Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-14, 16:02   #781
ewelciaa144
Zakorzenienie
 
Avatar ewelciaa144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 237
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez MArtusia000 Pokaż wiadomość
Gratuluje doświadczonej i douczonej kosmetyczki. Nie chce się wymądrzać ale nie przemywa się wodą utlenioną. Nie ma o czym dyskutować...
tak? świetnie ;] jakoś kosmetyczka tak zawsze radzi i masz racje nie wymądrzaj się wiesz lepiej ? ok rób tak i mnie nie pouczaj zamknięty temat 'douczonych kosmetyczek'!
__________________
Dbam o siebie i dietuje

29.09
0/3,3
ewelciaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 16:25   #782
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

nie chodzi o wiedze kosmetyczek ktore sa tylko kosmetyczkami a nie PIERCERAMI, ale wystraczy troche poczytac "fachowej" literatury zeby wiedziec ze swiezych przekluc nie pielegnuje sie za pomoca wody utlenionej, ale jak widac mozna to pisac co pol strony a i tak zawsze znajdzie sie jakas "iscie oswiecona dusza" ktora wie lepiej
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 17:10   #783
ewelciaa144
Zakorzenienie
 
Avatar ewelciaa144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 237
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
nie chodzi o wiedze kosmetyczek ktore sa tylko kosmetyczkami a nie PIERCERAMI, ale wystraczy troche poczytac "fachowej" literatury zeby wiedziec ze swiezych przekluc nie pielegnuje sie za pomoca wody utlenionej, ale jak widac mozna to pisac co pol strony a i tak zawsze znajdzie sie jakas "iscie oswiecona dusza" ktora wie lepiej
ok, spoko przecież ja nie jestem kosmetyczką i sie nie znam i piszę tylko, że kosmetyczka poradziła mi przemywać wodą utlenioną.
__________________
Dbam o siebie i dietuje

29.09
0/3,3
ewelciaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 18:57   #784
MArtusia000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 139
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

A jednak wyszło na moje i to nie wymądrzanie a jednak wiedza....
__________________
MArtusia

"Piękna jak tęcza, gorąca jak promień słońca..."
MArtusia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 19:21   #785
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

a tu piercerzy pisali co innego, ale podejrzewam ze maja dosc powtarzania ciagle tego samego i dlatego juz sie tu nie pojawiaja
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 14:23   #786
paulqa94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 683
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kolczyka mam już 6 dni. Nic mi się nie dzieje jak na razie ) bardzo się z tego ciesze, zwłaszcza, że przebiłam ucho pistoletem, a potem przeczytałam ten wątek ;// Moja kosmetyczka kazała mi przemywać ucho spirytusem. Na razie nim przemywam, a jak zacznie mi się coś robić nie tak, to pójdę do niej jeszcze raz. Pozdrawiam!
paulqa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 17:14   #787
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja mam kolczyki w uszach (para) bodajże od 23 stycznia 2008r. nic się złego nie dzieje z nimi polecam tribiotic w saszetkach, nic mi nie ropiały może przez pierwsze dni trochę bolało ale już teraz przyzwyczaiłam się;] właściwie nie trzeba smarować tą maścią już po 2-3 tygodniach tak często tylko kręcić kolczykami. Ja mam pytanie co do tego jak wyjąć motylki ( nigdy tego nie robiłam więc nie wiem) i po jakim czasie mogę już ściągnąć (naprawdę ładnie się goją) a już są ponad 3 tygodnie, a kosmetyczka mówiła że może się goić do 6 tygodni. Chyba wszyscy posiadacze kolczyków wiedzą że jest pokusa zmienienia go na inne, np. wiszące Pozdrawiam i czekam na odpowiedź;*
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 14:18   #788
paulqa94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 683
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez adela17 Pokaż wiadomość
ja mam kolczyki w uszach (para) bodajże od 23 stycznia 2008r. nic się złego nie dzieje z nimi polecam tribiotic w saszetkach, nic mi nie ropiały może przez pierwsze dni trochę bolało ale już teraz przyzwyczaiłam się;] właściwie nie trzeba smarować tą maścią już po 2-3 tygodniach tak często tylko kręcić kolczykami. Ja mam pytanie co do tego jak wyjąć motylki ( nigdy tego nie robiłam więc nie wiem) i po jakim czasie mogę już ściągnąć (naprawdę ładnie się goją) a już są ponad 3 tygodnie, a kosmetyczka mówiła że może się goić do 6 tygodni. Chyba wszyscy posiadacze kolczyków wiedzą że jest pokusa zmienienia go na inne, np. wiszące Pozdrawiam i czekam na odpowiedź;*
A gdzie masz przebite uszy? Na płatkach?
Ja bym jednak radziła ci poczekać jeszcze ze zmianą kolczyków, choć ładnie się goją. Bardzo dobrze, że ci nic nie ropieje, ale kiedy zmienisz kolczyki na inne uszy mogą zacząć ropieć. Poczekaj jeszcze pare tygodni ) Ja też przebilam ucho w chrząstce tydzień temu. ładnie mi się goi, tzn. nie ropieje nie krwawi, ucho boli tylko jak dotknę okolice miejsca przebicia ale to chyba normalne. I mam zamiar poczekąc dłuzej na zmiane kolczyka niz kosmetyczka mi zaleciła (3 tyg.). Pozdrawiam! w razie pytań pisać do mnie na gg: 669087
paulqa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:44   #789
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

witam
przeczytalam z zainteresowaniem o kolczykowych perypetiach. Sama mam w uszach 7 kolczykow, wszystkie dziury robione pistoletem. Dwie w standardowych miejscach jakies 25 lat temu (jak sie okazalo pozniej krzywo), 5 ubieglego lata w jednym rzucie. Musze przyznac ze bolalo przez jakies 2 dni, smarowalam mascia propolisowa i tyle. Jedyne czego nie przewidzialam, to to ze wlosy beda sie az tak oplatywac na zaciskach z tylu- czasami mam ochote wrzeszczec. Poza tym - luz blues. Przepraszam za jakosc zdjecia, robione minute temu komorka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00060_edited.JPG (5,3 KB, 67 załadowań)
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 00:22   #790
Mortyshja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 876
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam Was dziewczyny

Mam do Was małą prośbę.. abyście mi doradziły w sprawie kolczyków..

Aktualnie mam 4 kolczyki (3 kolczyki w prawym uchu i 1 kolczyk w lewym uchu) chce sobie jeszcze zrobić 2 dziurki.. w lewym uchu drugą dziurkę tam koło płatka ucha (standardowe miejsce) i drugą dziurkę na chrząstce.. żebyście wiedziały o co chodzi to pokazuje zdjęcie..

biometria-ucho.jpg

Czarne kółka - miejsce w których mam dziurki
Czerwone - miejsce w których chce sobie zrobić dziurki
Pierwsze ucho - prawe ucho
Drugie ucho - lewe ucho


Jak sądzicie.. może tak być ? Czy z któregoś kolczyka zrezygnować aby to wszystko ładnie wyglądało jakoś ?
Dodam, że mam krótkie włoski i z prawej strony mam zazwyczaj dłuższe.. i praktycznie tych moich trzech dziurek nie widać..
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... bo nie jesteś sam...


Mortyshja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 01:01   #791
Olka_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 27
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Wybaczcie, że zadam pytanie, które się tu pojawiało, ale za każdym razem zawierało jedynie fragment tego o czym ja chcę napisać Poza tym przeczytanie tego wszystkie zajęłoby pół dnia

Dokładnie 3 tygodnie przekłułam sobie uszy. Tzn. byłam u kosmetyczki, miałam przekłuwane pistoletem i obecnie noszę kolczyki antyalergiczne. Z tego co czytałam gojenie się uszu trwa nawet do 2 miesięcy. Myślę, że to co się dzieje u mnie jest dość normalne, ale wolę zapytać i się upewnić :p

Otóż moje przekłute uszy mają wzloty i upadki. Przez kilka dni jest cisza spokój, a potem nagle uszy (szczególnie lewe) puchną, robią się twarde i cały czas pojawia się w nich ropa.

A teraz konkrety:
- pojawiająca się opuchlizna nie jest duża, ucho po prostu robi się twarde i nabrzmiałe, ale 'kłopot' znika w ciągu nocy (jeśli już puchną to zawsze sa to godziny wieczorne);
- ropa nie jest 'brudna', czyli nie ma w niej krwi, jest normalnej barwy;
- uszy właściwie mnie nie bolą.. jedynie jeśli je trącę lub ścisnę przy kolczyku, ale to też jest lekki ból i normalny przy takiej ranie; mogę na nich spać bez większego problemu;
- nie mam problemu z obracaniem kolczyka czy przesuwaniem go w jakikolwiek inny sposób;
- o ile skóra wokół dziurki w prawym uchu jest ładna (pomimo ropy) i wygląda na gojąca się, o tyle w lewym uchu ta skóra jest taka odrobinę 'rozbabrana', a mówiąc bardziej obrazowo - wygląda jakby była rozmiękła, ale widać to dopiero kiedy nieco odchyli sie kolczyk. W obu uszach odczuwam lekkie swędzenie, co chyba jest oznaką gojenia się...
- codziennie oczyszczam uszy, używam wacika i wody utlenionej; oczywiście nie wyjmuję kolczyków;
- takie problemy mam od początku przekłucia, ale przez ani jeden dzień nie były nawet odrobinę gorsze od tych opisanych; gdyby nie ropa to w ogóle nie można by powiedzieć, że to świeżo przekłute uszy, bo ani tego nie widać, ani tego nie czuję.

I moje końcowe pytanie - czy to wszystko jest normalne czy może po trzech tygodniach takich objawów być nie powinno i powinnam się zacząć martwić, że uszy nie będą chciały się goić?

Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam
Olka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 09:50   #792
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

odstaw wode utleniona to przestana byc "rozbabrane" jak masz rope znaczy ze wdalo sie zakazenie, co innego limfa i inne takie, idz do apteki kup octenisept i sol fizjologiczna i przemywaj.
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 16:22   #793
Debi777
Raczkowanie
 
Avatar Debi777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

czy na płatku ucha może wystąpić ziarnina?? ja własnie zrobiłam sobie sama 2 dziurki i się boje...prosze o rade

Edytowane przez Debi777
Czas edycji: 2008-02-20 o 18:14
Debi777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 16:55   #794
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Olka_86 Pokaż wiadomość
Wybaczcie, że zadam pytanie, które się tu pojawiało, ale za każdym razem zawierało jedynie fragment tego o czym ja chcę napisać Poza tym przeczytanie tego wszystkie zajęłoby pół dnia

Dokładnie 3 tygodnie przekłułam sobie uszy. Tzn. byłam u kosmetyczki, miałam przekłuwane pistoletem i obecnie noszę kolczyki antyalergiczne. Z tego co czytałam gojenie się uszu trwa nawet do 2 miesięcy. Myślę, że to co się dzieje u mnie jest dość normalne, ale wolę zapytać i się upewnić :p

Otóż moje przekłute uszy mają wzloty i upadki. Przez kilka dni jest cisza spokój, a potem nagle uszy (szczególnie lewe) puchną, robią się twarde i cały czas pojawia się w nich ropa.

A teraz konkrety:
- pojawiająca się opuchlizna nie jest duża, ucho po prostu robi się twarde i nabrzmiałe, ale 'kłopot' znika w ciągu nocy (jeśli już puchną to zawsze sa to godziny wieczorne);
- ropa nie jest 'brudna', czyli nie ma w niej krwi, jest normalnej barwy;
- uszy właściwie mnie nie bolą.. jedynie jeśli je trącę lub ścisnę przy kolczyku, ale to też jest lekki ból i normalny przy takiej ranie; mogę na nich spać bez większego problemu;
- nie mam problemu z obracaniem kolczyka czy przesuwaniem go w jakikolwiek inny sposób;
- o ile skóra wokół dziurki w prawym uchu jest ładna (pomimo ropy) i wygląda na gojąca się, o tyle w lewym uchu ta skóra jest taka odrobinę 'rozbabrana', a mówiąc bardziej obrazowo - wygląda jakby była rozmiękła, ale widać to dopiero kiedy nieco odchyli sie kolczyk. W obu uszach odczuwam lekkie swędzenie, co chyba jest oznaką gojenia się...
- codziennie oczyszczam uszy, używam wacika i wody utlenionej; oczywiście nie wyjmuję kolczyków;
- takie problemy mam od początku przekłucia, ale przez ani jeden dzień nie były nawet odrobinę gorsze od tych opisanych; gdyby nie ropa to w ogóle nie można by powiedzieć, że to świeżo przekłute uszy, bo ani tego nie widać, ani tego nie czuję.

I moje końcowe pytanie - czy to wszystko jest normalne czy może po trzech tygodniach takich objawów być nie powinno i powinnam się zacząć martwić, że uszy nie będą chciały się goić?

Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam

moje się goją 6 miesięcy
ale to pewnie dlategO że musze je ciągle sciągać bo u mnie w pracy jest zabronione noszenie kolczyków
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 18:52   #795
Debi777
Raczkowanie
 
Avatar Debi777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

mam takie pytanko czy jak po 3 dniu po przekłuciu wyjełam kolczyk i go z powrotem włożyłam to nic się nie stanie? (wiem głupie pytanie ale się martwie :P) dodam że nic się z uchem nie dzieje... dzięki
__________________
Legally Blonde - nie walcz...tylko zmień .!
* zapuszczam pazurki
* odchudzanie.! ma być 55 kg.!
Debi777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 14:15   #796
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Uszy przekłute mam juz dobrych pare lat, lecz niedawno dostałam uczulenia na sztuczne kolczyki. Trochę zaropiały mi uszy i chyba z miesiąc nie nosiłam kolczyków. Teraz tam sie nieda nic wsadzić! Jak myslicie, czy spirytus załatwi sprawę i odetka mi dziurki czy też konieczne będzie ponowne przekłuwanie?
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 22:27   #797
asiav01
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 169
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Moje uszy bardzo źle reagują na sztuczne tworzywa; puchną i ropieją. Mogę nosić tylko srebrne albo złote.
asiav01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:00   #798
Olka_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 27
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jeszcze jedno pytanko.... zaczęłam się zastanawiać co mi tak właściwie z przekłutych uszu wycieka. Wydzielina pojawia się bowiem cały czas (3 tygodnie), nawet kiedy z uchem jest wszystko ok, zupełnie nie boli, nie ma najmniejszej opuchlizny. Wydzielina ma taki lekko zielonkawo-żółtawy matowy kolor o mlecznej konsystencji i jest bezzapachowa. Pojawia się raz, dwa razy dziennie, wieczorem i rano. Pojawia się też w dziurce, która ładnie wygląda, ładnie i spokojnie się goi. To ropa (do ropy nie jest potrzebne jakieś podrażnienie, opuchlizna, zaczerwienienie i bolesność???) czy limfa?


Czy miałyście tak, że po przekłuciu uszu, jedno goiło Wam się szybko i spokojnie, a drugie trochę gorzej?

Edytowane przez Olka_86
Czas edycji: 2008-02-22 o 12:38
Olka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 00:51   #799
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Olka_86 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko.... zaczęłam się zastanawiać co mi tak właściwie z przekłutych uszu wycieka. Wydzielina pojawia się bowiem cały czas (3 tygodnie), nawet kiedy z uchem jest wszystko ok, zupełnie nie boli, nie ma najmniejszej opuchlizny. Wydzielina ma taki lekko zielonkawo-żółtawy matowy kolor o mlecznej konsystencji i jest bezzapachowa. Pojawia się raz, dwa razy dziennie, wieczorem i rano. Pojawia się też w dziurce, która ładnie wygląda, ładnie i spokojnie się goi. To ropa (do ropy nie jest potrzebne jakieś podrażnienie, opuchlizna, zaczerwienienie i bolesność???) czy limfa?

Czy miałyście tak, że po przekłuciu uszu, jedno goiło Wam się szybko i spokojnie, a drugie trochę gorzej?
ropa smierdzi pod niebiosa- tyle wiem, medyk ze mnie zaden
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 13:15   #800
paulqa94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 683
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam wizażanki ;]] Co do mojego ucha, to przekułam go równo dwa tygodnie temu hihi ) powikłań nie ma, mimo, że były przekłute pistoletem. Jak myślicie może jeszcze coś się porobić? W nocy już śpie różnie, raz na boku z kolczykiem, raz na tym drugim. Co dziennie polewam kolczyka z jednej i z drugiej strony spirytusem, potem go obkręcam pare razy (wogóle już nie odczuwam bólu przy kręceniu) i znowu zalewam spirytusem...xD PozdRawiam SeRdecznie )
paulqa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 19:03   #801
MArtusia000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 139
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez paulqa94 Pokaż wiadomość
Witam wizażanki ;]] Co do mojego ucha, to przekułam go równo dwa tygodnie temu hihi ) powikłań nie ma, mimo, że były przekłute pistoletem. Jak myślicie może jeszcze coś się porobić? W nocy już śpie różnie, raz na boku z kolczykiem, raz na tym drugim. Co dziennie polewam kolczyka z jednej i z drugiej strony spirytusem, potem go obkręcam pare razy (wogóle już nie odczuwam bólu przy kręceniu) i znowu zalewam spirytusem...xD PozdRawiam SeRdecznie )
Przemywaj solą fizjologiczną...a nie spirytusem.
__________________
MArtusia

"Piękna jak tęcza, gorąca jak promień słońca..."
MArtusia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:09   #802
xirissx
Raczkowanie
 
Avatar xirissx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gliwice xD
Wiadomości: 106
GG do xirissx
Question Kolczyk w ustach

Tak więc, chciałabym przekłuć sobie górną wargę. Słyszałam niezbyt pochlebne opinie na temat kosmetyczek i myślę o samodzielnym przekłuciu. Jak to się robi i jak długo się goi i jakie są potrzebne "narzędzia"...

Pozdrowienia dla wszystkich xP
xirissx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:15   #803
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Kolczyk w ustach

Haha no tak:d Moge spytac we wszystkich dziedzinach wolisz polegac na sobie ? No w koncu sama sobie krzywdy nie zrobisz no nie?
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:35   #804
xirissx
Raczkowanie
 
Avatar xirissx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gliwice xD
Wiadomości: 106
GG do xirissx
Dot.: Kolczyk w ustach

Nie nie we wszystkich... Ale ludzie mnie odciągają od kosmetyczek... A na kolczyk się napaliłam ^^
xirissx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:48   #805
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kolczyk w ustach

Cytat:
Napisane przez xirissx Pokaż wiadomość
Nie nie we wszystkich... Ale ludzie mnie odciągają od kosmetyczek... A na kolczyk się napaliłam ^^
po pierwsze-wyszukiwarka.
po drugie-salon piercingu,dobry.
Po trzecie-samemu to mozna sobei grzywke obciac...;x
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:49   #806
paulqa94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 683
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam i proszę o szybciutką odpowiedź otóż umówiłam się z kuzynką na basen w przyszłą sobotę.. tylko nie wiem czy już mogę iść. Ucho przebiłam dokładnie 9 lutego. W przyszłą sobotę będzie 1 marca. To 3 tygodnie.. wystarczy? Boję się, że wda mi się zakażenie no i czy chlor ma jakiś negatywny wpływ na 'świeżo' przebite ucho? W sumie to już 3 tygodnie będzie.. no nie wiem.. pomóżcie ;] z góry thx.. pozdrawiam! ^^
paulqa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 22:01   #807
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez paulqa94 Pokaż wiadomość
Witam i proszę o szybciutką odpowiedź otóż umówiłam się z kuzynką na basen w przyszłą sobotę.. tylko nie wiem czy już mogę iść. Ucho przebiłam dokładnie 9 lutego. W przyszłą sobotę będzie 1 marca. To 3 tygodnie.. wystarczy? Boję się, że wda mi się zakażenie no i czy chlor ma jakiś negatywny wpływ na 'świeżo' przebite ucho? W sumie to już 3 tygodnie będzie.. no nie wiem.. pomóżcie ;] z góry thx.. pozdrawiam! ^^
z tego co pamiętam z czasów kiedy przebijałam uszy to chlor nie miał żadnego negatywnego wpływu na nie więc sadzę,że nie masz czym się przejmować. Ale tylko mi się tka wydaje....
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 22:25   #808
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: Kolczyk w ustach

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Po trzecie-samemu to mozna sobei grzywke obciac...;x
ojjj i to tez niekoniecznie wyjdzie:P( tak,probowalam..)





xirrisx he kurcze moze sie czepiam ale mnie rozwalilas swoim pomyslem "kosmetyczka moze nie umiec,hmmm to najlepiej ja sama zrobie":P
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 11:38   #809
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Kolczyk w ustach

ja mam dwa kolczyki w wardze, nie byłam w zadnym salonie,
a kosmetyczke faktycznie odradzam

najlepiej wez jakas kolezanke, no chyab ze nie boisz sie sama przekluc wargi, kupujesz kolczyka, sztange nieco dluzsza bo pojawi sie opuchlizna, wenflon szerszy niz pret od kolczyka wode utleniona i tyle
xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 17:58   #810
elmo__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 34
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej. ja w uszach miałam kilkanaście kolczyków, teraz zostało mi tylko koło 9, lecz ciągle pojawia się więcej. potrafię ot tak, siedzieć, nagle wpadnie mi pomysł i leci kolejna dziurka . przebicie nie jest wg mnie żadnym bólem, gojenie się też nie należy do najgorszych. ja wszystkie, oprócz 1 pary dziurek robionych jak miałam 4 lata, robiłam sama. i te w chrząstce, i te w miękkim płatku ucha.

POLECAM przebijac igłą, nie pistoletem. a co do przemywania - wg mnie najlepsza jest sól fizjologiczna, a nie spirytus czy woda utleniona. zbyt wysuszają.

buźka.
elmo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.