Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII ! - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-07, 21:04   #1591
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cuddly, cudowny prezent

Cytat:
Napisane przez BlackLucy Pokaż wiadomość
tez tak macie ze w swoim środowisku nie macie zadnej koleżanki która by sie tak zachwycała świetami ? ja tylko mam jedna taka ciocię która juz wcześniej ode mnie ogląda filmy świateczne a tak to nikt wręcz ludzie nie lubią świąt
Zdecydowanie... Wszystkie koleżanki nie myślą jeszcze o świętach lub wręcz ich nie lubią. Najgorsze jest to, że w domu też nie mam kogoś, kto podzielałby mój zachwyt i też jak komuś mówię coś o świętach to pukają się w głowę Ludzie nie lubią świąt, bo to wydatki, praca, nerwowa atmosfera, zamieszanie itd.

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
W tym roku na wigili u mnie mogłoby być 11 osób albo 14 :-/ w zależności czy po 1 zrobimy wigilię czy nie będzie buntu i wyjazdu, czy "poddamy" się presji zapraszania, dziewczyn/chłopaków rodzeństwa.
Ja bym się nie poddawała. Zresztą też sama nie chciałabym iść na wigilię do - jakby nie patrzeć - obcych ludzi. Ten jeden wieczór da się, moim zdaniem, wytrzymać bez spiny, na cieszenie się świętami w towarzystwie przyszłego męża/żony będzie całe życie

Cytat:
Napisane przez Inal Pokaż wiadomość
Z moim TŻ dzieli nas również duża odległość ( większa ) ,nie spędzimy świąt razem ze względu na domy rodzinne , lecz to nie powód do zmartwień Miłość przezwycięży wszystko , a wystarczy pomyśleć ,że w przyszłości będzie tylko lepiej
O, racjonalnie i mądrze powiedziane

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
Zapytałam dzisiaj mamy, że może byśmy ubrali choinkę na Mikołaja, Antoś się ucieszy i my zdążymy się nacieszyć nią. W odpowiedzi usłyszałam, że najważniejsze jest sprzątanie, choinka parę dni przed wigilią. A posprzątać nie możemy końcem listopada, bo nie. 😐 I tak mi nastrój się zapodział przez to. 😐 Na pocieszenie słuchałam z Antkiem piosenek świątecznych o nuciliśmy razem. 🎄
Szkoda. A może ubierz u siebie w pokoju chociaż choinkę wcześniej?
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-07, 21:14   #1592
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dziękuje
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-07, 21:16   #1593
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Po długim okresie, gdy woski czułam słabiutko (praktycznie całe lato ), jestem spragniona zapachowego nokautu


Kurcze, ale choinkę zwykle stawia się na podłodze - nie można po prostu dokładnie odkurzyć i umyć tego skrawka, a później tylko odświeżyć?
Mieszkasz w domu rodzinnym? Może w takim razie ubierz własną choinkę w swoim pokoju - o to mama chyba nie powinna mieć pretensji?


Z moją mamą nie wygrasz. 😐 Mój pokój zawsze dekoruję 1 grudnia. 😊

Już czuję tę napiętą atmosferę w Święta i przed BN, ale ja i tak po swojemu będę się cieszyć ze Świąt. 🎄 🎅
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-07, 21:20   #1594
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Ondiine dzięki za Twoje słowa też uważam że to nie jest nic strasznego, poza tym chcę uniknąć sytuacji w których kogoś będę zapraszać a potem "członkiem rodziny"się nie stanie... Poza tym nie czuje się osobą która powinna ich zapraszać, takie zaproszenie powinno wyjść od teściowej-gdy robiłaby wigilię nie moja wina ze nie robi .

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Ja słucham cały rok - dla mnie nigdy nie jest za wcześnie


Ja też mało co kupuję tam w pełnej cenie. Np. kubek świąteczny, który niestety dość szybko się uszkodził oraz pościele, które dla odmiany bardzo sobie chwalę i już czekam na jakąś świąteczną od nich


Fotki, fotki!


Osobiście, "na żywo", znam tylko jedną taką osobę - z resztą jest to wizażanka, która też pojawia się w tym wątku
Generalnie moje otoczenie raczej puka się w czoło, gdy w środku wakacji zaczynam planować Święta, prezenty i nucę świąteczne piosenki


! To pewne info?


Twoja szefowa mogłaby robić za Grincha


Większość Goose Creek Candle ma świetną moc, nie kruszą się ani trochę, a do tego są w pudełeczkach, więc nie wietrzeją. Kringle Candle podobnie, choć są mniejsze od GC

U mnie właśnie grzeje się w kominku połowa kostki GC Christmas Tree Cutting i daje mocą, że aż w nos się wwierca
Sprawdzę dziękuję!!!
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-07, 22:21   #1595
BlackLucy
Zadomowienie
 
Avatar BlackLucy
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 118
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Dzisiaj z TŻ słuchałam świątecznych piosenek
BlackLucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-07, 23:30   #1596
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Inal Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma doświadczenie z zapachami Yankee Candle do samochodu ? Myślałam o zakupie i zastanawiam się ,czy warto
Miałam te na klipsy, fajnie pachnialy intensywnie ale dość krotko, za to kringle te zwykle do wieszania jakie były intensywne i jak długo pachnialy ❤👀
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 05:58   #1597
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Co to za dziwny zwyczaj zapraszania dziewczyn i chlopakow rodzenstwa? To oni nie wola spedzic swiat z wlasna rodzina? Dziwne to dla mnie.
U mnie bedzie moj chlopak, ale tylko dlatego, ze nie jest polakiem i nie jedzie do siebie do domu na święta w tym roku - za to jedziemy razem do jego rodziny na nowy rok

Musze wymyslic co z choinka, bo mamy 3 kroliki, dla ktorych iglaste drzewa sa trujace, a te male zarloki chcialyby zjesc caly swiat wiec chyba bedzie sztuczna




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 06:13   #1598
rintintin
Zakorzenienie
 
Avatar rintintin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 828
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Przykro mi, ale fotek z kika nie mam. Mąż zabrał mnie przed pracą na poszukiwania odkurzacza i nie zdazyłam do kika. Może we wtorek się uda.
Nie śpię od 5:30 , więc postanowiłam zrobić puree z dyni. Bedzie na ciasto
I zamówiłam na aliexpress dwie swiąteczne drobnostki
https://pl.aliexpress.com/item/New-2...608.0.0.5hz0aX
https://pl.aliexpress.com/item/1PC-P...ryId=100001825
rintintin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 06:15   #1599
201612090924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 384
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Co to za dziwny zwyczaj zapraszania dziewczyn i chlopakow rodzenstwa? To oni nie wola spedzic swiat z wlasna rodzina? Dziwne to dla mnie.
U mnie bedzie moj chlopak, ale tylko dlatego, ze nie jest polakiem i nie jedzie do siebie do domu na święta w tym roku - za to jedziemy razem do jego rodziny na nowy rok

Musze wymyslic co z choinka, bo mamy 3 kroliki, dla ktorych iglaste drzewa sa trujace, a te male zarloki chcialyby zjesc caly swiatwiec chyba bedzie sztuczna




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My dzielimy się czasem na pół. Mamy ten komfort, że mieszkamy niedaleko, więc uda nam się wpaść na kolację wigilijna do rodzicow nas obojga. Imo nie jest to nic dziwnego, u mnie z ta inicjatywa wyszla mama - zaprosila przyszywanych zięciów, bo traktuje ich jak rodzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201612090924 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 06:22   #1600
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

U mnie kolację wigilijną ja jem u siebie, TŻ u siebie, a później się spotykamy.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 07:46   #1601
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Moja mama też wychodzi z tą inicjatywą, żeby zapraszać dziewczyny/chłopaków, a mi się ten pomysł nie podoba. Dopóki nie jesteśmy rodziną to nic się nie stanie jak się ten jeden wieczór spędzi bez drugiej połówki. W święta raz była u nas taka właśnie dziewczyna, 300 km od swojej rodziny, miłość taka z moim (młodym) wujkiem, że szok, wszyscy czuliśmy się skrępowani jej obecnością. Miłość szybko uleciała, a ciężkie święta zostały w pamięci poza tym na razie ciężko mi sobie wyobrazić wigilię u obcych ludzi (wolę ją spędzać ze swoją rodziną) i też tą "przechadzaną" od jednej rodziny do drugiej, czuję się zobowiązana pomóc mamie w przygotowaniu i później w posprzątaniu. Najlepszym pomysłem, moim zdaniem, jest w zasadzie ten, kiedy się można umówić po wigilii, tak jak pisała Karolina ogólnie to ciężki temat, każdy będzie miał inne zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Work, but don't forget to live.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2016-10-08 o 07:47
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 08:29   #1602
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

To i ja się wtrącę: wczoraj kupiłam pierwszy świąteczny prezent - bluzę dla brata

W tym roku drugi raz w życiu spędzę święta bez rodziców i brata... Niby jestem przyzwyczajona do rozłąki, bo wyprowadziłam się z domu mając 19 lat, ale święta, to jednak święta i trochę będzie ciężko... Na szczęście mam obok siebie TŻ, więc powinnam dać radę
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 08:38   #1603
dorot_qa
Zakorzenienie
 
Avatar dorot_qa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 971
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
To i ja się wtrącę: wczoraj kupiłam pierwszy świąteczny prezent - bluzę dla brata

W tym roku drugi raz w życiu spędzę święta bez rodziców i brata... Niby jestem przyzwyczajona do rozłąki, bo wyprowadziłam się z domu mając 19 lat, ale święta, to jednak święta i trochę będzie ciężko... Na szczęście mam obok siebie TŻ, więc powinnam dać radę
Ja jeszcze nie mam prezentów ale dziś robimy losowanie i będzie wiadomo kto komu robi prezent to znaczy w sumie to nie, bo to ma być tajemnica więc będę tylko wiedzieć komu ja robię

Ja w zeszłym roku byłam na wigilii pierwszy raz u rodziny męża i było mi ciężko z pewnych względów, wiec co dopiero tobie... w tym roku jesteśmy pierwszy raz razem u mojej mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The ones that love us never truly leave us...


razem 31.12.2007
zaręczeni 12.08.2014
ślub 19.09.2015

2015
książki 17
filmy 54

2016
książki 8
filmy 63
dorot_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 08:42   #1604
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Dziewczyny, jesteśmy akurat w Polsce, przyjechaliśmy na dłuższy weekend i wczoraj mąż się pyta, czy nie chciałabym zabrać tej choinki co mamy do domu do Holandii a tutaj kupi się nową, większą Kiedyś coś takiego planowałam ale wyleciało mi z głowy. Bombki też pobiorę, bo mam sporo kupionych nadrogramowo i nawet nie otwartych
16 grudnia przyjeżdżamy na święta do Polski także choinkę w Holandii ubiorę już na przełomie listopada-grudnia.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Zdecydowanie... Wszystkie koleżanki nie myślą jeszcze o świętach lub wręcz ich nie lubią. Najgorsze jest to, że w domu też nie mam kogoś, kto podzielałby mój zachwyt i też jak komuś mówię coś o świętach to pukają się w głowę Ludzie nie lubią świąt, bo to wydatki, praca, nerwowa atmosfera, zamieszanie itd.
Też nie mam wśród bliskich mi osób nikogo, kto tak wcześnie zaczynałby myśleć o świętach i wszystko planować. Większość podchodzi do tego: znowu sprzątanie, znowu gotowanie. Ja też sprzątam, też gotuję ale myślę też o ubieraniu choinki, przystrajaniu domu wewnątrz i na zewnątrz, o spotkaniach z przyjaciółmi i rodziną, spacerach z mężem ...
Święta (a przede wszystkim ten okres przed) to dla mnie zawsze cudowny, miło spędzony czas i dlatego tak bardzo za nimi tęsknie przez cały rok

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Co to za dziwny zwyczaj zapraszania dziewczyn i chlopakow rodzenstwa? To oni nie wola spedzic swiat z wlasna rodzina? Dziwne to dla mnie.
U nas też nie było takiej tradycji ale jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie chce spędzić Wigilii ze swoją rodziną i woli z inną

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Ale tak czy inaczej prezentów poszukuje tylko w tym roku symbolicznych
Ja też
Symboliczne ale przemyślane, praktyczne i pięknie zapakowane

Cytat:
Napisane przez Madzia94 Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem skąd u mnie pojawiło się takie zamiłowanie do Świąt. Dla mnie to tak magiczne chwile, że czekam na nie cały rok. Wracam do rodzinnego domu, sprzątamy z mamą, gotujemy, pieczemy, ubieram choinkę, dzieci rodzeństwa biegające wokół choinki... Nawet jak teraz o tym myślę, to się wzruszam.
U mnie jest dokładnie tak samo
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home


Edytowane przez Lady_AnneBelle
Czas edycji: 2016-10-08 o 08:43
Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 08:51   #1605
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez dorot_qa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie mam prezentów ale dziś robimy losowanie i będzie wiadomo kto komu robi prezent to znaczy w sumie to nie, bo to ma być tajemnica więc będę tylko wiedzieć komu ja robię

Ja w zeszłym roku byłam na wigilii pierwszy raz u rodziny męża i było mi ciężko z pewnych względów, wiec co dopiero tobie... w tym roku jesteśmy pierwszy raz razem u mojej mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z moim TŻ mieszkam od 5 lat i to będą moje 5 święta z nim spędzone. Odkąd razem mieszkamy: 1 święta spędziliśmy z jego rodziną, 2 z moją, 3 wszyscy razem, bo moi przyjechali do nas i to były cudowne święta , 4 z moimi rodzicami i bratem i teraz 5 święta z rodziną TŻ. Niby nie jest źle, z rodzicami i rodzeństwem TŻ znam się bardzo dobrze, bo widzimy się praktycznie codziennie, ale jednak wolałabym, żebyśmy pojechali do moich najbliższych, no ale to dopiero za rok. Wszystko przez dużą odległość: mieszkamy na Górnym Śląsku, a moje rodzinne strony to Pomorze Zachodnie.
Mimo wszystko, paczkę z prezentami i tak wyślę

PS. Zaraz na CBSdrama będzie świąteczny film "Znowu będzie gwiazdka"
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 09:06   #1606
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
U nas też nie było takiej tradycji ale jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie chce spędzić Wigilii ze swoją rodziną i woli z inną
No ja też, ale w wyjątkowych sytuacjach, tych przykrych, to wtedy jest bardzo zrozumiałe Bo nie chciałoby się, żeby obcy ludzie spędzali święta w przykrych okolicznościach, a co dopiero bliscy

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
PS. Zaraz na CBSdrama będzie świąteczny film "Znowu będzie gwiazdka"
Dzięki! Właśnie włączyłam, będzie się milej sprzątało
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 09:26   #1607
Sunmore
Raczkowanie
 
Avatar Sunmore
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez BlackLucy Pokaż wiadomość
Dzisiaj z TŻ słuchałam świątecznych piosenek
Mój TŻ Grinch ,,pozwala" oficjalnie puszczać świąteczne piosenki dopiero od 1 grudnia. Jak słucham wcześniej to przewraca oczami, Dziad jeden

Cytat:
Napisane przez dorot_qa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie mam prezentów ale dziś robimy losowanie i będzie wiadomo kto komu robi prezent to znaczy w sumie to nie, bo to ma być tajemnica więc będę tylko wiedzieć komu ja robię


Ja w zeszłym roku byłam na wigilii pierwszy raz u rodziny męża i było mi ciężko z pewnych względów, wiec co dopiero tobie... w tym roku jesteśmy pierwszy raz razem u mojej mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że wyjątkowo ciężko mają osoby, które z powodu odległości (lub jakiegoś innego w sumie) nie mogą podzielić tak czasu żeby odwiedzić rodziny obu małżonków

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteśmy akurat w Polsce, przyjechaliśmy na dłuższy weekend i wczoraj mąż się pyta, czy nie chciałabym zabrać tej choinki co mamy do domu do Holandii a tutaj kupi się nową, większą Kiedyś coś takiego planowałam ale wyleciało mi z głowy. Bombki też pobiorę, bo mam sporo kupionych nadrogramowo i nawet nie otwartych
16 grudnia przyjeżdżamy na święta do Polski także choinkę w Holandii ubiorę już na przełomie listopada-grudnia.


Też nie mam wśród bliskich mi osób nikogo, kto tak wcześnie zaczynałby myśleć o świętach i wszystko planować. Większość podchodzi do tego: znowu sprzątanie, znowu gotowanie. Ja też sprzątam, też gotuję ale myślę też o ubieraniu choinki, przystrajaniu domu wewnątrz i na zewnątrz, o spotkaniach z przyjaciółmi i rodziną, spacerach z mężem ...
Święta (a przede wszystkim ten okres przed) to dla mnie zawsze cudowny, miło spędzony czas i dlatego tak bardzo za nimi tęsknie przez cały rok


U nas też nie było takiej tradycji ale jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie chce spędzić Wigilii ze swoją rodziną i woli z inną


Ja też
Symboliczne ale przemyślane, praktyczne i pięknie zapakowane


U mnie jest dokładnie tak samo
Ja chyba w tym roku też postawie na symboliczne, bo osób do obdarowania jest mnóstwo. Zwłaszcza, że rodzina TŻ w zeszłym roku w ogóle zrezygnowała z prezentów...

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Ondiine dzięki za Twoje słowa też uważam że to nie jest nic strasznego, poza tym chcę uniknąć sytuacji w których kogoś będę zapraszać a potem "członkiem rodziny"się nie stanie... Poza tym nie czuje się osobą która powinna ich zapraszać, takie zaproszenie powinno wyjść od teściowej-gdy robiłaby wigilię nie moja wina ze nie robi .

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------



Sprawdzę dziękuję!!!

Rozumiem, że miałabyś zapraszać partnerów rodzeństwa męża? To faktycznie chyba raczej teściowa powinna zrobić kolację u siebie i wtedy zapraszać. A nie tak do Ciebie. Nie daj się!

Cytat:
Napisane przez prazubr Pokaż wiadomość
My dzielimy się czasem na pół. Mamy ten komfort, że mieszkamy niedaleko, więc uda nam się wpaść na kolację wigilijna do rodzicow nas obojga. Imo nie jest to nic dziwnego, u mnie z ta inicjatywa wyszla mama - zaprosila przyszywanych zięciów, bo traktuje ich jak rodzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie Święta z TŻ od początku razem, ale to był właściwie jedyny facet, którego do siebie zaprosiłam (teraz już mąż)

Jak tam plany na weekend Dziewczyny? Ja czekam na przyjaciółke i idziemy na spacer z młodą. Później mam zamiar dalej tworzyć dyniowe przetwory Jestem na etapie szukania receptury idealnej. Dwie poprzenie partie ( partie po 2 słoiczki ) konfitury wyszły za słodkie i za mało kwaskowe. Może macie jakieś sprawdzone przepisy?
__________________
_________________________

Sunmore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 09:42   #1608
dembi
Zakorzenienie
 
Avatar dembi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 4 015
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w H&Y i mają cudne rzeczy ale te ceny ... Ja wiem, że za jakość i wygląd się płaci ale przyzwyczajona jestem do nieco innych cen Muszę poczekać na wyprzedaże



U mnie ostatnie dwa dni ciągle padało. Teraz jest mgła. Za chwilę wychodzę na targ i mam nadzieję ani nie zmoknąć ani nie zmarznąć


Mąż zabrał mnie wczoraj na zakupy. Byłam nawet w Kiku o którym wiedziałam właśnie z tego wątku Kupiłam tam podkładki na stół pod talerze (czwarty komplet, ale mam słabość do mojej kuchni i ją rozpieszczam) i widziałam pierwsze świąteczne stoisko Podobają mi sę te świąteczne, siedziące krasnale za 19,90
Kupiłam też zasłony ale to już w Pepco.
Poka te firany i podkladki


Cytat:
Napisane przez BlackLucy Pokaż wiadomość
tez tak macie ze w swoim środowisku nie macie zadnej koleżanki która by sie tak zachwycała świetami ? ja tylko mam jedna taka ciocię która juz wcześniej ode mnie ogląda filmy świateczne a tak to nikt wręcz ludzie nie lubią świąt
Nie mam drugiej takiej wariatki, ale jak w sierpniu juz cos wspomnialam mojej mamie o prezentach, to z checia pogadała



[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;66135916]Sunmore na amazon na pewno sa.

Albo kalendarze adwentowe http://aromahome.pl/product-pol-889-...ADWENTOWY.html[/QUOTE]


Cudo


Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Boje sie tam zaglądać, bo znowu popłynę



Cytat:
Napisane przez Madzia94 Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem skąd u mnie pojawiło się takie zamiłowanie do Świąt. Dla mnie to tak magiczne chwile, że czekam na nie cały rok. Wracam do rodzinnego domu, sprzątamy z mamą, gotujemy, pieczemy, ubieram choinkę, dzieci rodzeństwa biegające wokół choinki... Nawet jak teraz o tym myślę, to się wzruszam.
Chociaż te Święta będą inne niż zwykle, bo od jakiegoś czasu jestem w związku, a w Święta się z lubym nie zobaczymy.

Ja tez nie wiem czemu tak mam. Pewnie dzieki rodzicom, ktorzy nie sa jakimis świrami swiatecznymi, ale zawsze sie cieszylismy na swieta


Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie może jakieś fajne woski - intensywne ale nie kruszcace się tak jak YC???
Jak pisala Tinka, goose creek i Kringle

Cytat:
Napisane przez mika93 Pokaż wiadomość
Ha,ha Martyna Grinch to dobra ksywa

Mnie ostatnio w pracy głowa po ebony oak z YC rozbolała, może za dużo do kominka walnęłam . Martyna Ty lubisz jak Ci się w nochal wwierca?
Ja tez kocham jak mnie wali po nozdrzach



Cytat:
Napisane przez Inal Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma doświadczenie z zapachami Yankee Candle do samochodu ? Myślałam o zakupie i zastanawiam się ,czy warto
Słabe i te zawieszki i te venty Kringle mocniejsze i bede testowac WW

Dzisiaj zmieniam zasłony, posciel i przemyję okna, ale tylko w kuchni i w małym pokoju, bo w pozostałych pomieszczeniach mam ciagle zaciągnięte rolety, wiec mam to w nosie i umyje dopiero przed swietami
__________________
No excuses!
dembi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 09:58   #1609
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

A w góach biało
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 10:17   #1610
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Wlasnie sie zorientowalam, ze u rodzicow beda otwierac KIKa pewnie bede zagladac od czasu do czasu, bo w wawie mam daleko i nie po drodze
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 10:54   #1611
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez dembi Pokaż wiadomość
Poka te firany i podkladki

IMG_1475920468.092466.jpg IMG_1475920485.061906.jpg



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 11:04   #1612
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Sunmore Pokaż wiadomość
Mój TŻ Grinch ,,pozwala" oficjalnie puszczać świąteczne piosenki dopiero od 1 grudnia. Jak słucham wcześniej to przewraca oczami, Dziad jeden
Wydaje mi się, że to i tak spoko, że pozwala słuchać od 1 grudnia. U mnie w pracy świąteczną stację radiową mogliśmy włączyć tydzień przed świętami.

Cytat:
Napisane przez Sunmore Pokaż wiadomość
Ja chyba w tym roku też postawie na symboliczne, bo osób do obdarowania jest mnóstwo. Zwłaszcza, że rodzina TŻ w zeszłym roku w ogóle zrezygnowała z prezentów...
Przy takich symbolicznych prezentach też trzeba się sporo nagimnastykować, bo ciężko znaleźć coś od serca, ładnego, praktycznego i to jeszcze w granicach mniejszej kwoty
Mam fajny sklep, więc nie powinno być aż tak źle.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
A w góach biało
Nigdy Ci się nie pytałam ale Ty w górach mieszkasz?
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 11:07   #1613
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Sunmore Pokaż wiadomość

Rozumiem, że miałabyś zapraszać partnerów rodzeństwa męża? To faktycznie chyba raczej teściowa powinna zrobić kolację u siebie i wtedy zapraszać. A nie tak do Ciebie. Nie daj się!
Dokładnie do tego partnera mojej siostry nie lubię choć może to zbyt dużo powiedziane, nie przepadam za nim i jego stylem "bycia" a dziewczyny szwagra po prostu nie toleruje(z bardzo wielu powodów) i napewno nie zgodzę się aby przyszła do mojego domu.
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 11:45   #1614
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez dembi Pokaż wiadomość
(...)

Na parapecie pali sie moj piekny, mozaikowy kominek a w nim Red Apple Wreath a obok moje dwie latarenki
(...):
Uwielbiam RAW kupiłam słój w zeszłym roku w końcu

Cytat:
Napisane przez BlackLucy Pokaż wiadomość
macie jakieś dekoracje jesiennie w domu?
Nie taki szał jak na Święta, ale akcenty są

Cytat:
Napisane przez Bossska_Nat Pokaż wiadomość
Cardio bunny - jesat OK tylko trzeba to prać w 30stopniach . Po 2 latach widze że lekko króliczki odchodzą na tyłku , no i zdarzył się nadpruty szew .ale uwielbiam te szmaty
Dziękuję za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
(...)
Osobiście, "na żywo", znam tylko jedną taką osobę - z resztą jest to wizażanka, która też pojawia się w tym wątku
Generalnie moje otoczenie raczej puka się w czoło, gdy w środku wakacji zaczynam planować Święta, prezenty i nucę świąteczne piosenki (...)


U mnie tata już przywykł i nawet zaraził się pakowaniem prezentów w papier i wstążkę , a nie do torebki (oczywiście jak się da). W zeszłym tygodniu przesłałam mu moją propozycję prezentów dla babci itp. to nie pukał się w czoło, a podjął rzeczową rozmowę
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 12:09   #1615
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Sunmore Pokaż wiadomość
Jak tam plany na weekend Dziewczyny? Ja czekam na przyjaciółke i idziemy na spacer z młodą. Później mam zamiar dalej tworzyć dyniowe przetwory Jestem na etapie szukania receptury idealnej. Dwie poprzenie partie ( partie po 2 słoiczki ) konfitury wyszły za słodkie i za mało kwaskowe. Może macie jakieś sprawdzone przepisy?
Ja właśnie posprzątałam, zakupiłam bilety do UK (wymyślony wyjazd spontanicznie, spać nie mogłam od 6:30, więc zaowocowało biletami będę tam przed świętami, nie mogę się doczekać tamtejszego szaleństwa Bożonarodzeniowego ) i teraz się biorę za robienie paznokci Wieczorem goście

A zapomniałam Wam powiedzieć, że u mnie w KIK'u wczoraj nic nie było świątecznego, dopiero wszystko stało do rozpakowania w kartonach (bo podejrzałam ).
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 12:36   #1616
201612090924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 384
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Moja mama też wychodzi z tą inicjatywą, żeby zapraszać dziewczyny/chłopaków, a mi się ten pomysł nie podoba. Dopóki nie jesteśmy rodziną to nic się nie stanie jak się ten jeden wieczór spędzi bez drugiej połówki. W święta raz była u nas taka właśnie dziewczyna, 300 km od swojej rodziny, miłość taka z moim (młodym) wujkiem, że szok, wszyscy czuliśmy się skrępowani jej obecnością. Miłość szybko uleciała, a ciężkie święta zostały w pamięci poza tym na razie ciężko mi sobie wyobrazić wigilię u obcych ludzi (wolę ją spędzać ze swoją rodziną) i też tą "przechadzaną" od jednej rodziny do drugiej, czuję się zobowiązana pomóc mamie w przygotowaniu i później w posprzątaniu. Najlepszym pomysłem, moim zdaniem, jest w zasadzie ten, kiedy się można umówić po wigilii, tak jak pisała Karolina ogólnie to ciężki temat, każdy będzie miał inne zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My juz mieszkamy razem, więc IMO jestesmy juz rodzina, ale bez papierka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201612090924 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 12:58   #1617
BlackLucy
Zadomowienie
 
Avatar BlackLucy
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 118
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Dzisiaj pojade do kika

Zrobiłam ciasto marchewkowe , ciekawe czy bedzie pyszne

robiłyście kiedyś ciasto "marlenka" na świeta? smaczne? tutaj znalazlam taki przepis i sie zastanawiam ale troche mnie przeraża ilość "blatów" do wypiekania http://katalogsmakow.pl/blog/moje-py...ch.237761.html


Patrzcie jaki fajny pomysł na prezent (no i dla siebie tez oczywiscie może ekstra zdrowe nie jest ale ciekawy przepis na gorącą czekolade) https://niezlymlynek.blogspot.com/20...czekolada.html
BlackLucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 13:02   #1618
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez BlackLucy Pokaż wiadomość
Dzisiaj pojade do kika

Zrobiłam ciasto marchewkowe , ciekawe czy bedzie pyszne

robiłyście kiedyś ciasto "marlenka" na świeta? smaczne? tutaj znalazlam taki przepis i sie zastanawiam ale troche mnie przeraża ilość "blatów" do wypiekania http://katalogsmakow.pl/blog/moje-py...ch.237761.html


Patrzcie jaki fajny pomysł na prezent (no i dla siebie tez oczywiscie może ekstra zdrowe nie jest ale ciekawy przepis na gorącą czekolade) https://niezlymlynek.blogspot.com/20...czekolada.html
Moja babcia robi podobny, ale u mnie to czeski
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 13:17   #1619
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Fankom wosków zapachowych i ...spragnionym dzwoneczków świątecznych:
http://www.yankeecandle.co.uk/holiday-party
Koniecznie włączcie głośniki
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-08, 13:19   #1620
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Ja mam ten weekend strasznie zabiegany. Dzisiaj rano korepetycje, potem zakupy, przed chwilą wstawiłam pranie, czeka na mnie jeszcze dwa wsady. Zaraz się biorę za sprzątanie, potem muszę upiec muffinki. Wieczorem przychodzi TŻ, przed jego przyjściem chciałabym jeszcze zajrzeć do licencjatu i przygotować dieciakom materiały na korepetycje na cały przyszły tydzień. No a wieczorem jeszcze chcę zrobić coś na kolację na ciepło... Dużo tego Jutro nauka i robienie paznokci koleżance
Chyba sobie włączę do sprzątania Listy do M 2
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-01 23:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.