Gołe kostki zimą - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-06, 16:21   #31
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Gołe kostki zimą

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;69350316]Co do morsowania to powiem Wam tak - w wodzie jest cieplej niż na zewnątrz ale weź wyjdź później z tej wody [/QUOTE]



Jak nie ma wiatru to luz, ale wystarczy lekki wiaterek i bida.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 16:31   #32
Madiha
Zadomowienie
 
Avatar Madiha
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 133
Dot.: Gołe kostki zimą

Jestem przedstawicielką grupy gołych kostek W moim przypadku moda nie ma tutaj nic do rzeczy. Powodów jest kilka. Po pierwsze w większości przypadków, po prostu długość moich spodni rozmija się z długością moich butów, więc jest trochę gołego ciała. Wolę to niż chodzić np. w czarnych wystających rajstopach. Nie, nie jest mi ani trochę zimno. W moim przypadku mogę chodzić przy -5 z gołymi kostkami, ale nie zdejmę szalika/chusty jak jest mniej niż 20 stopni Coś za coś.

Jeśli jest bardzo zimno, zakładam do Timberlandów grube wełniane skarpety zachodzące na spodnie, bo przy -12 to troche już sadyzm dla kostek.
Madiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 16:54   #33
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Gołe kostki zimą

Przy - 20 stopni konczy sie to 'nieodczuwanie zimna', nikt mi nie wmowi .
Jak sie za mlodu nie ubieralo czapki to wcale nie znaczy, ze nie bylo zimno. Nie robilo sie tego, bo niefajnie to wygladalo.
Tak samo jak kazdego roku znajdywaly sie paniusie, ktore kupowaly sobie kurtki owszem, zimowe, ale takie krotkie ze sciagaczem przy nerkach, do tego spodnie biodrowki i koniec koncow nery mialy prawie zawsze na wierzchu. Te paniusie nie wygladaly zima jak balwany (czyli np. ja, czolowy balwan), ale co miesiac byly na zwolnieniu i cala zime smarkaly.

Co innego jak ktos jest zahartowany, bo np. regularnie uprawia sport i regularnie sie hartuje na zimno. Ale taka osoba wciaz okrywa sie, tylko ciensza warstwa.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 16:57   #34
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zakładam ten wątek, bo zjawisko to widzę codziennie i to nie tylko u gimbazy. Niezależnie od tego, czy jest +5 czy -12 stopni (jak u mnie wczoraj), ja dzień w dzień widzę osoby z gołymi kostkami. Na górze czapa i szalik, a na dole trampki i czerwone od zimna gołe kostki. Albo mają buty zimowe, ale za krótkie nogawki spodni i też chodzą z gołymi nogami. Rozwala mnie to, bo ja mam grube polarowe rajstopy i dwie pary skarpet, więc nie wiem, czy to możliwe, żeby komuś nie było zimno w gołe kostki? Wydaje mi się, że to musi mieć jakieś konsekwencje dla zdrowia? Czy naprawdę ładny wygląd (choć dla mnie to wcale nie jest ładne) jest tego wart?

Czy Wy też nagminnie obserwujecie to zjawisko?
jezu a myślałam, że tylko ja widzę ten przerażający mnie proceder. Do tego (co mnie najbardziej śmieszy) laski sa tak grubo ubrane i noszą te chusty, które są chyba "modne", a wyglądają jak koc :


ledwie je widać z tych grubych wartsw, no ale kostki muszą być gołe

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Przy - 20 stopni konczy sie to 'nieodczuwanie zimna', nikt mi nie wmowi .
Jak sie za mlodu nie ubieralo czapki to wcale nie znaczy, ze nie bylo zimno. Nie robilo sie tego, bo niefajnie to wygladalo.
zgadzam się. Jak chodziłam do liceum to też nie nosiłam zimą rajstop pod spodnie, ani czapki, ani rękawiczek. Było mi zimno jak chvj, ale to był obciach to nosic

KAŻDY odczuwa zimno
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 17:57   #35
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Gołe kostki zimą

Gołe kostki to moda. Widzę to od dawna.
Jak byłam nastolatką to notorycznie unikałam czapki, bo obciach. Teraz jej nie noszę bo moje włosy ja po prostu ściągają, są śliskie jakieś musiałabym ją wiązać pod brodą ale kaptur naciągam na głowę, bo mi zimno.
Te gołe kostki jednym wyjdą w jakichś przeziębieniach, czy innych zapaleniach stawów a innych nawet nie ruszy. Także każdy wiek ma swoje prawa.
Wczoraj widziałam taką gimbazę z gołą kostką, trzęsła się jak galareta. Także ciepło nie jest z gołą kochą
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 18:24   #36
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
. Także ciepło nie jest z gołą kochą
Nie od dziś wiadomo,że żeby być piękna to trzeba cierpieć

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 18:26   #37
stenka30
Zadomowienie
 
Avatar stenka30
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 538
Dot.: Gołe kostki zimą

Moda, trochę dziwna ale nie wnikam, dziwne że nagle zwykłe skarpety są aż tak nie modne
Bardziej mnie dziwi to przywiązanie do sportowych butów, latem upały takie że wytrzymać się nie da, stopki i buty sportowe, zima na minusie to samo, no ale już co kto lubi
Ja to już lamus to się na mnie drzyjcie nie znam się
stenka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-06, 18:44   #38
201705071058
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Madiha Pokaż wiadomość
w większości przypadków, po prostu długość moich spodni rozmija się z długością moich butów
[...]
Jeśli jest bardzo zimno, zakładam do Timberlandów grube wełniane skarpety zachodzące na spodnie, bo przy -12 to troche już sadyzm dla kostek.
Timberlandy są przecież wysokimi botkami - tzn. właśnie do kostki/nad kostkę. Rurki, nawet o tej krótszej nogawce, sięgają zwykle do kostek.

To jak krótkie masz te spodnie, że widać twoje kostki? Nosisz szorty zimą?

Ja nie zapinam płaszcza, chyba że jest faktycznie turbo mróz i lodowaty wiatr. Czapki nie noszę od lat - za nauszniki robią słuchawki, bo słucham muzyki zwykle kiedy jestem w drodze. W czapce jest mi często za ciepło, bo mam gęste, grube i długie włosy.

Nie rozumiem za to krótkich sukienek i cienkich rajstopków na mrozie. Wysokich obcasów na oblodzonym, zaśnieżonym chodniku. Po co utrudniać sobie życie?
Chyba że w wersji na imprezę, a ten mróz i śniegi to tylko z domu do taksówki.
201705071058 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 18:49   #39
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Przy - 20 stopni konczy sie to 'nieodczuwanie zimna', nikt mi nie wmowi .
Jak sie za mlodu nie ubieralo czapki to wcale nie znaczy, ze nie bylo zimno. Nie robilo sie tego, bo niefajnie to wygladalo.
Tak samo jak kazdego roku znajdywaly sie paniusie, ktore kupowaly sobie kurtki owszem, zimowe, ale takie krotkie ze sciagaczem przy nerkach, do tego spodnie biodrowki i koniec koncow nery mialy prawie zawsze na wierzchu. Te paniusie nie wygladaly zima jak balwany (czyli np. ja, czolowy balwan), ale co miesiac byly na zwolnieniu i cala zime smarkaly.

Co innego jak ktos jest zahartowany, bo np. regularnie uprawia sport i regularnie sie hartuje na zimno. Ale taka osoba wciaz okrywa sie, tylko ciensza warstwa.
Haha, pamiętam te kurtki (z autopsji też) i do tego spodnie biodrówki z nerami na wierzchu. Do tego bez czapki. I w takim ałtficie byłam w stanie wystawać na fajkach przed szkołą przy -15... było zimno, ale jakoś inaczej to się odczuwało.
Teraz puchowy płaszcz do kolan, szalik, czapa, a na nią kaptur - to minimum. Do tego kozaki ze skarpetką na rajstopy (ale rajty tylko do sukienek/spódnic, żeby nie było, a najlepiej uggi i można przetrwać

Mój zakochany w air maxach chłopak z kolei popierdziela z gołymi kostkami, bo przecież 'długie skarpetki to siara', ale on przeskakuje tylko z i do samochodu, także wierzę, że jest w stanie wytrzymać.

Gimbom wystającym na przystankach serdecznie współczuję, ale jestem w stanie uwierzyć, że inaczej to zimno odczuwają
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 19:07   #40
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez stenka30 Pokaż wiadomość
Moda, trochę dziwna ale nie wnikam, dziwne że nagle zwykłe skarpety są aż tak nie modne
Bardziej mnie dziwi to przywiązanie do sportowych butów, latem upały takie że wytrzymać się nie da, stopki i buty sportowe, zima na minusie to samo, no ale już co kto lubi
Ja to już lamus to się na mnie drzyjcie nie znam się
Niekoniecznie. Palce u stop marzna mi mniej w najkach niz kozakach.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 19:17   #41
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Gołe kostki zimą

Codziennie obserwuję to zjawisko, to chyba jakaś moda, bo zbyt dużo jest tych osób, trampki, albo adidasy, skarpetki stopki, albo gołe stopy i sine kostki. Skoro sine, to raczej ciepło im nie jest, bo zrozumiałabym, gdyby ktoś się tak ubierał, bo jest mu tak ciepło.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-06, 19:41   #42
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Gołe kostki zimą

O zjawisku słyszałam, ale nie zaobserwowałam. Ale ostatecznie w obecnie panujących temperaturach to nie zwracam uwagi na ubiór innych osób. Jestem bardziej zajęta takimi kwestiami jak:
a) jak iść żeby nie wywalić się na lodzie
b) jak bardzo jest mi zimno
c) od jakiego koloru skóry zaczyna się odmrożenie
d) czy można udusić się szalikiem
e) czy samochód chce mnie przepuścić czy tylko tak wolno jedzie

Nie gapię się na giry innych osób, bo właściwie mnie to nie tyczy. Skoro niektórzy chcą mieć gołe kostki zimą to niech tak sobie chodzą. Mnie to ani (nomen omen) ziębi ani grzeje. Może nie jest im zimno, może to tylko moda, a może mają inne powody. Nie moje kostki, nie moja sprawa.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 20:32   #43
agnefis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Gołe kostki zimą

Widzę dwa powody:
1. Każdy inaczej odczuwa temperaturę; to, że ty zamarzasz, nie znaczy, że komuś innemu jest tak samo zimno i na odwrót.
2. Moda. Tak samo niektóre panie zakładają kozaki na szpilkach na lód. Zresztą po wpisach widać, że dużo osób robiło coś głupiego w młodości - a to niskie spodnie, a to szalika i czapki założyć się nie chciało, bo wstyd - zapomniał wół, jak cielęciem był

Naprawdę nie rozumiem, czym niektóre z was się tak przejmują. Ubieram się tak, jak mi ciepło i nie interesuje mnie, co noszą inni. Co mnie obchodzi to, że ktoś nosi sportowe buty i spodnie do kostek zimą? W żaden sposób nie wpływa to na moje życie ani na jego komfort.
agnefis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 20:49   #44
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez agnefis Pokaż wiadomość
Widzę dwa powody:
1. Każdy inaczej odczuwa temperaturę; to, że ty zamarzasz, nie znaczy, że komuś innemu jest tak samo zimno i na odwrót.
2. Moda. Tak samo niektóre panie zakładają kozaki na szpilkach na lód. Zresztą po wpisach widać, że dużo osób robiło coś głupiego w młodości - a to niskie spodnie, a to szalika i czapki założyć się nie chciało, bo wstyd - zapomniał wół, jak cielęciem był

Naprawdę nie rozumiem, czym niektóre z was się tak przejmują. Ubieram się tak, jak mi ciepło i nie interesuje mnie, co noszą inni. Co mnie obchodzi to, że ktoś nosi sportowe buty i spodnie do kostek zimą? W żaden sposób nie wpływa to na moje życie ani na jego komfort.
Czemu od razu "przejmuje"? Dyskusja jak każda inna. Nie moje kostki, nie mój problem. Ale dziwić to się dziwię widząc panienkę szczelnie opatuloną szalem, w czapce i zgrzytającą zębami, ale z kosteczkami na wierzchu

Ale tak samo jak ja marznę, wiem, że są osoby, które inaczej odczuwają zimno i pomykają w dwóch warstwach mniej niż ja. Tu jedyne moje zdziwienie łamane przez podziw to jak są w stanie biegać w adidasach po lodzie. Ja tak wyleciałam raz. Drugiego nie będzie
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 21:30   #45
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Gołe kostki zimą

W sumie tak sobie myślę, że może ja też kogoś rozwalam. Jak mi się zdarza wyskoczyć z pracy do spożywczaka, to nie przebieram butów, czyli idę sobie w niskich tenisówkach. Ostatnio przebrałam na botki, ale tylko dlatego, że śnieg i nie chciałam przemoczyć. Kurtki też nie ubieram, bo mi się nie chce, bo nie widzę potrzeby, jak do sklepu mam kilkadziesiąt metrów. Ale spory szalik na szyi być musi.

Kozaków w ogóle nie mam, dla mnie te buty są strasznie niepraktyczne, bo albo za wąskie na moje łydki, alb za szerokie i źle wygląda, albo spoko z jednymi spodniami, ale z tymi z ciut szerszymi nogawkami już nie
W czapkach nie chodzę, bo źle w nich wyglądam Mam gruby, ocieplany futerkiem i bardzo głęboki kaptur.
Zapisz

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2017-01-06 o 21:32
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 21:47   #46
agnefis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Gołe kostki zimą

Dyskusja dyskusją, ale uważam, że niektóre forumowiczki zbyt emocjonalnie podeszły do tej sprawy, ot tyle. Tego nie umiem pojąć. Niech sobie noszą co chcą. Nie miałam zamiaru nikogo obrazić.
agnefis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 06:01   #47
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Gołe kostki zimą

Zaobserwowałam modę na gołe kostki i cóż, też się dziwię, ale dopóki ja nie marznę to spoko Za moich gimnazjalnych czasów modne były biodrówki i krótkie puchowe kurtki, o których już ktoś wspomniał wcześniej, więc to chyba podobna sprawa. Mnie natomiast bardziej dziwi dziewczyna, która na wykładzie zawsze siedzi ubrana w grubą zimową kurtkę i jeszcze opatulona szalikiem. W sali nie jest zimno, bo temperatura powyżej 20 stopni, ale ją zawsze widzę tak ubraną. Żeby nie było, nie mam nic do tego, może jej zimno, ale po prostu jestem zdziwiona
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 06:12   #48
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Gołe kostki zimą

Gruchnęłam śmiechem widząc ten wątek, bo temu zjawisku dziwię się już od dobrego miesiąca. Nie wiem o co chodzi, ale szokiem chyba największym było dla mnie, gdy zobaczyłam nie tylko rzesze kobiet w puchowych kurtkach i sportowych butach z gołymi kostkami, ale nawet młodą dziewczynę w hidżabie i właśnie z takim samym "dołem" Moda ponad wszystko, czy ke?

Chociaž jakby się zastanowić, to parę lat temu dziewczyny w moim liceum namiętnie nosiły balerinki do długich jesiennych płaszczy i wielkich szalików. Dla mnie to jednak wygląda trochę głupio i obawiałabym się, że mnie na starość powykręca
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2017-01-07 o 06:14
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 12:18   #49
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Gołe kostki zimą

Biodróweczki, krótkie kurteczki i gole plecki też mnie rozczulały. Nie kupiłam tego zestawu kompletnie.


Kwestia mody i tego, że zimę mamy jaką mamy, teraz przywaliło śniegiem i mrozem, ale ogólnie to takie ''lelum polelum'', ludzie się przyzwyczają do jesienno-wiosennych outfitów i tyle.

Z tym odczuwaniem ciepła na pewno coś jest trochę na rzeczy, ale jednak kocham takie ględzenie o rozmaitym odczuwaniu temperatury, wszystko jest do granic;
na krótkich dystansach, w mieście, bujając się autami czy nawet busem to każdy może nosić się jak wariat , nie wierzę w cuda, że gdyby tak ktoś miał do pokonania regularnie 5 km przy minuskach to by tak z chęcią paradował w negliżach.

Sama nieraz tak śmigam, i jak wiem, że blisko, to nie padnę, ale nie czarujmy się, ubrać się a się nie ubrać robi różnicę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-01-07 o 12:26
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-07, 12:23   #50
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Biodróweczki, krótkie kurteczki i gole plecki też mnie rozczulały. Nie kupiłam tego zestawu kompletnie.


Kwestia mody i tego, że zimę mamy jaką mamy, teraz przywaliło śniegiem i mrozem, ale ogólnie to takie ''lelum polelum'', ludzie się przyzwyczają do jesienno-wiosennych outfitów i tyle.

Z tym odczuwaniem ciepła na pewno coś jest trochę na rzeczy, ja noszę (cienkie, teraz to na polarku ) getry pod dżinsami nawet latem i nie czuję się, że gorąco, ale jednak kocham takie ględzenie o rozmaitym odczuwaniu temperatury ;
na krótkich dystansach, w mieście, bujając się autami czy nawet busem to każdy może nosić się jak wariat , nie wierzę w cuda, że gdyby tak ktoś miał do pokonania regularnie 5 km przy minuskach to by tak z chęcią paradował w negliżach.

Sama nieraz tak śmigam, i jak wiem, że blisko, to nie padnę, ale jednak chyba z tydzień temu kupiłam kurtkę do pół uda, naprawdę ciepłą , i ma ciepły kapturek i nawet jak wyskakuję w niej gdzieś nie zapięta, a się zapnę, różnica kolosalna; szczególne, gdy wieje.

Dobrze też jest wozić mimo wszystko w aucie ciepłe ciuchy, jakby się samochód zepsuł i ogrzewanie padło, a przyszło tak czekać na pomoc ileś czasu to sople pod nosem szybko by naumiały rozumu.

A sportowe buty same w sobie nie muszą być ''zimne'', czasem wkładałam airmaxy, na grubych spodach, z tym, że u mnie nogawki spodni długie, do tego ocieplacze na kostki, getry, i normalnie, ciepło.
Powiedz gdzie

Ja szukam ciepłej kurtki, ale nic mnie nie przekonuje. Jestem raczej z tych, na których ludzie patrzą z politowaniem nie ze względu na gołe kostki, a raczej na ilość warstw odzieży które wkładam na siebie wychodząc z domu nawet przy lekkim minusie. Przy pogodzie takiej jak obecnie, z domu się nie ruszam, gdy nie muszę.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 12:42   #51
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Gołe kostki zimą

kupiłam używkę na all, i to był udany traf, nie dość, że b. ciepla to jeszcze ładny fason, fajnie wygląda, no zakochalam się. ; )

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

ale w kwestii obuwia sportowego zimą jak i kozaczków
mogę polecić ''adidas comfort warm''
jak ktoś lubi buty w stylu mukluki czy inne emu to powinny mu podpasować
ja je uwielbiam; nie rozciapują się, trzymają fason, cieplutkie, i noga się nie poci.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-01-07 o 12:30
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 14:22   #52
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Gołe kostki zimą

to oczywiście moda, bo zawsze widzę adidasy + gołe skarpetki w wykonaniu chodzących manekinów zary, zimowe buty zaburzyłyby stylizację
nawet jeśli w danej chwili nie odczuwa się zimna, to stawy może powykręcać w późniejszych latach :P bo tak się tworzą zmiany zwyrodnieniowe.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2017-01-07 o 14:25
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 14:51   #53
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gołe kostki zimą

moim zdaniem wystarczy ubrac cienkie rajtki cieliste i beda udawac gola noge, a zawsze jednak jest roznica.

Poza tym nawet conversy maja model do kostek ze skory, wiec jak ktos jest uzalezniony od markowych trampek moze rozwazyc taka alternatywe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 15:26   #54
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Gołe kostki zimą

Kiedyś, za nastolatki, nosiłam zwykle rajtki pod spodnie bo było po prostu zimno. Teraz, w UK, nie noszę rajstop nawet w największe mrozy - to nie te same mrozy co w Polsce. Fakt, mocno odczuwalne, ale zimniej mi w korpus niż w nogi. Dlatego mam mega puchata zimową kurtkę, a na stopach "adidaski".

Moje własne, subiektywne odczucie. Zimniej by mi było w krótkiej ciepłej kurtce odslaniajacej nery niż w "adidaskach" i spodniach lekko powyżej

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 16:35   #55
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gołe kostki zimą

W Norwegii większość młodych dziewczyn nosi podwinięte spodnie, gołe kostki i trampki zimą. Są dwa powody:
1. Norwegowie są odporniejsi niż Polacy, lepiej tolerują zimno.
2. Na południowym zachodzie Norwegii zimą jest dużo cieplej niż w Polsce, niedawno było 8 stopni na plusie.

Co do noszenia tego w Polsce, ktoś tu wspomniał, że nosi gołe kostki, ale szalik musi być na szyi - jakim cudem nie jest ci w kostki zimno? Poniżej zera taka stylówa jest dla mnie nieodpowiednia, ale nic mi do tego, że ktoś inny tak chodzi.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:18   #56
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Gołe kostki zimą

Widziałam tej zimy może ze dwa razy.

Jeśli komuś jest ciepło (czapka, gruby szalik i kurtka potrafią zagrzać i to bardzo), to innym nic do tego. Nie każdy ma jak moja mamuśka, która nie potrafi pojąć, że przy temperaturze +3 stopnie nie każdy potrzebuje pięciu swetrów, kozaków i rajstop pod spodniami, bo ma krążenie lepsze od niej.

Problem się zaczyna, gdy gołokostkowicz trzęsie się z zimna, choruje, rozsiewa zarazę, ale lans musi być To już objaw głupoty.

Jeśli chodzi o względy wizualne, to do jesiennej kurtki gołe kostki wyglądają całkiem fajnie. Do zimowego płaszcza i czapy już dziwnie, nie podoba mi się.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:08   #57
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Widziałam tej zimy może ze dwa razy.

Jeśli komuś jest ciepło (czapka, gruby szalik i kurtka potrafią zagrzać i to bardzo), to innym nic do tego. Nie każdy ma jak moja mamuśka, która nie potrafi pojąć, że przy temperaturze +3 stopnie nie każdy potrzebuje pięciu swetrów, kozaków i rajstop pod spodniami, bo ma krążenie lepsze od niej.

Problem się zaczyna, gdy gołokostkowicz trzęsie się z zimna, choruje, rozsiewa zarazę, ale lans musi być To już objaw głupoty.

Jeśli chodzi o względy wizualne, to do jesiennej kurtki gołe kostki wyglądają całkiem fajnie. Do zimowego płaszcza i czapy już dziwnie, nie podoba mi się.
miałam taką w pracy. całą zimę chodziła w adidaskach, spodniach nad kostkę i lekkiej kurtce. i wcale nie dlatego, że inaczej odczuwała zimno czy jeździła samochodem. spotykałyśmy się rano na przystanku i zazwyczaj aż rozmawiać nie mogła bo tak się trzęsła z zimna. a potem całą zimę połowa ludzi w pracy chodziła chora, bo co się ktoś wyleczył, to zarażała od nowa.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:36   #58
Madiha
Zadomowienie
 
Avatar Madiha
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 133
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
W Norwegii większość młodych dziewczyn nosi podwinięte spodnie, gołe kostki i trampki zimą. Są dwa powody:
1. Norwegowie są odporniejsi niż Polacy, lepiej tolerują zimno.
2. Na południowym zachodzie Norwegii zimą jest dużo cieplej niż w Polsce, niedawno było 8 stopni na plusie.

Co do noszenia tego w Polsce, ktoś tu wspomniał, że nosi gołe kostki, ale szalik musi być na szyi - jakim cudem nie jest ci w kostki zimno? Poniżej zera taka stylówa jest dla mnie nieodpowiednia, ale nic mi do tego, że ktoś inny tak chodzi.
To ja Po prostu mi nie jest zimno w nogi, ale taki max temperaturowy to dla mnie kilka stopni poniżej zera. Później stylówka przechodzi na dalszy plan. Tak jak wspominałam górę muszę mieć zakrytą i kurtkę minimum za tyłek.
Madiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:36   #59
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179
Dot.: Gołe kostki zimą

Teraz jest moda na spodnie do kostek, dlatego kostki są gołe, bo tylk w połączeniu ze stopkami albo gołymi nogami dobrze to wygląda
Mnie osobiście strasznie denerwują te krótkie spodnie, bo jestem szczupła i dość wysoka, więc spodnie mam przed kostką a nie mam ochoty jesienią np świecić gołymi nogami bo jest mi zimno.
CHCĘ ABY DŁUGIE SPODNIE ZA KOSTKI POWRÓCIŁY!!!
__________________
Cytat:
Napisane przez Ilja_Muromiec Pokaż wiadomość
ciągnie mnie za mordę do pocałunku jak kocura do głaskania
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 20:55   #60
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Gołe kostki zimą

Zauwazylam! Ostatnio nagminnie to obserwuje i jestem niezmiennie zaszokowana tym faktem. Pol biedy jak ktos adekwatnie jest ubrany na górze-dosc lekko. Ale najzabawniej jak widzialam dziewczyne ktora miala wieeeelka puchata kurtke, obowiazana szalikiem ze tylko oczy widać ale kostki na wierzchu. Chyba nie bylo jej zbyt ciepło bo tuptala w miejscu jak pingwin no ale dla urody trzeba cierpieć .

Zawsze mnie zaskakiwaly takie połączenia jak np zimniejszy letni dzień, na górze plaszczyk/kurtka z dlugim rękawem a na stopach japonki czy sandaly.

Ogolnie co kto lubi. Ni mnie to ziebi ni grzeje ale tez zawsze rozkminiam na ile to poświęcenie dla mody a na ile ci ludzie faktycznie sa tacy nieczuli na mroz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-19 19:33:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.