byc roznie.Sa tutaj uzyte emolienty,ktore moga zapychac jednak sa dosc daleko w skladzie ale....trzeba testowac

Nie wiem czy nowość, dostępne tylko w salonach kosmetycznych. Występuje w tubie 200 ml za 89 zł. Ma rzadką konsystencję i lekki zapach. Używam od kilku dni i balsam jeszcze mi krzywdy nie wyrządził. Niestety, świecę się po nim, ale tak to z filtrami bywa.

Tutaj można zobaczyć jak wygląda, chociaż opisane są inne wartości filtra, to wszystkie opakowania wyglądaja podobnie.
droga A jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 15:22   #2947
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Witam
mam pytania:
1.czy wazelina czysta 100% ma dzialanie zapychające??
2.wiem z watku ze gliceryna jest potencjalnym zapychaczem, ale widze je chyba w kazdym kremie :O czy istnieje krem nawilzajacy ktory nie ma gliceryny???

bardzo prosilabym o analize:
(byl analizowany ale tak ogolnie, mi chodzi o dokladniejsze info )
Pharmaceris T, OCTOPIROX, Kojący krem do twarzy
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Glycerin, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Ethylhexyl Triazone, Piroctone Olamine, Allantoin, Citric Acid, Chlorphenesin, Methylparaben.


co powiecie o balsamie do ust?

Ziołolek, Aquastop, Balsam do ust

Skład (INCI)
Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lanolin Alcohol, Paraffin, Beeswax, Tocopheryl Acetate.


bardzo proszę
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 16:31   #2948
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dołączam się do pytania agiii odnośnie gliceryny jako potencjalnego zapychacza, jak to jest z tą gliceryną, skoro występuje nagminnie w kosmetykach ?
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 17:23   #2949
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogłabym, moje Drogie, subtelnie się upomnieć o zwrócenie uwagi na mój problem?


Cytat:
Napisane przez TEKIShA* Pokaż wiadomość
Witam

Czy mogłabym poprosić o analizę podkładu korekcyjnego Oriflame?

Chodzi mi o ogólną analizę ze szczególnym naciskiem na zapychanie, do którego mam tendencję.
Czy podkład ten może faktycznie matowić, choćby lekko? Producent zapewnia o nim...
Czy może negatywnie wpłynąć na cerę z minimalnym skłonnościami do pękania naczynek?

Przejrzałam wątek i listę kosmetyków zanalizowanych, użyłam wyszukiwarki ale nie znalazłam jego analizy, więc jeśli prośba się powtórzyła to bardzo przepraszam.
A oto skład:

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, ISODODECANE , BUTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL- 4 ISOSTEARATE , HEXYL LAURATE , CETYLPEG/PPG-10/1 DIMETHICONE , BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE , HYDROGENATED POLYDECENE, SILICA, CERA ALBA (BEESWAX), NYLON-12 , MAGNESIUM SULFATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE , DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM (FRAGRANCE) , HYDROGENATED CASTOR OIL, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE , ISOOCTANE , PROPYLENE GLYCOL , PVM/MA COPOLYMER , VACCINIUM MYRTILLUS (EXTRACT) , ROSA CANINA (FRUIT EXTRACT) , PLANTAGO MAJOR (LEAF EXTRACT) , BHT, ASCORBYL GLUCOSIDE , CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDE), CI 77491 (IRON OXIDE), CI 77019 (MICA), CI 77499 (IRON OXIDE).

Z góry dziękuję
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 17:46   #2950
atena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pięknie dziękuję za odpowiedź Rzeczywiście produkty Dr Brandta są koszmarnie drogie (choć przyznaje, że -przynajmniej ta microdermabrasion- skuteczne...), a tych cena jest przystępna Polecany produkt w granicach 70 zl
atena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 21:31   #2951
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
chcialabym tylko delikatnie przypomniec o mojej prosbie kilka wpisow wyzej
ale jesli to problem to poprosze bradzo mocnoooooo o analize tylko tego jednego kremu
bede wdzieczna poniewaz strasznie mi zalezy na jego ocenie

WELEDA krem nawilżający Z OL. Z DZIKIEJ RÓŻY

Skład:woda, alkohol, olej jojoba, olejek z pestek brzoskwini, olejek z ziaren róży Mosqueta, gliceryna, gliceryd kwasu tłuszczowego, wosk karnauba, wosk pszczeli, tlenek glinu, wodno-alkoholowe wyciągi z rozchodnika purpurowego i skrzypu polnegowyciąg z mirry, wosk różany, mydło z wosku pszczelego, ksantan (naturalny środek spęczniający), karagen- mech irlandzki, mieszanina naturalnych olejków eterycznych.

czy nie bedzie wysuszal i nadaje sie do stosowania na noc?


DZIEKUJE SERDECZNIE ZA RADY I WASZE OPINIE)))))))))))
POZDRAWIAM BARDZOOOOOOO MOCNO
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 14:11   #2952
Ducky Duck
Raczkowanie
 
Avatar Ducky Duck
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pierwsza sprawa - nie znam dermabrazji Dr Brandta (znam tylko mało zachęcającą cenę).
Z dwóch wyzej wymienionych porduktów wybrałąbym Vivian. Producent trochę nabujał pisząc ze jest tam retinol (jest palitynian retinylu), ale produkt wygląda na łągodniejszy i jednocześnie bogatszy w antyoksydanty. Konieczna jest po nim ochrona filtrem - zawiera wyciąg z dziurawca któy jest fotouczulający.
Właśnie zobaczyłam, że produkt Viviean, którym się interesuję pojawił się na Biochemii Mam zatem pytanie odnośnie produktu, jeśli można. Przez ile czasu należy chronić twarz filtrem po tej mikrodermabrazji? I jak wysoki musi być ten filtr? L_V, jak myślisz, czy można stosować tę mikrodermabrazję także do ciała?
__________________
"...and we saved the world together for a while and that was lovely... "
Ducky Duck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 07:51   #2953
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam ogromną prośbę. Może mi ktoś napisać, pod jaką nazwą występuje silikon w szamponach? Będę bardzo wdzięczna.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 08:00   #2954
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wg mnie nadają się - uważaj tylko na DMDM H. Sam produkt wygląda ciekawie - olej z esłodkich migdałów, aloes, bisabolol. Nieodpowiedni dla osób uczulonych na rumianek.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 08:19   #2955
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam ogromną prośbę. Chciałabym się dowiedzieć, które z tych składników mogą powodować alergię kontaktową (pokrzywka, rumieniec) Musze dowiedzieć się co mnie uczula

Oceanic, AA Make Up, Jedwabisty podkład rozświetlający

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol


W wyszukiwarce znalazłam jedynie że silikony,maslo shea i sodium chloride może uczulać. A co z Methylparaben, Ethylparaben- te składniki chyba też uczulają?

Ziaja, Sopot, Krem brązujący relaksujący

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, isopropyl mirystate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, dihydroxyacetone, amber (succinum) extract, juglandis regia, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone

Znalazłam w wyszukiwarce analize tego kremu z Ziaji i pisało tam, ze krem posiada emolienty, które nie są dobre dla wrażliwców. Co to są te emolienty?
Jakiś czas temu pisałam, że uczuliła mnie cutibaza i ona też posiadała emolienty.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 20:30   #2956
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny co sadzicie o skladzie tego kremu?Wiem ze ochrona pewnie zerowa-ale konczy mi sie mleczko Avene(i jestem troche zmeczona jego zapachem)-i kupilam cos na szybkiego-ten krem jest bezzapachowy-tzn czuje zapach rozany-b lekki-alkoholu nie wyczuwam,mimo iz jest prawie na samym poczatku skladu-czy myslicie ze ten krem bedzie dobrze nawilzal?

Aubrey Organics Natural Sun SPF 20 Unscented Sunscreen

Active Ingredients INCI: Padimate O (PABA Ester), Titanium Dioxide. Inactive Ingredients INCI: Aqua, Aloe barbadensis (aloe) leaf juice*, cetyl alcohol (coconut fatty alcohol), alcohol denat., Simmondsia chinensis (jojoba) oil*, Glycine soja (soybean) oil, Aloe barbadensis (aloe) leaf extract, glyceryl linoleate and glyceryl linolenate (vitamin F), Rosa rubiginosa (Rosa Mosqueta&reg seed oil*, glycerin, Epilobium angustifolium (willowherb) extract, silica, tocopheryl acetate (vitamin E), lecithin, Citrus grandis (grapefruit) seed extract, Hamamelis virginiana (witch hazel) extract, ascorbic acid (vitamin C), Daucus carota sativa (carrot) root extract, beta-carotene.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 15:13   #2957
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pozwolę sobie nieśmiało przypomnieć o mojej prośbie, bo muszę w końcu kupić do ciała coś, co mnie nie pozapycha...

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Dermika Variete, mus poziomkowy CHERIMOYA:

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cyclomethicone, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Macadamia Ternifolia, Glyceryl Stearate Citrate, Elaeis Giuneensis, Decyl Olivate, Theobroma Cacao, Squalene, Anona Cherimolia, Dimethicone, Triethanolamine, Carbomer, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

oraz

Dermika Variete, mus różany AMORE:

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cyclomethicone, Macadamia Ternifolia, Cetyl Alcohol, Glycerin, Propylene Glycol, Triticum Vulgare, Glyceryl Stearate Citrate, Decyl Olivate, Theobroma Cacao, Centella Asiatica, Carnitine, Bioflavonoids, Caffeine, Algae, Panthenol, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Tea-Salicylate, Squalene, Rosa Damascena, Elaeis Guineensis, Dimethicone, Polysorbate 20, Citrus Grandis, Triethanolamine, Carbomer, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Standardowo interesuje mnie to, czy nie będą zapychać (niby nie ma paraffinum liquidum, trójglicerydów i innych typowych zapychaczy) i czy w ogóle są coś warte - nawilżają, odżywiają...? Jeżeli już, który lepszy?

Wczoraj spędziłam 0,5h na stoisku w sklepie w poszukiwaniu jakiegokolwiek nawilżacza bez paraffinum liquidum itd. i nie znalazłam NIC. Nawet w tzw. lekkich preparatach przeznaczonych do skóry wrażliwej napchane jest tego zapychającego dziadostwa O alcohol denat. nawet nie wspomnę
Czas nagli tym bardziej, że dziś się dowiedziałam, że wycofali tę linię kosmetyków z produkcji, a jak na razie to jest jedyna marka, która nie zawiera w sobie tych wszechobecnych typowych zapychaczy.

Bardzo proszę
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 18:51   #2958
gagatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam pytanie do moderatora.
Jak odnaleźć w tym wątku kosmetyk? Po prostu chciałabym sprawdzić , czy został zanalizowany czy nie. Wiem, że istnieje lista - korzystam z niej, ale jest wiele błędów typu: "podany adres nie istnieje" albo coś w stylu "nie znaleziono pliku-błąd". Co wtedy?

Jednocześnie wpisując dany krem w przeszukiwanie forum Biochemia wyświetla mi cały wątek, a nie miejsce, w którym jest mowa o danym kosmetyku.

Byłabym wdzięczna za pomoc.
gagatek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 18:55   #2959
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gagatek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do moderatora.
Jak odnaleźć w tym wątku kosmetyk? Po prostu chciałabym sprawdzić , czy został zanalizowany czy nie. Wiem, że istnieje lista - korzystam z niej, ale jest wiele błędów typu: "podany adres nie istnieje" albo coś w stylu "błąd wątku-zgłoś do moderatora. Co wtedy?

Jednocześnie wpisując dany krem w przeszukiwanie forum Biochemia wyświetla mi cały wątek, a nie miejsce, w którym jest mowa o danym kosmetyku.

Byłabym wdzięczna za pomoc.
Ja nie moderator ale lista jest w 1 watku na biochemii

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-20, 19:03   #2960
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gagatek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do moderatora.
Jak odnaleźć w tym wątku kosmetyk? Po prostu chciałabym sprawdzić , czy został zanalizowany czy nie. Wiem, że istnieje lista - korzystam z niej, ale jest wiele błędów typu: "podany adres nie istnieje" albo coś w stylu "nie znaleziono pliku-błąd". Co wtedy?

Jednocześnie wpisując dany krem w przeszukiwanie forum Biochemia wyświetla mi cały wątek, a nie miejsce, w którym jest mowa o danym kosmetyku.

Byłabym wdzięczna za pomoc.
ja tez nie moderator, ale
wejdź w wątek składowy i kliknij "przeszukaj ten wątek"
lub
bez wchodzenia w wątek przeszukaj z opcją "pokaż posty"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 19:05   #2961
gagatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Elfie-nie czytasz uważnie-napisałam, że wiem o istnieniu listy, ale zawiera ona sporo błędnych linków, dlatego zapytałam o inny sposób przeszukiwania wątku.

Spróbuję rady IlonyP.
Dzięki.
gagatek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 19:33   #2962
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gagatek Pokaż wiadomość
Elfie-nie czytasz uważnie-napisałam, że wiem o istnieniu listy, ale zawiera ona sporo błędnych linków, dlatego zapytałam o inny sposób przeszukiwania wątku.

Spróbuję rady IlonyP.
Dzięki.
Rzeczywiscie -czytalam po lebkach-przepraszam
mam nadzieje ze znajdziesz interesujace Cie produkty
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 19:49   #2963
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gagatek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do moderatora.
Jak odnaleźć w tym wątku kosmetyk? Po prostu chciałabym sprawdzić , czy został zanalizowany czy nie. Wiem, że istnieje lista - korzystam z niej, ale jest wiele błędów typu: "podany adres nie istnieje" albo coś w stylu "nie znaleziono pliku-błąd". Co wtedy?

Jednocześnie wpisując dany krem w przeszukiwanie forum Biochemia wyświetla mi cały wątek, a nie miejsce, w którym jest mowa o danym kosmetyku.

Byłabym wdzięczna za pomoc.
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja tez nie moderator, ale
wejdź w wątek składowy i kliknij "przeszukaj ten wątek"
lub
bez wchodzenia w wątek przeszukaj z opcją "pokaż posty"
Cytat:
Napisane przez gagatek Pokaż wiadomość
Elfie-nie czytasz uważnie-napisałam, że wiem o istnieniu listy, ale zawiera ona sporo błędnych linków, dlatego zapytałam o inny sposób przeszukiwania wątku.

Spróbuję rady IlonyP.
Dzięki.

Pare stron wczesniej pisalam,ze jezeli pojawiaja sie problemy to prosze o PW.

Nie mam pojecia dlaczego ten problem od czasu do czasu wraca

W kazdym razie szukajac ponownie linkow przeszukuje watek,tak jak podala Ilona
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 20:26   #2964
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przypominam się

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;6295774]Czy peeling YSL to peeling na bazie kwasów AHA?

Podaję skład:

Skład: Prekursor Bio-detoksykacji 1,5 % , triethylxexanoin , octyl dodeceth 25 , aqua , sorbitol , methyl gluceth 10 , glycerin , propylene glycol , parfum , phenoxyethanol , CI 77019 mica , methylparaben , titanium dioxide , papver somniferum seed extract , butylparaben , ethylparaben , isobutyl-paraben , plankton exstract , CI 77492 ( iron oxide ) , aspartic acid , glutamic acid , yeast ( feax ) extract , alanine , glycine , lysine , 2YH01-1

http://www.wizaz.pl/kosme tyki/produkt.php?produkt= 1071


Zakupiłam peeling Guinot, który jest na bazie tych kwasów, po czym wpisałam sobie w wyszukiwarkę --> "kwasy AHA" i znalazłam stronę o medycynie estetycznej, gdzie jest napisane, iż osoby z "pajączkami" powinny zrezygnować z kwasów AHA.. Jestem strasznie zła, gdyż na opakowaniu pisało, że to również dla cery płytko unaczynionej... Teraz zrozumiałam, że zapewne to chodzi o osoby, które nie mają pękniętych naczynek...

Podaję dla porównania składów link do peelingu Guinot:

Skład: Ethylhexyl Palmitate, Octyldodeceth-25, Water (Aqua), Sorbitol, Methyl Gluceth-20, Glycerin, Lactic Acid, Butylospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Mica, Methylparaben, Titanium Dioxide (Cl 77891), Butylparaben, Ethylparaben, Camellia Oleifera Leaf Extract (Camelia Oleifera), Malic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben

http://www.wizaz.pl/kosme tyki/produkt.php?produkt= 13522


Oraz link do strony, o której wspomniałam:

http://www.mediweb.pl/bea uty/wyswietl_vad.php?id=9 91


Z góry bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź[/quote]


PS. I jeszcze jedno- w moim mleczku jest Caprylic/Capric Glycerides, myślałam, że to jest to samo, co Caprylic/Capric Triglyceride, ale trafiłam w wątku o zapychaczach na odpowiedź... Czyli moge spokojnie używać mleczka, nie bojąc się o zapychanie?


Cytat:
Napisane przez Sandija
Agatka, Caprylic/Capric Glycerides nie zapycha - on pochodzi z oleju kokosowego i często jest emulgatotem w płynach micelanych, wymiennie z innymi polisorbatami lub łagodnymi tensydami.
Natomiast zapychące trojglicerydy są z oleju kokosowego i palmowego, oraz gliceryny, tak upraszczając Stąd zapychanie, jest czym
Edit2: Jeszcze jedna rzecz (lepiej jak pytania będą w jednym miejscu). Dzisiaj dostałam kuleczki Glazel i mam pytanie, czy te pogrubione składniki to zapychacze? Wiem, że talc i parafina mogą zapychać, ale nie wiem, czy te też. Widziałam w zapychaczach podobne nazwy (Myristate, Mirystyl), ale z przodu byl inny wyraz...Nie wiem więc, czy to jest bezpieczne...

Kulki Glazel:

Talc, Mica, Parafinum Liquidum, Nylon12, Magnesium Myristate, Ostyldodecyl, Steneroll Steanate, Aluminium Starch Octanylsuccinate, PPG-2 Mirystyl, Ether Propienate, Butylparaben, Isobutylparaben, Isopropylparaben, CI 77091, 77491, 77492

Jeśli nie zapychają, to czy ewentualnie któryś skladnik oprócz parafiny i talku może jeszcze zapchać? Pytam, zanim użyję...

Z góry bardzo dziekuję, byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź... Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2008-01-21 o 18:03
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-21, 11:48   #2965
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, :P Mam prośbe o rozszyfrowanie Podkladu z Wibo "Long Lasting Make Up".Jestem ciekawa czy posiada on składniki zapychające, nawilżąjace itp.I czy nadaje sie dla cery tłustej mieszanej?Nie powinien powodować problemów z cera?Mam nadzieje ze nie zapycha bo dopiero co wyleczyłam sie z trądziku :P

Składniki:Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, PEG-12 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascortbyl Palmitate, Retinol.

Z góry dziękuje wizazankom, i pozdrawiam ^_^
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-21, 17:14   #2966
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wiatajcie składo-specjalistki! Zgłaszam się do Was z prośbą o analizę składu kremiku, którgo jeszcze na wizażu nie widziałam Ma bardzo dobre oceny na kwc, wiec zdecydowalam sie go nabyc Dziewczyny piszą tam,że nie zapycha, ale bardzo boję się ryzykowac, w koncu straszie dlugo lecze juz buzie, i differinem i antybiotykami...No ale powracając do meritum: chciałam jakiegoś dobrego nawilżacza i ten oto mnie korci:

Oriflame, Optimals, Hydra Energy Cream (Krem intensywnie nawilżający)

AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, PRUNUS ARMENIACA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, SORBITAN STEARATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, CARBOMER, CETYL ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS, PARFUM, METHYLPARABEN, UREA, SODIUM PCA, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, TREHALOSE, PHENOXYETHANOL, SORBITAN TRISTEARATE, SODIUM HYALURONATE, POLYQUATERNIUM-51, PROPYLENE GLYCOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, COPPER ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CI 42090.

Z góry dziękuję Wam bardzo i pozdrawiam serdecznie!!

Edytowane przez Silent Witch
Czas edycji: 2008-01-21 o 17:15 Powód: nieprzewidziana nieczytelność postu:(
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-21, 23:58   #2967
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analizę

Neutrogena, Comfort balm, kremowy balsam do twarzy i ciała

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, peg-100 stearate, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum.


Chciałam używac tego kremu/balsamu na policzki - mam tam dośc suchą skórę, zauważyłam też naczynka, ale trochę martwi mnie ten cetyl alcohol w składzie...
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 08:25   #2968
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
Prosze o analizę

Neutrogena, Comfort balm, kremowy balsam do twarzy i ciała

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, cetyl alcohol, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, peg-100 stearate, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum.


Chciałam używac tego kremu/balsamu na policzki - mam tam dośc suchą skórę, zauważyłam też naczynka, ale trochę martwi mnie ten cetyl alcohol w składzie...
Cetyl alkocol akurat nalezy do grupy emolientow/emulgatorow i to,ze w nazwie wystepuje "alcohol" nie znaczy,ze bedzie podrazniac bo to zupelnia inna grupa niz np.alkohol denat.


Krem w bazie ma tresciwe emolienty ale w takiej ilosci beda dobre dla suchej lub przesuszonej skory,jest kilka potencajlnych zapychaczy(wyboldowane) ale nie to nie znaczy,ze podzialaja na kazda cere-wiec bez paniki
Wydaje mi sie,ze jak na teraz sprawdzi sie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 08:38   #2969
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
Wiatajcie składo-specjalistki! Zgłaszam się do Was z prośbą o analizę składu kremiku, którgo jeszcze na wizażu nie widziałam Ma bardzo dobre oceny na kwc, wiec zdecydowalam sie go nabyc Dziewczyny piszą tam,że nie zapycha, ale bardzo boję się ryzykowac, w koncu straszie dlugo lecze juz buzie, i differinem i antybiotykami...No ale powracając do meritum: chciałam jakiegoś dobrego nawilżacza i ten oto mnie korci:

Oriflame, Optimals, Hydra Energy Cream (Krem intensywnie nawilżający)

AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, PRUNUS ARMENIACA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, SORBITAN STEARATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, CARBOMER, CETYL ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS, PARFUM, METHYLPARABEN, UREA, SODIUM PCA, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, TREHALOSE, PHENOXYETHANOL, SORBITAN TRISTEARATE, SODIUM HYALURONATE, POLYQUATERNIUM-51, PROPYLENE GLYCOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, COPPER ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CI 42090.

Z góry dziękuję Wam bardzo i pozdrawiam serdecznie!!
Z jednej strony jestem pod wrazeniem i az nie wierze,ze to Oriflame calkiem przyjajzny sklad jezeli chodzi o glowna czolowke

Zaczne od plusow,uzyte ciekawe skaldniki ktore na pewno nawilza cere i utrzymaja poziom nawilzenia-czy pozapycha?jezeli wiesz,ze masz unikac gliceryny,masla shea badz silikonow to wtedy lepiej nie siegac.Nie ma 100% pewnego kosmetyku ktory nie pozapycha jezeli nie wiesz co moze wplywac komodogennie na Twoja cere wiec nie odpowiem Ci jednoznacznie.
Uzyto ciekawej kombinacji emolientow z silikonami i akrylami co da lekkosc i krem powinien dobrze sie rozprowadzac na twarzy bez efektu walkowania.

Jednak jezeli masz wrazliwa cere,sklonna do podraznien to odradzam te krem poniewaz za wysoko w skladzie sa podrazniajace konserwanty(na czerwono) a jezeli jestes w trakcie kuracji to zalecalabym na poczatku przestestowac zanim zdecydujesz sie na kupno.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 08:59   #2970
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie nieśmiało przypomnieć o mojej prośbie, bo muszę w końcu kupić do ciała coś, co mnie nie pozapycha...

Czas nagli tym bardziej, że dziś się dowiedziałam, że wycofali tę linię kosmetyków z produkcji, a jak na razie to jest jedyna marka, która nie zawiera w sobie tych wszechobecnych typowych zapychaczy.

Bardzo proszę
To może spodoba Ci się to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-i-suchej.html lub to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...wilzajacy.html (nie wiem jaki skład ma balsam do ciała z tej serii), przeglądnij tez składy HIPPa i Babydream
to tak w ramach offtopa
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.