Nagłe wysuszenie skóry twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-11, 16:45   #1
licorice
Raczkowanie
 
Avatar licorice
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Question

Nagłe wysuszenie skóry twarzy


Witam
Nęka mnie pewien problem :/
Od kiedy pamietam miałam cere mieszaną, skłonną do trądziku i wągrów.

Od jakis dwóch miesiecy (moze wieccej nawet) moja skóra jest strasznie wysuszona. Brwi mi sie strasznie łuszczą i ich okolice.

Podejrzewam dwa powody:

- od stycznia byłam w szpitalu 3 razy. i 3 razy byłam pod narkozą. Poza tym podawali mi dozylne antybiotyki, doustne tez bralam.

- krem z Oriflame - fakt jak sie nasmaruje to uczucie pieczenia kolo brwi nasila sie

Mamie zostało pol kremu na zamówienie, bodajze z hydrokortizonem. Po nim czuje sie lepiej, skóra go wrecz polyka, boo owy kremik jest bardzo tłusty i pamietam, ze jak sie nim naesmarowałam przed klopotami skórnymi to az sie swiecilam a teraz nie.

Oprócz tego przy wejsciu do ucha robia mi sie takie jakby skorupki.

Co to moze byc?

Edytowane przez licorice
Czas edycji: 2008-04-11 o 17:12
licorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 18:33   #2
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Ja obstawiam leki, bo po wielu lekach też z tłustej cery mam suchą. Cóż, należy zmienić pielęgnację na taką odpowiednią do stanu cery, czyli do przesuszonej. Natomiast maść z hydrokortyzonem na dłuższą metę Ci zaszkodzi, bo to steryd, szalenie uzależniający dla skóry. Mozna go stosować JEDYNIE MIEJSCOWO i PRZEZ KRÓTKI CZAS. Najlepiej wybierz się do dermatologa, on pomoże Ci rozwiązać problemy z cerą.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 20:24   #3
licorice
Raczkowanie
 
Avatar licorice
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Ja obstawiam leki, bo po wielu lekach też z tłustej cery mam suchą. Cóż, należy zmienić pielęgnację na taką odpowiednią do stanu cery, czyli do przesuszonej. Natomiast maść z hydrokortyzonem na dłuższą metę Ci zaszkodzi, bo to steryd, szalenie uzależniający dla skóry. Mozna go stosować JEDYNIE MIEJSCOWO i PRZEZ KRÓTKI CZAS. Najlepiej wybierz się do dermatologa, on pomoże Ci rozwiązać problemy z cerą.
No bede musiała ale najpierw bym chciala sama sobie "ulzyc" vbo nie mam czasu poza tym ze wzgledu na wózek nie mam mozliwosci jechania na zawolanie

Kupie sobie najpierw tłusty krem, potem zobacze co dalej.
licorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 20:36   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez licorice Pokaż wiadomość
No bede musiała ale najpierw bym chciala sama sobie "ulzyc" vbo nie mam czasu poza tym ze wzgledu na wózek nie mam mozliwosci jechania na zawolanie

Kupie sobie najpierw tłusty krem, potem zobacze co dalej.
WIesz, kup sobie lepiej dobrego nawilżacza, nie musi być tłusty, może Ci wystarczy półtłusty. Ze swojej strony polecam maseczkę Variete Dermiki, nie jest taka droga (ok. dwudziestukiku złotych) - ja ją stosuję zamiast kremu na noc i badrdzo dobrze koi i przynosi ulgę. Właśnie kończę tubkę i koniec z przesuszeniem. Polecam też najzwyklejszą Ziaję Kozie Mleko krem I. Na początku problemu był dla mnie niezastąpiony. Dziewczyny na wątku Ziajowym polecają też krem biolipidowy Calma HLC. Podobno niedrogi i działa cuda w tym kierunku.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 20:37   #5
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

a może tymczasowo spróbuj smarować twarz cetaphilem dermoprotektor? Mi pomógł przy wysuszeniu cery, ale to było wysuszenie po lekach od dermatologa - miałam na twarzy suchą skorupę, której nic nie mogło nawilżyć. No i nie zatyka porów.
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 11:32   #6
licorice
Raczkowanie
 
Avatar licorice
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Narazie kupiłam tłusty krem Iwostin bo na allegro jest duzo produktów tej firmy od jednego sprzedawcy wiec jesli sie sprawdzi to kupie tez plyn do mycia twarzy i maseczke.
Fakt, te kosmetyki nie sa najtańsze, ale mówi sie trudno.
Probowałyscie cos z tej fiirmy dziewczyny?
WidziałAM, ze maja bardzo dobra opinie.
licorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 14:08   #7
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

ja mialam taki sam problem nagle moja skora z tlustej stala sie mega sucha, shodzilo mi cale czolo, policzki-koszmar, mi pomogly tabletki topalyse(wyciag z ogorecznika)drogie kolo 80zl starcza na 1 mies ale super skuteczne, conajmiej 2 mies to trzeba brac i uczulam ze nie nalezy przerywac mimo poprawy!!!!! mi przywrociko twarz do normalnosci, kremy nie pomagaly a wrecz zapychaly, to byl jedyny ratunek..radze tez odzywic organizm od wewnatrz bo to co wewnatrz mamy na skorze...2l wody dziennie , omega-3, duzo tlustych ryb itd powino pomoc
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 14:16   #8
licorice
Raczkowanie
 
Avatar licorice
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
ja mialam taki sam problem nagle moja skora z tlustej stala sie mega sucha, shodzilo mi cale czolo, policzki-koszmar, mi pomogly tabletki topalyse(wyciag z ogorecznika)drogie kolo 80zl starcza na 1 mies ale super skuteczne, conajmiej 2 mies to trzeba brac i uczulam ze nie nalezy przerywac mimo poprawy!!!!! mi przywrociko twarz do normalnosci, kremy nie pomagaly a wrecz zapychaly, to byl jedyny ratunek..radze tez odzywic organizm od wewnatrz bo to co wewnatrz mamy na skorze...2l wody dziennie , omega-3, duzo tlustych ryb itd powino pomoc
Przy najblizszej okazji kupie jakies tabletki
Narazie czekam na kremik
licorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 11:40   #9
p0lianna
Raczkowanie
 
Avatar p0lianna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

moim zdaniem ryzykujesz zamawiając kremy z allegro, które jak mówisz trochę kosztują,,
po 1. nie znasz przyczyny przesuszenia, a po takim opisie trudno jednoznacznie stwierdzić
po 2. możesz sobie zaszkodzić stosując kremy robione na zamówienie dla kogoś innego, bo być może akurat nie będzie on dobry na twoją przypadłość
po 3. zachęcam do konsultacji z dermatologiem lub dobrą kosmetyczką, by stwierdzili prawdziwy powód wysuszenia, a wykluczyli poważną chorobę

stosowanie przypadkowych kremów może w wielu sytuacjach zaszkodzić,, być możesz nie potrzebujesz tłustych kremów wcale, a jedynie dobrze nawilżające np. z zawartością kwasu hialuronowego, który zatrzymuje wilgoć w skórze.
__________________
"robię to, czego by nie robił nikt, gdyby robił to, co ja robię"
p0lianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 11:50   #10
legumina80
Raczkowanie
 
Avatar legumina80
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszowskie klimaty
Wiadomości: 58
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Polianna ma rację. Kwas hialuronowy zwiększa poziom nawilżenia skóry do 30 procent!
Polecam też perełki z ceramidami, dla mnie są najbardziej skuteczne spośród wszystkich specyfików nawilżających. Można je stosować jako baza pod makijaż. I co ważne makijaż jest trwały i wygląda jedwabiście.. mniam
legumina80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:08   #11
licorice
Raczkowanie
 
Avatar licorice
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 63
Dot.: Nagłe wysuszenie skóry twarzy

Kosmetyki IWOSTIN mozna kupic tylko w aptece. Ja kujpilam na allegro bo jak juz pisalam poruszam siie na wozku i nie zawsze moge jechac do miasta. Poza tym czytalam opinie tutaj, i na innym portalu, - byly na tak.
Do dermatologa pojde, nie wiem tylko kiedy.


legumina80
a za ile sa takie perelki?
licorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.