Rozdwojone powieki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-19, 09:44   #1
Luanny
Przyczajenie
 
Avatar Luanny
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 27
Unhappy

Rozdwojone powieki?


Cześć! Dwa dni temu obudziłam się z pojedynczą zmarszczką(?) na obu powiekach. Wyglądało to tak:
lewe oko
prawe oko

Mam 19 lat, raz już kiedyś coś podobnego mi się zrobiło, ale potraktowanie tego nawilżającym kremem od Garniera(?) (takim niebieskim w tubce) dwie noce pod rząd załatwiło sprawę. Teraz tego kremu pod ręką nie mam, krem na noc Isany nie dość, że nie przyniósł żadnej poprawy, to jeszcze uczulił mi skórę i sprawił, że była zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Teraz ratuję się najzwyklejszą Niveą (grube warstwy kremu ) i wprawdzie jest poprawa (lewe oko), ale boję się, że jadę na jakiejś prowizorce i że gdy tylko odstawię Niveę, to to wróci.

Przyznaję, że ostatnio byłam trochę niedelikatna przy demakijażu okolic oczu i nie używam tłustych płynów dwufazowych (trochę podrażniały mi skórę), i nie dbam jakoś specjalnie o nawilżenie okolic oczu. Przytrafiło się Wam kiedyś coś takiego? Macie jakieś swoje sposoby na tego typu "zmarszczki", jakieś sprawdzone kremy?

Mam nadzieję, że założyłam wątek w odpowiednim miejscu, jeśli nie - proszę o przeniesienie go tam, gdzie powinien się znaleźć.

Edytowane przez Luanny
Czas edycji: 2016-05-19 o 09:47
Luanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 17:41   #2
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Rozdwojone powieki?

Moim zdaniem to po prostu uczulenie na któryś z kosmetyków.

Miałam tak, tylko do tego zaczerwienie i po kilku dniach mega sucha skóra w tym miejscu.
Nie miałam pojęcia od czego to może być, bo akurat nie używałam żadnych nowych kosmetyków. Jak się okazało winowajcą był krem nawilżający, którego używałam już od prawie miesiąca. A doszłam do tego metodą prób - odstawiłam dotychczasowe kosmetyki i co kilka dni dołączałam po jednym i po tym właśnie kremie, na powiekach znów pojawiła się opuchlizna. Odkąd go nie używam, sytuacja już się nie powtórzyła (minął ponad rok).

A jak się wtedy ratowałam? Kilka razy dziennie piłam Calcium Alergo Plus i do smarowania pani w aptece doradziła mi Alantan Plus.
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 21:43   #3
201608290932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 23
Dot.: Rozdwojone powieki?

jak dla mnie to zwykła opuchlizna, też mi się czasem tak zdarza - budzę się cała opuchnięta, a oczy ledwie mogę otworzyć
201608290932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 13:12   #4
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Rozdwojone powieki?

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to po prostu uczulenie na któryś z kosmetyków.

Miałam tak, tylko do tego zaczerwienie i po kilku dniach mega sucha skóra w tym miejscu.
Nie miałam pojęcia od czego to może być, bo akurat nie używałam żadnych nowych kosmetyków. Jak się okazało winowajcą był krem nawilżający, którego używałam już od prawie miesiąca. A doszłam do tego metodą prób - odstawiłam dotychczasowe kosmetyki i co kilka dni dołączałam po jednym i po tym właśnie kremie, na powiekach znów pojawiła się opuchlizna. Odkąd go nie używam, sytuacja już się nie powtórzyła (minął ponad rok).

A jak się wtedy ratowałam? Kilka razy dziennie piłam Calcium Alergo Plus i do smarowania pani w aptece doradziła mi Alantan Plus.
Też coś takiego pierwszy raz rok temu się u mnie pojawiło. I do tego skóra na powiece zaczęła się łuszczyć. U mnie to była wina kredki do powiek. Nie wiem czemu się tak zrobiło, bo maluję sobie kreski na powiekach od jakiś 10-ciu lat i nigdy nie miałam takiego problemu (kredki, która spowodowała ten problem też już wcześniej używałam). Teraz muszę bardzo uważać i ograniczyłam rysowanie kresek, bo problem niestety powraca .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 13:30   #5
Luanny
Przyczajenie
 
Avatar Luanny
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 27
Dot.: Rozdwojone powieki?

Tyle że to nie jest opuchnięcie ani uczulenie. Po prostu skóra była bardzo wiotka i sucha, zwłaszcza na powiece lewego oka. Chyba muszę zacząć zwracać większą uwagę na nawilżenie.

Tak czy siak, dzięki za odpowiedzi.
Luanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 22:26   #6
Luflee
Raczkowanie
 
Avatar Luflee
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Rozdwojone powieki?

Hej i co ci na to pomogło? Mam to samo
Luflee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 05:42   #7
boskapolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 47
Dot.: Rozdwojone powieki?

Wygląda i brzmi faktycznie jak opuchnięte oczy
Tzn, powieka spuchła i ta "zmarszczka" zrobiła się nie na powiece tylko w obrębie opuchlizny - przez tymczasowo zwiększoną objętość powieki się tak jakby zawinęła. Najprawdopodobniej alergia/uczulenie na jakiś kosmetyk. Krem nivea sam w sobie chyba nie jest do końca pomocny, podejrzewam, że jak byłaś zmartwiona sytuacją to odstawiłaś wszelkie kosmetyki i dlatego problem ustąpił.

Jeszcze tak pomyślałam, że oprócz kosmetyków mogą to być też chemikalia stosowane do prania (jeśli np. akurat spałaś na poszewce świeżo wypranej z silnym proszkiem itp )
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
boskapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-15, 18:50   #8
Luanny
Przyczajenie
 
Avatar Luanny
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 27
Dot.: Rozdwojone powieki?

Cytat:
Napisane przez Luflee Pokaż wiadomość
Hej i co ci na to pomogło? Mam to samo
Niestety nie znalazłam nic lepszego niż Nivea. :c

Cytat:
Napisane przez boskapolka Pokaż wiadomość
Wygląda i brzmi faktycznie jak opuchnięte oczy
Tzn, powieka spuchła i ta "zmarszczka" zrobiła się nie na powiece tylko w obrębie opuchlizny - przez tymczasowo zwiększoną objętość powieki się tak jakby zawinęła. Najprawdopodobniej alergia/uczulenie na jakiś kosmetyk. Krem nivea sam w sobie chyba nie jest do końca pomocny, podejrzewam, że jak byłaś zmartwiona sytuacją to odstawiłaś wszelkie kosmetyki i dlatego problem ustąpił.

Jeszcze tak pomyślałam, że oprócz kosmetyków mogą to być też chemikalia stosowane do prania (jeśli np. akurat spałaś na poszewce świeżo wypranej z silnym proszkiem itp )
No właśnie nie, nie zaczęłam wtedy używać żadnego nowego kosmetyku, który mógłby mnie uczulić, nie stało się też to po zmienieniu pościeli. Żeby sobie pomóc, nie odstawiłam kosmetyków (prawie żadnych nie używam - przyznaję, że do pielęgnacji twarzy podchodzę trochę po macoszemu), jedynie potraktowałam powieki Niveą. Ale teraz zaczęłam pamiętać o nawilżaniu twarzy, co wcześniej zaniedbywałam, i robi mi się tak o wiele rzadziej, także dlatego, że baczniej się powiekom przyglądam i gdy tylko zauważę leciutkie linie, które grożą pogłębieniem, od razu zapobiegawczo sięgam po Niveę.
Luanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-15 19:50:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.