Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-01, 19:39   #4711
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Bruno tez uwielbia eventy z innymi dziećmi Co do dzielenia się zabawkami - dziecko dopiero ok. 2 r.ż. pojmuje pojęcie ,,własności" które jest punktem wyjścia do myślenia o ,,dzieleniu się", także trzeba wyluzować w tym temacie

Dzisiaj jestem mega szczęśliwa, bo w końcu udało nam się wybrać i zakupić fotelik Ja pierniczę ile się trzeba naczytać i naogarniać, żeby podjąć sensowny zakup Zdecydowaliśmy dziś w sklepie, że Axkid Kidzone po czym po montażu wyszło, że lepiej siedzi Axkid Minikid I mam ogromniaste lusterko do obserwacji małego w końcu.


Dziewczyny, która z Was jest na mm i wieczorem - na noc - daje kaszkę na gęsto łyżką?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 20:11   #4712
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Bruno tez uwielbia eventy z innymi dziećmi Co do dzielenia się zabawkami - dziecko dopiero ok. 2 r.ż. pojmuje pojęcie ,,własności" które jest punktem wyjścia do myślenia o ,,dzieleniu się", także trzeba wyluzować w tym temacie

Dzisiaj jestem mega szczęśliwa, bo w końcu udało nam się wybrać i zakupić fotelik Ja pierniczę ile się trzeba naczytać i naogarniać, żeby podjąć sensowny zakup Zdecydowaliśmy dziś w sklepie, że Axkid Kidzone po czym po montażu wyszło, że lepiej siedzi Axkid Minikid I mam ogromniaste lusterko do obserwacji małego w końcu.


Dziewczyny, która z Was jest na mm i wieczorem - na noc - daje kaszkę na gęsto łyżką?
Gratulacje wyboru fotelika!
Najważniejsze to matka spokojna za kierownicą że dziecko bezpieczne i że widzi w dużym lustrze😁

Oooo czyżby zmiana u Was w planach formy podawania jedzenia😁

My dalej na kozim i zagedzczam kaszka jaglaną z tym e ona je butelkę i w trakcie usypia więc podawanie łyżeczka odpada, a i muszę sie pochwalić ze u nas jedna pobudka na jedzenie w nocy koło 2 ale okolo 24 pobudka z płaczem i muszę ja wziąć przytulić na swoim łóżku i uspać i dopiero przenieś... tak od 3tygodni któraś z Was tak ma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Jedziemy na roczek! Zaczynamy imprezę o 13. Babcia (teściowa) stwierdziła, że nie jedzie, bo ktoś musi domu pilnować :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby impreza była udana 😘😘😘 a tesciowej zachowanie zostawiam bez komentarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 08:24   #4713
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Impreza udana. Miłosz nie budzi się w nocy na jedzenie już od dawna, a na noc dostaje butlę 240 ml o godzinie 20 i następna dopiero o 8 rano. No i o dziwo wystarcza mu. A jeżeli chodzi o pobudki nocne i płacz, u nas to jest norma, od zawsze tak było. Kiedyś dosłownie co pół godziny, a teraz 3-4 x. Dostaje smoczek i śpi po chwili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez niulka_1985
Czas edycji: 2017-04-02 o 08:25
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 12:46   #4714
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

no proszę ktoś tu będzie tyłem dalej dziecko wozic

Ja się zastanawiam nad minikidem dla starszej. Młoda wskoczyła do polarica a dałam w sklepie się namówic na cybexa 15-36kg dla starszej ale hmmm mam mieszane uczucia. Bardzo mało jeździmy, starsza ma dopiero 3 lata i jak młoda też jedzie to starsza zaczyna cwaniakowac, tu niby młodą chce pogłaskac, tu coś podac i z tych pasów wychodzi. Sama jak jedzie to ok, grzecznie siedzi tak jak powinna. Jak nam wejdzie na środkowe miejce minikid to chyba starszej sprezentujemy bo tak jak od miesiąca jeździ to nie może byc
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 14:27   #4715
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Impreza udana. Miłosz nie budzi się w nocy na jedzenie już od dawna, a na noc dostaje butlę 240 ml o godzinie 20 i następna dopiero o 8 rano. No i o dziwo wystarcza mu. A jeżeli chodzi o pobudki nocne i płacz, u nas to jest norma, od zawsze tak było. Kiedyś dosłownie co pół godziny, a teraz 3-4 x. Dostaje smoczek i śpi po chwili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to u Was jeszcze gorzej😜 u nas smoczka nie ma od 7 miesiąca i nie żałuję że go już nie mamy pomimo tych nicbych pobudek. Od piersi odstawiona całkowicie. A blachę daje 230 i nie zawsze zje całą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 10:15   #4716
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

1491210862076.jpg1491210878795.jpg1491210895771.jpg
Taką mieliśmy skromną dekorację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 11:50   #4717
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Fajnie, ja wolę takie skromne
Moja bezsmoczkowa, ja jestem jej smoczkiem Chcę ją zacząć powoli odstawiać, ale spodziewam się, że będzie ciężko z tym cycoholikiem.
Smarrita chyba większość tyłem wozi ? Ja też mam tyłem. Kupiłam fotelik joie. Wiem, że nie taki super jak axikid ale mnie nie stać aktualnie na nic lepszego, a zależało mi na jeździe tyłem.
Zaliczyliśmy pierwsze wesele z młodą Była na sali do 19, potem pojechała do teściów, spała tam pierwszy raz ale dobrze to zniosła. Oczywiście ze starym ją ułożyliśmy do snu, miała swoją kołderkę itp.
Ja byłam na sali 5 minut autem, ale tylko raz jechałam na sygnale, o 23. Podjechałam jeszcze po 1 dać jej cyca żeby się już nie rozbudziła i o 3 wróciliśmy.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-03, 17:51   #4718
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Fajnie, ja wolę takie skromne
Moja bezsmoczkowa, ja jestem jej smoczkiem Chcę ją zacząć powoli odstawiać, ale spodziewam się, że będzie ciężko z tym cycoholikiem.
Smarrita chyba większość tyłem wozi ? Ja też mam tyłem. Kupiłam fotelik joie. Wiem, że nie taki super jak axikid ale mnie nie stać aktualnie na nic lepszego, a zależało mi na jeździe tyłem.
Zaliczyliśmy pierwsze wesele z młodą Była na sali do 19, potem pojechała do teściów, spała tam pierwszy raz ale dobrze to zniosła. Oczywiście ze starym ją ułożyliśmy do snu, miała swoją kołderkę itp.
Ja byłam na sali 5 minut autem, ale tylko raz jechałam na sygnale, o 23. Podjechałam jeszcze po 1 dać jej cyca żeby się już nie rozbudziła i o 3 wróciliśmy.
zdziwiłabyś się jak mało ludzi wozi tyłem

świetnie, że młoda dała radę na weselu i impreza się udała



Ja muszę miec chyba oczy w d. dzisiaj patrze a młoda wchodzi na rowerek starszej (16 calowy! ( z bocznymi kółkami)) i... weszła,, udało jej się, cóż za radośc miała jak mogła się dzwonkiem pobawic
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 18:20   #4719
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość

Oooo czyżby zmiana u Was w planach formy podawania jedzenia😁
Już tak kiedyś przez chwilę jadł, ale zrezygnowałam. Po kąpieli jest zbyt zmęczony żeby go tak wolno karmić, poza tym brudny potem z tej kaszy. No i się tak zastanawiam czy tuż przed kąpielą to dobry pomysł.

U nas od 2 tyg. też bez nocnego jedzenia Ale się budzi. Czasem na sekundę, czasem wcale, czasem nie może usnąć z 1,5h.

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
no proszę ktoś tu będzie tyłem dalej dziecko wozic

Ja się zastanawiam nad minikidem dla starszej. Młoda wskoczyła do polarica a dałam w sklepie się namówic na cybexa 15-36kg dla starszej ale hmmm mam mieszane uczucia. Bardzo mało jeździmy, starsza ma dopiero 3 lata i jak młoda też jedzie to starsza zaczyna cwaniakowac, tu niby młodą chce pogłaskac, tu coś podac i z tych pasów wychodzi. Sama jak jedzie to ok, grzecznie siedzi tak jak powinna. Jak nam wejdzie na środkowe miejce minikid to chyba starszej sprezentujemy bo tak jak od miesiąca jeździ to nie może byc
O, masakra. Ale to wina fotelika czy po prostu za duży dla niej? Może spróbuj zwrócić. Tani biznes to nie jest, a Ty kolejny musisz kupić... A minikid opłaca Ci się dla starszej? Chyba już niedługo pojeździ.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 10:52   #4720
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

no tez mam wrazenie, ze raczej wiekszosc wozi jeszcze tylem, nie wiekszosc wszystkich mam, ale tych swiadomych i czytajacych internety nie byle jakie...

Smarrita, jesli mloda sie sama uwalnia z pasow, to jest to na pewno niebezpieczne i trzeba faktycznie cos zmienic. ale bym juz nie kombinowala z fotelami tylem, bo faktycznie drogi interes, a ona zaraz wyrosnie... ile ma kg? moze by bylo dobrym rozwiazaniem cos 9-36 z pasami 5pkt do 18kg? recaro young sport hero np. ewentualnie jest jeszcze advansafix z 5pkt pasami do 25kg. jak porownywalam jakis czas temu to wygladaly w miare spoko. hero mamy dla starszego od niedawna, ma jeszcze 3kg na pasy 5pkt, szczuply jest. zadowolona jestem, mlody tez lubi w nim siedziec, pasy dobrze trzymaja, nic sie nie telepie, no i solidne to. dla mnie bylo wazne, zeby procz dobrych ocen w crash testach nie znaleziono w foteliku substancji szkodliwych, i tu hero byl kompletnie czysty
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 11:33   #4721
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość


O, masakra. Ale to wina fotelika czy po prostu za duży dla niej? Może spróbuj zwrócić. Tani biznes to nie jest, a Ty kolejny musisz kupić... A minikid opłaca Ci się dla starszej? Chyba już niedługo pojeździ.
zwrócic juz za późno, sama sie z pasów uwalnia.
Adventafix mierzyliśmy ale do naszego samochodu nie pasuje bo mamy pochyłą kanapę. Na tego romera się nastawiałam strasznie i lipa. Nam w sklepie powiedzieli ze do naszego samochodu będzie problem z dopasowaniem jakiegokolwiek 9-36 (pewnie dlatego też dałam się namówic na 15-36 no i zawód że wyszukany fotel nie pasował). W minikidzie z 2 lata jeszcze by pojeździła (pod warunkie że pasowałby na srodkowe siedzenie). Nie wiem serio co robic
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-06, 20:34   #4722
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no tez mam wrazenie, ze raczej wiekszosc wozi jeszcze tylem, nie wiekszosc wszystkich mam, ale tych swiadomych i czytajacych internety nie byle jakie...
Mnie się wydaje, że to jednak wciąż trochę ,,niszowe". Na grupie fb mamowej gdzie jestem też dość często pytania o to. W sklepie, a byłam w kilku nikt tego zbytnio nie tłumaczy.
Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Adventafix mierzyliśmy ale do naszego samochodu nie pasuje bo mamy pochyłą kanapę. Na tego romera się nastawiałam strasznie i lipa. Nam w sklepie powiedzieli ze do naszego samochodu będzie problem z dopasowaniem jakiegokolwiek 9-36 (pewnie dlatego też dałam się namówic na 15-36 no i zawód że wyszukany fotel nie pasował). W minikidzie z 2 lata jeszcze by pojeździła (pod warunkie że pasowałby na srodkowe siedzenie). Nie wiem serio co robic
My mamy prawie równą kanapę, dość twardą a Minikid ledwo co łapie się żeby być pod odpowiednim kątem. Kidzone jeszcze gorzej wypadał. Wk.. mnie to trochę - powinny te foteliki być bardziej elastyczne. MOjemu oczywiście głowa leci jak śpi - ostatnio co światła, albo korek mu podnosiłam głowę z przedniego siedzenia
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 07:56   #4723
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

I to mnie właśnie zastanawia w fotelikach montowanych tyłem.
Bo fizyka i to, ze tyłem jest dla dziecka bezpieczniej, to nie podlega dyskusji, ale skomplikowany montaż, podkładanie ręczników, podkładek, pasy kotwiczące i inne wymyślanie już do mnie nie przemawia. Poza tym, jest mnóstwo problemów z odpowiednim kątem.
Podobno tylko w Polsce tak się dba o dobór fotelika, tylko u nas są odpowiedni sprzedawcy.

U nas ząbkowanie i szukanie żłobka i obie te rzeczy mnie wykańczają na tyle, że jestem aż tak przeziębiona, że byłam u lekarza.
Młoda tylko cyc, dwa razy dziennie zje kaszkę (tak! je kaszki!!!!! ) i z pół banana też, a poza tym cycogryzak
Przysięgam, że jeśli nie będzie dbała o zęby gdy dorośnie, to będę kładła się pod jej pokojem i beczała całą noc nie dając jej spać!
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 08:32   #4724
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Podobno tylko w Polsce tak się dba o dobór fotelika, tylko u nas są odpowiedni sprzedawcy.
No ja nie wiem, największego świra profotelikowego mają chyba jednak Szwedzi. My mamy rwfa z testplusem, ale bardzo dużo jeździmy i dobry fotelik to podstawa dla nas była. Na szczeście mamy duże auto z wygodną kanapą i bez problemu wchodzi Ba, nawet mamy izofixa, co zaskoczyło sprzedawcę, bo auta z 2008 mają ponoć sporadycznie. Ale do focusa moich rodziców też wchodzi, tyle że na pasy montowany.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 10:59   #4725
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Też zamierzam mieć rwfa (Młoda jest na chwilę obecną za niska)
A w Szwecji jeździ się tylko tyłem, ale żeby dobierali je tak jak u nas, to nie słyszałam (a znajomi tam mieszkają).
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 11:14   #4726
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

My tez wozimy się w foteliku Joy i na razie jest ok. Nie wiem tylko jak długo Marta wytrzyma tyłem. Teraz jeździmy głównie nocą,kiedy śpi. Jak sie budzi to fotelik to zlooo
Asia, współczuję zabkowania. U nas tez bylo ciężko, na razie mamy 7 sztuk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 12:28   #4727
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

kciuki za zębole Asia! u nas dwójki idą i też jest tak sobie. Super, że je kaszkę
Ja powoli bym chciała Emi odstawiać od cyca ale gdzie tam Ona ma ten temat inne zdanie
Dziś ją zapisaliśmy do żłobka, od lipca idzie moja malutka dziewczynka
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 08:41   #4728
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość
Też zamierzam mieć rwfa (Młoda jest na chwilę obecną za niska)
A w Szwecji jeździ się tylko tyłem, ale żeby dobierali je tak jak u nas, to nie słyszałam (a znajomi tam mieszkają).
Jest super Babysafe obrotowy - i on jest od 0 teoretycznie, więc byłby dobry. My z niego z rezygnowaliśmy bo była opcja, że na rok nam tylko wystarczy a prawie 2 tys.

Na blogu osiemgwiazdek koleś pisze, że rozmawiał z gościem od fotelików ze Szwecji i podobno tam zwinięte ręczniki to norma i nie odnotowali, żeby to zmniejszało bezpieczeństwo.

Mój syn nienawidzi jazdy autem w foteliku - jego zmiana nic nie dała Jak sobie pomyślę o jeździe do teściów w święta - z przystankami 5h w aucie to mam delirkę
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 19:59   #4729
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

cloche- mam pytanko. chciałabym w niemczech kupic kuzynce jakiś album dla dziecka ... coś w stylu 3 pierwsze lata dziecka (chłopca) do uzupełniania różnych informacji np jak zareagowała mama jak dowiedziała się o ciązy, jak zareagował tata.... pierwsze wakacje dziecka, pierwsze urodziny itp itd coś w stylu hubisiowo.pl/2014/01/moj-pierwszy-album.html tylko odpowiednika niemieckiego nie umie znaleśc. Możesz coś polecic co można kupic w jakiejś galerii handlowej/ księgarni tak żebym tż mogła konkretnie pokazac czego ma szukac

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

a ja jestem mega w.... zapisałam starszą do 2 przedszkoli ( z 3 które u nas w gminie są ) i co... pstro. w jednym na ostatnim miejscu rezerwowym a w drugim nawet nie wiadomo bo lista alfabetyczna i jest 28 osob odrzuconych i tylko 31 przyjętych ( w większości 4 latkow) niby weszła ustawa że każdemu chetnemu 3 latkowi musza miejsce zapewnic i pstro. piep... wiocha!!!
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 10:20   #4730
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Smarrita: Wiem co czujesz. Ja mieszkam w dużym mieście, obok miasta jeszcze większego, a od miesiąca nie mogę znaleźć żłobka. Nigdzie nie ma miejsc, a jak znaleźliśmy, to za prawie całą wypłatę.
Krew mnie zalewa, bo w lutym mnie zbyli i uznałam, że wszędzie są takie zasady (trzeba dzwonić 2 tygodnie przed posłaniem dziecka i jeśli jest miejsce, to się wskakuje).
Otóż okazuje się, że właśnie w luty trzeba było zająć wszędzie miejsca na kwiecień, a teraz się każdy śmieje, że późno się obudziłam

Ineso: Znajomi kupili Sironę M2 z założeniem, że będą dziecko wozić tyłem, ale ta się darła cały czas i wożą ją przodem. Szkoda kasy na taki drogi fotelik przeznaczenia fwf
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 13:54   #4731
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
cloche- mam pytanko. chciałabym w niemczech kupic kuzynce jakiś album dla dziecka ... coś w stylu 3 pierwsze lata dziecka (chłopca) do uzupełniania różnych informacji np jak zareagowała mama jak dowiedziała się o ciązy, jak zareagował tata.... pierwsze wakacje dziecka, pierwsze urodziny itp itd coś w stylu hubisiowo.pl/2014/01/moj-pierwszy-album.html tylko odpowiednika niemieckiego nie umie znaleśc. Możesz coś polecic co można kupic w jakiejś galerii handlowej/ księgarni tak żebym tż mogła konkretnie pokazac czego ma szukac

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

a ja jestem mega w.... zapisałam starszą do 2 przedszkoli ( z 3 które u nas w gminie są ) i co... pstro. w jednym na ostatnim miejscu rezerwowym a w drugim nawet nie wiadomo bo lista alfabetyczna i jest 28 osob odrzuconych i tylko 31 przyjętych ( w większości 4 latkow) niby weszła ustawa że każdemu chetnemu 3 latkowi musza miejsce zapewnic i pstro. piep... wiocha!!!
oj nie wiem gdzie takie sa... stacjonarnie nie widzialam, ale online spojrze...
https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=...album&tbm=shop
cholera wie co to warte. czy tam tylko na zdjecia, na jakies standardowe wpisy, czy tez cos ciekawszego... jak ci sie cos spodoba i beda opinie, to moge ci przetlumaczyc. ale przegladac tego tak od poczatku do konca to nie mam sil, u nas jelitowka panuje

a co do fotelikow i ich sprzedawcow - w innych krajach tez sa spece od tego... ale w polsce jest sklonnosc do kultu jednostek. nie ma sklepow w kazdym wiekszym miescie z fachowcami, nieee. jest osiemgwiazdek i tylem i basta. to tak jak z zawitkowskim. jest guru w swoim temacie i normalnie jak majkel dzekson laski piszcza. nie umniejszam im, tylko ten kult to taki troche smieszny w moich oczach...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 22:02   #4732
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oj nie wiem gdzie takie sa... stacjonarnie nie widzialam, ale online spojrze...
https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=...album&tbm=shop
cholera wie co to warte. czy tam tylko na zdjecia, na jakies standardowe wpisy, czy tez cos ciekawszego... jak ci sie cos spodoba i beda opinie, to moge ci przetlumaczyc. ale przegladac tego tak od poczatku do konca to nie mam sil, u nas jelitowka panuje

a co do fotelikow i ich sprzedawcow - w innych krajach tez sa spece od tego... ale w polsce jest sklonnosc do kultu jednostek. nie ma sklepow w kazdym wiekszym miescie z fachowcami, nieee. jest osiemgwiazdek i tylem i basta. to tak jak z zawitkowskim. jest guru w swoim temacie i normalnie jak majkel dzekson laski piszcza. nie umniejszam im, tylko ten kult to taki troche smieszny w moich oczach...
współczuję jelitówki.

wyślę męża jak będzie w DE niech sam szuka, bo online odpada.
co do sklepów z RWFami to jest ich więcej niż tyłem i 8*, sama 2 lata temu nie miałam pojęcia o tych najbardziej znanych a kupiłam w nie aż tak dużym mieście Będzin ( i to nie axkida tylko recaro polaric) No ale oni teraz najbardziej znami, mnie śmieszą potem na innych forach niektóre pouczenia mamusiek. Myślą że mają fotel tyłem to zbawią cały świat swoimi radami i każdy poleci kupic rwf. Ja mam jednego ale co mają inni to ich sprawa.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

moja młodsza córka dziś z zaciekawieniem patrzyła jak starsza wchodzi na podłokietnik rogówki i włącza / wyłącza światło. Już widziałam jej minę i co wykombinuje.... z prędkością błyskawicy wspieła się na kanapę , następnie na ten podłokietnik i pstryk już światła nie ma. Ręce opadają
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 11:43   #4733
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ale w polsce jest sklonnosc do kultu jednostek. nie ma sklepow w kazdym wiekszym miescie z fachowcami, nieee. jest osiemgwiazdek i tylem i basta. to tak jak z zawitkowskim. jest guru w swoim temacie i normalnie jak majkel dzekson laski piszcza. nie umniejszam im, tylko ten kult to taki troche smieszny w moich oczach...
...a pilates wynalazła Chodakowska
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 20:27   #4734
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Zdrowych SPOKOJNYCH Świąt😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 19:44   #4735
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Wesołych Świąt!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 09:22   #4736
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
...a pilates wynalazła Chodakowska
o to to!
i jeszcze mi sie kojarzy, jakie w polsce oburzenie bylo, jak jakis czas temu byla mowa o najbardziej znanych / najladniejszych / najmadrzejszych czy cholera wie o co chodzilo zonach / dziewczynach pilkarzy w niemczech. i na podium nie bylo Anny L.!!! skandal! tylko ze nawet ja wtedy nie wiedzialam o jej istnieniu, nie wciagam sie w te plotkarskie strony internetowe, nie wiem kto z kim. a Anna L. jest w niemczech praktycznie nieznana. znaczy figuruje jako zona pilkarza, ale to tylko tyle. nikt tu nic nie wie o jej "biznesie"...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 06:57   #4737
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza


My już po urodzinkach.
Było sporo zamieszania w piątek, pożarłam się z K. okropnie, ale to chyba wszystko ze stresu-trzeba było udekorować pokój, odnaleźć i wyczyścić po dwóch latach w piwnicy serwis obiadowy, przygotować tort, słodkie i obiad (dwudaniowy), ogarnąć dom, pilnować do tego Olki, i pomieścić się w tym całym bałaganie jeszcze z teściową, szwagrem i psem. Mamy małą kuchnię i było trochę ciasno. Ale przyjęcie się udało, Ola padła dopiero o 20 (mimo jednej drzemki dziennej), jedzenie smakowało, zabawki ją oczarowały. Dostała pchacz (i od razu przy nim zaczęła łazić w sobotę!) i klocki wafle-właściwie wszystkie dzieci się nimi bawiły (dwie sztuki lat 25 i jedna 29 ), Ola najchętniej je rozrzucała, podjadała i rozkładała konstrukcje taty.
A wczoraj złapała mojego ojca za palce i zaczęła łazić po domu
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 10:11   #4738
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość

My już po urodzinkach.
Było sporo zamieszania w piątek, pożarłam się z K. okropnie, ale to chyba wszystko ze stresu-trzeba było udekorować pokój, odnaleźć i wyczyścić po dwóch latach w piwnicy serwis obiadowy, przygotować tort, słodkie i obiad (dwudaniowy), ogarnąć dom, pilnować do tego Olki, i pomieścić się w tym całym bałaganie jeszcze z teściową, szwagrem i psem. Mamy małą kuchnię i było trochę ciasno. Ale przyjęcie się udało, Ola padła dopiero o 20 (mimo jednej drzemki dziennej), jedzenie smakowało, zabawki ją oczarowały. Dostała pchacz (i od razu przy nim zaczęła łazić w sobotę!) i klocki wafle-właściwie wszystkie dzieci się nimi bawiły (dwie sztuki lat 25 i jedna 29 ), Ola najchętniej je rozrzucała, podjadała i rozkładała konstrukcje taty.
A wczoraj złapała mojego ojca za palce i zaczęła łazić po domu
Super! Że impreza udana. Ola brawo dla niej za chodzenie tylko patrzeć kiedy nasze dzieciaki same zaczną chodzić...😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 11:24   #4739
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

super, że impreza udana sto lat dla Oli!! i brawo za chodzenie
Moja już chodzi super sprawnie. A w zasadzie to biega
My byliśmy na chrzcinach w niedzielę i przez cały czas biegała, no na chwilę nie chciała usiąść skubana. Na szczęście radzi sobie już tak dobrze, że jej od jakiegoś czasu nie asekurujemy i łazi gdzie chce. Czasem się z czymś zderzy albo upadnie ale jeszcze nawet guza nie miała.
Za to przechodzi chyba znowu jakiś skok cyz nie wiem co bo jęczy i marudzi jak nie wiem
Roczek robimy w sobotę Ale nie u nas tylko u teściowje, bo my nie mamy stołu i tylko 3 krzesła, a będzie 15 osób
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2017-04-18 o 11:25
velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 12:04   #4740
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Hejo Kwietniówki 😁 sto lat mnie nie było . . Jakoś nie miałam natchnienia na forum i tak w sumie wyszło, ale myślę o Was 😉 AsiaPo jestem 😘

Gratuluję Roczniaków!! To aż niemożliwe jak szybko zleciał nam ten rok, nasze pociechy już są duże, a my mądrzejsze i piękniejsze 😉

U nas ok, w ciunży nie latam jeszcze, odpuściłam temat😁 roczek mieliśmy w Wielka Sobotę, skromny 22 osoby w domu 🤣 ale moja rodzinka jest big więc nie mam wyboru... Adaś chodzi, tydzień przed urodzinami zaczął i śmiga jak szalony. Buty ma Emelki na dwór (bardzo fajne, Niulka może jakiś głupi model masz), a po domu ekotuptusie 😁 jutro bilans i szczepienia 🙄


Buziaki dla Was, miłego dnia 😁🌷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1492513430538.jpg (85,8 KB, 49 załadowań)
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.