Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :) - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-06, 07:35   #541
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja w ogóle wolę treningi siłowe i wzmacniające niż kardio. Ale muszę takie też robić żeby zwiększyć wrażliwość tkanek na insulinę. Dla mnie takie jeżdżenie na rowerze jest bardziej nudne niż męczące. Jutro zwiększę obciążenie i zmniejszę czas. Może kolana mi nie wysiądą

Do tabelki można dodać jeszcze nasz wzrost bo zupełnie inaczej "wygląda" waga 70 kg przy wzroście 158 cm a 175 cm.
Mam to samo. Jedyne cardio ktofe mnie kreci to bieganie z dobra i glosna muzyka. Na orbiku modle sie o kazda minutd
Ale nic nie daje mi tak dobrych rezultatów jak połączenie cardio i silowych w tym samym dniu.
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 08:51   #542
WredoKasiak
Raczkowanie
 
Avatar WredoKasiak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Gdzieś za zakrętem
Wiadomości: 262
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez natalaa126 Pokaż wiadomość

Dieta dietą, ale macie jakieś swoje ulubione ćwiczenia? Może jakichś ulubionych trenerów, z którymi wylewacie siódme poty?
Żadne ćwiczenie nie jest moim ulubionym. Wszystkie wykonuję z jednakowym wstrętem
__________________
11.10 -> 86kg
01.01-> 81,5kg
WredoKasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 09:23   #543
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez BuryKotZPiwnicy Pokaż wiadomość
Mam to samo. Jedyne cardio ktofe mnie kreci to bieganie z dobra i glosna muzyka. Na orbiku modle sie o kazda minutd
Ale nic nie daje mi tak dobrych rezultatów jak połączenie cardio i silowych w tym samym dniu.
A co pierwsze kardio czy siłowe? Słyszałam różne opinie.

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Żadne ćwiczenie nie jest moim ulubionym. Wszystkie wykonuję z jednakowym wstrętem
Masz złe podejście. Postaraj się znaleźć taki wysiłek fizyczny, który sprawi Ci radość. Nie muszą być to "dywanowce" czy wysikanie sztangi na siłowni ale może pływanie, siatkówka, rolki, taniec, wspinaczka, pole dance Są różne formy aktywności a dobrze jest znaleźć coś dla siebie i nie rezygnować z tego po schudnięciu tylko kontynuować. W końcu nie ruszamy się tylko dla zrzucenia zbędnych kilogramów a też dla zdrowia (również psychicznego). Także moim zdaniem warto!
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 09:41   #544
WredoKasiak
Raczkowanie
 
Avatar WredoKasiak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Gdzieś za zakrętem
Wiadomości: 262
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Antunka oczywiście masz rację. Jednak to nie jest taka prosta prawa. Pracujemy z mężem na zmiany. On na trzy ja na dwie. Często się mijamy. Mamy nianię, która nie pracuje za darmo. Płacimy jej za godzinę (8zł). Jeśli chciałabym iść na basen to: 8zł za bilet + 16 za jej pracę. Oczywiście mogę iść jak mój mąż jest w domu, ale wtedy wolimy spędzić ten czas razem... i albo idziemy we troje, albo jedziemy na wieś, bo tam mamy cały ogrom pracy, której jakby wcale nie ubywało Wczoraj nie byłam, bo padało Muszę jechać dzisiaj bo nas liście zasypią. Mąż zostaje tam do jutra, bo będą naciągali z teściem siatkę na ogrodzenie. Zaraz biorę się do pracy. Muszę spakować Nince parę rzeczy, mężowi, psu, no i sobie coś na przebranie. Później czekają mnie zakupy, bo w lodówce światło.
Odkąd mamy swój kawałek ziemi w ogóle nie mam czasu dla siebie. Jestem rozdarta między wsią a domem
__________________
11.10 -> 86kg
01.01-> 81,5kg
WredoKasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 10:11   #545
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
A co pierwsze kardio czy siłowe? Słyszałam różne opinie.



Masz złe podejście. Postaraj się znaleźć taki wysiłek fizyczny, który sprawi Ci radość. Nie muszą być to "dywanowce" czy wysikanie sztangi na siłowni ale może pływanie, siatkówka, rolki, taniec, wspinaczka, pole dance Są różne formy aktywności a dobrze jest znaleźć coś dla siebie i nie rezygnować z tego po schudnięciu tylko kontynuować. W końcu nie ruszamy się tylko dla zrzucenia zbędnych kilogramów a też dla zdrowia (również psychicznego). Także moim zdaniem warto!
Najpierw biegam, później cwicze z hantlami. Po silowych bola mnie miesnie wiec ciężko by mi bylo jeszcze cisnac później cardio.
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 11:08   #546
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Dzień dobry!

Rozpoczęłam dzień od rozgrzewającej herbaty z imbirem i cytryną! Zjadłam jajecznicę z cebulą i szczypiorkiem.

Za chwilę będę przygotowywała obiad. Zaplanowałam dwa dania. Krupnik z serduszkami drobiowymi i wątróbka, ziemniaki i ogórki kiszone

Dzisiaj planuję zrobić:
30 minutowe Turbo Wyzwanie + 10 minutowy trening ramion i pleców z Mel B

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Żadne ćwiczenie nie jest moim ulubionym. Wszystkie wykonuję z jednakowym wstrętem
Moim zdaniem bardzo źle podchodzisz do tematu ćwiczeń. Rozumiem, że można nie przepadać ,np. za bieganiem, rowerem basenem, ale jest mnóstwo form aktywności, które można uprawiać. Nawet spacery.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 11:27   #547
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Antunka oczywiście masz rację. Jednak to nie jest taka prosta prawa. Pracujemy z mężem na zmiany. On na trzy ja na dwie. Często się mijamy. Mamy nianię, która nie pracuje za darmo. Płacimy jej za godzinę (8zł). Jeśli chciałabym iść na basen to: 8zł za bilet + 16 za jej pracę. Oczywiście mogę iść jak mój mąż jest w domu, ale wtedy wolimy spędzić ten czas razem... i albo idziemy we troje, albo jedziemy na wieś, bo tam mamy cały ogrom pracy, której jakby wcale nie ubywało Wczoraj nie byłam, bo padało Muszę jechać dzisiaj bo nas liście zasypią. Mąż zostaje tam do jutra, bo będą naciągali z teściem siatkę na ogrodzenie. Zaraz biorę się do pracy. Muszę spakować Nince parę rzeczy, mężowi, psu, no i sobie coś na przebranie. Później czekają mnie zakupy, bo w lodówce światło.
Odkąd mamy swój kawałek ziemi w ogóle nie mam czasu dla siebie. Jestem rozdarta między wsią a domem
Ja to rozumiem. Nie każdy ma tyle samo czasu wolnego i codzienne obowiązki są ważniejsze niż rzucenie wszystkiego i bieganie na siłownię. Obiad sam się nie ugotuje a dom sam się nie posprząta. Ale chodzi o to żeby w tym pędzie życia zadbać też o własne zdrowie.

Idę piec słodkości
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-06, 12:03   #548
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja to rozumiem. Nie każdy ma tyle samo czasu wolnego i codzienne obowiązki są ważniejsze niż rzucenie wszystkiego i bieganie na siłownię. Obiad sam się nie ugotuje a dom sam się nie posprząta. Ale chodzi o to żeby w tym pędzie życia zadbać też o własne zdrowie.

Idę piec słodkości
Dokładnie.

Ważne by w tym wszystkim zachować równowagę. Ja we wrześniu zmieniałam pracę. Miałam codziennie szkolenie i tak starałam się trzymać dietę. Z ćwiczeniami było nieco gorzej, ale nadrabiałam spacerami z psem. Moim zdaniem jak ktoś będzie miał dużo chęci i samozaparcia znajdzie czas na wszystko. Ja przez pierwsze 3 miesiące redukcji nawet po fatalnym dniu robiłam porządny trening i dbałam o dietę w efekcie zapracowałam na lepszą kondycję i jędrniejsze ciało.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 12:29   #549
Kama 93
Rozeznanie
 
Avatar Kama 93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 767
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Do tabelki można dodać jeszcze nasz wzrost bo zupełnie inaczej "wygląda" waga 70 kg przy wzroście 158 cm a 175 cm.
Myślałam o tym ale nie każda dziewczyna podawała wzrost na tym wątku :P

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez natalaa126 Pokaż wiadomość
Dieta dietą, ale macie jakieś swoje ulubione ćwiczenia? Może jakichś ulubionych trenerów, z którymi wylewacie siódme poty?
ZUMBA

Mam zamiar zapisać się na trampoliny albo pole dance na pewno też mi się spodoba.
__________________
"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"


13.02.2013
01.03.2018
27.07.2019
Kama 93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 12:36   #550
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Antunka oczywiście masz rację. Jednak to nie jest taka prosta prawa. Pracujemy z mężem na zmiany. On na trzy ja na dwie. Często się mijamy. Mamy nianię, która nie pracuje za darmo. Płacimy jej za godzinę (8zł). Jeśli chciałabym iść na basen to: 8zł za bilet + 16 za jej pracę. Oczywiście mogę iść jak mój mąż jest w domu, ale wtedy wolimy spędzić ten czas razem... i albo idziemy we troje, albo jedziemy na wieś, bo tam mamy cały ogrom pracy, której jakby wcale nie ubywało Wczoraj nie byłam, bo padało Muszę jechać dzisiaj bo nas liście zasypią. Mąż zostaje tam do jutra, bo będą naciągali z teściem siatkę na ogrodzenie. Zaraz biorę się do pracy. Muszę spakować Nince parę rzeczy, mężowi, psu, no i sobie coś na przebranie. Później czekają mnie zakupy, bo w lodówce światło.
Odkąd mamy swój kawałek ziemi w ogóle nie mam czasu dla siebie. Jestem rozdarta między wsią a domem
z tego co piszesz to mam wrazenie, ze nie masz czasu na to, aby zauwazyc ze zyjesz naprawde

Ja czasami mowie mojemu TZ towi, ze "dzisiaj jeszcze MUSZE cos zrobic" np. pocwiczyc, pouczyc sie gramatyki, slowek, posprzatac... etc. A on mi mowi "nie musisz tylko chcesz" i ma racje bo w zyciu powinnismy robic to co naprawde chcemy.
Chce miec czysty dom, wiec chce sprzatac,
chce miec lepsza figure, wiec CHCE cwiczyc,
chce schudnac, wiec nie CHCE jesc slodyczy.
itd.
Kwestia ulozyc sobie to wszystko w glowie i nie narzekac na swoj los, bo w przypadku takich spraw, mamy go w swoich rekach
i zeby nie bylo... tez wydaje mi sie ze mam chronicznie za malo czasu na wszystko i nie do wszystkiego, czego bym sobie zyczyla sprzyjaja okolicznosci. Zawsze staram sie po prostu wyjsc najlepiej jak tylko potrafie z konkretnej sytuacji.
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 13:00   #551
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Siemka, można dołączyć? już na samym początku chciałam się tu z Wami odchudzać, ale że mi nic z tego nie wyszło to się nie udzielałam, bo bym musiała tylko się żalić i marudzić a od jutra biorę się za siebie już tak na 100%, bo do sylwestra coraz bliżej, a ja chcę założyć jakąś super kieckę
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-06, 13:30   #552
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez BeeAnn Pokaż wiadomość
Siemka, można dołączyć? już na samym początku chciałam się tu z Wami odchudzać, ale że mi nic z tego nie wyszło to się nie udzielałam, bo bym musiała tylko się żalić i marudzić a od jutra biorę się za siebie już tak na 100%, bo do sylwestra coraz bliżej, a ja chcę założyć jakąś super kieckę
Jasne, zapraszamy. W kupie raźniej Powiedz coś o sobie.

Feeling ile w sumie schudłaś? Już jesteś prawie na mecie prawda?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 14:27   #553
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Jasne, zapraszamy. W kupie raźniej Powiedz coś o sobie.

Feeling ile w sumie schudłaś? Już jesteś prawie na mecie prawda?
Hmmm. Redukcję rozpoczęłam pod koniec kwietnia z wagą 69 kg. Już w sierpniu ważyłam 60-59 kg. . Od sierpnia do końca października przeszłam na utrzymanie. Dalej starałam się zdrowo jeść, ale raz na jakiś czas jadłam nieco więcej i bardziej kalorycznie.

Jadłam w ciągu ostatnich 2 tygodni 1800 kalorii, ale miałam zbyt mało ruchu żeby chudnąć.

Dzisiaj pokombinowałam trochę z kaloryką i makroskładnikami. 1600 kalorii. 40% stanowią węglowodany, 30% tłuszcze, 30% białko. Mam zamiar robić 6 treningów w tygodniu. 30 minut cardio/ aerobów + 10 minutówki na brzuch, plecy, nogi. Zobaczymy co wyjdzie w praktyce.

Mam największy problem z ćwiczeniami w dni kiedy pracuje. 10:00- 21:00. Dojazd i powrót z pracy zajmuje mi około godziny, więc wychodzę o 9:00. Wracam o 22:00.

Do idealnej wagi brakuje mi 7 kg. Jest to mój cel do końca grudnia.

Wrzucam menu na dziś:

1)
Jajecznica ze szczypiorkiem, cebulą i łyżką koncentratu, 2 kromki razowca

2)
Wątróbka z cebulką, ziemniaki, ogórek kiszony

30 minutowy Szok trening z Chodakowską, 10 minut plecy i ramiona z Mel B

3)
Krupnik z ziemniakami, kaszą pęczak i serduszkami drobiowymi

4)
Serek homogenizowany Maluta, maliny, łyżeczka miodu
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 16:40   #554
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Mnie pomaga zapisywanie sobie czego i kiedy zjadłam Dyscyplinuje mnie to do regularnego jedzenia, które rzeczywiście pomaga zjeść kilka małych porcji w ciągu dnia, niż rzucać się na jedzenie jak wygłodniałe zwierzę


Ja mam problem ze śniadaniami bo rano mam straszny problem cokolwiek przełknąć. I potem w pracy w ogóle o jedzeniu nie myślę, po pracy jak już jestem w domu to jest ok, mogę jeść wszustko.

Teraz wymyśliłam, że zacznę sobie rano robić koktajle. Możecie polecić przepisy na jakieś sycące?
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 18:22   #555
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Feeling widzę, że mądrze podeszłaś do odchudzania. Podoba mi się fakt, że po schudnięciu nadal zdrowo się odżywiasz i nie rzuciłaś się na zakazane jedzenie tylko zrobiłaś stabilizację i teraz dalej działasz

Co ćwiczyłyście dzisiaj?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 18:54   #556
Kama 93
Rozeznanie
 
Avatar Kama 93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 767
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość


Co ćwiczyłyście dzisiaj?



Ja dzisiaj byłam na basenie 😁 i chyba częściej zacznę tam uczęszczać
__________________
"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"


13.02.2013
01.03.2018
27.07.2019
Kama 93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 19:19   #557
Sowilo
Zadomowienie
 
Avatar Sowilo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 500
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Dziś się ważyłam i jest spadek wagi o 0.2kg w ciągu tygodnia (było 76.4kg, jest 76.2kg, proszę o poprawienie w tabelce ). Dobre i to, chociaż wolałabym więcej.
__________________
Catch me, if you want.
Catch me if you can... x3

08.06.2010 ♥ 08.08.2016 ♥ ??.??.????

Edytowane przez Sowilo
Czas edycji: 2016-11-06 o 20:31
Sowilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 19:22   #558
WredoKasiak
Raczkowanie
 
Avatar WredoKasiak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Gdzieś za zakrętem
Wiadomości: 262
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez BuryKotZPiwnicy Pokaż wiadomość
z tego co piszesz to mam wrazenie, ze nie masz czasu na to, aby zauwazyc ze zyjesz naprawde

Kwestia ulozyc sobie to wszystko w glowie i nie narzekac na swoj los, bo w przypadku takich spraw, mamy go w swoich rekach
i zeby nie bylo... tez wydaje mi sie ze mam chronicznie za malo czasu na wszystko i nie do wszystkiego, czego bym sobie zyczyla sprzyjaja okolicznosci. Zawsze staram sie po prostu wyjsc najlepiej jak tylko potrafie z konkretnej sytuacji.
Chyba trafiłaś w samo sedno. W ogóle nie mam czasu dla siebie. Dopiero dzisiaj od... nie pamiętam w sumie kiedy mam chwilę wolnego. Mąż i córa zostali na wsi u teściów. Ja zrobiłam jeszcze zakupy i w końcu mogę na spokojnie usiąść i przemyśleć parę spraw. Tego mi brakowało. Spokoju.


Jeśli chodzi o moją aktywność fizyczną. To nie jest tak, ze siedzę na d*pie i nic nie robię. (bo teraz na to wychodzi) 3 razy dziennie maszeruję w psem na spacer. Zazwyczaj jest to długi spacer lub marszobieg. Codziennie kilkukrotnie wchodzę na czwarte piętro (bo nie mamy windy w bloku). Łydki mam jak piłkarz Jak wychodzę do pracy to idę na przystanek lub dwa wcześniej (zależy ile mam czasu). Każdą wolną chwilę spędzamy na wsi, czyli tam też nie ma czasu na siedzenie.

Póki co, szykuję swój kalendarz do zapisywania tego, co jem. W międzyczasie robię galaretki drobiowe. Dawno nie jadłam
I zaraz biorę się za pomelo. Obiorę na jutro do pracy
__________________
11.10 -> 86kg
01.01-> 81,5kg
WredoKasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 19:52   #559
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Chyba trafiłaś w samo sedno. W ogóle nie mam czasu dla siebie. Dopiero dzisiaj od... nie pamiętam w sumie kiedy mam chwilę wolnego. Mąż i córa zostali na wsi u teściów. Ja zrobiłam jeszcze zakupy i w końcu mogę na spokojnie usiąść i przemyśleć parę spraw. Tego mi brakowało. Spokoju.


Jeśli chodzi o moją aktywność fizyczną. To nie jest tak, ze siedzę na d*pie i nic nie robię. (bo teraz na to wychodzi) 3 razy dziennie maszeruję w psem na spacer. Zazwyczaj jest to długi spacer lub marszobieg. Codziennie kilkukrotnie wchodzę na czwarte piętro (bo nie mamy windy w bloku). Łydki mam jak piłkarz Jak wychodzę do pracy to idę na przystanek lub dwa wcześniej (zależy ile mam czasu). Każdą wolną chwilę spędzamy na wsi, czyli tam też nie ma czasu na siedzenie.

Póki co, szykuję swój kalendarz do zapisywania tego, co jem. W międzyczasie robię galaretki drobiowe. Dawno nie jadłam
I zaraz biorę się za pomelo. Obiorę na jutro do pracy
Krok po kroku i bedziesz bliżej swoich celow

Ja sie czuje dzis cos oslabiona, jakby mnie chorobsko bralo. Zjadlam dzis wiecej i odpoczywam.
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-06, 19:59   #560
WredoKasiak
Raczkowanie
 
Avatar WredoKasiak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Gdzieś za zakrętem
Wiadomości: 262
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez BuryKotZPiwnicy Pokaż wiadomość

Ja sie czuje dzis cos oslabiona, jakby mnie chorobsko bralo. Zjadlam dzis wiecej i odpoczywam.
Weź może jakąś pigułkę na noc? Wszyscy wokół teraz "prychają". Łatwo coś złapać.
__________________
11.10 -> 86kg
01.01-> 81,5kg
WredoKasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 20:22   #561
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Weź może jakąś pigułkę na noc? Wszyscy wokół teraz "prychają". Łatwo coś złapać.
Wypilam cos jak gripex.
I wzielo mnue na słodkie.

Jutro znowu bieg i ćwiczenia wiec odpracuje
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 20:41   #562
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Feeling widzę, że mądrze podeszłaś do odchudzania. Podoba mi się fakt, że po schudnięciu nadal zdrowo się odżywiasz i nie rzuciłaś się na zakazane jedzenie tylko zrobiłaś stabilizację i teraz dalej działasz

Co ćwiczyłyście dzisiaj?
Moim zdaniem droga do sukcesu przy odchudzaniu polega na zachowaniu odpowiedniego balansu. Dieta to nie tylko pierś z kurczaka z ryżem i brokułami a również ulubione potrawy w nieco chudszej wersji. Poza tym mam tzw. cheat meale. Raz na kilka dni jem posiłek, który jest trochę bardziej kaloryczny, np. kawałek sklepowego ciasta + kawa śmietankowa, kawałek kupnej pizzy czy też piwo do filmu wieczorem.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 21:20   #563
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Moim zdaniem droga do sukcesu przy odchudzaniu polega na zachowaniu odpowiedniego balansu. Dieta to nie tylko pierś z kurczaka z ryżem i brokułami a również ulubione potrawy w nieco chudszej wersji. Poza tym mam tzw. cheat meale. Raz na kilka dni jem posiłek, który jest trochę bardziej kaloryczny, np. kawałek sklepowego ciasta + kawa śmietankowa, kawałek kupnej pizzy czy też piwo do filmu wieczorem.
Pewnie, że tak. Ja jutro w ramach obiadu idę na pizzę. Wliczam to w bilans, planowane to było od tygodnia więc włosów z głowy rwać nie będę. Wieczorem poćwiczę i na pewno nie wpłynie to na wagę. Nie możemy przecież unikać wszystkich spotkań towarzyskich

Pojeździłam 30 minut na zwiększonym oporze i zmęczyłam się bardziej niż wczoraj przy 60 min pedałowania. Już nie wracam do mniejszego obciążenia, zostaję na 5. Mój rower ma regulację oporu od 1 do 8. Ciekawe czy kiedyś dojdę do 8?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 21:38   #564
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Pewnie, że tak. Ja jutro w ramach obiadu idę na pizzę. Wliczam to w bilans, planowane to było od tygodnia więc włosów z głowy rwać nie będę. Wieczorem poćwiczę i na pewno nie wpłynie to na wagę. Nie możemy przecież unikać wszystkich spotkań towarzyskich

Pojeździłam 30 minut na zwiększonym oporze i zmęczyłam się bardziej niż wczoraj przy 60 min pedałowania. Już nie wracam do mniejszego obciążenia, zostaję na 5. Mój rower ma regulację oporu od 1 do 8. Ciekawe czy kiedyś dojdę do 8?
Właśnie o to chodzi.

Mam wrażenie, że zbyt wiele kobiet podchodzi do diety w stylu 100% albo nic. Kalorie zostają obcięte do 1000 kalorii. W efekcie po 2-3 tygodniach takiej restrykcyjnej diety i ćwiczeń dochodzi do napadów głodu i jedzenia wszystkiego co popadnie.

Pewnie, że kawałek pizzy raz na jakiś czas nie zaszkodzi. W czerwcu byłam na weselu z TŻ. Tego samego dnia zjadłam lekkie śniadanie i zrobiłam dosyć intensywny trening. Na weselu spróbowałam wszystkiego i wypiłam kilka drinków. Następnego dnia waga była odrobinę podwyższona, ale po 3 dniach wróciła do normy.

W czwartek idę z TŻ na noc filmową, więc pewnie skuszę się na colę zero i lody z grycana.

Jakie macie podejście do syropów zero kalorii?
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 21:43   #565
Sowilo
Zadomowienie
 
Avatar Sowilo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 500
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Jakie macie podejście do syropów zero kalorii?
Pewnie w środku jest pół tablicy Mendelejewa? Wolę kalorie i prosty skład.
__________________
Catch me, if you want.
Catch me if you can... x3

08.06.2010 ♥ 08.08.2016 ♥ ??.??.????
Sowilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 21:46   #566
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez Sowilo Pokaż wiadomość
Pewnie w środku jest pół tablicy Mendelejewa? Wolę kalorie i prosty skład.
Z jednej strony mnie kuszą te syropy. Z drugiej strony wolę użyć do posiłku miodu, syropu klonowego czy też dżemu 100%.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 05:13   #567
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi.

Mam wrażenie, że zbyt wiele kobiet podchodzi do diety w stylu 100% albo nic. Kalorie zostają obcięte do 1000 kalorii. W efekcie po 2-3 tygodniach takiej restrykcyjnej diety i ćwiczeń dochodzi do napadów głodu i jedzenia wszystkiego co popadnie.

Pewnie, że kawałek pizzy raz na jakiś czas nie zaszkodzi. W czerwcu byłam na weselu z TŻ. Tego samego dnia zjadłam lekkie śniadanie i zrobiłam dosyć intensywny trening. Na weselu spróbowałam wszystkiego i wypiłam kilka drinków. Następnego dnia waga była odrobinę podwyższona, ale po 3 dniach wróciła do normy.

Jakie macie podejście do syropów zero kalorii?
mam takie samo zdanie. Teu kiedys tak robilam, ze jak juz wpadl jeden grzech to lecialam rowno, bo dzien juz stracony. To byl ogromny blad


Zero kalorii ? Nie lubie takich wynalazkow. Po produktach zero wszystko organizm chce wiecej, bo dostal sygnal ze idzie zarelko, a tu lipa, energii brak
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 11:55   #568
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez WredoKasiak Pokaż wiadomość
Antunka oczywiście masz rację. Jednak to nie jest taka prosta prawa. Pracujemy z mężem na zmiany. On na trzy ja na dwie. Często się mijamy. Mamy nianię, która nie pracuje za darmo. Płacimy jej za godzinę (8zł). Jeśli chciałabym iść na basen to: 8zł za bilet + 16 za jej pracę. Oczywiście mogę iść jak mój mąż jest w domu, ale wtedy wolimy spędzić ten czas razem... i albo idziemy we troje, albo jedziemy na wieś, bo tam mamy cały ogrom pracy, której jakby wcale nie ubywało Wczoraj nie byłam, bo padało Muszę jechać dzisiaj bo nas liście zasypią. Mąż zostaje tam do jutra, bo będą naciągali z teściem siatkę na ogrodzenie. Zaraz biorę się do pracy. Muszę spakować Nince parę rzeczy, mężowi, psu, no i sobie coś na przebranie. Później czekają mnie zakupy, bo w lodówce światło.
Odkąd mamy swój kawałek ziemi w ogóle nie mam czasu dla siebie. Jestem rozdarta między wsią a domem
doskonale Cię rozumiem, ponieważ sama mialam takie podejście i brak czasu. Masa ćwiczeń przyprawiała mnie o ciary i sama myśl ich wykonywania mnie zniechęcała. Jednak tak jak kolezanka wspomniała wyżej, masz złe podejście Poszukaj aktywności fizycznej, która sprawi Ci przyjemność. Ja obecnie studiuję, zajecia mam często od 8 do 20 a wiadomo, trzeba się jeszcze kiedyś na nie przygotować Ja osobiście ćwiczę 20-30 minut dziennie, wydaje mi się, że uda Ci się wykrzesać choć tyle na trening
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 13:58   #569
Kama 93
Rozeznanie
 
Avatar Kama 93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 767
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Co za paskudny dzień..

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Coś dietetycznego na doła polecacie? Nie chce smutki w czekolada zajadać
__________________
"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"


13.02.2013
01.03.2018
27.07.2019
Kama 93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 16:20   #570
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Od zera ćwiczyć i dietkować zaczynamy , bardzo mocno sie wspieramy :)

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Marzy mi się 52 kg, bo jestem bardzo niska. Mam 158 cm wzrostu. Jak chcecie to wstawię Wam fotki z początków odchudzania i obecnie.
Ja jestem jeszcze niższa- mam 152 cm...

Cytat:
Napisane przez natalaa126 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane! Dołączam do tematu, bo sama od miesiąca walczę z nadmiarem tkanki tłuszczowej
W zeszłym roku schudłam 13 kg w pół roku, jednak trochę się "zapuściłam" i przybyło mi jakieś 3 kg, których za nic nie umiem stracić. Dieta+ćwiczenia jednak dały temu radę, tzn. dalej dają, bo jestem na początku drogi

Aktualna waga 54 kg, cel 48kg i tzw thigh gap
Cytat:
Napisane przez BeeAnn Pokaż wiadomość
Siemka, można dołączyć? już na samym początku chciałam się tu z Wami odchudzać, ale że mi nic z tego nie wyszło to się nie udzielałam, bo bym musiała tylko się żalić i marudzić a od jutra biorę się za siebie już tak na 100%, bo do sylwestra coraz bliżej, a ja chcę założyć jakąś super kieckę
Cześć, dziewczyny Powodzenia w odchudzaniu

U mnie wczoraj i dziś z dietą tak średnio- znów zajadłam stresy Ale zaczęliśmy w końcu dziś z tżtem szukać oboje pracy w moim studenckim mieście, żeby móc mieszkać razem
Ustaliliśmy, że najważniejsze, żeby on coś znalazł i się przeprowadzamy Ja -jak nie znajdę nic lepszego- zawsze mogę być nianią i szukać pracy na miejscu.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-22 18:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.