Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-01, 12:30   #1801
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aanula_jastrzebie Pokaż wiadomość
A jeśli któraś z Was poznaje te objawy to proszę napiszcie.. bardzo proszę!
jakie miałaś badania robione?
posiew w kierunku bakterii? kłucie czasami bardziej mówi o bakterii.

Cytat:
Napisane przez Tikitaka Pokaż wiadomość
Też niestety mam problem z grzybicą pochwy.
Mam pytanie dotyczące LaciBios Femina. 3 opakowania na miesiąc to spore koszty. Więc czy mogę to np. stosować z tygodniowymi przerwami i czy ma to wtedy w ogóle sens? Albo tylko podczas okresu kiedy łatwiej o infekcję?

I jeszcze jedno czy obmywanie jogurtem serio może pomóc? Bo mam ochotę spróbować, ale jakoś obawiam się tego.
ja jak już tutaj pisałam nie raz łykam lacibios fem cały czas i w moim przypadku i tak wychodzę na plus finansowo porównując z leczeniami, badaniami i ciągłymi wizytami u ginekologa. jednak jeżeli nie masz takich problemów, to możesz spróbować łykać 3 dni pod rząd, zrobić przerwę 3/4 dni potem znow 3 dni łykać itd. wtedy wychodzi opakowanie/półtora opakowania na miesiąc. ale jak masz możliwość to codziennie lepiej stosować.

co do jogurtu, to może odrobinę łagodzić świąd, bo jest chłodny i ma gładką konsystencję, ale żeby coś więcej pomógł, to nie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 18:08   #1802
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy mialyscie moze globulki Dafnegin i masc Pimafucort? Mam pytanie co do tych globulek a raczej ich aplikacji. Jak je zaaplikowac? W opakowaniu jest 6 aplikatorow ale nie mam pojecia jak ich uzyc?
Na ulotce pisze umiescic w tylnego sklepienia pochwy czyli tak jak sie zaklada tampony? Wiem, ze moze banalne pytania ale prosze o szybka odpowiedz.
A i czy pomogly Wam te globulki???
Slyszalam jeszcze, ze do mycia Tantum Rosa jest b.dobra. Czy mozna ja kupic w aptece bez recepty? Czy moze zwykly plyn do higieny intymnej wystarczy?? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 20:39   #1803
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Prosze powiedzcie. Chcialabym je juz dzisiaj zaplikowac
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 09:02   #1804
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

nie używałam tych tabletek, ale co do tantum rosa- są mieszane opinie. wg mnie, nie warto podczas leczenia ( jeżeli już to tuż przed zaaplikowaniem pierwszej globulki, gdy stan jest makabryczny) a tak to uzywać tylko i wylącznie - lactacyd- to jest taki płyn ginekologiczny o bardzo niskim pH (ok 4) co zakwasza naszą pochwę . Mnie bardzo pomaga gdy mamstany podgrzybiczne. Nie polecam innych płynów do higieny intymnej. Te bez probleu dostaniesz w aptece.

Polecam wszystkim, łagodzi zewnętrzne objawy na jakiś czas ( swędzenie, pieczenie, itd)
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 09:10   #1805
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

A czy ten lactacyd mozna kupic w aptece bez recepty???
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 14:59   #1806
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

tak, w aptece bez recepty

co do dafneginu to jeden z nielicznych leków, ktorych nie stosowałam
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 15:01   #1807
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chanelka86 Pokaż wiadomość
A czy ten lactacyd mozna kupic w aptece bez recepty???
Tak, Laktacyd mozna kupić w każdej aptece bez recepty ale również w sklepach kosmetycznych, w Rossmanie powinien byc napewno. Są dwa rodzaje tych płynów: do codziennego stosowania, zwykły płyn a także płyn ginekologiczny do stosowania raz, dwa razy w tygodniu. Obydwa zawieraja duże ilości kwasu mlekowego. Zwykła emulsja do stosowania na codzien jest niedrog
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 15:01   #1808
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chanelka86 Pokaż wiadomość
A czy ten lactacyd mozna kupic w aptece bez recepty???
Tak, Laktacyd mozna kupić w każdej aptece bez recepty ale również w sklepach kosmetycznych, w Rossmanie powinien byc napewno. Są dwa rodzaje tych płynów: do codziennego stosowania, zwykły płyn a także płyn ginekologiczny do stosowania raz, dwa razy w tygodniu. Obydwa zawieraja duże ilości kwasu mlekowego. Zwykła emulsja do stosowania na codzien jest niedroga, ok 10 zł.
Można również stosować dopochwowo Lactovaginal
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 19:55   #1809
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

powiem tak... już ręce mi opadają z bezradności...
w przeciagu ok 3 miesięcy choruje już 4 raz na drożdżyce. stosowałam sie do wszelkich zaleceń lekarza... rany julek!! wraca i juz. najgorsze jest to ze dochodzę do wniosku,że to przez tabletki. jak brałam harmonet to miałam zapalenia jak brałam novynet to nie miałam zadnych problemów!! żadnych i byłam strasznie szczesliwa,az zaczełam plamic w srodku cyklu i niestety z ginekologiem doszlismy do wiosku zmiany na yasmin i zaczeły sie grzybice znowu... i co to bedzie? co to będzie...a jak bym zmieniła na nowszy yasmin czy organizm moze inaczej reagowac?? buuuu nie chce razygnowac z tabletek ale jak tak dalej pojdzie to bede musiała. ciekawe co powie tym razem moj lekarz.

czy ktos miał podobny problem??
diianea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 16:31   #1810
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Ja bym zrezygnowala z tabletek, a przynajmniej do czasu zupelnego wyleczenia. Czego sie nie robi dla zdrowia?
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 18:43   #1811
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja zrezygnowałam z tego powodu. ale teraz zastanawiam się, czy nie wrócić... już od dłuższego czasu jest tak dobrze (tfu tfu żeby nie zapeszyć) a jednak z tabletkami to wygoda. ale zdrowie ważniejsze. może spróbuję. może jak będę łykać lacibios fem z tabletkami to nic mnie nie weźmie. w sumie wtedy nie łykałam probiotyków i nie wiedziałam tak dużo o grzybicy. muszę to przeanalizować hehe <myśli>
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 19:54   #1812
problemowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: :P grzybica pochwy :P

mam spory problem, nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa, mam 17 lat... przeczuwam u siebie grzybicę: grudkowata, biała wydzielina, która ma skłonności do zasychania tworząc taką "skorupkę" na bieliźnie, czasami swędzenie, zaczerwienienie... nie jestem jeszcze gotowa by odwiedzić lekarza, interesują mnie leki bez recepty lub domowe sposoby, dzięki którym będę mogła się z tym uporać(
problemowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 20:03   #1813
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: :P grzybica pochwy :P

Cytat:
Napisane przez problemowo Pokaż wiadomość
mam spory problem, nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa, mam 17 lat... przeczuwam u siebie grzybicę: grudkowata, biała wydzielina, która ma skłonności do zasychania tworząc taką "skorupkę" na bieliźnie, czasami swędzenie, zaczerwienienie... nie jestem jeszcze gotowa by odwiedzić lekarza, interesują mnie leki bez recepty lub domowe sposoby, dzięki którym będę mogła się z tym uporać(
Spróbuj się przełamać, bo najpierw ktoś powinien osądzić, czy aby na pewno to jest grzybica i powinien to być fachowiec, osoba z wykształceniem - a takie posiada tylko ginekolog . Możesz sobie zrobić krzywdę wystawiając diagnozę sama. Spróbuj się przełamać, to tylko lekarz.

Wątek stary, ale jary - przesuwam na Ginekologię

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77257 - tutaj bardziej aktualny wątek na ten temat
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 20:20   #1814
Cold Princess
Raczkowanie
 
Avatar Cold Princess
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 56
Dot.: Grzybica pochwy a miesiączka

Najpierw był bardzo uciązliwy swiad, a po kilku dniach ukazaly sie uplawy - geste, bialo-zoltawe. W okolicach przedsionka pochwy i tak jakby wewnatrz znajdyje sie cos podobnego do ropy (?) . Dzis powinnam dostac okres, a nigdy mi sie nie spoznia.
1. Czy to grzybica?
2. Czy to moze spowodowac opoznienie sie miesiaczki?
3. Iść do lekarza jak najszybciej czy poczekac pare dni na okres?
Cold Princess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 20:27   #1815
problemowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: :P grzybica pochwy :P

to nie takie proste, hmm.. dzięki za odpowiedź może wybróbuję te kefiry czy czosnek;D he he, może zadziała, kto wie
problemowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 20:50   #1816
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: :P grzybica pochwy :P

A czy miala ktoras z Was globulki Dafnegin i masc Pimafucort?? Pomaga? Do mycia mam Lactacyd i slyszalam, ze warto jeszcze przyjmowac jakis probiotyk, ale to podczas czy po leczeniu?? Lecze sie pierwszy raz i mam nadzieje, ze ostatni, choc wiem, ze czesto ta grzybica powraca I z tylu wspanialych rzeczy trzeba zrezygnowac
Jeszcze odnosnie tych globulek... Jest ich 6 do przyjmowania na noc, wiec leczenie trwa tylko 6 dni. Nie za malo? I kiedy te objawy powinny ustapic? Bo na dzien dzisiejszy, to dalej mam te cholerne uplawy i jakby wiecej! Moze to przez te globulki? Pomozcie
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 21:01   #1817
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Hmm no wygoda na pewno jest, ale nie wiem czy warto przechodzic znowu przez ten grzybiczy koszmar na rzecz tabletek. ja bym sie troche bala:/
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:12   #1818
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

a juz mam dosyc tej grzybicy,3 raz w ciagu 2 miesiecy.Odstwailam tabletki anty, biore lacibios fem i dzis kupie czosnek forte i bede lykac codziennie. Do lekarza nie mam kiedy isc bo pracuje, do przychodni czeka sie okolo miesiaca na wizyte a prywatnie sporo kosztuje.poczekam jeszcze pare dni jak nic nie pomoze to ide do gina.wiem ze powinnam juz dawno isc ale naprawde nie mam kiedy.nowa praca
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:15   #1819
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

a i jeszcze pije jogurty naturalne i robie sobie irygacje z niego.plus masc clotrimazolum.jak myslicie pomoze?
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 10:44   #1820
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Z uplawami sie nigdy nie moglam uporac. Mial nawet kiedy grzybka, wyleczylam, po jakims czasie wrocilo cos znowu,bo mialam uplawy i pieczenie. Bralam gynalgin. 10 globulek przed samym okresem, a akurat w tym czasie mialam tez zmiane tabletek antykoncepcyjnych. Teraz w polowie opakowania zrobil mi sie masakryczny stan zapalny. Uplawy okropne. Jestem tam cala biala, wszytsko mnie piecze, a o seksie nie ma mowy Do lekarza napewno pojde, ale mam juz tego wszytskiego dosc. Ile mozna sie leczyc i zawsze cos wraca. A lekarz tak spokojne za kazdym razem przepisuje mi inne globulki.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 11:02   #1821
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: :P grzybica pochwy :P

Cytat:
Napisane przez Chanelka86 Pokaż wiadomość
A czy miala ktoras z Was globulki Dafnegin i masc Pimafucort?? Pomaga? Do mycia mam Lactacyd i slyszalam, ze warto jeszcze przyjmowac jakis probiotyk, ale to podczas czy po leczeniu?? Lecze sie pierwszy raz i mam nadzieje, ze ostatni, choc wiem, ze czesto ta grzybica powraca I z tylu wspanialych rzeczy trzeba zrezygnowac
Jeszcze odnosnie tych globulek... Jest ich 6 do przyjmowania na noc, wiec leczenie trwa tylko 6 dni. Nie za malo? I kiedy te objawy powinny ustapic? Bo na dzien dzisiejszy, to dalej mam te cholerne uplawy i jakby wiecej! Moze to przez te globulki? Pomozcie

JA juz sie nabralam tych globulek w moim krotkim zyciu i powiem ci ze zawsze przy przyjmowaniu caly dzien potem wyciekaly ze mnie. Tak juz po prostu jest .
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 11:44   #1822
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja tez mam juz dosc, upławów nie mam, ale jestem tam czerwona, napuchnieta i wszystk piecze...beee ja chce zeby juz sie to skonczylo.
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 12:03   #1823
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Cytat:
Napisane przez gwiazdka1888 Pokaż wiadomość
a i jeszcze pije jogurty naturalne i robie sobie irygacje z niego.plus masc clotrimazolum.jak myslicie pomoze?
maść i probiotyk powinny złagodzić objawy. możesz kupić sobie jeszcze vagosan lub tantum rosa do przemywania. co do irygacji, to ja nie jestem zwolennikiem.

Cytat:
Napisane przez problemowo Pokaż wiadomość
to nie takie proste, hmm.. dzięki za odpowiedź może wybróbuję te kefiry czy czosnek;D he he, może zadziała, kto wie
problemowo, jest tutaj wątek, dotyczący leków typu "pierwsza pomoc - apteczka (czy jakoś tak). może tam znajdziesz coś dla siebie. ja w takich wypadkach zawsze stosuję lacibios femina, maść clotrimazolum, staram się nosić przewiewną bieliznę, używam papierowych ręczników do higieny i stosuję zioła łagodzące do przemywania. dory płyn do higieny z kwasem mlekowym też może pomóc. ale 17 lat to nie za mało na pójście do ginekologa, a tak jak wspomniała rambo czasami takie objawy mogą świadczyć nie o grzybicy a o infekcji o innym podłożu. najlepiej pójść do lekarza. zwłaszcza, że środki bez recepty mogą zlikwidować tylko objawy a nie wyleczyć.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-03-17 o 23:13 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszę korzystać!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 12:28   #1824
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy a miesiączka

jak masz możliwość od razu, to idź od razu do ginekologa.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 16:42   #1825
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

[quote=flybird;6818738]ja zrezygnowałam z tego powodu. ale teraz zastanawiam się, czy nie wrócić... już od dłuższego czasu jest tak dobrze ]
i ja mam podobny problem bo tak szczerze to nie chce rezygnowac z tabletek bo mam kilka zadawalajacych rzeczy np nie mam zespołu napięcia przedmiesiączkowego hehe ,nie mam bolesnosci menstruacyjnych,woda mi sie nie zbiera w organizmie itd... ale antykoncepcja w połączeniu z grzybicą hehe no raczej moge powiedziec że moja drożdżyca jest najskuteczniejsza antykoncepcją zobaczymy co moj lekarz wymysli... eh
diianea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:35   #1826
Cold Princess
Raczkowanie
 
Avatar Cold Princess
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 56
Dot.: Grzybica pochwy a miesiączka

Okres dostałam, nic juz mnie nie swedzi ale pojde i tak zaraz jak sie skonczy do lekarza.
Cold Princess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 23:20   #1827
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewczyny, ja od 4 lat borykam się z grzybicą, w tym od roku bardzo intensywnie. Piję codziennie od miesiąca DUŻY jogurt naturalny i łykam po kapsułce probiotyku o nazwie NUTRIPLANT. Ale teraz znów ma nawrót, aczkolwiek łagodniejszy niż zwykle.

Moje doświadczenia z lekami któe pomogły lub nie, może to się komuś przyda:

z czystym sercem polecam czopki GYNTIMA, pomagają, przynajmniej mi, przy początkowych objawach, a stosowane po każdym stosunku sprawiają że pochwa wraca do normalnego stanu.

Teraz znów niestety mam nawrót, pomimo tego, że leczenie NYSTATYNĄ skończyłam jakieś 2 tygodnie temu. Też już jestem zdesperowana, małżeństwo przez to cierpi, a ja mam wyrzuty że przeze mnie nie układa się nasze zycie seksualne.

Jutro spróbuję irygacji jogurtem naturalnym, którego w mojej lodówce nie brak.

I szczerze mówiąc przeczytałam ten wątek i jestem przerażona!! Ale też nie czuję się tak źle jak przez ostatni rok, wiem że nie jestem sama....
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 10:48   #1828
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja od 4 lat borykam się z grzybicą, w tym od roku bardzo intensywnie. Piję codziennie od miesiąca DUŻY jogurt naturalny i łykam po kapsułce probiotyku o nazwie NUTRIPLANT. Ale teraz znów ma nawrót, aczkolwiek łagodniejszy niż zwykle.

Moje doświadczenia z lekami któe pomogły lub nie, może to się komuś przyda:

z czystym sercem polecam czopki GYNTIMA, pomagają, przynajmniej mi, przy początkowych objawach, a stosowane po każdym stosunku sprawiają że pochwa wraca do normalnego stanu.

Teraz znów niestety mam nawrót, pomimo tego, że leczenie NYSTATYNĄ skończyłam jakieś 2 tygodnie temu. Też już jestem zdesperowana, małżeństwo przez to cierpi, a ja mam wyrzuty że przeze mnie nie układa się nasze zycie seksualne.

Jutro spróbuję irygacji jogurtem naturalnym, którego w mojej lodówce nie brak.

I szczerze mówiąc przeczytałam ten wątek i jestem przerażona!! Ale też nie czuję się tak źle jak przez ostatni rok, wiem że nie jestem sama....
a nie piszesz nic, czy miałaś robiony posiew, czy partner się leczył, czy miałaś oprócz leków miejscowych też doustne?
czy nie masz problemów z za wysokim poziomem cukru we krwi, anemią, czy bierzesz tabletki antykoncepcyjne?

co do gyntimy, te czopki to powiedziałabym, że wyrzucanie kasy w błoto. nie dość, że baaardzo niewygodne w stosowaniu (kleją się, lepią), to dodatkowo NIE zawierają pałeczek kwasu mlekowego, to nie jest preparat probiotyczny i wcale nie odbudowują systemu obronnego wewnątrz pochwy (jak deklaruje producent), bo nie ma, czym... obawiam się też, że mogą mieć za niskie pH, które też nie jest dobre.
w składzie nie ma dosłownie nic. sól, emulgator, środek wysuszający, aromat, laktoza i kwas mlekowy (który w każdym płynie do higieny jest praktycznie)...

może powinnaś wprowadzić do profilaktyki suplementy, wzmacniające odporność organizmu, a probiotyki łykać wraz z witaminą B. i to zastąpiłabym z pewnością nutriplant, który jest na schorzenia wyłącznie przewodu pokramowego, lacibiosem femina, który jest również na schorzenia ginekologiczne i na pewno będzie w tym przypadku skuteczniejszy. ogranicz też spożywanie cukru (zwłaszcza prostych, szybko wchłaniających się) i może stosuj papierowe ręczniki do higieny intymnej?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 14:19   #1829
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

A mozecie mi powiedziec po jakim czasie od leczenia ustepuja objawy? Wczoraj wlozylam ostatnia globulke, ale wydaje mi sie, ze dalej mam uplawy. Albo to jeszcze te globulki wyplywaja... Po jakim czasie spodziewac sie poprawy? Czy moze powinna byc odrazu? Prosze powiedzcie bo ja jestem zielona
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 09:53   #1830
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

mi zwykle tak po 3/4 czasie leczenia już objawy ustępowały. ale masz tylko upławy? może to faktycznie tylko leki?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.