Nasze codzienne jadłospisy, cz. IV - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 19:31   #4531
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie U
Sniadanie jem zazwyczaj przed siódmą, II śn o 10:30, obiad w domu różnie jak wracam wcześnie ze szkoły to około 14:30, jak późno to biorę 3 sniadanie i obiad zawsze wtedy przesuwałam na 18:00. W późniejszym etapie U mogę sobie np wkomponować malutki posiłek, może nie do końca pełnowartościowy, kiedy kończę lekcje tak pomiędzy ? Nie chcę zawsze przesuwać tego obiadu na tak późno, a w takich dniach w szkole nie jestem tak strasznie głodna, wtedy zjadłabym normalnie obiad o 15:00, a w szkole II śniadanie i np. jabłko+mleko sojowe? Ale nie rezygnując z podwieczorku?
Może i błahe, wiem
oczywiście, to U przecież! luuuzik
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:32   #4532
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

I tak się z tym ostrzeżeniem nie zgadzam, a jeszcze bardziej z powodem, który dostałam w wiadomości.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:33   #4533
agiis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

dziekuje za poprzednią ocene, dzis u mne (R):

1. owsianka na 1/3 szkl. mleka (było tylko 3,2 % bo córka takie pije to rozcienczyłam i dodalam 2/3 szkl. wody) tym razem 2 łyzki płatków owsianych, 1 łyzka otrębów owsianych, 2 łyzki otrębów pszennych, do tego 2 morele suszone, 2 sliwki suszone, 2 winogrona (chyba nie wolno? tak?), platki kokosowe, cynamon i pół swieżego jabłka

2. pumpernikel kromka z tuńczykiem z puszki w sosie wlasnym (ok.1/4 opakowania) i świeżą bazylią

3. makaron spaghetti bio z mąki orkiszowej zielony (ze szpinakiem w składzie, takie cudo wynalazłam ostatnio w kauflandzie ), do tego brokuły i filet z mintaja z piekarnika z folii

4. sałatka z lodowej, orzechów, migdałów, papryki czerwonej, oliwek czarnych, czerwonej cebuli i świeżych ziół z 2 białkami z jajek na twardo

5. planuje zaraz zjeść wieśniaka z rzodkiewką i szczypiorkiem

i jak?
__________________
-----> start 12.02.2007

71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
agiis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:35   #4534
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
fajnie o której idziesz spać ?
22-23
wiem wiem jak będę głodna to kawałeczek twarogu
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:36   #4535
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
I tak się z tym ostrzeżeniem nie zgadzam, a jeszcze bardziej z powodem, który dostałam w wiadomości.
jak masz jakieś wątpliwości, pisz na pw a nie zaśmiecaj forum

Cytat:
Napisane przez agiis Pokaż wiadomość
dziekuje za poprzednią ocene, dzis u mne (R):

1. owsianka na 1/3 szkl. mleka (było tylko 3,2 % bo córka takie pije to rozcienczyłam i dodalam 2/3 szkl. wody) tym razem 2 łyzki płatków owsianych, 1 łyzka otrębów owsianych, 2 łyzki otrębów pszennych, do tego 2 morele suszone, 2 sliwki suszone, 2 winogrona (chyba nie wolno? tak? są b. słodkie, ale dwa winogrona - co to jest?), platki kokosowe, cynamon i pół swieżego jabłka fajnie ale te płatki nie za bardzo, bo to tłuszcze, a owsianka - węgle

2. pumpernikel kromka z tuńczykiem z puszki w sosie wlasnym (ok.1/4 opakowania) i świeżą bazylią ok

3. makaron spaghetti bio z mąki orkiszowej zielony (ze szpinakiem w składzie, takie cudo wynalazłam ostatnio w kauflandzie ), do tego brokuły i filet z mintaja z piekarnika z folii ślicznie

4. sałatka z lodowej, orzechów, migdałów, papryki czerwonej, oliwek czarnych, czerwonej cebuli i świeżych ziół z 2 białkami z jajek na twardo ok

5. planuje zaraz zjeść wieśniaka z rzodkiewką i szczypiorkiem ok

i jak?
ślicznie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:37   #4536
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
mało warzyw, brak nnkt, za małe śniadanie, mało białka, pomimo tego, że niby jest pięć posiłków, są one marne, niezbyt redukcyjne. poza tym mało tu kcal.
Jeszcze nie bardzo sie orientuje w tym co dobre a co nie. Myslalam ze w maire ten dzisiejszy jadlospis dobry (oprocz tortu:P) ale wiedz e ze nie. Moim problemem jest glownie to ze nie mam zbytniego dostepu do skomplikowanych skladnikow poza tym jest jeszcze szkola i totalnie nie wiem co mam jesc i o ktorej (chodzi o latwe szybkie najlpeije do kupienia w sklepie posilki). Dziekuje za pomoc ;*
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:40   #4537
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
Jeszcze nie bardzo sie orientuje w tym co dobre a co nie. Myslalam ze w maire ten dzisiejszy jadlospis dobry (oprocz tortu:P) ale wiedz e ze nie. Moim problemem jest glownie to ze nie mam zbytniego dostepu do skomplikowanych skladnikow poza tym jest jeszcze szkola i totalnie nie wiem co mam jesc i o ktorej (chodzi o latwe szybkie najlpeije do kupienia w sklepie posilki). Dziekuje za pomoc ;*
jakich skomplikowanych składników ? serki homo naturalne, musli, pierś z kurczaka, brązowy ryż? do szkoły ciemny chlebuś z chudą wędlinką i już jest ładnie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 19:42   #4538
agiis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

płatki kokosowe mnie zmyliły, w zyciu bym nie powiedziała że to tłuszcze, zaliczałam je do owoców no to płatki odkładam z dodatków owsiankowych, szkooooda
__________________
-----> start 12.02.2007

71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
agiis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:42   #4539
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jakich skomplikowanych składników ? serki homo naturalne, musli, pierś z kurczaka, brązowy ryż? do szkoły ciemny chlebuś z chudą wędlinką i już jest ładnie
Oczywiscie dostosuje sie . Mam pytanko co mozna jesc na boiad oprocz piersi?
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:43   #4540
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U:

1: Omlet z 2 jajek z dzemem wisniowym, 4wafle ryzowe z twarozkiem, pomidorem,ogorkiem

2:Salatka owocowa:banan, kiwi,pomarancza,kilka kulek winogoron) z serkiem homo waniliowym

3:8pierogow ruskich z surowka z kapusty, jabłko

4:miseczka budyniu waniliowego, 50gr nerkowcow

5:2kromki zytniego chleba z masłem, 2 jajka z lyzeczka majonezu,szklanka soku pomaranczowego,jablko
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:44   #4541
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jak masz jakieś wątpliwości, pisz na pw a nie zaśmiecaj forum
Na PW zostanę zapewne zignorowana. Dostałam jako powód ignorowanie poleceń moderatora, przy czym żadnych poleceń nie dostałam. No chyba, że chodzi o to jedno zdanie pare stron wcześniej, że miałam przystopować. No i przystopowałam, pisząc, że stąd idę po czym dostałam warna. Więc coś mi się tu nie zgadza - dostałam warna za to, że chciałam opuścić wątek?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 19:46   #4542
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
Oczywiscie dostosuje sie . Mam pytanko co mozna jesc na boiad oprocz piersi?
indyka, wołowinkę, coś na słodko (np. ryż z serkiem homo i owocami czy cynamonem), rybkę (nie smażoną ofc), możesz "ściągnąć" obiad od któreś z wizażanek ;P
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:51   #4543
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Na PW zostanę zapewne zignorowana. Dostałam jako powód ignorowanie poleceń moderatora, przy czym żadnych poleceń nie dostałam. No chyba, że chodzi o to jedno zdanie pare stron wcześniej, że miałam przystopować. No i przystopowałam, pisząc, że stąd idę po czym dostałam warna. Więc coś mi się tu nie zgadza - dostałam warna za to, że chciałam opuścić wątek?
Iza dała Ci w takim razie najsłabsze z możliwych ostrzeżeń. W systemie obowiązują m.in. takie opcje: * atak na inną użytkowniczkę, * naruszenie regulaminu, * rażące słownictwo, * ignorowanie poleceń moderatora.
Za wszystkie te naruszenia użytkownik może otrzymać punkty karne, a jak zapewne wiesz, w regulaminie o niektórych w/w punktach nie jest wspomniane, co nie oznacza, że nie można za to dać pkt. Gdyby miano wymieniać wszystkie zakazy i nakazy - miejsca by nie wystarczyło, a i pewnie nikomu nie chciałoby się tego czytać.
Jeśli masz nadal wątpliwości co do słuszności nadania tych pkt. - napisz do Administratorów.
EOT
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:55   #4544
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

To jeżeli moge to zjem jabłko i truskawki
Wychodze z ED więc strasznie się tego bałam i dziękuje za odpowiedź.Wkleję tu jutro swój jadłospis i mam nadzieje że nie będzie zły.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:56   #4545
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
indyka, wołowinkę, coś na słodko (np. ryż z serkiem homo i owocami czy cynamonem), rybkę (nie smażoną ofc), możesz "ściągnąć" obiad od któreś z wizażanek ;P
Rozumiem ze oczywiscie ryz rbrozowy?? A serek homo taki zwykle slodki?? I czy wogole w diecie reducyjnej moge sobie pozwolic na takie rzeczy na slodko?
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:59   #4546
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Ale przecież ja nie zignorowałam żadnych poleceń, więc jakim cudem dostałam takiego warna? Cały czas tym pisze, bo nie rozumiem tego. Jakby pani moderator wyraźnie napisała, że czegoś mam nie robić to bym tego nie robiła - proste. Jednak czegoś takiego nie było. Za to wolała się ze mną sprzeczać, a potem ni stąd ni zowąd dała warna.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:05   #4547
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Na PW zostanę zapewne zignorowana. Dostałam jako powód ignorowanie poleceń moderatora, przy czym żadnych poleceń nie dostałam. No chyba, że chodzi o to jedno zdanie pare stron wcześniej, że miałam przystopować. No i przystopowałam, pisząc, że stąd idę po czym dostałam warna. Więc coś mi się tu nie zgadza - dostałam warna za to, że chciałam opuścić wątek?

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Ale przecież ja nie zignorowałam żadnych poleceń, więc jakim cudem dostałam takiego warna? Cały czas tym pisze, bo nie rozumiem tego. Jakby pani moderator wyraźnie napisała, że czegoś mam nie robić to bym tego nie robiła - proste. Jednak czegoś takiego nie było. Za to wolała się ze mną sprzeczać, a potem ni stąd ni zowąd dała warna.
skoro mówię - pisz na pw, oznacza, że odpiszę. nie jestem niesłowna. ignorowałaś moje polecenia (mówiłam: skończ dyskusję, nie zrobiłaś tego). a "warna" dostałaś tuż po ataku na Asię14.

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
Rozumiem ze oczywiscie ryz rbrozowy?? A serek homo taki zwykle slodki?? I czy wogole w diecie reducyjnej moge sobie pozwolic na takie rzeczy na slodko?
serek naturalny możesz go "dosłodzić" owocami możesz np. do serka homo dodawać niskosłodzony dżem (łyżeczkę czy dwie). no i - słodzik, acz to kontrowersyjne. pamiętaj - diety przestrzegamy w 90 %. wystarczy
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:10   #4548
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
skoro mówię - pisz na pw, oznacza, że odpiszę. nie jestem niesłowna. ignorowałaś moje polecenia (mówiłam: skończ dyskusję, nie zrobiłaś tego). a "warna" dostałaś tuż po ataku na Asię14.
Ataku? To była raczej odpowiedź na jej atak. I nie rozumiem dlaczego w tej sytuacji tylko ja dostałam tego warna skoro to ona zaczęła.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:14   #4549
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
To jeżeli moge to zjem jabłko i truskawki
Wychodze z ED więc strasznie się tego bałam i dziękuje za odpowiedź.Wkleję tu jutro swój jadłospis i mam nadzieje że nie będzie zły.
Jedź śmiało, też mam taką nadzieję. Powodzenia życzę
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 20:14   #4550
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

P.

Śniadanie
Owsianka: 1/3 szklanki płatków, serek homo ananasowy 180 g, trochę muesli, parę orzechów

II śniadanie
Dwie kromki chleba z serkiem do smarowania, sałatą i ogórkiem
Jabłko
Parę kostek mlecznej czekolady :P

III śniadanie
Jogobella z muesli śliwkowo-daktylowa bodajże (polecam )

Obiad
Kawałek pieczonego schabu
Ryż
Spora ilość sałatki warzywnej z majonezem - marchewka, kapusta, seler, jabłko?, coś tam jeszcze, nie wiem, bo to nie ja robiłam

Kolacja
Trzy kromki grahama z masłem, jajkiem i szczypiorkiem
Może do tego jeszcze banan.
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:22   #4551
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Ale przecież ja nie zignorowałam żadnych poleceń, więc jakim cudem dostałam takiego warna? Cały czas tym pisze, bo nie rozumiem tego. Jakby pani moderator wyraźnie napisała, że czegoś mam nie robić to bym tego nie robiła - proste. Jednak czegoś takiego nie było. Za to wolała się ze mną sprzeczać, a potem ni stąd ni zowąd dała warna.
Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Ataku? To była raczej odpowiedź na jej atak. I nie rozumiem dlaczego w tej sytuacji tylko ja dostałam tego warna skoro to ona zaczęła.
W porządku, po raz ostatni wspomnę o tej całej sytuacji aby nie pozostało niedomówień, sprawy prywatne z Izą załatwisz na PW.

Żeby nie było, iż moderatorzy rozdają warny na lewo i prawo za nic - wyjaśnię to więc publicznie. Co prawda to nie ja przyznałam punkty, jednakże przyznaję słuszność w tej sprawie moderatorce.

Eifersucht, otrzymałaś ostrzeżenie za nietaktowne wypowiedzi w wątku, w którym nie powinny mieć one miejsca. Obowiązują tu zasady wspomniane w pierwszym poście. Dietetyka jest specyficznym forum, na którym panuje zaostrzony system kar i ostrzeżeń ze względu na to iż staramy się pomóc najróżniejszym dziewczynom w różnym wieku. Prawie połowa z nich cierpi na zaburzenia odżywiania i teksty typu: jak Wy dużo jecie na redukcji - w przypadku normalnych ilości jedzenia na diecie, są co najmniej nie ma miejscu. Niektóre Wizażanki mogły się zacząć zastanawiać, czy aby faktycznie nie jedzą za dużo... a w przypadku osób z ED, takie rozważania mogą się źle skończyć.

Wszystko zaczęło się od jednego postu:

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
O lol...zaskakuje mmnie ile Wy tu jecie i to na redukcji Ja bym zjadła serek wiejski i już byłabym zapchana
A skończyło na punktach karnych.
Przewinęły się wypowiedzi:
Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Poprostu dziwi mnie to ile jecie, bo ja tyle nie jadam i jakoś nie mieści mi się w głowie coś takiego - tyle
Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Tak, tak - jem mniej to znaczy, że nie wiem? To może mam się zacząć obżerać jak świnia i wtedy już będę wiedziała?
Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Z szacunkiem się do mnie zwracaj, bo jestem starsza od Ciebie. Idź spać, bo jutro pewnie masz szkołe piętnastolatko.
Już mnie tu nie ma
Jak wspomniałam w poprzednim poście, jeśli chcesz się odwołać, napisz do Administratorów.


A jeśli nadal masz coś do powiedzenia na ten temat to pozostaje tylko PW .
Koniec OT.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:29   #4552
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Ather dlaczego piszesz, że dostałam ostrzeżenie za nietaktowne wypowiedzi w wątku skoro Iza najpierw dała mi ostrzeżenie za ignorowanie jej poleceń, a póżniej zmieniła zdanie i stwierdziła, że to jednak ostrzeżenie za wypowiedź w kierunku Asi?

Piszecie, że mam już nie pisać w wątku, ale jednak chciałabym wiedzieć za co to - bo za każdym razem widze inne uzasadnienie i jednak wygląda to tak jakby dawano tu warmy na prawo i lewo.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:30   #4553
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
dziewczyny kochane, od kilku dni tak jem i na nic więcej nie mam ochoty. wiem, że mało węgli. podorzucać na silę? bo się boję, że wpadnę znowu w głodówkowe jadłospisy.. czy może to takie przejściowe i poczekać na apetyt? dziękuję za odpowiedz

R

1. placek owsiany -> 40g płatków owsianych z otrębami owsianymi + jajko i białko +marchewka

2. 5 pieczarek-olbrzymów + 100g kurczaka + pomidor

3. ok 150g wątróbki z małym jabłkiem i cebulą + marchewka

4. wieśniak z garścią orzechów nerkowca

5. twarożek domowy
byłabym wdzięczna za radę
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:30   #4554
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Moje U
Staram się jeść coraz więcej. Tzn. rozkręcić metabolizm...

Śniadanie: Serniczek homogenizowany (Miechów), 2 łyżki płatkó owsianych i jedna czubata płatków sojowych, otręby żytnie i cynamon. + kromka chleba graham posmarowana masłem orzechowym i serkiem homo naturalnym.
II Śniadanie: Mała bułka musli (50 gram) + 2 łyżki wieśniaka 3% z kiełkami.
Obiad: (na szybko) Camembert 12% tł. zapieczony w mikrofalówce (miał być panierowany, ale nie było jajka) + połowa paczki warzyw na patelnię z ziemniakami podsmażonych na łyżeczce oleju z pestek winogron z sezamem. Całość polana sosem winegret.
Podwieczorek: Serek homo naturalny 0% z czubatą łyżeczką masła orzechowego, cynamonem, pokruszonym herbatnikiem otrębowym + 1 sezamek w polewie jogurtowej.
Kolacja: Mini pizza. 4 łyżki mieszanek mąki (orkiszowej, żytniej, sojowej) posmarowane serkiem topionym light z sosem pomidorowym, piersią z kurczaka i warzywami. Zapieczone w piekarniku.

Biorę dużo suplementów diety, generalnie uważam, że nie muszę brać, aż tyle witamin, bo jem dużo warzywa, lecz jak mus to mus
Supradyn, MagneB6, Witamina A+E, plusz z źeń-szeniem.
Do tego dużo zielonej herbaty i yerba mate
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:37   #4555
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Ather dlaczego piszesz, że dostałam ostrzeżenie za nietaktowne wypowiedzi w wątku skoro Iza najpierw dała mi ostrzeżenie za ignorowanie jej poleceń, a póżniej zmieniła zdanie i stwierdziła, że to jednak ostrzeżenie za wypowiedź w kierunku Asi?

Piszecie, że mam już nie pisać w wątku, ale jednak chciałabym wiedzieć za co to - bo za każdym razem widze inne uzasadnienie i jednak wygląda to tak jakby dawano tu warmy na prawo i lewo.
czy możesz napisać do dziewczyn na prywatną wiadomość i tam sobie to z nimi załatwić, a nie pisać tutaj? To nie jest na temat i zaśmieca.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:46   #4556
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Moje U
Staram się jeść coraz więcej. Tzn. rozkręcić metabolizm...

Śniadanie: Serniczek homogenizowany (Miechów), 2 łyżki płatkó owsianych i jedna czubata płatków sojowych, otręby żytnie i cynamon. + kromka chleba graham posmarowana masłem orzechowym i serkiem homo naturalnym.
II Śniadanie: Mała bułka musli (50 gram) + 2 łyżki wieśniaka 3% z kiełkami.
Obiad: (na szybko) Camembert 12% tł. zapieczony w mikrofalówce (miał być panierowany, ale nie było jajka) + połowa paczki warzyw na patelnię z ziemniakami podsmażonych na łyżeczce oleju z pestek winogron z sezamem. Całość polana sosem winegret.
Podwieczorek: Serek homo naturalny 0% z czubatą łyżeczką masła orzechowego, cynamonem, pokruszonym herbatnikiem otrębowym + 1 sezamek w polewie jogurtowej.
Kolacja: Mini pizza. 4 łyżki mieszanek mąki (orkiszowej, żytniej, sojowej) posmarowane serkiem topionym light z sosem pomidorowym, piersią z kurczaka i warzywami. Zapieczone w piekarniku.

Biorę dużo suplementów diety, generalnie uważam, że nie muszę brać, aż tyle witamin, bo jem dużo warzywa, lecz jak mus to mus
Supradyn, MagneB6, Witamina A+E, plusz z źeń-szeniem.
Do tego dużo zielonej herbaty i yerba mate
Hypnotic ty również masz śliczne i jakże smacznie wyglądające U
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:53   #4557
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Hypnotic ty również masz śliczne i jakże smacznie wyglądające U
Dzięki, jednak chciałabym zwiększyć trochę ilości, bo kiedyś jadłam więcej .
Pozatym mam jakoś tak dziwnie, że niby chudne, ale nie chudne
Bo mam takie wahania, że waga mi spada 2 kilo i potem stopniowo tyje troche i znowu spada 2 kilo.
Więc, chciałabym to ustabilizować. Ale koniec OT
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:56   #4558
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Tuchajbej Pokaż wiadomość
U:

1: Omlet z 2 jajek z dzemem wisniowym, 4wafle ryzowe z twarozkiem, pomidorem,ogorkiem

2:Salatka owocowa:banan, kiwi,pomarancza,kilka kulek winogoron) z serkiem homo waniliowym

3:8pierogow ruskich z surowka z kapusty, jabłko

4:miseczka budyniu waniliowego, 50gr nerkowcow

5:2kromki zytniego chleba z masłem, 2 jajka z lyzeczka majonezu,szklanka soku pomaranczowego,jablko
uwielbiam czytać Twe jadłospisy! no i dziś cini minis batoników nie było czyżby odwyk?

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
P.

Śniadanie
Owsianka: 1/3 szklanki płatków, serek homo ananasowy 180 g, trochę muesli, parę orzechów za mało na P, może owoc?

II śniadanie
Dwie kromki chleba z serkiem do smarowania, sałatą i ogórkiem
Jabłko
Parę kostek mlecznej czekolady :P ok^^

III śniadanie
Jogobella z muesli śliwkowo-daktylowa bodajże (polecam ) super

Obiad
Kawałek pieczonego schabu oby duży
Ryż ile?
Spora ilość sałatki warzywnej z majonezem - marchewka, kapusta, seler, jabłko?, coś tam jeszcze, nie wiem, bo to nie ja robiłam ok, może deser?

gdzie podwieczorek? P bez podwieczorka to grzech

Kolacja
Trzy kromki grahama z masłem, jajkiem i szczypiorkiem ok
Może do tego jeszcze banan.
Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Ather dlaczego piszesz, że dostałam ostrzeżenie za nietaktowne wypowiedzi w wątku skoro Iza najpierw dała mi ostrzeżenie za ignorowanie jej poleceń, a póżniej zmieniła zdanie i stwierdziła, że to jednak ostrzeżenie za wypowiedź w kierunku Asi?

Piszecie, że mam już nie pisać w wątku, ale jednak chciałabym wiedzieć za co to - bo za każdym razem widze inne uzasadnienie i jednak wygląda to tak jakby dawano tu warmy na prawo i lewo.
sorry, trzeba było zaznaczyć jedną opcję, dlatego zaznaczyłam ignorowanie poleceń.

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Moje U
Staram się jeść coraz więcej. Tzn. rozkręcić metabolizm...

Śniadanie: Serniczek homogenizowany (Miechów), 2 łyżki płatkó owsianych i jedna czubata płatków sojowych, otręby żytnie i cynamon. + kromka chleba graham posmarowana masłem orzechowym i serkiem homo naturalnym. ładnie ^^
II Śniadanie: Mała bułka musli (50 gram) + 2 łyżki wieśniaka 3% z kiełkami. ok, wieśniaka śmiało mogło być więcej
Obiad: (na szybko) Camembert 12% tł. zapieczony w mikrofalówce (miał być panierowany, ale nie było jajka) + połowa paczki warzyw na patelnię z ziemniakami podsmażonych na łyżeczce oleju z pestek winogron z sezamem. Całość polana sosem winegret. ok^^
Podwieczorek: Serek homo naturalny 0% z czubatą łyżeczką masła orzechowego, cynamonem, pokruszonym herbatnikiem otrębowym + 1 sezamek w polewie jogurtowej. spoko
Kolacja: Mini pizza. 4 łyżki mieszanek mąki (orkiszowej, żytniej, sojowej) posmarowane serkiem topionym light z sosem pomidorowym, piersią z kurczaka i warzywami. Zapieczone w piekarniku. ładnie

Biorę dużo suplementów diety, generalnie uważam, że nie muszę brać, aż tyle witamin, bo jem dużo warzywa, lecz jak mus to mus
Supradyn, MagneB6, Witamina A+E, plusz z źeń-szeniem.
Do tego dużo zielonej herbaty i yerba mate
ołkej apetycznie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:20   #4559
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez monochrome
P.

Śniadanie
Owsianka: 1/3 szklanki płatków, serek homo ananasowy 180 g, trochę muesli, parę orzechów za mało na P, może owoc?

II śniadanie
Dwie kromki chleba z serkiem do smarowania, sałatą i ogórkiem
Jabłko
Parę kostek mlecznej czekolady :P ok^^

III śniadanie
Jogobella z muesli śliwkowo-daktylowa bodajże (polecam ) super

Obiad
Kawałek pieczonego schabu oby duży
Ryż ile?
Spora ilość sałatki warzywnej z majonezem - marchewka, kapusta, seler, jabłko?, coś tam jeszcze, nie wiem, bo to nie ja robiłam ok, może deser?

gdzie podwieczorek? P bez podwieczorka to grzech

Kolacja
Trzy kromki grahama z masłem, jajkiem i szczypiorkiem ok
Może do tego jeszcze banan.
Iza, bardzo Ci dziękuję za oceny!
Schab był wcale spory, ryżu tak z 1/3 torebki chyba.
Podwieczorek się nie zmieścił czasowo, poniedziałek to zalatany zaiste dzień. Ale jutro będzie, coś na deser takoż i większe śniadanko.
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:24   #4560
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Murron Pokaż wiadomość
R
ja mam kilka wątpliwosci co do mojego dzisiejszego jadlospisu wiec go napisze:

Sniadanie : Jeden placek owsiany( 2 jajka i 3 lyzki platków owsianych )smazony w gofrownicy bez tluszczu, pomidor, garść pestek z dynii
II - Brak zapomnialam zabrac do szkoly
przed obiadem : Jablko.
Obiad: Garśc makaronu pelnoziarnistego( co prawda pszenny ale z pelnego ziarna
bo bylam przekonana ze to razowy ) do tego brokuly, kalafior fasolka szparagowa.
30 min po obiedzie - pomarancz
Podwieczorek: malutko ale, salatka z tunczykiem( salata, pomidorek)
i kolacja 19.30 : 1 bulka grahamka i polowa kromki chleba zytniego z 1/4 puszki tunczyka w sosie wlasnym+pomidor+ogórek kiszony
?
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.