Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-12, 16:30   #4681
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nie wiem czego nie rozumiesz.
To do mnie? Nigdzie nie pisałam, że czegos nie rozumiem.

"strzelanie" rozwiązania nie jest właściwą metodą rozwiązywania równania CHOCIAŻBY dlatego, że to równanie wcale nie musi być jednoznacznie określone
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 16:38   #4682
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
To do mnie? Nigdzie nie pisałam, że czegos nie rozumiem.
Nierozumienie wynika z treści Twoich wypowiedzi.

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
"strzelanie" rozwiązania nie jest właściwą metodą rozwiązywania równania CHOCIAŻBY dlatego, że to równanie wcale nie musi być jednoznacznie określone
Powtarzam: "strzelanie" rozwiązań jest poprawną metodą rozwiązywania równań i układów równań, pod warunkiem, że udowodnimy, że nie ma więcej rozwiązań niż te, które strzelimy.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 16:48   #4683
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nierozumienie wynika z treści Twoich wypowiedzi.


Powtarzam: "strzelanie" rozwiązań jest poprawną metodą rozwiązywania równań i układów równań, pod warunkiem, że udowodnimy, że nie ma więcej rozwiązań niż te, które strzelimy.
Chcialabym wiedziec ktory doktor nauk scislych poparlby taka metode. Strzelanie to nie myslenie matematyczne. W sensie - malpa Ci tak rozwiaze, a nie dorosly czlowiek na studiach. A Ty profesorem ktorych nauk jestes, ze tak bronisz poprawnoaci "strzelania" jako metody?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 16:59   #4684
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Chcialabym wiedziec ktory doktor nauk scislych poparlby taka metode. Strzelanie to nie myslenie matematyczne. W sensie - malpa Ci tak rozwiaze, a nie dorosly czlowiek na studiach. A Ty profesorem ktorych nauk jestes, ze tak bronisz poprawnoaci "strzelania" jako metody?
Strzelanie to jak najbardziej myślenie matematyczne. Choćby tutaj jest stosowane na poważnej uczelni http://wmii.uwm.edu.pl/~zawodymat/wa...rt_01_2_pg.pdf ("łatwo zgadnąć" pada na stronie pierwszej).

W matematyce nie ma znaczenia, czy rozwiązanie zostanie napisane przez dorosłego czy nie, studenta czy nie, człowieka czy zwierzę. Liczy się, czy jest poprawne.

Powtarzam jeszcze raz: zgadnięcie rozwiązań jest poprawne, o ile udowodni się, że nie ma więcej rozwiązań niż te, co zgadliśmy.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:00   #4685
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Chcialabym wiedziec ktory doktor nauk scislych poparlby taka metode. Strzelanie to nie myslenie matematyczne. W sensie - malpa Ci tak rozwiaze, a nie dorosly czlowiek na studiach. A Ty profesorem ktorych nauk jestes, ze tak bronisz poprawnoaci "strzelania" jako metody?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Ty profesorem ktorych nauk jestes, że tak zagorzale próbujesz wszystkim wmówić, że nie jest to metoda?
metoda to jest, niezależnie od tego czy jest to myślenie matematyczne czy nie. trzeba tylko udowodnić, że wynik jest poprawny. i owszem, wielu profesorów uznaje tego typu metody. u 3 profesorów nauk ścisłych na jednej z polskich uczelni można było zgadnąć wynik. należało go tylko dobrze i przekonująco uzasadnić. a skoro ja w swoim krótkim życiu spotkałam aż 3, to widocznie nie jest ich wcale tak mało
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:04   #4686
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
można było zgadnąć wynik. należało go tylko dobrze i przekonująco uzasadnić
Dokładnie tak jest.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:07   #4687
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Strzelanie to jak najbardziej myślenie matematyczne. Choćby tutaj jest stosowane na poważnej uczelni http://wmii.uwm.edu.pl/~zawodymat/wa...rt_01_2_pg.pdf ("łatwo zgadnąć" pada na stronie pierwszej).

W matematyce nie ma znaczenia, czy rozwiązanie zostanie napisane przez dorosłego czy nie, studenta czy nie, człowieka czy zwierzę. Liczy się, czy jest poprawne.

Powtarzam jeszcze raz: zgadnięcie rozwiązań jest poprawne, o ile udowodni się, że nie ma więcej rozwiązań niż te, co zgadliśmy.
To jest rownanie z nieskonczona iloscia rozwiazan ... "latwo zgadnac" bo latwo znalezc zaleznosc jednej zmiennej od drugiej, poza tym zwroc uwage ze to skrypt a nie kolokwium. Pewnie temat rozwiazywania tego typu rownan byl traktowany szerzej wczesniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
A Ty profesorem ktorych nauk jestes, że tak zagorzale próbujesz wszystkim wmówić, że nie jest to metoda?
metoda to jest, niezależnie od tego czy jest to myślenie matematyczne czy nie. trzeba tylko udowodnić, że wynik jest poprawny. i owszem, wielu profesorów uznaje tego typu metody. u 3 profesorów nauk ścisłych na jednej z polskich uczelni można było zgadnąć wynik. należało go tylko dobrze i przekonująco uzasadnić. a skoro ja w swoim krótkim życiu spotkałam aż 3, to widocznie nie jest ich wcale tak mało
Nie jestem. Bylam na studiach. Ja na swoim kole nadal nie doatalabym pol punkta za takie rozwiazanie nawet gdybym wykazala, ze jest ono jednoznaczne.

Zreszta... jaki jest sens "strzrlania" skoro i tak trzeba udowodnic jednoznacznosc rozwiazania?

Malo od Ciebie wymagali. Ciesz sie albo nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 17:12   #4688
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
To jest rownanie z nieskonczona iloscia rozwiazan ... "latwo zgadnac" bo latwo znalezc zaleznosc jednej zmiennej od drugiej, poza tym zwroc uwage ze to skrypt a nie kolokwium. Pewnie temat rozwiazywania tego typu rownan byl traktowany szerzej wczesniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------


Nie jestem. Bylam na studiach. Ja na swoim kole nadal nie doatalabym pol punkta za takie rozwiazanie nawet gdybym wykazala, ze jest ono jednoznaczne.

Zreszta... jaki jest sens "strzrlania" skoro i tak trzeba udowodnic jednoznacznosc rozwiazania?

Malo od Ciebie wymagali. Ciesz sie albo nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
świetnie, że Ty na swoim "kole" nie dostałabyś nawet pół punktu. ale to nie jest żaden wyznacznik niczego.
i nikt nie powiedział, że strzelanie ma sens. moze i nie ma, co nadal nie udowadnia, ze nie jest to metoda rozwiązywania.

co do pogrubionego: za chęci. ale niestety Ci nie wyszło...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:20   #4689
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
świetnie, że Ty na swoim "kole" nie dostałabyś nawet pół punktu. ale to nie jest żaden wyznacznik niczego.
Jest. Obecnie nie zdaje sie gimnazjum za "strzelanie". Jest podstawa programowa. Trzeba umiec metode pezeciwnych wspolczynnikow i - o zgrozo! Przez podstawienie. trzeba pokazac ze sie umie zastosowac OBIE. EOT

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:20   #4690
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Jesli wykladowca oblicza cos dana metoda, a istnieje prawdopodobienstwo, ze student moze znac inna metode do obliczenia, to jesli ta metoda nie nadaje sie do obliczania tego, to wykladowca powinien o tym poinformowac. Inaczej nie ma mowy o zdobywaniu wiedzy tylko o zaliczaniu przedmiotow.
Studiowalam w innym kraju niz zdawalam mature, sa duze roznice materialu, przedmioty matematyczne i statystyczne rozwiazywalam swoimi wyuczonymi metodami, punkty odejmowano mi tylko wtedy, kiedy np. Moja metoda nie uwzgledniala jednego z rozwiazan, ale wtedy byly odejmowane punkty, a nie zabierane wszystkie.

PS A jesli wykladowca chce obliczenie konkretna metoda, to niech napisze na egzaminie: oblicz metoda taka a taka, to wtedy faktycznie sprawdza znajomosc tej metody.

Edytowane przez ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Czas edycji: 2017-02-12 o 17:22
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:20   #4691
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Czy juz możemy dać spokój tym matematycznym dyskusjom? Na podforum o edukacji na pewno znajdzie się więcej czytelników


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 17:27   #4692
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
Czy juz możemy dać spokój tym matematycznym dyskusjom? Na podforum o edukacji na pewno znajdzie się więcej czytelników


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:40   #4693
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Jest. Obecnie nie zdaje sie gimnazjum za "strzelanie". Jest podstawa programowa. Trzeba umiec metode pezeciwnych wspolczynnikow i - o zgrozo! Przez podstawienie. trzeba pokazac ze sie umie zastosowac OBIE. EOT

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wybacz. ale nie. nie wiem czemu wydaje Ci się, ze Twoja opinia i doświadczenia są wyznacznikiem jakiś panujących zasad.

nie myl proszę gimnazjum ze studiami wyższymi. jak nie widzisz różnicy to wybacz, nie mamy o czym rozmawiać. zaraz dojdziemy do przedszkola, że tam każą literować słówka, a nie zgadywać, co jest napisane
.






grażynka z dzisiaj... wzięłam ostatnią paczkę bananów na promocji (tak wyszło) zobaczyła to starsza kobieta, która widocznie też miała na nie ochotę i mnie bardzo nieładnie zwyzywała pod nosem (cicho, ale tak żebym słyszała). zapewne myślała, że jej nie rozumiem, bo byłam na zakupach z anglojęzycznym kolegą.
jej mina gdy zaproponowałam jej że oddanie tych bananów była bezcenna
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-13, 16:15   #4694
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

U mnie rekordowa Grażynka podała ostateczne wyniki 6 godzin przed poprawką. Na maila jednej osoby, która miała przekazać reszcie. Rano mail, po południu egzamin.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-13, 16:41   #4695
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Dwa januszingi z ostatniej chwili.
1. Czekalam na autobus, nagle z jednego samochodu na podmiejskich blachach, który stał na czerwonym świetle, wysiada kierowca, podbiega przez przeciwny pas w kierunku trawnika, rzuca na niego czymś dużym i ciężkim (co przypominało z daleka jakiś prostokątny, tapicerowany fragment mebla, ale w sumie mogło to być cokolwiek) po czym biegiem wraca do auta. No tak, grunt komuś śmieci wyrzucić na trawnik.
2. U mnie w pracy jest przedpokój z fotelami, kubkami, czajnikiem i tak dalej. Rodzice mogą tu spędzić czas, kiedy ich dzieci mają u nas zajęcia. Jedna z mam zrobiła sobie herbatę (i proszę bardzo, po to jest czajnik, wypiła ją, po czym zostawiła brudny kubek na stoliku i poszła z dzieckiem do domu. Nie, nie zapomniała o nim, robi tak zawsze. No przecież, sprzątać po sobie to pewnie ujma na honorze.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-13, 17:44   #4696
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Dwa januszingi z ostatniej chwili.
1. Czekalam na autobus, nagle z jednego samochodu na podmiejskich blachach, który stał na czerwonym świetle, wysiada kierowca, podbiega przez przeciwny pas w kierunku trawnika, rzuca na niego czymś dużym i ciężkim (co przypominało z daleka jakiś prostokątny, tapicerowany fragment mebla, ale w sumie mogło to być cokolwiek) po czym biegiem wraca do auta. No tak, grunt komuś śmieci wyrzucić na trawnik.
2. U mnie w pracy jest przedpokój z fotelami, kubkami, czajnikiem i tak dalej. Rodzice mogą tu spędzić czas, kiedy ich dzieci mają u nas zajęcia. Jedna z mam zrobiła sobie herbatę (i proszę bardzo, po to jest czajnik, wypiła ją, po czym zostawiła brudny kubek na stoliku i poszła z dzieckiem do domu. Nie, nie zapomniała o nim, robi tak zawsze. No przecież, sprzątać po sobie to pewnie ujma na honorze.
Skoro taka jest "niedomyślna" to chyba wywiesiłabym kartkę, że należy po sobie myć naczynia. Ciekawe czy wtedy też zostawiałaby brudne kubki?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-14, 14:32   #4697
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

a kubek po kawie u fryzjera też po sobie myjesz? jest w pobliżu tego przedpokoju jakiś zlew, gąbka, płyn? Skąd ona ma wiedzieć że sama ma umyć kubek po wizycie w jakiejś instytucji?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-14, 14:51   #4698
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-14, 15:14   #4699
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
2. U mnie w pracy jest przedpokój z fotelami, kubkami, czajnikiem i tak dalej. Rodzice mogą tu spędzić czas, kiedy ich dzieci mają u nas zajęcia. Jedna z mam zrobiła sobie herbatę (i proszę bardzo, po to jest czajnik, wypiła ją, po czym zostawiła brudny kubek na stoliku i poszła z dzieckiem do domu. Nie, nie zapomniała o nim, robi tak zawsze. No przecież, sprzątać po sobie to pewnie ujma na honorze.
Nie wiem dokladnie, jakie to zajecia, ale raczej bym sama z siebie nie wpadla na taki pomysl, ze nalezy taki kubek umyc. Nie odlozylabym go na stol, ale poszukala jakiegos miejsca - nie wiem, co tam macie, zmywarke, zlew - i odlozyla tam kubek. Nie wspominajac o tym, ze w takich miejscach, w ktorych obcy sobie ludzie uzywaja kubkow, powinno sie jednak uzywac zmywarki, albo kubkow jednorazowych.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-14, 15:59   #4700
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Nie mamy zmywarki, zlewu ani kuchni. Jest tylko łazienka, w której przy umywalce na półce stoi płyn do naczyń. Oprócz tego są trzy gabinety i koniec. Oczywiście my myjemy te wszystkie kubki po wszystkich.
Nie wiem, dla mnie kultura osobista nakazuje umyć po sobie kubek i uważam to za naturalne. Ta kobieta też widzi, że inni rodzice idą do łazienki umyć po sobie kubek.
Oczywiście żadnych spisanych zasad nie ma i zapewne nie będzie, w każdym razie nie zależy to ode mnie. Obstawiam, se gdyby kubeczki były jednorazowe, to też by zostawiała brudny na stoliku.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-14, 16:02   #4701
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Ja bym nie umyla, tylko szukałabym jakiegoś miejsca, gdzie mogę położyć filiżankę. Nie wydaje mi się to zbyt higieniczne, by pić cokolwiek po umyciu przez przypadkowa osobę i gdybym wiedziała, że każdy zmywa po sobie to w życiu bym się nie napila.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-14, 16:08   #4702
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja bym nie umyla, tylko szukałabym jakiegoś miejsca, gdzie mogę położyć filiżankę. Nie wydaje mi się to zbyt higieniczne, by pić cokolwiek po umyciu przez przypadkowa osobę i gdybym wiedziała, że każdy zmywa po sobie to w życiu bym się nie napila.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Ja tak samo, chyba założyłabym ze jest zmywarka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-14, 16:10   #4703
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Ja tez w takiej sytuacji zawsze najpierw myje sama kubek a potem dopiero robię sobie w nim cokolwiek. Co nie zmienia faktu że po sobie potem też umyję.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 06:04   #4704
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Każecie myć swoim klientom / gościom po sobie kubki i do tego jeszcze w łazience? I liczycie, że się domyślą, że tam akurat macie płyn? No bez przesady.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 07:46   #4705
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Kiedyś w mojej eks pracy przyszedł jakiś lekarz zzewnątrz przeprowadzić szkolenie. Pech chciał, że przyszedł o takiej porze, że miał mało czasu na to, bo o określonej godzinie wszyscy musieli wrócić do pacjentów. No i jak pan doktor skończył, szybko szybko się wszyscy pożegnali i poszli a on jeszcze zbierał sobie swojego laptopa, materiały itp. No i ja patrzę a pan doktor (przypominam, że on był zzewnątrz)... zaczął zmywać filiżanki po kawie, którą wszyscy pili
Mówię mu, że nie trzeba, że ja to zrobię albo pani salowa, a on nie nie, dokończę, żona mnie tak nauczyła żeby wszystko zmywać na bieżąco złoty człowiek no, rozczulił mnie totalnie
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 08:16   #4706
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Nie wiem dokladnie, jakie to zajecia, ale raczej bym sama z siebie nie wpadla na taki pomysl, ze nalezy taki kubek umyc. Nie odlozylabym go na stol, ale poszukala jakiegos miejsca - nie wiem, co tam macie, zmywarke, zlew - i odlozyla tam kubek. Nie wspominajac o tym, ze w takich miejscach, w ktorych obcy sobie ludzie uzywaja kubkow, powinno sie jednak uzywac zmywarki, albo kubkow jednorazowych.
Mam takie samo zdanie i odczucia, zwłaszcza jeśli chodzi o umycie kubka przez obcą osobę - i tak bym wolała taki kubek umyć raz jeszcze, więc nie widzę zatem sensu, aby mył go klient. Swoją drogą, trochę dziwny dla mnie zwyczaj, nie wpadłabym na to, aby na przykład u fryzjera czy kosmetyczki myć po sobie naczynie, z którego piłam.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2017-02-15 o 08:17
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 08:25   #4707
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez isza89 Pokaż wiadomość
U mnie rekordowa Grażynka podała ostateczne wyniki 6 godzin przed poprawką. Na maila jednej osoby, która miała przekazać reszcie. Rano mail, po południu egzamin.
Grażyna z mojej uczelni zrobiła tak(studia zaoczne):

Starosta poszedł do szanownej pani dr uzgodnić w który weekend robi egzamin poprawkowy dla większości roku, na co Graża stwierdziła że skoro chcą poprawki to się nauczyli, więc za pół godziny widzimy się w sali 304-1F.
Nie muszę dodawać, że nikt nie zdał :P

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez isza89 Pokaż wiadomość
U mnie rekordowa Grażynka podała ostateczne wyniki 6 godzin przed poprawką. Na maila jednej osoby, która miała przekazać reszcie. Rano mail, po południu egzamin.
Grażyna z mojej uczelni zrobiła tak(studia zaoczne):

Starosta poszedł do szanownej pani dr uzgodnić w który weekend robi egzamin poprawkowy dla większości roku, na co Graża stwierdziła że skoro chcą poprawki to się nauczyli, więc za pół godziny widzimy się w sali 304-1F.
Nie muszę dodawać, że nikt nie zdał
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 08:26   #4708
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, trochę dziwny dla mnie zwyczaj, nie wpadłabym na to, aby na przykład u fryzjera czy kosmetyczki myć po sobie naczynie, z którego piłam.
Ja powiem więcej i uważam, że januszowaniem jest zorganizowanie jakiegoś kącika/pokoju, w którym gość/klient może sobie zrobić kawę/herbatę i jednocześnie wymaganie aby po sobie pozmywał. Ciekawe czy jak ktoś się poczęstuje krakersem to musi przed wyjściem poprosić o odkurzacz?
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 08:33   #4709
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Skoro widzi że inni rodzice myją to też chyba powinna ruszyć tyłek. Ale z drugiej strony jako gość/ klient może poczuć że nie musi tego robić.
Gdybym była u fryzjera czy gdziekolwiek i ktoś zaproponowałby mi herbatkę, to raczej nie biegałabym po całym salonie szukając miejsca by to umyć. Raczej podziękowałabym i czułabym że to jest wliczone w usługę.

Kurcze niezły patent. Dobry na gości: przychodzą i żrą to niech umyją po sobie naczynia.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-15, 08:42   #4710
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Jezus, nigdzie nie napisałam że ktoś kogoś zmusza albo komuś każe. Jedynie, że moim zdaniem to kwestia kultury. Jakoś inni nigdy nie mają z tym problemu, tylko ta jedna matka.


Przy czym faktycznie ciekawie jest poznać spojrzenia innych ludzi.

Kiedy dostaje u kogoś /gdzieś coś do picia to po wypiciu pytam, gdzie mogę umyć kubek / filiżankę. Zazwyczaj wtedy słyszę, że "nie ma sprawy, ja to zrobie". Ale nie zostawiam po sobie brudow.

Edytowane przez silesianna
Czas edycji: 2017-02-15 o 08:45
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-25 19:41:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.