Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-30, 09:03   #3961
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Malos

Nie boisz się że usiądzie na dziecku? Toż to wielkie bydle za przeproszeniem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Velika

Kurde, wspolczuję tych spacerów trochę. Rytm macie więc jest ok. Raczej nie ma dziecka które chodzi jak w zegarku. U nas właśnie teraz jest drzemka, a nie o 11 jak zazwyczaj i coż zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 09:20   #3962
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Malos cudnie ! <3 Szkoda, że u was to nie przeszło


RUTYNA


U mnie trzymamy się początku środka i zakończenia. Czyli pobudka ok 8, ale śniadanie o 9 bo młody je wcześniej o 6. Obiad zawsze ok 15 stej, a sen zawsze ok 19 :30. Reszta to już zależy od snu
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 09:33   #3963
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

RUTYNA:
Jedyna rzecz, którą od zawsze praktykowałam i konsekwentnie realizowałam to tabletki anty
Z resztą sobie nie radzę
No ale staram sie chwytać dzień taki, jakim jest. Niepotrzebny mi stres, że coś jest inaczej niż wczoraj [rety, ale hipisowsko to zabrzmiało ]

Jak już myślę, ze Młoda ma jakąś regularność, to ona sobie zmienia harmonogram drzemek i znów kongo
Dziś za to musiałyśmy wstać o 6:30, gdyż szłyśmy na szczepienie (u Was też kolejne po 16 miesiącu??), więc wszystko znów przesunięte Reeeeety! Odzwyczaiłam się od budzika, wstawania na czas i to tak wczesnoporanny! Nie wyobrażam sobie powrotu do pracy! Dobrze, że wiosną o tej 6 jest jasno, bo to co zastałam dziś przerosło moje oczekiwania

Poza tym, mimo że mam do przychodni 500 metrów, to pojechałyśmy samochodem, jako że deszcz padał jak szalony.

*****

Młoda wciągnęła dziś papkę z garści szpinaku + 3 łyżki mango
To naprawdę spora porcja jak na jej jedzenie. Waży 8,18kg

MaLoS: To są właśnie suczki Troskliwe i opiekuńcze
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 09:38   #3964
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

AsiaPo

Wracasz do pracy od razu po macierzynskim? Jaki masz plan na opiekę? Żłobek czy cuś?

Niby szczepienie to mmr jest w 13 miesiącu, ale u nas pediatra i alergolog zadecyduje kiedy to nastąpi.

A tak zapytam, mango i świeży szpinak!?:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 09:46   #3965
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Hah Asia 😁 dobrze że nie tylko u mnie dziecko ustala sobie samo jak będzie wyglądał dzień... dziś znowu 1 drzemka pół godziny ehh nie lubię takich bo ledwo ogarne co mam zrobić to ona już wstaje.
Co szczepilas? Ja zoltaczke ostatnio. Brawa za jedzenie i wagę mlodej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 09:49   #3966
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość
RUTYNA:
Jedyna rzecz, którą od zawsze praktykowałam i konsekwentnie realizowałam to tabletki anty
Z resztą sobie nie radzę
No ale staram sie chwytać dzień taki, jakim jest. Niepotrzebny mi stres, że coś jest inaczej niż wczoraj [rety, ale hipisowsko to zabrzmiało ]
(...)
MaLoS: To są właśnie suczki Troskliwe i opiekuńcze
U nas też rak rutyny. Śpi i je kiedy potrzebuje. Wcześniej w dzień sama sobie uregulowała, teraz często śpi o różnych porach bo świat jest taaaaki ciekawy, po co spać. Ale zazwyczaj pierwsza drzemka jest między 10 a 11 (właśnie odlatuje przy cycku), a ostatnia po 19. Chodzi spać koło 22 na noc. I od każdej normy robi sobie wyjątki. Co mi nie przeszkadza, bo jak potrzebuję ją "przesunąć" bo idziemy w gości czy do lekarza czy na zakupy to ona się świetnie odnajduje i jak się nacieszy nowym otoczeniem to zaśnie albo zje.

Szwagier ma samca-rasa opiekująca się domem, i Olki pilnował jak głupi. Jak tylko miauknęła to leciał spraawdzać. A jak jej wymienialiśmy pieluchy to właził na kanapę oglądać czy jej krzywdy nie robimy. Także nie tylko suczki się interesują tymi ludzkimi szczeniętami
Zapisz
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 10:29   #3967
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość
Niulka: Dzięki za zdjęcia, może się przydać Jak zdrowie Maluda??

GGI: Ja lecę z jedzeniem na pałę - ile zje, tyle jej. Jak chce jeszcze, to daję, jak odmawia, to nic na siłę. Dziś na obiad zjadła 2 pałki kukurydziane + 2/3 słoiczka małego (łosoś z warzywami), a po pół godziny wytrąbiła cyca
Mi się wydaje, że tak jak z dorosłym - każdego dnia apetyt się zmienia i jest zależny od wielu czynników

Harmonijca: Z FB to jest temat rzeka, a nawet szambo. Ja się już wypisałam nawet z grupy, bo padła
Z jedzeniem u nas tak samo.
Ze spaniem sama się ustawiła, śpi o 11 i około 16.

MaLoS świetne zdjęcia

Ewka ma od wczoraj gorączkę dwa razy też zwymiotowała. W nocy tak ją pyszczek chyba bolał, ze nie mogla zjeść, dopiero po czopku i żelu na ząbki zjadła
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 11:13   #3968
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Załącznik 6766826 Załącznik 6766831 to miłość od życia płodowego jeszcze
Malos zakochałam sie!! 😍
My tez mamy suczke owszem daje sie jej glaskac jak leza razem na kocu to corka ja kopie a ta nic. Rano jak sie budzimy to pierwsza przy lozku staje u czeka zeby ja pogłaskać. Aaaa najlepsze jak płacze bo glodna to odrazu sie odwraca. Na plecy i cyce do wierzchu jak do karmienia😍 jak sie obudzi a mnie nie ma w pobliżu tez przybiega z alarmem 😁 obcy jak biora na rece to warczy i zwroku nie spuszcza..... cudowne te nasze psiaki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Z jedzeniem u nas tak samo.
Ze spaniem sama się ustawiła, śpi o 11 i około 16.

MaLoS świetne zdjęcia

Ewka ma od wczoraj gorączkę dwa razy też zwymiotowała. W nocy tak ją pyszczek chyba bolał, ze nie mogla zjeść, dopiero po czopku i żelu na ząbki zjadła
Ojej... biedactwo... chyba ząby dają o sobie znać!

Czytam i czytam co naskrobalyscie a sporo tego... rutyna u nas hmmm ostatnio dziwnieale.... młoda przestawila sie na 2 drzemki jedna krotsza przed 11 i druga kolo 14 ale zauwazylam mega zmiane ze potrzebuje bliskosci. Np spi w łóżeczku 30 minut przebudzi sie biore ja przytulam klade sie Z nia na łóżku i odplywa jeszxze na godzine. Noce u nas kiepskie po 3h spi i cyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 11:16   #3969
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ggi pocieszę Cię, ja mam ostatnio pobudki częściej niż co godzinę 😅 ale wiem ze to minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 12:59   #3970
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Ggi pocieszę Cię, ja mam ostatnio pobudki częściej niż co godzinę 😅 ale wiem ze to minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to na jedzonko, czy potrzebuje bliskości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Kurde, nie lubię zimy Oliwka też nie bardzo. Jak ją ubieram w kombinezon to bunt, w wózku siedzi bez ruchu jak eskimos i już te spacery dla niej takie mało ciekawe. Byle do wiosny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 13:55   #3971
HappyGirl888
Raczkowanie
 
Avatar HappyGirl888
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

U nas tez ciezko z rutyna.. ale zazwyczaj ma 3 drzemki w ciagu dnia po ok.30-40min czasem jedna dłuższa sie trafi. Wstaje miedzy 6-7 a kładziemy spac miedzy 19-20. Cała reszta jest ruchoma

A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
HappyGirl888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 14:00   #3972
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ale to na jedzonko, czy potrzebuje bliskości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Kurde, nie lubię zimy Oliwka też nie bardzo. Jak ją ubieram w kombinezon to bunt, w wózku siedzi bez ruchu jak eskimos i już te spacery dla niej takie mało ciekawe. Byle do wiosny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedno z drugim się łączy. Budzi się z jekami i płaczem, najczęściej cyc wystarcza i śpi dalej, ale nieraz muszę tulic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Ja tez nienawidze zimy a ubieranie mojego dziecka to wyżsZa szkoła jazdy.
Happy girl omg gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:04   #3973
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość
A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:33   #3974
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Ggi pocieszę Cię, ja mam ostatnio pobudki częściej niż co godzinę 😅 ale wiem ze to minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki w takim razie w porównaniu do Ciebie mam wakacje hihihi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:58   #3975
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Madziara: Współczuję! Dużo zdrówka dla Ewuni

HappyGirl: No to teraz jesteś DuobleHappy! Zazdroooooo! Nawet tych obaw Ci zazdroszczę! MaLoS pewnie też hihi

Velika: Tak, wzwb. Dla mnie to konieczność, jako że mam w rodzinie nosiciela

Monia: Tak, surowy szpinak (najwięcej żelaza w świeżakach) i mango, które sama zamroziłam
Już wyszły razem z kupą

SPACERY:

Dlatego ja zakupiłam polarowego misia (kombinezon). Nie krępuje ruchów, jest turbociepły, a jako że my nadal w gondoli, to ma co Młodą osłaniać przed wiatrem, którego na Pomorzu nie brakuje
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:16   #3976
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ja mam kurtke i gacie osobno. Do niedawna chodziła w samej kurteczce, ale też nie za wygodnie jej hehe.
Dzięki. Sprawdzę mango w najbliższym czasie i jak będzie ok to wykorzystam pomysł.

Mnie przed chwilą rozwaliło cuś na fejsie. Dzieciak ubrudzony 10 miesiecy, zajadający spagetti. Ok, pytam o przepis to mowię możebi w koncu i ja zacznę dla siebie gotować zamiast jeść z torebki. I co? Okazuje się, że dziecko karmione spagetti z torebki. Pierwszy raz zjadło ponoć w 6miesiacu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:58   #3977
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Wrzucę Wam kilka pomysłów na deserki przeznaczone dla dzieci do ósmego miesiąca. 1480521430576.jpg1480521438627.jpg1480521446002.jpg1480521452805.jpg1480521462973.jpg1480521470150.jpg1480521479260.jpg1480521486185.jpg1480521493102.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:07   #3978
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ja mam kurtke i gacie osobno. Do niedawna chodziła w samej kurteczce, ale też nie za wygodnie jej hehe.
Dzięki. Sprawdzę mango w najbliższym czasie i jak będzie ok to wykorzystam pomysł.

Mnie przed chwilą rozwaliło cuś na fejsie. Dzieciak ubrudzony 10 miesiecy, zajadający spagetti. Ok, pytam o przepis to mowię możebi w koncu i ja zacznę dla siebie gotować zamiast jeść z torebki. I co? Okazuje się, że dziecko karmione spagetti z torebki. Pierwszy raz zjadło ponoć w 6miesiacu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

u nas kurde musi być kurtka, bo spacery w chuście. W wózek ją wkładam tylko jak idę gdzieś z mężem, czyli max raz w tygodniu Ale kombinezon też mam, nawet 2!
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:17   #3979
harmonijca89
Raczkowanie
 
Avatar harmonijca89
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość

Harmonijca: Z FB to jest temat rzeka, a nawet szambo. Ja się już wypisałam nawet z grupy, bo padła
Ojej, ale to dziewczyny stąd przeciez były...no szkoda ;/

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Ale już po przygotownaiu 210 czy na 210 wody jak u Malos?
Tak jak MaLos, 210 wody i do tego 7 miarek

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość

U nas tez dużo czasu Adaś spędza z psem, są nierozłączni, szczerze mówiąc nasza psina bardzo mi pomaga, bo go zajmuje i Adek nie nudzi sie tak szybko jak zabawka. Zostawiam ich na dywanie i sie bawią, Adaś ją ciągnie za obroże, za uszy, kładzie sie, a pies totalnie sie oddaje i jest mega delikatny, cos czuje ze to bedzie przyjaźń na całe życie miedzy nimi jak płacze to sunia przynosi mu zabawki, przybiega do kuchni jak mały sie obudzi i daje mi znać, jak tylko ktoś obcy bierze Adasia na ręce to ona jest zaraz obok i na krok nie odstąpi tak pilnuje, przy wózku idzie równo z kołem, rano pierwsza biegnie do pokoiku... jestem w szoku naprawdę, nie sądziłam ze pies moze być tak oddany i opiekuńczy
Swietne te relacje z psem. Ja sie zbyt boje psów. Nie ufam im wcale i gdybym miała to myśle że nie odważyłabym sie na taką bliskość.

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Ggi pocieszę Cię, ja mam ostatnio pobudki częściej niż co godzinę 😅 ale wiem ze to minie.
Ja od 3 tygodni nie przespałam więcej niż 2 godzin ciągiem..., ba od porodu nie spałam dłużej niż 5h ciągiem i sama pamiętam ten dzień jak przez mgłę, w sumie to nie wiem czy to mi sie nie śniło. Nie licze nawet że coś sie zmieni, codziennie to samo

Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość
A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
Super, gratulacje
harmonijca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 17:23   #3980
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość
U nas tez ciezko z rutyna.. ale zazwyczaj ma 3 drzemki w ciagu dnia po ok.30-40min czasem jedna dłuższa sie trafi. Wstaje miedzy 6-7 a kładziemy spac miedzy 19-20. Cała reszta jest ruchoma

A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
Ja pitole! Taki news i przegapilam post....
Gratulacje!
Ale sie ciesze jak glupia 😁👏
Nooo poczatki moga byc ciezkie z 2 takich maluszków. To ktory to tydzien?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 18:47   #3981
HappyGirl888
Raczkowanie
 
Avatar HappyGirl888
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Dziekuje

GGI to dopiero początek ciazy z usg wychodzi ze to 6t4d i termin tez mam wyliczony tylko z usg bo ostatnia miesiączkę to mialam w 2015r...
HappyGirl888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 18:56   #3982
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość
U nas tez ciezko z rutyna.. ale zazwyczaj ma 3 drzemki w ciagu dnia po ok.30-40min czasem jedna dłuższa sie trafi. Wstaje miedzy 6-7 a kładziemy spac miedzy 19-20. Cała reszta jest ruchoma

A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
Gratuluję i po cichu zazdroszczę

Byliśmy w przychodni, Ewka miała 39,5. Okazało się że ma zapalenie gardła i dostała antybiotyk, w ponieddziałek na kontrolę.
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 18:57   #3983
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość

A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
nie wiem czy gratulowac czy współczuc nie no żartuję.
Gratuluję i życzę dużo cierpliwościiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiii potem już U mnie 2 lata jest różnicy i bywa różnie
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 19:01   #3984
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
U nas tez dużo czasu Adaś spędza z psem, są nierozłączni, szczerze mówiąc nasza psina bardzo mi pomaga, bo go zajmuje i Adek nie nudzi sie tak szybko jak zabawka. Zostawiam ich na dywanie i sie bawią, Adaś ją ciągnie za obroże, za uszy, kładzie sie, a pies totalnie sie oddaje i jest mega delikatny, cos czuje ze to bedzie przyjaźń na całe życie miedzy nimi jak płacze to sunia przynosi mu zabawki, przybiega do kuchni jak mały sie obudzi i daje mi znać, jak tylko ktoś obcy bierze Adasia na ręce to ona jest zaraz obok i na krok nie odstąpi tak pilnuje, przy wózku idzie równo z kołem, rano pierwsza biegnie do pokoiku... jestem w szoku naprawdę, nie sądziłam ze pies moze być tak oddany i opiekuńczy
Cudne foto. Jak tak Was czytam to zachciewa mi się psa - w sumie chyba taniej niż niania wychodzi, co? A poważnie - ja bym się bała, że coś mu jednak odpali. No ale ja nigdy psa nie miałam, więc zasada ograniczonego zaufania u mnie.
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
A czy ja napisałam że ktoś zmusza do jedzenia?
Nie, ale jak toczy się dyskusja o jedzeniu i ktoś wrzuca trochę nieadekwatnie taki tekst to pierwsze co przychodzi na myśl to to, że tak właśnie myśli
Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Kurde, nie lubię zimy Oliwka też nie bardzo. Jak ją ubieram w kombinezon to bunt, w wózku siedzi bez ruchu jak eskimos i już te spacery dla niej takie mało ciekawe. Byle do wiosny
Mój niby patrzy na ulice, ludzi ale też taki zawias. Dziś znalazłam drzewo ze smętną gałęzią z kilkoma listkami to sie ożywił i gadał do niej z 10 min
Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość

A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
Gratulacje! Zdrówka dla Was przede wszystkim. I staraj się oszczędzać - ciąża przy maluszku łatwa nie będzie.
Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość

Mnie przed chwilą rozwaliło cuś na fejsie. Dzieciak ubrudzony 10 miesiecy, zajadający spagetti. Ok, pytam o przepis to mowię możebi w koncu i ja zacznę dla siebie gotować zamiast jeść z torebki. I co? Okazuje się, że dziecko karmione spagetti z torebki. Pierwszy raz zjadło ponoć w 6miesiacu.
No to jest już przegięcie
Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Wrzucę Wam kilka pomysłów na deserki przeznaczone dla dzieci do ósmego miesiąca.
To chyba jedna z tych książek, którymi byłam zniesmaczona. Te przepisy też śśrednio fajne - tzn. rozumiem że jak się ma większe dziecko i ono jest niejadkiem to trzeba kombinować, ale w innym przypadku napychać sokiem z mąką zmieniaczaną? I gotować mm - nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że większość witamin tam dodanych wyparuje.
Cytat:
Napisane przez harmonijca89 Pokaż wiadomość


Tak jak MaLos, 210 wody i do tego 7 miarek
Dzięki. Dałam dziś 210. Co prawda wył znów, ale myślę że t dlatego że ata mu nie dałdeseru jak wyszłam, no ,,bo nie marudził".
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 19:50   #3985
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

HappyGirl---- WOooooW no to jest wiadomość dnia! Cudownie, zazdroszczę oczywiście tak jak AsiaPo napisała poradzisz sobie, bedą sie razem chować dzieciaki staraliście sie czy tak wyszło przypadkiem?

Niulka --- dzieki za przepisy, coś tam sie da urozmaicić

Ineso--- mój TŻ mówi ze te króliki nie bardzo... tzn on w ogóle jest przeciwny jedzeniu niebadanego mięsa w obecnych czasach. Ale to juz jak kto uważa

Pies--- to fakt jest wielka i masywna, na początku bałam sie strasznie, w ogóle byłam przeciwna żeby brać psa w ciąży, ale obserwuje od miesięcy co sie dzieje i jestem spokojna, oczywiście uważam i zerkam co chwile na nich. Psina jestes jednak bardzo ostrożna i delikatna, moze traktuje go jak swojego szczeniaka? ️ no i suczka ma wrodzony instynkt my akurat jestesmy miłośnikami zwierząt i chcemy to zaszczepiać w synku tez

Zima--- mi tez nie pasuje... najgorzej z tym ubieraniem, warstwy, a z każda kolejna większy ryk no i w aucie utrudnienie, bo zapinam go w fotelik w bluzie i przykrywam kocem, a potem jak juz dojadę np na pocztę, to idę do tylu i ubieram Adasia w kurtkę zimowa, szalik, rękawice itd, a sprawę na poczcie mam na 5 minut i znowu w aucie operacja rozbieranie 🙄 i jedziemy dalej do np biedronki i to samo, w sklepach znowu jest ciepło, wiec rozpinam i tak można dostać kociokwiku
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 20:17   #3986
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Mój niby patrzy na ulice, ludzi ale też taki zawias. Dziś znalazłam drzewo ze smętną gałęzią z kilkoma listkami to sie ożywił i gadał do niej z 10 min
o właśnie, nie ma liści jeszcze tydzień temu byłam z Emsonem na huśtawce i łaziłyśmy przy drzewach, smyrałam ją listkami i miała zaciesz, a dziś śnieżyce

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość

Zima--- mi tez nie pasuje... najgorzej z tym ubieraniem, warstwy, a z każda kolejna większy ryk no i w aucie utrudnienie, bo zapinam go w fotelik w bluzie i przykrywam kocem, a potem jak juz dojadę np na pocztę, to idę do tylu i ubieram Adasia w kurtkę zimowa, szalik, rękawice itd, a sprawę na poczcie mam na 5 minut i znowu w aucie operacja rozbieranie 🙄 i jedziemy dalej do np biedronki i to samo, w sklepach znowu jest ciepło, wiec rozpinam i tak można dostać kociokwiku
oo tak odechciewa się wychodzić! ja jeszcze muszę zamotać w tej kurtce i narzucić osłonkę. W domu ją często ubieram przy tv bo to jedyna szansa żebyśmy wyszły w ogóle z domu

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Byliśmy w przychodni, Ewka miała 39,5. Okazało się że ma zapalenie gardła i dostała antybiotyk, w ponieddziałek na kontrolę.
zdrówka dla Ewci
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 21:17   #3987
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso

Też widocznie tęskni za zielonymi listkami
U nas jest piękny park i chodzimy praktycznie codziennie. Jeszcze tydzień temu było pełno wiewiórek, więc wziełam orzeszki. Jak przyszła skuszona orzeszkiem ruda, to Oliwka uśmiech miała nieziemski. Uwielbiam jak się uśmiecha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 21:22   #3988
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Cloche jak przeczytalam Twoj post to az łzy mi w oczach stanęły. Ale to przykre co piszesz. To co to Twoje dzieciątko może jesc. I co minie to kiedyś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niby minie.. ale kto to wie... Flo juz calkiem sporo je, bedzie mial niedlugo testy. a mloda, i tym samym ja, bo ona na cycu, to poki co malo produktow, ale wartosciowe. zal mi troche zboz, bo ani jaglanki, ani owsianki, orkisz tez odpada... wiec sam ryz w kolko...
Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Też tak uważam, ale sami nie wiemy jaki to alergen. Tym bardziej, że będąc tylko na cycku były mega problemy.. Za jakieś pół roku będziemy powtarzać testy, a jak na razie to metoda prób i błędów. Kasza tylko manna. Jaglanej ani ryżowej nie przełknie za nic. Pomimo, że mi pisał ktoś tutaj że nie robi się prowokacji glutenem ja i tak wprowadzałam tą kaszę baaardzo stopniowo i obserwowałam uważnie. Latem to jeszcze czasem skóra wyglądała na zdrową, a od jesieni taka kiszka.. Roztocza i pleśnie nie wyszły, ale nie traktuję tych testów jak wyroczni. Kupy u nas po tym nutramigenie są rzadsze i czesciej, ale była na opakowaniu informacja że tak może być. Właściwie po wyjsciu ze szpitala od nowa włączalismy do diety wszystko od nowa, więc niektore warzywa mamy sprawdzone. Z owoców i warzyw nie kombinuję na razie. Tylko sezonowe i z pewnego źródła. Chyba nic więcej nie zdziałam jak na razie, bo nie wiem z czym walczyć. Pielęgnujemy skórę i tyle.. Kąpiele w sodzie, soli z morza martwego, mydło allepo, olej koko, z platkow owsianych.. Nic nie daje efektu wow, ale działam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

A na drapanie dajesz fenistil?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to ja bym na twoim miejscu ta kasze sprobowala wywalic. pszenica jest mega powszechnym alergenem...
fenistil mial Flo kiedys ale zero efektu, wiec na mlodej tez nie probuje nawet. no i on ponoc od roku dopiero.
Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Załącznik 6765251 no i u nas ige caly czas na poziomie 49/ 50.. Także ten.. Coś jest co Oliwce szkodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to cos jest na rzeczy. a eozynofile?
Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość
U nas tez ciezko z rutyna.. ale zazwyczaj ma 3 drzemki w ciagu dnia po ok.30-40min czasem jedna dłuższa sie trafi. Wstaje miedzy 6-7 a kładziemy spac miedzy 19-20. Cała reszta jest ruchoma

A i pochwale się bedzie kolejny dzidziuś tp wychodzi na 24 lipca troche jestem przerażona jak ogarnac dwójkę tak małych dzieci ale powinno byc dobrze
wooooooooooooooooooooooww wwww
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 21:24   #3989
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez HappyGirl888 Pokaż wiadomość
Dziekuje

GGI to dopiero początek ciazy z usg wychodzi ze to 6t4d i termin tez mam wyliczony tylko z usg bo ostatnia miesiączkę to mialam w 2015r...
Cudownie poczatki achh trudne potem oczekiwanie na ruchy jejuuuuuu zzachciewa mi sie drugiego hihihi.... zdrówka dla Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 06:12   #3990
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cloche

Wynik eozynofilów musiałabym poszukać na wypisie ze szpitala.
Badania bedziemy robić w grudniu bo wymagają sporo przed wizytą w poradni alergologicznej, a mamy przegląd dziecka w 9 miesiącu
Z tą kaszą będzie ciężko bo inne nie smakują, ale coś wymyślimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.