Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-28, 22:11   #4411
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Smarrita

Łojezu, wyobraziłam sobie to usypianie. Starsza daje radę zasnąć przy drugiej płaczącej?
nie no jak serio płacze to daje jej jakąś zabawkę żeby się czymś zajęła, w ostateczności biorę na ręce i uciszam a starsza czeka wtedy, albo daje flachę mleka którą kładę na zwinięty ręcznik i leży i pije po czym często zasypia. Ryki wrzaski to próba sił często aby ją wypuścic- na to nie reaguję

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

ja bym chciała iśc do pracy, ale 1 . nie mam do czego wracac, po 2. żłobka tu nie ma po 3. starsza (będzie miała 3 lata) nie dostanie się do przedszkola (no niby reforma wchodzi że muszą zagwarantowac miejsce ale u mnie w gminie to nie wiem gdzie by to miejsce miało byc) a tak bym wyszła do ludzi, wg mnie w moim przypadku pójście do pracy byłby odpoczynkiem dla mnie
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 09:17   #4412
harmonijca89
Raczkowanie
 
Avatar harmonijca89
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Czyli u Was również usypianie to nie takie hop siup, bo noszenie i bujanie juz prawie 10 kg klocków to nie jest łatwa sprawa. Ehhh


Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość

Nerwy 😂😂😂😂
Nie jesteś sama też się najpier denerwuje podniose głos a potem wyrzuty sumienia.... melisa dziala na krótką metę chyba bym musiała pić jedną po drugiej😂😂😂😂w te gorsze dni😁
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
ojjj nie raz a potem mam wyrzuty sumienia, że się denerwuję na tą bidulę małą. Melisę piję codziennie
Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
wyprowadzają z równowagi oj tak!!!!!!!!!!!!!!! zwłaszcza jak wieczorem drze buźkę a nie chce spac a jest już np 23 albo budzi się w środku nocy mleko wypije i wstaje i drze się i kłądę ją i znów się drze budzi starsza i obie drą się - czasem ja do nich dołączam (dobrze że sąsiedzi daleko mieszkają to ich nikt nie pobudzi) ostatnio się śmiałam, że powinnam ano sobie walnąc drinka żeby dzień na luzie przeżyc
No własnie wyrzuty sumienia, to jest najgorsze. Może jednak zaczne pic tą melisę, a Ty Smaritta przy dwójce to już w ogóle jesteś superhero dla mnie
harmonijca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 16:05   #4413
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez harmonijca89 Pokaż wiadomość
Czyli u Was również usypianie to nie takie hop siup, bo noszenie i bujanie juz prawie 10 kg klocków to nie jest łatwa sprawa. Ehhh
Ja nie bujam i nie noszę, moja zasypia przy cycku. I byłoby super, tylko że ona potem śpi mi na rękach, ewentualnie czasem pozwoli się położyć i przytulić do mnie na brzuchu, czyli i tak leży na mnie Na szczęście teraz ma tylko dwie drzemki dziennie, mam przymusowy odpoczynek...

Co do denerwowania-u mnie częściej TŻta wyprowadza z równowagi, ale i mi się zdarzało stracić cierpliwość :/ Najgorzej przy zmianie pieluchy, bo namiętnie chce wsadzać do niej stopy albo obracać się na brzuchu i pełzać z gołym tyłkiem. Na szczęście jak się jej da zabawkę to w większości przypadków przewijanie zakończone sukcesem i dziecko nieuszkodzone
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 20:59   #4414
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

hehe Lin ze zmianą pieluchy to pjona a najgorzej jak próbuje siadać tym upaskudzonym tyłkiem a zakładanie pieluchy to wyższa szkoła jazdy, bo moje dziecko absolutnie nie wytrzyma więcej niż 2 sekund na plecach, a najlepiej to się stoi, więc zakładam jej stojącej.
Moja przy cycku już daaawno nie usypia. Przestała sama z siebie. A drzemki dzienne w łóżeczku co za wygoda, nieraz to nie wiem co z czasem wolnym robić
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 22:01   #4415
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
hehe Lin ze zmianą pieluchy to pjona a najgorzej jak próbuje siadać tym upaskudzonym tyłkiem a zakładanie pieluchy to wyższa szkoła jazdy, bo moje dziecko absolutnie nie wytrzyma więcej niż 2 sekund na plecach, a najlepiej to się stoi, więc zakładam jej stojącej.
Moja przy cycku już daaawno nie usypia. Przestała sama z siebie. A drzemki dzienne w łóżeczku co za wygoda, nieraz to nie wiem co z czasem wolnym robić
Moja właśnie gdzieś w grudniu zaczęła w dzień tylko na cycku zasypiać. Znaczy jak mama jest dostępna, bo tak to tacie usypia czasem w nosidle cz z babcią podczas tańczenia. A przy mnie nie ma opcji, rzut do cyca i musi possać.

Moja jeszcze nie stoi, więc chociaż ten problem odpada
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 07:49   #4416
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

I u nas tragedia z przewijaniem.chyba musze zacząć naukę nocnika,bo ta walka z kazdym pampersem mnie wykończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 08:05   #4417
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

My uczymy nocnika, ale bezskutecznie. Za nic nie chce na niego siadać. Podobnie jak w foteliku samochodowym. Wyciągnęłam z kartonu żeby ją przymierzyć, to taka histeria że szok. No i nie wiem.co to bedzie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

A z nowości to sprzedajmy kombajn 3 w 1 i kupujemy spacerówkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-30, 20:15   #4418
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
I u nas tragedia z przewijaniem.chyba musze zacząć naukę nocnika,bo ta walka z kazdym pampersem mnie wykończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieluchomajtki fajnie się sprawdzają jeśli dziecko chce wstawac przy zmianie pieluchy. Powycieac brudy wiadomo trzeba na leżaco ale potem szybciej ejst założyc pantsy
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 07:22   #4419
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

MiniMonix - a co kupujecie? Też już marzę o spacerówce wypasionej, aczkolwiek to jak mój czołg pokonuje muldy śnieżne jest super


Z nocnikiem to podobno za wcześnie uczyć. Można sadzać, ale żadnego zmuszania/nagradzania za siku, itp. Dopiero po 1,5 roku. To z książki psycholog Aleksandy Piotrowskiej.

Dziewczyny, dostaję szału z powodu smogu u nas Prawie dwa tygodnie siedzimy w domu i nawet okien nie otwieramy (wizja, że poziom tlenu zerowy jeszcze mnie dobija). Po raz 12 w tym miesiącu mamy w Kr darmową komunikację bo tak są przekroczone normy. W weekend nawet nie było gdzie za miasto jechać, bo wszędzie podobnie Najgorsze, że od zeszłego tygodnia mały kaszle mi jak gruźlik. Oprócz tego żadnych innych objawów. Byliśmy u lekarza i orzekł, że po prostu tak się oczyszcza z syfu. Tak mi go żal, bo jak ma atak to aż się dławi prawie Mąż astmatyk też ma nasilenie dolegliwości, duszności. Mnie też zaczyna coś dopadać - sama nie wiem czy wirus czy to też od syfu. Poddaliśmy się i wczoraj zamówiliśmy oczyszczacz do mieszkania - 700zł nie nasze. Tak mnie to wk....
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 07:56   #4420
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Zamówiliśmy Verona Coto baby w kolorze len. Nasz obecn wózek wystawiłam od tak sobie, za wyższą cenę chociaż chciałam sprzedać dopiero z końcem lutego. Chętni znaleźli się od razu i dzisiaj przyjeżdzają. Ja już dość miałam swojego wózka z powodu wagi , a też ostatnio nie wychodziliśmy bo gorączkowała cały tydzień. Myślałam, że już sytuacja opanowana, a dzisiejsza noc nieprzespana i znowu temp 39 :/

Sytuację krk znam i współczuję bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !


Edytowane przez MiniMonix
Czas edycji: 2017-01-31 o 09:03
MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:39   #4421
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Też bym chciała sprzedać wózek, ale wątpię czy się uda. Tych X-landerów jest masa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 20:10   #4422
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Też bym chciała sprzedać wózek, ale wątpię czy się uda. Tych X-landerów jest masa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj, co ci szkodzi



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 22:16   #4423
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Hejka


NOCNIK U nas zaczniemy po roczku. Na spokojnie. Może nawet latem.


USYPIANIE Z tym póki co lajcik, i oby tak zostało. Młody spi do 5, 6 rano, i potem jeszcze dosypia do 8


Asia Po chyba przeniosła się do majówek. Szkoda


Obejrzałam właśnie reportaż o trójce chorych bliźniaków. Straszne, teraz doceniam co to znaczy zdrowe dziecko, nawet czasem marudne, a co dopiero trójka i to jeszcze tak wymagających

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hejka


NOCNIK U nas zaczniemy po roczku. Na spokojnie. Może nawet latem.


USYPIANIE Z tym póki co lajcik, i oby tak zostało. Młody spi do 5, 6 rano, i potem jeszcze dosypia do 8


Asia Po chyba przeniosła się do majówek. Szkoda


Obejrzałam właśnie reportaż o trójce chorych dzieci . Straszne, teraz doceniam co to znaczy zdrowe dziecko, nawet czasem marudne, a co dopiero trójka i to jeszcze tak wymagających


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Napisałam bliźniaków, myślę o trójce. Ech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 22:37   #4424
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Hej ️ nie pisałam juz na wakacjach, nie było kiedy

Byliśmy w podróży poślubnej, na wyspie Kanaryjskiej Fuerteventura lot super (5h), Adam grzeczny max, polowe lotu spał, wózek Babydesign juz po raz kolejny sie sprawdził w podróży, jego spacerówka jest genialna i wygodna! Wszystko tam pakowaliśmy, nasze rzeczy, syna rzeczy, zabawki do piasku, namiot na plaże i wino
Wakacje cudne, mega oderwanie, pogoda piękna do 23 stopni... co prawda wróciliśmy przeziębieni (dosyć drastyczna zmiana temperatury), ale cały samolot z powrotem kaszlał i smarkał... Adaś oszalał na punkcie piasku, mógłby siedzieć godzinami i przesypywać piach my tez mieliśmy Swoje romantyczne spacerki nad oceanem i dużo fajnych chwil dla siebie!
ogólnie polecam Kanary z dzieckiem, pogoda zawsze podobna bez upałów, bardzo mili Hiszpanie, turyści to rodziny z dziećmi albo emeryci, czuliśmy sie mega bezpiecznie, zero uchodźców i ciabatych podejrzanych, tanio w sklepach na miejscu (maja niskie podatki), żadnych zatruć pokarmowych i problemów jelitowych, bardzo dobre jedzenie, czysto, super plaże, żadnych groźnych owadów ani skorpionów, egzotycznie ale jednak to Europa i roaming tani itd
Powinni mi zapłacić za taka rekomendacje

Ale juz powrót do rzeczywistości... szósta pralkę, sprzątam i zmagam sie z marudą Adkiem - katar go wkurza...

Melisa--- polecam tabletki positivum czasem mam takiego maxa ze koniec, wszystko mnie wkurza, najczęściej ofiara pada TŻ biedny jest ze mną momentami

Wózek--- używamy spacerówki z kombajnu i pewnie będziemy używać, bo jest super, a taka do samochodu do sklepu na szybko czy gdzieś mamy babydesign Enjoy spacerówkę... Taka sobie jest, ale mała lekka i składa sie sprytnie

Przewijanie--- te same cyrki co u Was! Musze cos mieć w zanadrzu do zabawy żeby w miarę spokojnie przewinąć

Usypianie--- u nas nigdy nie było problemu, od zawsze kładę go do łóżeczka, ma swoje dwie przytulanki (pandę i kocyk misia), wystarczy ze je poczuje i sam sie tuli i zamyka oczka, wieczorem zapodaje jeszcze konika morskiego Fisher Price i tez ładnie usypia. Oczywiście bywają i dużo gorsze momenty, jak nie może zasnąć, wtedy zazwyczaj biorę Adasia na ręce i jeszcze pół godziny się bawimy i znowu próbuje go położyć, zazwyczaj za drugim trzecim podejściem zasypia, ziuziania na szczęście nie lubi, cyca prawie w ogóle nie zna, chusty nie praktykowałam ani usypiania w wózku.
Zauważyłam ze czasem nie moze zasnąć z konkretnego powodu np chce mu sie pić, dostanie wody i idzie spać, albo smarki go wkurzają- frida i zasypia, albo głodny- jogurcik i kimono ale często nie moge odgadnąć powodu 🤔

Ząbki--- u nas dwa, dolne jedynki jak perełki białe

Nocnik--- tez zacznę po roczku, jak bedzie chodził łobuz

Powrót do pracy--- biorę rok wychowawczego, chyba ze uda nam sie z kolejna ciąża to tego czasu
Jesli nie to chce być jak najdłużej z synkiem wyczekanym latami i tak upragnionym... nie mam parcia na karierę zawodowa, a TŻ ma dobra prace i damy radę. Nie ma możliwości zajęcia sie przez babcie, do żłobka nie chce dać póki co, a niania wyjdzie za moja pensje wiec... zostaje w domu

Lulka--- jak zdrowie Bartka? Tez czesto myśle o tym jak wielkim błogosławieństwem jest mieć zdrowe dziecko
Ineso--- współczuje smogu

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Łoo ale sie rozpisałam-- sorry 🙃

Aniamała--- jak sie czujesz? Masz mdłości? Czy czujesz sie inaczej jak w ciąży z Martusia?
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:09   #4425
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Malos Super, że wakacje udane. Wyobrazam sobie jak ciężki musiał być powrót do rzeczywistości. Zdrowiejcie <3
Bartek lepiej, ale teraz ja jestem chora, i tak ciagle się zarażamy...


Przewijanie, oj ciężkie. Od paru dni młody siada gdy zmieniam mu pampersa. No on sam nie siada z pozycji czworaczej, bo nie raczkuje a nauczył się siadac z leżenia


Ostatnie 3 noce były ciężkie. Budził się i nie chciał spać tylko marudził. Wczoraj zajrzałam mu do buźki żeby posmarować dziąsełka , i patrzę a tu ząb na wierzchu
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:14   #4426
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Malos Super, że wakacje udane. Wyobrazam sobie jak ciężki musiał być powrót do rzeczywistości. Zdrowiejcie <3
Bartek lepiej, ale teraz ja jestem chora, i tak ciagle się zarażamy...


Przewijanie, oj ciężkie. Od paru dni młody siada gdy zmieniam mu pampersa. No on sam nie siada z pozycji czworaczej, bo nie raczkuje a nauczył się siadac z leżenia


Ostatnie 3 noce były ciężkie. Budził się i nie chciał spać tylko marudził. Wczoraj zajrzałam mu do buźki żeby posmarować dziąsełka , i patrzę a tu ząb na wierzchu
To kurujcie się! Ale już nie bawem wiosna więc te choroby pójdą wraz z zimą w sina dal😁


Brawa za zębola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:43   #4427
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Malos - byłam na Fuercie i w pełni Cię popieram Też planowałam z maluchem jechać na Kanary, ale jak przyszła rzeczywistość to jednak te 6 godzin lotu mnie przeraża. My byliśmy zmęczeni a co dopiero z dzieckiem. Więc się wstrzymuję.
Ale baby designa jak nadaliście? Przy wejściu na pokład dopiero? Czy wcześniej trzeba? Bo myślałam, że tylko takie parasolki można. A może wiosną polecimy do Londynu i zastanawiam się czy właśnie kupować jakaś parasolkę na tą okazję.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 19:59   #4428
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Malos - byłam na Fuercie i w pełni Cię popieram Też planowałam z maluchem jechać na Kanary, ale jak przyszła rzeczywistość to jednak te 6 godzin lotu mnie przeraża. My byliśmy zmęczeni a co dopiero z dzieckiem. Więc się wstrzymuję.
Ale baby designa jak nadaliście? Przy wejściu na pokład dopiero? Czy wcześniej trzeba? Bo myślałam, że tylko takie parasolki można. A może wiosną polecimy do Londynu i zastanawiam się czy właśnie kupować jakaś parasolkę na tą okazję.

Na luzie można nadać taki duży wózek, przy odprawie bagaży babka okleiła dwie części ramę i budkę, spokojnie przejechaliśmy przez kontrole (tam TŻ wózek rozłożył na dwa i był prześwietlany), a pózniej pojechaliśmy pod sam samolot i przed wejściem na pokład, TŻ znowu złożył i zostawił przy schodkach jak wszyscy inni mało tego, w koszu na dole przemyciłam dużo rzeczy: zabawki, pieluszki do pływania, jakies nasze pierdoły, pojemny ten koszyk. Lecieliśmy juz Wizz, Ryanem i teraz Enterem i zawsze było ok z tym wózkiem i w ogóle z niemowlakiem jest spoko, pierwszeństwo wszędzie i wyjątkowo milo wiec spokojnie Ineso dacie radę z dużym babydesign 🏻


Lulka--- gratuluje ząbka 🏻 wyglądaj drugiego!
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 10:05   #4429
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Dziewczyny dawałyście kalafior maluchom? Wczoraj zrobiłam Adasiowi obiadek z kalafiorem i brokułami, nie wiem czy go brzuszek nie bolał od tego wieczorem, bardzo płakał i w nocy tez sie budził, a bąki leciały jak armaty co myślicie? Moze za ciężki ten kalafior?
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 11:45   #4430
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Może tak być. Ale mojej nic nie jest, jadła kalafiora wiele razy
Za to ja jak przesadzę to mi brzuch wywala, tak samo po kapuście itp. Za to brokuła młoda je na potęgę bo uwielbia i wszystko ok.
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2017-02-03 o 14:52
velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 12:56   #4431
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ja kalafiora nie daje ale brokuł co 2dzien w menu i nic córce nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 16:50   #4432
harmonijca89
Raczkowanie
 
Avatar harmonijca89
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość


Asia Po chyba przeniosła się do majówek. Szkoda
Majówki lecą z tematem aż miło, może nie mają grupy na fb i ciagle są tematy. Fajnie A z tego co widze marcówki się posypały, bo też czasami podczytywałam.
harmonijca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 18:39   #4433
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez harmonijca89 Pokaż wiadomość
Majówki lecą z tematem aż miło, może nie mają grupy na fb i ciagle są tematy. Fajnie A z tego co widze marcówki się posypały, bo też czasami podczytywałam.
Mamy grupę tylko i tu i tam ciągle nam mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 19:57   #4434
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

MaLos dzięki,że pytasz.ta ciąża chyba ładniejsza od poprzedniej,chociaż mdłości trochę męczą.Na szczęście najgorzej jest wieczorem,kiedy mąż może zająć się Martą.No i ciągle chodzę przeziębiona
Marta tez smarkala,ale juz ma szczęście lepiej.Tylko jeść nie chce za bardzo,ale z tego co doczytałam,to chyba normalne,wiec nie zmuszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Mamy grupę tylko i tu i tam ciągle nam mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
MaLos dzięki,że pytasz.ta ciąża chyba łagodniejsza od poprzedniej,chociaż mdłości trochę męczą.Na szczęście najgorzej jest wieczorem,kiedy mąż może zająć się Martą.No i ciągle chodzę przeziębiona
Marta tez smarkala,ale juz ma szczęście lepiej.Tylko jeść nie chce za bardzo,ale z tego co doczytałam,to chyba normalne,wiec nie zmuszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Ale mi coś aplikacja w telefonie zaszalala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 09:43   #4435
harmonijca89
Raczkowanie
 
Avatar harmonijca89
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Mamy grupę tylko i tu i tam ciągle nam mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha czyli po prostu gaduły
harmonijca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 10:34   #4436
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

rzadko wpadam, ale jak wpadam i takie perelki znajduje...
Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
usypianie ostatnio (od tygodnia- nie zachwalając ) sama jakoś. Ja w tym czasie usypiam starszą, a młoda też w sypialni w łóżeczku się bawi, albo chce wyjście z łóżeczka wymusic płaczem ale udaję że jej nie widzę, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, a nawet zasłaniam się czytaną książką żeby mnie nie widziała, starszej też zabraniam na nią patrzec. Czasem podaję różne zabawki jak sie nudzi. w Końcu kładzie się i zasypia
to nie jest dobry sposob... wiem, ze starasz sie dbac o corki najlepiej jak potrafisz. myslisz, ze taki brak kontaktu wzrokowego w sytuacjach, kiedy corka cie wola i potrzebuje, nie odbije sie nijak na jej psychice? jak bys sie czula, jak bys miala tylko meza, i chciala usypiac przytulona, a on by ci kazal isc na kanape i zachowywal sie, jak by ciebie nie bylo?
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
hehe Lin ze zmianą pieluchy to pjona a najgorzej jak próbuje siadać tym upaskudzonym tyłkiem a zakładanie pieluchy to wyższa szkoła jazdy, bo moje dziecko absolutnie nie wytrzyma więcej niż 2 sekund na plecach, a najlepiej to się stoi, więc zakładam jej stojącej.
Moja przy cycku już daaawno nie usypia. Przestała sama z siebie. A drzemki dzienne w łóżeczku co za wygoda, nieraz to nie wiem co z czasem wolnym robić
u nas zmiany pieluchy tak samo, no ale coz, trzeba przezyc i przy cycku usypianie tez nam sie skonczylo, poza sporadycznymi sytuacjami. ogolnie mloda najlepiej usypia wtulona we mnie na moich rekach. wiem, ze to minie, wiec sie nie spinam. pomagam tak, jak potrafie i jak mlodej pasuje, na pewno do 18tki nie bedzie tak zasypiac, luzik
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:32   #4437
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
ogolnie mloda najlepiej usypia wtulona we mnie na moich rekach. wiem, ze to minie, wiec sie nie spinam. pomagam tak, jak potrafie i jak mlodej pasuje, na pewno do 18tki nie bedzie tak zasypiac, luzik
Wychodzę z tego samego założenia Jak potrzebuje/lubi tak to niech śpi (właśnie drętwieje mi trochę ręka, bo już z pół godziny śpi ). Kiedyś z tego wyrośnie...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:47   #4438
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

No a ja mam problem bo moja za mną wszędzie chodzi i jęczy, a nawet czasem płacze bo chce być na rękach cały czas. Czasem się sama bawi, owszem.. Ale jak zatłukę się czymkoliwiek to zaraz przy nogawce i targa mi gacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:42   #4439
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

przejdzie akurat w tym wieku to jest chyba apogeum lęku separacyjnego Chociaż moja dość łagodnie przechodzi.
U nas też się zdarza spanie na rękach, niezbyt często, zazwyczaj na popołudniowej drzemce jak ją coś rozbudzi. Nie przeszkadza mi to, jak chce się tulić niech się tuli ile wlezie.
W ogóle nauczyła się przytulać z własnej woli i dawać całusy, sama słodycz
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 16:23   #4440
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

I moja tak robi z tym jeczeniemwspina się po nogawkach i nie ma zmiłuj-trzeba nosić.Teraz staram się ją zająć czymś lub po prostu tulimy się na dywanie,ale czasami nie pomaga i trzeba dźwigać.niestety cierpi na tym dom i mąż,bo w chałupie bałagan,a na obiad mrożona pizza,ale liczę na to,że kiedyś będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.