Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-11, 11:03   #1831
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Grzybica pochwy

Na początej polecam wszytskim dziewczynom które maja stany zapalne by sie podmywały codziennie przegotowaną wodą z octem, na prawdę pomaga.
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 14:00   #1832
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Czasami mnie cos tam zaswedzi, ale nie jest to jakos bardzo uciazliwe, jak bylo wczesniej. No a te uplawy to jak przy grzybicy Chyba sie nie wyleczylam. Powinnam pojsc jeszcze raz do gina? Czy najpierw zrobic badania (i jakie?) i dopiero pojsc? (bo chodze prywatnie:/)
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 17:37   #1833
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

kochane dostałam od lekarza FLUCONAZOLUM (3 tabl) i PIMAFUCIN (3 czopki), ale zgubiłam kartkę jak mam przyjąć tabletki, ktoś już je stosował?

Poza tym, mam nieregularne miesiączki, a wiem że jestem już na niepewnym gruncie, bo mogę dostac okres np jutro, ale mogę równie dobrze za tydzień - a tyle z grzybicą nie wytrzymam....

Pomóżcie.... chcę zacząć dzisiaj leczenie, a już jest za późno żeby dzwonić do lekarza...

na pierwszej stronie wątku pisze żeby wziąć 3 naraz, ale czy napewno?
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:15   #1834
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Ja miałam kiedyś fluconazolum i miałam zażyć 3 naraz na czczo. A pimafucin 3x1 na noc.
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:42   #1835
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

jak szybko zauważyłaś po tych tabletkach ze jestes zdrowa?
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:44   #1836
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
jak szybko zauważyłaś po tych tabletkach ze jestes zdrowa?
Szczerze mówiąc nie pamiętam, bo było to dawno temu, na początku mojej walki z grzybicą (walczę 1,5roku), ale myślę, że po pimafucinie odczujesz ulgę. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 08:17   #1837
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Znowu mam infekcję Jestem po laparoskopii jakiś dobry tydzień mam zapalenie pęcherza i straszne swędzenie i pieczenie. Znowu musze cierpieć to ciągle powraca
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 09:54   #1838
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chanelka86 Pokaż wiadomość
Czasami mnie cos tam zaswedzi, ale nie jest to jakos bardzo uciazliwe, jak bylo wczesniej. No a te uplawy to jak przy grzybicy Chyba sie nie wyleczylam. Powinnam pojsc jeszcze raz do gina? Czy najpierw zrobic badania (i jakie?) i dopiero pojsc? (bo chodze prywatnie:/)
jeżeli czujesz, że jest nie tak, to idź do ginekologa. ja by zrobiła posiew, bo może źle miałaś dobrane leki?

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
kochane dostałam od lekarza FLUCONAZOLUM (3 tabl) i PIMAFUCIN (3 czopki), ale zgubiłam kartkę jak mam przyjąć tabletki, ktoś już je stosował?

Poza tym, mam nieregularne miesiączki, a wiem że jestem już na niepewnym gruncie, bo mogę dostac okres np jutro, ale mogę równie dobrze za tydzień - a tyle z grzybicą nie wytrzymam....

Pomóżcie.... chcę zacząć dzisiaj leczenie, a już jest za późno żeby dzwonić do lekarza...

na pierwszej stronie wątku pisze żeby wziąć 3 naraz, ale czy napewno?
to zależy. jak masz flukonazol 150mg to jednorazowo jedna tabletka a jak 50mg to3 na raz
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 15:36   #1839
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Czy można stosować lacibios femina w czasie ciąży?
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 07:52   #1840
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

farmaceutka w aptece poradziła żebym po zakonczeniu leczenia kupiła krem zakwaszający Vitagyn C i w sytuacji gdzy mam nawracającą grzybicę pierwszego dnia okresu przyjmowała flumycon 150mg przez przynajmniej pół roku. już sie kiedyś spotkałam,że lekarka wypisała mi receptę i jakieś lekarstwo które miałam przyjmowac co miesiąc na początku okresu. tylko że byłam młodsza i uznałam że przesadza i szkoda było mi się truć tak długo,a chyba miała racje... :/
diianea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 11:25   #1841
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
Czy można stosować lacibios femina w czasie ciąży?
można, ale zawsze lepiej zapytać się lekarza prowadzącego. ale moja ciocia całą ciążę brała

Cytat:
Napisane przez diianea Pokaż wiadomość
farmaceutka w aptece poradziła żebym po zakonczeniu leczenia kupiła krem zakwaszający Vitagyn C i w sytuacji gdzy mam nawracającą grzybicę pierwszego dnia okresu przyjmowała flumycon 150mg przez przynajmniej pół roku. już sie kiedyś spotkałam,że lekarka wypisała mi receptę i jakieś lekarstwo które miałam przyjmowac co miesiąc na początku okresu. tylko że byłam młodsza i uznałam że przesadza i szkoda było mi się truć tak długo,a chyba miała racje... :/
no ja miałam taka kurację właśnie, tylko lepiej zakwaszać probiotykami pochwę a nie tym kremem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 14:35   #1842
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

flybird ale u mnie probiotyki nie zdały egzaminu ani dopochwowe ani doustne....
a dlaczego nie polecasz kremu? jeszcze farmaceutka potwierdziła że najlepiej to zakwaszać serwatką ale taka prosto od krowy a nie ze sklepu ;>
diianea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 15:19   #1843
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

a no bo te ze sklepu to mają dużo innych "wzbogacaczy" i nie wiadomo, jak sa przechowywane.

a co do vitagynu C to nie polecam, bo w składzie ma mnóstwo zagęstników, stabilizatorów, substancji konserwujacych, antyutleniczy i kwas mlekowy (a nie bakterie). poza tym nie wiadomo ile tego kwasu tam jest, w jakim stężeniu i jakie jest ostatecznie pH kremu (a jak wiadomo za kwaśne pH też hamuje rozwój bakterii lactobacillus). no i ta data ważności (z tego, co pamiętam na 3 lata - no sorry...)
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 09:10   #1844
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

no to teraz lekarz w przychodni( b chodziłam po recepty hehe) na wspomnienie o tym ktemie powiedział ze lepszy provag,no nie wiem . narazie mam prawdziwą serwatkę,bo moja ciotka się tak leczy i mowi ze bardzo jej to pomaga. a jak prosiłam o recepte na flumycon 150 to powiedział ze lepiej flucofast po leczeniu przez 12 dni ... a jak pobiegłam do apteki zapytac który lepszy flumycon czy flucofast to powiedziała ze tak samo bo drugi jest zamiennikiem pierwszego.
diianea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 11:21   #1845
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

no bo to są zamienniki oba zawierają dokładnie taką samą substancję czynną, więc nie ma, że któryś jest lepszy hehe
niezły ten Twój lekarz, zmienia zdanie jak chorągiewka na wietrze. ja uważam, że najlepszy jest z tego, o czym tutaj mówimy lacibios femina, potem ten nieszczęsny provag (choć go nie stosowałam, nie ma badań i jest podejrzany, ale przynajmniej zawiera bakterie kwasu mlekowego tylko nie wiadomo o jakich właściwościach - czy na pochwe czy bardziej na przewód pokarmowy) a na samym końcu ten vitagyn... już sama nie wiem, co Ci doradzić
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 21:14   #1846
diianea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Smile Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

hehe no wiem i ja kratynka chodziłam do niego długo,a teraz sie wycwaniłam i teraz jak lekarz da mi receptę(moj prwatny) to pojde do niego zeby wypisał mi recepte z przychodni bo przeciez na leki wydaje kosmicznie duzo kasy!!! o rany ja juz nie wyrabiam... a w aptece babka i tak dała mi flumycon 50 hihi bo wczesniej leczyłam sie nim .
diianea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 22:23   #1847
problemowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

to naprawdę działa!!!!! wszystko mi minęło, dosłownie!! a sposób prosty, płyn do higieny intymnej ZIAJA i jogurt naturalny. HURA!! oby nigdy już to do mnie nie wróciło
problemowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 23:09   #1848
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Witam Was dziewczyny

Pisze w imieniu mojej kolerzanki..Ma ona taka nie typowa sytuacje.
Ona od jakiegos tygodnia ma wlasnie ta dolegliwosc/objawy na to wskazuja/ i mamy problem gdyz jestesmy za granica i nie mamy jak pojsc do lekarza.Z reszta nie dogadamy sie na tyle,by wyjasnic problem skutecznie.

Objawy to: zywo/purpurowa/ skora w srodku
swedzenie i pieczenie takie ze ciagle w sumie chodzi i sie drapie tam
uplawy biale,lepkie/troche wygladem jak sperma/ i nieprzyjemnie pachnace

Juz wariacji mowi,ze dostaje..myje sie jak glupia,bo choc na chwile daje jej to ulge w swedzeniu i pieczeniu.

Nie mamy zadnego z tych lekow ktore wymieniacie i raczej ich tu nie dostaniemy.A jak pisalam do lekarza nie mamy jak sie udac...po pierwsze brak ubezpieczenia obowiazujacego,dwa sprawa jezyka.

Mamy w domu Bepanten,troche Sudokremu jeszcze i Gemiderme/wlasciwosci ma przeciwgrzybicze/.
Czy cos z tych masci sie nada by choc troche zaleczyc/wyleczyc
.W POlsce bedzie dopiero za miesiac.

Prosze o pilna porade co robic? Moze cos z domowych srodkow?
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 23:25   #1849
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny

Pisze w imieniu mojej kolerzanki..Ma ona taka nie typowa sytuacje.
Ona od jakiegos tygodnia ma wlasnie ta dolegliwosc/objawy na to wskazuja/ i mamy problem gdyz jestesmy za granica i nie mamy jak pojsc do lekarza.Z reszta nie dogadamy sie na tyle,by wyjasnic problem skutecznie.

Objawy to: zywo/purpurowa/ skora w srodku
swedzenie i pieczenie takie ze ciagle w sumie chodzi i sie drapie tam
uplawy biale,lepkie/troche wygladem jak sperma/ i nieprzyjemnie pachnace

Juz wariacji mowi,ze dostaje..myje sie jak glupia,bo choc na chwile daje jej to ulge w swedzeniu i pieczeniu.

Nie mamy zadnego z tych lekow ktore wymieniacie i raczej ich tu nie dostaniemy.A jak pisalam do lekarza nie mamy jak sie udac...po pierwsze brak ubezpieczenia obowiazujacego,dwa sprawa jezyka.

Mamy w domu Bepanten,troche Sudokremu jeszcze i Gemiderme/wlasciwosci ma przeciwgrzybicze/.
Czy cos z tych masci sie nada by choc troche zaleczyc/wyleczyc
.W POlsce bedzie dopiero za miesiac.

Prosze o pilna porade co robic? Moze cos z domowych srodkow?
na moje oko zaden z w/w preparatow sie nie nadaje. ALbo nie ma takiego dzialania jakie powinno miec, albo moze silnie podraznic sluzowke (ten ostatni).
Z domowych sposobow to moze podmywac sie woda z octem. Mozecie tez poprosic kogo z rodziny z PL aby przeslal wam np. clotrimazolum poczta. Dojdzie w ciagu tygodnia.
Kolezanka moze tez aplikowac naturalny, ale nie slodzony jogurt.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 13:34   #1850
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Biorę antybiotyk który mozę wywołac grzybicę. Czy aby jej zapobiec wystarszy tylko pic co chwile mleko? Bo słyszałam że spozywanie nabiału podczas brania takiego antybiotyku moze nie doprowadzic o rozwoju grzybicy.
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 13:41   #1851
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

polecałabym jogurty i tabletki z florą bakteryjną (lakcid?nie pamietam dokładnie nazwy) zapytaj w aptece.
a na pewno warto zaopatrzyć się w lactovaginal.
spożywanie nabiału bogatego w flore bakteryjną może zapobiec grzybicy.
tylko trzeba regularnie wcinać takie rzeczy,np na śniadanko lub kolację.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 14:01   #1852
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

elliz76, a gdzie konkretnie jest koleżanka? bo za granicą łatwiej dostać leki przeciwgrzybiczne w aptece bez recepty. clotrimazolum na pewno jest.



Cytat:
Napisane przez Behemoth666 Pokaż wiadomość
Biorę antybiotyk który mozę wywołac grzybicę. Czy aby jej zapobiec wystarszy tylko pic co chwile mleko? Bo słyszałam że spozywanie nabiału podczas brania takiego antybiotyku moze nie doprowadzic o rozwoju grzybicy.
mleko na pewno nie pomoże, bo w mleku nie ma dobrej flory bakteryjnej. musisz jeść dużo produktów mlecznych fermentowanych - jogurty, kefiry (najlepiej bez dodatku cukru i probiotycznych, ale to trudno znaleźć takie). ponieważ z doświadczenia wiem, że same jogurty nie są w stanie ustrzec przed grzybicą poantybiotykową, to dokup osłonowo probiotyk (o wiele więcej bakterii i to probiotycznych). najlepiej lacibios femina, bo ochroni Cię też przed grzybicą pochwy. tylko łykaj systematycznie i pamiętaj: albo godzinę przed antybiotykiem albo 3 godziny po antybiotyku. żeby nie razem. powodzenia
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 14:05   #1853
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dzięki za rady. A maślanka też może być? Bojuę ie o tą grzybice gdyż juz raz przez antybiotyk dostalam .
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 14:11   #1854
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

może być choć nie zawiera bakterii probiotycznych, więc i tak i tak do apteki warto się przejśc po silniejszą osłonę.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 06:40   #1855
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Witam, mam pytanko. Wykryto u mnie grzybicę. Jeden lekarz przepisał mi Pimafucin (mam nadzieję, że dobrze napisałam) i uznał, że nie trzeba leczyć mojego TŻ. Poszłam do drugiego lekarza, który nam obojgu przepisał lekarstwa. Dla mojego TŻ Orungal + Clotrimazolum, a dla mnie całą kurację: W pierwszym cyklu Orungal + Gynalgin, a w drugim cyklu 2 rodzaje globulek (nie mogę przeczytać nazwy z recepty, ale jedna zaczyna się na Gyne..., a druga Ci....) do brania naprzemiennie co drugi dzień. Tzn. jeden dzien jedna globulka, dzień przerwy i druga globulka.
Czy według Was taka kuracja coś pomoże? A może za dużo tych tabletek i globulek jak na jedną chorobę??

A, dodatkowo Clotrimazolud dla mnie i Lactacyd do podmywania.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???

Edytowane przez passionfruit
Czas edycji: 2008-03-19 o 10:31
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 11:23   #1856
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Nooi wydaje mi sie, że dostałam tej grzybicy ;(. Za późno zaczęłam spozywac nabiał w czasie leczenia antybiotykiem i ztego dziś swędzenie. Kurde, niewiem czy wybrac sie do ginekologa czy próbować domowymi sposobami, tzn. jogurt naturalny. Mam jeszcze masć na grzybice, coś na "C", pojawiało się juz tutaj.
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 16:24   #1857
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanko. Wykryto u mnie grzybicę. Jeden lekarz przepisał mi Pimafucin (mam nadzieję, że dobrze napisałam) i uznał, że nie trzeba leczyć mojego TŻ. Poszłam do drugiego lekarza, który nam obojgu przepisał lekarstwa. Dla mojego TŻ Orungal + Clotrimazolum, a dla mnie całą kurację: W pierwszym cyklu Orungal + Gynalgin, a w drugim cyklu 2 rodzaje globulek (nie mogę przeczytać nazwy z recepty, ale jedna zaczyna się na Gyne..., a druga Ci....) do brania naprzemiennie co drugi dzień. Tzn. jeden dzien jedna globulka, dzień przerwy i druga globulka.
Czy według Was taka kuracja coś pomoże? A może za dużo tych tabletek i globulek jak na jedną chorobę??

A, dodatkowo Clotrimazolud dla mnie i Lactacyd do podmywania.
myślę, że taka kuracja pomoże ale w życiu nie miałam tak złozonego leczenia. ale może to i dobrze. kto wie... to gyne to może być gynoxin, gyno-trozyd, gyno-femidazol, gyno-travogen, gyno-pevaryl, gyno-daktarin. nie wiem co to to na "ci"... mi to tu tylko brakuje czegoś na odbudowywanie flory. lactacyd ok, ale jakiś lacibios femina też by się przydał.

Cytat:
Napisane przez Behemoth666 Pokaż wiadomość
Nooi wydaje mi sie, że dostałam tej grzybicy ;(. Za późno zaczęłam spozywac nabiał w czasie leczenia antybiotykiem i ztego dziś swędzenie. Kurde, niewiem czy wybrac sie do ginekologa czy próbować domowymi sposobami, tzn. jogurt naturalny. Mam jeszcze masć na grzybice, coś na "C", pojawiało się juz tutaj.
clotrimazolum raczej nie pomoże. lepiej idź do lekarza, bo jak sama zaczniesz kombinować, to możesz tylko zaleczyć objawy a infekcja pozostanie. poza tym tak jak pisałam - jedzenie jogurtów,kefirów i maślanek w czasie antybiotyków nie chroni wystarczająco przed grzybicą. potrzebne są probiotyki.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 16:46   #1858
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

[quote=flybird;6940198]elliz76, a gdzie konkretnie jest koleżanka? bo za granicą łatwiej dostać leki przeciwgrzybiczne w aptece bez recepty. clotrimazolum na pewno jest.

jestesmy obecnie we Francji i tu jak sie pytalam o ta masc to robia wielkie oczy
A jak wspomnialam nie znamy az tak dobrze jezyka,by wyjasnic problem i zapytac sie o tego typu leki.Nie ma tez nikogo kto by mozna bylo wtajemniczyc i by za nas sie popytal w aptekach,a pracodawcy raczej nie bedziemy opowiadac o takich kobiecych sprawach

Moze ktos wie,o jakie leki dobre pytac sie we Francji na ta przypadlosc i sa bez recepty?

Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 06:16   #1859
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
myślę, że taka kuracja pomoże ale w życiu nie miałam tak złozonego leczenia. ale może to i dobrze. kto wie... to gyne to może być gynoxin, gyno-trozyd, gyno-femidazol, gyno-travogen, gyno-pevaryl, gyno-daktarin. nie wiem co to to na "ci"... mi to tu tylko brakuje czegoś na odbudowywanie flory. lactacyd ok, ale jakiś lacibios femina też by się przydał.
Ten gyno-coś to gynoflor (o ile pamiętam), a citro to citroseptina (czy jakoś tak się to pisze).
Właśnie za Twoją namową zaczynam też regularnie stosować lacibios. Mam nadzieję, że jak się wyleczę to dzięki temu już nic nie wróci.
Wydałam wczoraj na te specyfiki kupe kasy w aptecę! Matko, jakie to wszystko drogie. Nie dziwie się, że część z tych środków jest nieskuteczna. Skoro 80% młodych kobiet ma podobne do naszych problemy to firmy farmaceutyczne trzepią na nas niezłą kasę i w ich interesie jest żeby pacjentka kupiła kolejną paczkę...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 08:46   #1860
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Kurde... wizyta u lekarza ustalona dopiero za 7 dni:/ Co można kupić na grzybicę w aptece bez recepty? Leki bez recepty moga być równie skuteczne jak te wypisywane przez lekarza?
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.