Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-02, 11:29   #961
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez kiiiinia19 Pokaż wiadomość
Masz racje z łupieżem spróbuj nizoral dla mnie pomógł
dziekuje, znam sie z nizoralem. Nie potrzebuje w tej chwili, bo moje fructisowe produkty, ktore bardzo lubie kurza sie w szafie - nie bede ich stosowac na zmiane z srodkami przeciwlupiezowymi, bo to mija sie z celem, kiedy w sklepach mozna kupic produkty o podobnym skladzie nie podrazniajace skory glowy. Dla mnie alternatywa do Fructis jest linia Herbal Essences - Moisture Splash.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 11:51   #962
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
co do silikonów, na ten wizazowy bojkot patrze troche z przymruzeniem oka widze, ze niektore wizazanki jak przeczytaja, ze cos moze szkodzic to wpadaja w panike i wyrzucaja caly zestaw kosmetykow, a przeciez wszystko trzeba dobierac indywidualnie.
Nie nazwała bym tego bojkotem. To jest forum, więc różne użytkowniczki wyrażają swoje zdanie, opisują spostrzeżenia. I większość z nas stara się stale podkreślać, że to co dobre dla jednej osoby, może być złe dla innej. A czy inne wizażanki "rzetelnie" sie zapoznają z tymi opiniami i czy zweryfikują je względem siebie to już inna historia.
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Mam identyczne podejście
Nie mogę zaprzeczyć, że wiele jest prawdy w tych wizażowych "trendach", jaby nie patrzeć, jestem na to żywym dowodem, ale jednocześnie staram się wypośrodkować i skorzystać z nabytej wiedzy w sposób wyważony. Dlatego nie przerażają mnie silikony , SLS'y , glikole propylenowe , parabeny i inne diabły w buteleczkach, kluczem do sukcesu jest obserwacja reakcji własnego organizmu i dobór pielęgnacji pod tym kątem, a nie przyjmowanie wszystkiego za pewnik i podążanie za każdą nowinką
Zgadzam się z Tobą. Trzeba postępować "racjonalnie". Ja od pewnego czasu nie stosuję silikonów i widzę po włosach, że wychodzi im to na dobre. Więc robię tak nie ze względu na trendy tylko na własne obserwacje. A co do konserwantów i glikolu [bo coś mi mówi, ze to do mnie] to nigdy nikomu nie napisałam, że ma je całkowicie ostawić. Wiadomo, że ciężko znaleść gotowy preparat, który nie jest konserwowany. Ale jeśli można unikac takich produktów, które mają niezbyt przyjemne konserwanty albo mają je już w połowie składu, to czemu tego nie robić? Tak samo z glikolem. Dla mnie nie ma różnyc czy wysmaruję się 1ml czy całą szklanką. Jeśli mam wybór, a mam, to go dokonuję. I na pwno nie odbywa się to na zasadzie, że ktoś rzuci hasło "xxx jest bee" i nagle nakręca sie cała akcja "protestacyjna". Wiadomo, poglądy bywają różne. Ja wyrażam swoje zdanie na dany temat. A jak sie ktoś do tego odniesie, to już inna sprawa

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
gdyby ktoras z tych substancji byla bardzo szkodliwa, nie wprowadzono by jej do uzytku
Sęk w tym, ze nie do końca tak jest. Jeśli było by tak jak piszesz to nie dodawano by wielu szkodliwych substancji chociażby do produktów spożywczych (np. aspartam). Istnieją normy regulujące tą kwestię. W jedzonku mogą być nawet metale ciężkie, pod warunkiem, że nie przekraczają pewnej wartosci granicznej. Bo jednorazowe wprowadzenie do organizmu tych substancji nie powoduje szkód. Tylko mało kto zaznacza, że spora częśc z nich ma zdolność akumulacji. Idąc dalej w tym kierunku, nikt nie dodawałby do wody chloru, czy fluoru do pasty do zębów i pewnie nikt nie produkowalby PCW.....[wyliczać można bez końca]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 11:52   #963
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
przejrze je w bibliotece, bo wczesniej juz sobie je wpisalam na liste "must have" Profesor Glinka jest wykladowca w mojej szkole, napisal pare podreczkow o tej tematyce

interesuje mnie ta pozycja http://www.maraton.home.pl/index.php?p=4&id=2656

EDIT tamta ksiazke widzialam w normalnej ksiegarni, tylko, ze polskie wydanie jest wrocławskie, ale moze u Ciebie tez bedzie, musisz pochodzic
oooo znam tego prof. co za koleś wiedzę ma taki dowcipniś

zainteresowała mnie książka pani Fink...
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 12:04   #964
Sinkaseis
Przyczajenie
 
Avatar Sinkaseis
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

A ja mam teraz pytanie z nieco innej beczki. Na pewno wiele z Was ma grzywkę. Jestem ciekawa jak i czym ją układacie, żeby przez cały dzień zachowała odpowiedni (czyt. fajny) wygląd.

Wystarczy, ze wyjdę na ulicę i wiatr zawieje, moja grzywka dzieli się na pół i w zasadzie każde jej pasmo sterczy w inną stronę, pomimo lakieru utrwalającego.

Macie jakiś specjalne sposoby czesania albo specyfiki utrwalające? Będę wdzięczna za podpowiedzi bo już mam dosyć robienia z grzywki pancerza przy pomocy lakieru.
Sinkaseis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 12:10   #965
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Jolie fajne efekty daje dodanie do kallosa mlecznego protein i mleczek...
taka bomba proteinkowa dobrze dziala na moje wlosy..co 4 dni myje i zapodaje wloskom taka dawke
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 12:26   #966
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
A - wlasnie. Nie chodzilo mi o ocenianie produktu po dwoch skladnikach, tylko o to czy skoro dobrze jest oczyszczac wlosy z silikonow SLSem, to czy majac szampon zawierajacy i silikony i SLS mozna sobie oczyszczanie odpuscic? Czy te silikony i SLS sie gryza? Czy jest tak, ze SLS wyplukuje stary silikon, a nowy silikon oblepia wlos swiezą, silikonową powloką?
Ponawiam moje pytanie Moze ktos sie wypowie?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 12:32   #967
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
A - wlasnie. Nie chodzilo mi o ocenianie produktu po dwoch skladnikach, tylko o to czy skoro dobrze jest oczyszczac wlosy z silikonow SLSem, to czy majac szampon zawierajacy i silikony i SLS mozna sobie oczyszczanie odpuscic? Czy te silikony i SLS sie gryza? Czy jest tak, ze SLS wyplukuje stary silikon, a nowy silikon oblepia wlos swiezą, silikonową powloką?
Wydaje mi sie ze w ten sposob silikony sie nie zmywaja do końca Ale tylko takie moje zdanie.

Cytat:
Napisane przez tigresska Pokaż wiadomość
Tylko wlaśnie nie ma takich ksiazek w bibliotekach w ktorych sie pytałam, tylko ewentuanie jakies starocie z lat 60 czy 70. A chcialabym cos nowszego. bo jedną taką przeglądałam i sie załamałam
Ja też mam taką Ale nie które rady jak widac nie takie głupie bo wspominają m.in o rzepce
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 13:05   #968
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Ponawiam moje pytanie Moze ktos sie wypowie?
To zalezy, np. od tego jak taki silikon się zmywa (jeśli ciężko, to trzeba by przetrzymywać szampon na wlosach). No i też od tego jakich używałaś wcześniej i jak bardzo się nagromadziły. Myślę, że można zrobić małe oczyszczanie (np. 3-4 mycia pod rząd) a potem już np. raz w tyg. dla podtrzymania efektu
Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Jolie fajne efekty daje dodanie do kallosa mlecznego protein i mleczek...
taka bomba proteinkowa dobrze dziala na moje wlosy..co 4 dni myje i zapodaje wloskom taka dawke
Wiem o tym
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 13:11   #969
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

a co sądzicie o takim składzie?

Skład: collagen, auqa, elastin, lactic acid, methyl-, ethyl-, propylparaben
kitay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 13:15   #970
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Dziewczyny a jaka odzywka nawilza skore glowy? tzn.moglybyscie mi cos polecic do wrazliwej skory glowy bo wydaje mi sie ze te platy odchodza bo podrazniona skore mam
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 13:23   #971
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Podasz jeszcze kilka tytułów i całkiem pójdę z torbami
Tytuły zapisane
zawsze do uslug

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
dziekuje, znam sie z nizoralem. Nie potrzebuje w tej chwili, bo moje fructisowe produkty, ktore bardzo lubie kurza sie w szafie - nie bede ich stosowac na zmiane z srodkami przeciwlupiezowymi, bo to mija sie z celem, kiedy w sklepach mozna kupic produkty o podobnym skladzie nie podrazniajace skory glowy. Dla mnie alternatywa do Fructis jest linia Herbal Essences - Moisture Splash.
chociaz od czasu do czasu uzyc szamponu z ketokonazolem nie zaszkodzi, a wrecz przeciwnie

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...lem,t1181.html

podobno pogrubia wlosy...
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie nazwała bym tego bojkotem. To jest forum, więc różne użytkowniczki wyrażają swoje zdanie, opisują spostrzeżenia. I większość z nas stara się stale podkreślać, że to co dobre dla jednej osoby, może być złe dla innej. A czy inne wizażanki "rzetelnie" sie zapoznają z tymi opiniami i czy zweryfikują je względem siebie to już inna historia.
rzetelna informacja to inna bajka

chodzi mi o zakladanie watkow z tego typu tytulami http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221310

ktos przeczyta "rakotworczy" i pobiegnie do lekarza sprawdzic czy nie ma raka, bo w lazience wszystkie szampony, zele do mycia maja SLS.

mam taka kolezanke, klasyczna hipochondryczkę, do czego sama sie z reszta przyznaje. gdy ktos przy niej rzuci jakas ciekawostke o szkodliwosci czegokolwiek albo powie o zawale, ona wszystko wyolbrzymia i jest przekonana, ze juz choruje i leci do lekarza trzesac sie ze strachu

niektore osoby sa bardzo podatne na sugestie, co sama nie raz zaobserwowalam

Cytat:
Zgadzam się z Tobą. Trzeba postępować "racjonalnie". Ja od pewnego czasu nie stosuję silikonów i widzę po włosach, że wychodzi im to na dobre. Więc robię tak nie ze względu na trendy tylko na własne obserwacje. A co do konserwantów i glikolu [bo coś mi mówi, ze to do mnie] to nigdy nikomu nie napisałam, że ma je całkowicie ostawić. Wiadomo, że ciężko znaleść gotowy preparat, który nie jest konserwowany. Ale jeśli można unikac takich produktów, które mają niezbyt przyjemne konserwanty albo mają je już w połowie składu, to czemu tego nie robić? Tak samo z glikolem. Dla mnie nie ma różnyc czy wysmaruję się 1ml czy całą szklanką. Jeśli mam wybór, a mam, to go dokonuję. I na pwno nie odbywa się to na zasadzie, że ktoś rzuci hasło "xxx jest bee" i nagle nakręca sie cała akcja "protestacyjna". Wiadomo, poglądy bywają różne. Ja wyrażam swoje zdanie na dany temat. A jak sie ktoś do tego odniesie, to już inna sprawa
ja wiem, ze Ty tak nie robisz, piszesz jedynie o swoim spostrzezeniach, ale niestety nie kazdy taki jest, wystarczy przejrzec biochemie kosmetyczna
Cytat:
Sęk w tym, ze nie do końca tak jest. Jeśli było by tak jak piszesz to nie dodawano by wielu szkodliwych substancji chociażby do produktów spożywczych (np. aspartam). Istnieją normy regulujące tą kwestię. W jedzonku mogą być nawet metale ciężkie, pod warunkiem, że nie przekraczają pewnej wartosci granicznej. Bo jednorazowe wprowadzenie do organizmu tych substancji nie powoduje szkód. Tylko mało kto zaznacza, że spora częśc z nich ma zdolność akumulacji. Idąc dalej w tym kierunku, nikt nie dodawałby do wody chloru, czy fluoru do pasty do zębów i pewnie nikt nie produkowalby PCW.....[wyliczać można bez końca]
zdaje sobie z tego sprawe, ale jak na mowi moj ojciec "na cos umrzec trzeba"

nie jestesmy w stanie wyeliminowac wszystkiego co moze wywolywac skutki uboczne z pozywienia i kosmetykow. uroki postepu cywilizacyjnego

zdrowy rozsądek zawsze wskazany
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 13:34   #972
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez MagicDream Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaka odzywka nawilza skore glowy? tzn.moglybyscie mi cos polecic do wrazliwej skory glowy bo wydaje mi sie ze te platy odchodza bo podrazniona skore mam
wiesz moja mama miała łupież, a od p/łupieżowych szamponów wysuszyła sie bardziej skóra glowy, zaczęła myc dziecięcym Bambino po wymyciu włosów buteleczka szamponu p/łupiezowego a jako maseczke :żółtko+oliwa z oliwek(ale może byc rycyna,gdy masz ciemne włosy albo kokosowy olejek)
i mówiła, ze odczuwała ulgę i już jej nei piekła tak skóra głowy
poza tym odstawiła nizoral (nizoxin, zoxin itp. to odpowiedniki) tylko kupiła Denorex z odżywką
http://ai24.pl/apteka/Przeciwlupiezo...l/c814/p20024/
czyli Bambino sots. gdy zużyła ten szampon
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 13:50   #973
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
wiesz moja mama miała łupież, a od p/łupieżowych szamponów wysuszyła sie bardziej skóra glowy, zaczęła myc dziecięcym Bambino po wymyciu włosów buteleczka szamponu p/łupiezowego a jako maseczke :żółtko+oliwa z oliwek(ale może byc rycyna,gdy masz ciemne włosy albo kokosowy olejek)
i mówiła, ze odczuwała ulgę i już jej nei piekła tak skóra głowy
poza tym odstawiła nizoral (nizoxin, zoxin itp. to odpowiedniki) tylko kupiła Denorex z odżywką
http://ai24.pl/apteka/Przeciwlupiezo...l/c814/p20024/
czyli Bambino sots. gdy zużyła ten szampon
Tylko ja mam włosy przetluszczajace sie a skore glowy sucha ? troche to dziwne no nie? moze rzeczywiscie wyprobuje to co mi polecasz
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 14:04   #974
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Dziewczyny a plukanie rumiankiem nie zniszczy wlosów?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 14:26   #975
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
niektore osoby sa bardzo podatne na sugestie, co sama nie raz zaobserwowalam
Zdaję sobie z tego sprawę, ale tego się zmienić raczej nie da. Nie mniej każdy medal ma dwie strony i uważam, że obie winny być przedstawiane, a decyzja pozostawiona czytającym.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie jestesmy w stanie wyeliminowac wszystkiego co moze wywolywac skutki uboczne z pozywienia i kosmetykow. uroki postepu cywilizacyjnego

zdrowy rozsądek zawsze wskazany
To jest prawda, wyeliminować wszystkiego się nie da. Nie mniej, zawsze można ograniczać a to już coś
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 14:59   #976
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę, ale tego się zmienić raczej nie da. Nie mniej każdy medal ma dwie strony i uważam, że obie winny być przedstawiane, a decyzja pozostawiona czytającym.



To jest prawda, wyeliminować wszystkiego się nie da. Nie mniej, zawsze można ograniczać a to już coś
oczywiscie, masz racje.

ale jezeli chodzi o artykuly dr Różańskiego, to mam wrazenie, ze dla niektorych wizazanek strona http://www.luskiewnik.strefa.pl to niemalze biblia.

ze mnie to jest troche "niewierny Tomasz", aby w pelni uwierzyc musze przeczytac naukowa ksiazke jakiegos powaznego wydawnictwa albo porozmawiac na zywo z kims kto jest autorytetem w tej dziedzinie.

szkoda, ze profesor Glinka pojawia sie w mojej szkole rzadko, jak uda mi sie z nim porozmawiac to na pewno zapytam o jego zdanie na temat toksycznych wlasciwosci SLS.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 15:35   #977
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie nazwała bym tego bojkotem. To jest forum, więc różne użytkowniczki wyrażają swoje zdanie, opisują spostrzeżenia. I większość z nas stara się stale podkreślać, że to co dobre dla jednej osoby, może być złe dla innej. A czy inne wizażanki "rzetelnie" sie zapoznają z tymi opiniami i czy zweryfikują je względem siebie to już inna historia.

Zgadzam się z Tobą. Trzeba postępować "racjonalnie". Ja od pewnego czasu nie stosuję silikonów i widzę po włosach, że wychodzi im to na dobre. Więc robię tak nie ze względu na trendy tylko na własne obserwacje. A co do konserwantów i glikolu [bo coś mi mówi, ze to do mnie] to nigdy nikomu nie napisałam, że ma je całkowicie ostawić. Wiadomo, że ciężko znaleść gotowy preparat, który nie jest konserwowany. Ale jeśli można unikac takich produktów, które mają niezbyt przyjemne konserwanty albo mają je już w połowie składu, to czemu tego nie robić? Tak samo z glikolem. Dla mnie nie ma różnyc czy wysmaruję się 1ml czy całą szklanką. Jeśli mam wybór, a mam, to go dokonuję.
Hihi, nie nie do Ciebie, wpisałam raczej moje ogólnowizażowe spostrzeżenia, również z innych wątków w innych podforach a wymienione skladniki to te, które naczęściej bywały pod ostrzałem

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
I na pwno nie odbywa się to na zasadzie, że ktoś rzuci hasło "xxx jest bee" i nagle nakręca sie cała akcja "protestacyjna". Wiadomo, poglądy bywają różne. Ja wyrażam swoje zdanie na dany temat. A jak sie ktoś do tego odniesie, to już inna sprawa
No widzisz, u Ciebie może nie jest to decyzja "na hurraaa", niestety często zdarza obserwować mi się zupełnie przeciwne reakcje, taka właśnie akcja protestacyjna po rzuceniu hasła, niezależnie, ile w nim racji bez przemyślenia, sprawdzenia, wręcz wyrobienia sobie własnej opinii, niczym powtarzanie sensacji...


Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Ponawiam moje pytanie Moze ktos sie wypowie?
Wg moich doświadczeń, jednak kuracja oczyszczająca w takiej konfiguracji się przydaje. Fructis, którym niegdyś myłam włosy, oparty na SLS i amodimethicone + odżywka, też z Fructisa z silikonami po dłuższym okresie używania zakutkował matowymi, suchymi włosami.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

rzetelna informacja to inna bajka

chodzi mi o zakladanie watkow z tego typu tytulami http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221310

ktos przeczyta "rakotworczy" i pobiegnie do lekarza sprawdzic czy nie ma raka, bo w lazience wszystkie szampony, zele do mycia maja SLS.

mam taka kolezanke, klasyczna hipochondryczkę, do czego sama sie z reszta przyznaje. gdy ktos przy niej rzuci jakas ciekawostke o szkodliwosci czegokolwiek albo powie o zawale, ona wszystko wyolbrzymia i jest przekonana, ze juz choruje i leci do lekarza trzesac sie ze strachu

niektore osoby sa bardzo podatne na sugestie, co sama nie raz zaobserwowalam
[...]
Otóż to, te topiki to jak dla mnie prawdziwa zmora, przykłady bezmyślnej nagonki pod wpływem często niesprawdzonych i nierzetelnych informacji

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a plukanie rumiankiem nie zniszczy wlosów?
Na pewno nie, to natura w czystej postaci

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
oczywiscie, masz racje.

ale jezeli chodzi o artykuly dr Różańskiego, to mam wrazenie, ze dla niektorych wizazanek strona http://www.luskiewnik.strefa.pl to niemalze biblia.

ze mnie to jest troche "niewierny Tomasz", aby w pelni uwierzyc musze przeczytac naukowa ksiazke jakiegos powaznego wydawnictwa albo porozmawiac na zywo z kims kto jest autorytetem w tej dziedzinie.
[...]
Otóż to, no comments. Świetnie trafione z ta biblią Cóż, "wiedza ekspercka" z tych stron niestety często pozostawia wiele do życzenia, szkoda tylko, że niewiele osób próbuje to weryfikować.
Zresztą, przysłowie mówi "jak się chce uderzyć to kij się znajdzie", w końcu nawet ekstrakty roślinne z pewnego punktu widzenia mogą być szkodliwe
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 16:06   #978
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

czy plukanie w wodzie z octem wplywa jakos na zdrwoie wlosow czy tylko nablyszcza? a co sadzicie o kolagenie ktorego sklad juz wkleilam wyzje Skład: collagen, auqa, elastin, lactic acid, methyl-, ethyl-, propylparaben
kitay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 16:19   #979
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Zakupiłam wczoraj olej kokosowy... od razu na noc włosy nałożyłam...
W porównaniu z rycyną, no to bajka jest po prostu!

Włosy mam dzisiaj takie "przyjemne", są miękkie i nie plączą się...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 17:36   #980
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Zakupiłam wczoraj olej kokosowy... od razu na noc włosy nałożyłam...
W porównaniu z rycyną, no to bajka jest po prostu!

Włosy mam dzisiaj takie "przyjemne", są miękkie i nie plączą się...
Kolejna zadowolona użytkowniczka oby Ci slużył jak najlepiej
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-02, 17:52   #981
nuvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 147
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Mam prosbe, konczy mi sie wax, a postanowilam zuzyc zalegajace w szafkach kosmetyki , znalazlam maske Londa Professional ; londacare hair rebuilder, intensive mask jojoba&almond

sklad: aqua,stearyl alcohol,behentrimonium chloride,cetyl alcohol,bisaminopropyl dimethicone,isopropyl alcohol,benzyl alcohol,panthenol,phenoxy ethanol,parfum,methylpara ben,ppropylparaben,disodi um edta,simmondsia chinensis oil,butylphenyl methylpopional,hexyl cinnamal,benzyl salicylate,cyclomethicone ,linalool,cyclotetrasilox ane

mam zniszczone wlosy po 1,5 rocznym codziennym prostowaniu,pomoze cos?
dziekuje,jak ze skladami nie tutaj to przepraszam
nuvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 00:15   #982
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

A swoja droga troche rozumiem sugerowanie sie skrajnymi stanowiskami uzytkowniczek (typu: precz sls). Te skrajne stanowiska sa wypowiadane z takim przekonaniem, ze latwo im uwierzyc, zwlaszcza kiedy jest sie zielonym. Sama pamietam, jak na poczatku dowiedzialam sie od jakiejs uzytkowniczki, ze moj ukochany szampon zawiera super zlosliwe silikony...Potem padlo cos o skladach - oczywiscie polecialam na biochemie dowiedziec sie, jakie to szampony nie zawieraja tych wszystkich zlosliwych skladnikow Na szczescie na BU jest swietna atmosfera i mozna sie wszystkiego na spokojnie dowiedziec, nie popadajac w kompleksy, ze siedzi sie w innej profesji niz kosmetologia.
Abstrahujac juz od wlosow - malutki OT - nie jestem juz w stanie poprzec zadnego skrajnego nastawienia...Ani do filtrowania, ani do diety, ani do naturalnej pielegnacji, ani do pielegnacji chemia...wszystko po trochu daje najlepsze efekty. Poza tym sama tak czesto zmieniam zdanie...Ze popadanie w skrajnosci byloby conajmniej niezdrowe. jeszcze 2 tyg temu chcialam przefarbowac wlosy na czarno...pare dni wstecz wysmarowalam sie samoopalaczem ("koniec z ekstremalna bladoscia"), dzis dre skore peelingiem...a polowa nisimu stoi w szafce, kurzac sie i czekajac na odpowiedni poziom hormonow...
Znikam i musze sie wylaczyc, bo mam sporo spraw do pozalatwiania na uczelni. Musze sie ograniczyc w kontakcie z wizazem na jakis czas...
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 06:25   #983
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

a co sadzicie o odywce rigenol?
Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Lauryl Alkohol, Myristyl Alcohol, Hydrolized Wheat Protein, Simethicone, Citric Acid, parfum, propylene glycol, diazolidinyl, urea, methylparaben, propylparaben, Cl 42090, Cl 19140
kitay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 09:03   #984
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez kitay Pokaż wiadomość
a co sadzicie o odywce rigenol?
Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Lauryl Alkohol, Myristyl Alcohol, Hydrolized Wheat Protein, Simethicone, Citric Acid, parfum, propylene glycol, diazolidinyl, urea, methylparaben, propylparaben, Cl 42090, Cl 19140
Ładny, krótki skład - emolienty, proteiny, silikon, dodatki. Chyba niezły, kwestia stężenia tych protein w odżywce.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 09:15   #985
szczesliwa18
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa18
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdynia/ Greece - thessaloniki
Wiadomości: 773
GG do szczesliwa18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

dziewczynki a jaki jest najlepszy preparat do zamknięcia łusek włosa? doszlo juz do tego, że jest to widoczne gołym okiem! woda zimna nic nei pomaga, najfajniejsze wlosy mam po odzywkach dolaczonych do farb...co one maja takiego w skladzie ze pomagaja?
__________________
PUDER MINERALNY LOREAL,KAMIWAZA,plastry wyszczup,matrix,biala perla,art deco https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=296552
szczesliwa18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 10:46   #986
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

tez mialam okres, ze po przeczytaniu o tym " ze natura gora" zaczelam kupowac szmapony ziolowe, unikalam silikonow itd.
Ale tylko po to, zeby przekonac sie co dla mnie jest najlepsze, a konkretniej dla moich wlosow. I juz wiem... trzeba zachowac umiar we wszystkim. Na mnie drogeryjne szampony dzialaja o niebo lepiej niz te bez silikonow, bo ziolowe wysuszaly i moja skora glowy przetluszczala sie jeszcze bardziej niz zawsze, a i tak ma z tym problem.
Do tego sprobowalam Vatiki ale nie zrezygnowalam z profesjonalnych masek.

Po farbowaniu robie sobie wielkie odzywienie wlansie Vatika na noc plus rano zmycie jej i maska profesjonalna jakaś nawilzajaca. Na codzien maski, a raz w tyg albo 2 zalezy od mojego czasu Vatika i to jest dla mnie optymalne rozwiazanie. Zauwazylam, ze wlosy odzyly jakby i zaczely rosnac w koncu, bo sa dosc dlugie ok 50 cm a mialy faze przestoju.

Wiec tu glownie chodzi o probowanie roznorodnych sposobow i znalezienie swojego złotego srodka

I jeszcze na koniec male pytanie co do SLS. Uzywam szamponow palmolive i one maja w skladzie Sodium C12-13 Pareth Sulfate , a nie klasyczny SLS. Czym sie roznia te dwa skladniki miedzy soba? Jeden jest silniejszy a drugi slabszy??
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 12:08   #987
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

a czy twoja vatika tez smierdzi jak jakis plyn do podlogi czy cos???jakie masz po niej efekty i na jakie wlosy ja nakladasz????bo ja ja posiadam ale jak nalozylam na suche to siano mi sie robilo i wlosy byly suche..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 12:12   #988
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Vatika owszem pachnie dosc intensywnie.. mozna to porownac do plynu do podlogi, chociaz mi ten zapach nawet odpowiada

Ja na poczatku tez nie bylam z niej zadowolona, ale zaczelam nakladac ja w ogromnych ilosciach :p
Nakladam na suche wlosy przed spaniem.. smaruje tyle zeby wlosy byly jakby mokre.. i potem jeszcze troche na dokladke Rano zmywam szamponem i nakladam odzywke, bo jednak sama vatika to malo. Ale za to po tym zestawieniu wlosy sa naprawde fajne..choc troszke moze bardziej przyklapniete.
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 12:18   #989
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
Vatika owszem pachnie dosc intensywnie.. mozna to porownac do plynu do podlogi, chociaz mi ten zapach nawet odpowiada

Ja na poczatku tez nie bylam z niej zadowolona, ale zaczelam nakladac ja w ogromnych ilosciach :p
Nakladam na suche wlosy przed spaniem.. smaruje tyle zeby wlosy byly jakby mokre.. i potem jeszcze troche na dokladke Rano zmywam szamponem i nakladam odzywke, bo jednak sama vatika to malo. Ale za to po tym zestawieniu wlosy sa naprawde fajne..choc troszke moze bardziej przyklapniete.
Sprobuje vatike nalozyc na godzine przed myciem bo na noc sie boje troche i zobacze jaki bedzie efekt...napisze

a co sadzicie o tym produkcie mial ktos moze??

http://www.allegro.pl/item340276110_...ych.html#photo

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-04-03 o 15:38
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 15:36   #990
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Ja niesamowicie zazdroszczę włosów mojej siostrze ciotecznej. Od ok 10 lat farbuje i to szamponami Palette. A włosy jak miała grube i gęste tak ma nadal... I ładne I nie stosuje żadnych odżywek, czasami umyje włosy szamponem 2w1, ale normalnych odżywek czy masek nie używała nigdy. Naprawdę jej zazdroszczę bo ja choćbym nie wiem co robiła z włosami, nawet kiedy nie farbowałam to i tak miałam i będę miała okropne...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.