Rana się slimaczy, brak zębów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-09, 16:22   #1
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128

Rana się slimaczy, brak zębów


Witam,
Ostatnio goniąc do szkoły, żeby się nie spoźnić miałem wypadek, zaciął mi się rower i wyrzuciło mnie mordo do przodu i pojechałem o asfalt. Wybiłem sobie siekacze. Musze wstawic implanty, czyone będą się rzucać w oczy? Czy trzeba je wymieniać? Na razie mam opuchniętą buzie etc i stomatolog nie mógł się tam dostać ale zostały mi resztki zębów. Lekarz mówił, że najpierw trzeba ywtruć nerwy, wyleczyć dziąsło a dopiero poźniej można wkręcać nowe zęby. Ile czasu może to potrwać?

Kolejna kwestia to blizny na twarzy, strasznie mi się rany ślimaczą i nie wiem czy to smarować. I mam okropne bóle głowy, ale lekarz nic nie stwierdził, ządnego wstrząsu mózgu etc. Jedynie co czuje to jak mi od czasu do czasu z nosa leci chyba katar.
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 18:45   #2
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

no to jak masz te resztki zebow czy nie masz bo to kolosnalna różnica no i warto było tak szarzowac na bicyklu
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 22:59   #3
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Mam resztki zębów ale stomatolog powiedział, że trzeba wstawić implanty. Czeka mnie najpierw leczenie kanałowe a później będzie coś wkręcać.

Po 2 to nie moja wina, byłem spóźniony na lekcje, więc dałem gazu, ale że rower mi się zaciął, tego już przewidzieć nie mogłem. Dziękuje Bogu że to tylko zęby, jak to było na krajówce, gdzie pełno tirów jeździ. Szczęście, że było czysto jak jechałem bo bym nie wyszedł z tego;/
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 14:43   #4
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

blizny na twarzy stosuj contaxtubex albo no-scar jak tylko rany sie zagoja to jesli bedziesz smarowal sumiennie i masowal to jesli nie sa duze to pewnie nie bedzie ich widac implanty dobiera sie do budowy innych zebow i pod kolor takze nie widac zadnej roznicy czy to prawdziwe czy sztuczne a ile bedzie to trwal nie wiem pogadaj ze stomatologiem ile mu to zajmie implantow nie trzeba wymieniac ale dostaniesz zalecenia do ktorych bedziesz musial sie stosowac poszukaj w necie stron o implantach
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 16:52   #5
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

no to tak skoro masz tzn zostały Ci korzenie zebow ,na pewno nie bedziesz miał wstawianych implantow tylko najpierw leczenie kanałowe potem wkłady koronowo-korzeniowe do kanałow a na koncu korony protetyczne na to ,proponuje całoceramiczne od razu robic i oczywiscie porcelanowe acha implanty robi sie wtedy jesli nie masz nic ani korzenia ani zęba tylko goła kość i dziąsło bedzie dobrze kuruj sie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:36   #6
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Dziękuje ślicznie za odpowiedzi, dzisiaj idę do stomatologa bo opuchlizna mi zeszła. Będę robić prześwietlenie zębów. Co do blizn, stosowałem krem cepan bo mam wycinane znamiona barwnikowe czy on na takie blizny też jest dobry? Czy to raczej na blizny pooperacyjne?

ivoclar ile takie leczenie może potrwać?? Chyba będę zmuszony chodzić jakiś czas bez zębów?
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:00   #7
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

cepan jest mniej skuteczny od tych masci ale tez mozna go stosowac
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 12:43   #8
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

ile moze potrwać hmm???? no cóż powiem szczerze że to wszystko zależy od kwestii finansowej rozumieszz masz kasę to tym szybciej będzie zrobione myśle żę około 2do max 3 tyg zależy również od dentysty
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:45   #9
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

acha no i nie powinenieś chodzić "bez zębow" Twój dentysta zapewne założy Ci korony tymczasowe przynajmniej powinien żebyś jakoś wyglądał i czuł pewien komfort psychiczny
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:42   #10
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Kolejne pytanie, młody jestem to i wszystkiego ciekaw

Te sztuczne zęby będą się dostosować kolorem do pozostałych zębów? Np zechce wybielić je, to czy te sztuczne tez się wybielą? I czy można zęby wybielać sodą?? To nie jest szkodliwe? Mam teraz założony zab zastępczy na 1 ułamaną i najpierw pytam, żeby nie było komplikacji.
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:08   #11
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

jeśli zrobisz sobie korony kompozytowe(ktorych nie polecam bo są krotkotrwałe i sie przebarwiaja )to bedziesz sie musiał z tym liczyc ze za okolo 5 lat do wymiany ,korony porcelanowe sa najlepszym rozwiazaniem sa długowieczne i sie nie przebarwiaja ;kolor jest dostosowany do koloru twoich zębów ktore masz w buzi i uwaga koron nie da sie wybielić to jest coś sztucznego i na pewno dentysta dobierze ci tak kolor koron żeby odcieniem pasowały do twoich zębow ,natomiast jesli chcialbycs wybielic zęby po załozeniu koron no to pojawia sie mały problem poniewaz musisz tak nakladac preparat do wybielenia zębow (oczywiscie nakladasz go na swoje zęby a korony omijasz)zeby nie przedobrzyć z kolorem tzn zeby nie okazało sie ze odcień twoich zębów jest jasniejszy niż koron bo wtedy no cóz albo najesz sie burakow i poczekasz az kolor sciemnieje albo korony do wymiany ,podkreslam koron porcelanowych sie nie wybiela natomiast korony kompozytowe same ciemnieja z czasem ,na pewno sie nie wybielą;a soda no ćóz jest dobra do płukania ust i do czyszczenia srebra
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 10:09   #12
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

a tak wogóle ile ty masz lat jesli mogę spytać?
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 11:22   #13
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Uhuhu czyli przy nastepniej wizycie pogadam z dentystą i musze rozjaśnimy trochę. A mam prawie lat 18... w pazdzierniku skończe ;]
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:12   #14
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Jeszcze jedno pytanko ;]
Zdecydowałem się wybielić zęby ale podobno to koszt 400 zł i nie wiem czy to się opłaca... czytałem trochę o tym na necie i podobno można to robić nawet gdy ma się nie wszystkie zęby zdrowe i ten zabieg jest na całe życie. Ale czy to będzie taki super śniezny kolor tak jak na reklamach? Czy to pic na wode i szkoda kasy? Moze ktos to robił i pochwali się ząbkami np jakimś zdęciem.

Pozdro
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:17   #15
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

pytanie brzmi jak nazywa sie metoda ktora bedziesz miał wybielane zęby bo jesli bejonde(jakoś tak sie pisze) towydaje mi sie że pic na wodę
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 12:20   #16
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Upss nie wiem jak się nazywa ;] Ale to jest takie cos, że robi się odlewy na zęby, dostajesz żel który nakładasz na te odlewy i na żeby na noc i cos się tam wiąze i wybiela...

ps to chyba nie odlewy a zwyczajne nakładki

A takie cos:
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=304730475
to pic na wode??
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 19:52   #17
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

nie metoda nakładkowa jest ja uwazam i to moje prywatne zdanie najlepszą z metod tylko cos duzo ci zaspiewał za to wybielanie nakładkowe no ale cóz co region to inna cena oj widzę że pieknis z ciebie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:50   #18
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Ale oczywiście to będzie na całe życie? I taki zabieg powinien mieć powalić na kolana tzn jego efekt?:P Jak patrzyłem na ceny w necie to też 400 zł to kosztowało, więc chyba cena nie jest wygórowana.
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:14   #19
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

jest na wizazu watek o wybielaniu zebow, metoda nakladkowa dobra owszem ale trzeba to powtarzac co jakis czas nie jest to na cale zycie ;]
a 400 zl to wcale nie jest duzo bo dziewczyny placily znacznie wiecej
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 14:09   #20
kinsert
Przyczajenie
 
Avatar kinsert
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

czesc! ja mam podobny problem. jakies 3 lata temu mialem wypadek na rowerze i wybilem dwie gorne jedynki. porazka totalna. najgorsze jest, ze nadal chodze bez zebow. nie mam za bardzo kasy na implanty bo to koszt okolo 2000 na jeden zab. jesli zaloze mostek to juz odpadna implanty, a mostek bedzie trzeba wymienic za jakis czas i zadaje sie ze bedzie trzeba niszczyc nastepne zeby. moze poradzicie mi czy sa jakies inne metody uzypelnienia tych brakow. dodam, ze nie mam calych zebow bo trzymam je w szufladzie . i jeszcze na dodatek w szpitalu zafundowali mi dlutowanie bo choremu lekarzowi uroilo sie ze mam kozen w kosci i mam lekki ubytek tejze kosci. nie mialem jeszcze zadnych zdjec robionych ani zadnych kosultacji z dentystami. prosze doradzcie mi cos. ja juz sie przyzwyczailem do braku, ale ostatnio czytalem, ze to nie jest dobrze jak nie ma zebow bo kosc zanika i inne zeby sie przesowaja, a poza tym to laski raczej na mnie nie leca . dzieki za pomoc. pozdrawiam
kinsert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:26   #21
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

no dobrze jesli mozesz powiedz mi skad jesteś tzn koło jakiego dużego miasta mieszkasz?
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:51   #22
kinsert
Przyczajenie
 
Avatar kinsert
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

jestem z kalisza w wielkopolsce.
kinsert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 17:28   #23
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

hmm dlaczego pytałam gdzzie mieszkasz otóż dlatego że podałabym ci namiary na instytut stomatologii akademii medycznej w łodzi albo poznaniu ale chyba to troche za daleko.no to tak masz w sumie 4 opcje i oczywiscie najlepsza (koszty około 4tys za jeden implant) to implanty;2 to zrobić most ale porcelanowy żywontosc takiego mostu jest bardzo długa ,ale musze zaznaczyć że musiałby ci to zrobić dentysta ktory naprawdę zna sie na rzeczy (koszt około 1500 do 2tyś zalezy od regionu Polski)i trzeba by było oszlifować 2 po obydu stronach w najlepszym przypadku a nawet 3 gdyby 2 słabo siedziały w kości;3 opcja tzw.most adhezyjny (koszt około 5 tyś) i do tego mozna by było wykorzystac te zęby ktore chowasz w szufladzie tak tak dokładnie stomatologia bardzo poszła do przodu ... zreszta długo by pisac;no i ostatnia opcja malutka proteza częściowa czyli wyjmowana(koszt około 200zł)nie ma tu szlifowania zebów bocznych;no i to tyle propozycjia kośc rzeczywiscie zanika jeśli nie ma żębów tak jestesmy skonstuowani...no to na razie tyle
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 22:31   #24
kinsert
Przyczajenie
 
Avatar kinsert
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

widze ze bardzo dobrze trafilem wydajesz sie byc bardzo zorientowana w tym temacie (pewnie sama jestes stomatologiem). na wstepie chialbym podziekowac za pomoc i informacje. jesli chodzi o odleglosc to nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia, wazne jest dla mnie, aby moje nowe zabki byly zrobione jak najlepiej i zebym wydal na nie jak najmniej pieniazkow co do implantow to 4tys za jeden zab wydaje mi sie troche duzo. to cena raczej z gornej polki. ja sie dowiadywalem (jakis rok temu) wlasnie w akademi medycznej i cena oscylowala w granicach 2-3 tys max. wiem, ze sa rozne implanty i ich cena rowniez jest bardzo rozna. bylbym wdzieczny za sprecyzowanie jakie to mialyby byc implanty i gdzie ewentualnie moglbym je sobie wprawic. jesli chodzi o 2 metode czyli mostek to myslalem, ze w gre wchodza tylko 2 sasiednie zeby, a nie 4 lub 6. ja mam raczej mocne zeby i wydaje mi sie, ze 2 by wystarczyly, jednak szkoda mi nawet jednego. wspomnialas o dlugiej trwalosc takiego mostka co mnie bardzo interesuje. jesli wytrzymalby okolo 20-30 lat to moze bym sie zdecydowal najbardziej jednak interesuje mnie most "adhezyjny" z wykorzystaniem moich zabkow z "szuflady". sa prawie cale. lekko popekana korona, ale korzenie sa cale i zdrowe. troche na nich osadu, gdyz wtedy palilem jeszcze papierosy(fujjjj). podejrzewam, ze moje stare korzenie posluzylyby jako implanty, a korone dorobionoby porcelanowa. byloby suuuper. ciekawi mnie jakie jest ryzyko takiego zabiegu? czy jest to skuteczniejsza metoda niz implanty? czy istnieja jakies przeciwskazania? jestem troche alergikiem:/. fajnie jesli podeslesz mi jeszcze pare wskazowek. dzieki! pozdrowionka!


PS. pozdro dla szczerboli!
kinsert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:42   #25
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

wskazówki moje beda takie wejdz w google i poszukaj instytut stomatologii zachowawczej akademii medycznej w warszwie,.łodzi lub poznaniu znajdz rejestracje zadzwon i zapisz sie na konsultacje acha wczesniej zrób sobie zdjecie pantomogram koszt około 45zł i z ta fotką idż na kons.widzisz za dużo by pisac i zajeło by mi to troche czasu tak wiec powodzenia
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 18:41   #26
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Rana się slimaczy, brak zębów

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
I mam okropne bóle głowy, ale lekarz nic nie stwierdził, ządnego wstrząsu mózgu etc. Jedynie co czuje to jak mi od czasu do czasu z nosa leci chyba katar.
Marcin, udaj sie jak najszybciej w razie wzmożenia bólu głowy, albo w tygodniu (poniedziałek) do chirurga szczekowo-twarzowego, np w jakims szpitalu. Wyciek płynu z nosa to najpawdopodobniej katar, bole głowy najpewniej po uderzeniu, ale lepiej miec pewność. Taki chirurg to zwerefyfikuje, zleci zdjęcia czaski, jak masz juz zrobione (bo w sumie zakładam, że tak) to weź je koniecznie ze sobą.

Nie wiem skąd jesteś, szukaj szpitala z chirurgią szczekowo-twarzową, z Warszawy moge Ci polecić na Lindleya II Klinikę, czyli tzw "dwójkę".
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.