Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 18:36   #4231
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Żaba fika i fika i fika. Naprawdę się zastanawiam, czy to tak ma być. Przedtem miała uregulowane pory, potem w ogóle przestała się ruszać a teraz nie ma w zasadzie pięciu minut, żeby się nie ruszała, prawie wcale nie czuwa.
Jeśli dostałas celeston to podobno normalna reakcja i potrzeba ok. 10 dni, żeby to zadziałało na maksa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 18:37   #4232
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
Ja też się melduję, podobnie jak Charrie czytam, chcę odpisać i myślę sobie "a później"... Tyle, że później nie mam czasu.

Dołączam się do cierpiętnic, boli mnie krocze, boli brzuch i nogi. Mam dość, chcę urodzić, przytulić synka i móc zrobić wszystko BEZ problemu. Maruda ze mnie ostatnio na maxa, aż mi samej głupio, ale co zrobić jak człowiek ma już dość.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakbym o sobie czytała, tylko jeszcze bym dorzucila ból kręgosłupa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 18:56   #4233
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Witam się po wizycie,
szyjka skrócona, no ale taka to już była od jakiegoś czasu, ale zamknięta. Gin mnie nastraszył bo dzisiaj miał jakieś dziwne przemyślenia, że mam wąską pochwę i nie wie jak to z porodem będzie. No więc zaczęłam się bać że cała popękam w środku.
Mały jak zwykle nie chciał współpracować i się wiercił, ale ogólnie wszystko z nim ok. Waży 2460g, więc lekarz stwierdził, że nawet jakby miał się dzidziuś już urodzić to nie będzie straszył jakąś wcześniaczą niską masą urodzeniową. No i ogólnie uprzedził, że jak już teraz coś się będzie dziać to już porodu nie powstrzymują(mam 34t0d), ale mówi że raczej jeszcze nie powinno się nic dziać i widzimy się za 3 tygodnie. Wtedy będzie mi pobierał GBS, bo stwierdził, że dzisiaj jeszcze za wcześniej.

Rano spakowałam torbę, a w zasadzie 2 torby i się ze wszystkim nie zmieściłam. Jutro będzie przepakowywnie do jakiś większych.

Odnośnie kleszczy to teraz jak jestem w ciąży to się ich boję, bo ostatnio w tv mówili że województwo śląskie to jedno z 3 województw w których jest najwięcej kleszczy zarażonych boreliozą.

Beti cieszę się że wyszłaś ze szpitala.
O już duża dzidzia 😊😊😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 19:18   #4234
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
No jakoś tak czuję że jest bardziej twardo zresztą kiedyś ginka mi pokazywała bo ja poprosiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu gdzie jest tak twardo, pod piersiami, jest też łożysko na Google po wpisaniu "narządy kobiety w ciąży" jest masa obrazków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Sondrapransky Pokaż wiadomość
Pisałyście o tych bólach i akurat dzisiaj mnie zlapało. Obudzilam się z bólem kregosłupa, myślałam że to korzonki, bo nie przechodziło a ból się nasilał. Już się ciszyłam że uniknę tego bólu, przynajmniej taz w roku chwytają mnie. Potem zaczął mnie brzuch boleć, łyknełam no spe przeszło na 30 min, a potem znów ból taki jak na okres i lekki ból pleców. Już zaczełam czytać jak się objawiają skurcze, bo martwiłam się że je przegapię. Teraz usiadlam w jednej pozycji i przestało boleć, na razie się nie ruszam, bo się boję
A to nie są właśnie te skurcze przepowiadajace?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Była, pytała o mnie potem, ale poradziła sobie też beze mnie. Zasuwa dalej w Simsy, ale zrobiło się to bardziej uspołecznione, bo przedtem je mordowała
Nie chce wracać do domu i protestuje



Paśnikom robiłam zdjęcia, będę podsyłać Posiłkom W Szpitalach na Facebooka. Ogólnie wyglądają te posiłki jak typowo szpitalne i biedne, ale były jak dla mnie smaczne i sycące, tyle że bez szaleństw (np. 3 kromki pieczywa + masło + ser żółty + pomidor). A i na pewno ktoś się oburzy, że miska zupy i 3 łyżki makaronu to jest kpina nie żywienie, a mnie to zapchało całkiem na obiad.

Natomiast fakt, trzeba mieć swoje przekaski na rano i popołudnie, bo inaczej by się padło.



U mnie to taka reakcja obronna na sytuacje na które nie mam wpływu. Pojawia się pierwsza myśl, że w sumie to co ja teraz moge, jak coś się dzieje niezależnie ode mnie? Teraz to mogę sobie co najwyżej poprawić komfort sytuacji i np. pożartować z przystojnym sanitariuszem, to przynajmniej się rozluźnię

Żaba fika i fika i fika. Naprawdę się zastanawiam, czy to tak ma być. Przedtem miała uregulowane pory, potem w ogóle przestała się ruszać a teraz nie ma w zasadzie pięciu minut, żeby się nie ruszała, prawie wcale nie czuwa.

Co do dna macicy to lekarz jak mnie badał to mi pokazywał gdzie mam.

Zastanawiałyście się co tak ostatnio ciszej na forum. Pomijając że jako naczelna gaduła zniknęłam ( ) to mamy chat otworzony na Facebooku i tam się zaczęło ostatnio sporo dziać, bo da się szybko pogadać przez messengera
Jaki chat? Nic nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 19:39   #4235
Sondrapransky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 202
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Tu gdzie jest tak twardo, pod piersiami, jest też łożysko na Google po wpisaniu "narządy kobiety w ciąży" jest masa obrazków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------


A to nie są właśnie te skurcze przepowiadajace?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------


Jaki chat? Nic nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojecia, ale nie było w tym żadnej regularności, brzuch był miękki. Już nic nie boli. Lekarka mówiła, że normalnie skurcze są regularne jak w zegarku i się nasilają. Ale dalej nie wiem jak powinno się je odczuwać
Sondrapransky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 19:47   #4236
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 19:50   #4237
Sondrapransky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 202
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
Na brodawki maltan, a do noska katarek plus
Sondrapransky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 19:57   #4238
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Weselna,
dobrze, ze juz w domu

Rybka,
duzy chlopiec ci juz urosl.

Wszystkim cierpiacym - usciski i cierpliwosci. Na szczescie juz blizej niz dalej.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
Aspirator elektryczny w planach.
Na brodawki mam krem z ziaji.
Na laktacje nic i sama nie wiem.


Dostalismy zdjecia z sesji ciazowej. Sliczne. Tylko albo ja nie umiem sie odpowiednio wypinac, albo ten brzuch jeszcze nie taki pokazny. Za to dowiedzialam sie, ze widac, ze schudlam na twarzy.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:03   #4239
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
Na brodawki kupiłam maltan jak robiłam zamówienie z Gemini, ale małe opakowanie, bo zobaczymy jak się sprawdzi.
Do nosa kupiłam Fridę
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:03   #4240
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

dziekuje dziewczyny
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:09   #4241
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
Ja kupiłam na razie zwykły aspirator Canpolu, bo stwierdziłam, że może moje dziecko będzie miało super zdrowie i nie będzie chorować Jeśli okaże się, że jednak katar będzie mieć często, to dokupi się coś innego

U nas w szkole rodzenia położna polecala na sutki krem firmy Skarb Matki, więc taki kupiłam.

Na laktacje na razie nic nie kupowałam, zobaczymy jak będzie.
Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Weselna,
dobrze, ze juz w domu

Rybka,
duzy chlopiec ci juz urosl.

Wszystkim cierpiacym - usciski i cierpliwosci. Na szczescie juz blizej niz dalej.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------



Aspirator elektryczny w planach.
Na brodawki mam krem z ziaji.
Na laktacje nic i sama nie wiem.


Dostalismy zdjecia z sesji ciazowej. Sliczne. Tylko albo ja nie umiem sie odpowiednio wypinac, albo ten brzuch jeszcze nie taki pokazny. Za to dowiedzialam sie, ze widac, ze schudlam na twarzy.
Pochwal się fotkami
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 20:15   #4242
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na razie zwykły aspirator Canpolu, bo stwierdziłam, że może moje dziecko będzie miało super zdrowie i nie będzie chorować Jeśli okaże się, że jednak katar będzie mieć często, to dokupi się coś innego

U nas w szkole rodzenia położna polecala na sutki krem firmy Skarb Matki, więc taki kupiłam.

Na laktacje na razie nic nie kupowałam, zobaczymy jak będzie.

Pochwal się fotkami
u Nas bardzo odradzała "gruszki" i poleciła właśnie taki a'la Frida tlumacząc to zwykłymi "kozami w nosie", które trzeba wyjąć.. dlatego zamówie tą Fride, chociaż zwykły aspirator kupiłam też, ale wcześniej, bo wiem jak mamy sucho w mieszkaniu i jak sami się dusimy, a co dopiero maluszek

kurde u Nas poleciła kremy na sutki, ale drogie.. i ostatecznie wezmę tą z Ziaji..
ogólnie wszystko co polecała to drogie zawiesina na laktacje też droga 20 zł za 12 saszetek, ech.. więc z tym zaczekam..

ale domawiam trochę tetry, maść na sutki, Fride, gaziki i kupie 1 butelke przy okazji..
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:23   #4243
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
u Nas bardzo odradzała "gruszki" i poleciła właśnie taki a'la Frida tlumacząc to zwykłymi "kozami w nosie", które trzeba wyjąć.. dlatego zamówie tą Fride, chociaż zwykły aspirator kupiłam też, ale wcześniej, bo wiem jak mamy sucho w mieszkaniu i jak sami się dusimy, a co dopiero maluszek

kurde u Nas poleciła kremy na sutki, ale drogie.. i ostatecznie wezmę tą z Ziaji..
ogólnie wszystko co polecała to drogie zawiesina na laktacje też droga 20 zł za 12 saszetek, ech.. więc z tym zaczekam..

ale domawiam trochę tetry, maść na sutki, Fride, gaziki i kupie 1 butelke przy okazji..
Ten aspirator z Canpolu, to nie "gruszka", tylko właśnie taki jak Frida


U nas mówiła, że ten Skarb Matki jest bardzo spoko. Ale żeby generalnie patrzeć na to by krem na sutki mógł być stosowany bez zmywania przed karmieniem (bo część trzeba zmywac i na nowo sutek się podraznia).
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2016-07-27 o 20:24
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:27   #4244
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ten aspirator z Canpolu, to nie "gruszka", tylko właśnie taki jak Frida


U nas mówiła, że ten Skarb Matki jest bardzo spoko. Ale żeby generalnie patrzeć na to by krem na sutki mógł być stosowany bez zmywania przed karmieniem (bo część trzeba zmywac i na nowo sutek się podraznia).
no to bede miec i canpol i fride bo już kliknęłam

kuźwa człowieku bądź tu mądry.. w ogóle po tej lekcji o pielęgnacji jestem przerażona.. kto temu małemu będzie te oczka przemywał.. mi chyba serce pęknie


a mówili Wam też o "zakładaniu" tetry na pampersa? oboje z tż jesteśmy trochę zaskoczeni tego nie wiedziałam przyznam
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:31   #4245
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
no to bede miec i canpol i fride bo już kliknęłam

kuźwa człowieku bądź tu mądry.. w ogóle po tej lekcji o pielęgnacji jestem przerażona.. kto temu małemu będzie te oczka przemywał.. mi chyba serce pęknie


a mówili Wam też o "zakładaniu" tetry na pampersa? oboje z tż jesteśmy trochę zaskoczeni tego nie wiedziałam przyznam
A to przemywanie oczek jest takie straszne? U nas pokazywali na lalce i nie wygladalo, to jakoś przerażająco

W jakim celu ta tetra na pampersa?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:36   #4246
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A to przemywanie oczek jest takie straszne? U nas pokazywali na lalce i nie wygladalo, to jakoś przerażająco

W jakim celu ta tetra na pampersa?
dla mnie jest siebie nie umiem dotykać po oczach, a co dopiero małego człowieka
pewnie w praktyce nie będzie, ale póki co.. muszę się z tym przespać

na prawidłowe ułożenie bioder, żeby miało nogi rozstawione prawidłowo.. ja już o tym słyszałam w pracy, ale kurcze.. robi tak ktoś?
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:41   #4247
Wrzeszczak
Przyczajenie
 
Avatar Wrzeszczak
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Heej mamusie Przepraszam że nic nie pisałam ale miałam tyle na głowie że szok melduję że u nas 32 tc pod serduszkiem jest mały Karol obecnie waży 1600 i jest zdrow jak ryba
Wrzeszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:44   #4248
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dla mnie jest siebie nie umiem dotykać po oczach, a co dopiero małego człowieka
pewnie w praktyce nie będzie, ale póki co.. muszę się z tym przespać

na prawidłowe ułożenie bioder, żeby miało nogi rozstawione prawidłowo.. ja już o tym słyszałam w pracy, ale kurcze.. robi tak ktoś?
Za czasów niepampersowych to rzeczywiście zakładało się celowo 2 pieluchy grubo żeby były nóżki rozstawione, ale teraz szkoła się zmieniła i jak wcześniej uczono że nóżki muszą być rozstawione szeroko i unieruchomione to teraz uczą że dzidzia musi nimi swobodnie poruszać żeby się dobrze wykształciły.
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:46   #4249
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dla mnie jest siebie nie umiem dotykać po oczach, a co dopiero małego człowieka
pewnie w praktyce nie będzie, ale póki co.. muszę się z tym przespać

na prawidłowe ułożenie bioder, żeby miało nogi rozstawione prawidłowo.. ja już o tym słyszałam w pracy, ale kurcze.. robi tak ktoś?
A, z tą dodatkową pieluchy między nogi to słyszałam, ale tylko w przypadku stwierdzonej wady bioderek - nie wiedziałam, że powinno się to też robić zapobiegawczo

To ja z oczami nie mam problemu, bo codziennie soczewki sobie wkładam Nieraz przemywalam też kotom i to juz nieco hardcorowe doznanie, bo pazury wtedy szły w ruch Ale udawało się, więc myślę, że z dzidziolem nie powinnam mieć problemu
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 20:51   #4250
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Na początek mam aspirator BabyOno.Wole od aspiratora Frida bo nie trzeba wymieniać filtrów a przy katarze synka nie nadazalabym kupować nowych.

Na sutki najlepsza jest czysta lanolina -mozna kupic w aptece ktora robi leki albo formowa typu Lano-maść z Ziaja lub Purelan z Medeli. To wszystko jedno i to samo tylko cena rozna😝

Zmywać do karmienia nie trzeba. Super goi, mozna nią tez posmarować podrażniona pupkę dziecka.



Jak synek podrośnie to kupie mu Katarek plus do odkurzacza. Dla malucha wydaje mi sie za Malo delikatny(koncowka plastikowa a nie silikonowa jak w zwykłym aspiratorze, duza sila ssania mimo regulacji...).Ale koło roczku przejdę na odkurzacz 😁
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 20:54   #4251
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A, z tą dodatkową pieluchy między nogi to słyszałam, ale tylko w przypadku stwierdzonej wady bioderek - nie wiedziałam, że powinno się to też robić zapobiegawczo

To ja z oczami nie mam problemu, bo codziennie soczewki sobie wkładam Nieraz przemywalam też kotom i to juz nieco hardcorowe doznanie, bo pazury wtedy szły w ruch Ale udawało się, więc myślę, że z dzidziolem nie powinnam mieć problemu

no właśnie o tym, że jak ma problem to słyszałam, a w SR mówili żeby dawać do 3 miesiąca codziennie..
albo koleżanka mi mówi, że na laktacje najlepsza bawarka (herbata z mlekiem), a w SR, że mleko jest zabronione.. że można serki, jogurty, ale nie "surowe" mleko.. to jak niby mam pić bawarke?
aaa te zajęcia dziś mi bardziej namieszały..

o soczewki.. masz mnie nie umiem się przełamać, jak miałam na ślub ubierać to 40 minut się pociłam w łazience żeby założyć.. o ściąganiu nie mówie..
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 21:05   #4252
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
no właśnie o tym, że jak ma problem to słyszałam, a w SR mówili żeby dawać do 3 miesiąca codziennie..
albo koleżanka mi mówi, że na laktacje najlepsza bawarka (herbata z mlekiem), a w SR, że mleko jest zabronione.. że można serki, jogurty, ale nie "surowe" mleko.. to jak niby mam pić bawarke?
aaa te zajęcia dziś mi bardziej namieszały..

o soczewki.. masz mnie nie umiem się przełamać, jak miałam na ślub ubierać to 40 minut się pociłam w łazience żeby założyć.. o ściąganiu nie mówie..
To u nas nie mówili, że mleka nie można, ale ze podobno bawarka na laktacje to pic na wodę
No nic, wszystko wyjdzie w praktyce

Mnie założenie soczewek przerazalo za pierwszym razem - potem już na luzie
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 21:07   #4253
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
Ja mam Frida i Katarek .
Na brodawki mam maltan.
A herbatkę na laktacje nie mam . Dostałam jakieś próbki na szkole rodzenia i myślę ze to wystarczy. Jak będzie problem trwał to wtedy coś kupie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
no to bede miec i canpol i fride bo już kliknęłam

kuźwa człowieku bądź tu mądry.. w ogóle po tej lekcji o pielęgnacji jestem przerażona.. kto temu małemu będzie te oczka przemywał.. mi chyba serce pęknie


a mówili Wam też o "zakładaniu" tetry na pampersa? oboje z tż jesteśmy trochę zaskoczeni tego nie wiedziałam przyznam
Mówili.
Ale to wtedy jak jest problem z bioderkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 22:12   #4254
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Herbatke na laktacje kupie dopiero gdy beddzie potrzebna.

Pilam mleko podczas kp i nie bylo problemu. Co innego miod...
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 22:17   #4255
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziewczyny Frida czy Sopelek? co kupiłyście?

i czy kupujecie już jakieś maści na brodawki, herbatki na laktacje? czy raczej kupicie po?
Ja szukam elektrycznego aspiratora.

Co do maści na brodawki to ja mam awaryjnie linomag i alantan ale nie wiem czy to trzeba zmywać. Kupiłam bo one w sumie są dobre do wszystkich podrażnień i dla mnie i dla malucha.

O herbatkach i sprawach laktacyjnych polecam spojrzeć na blog mataja.pl ostatnio był o tym obszerny post
Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dla mnie jest siebie nie umiem dotykać po oczach, a co dopiero małego człowieka
pewnie w praktyce nie będzie, ale póki co.. muszę się z tym przespać

na prawidłowe ułożenie bioder, żeby miało nogi rozstawione prawidłowo.. ja już o tym słyszałam w pracy, ale kurcze.. robi tak ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie o tym nie mówili, słyszałam że to się robi jak lekarz stwierdzi problemy z bioderkami
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 00:43   #4256
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Bezsennosc rulez ...
Spać nie mogę. Obudziłam się bo śniło mi się ze rodze.
Mały się wypina na dodatek ..bola mnie mięśnie brzucha już. .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 04:51   #4257
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

U mnie tez problemy ze snem. Po pięciu po pobudkach na siku, w końcu zniecierpliwiona poszłam do kuchni i zjadłam śniadanie. Teraz leze, nie mogę zasnąć i na dodatek mam od wczoraj migrenę z która kawa sobie nie poradziła. Zaraz wezmę paracetamol :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 05:03   #4258
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
U mnie tez problemy ze snem. Po pięciu po pobudkach na siku, w końcu zniecierpliwiona poszłam do kuchni i zjadłam śniadanie. Teraz leze, nie mogę zasnąć i na dodatek mam od wczoraj migrenę z która kawa sobie nie poradziła. Zaraz wezmę paracetamol :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mogę kawy. Teraz codziennie nad ranem mam skurcze lydek.. dodatkowo magnez jakoś nie pomaga
I to wstawanie na siku... ech...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 05:19   #4259
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

U nas też położna mówiła, ze najlepsza lanolina, 50g to ok 7 zł, a maści z lanoliną 20 zł za 15g Na dodatek polecany maltan nie ma lanoliny w składzie (ja też go kupiłam, zanim się dowiedziałam co będzie dobre ).

O laktacji było sporo i też pobudzaniu, mówiła że herbatki w ostateczności, a na pobudzanie najlepsze jest albo dostawianie malucha, albo laktator, że do tygodnia czasu powinna się rozhulać. Plus oczywiście sposoby na nawał

A jaki macie krem do pupy? Mam bepanten i sudokrem, ale one są już typowo na odparzenia, a chodzi mi o takie codzienne stosowanie.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 05:40   #4260
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Bry
U mnie w nocy chlodno, to i calkiem niezle spalam. Pobudkami na siku sie nie przejmuje. Od prawie samego początku wstaje po kilka razy, ale juz w trybie zombie i zasypiam w miare szybko. Mloda w brzuchu grzeczniejsza niż koty, ktore w nocy nadrabiaja dzien rozpuszczania sie w upal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.