Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-11, 07:09   #2071
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
za ładną pogodę na uroczystość

No to myśl, myśl, z tym, że to by się wydłużyło.


, to "moja" apteka, od 1 październiak 2016 r. odbiór osobisty tylko w jednym miejscu i ja własnie tak zamawiam, bo odpadają mi koszty wysyłki.

***
Macie, zastanawiajcie się intensywnie, a co
Zapowiadają ocieplenie

Przekonałaś mnie

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Ja mam balsam i powoduje u mnie pieczenie i zaczerwienienie, które dość długo się utrzymuje. Za to super nawilża i zmiękcza skórę. Taki mam z nim ciężki związek
A jest na opakowaniu napisane "hipoalergiczny" Na olejku jest, ale co z tego, na kremie Sylveco pod oczy też jest, a uczulił mnie pierońsko
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 08:50   #2072
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
za ładną pogodę na uroczystość

No to myśl, myśl, z tym, że to by się wydłużyło.



, to "moja" apteka, od 1 październiak 2016 r. odbiór osobisty tylko w jednym miejscu i ja własnie tak zamawiam, bo odpadają mi koszty wysyłki.

***
Macie, zastanawiajcie się intensywnie, a co

Od jutra do 17 maja w Hebe m.in.
1) Maska enzymatyczna Ava Beauty Home Care 25,79 zł
2) Zielone serum Bielendy 14,99 zł
3) Serum z kwasem glikolowym Bielendy 16,79 zł
4) Maski algowe Nacomi 11,39 zł
5) Nacomi krem pod oczy 14,99 zł

Hmmmmmmmm, kurcze, to może mi też byś wzięła..? btw dochodzą do Ciebie moje pm? Bo ja, w każdym razie, nie dostaje żadnych odpowiedzi

Kurde, strasznie kusisz, maski algowe nacomi są super, ale jeszcze mam
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 09:29   #2073
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przekonałaś mnie


Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Hmmmmmmmm, kurcze, to może mi też byś wzięła..? btw dochodzą do Ciebie moje pm? Bo ja, w każdym razie, nie dostaje żadnych odpowiedzi

Kurde, strasznie kusisz, maski algowe nacomi są super, ale jeszcze mam
Mogę , tylko wtedy wysyłka może opóźnić się nawet o 3 tygodnie, bo czekam z zamówieniem na hydrolat z bławatka.

, dochodzą, jakoś tak szybciej tu mi się pisało.

Ale ta cena

***
Ja mam na liście jeszcze to: http://freshandnatural.pl/pl/glowna/...o-mycia-twarzy i czekam na zapowiadany peeling do twarzy od Resibo.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 12:07   #2074
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Kończy mi się właśnie lipowy płyn micelarny Sylveco, z którego nie do końca jestem zadowolona, bo się pieni Kupiłam z serii Niszcz Pryszcz płyn do mycia twarzy bez użycia wody, skład: Infusion of herbs, Silve, Glycerin, Mandelic Acid, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

Ciekawa go jestem, wieczorem test. Miałyście?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 17:44   #2075
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość




Mogę , tylko wtedy wysyłka może opóźnić się nawet o 3 tygodnie, bo czekam z zamówieniem na hydrolat z bławatka.

, dochodzą, jakoś tak szybciej tu mi się pisało.

Ale ta cena

***
Ja mam na liście jeszcze to: http://freshandnatural.pl/pl/glowna/...o-mycia-twarzy i czekam na zapowiadany peeling do twarzy od Resibo.
Ciekawa ta pasta z Fresh&Natural, ale ja bym się jednak obawiała, czy by mnie nie zapchała po dłuższym stosowaniu, bo te masła i oleje na początku składu trochę zniechęcają. Gdyby ktoś ją kupił, to z chęcią posłucham opinii, bo przypomina mi to trochę mus ze Skin79, który jednak bardziej mnie kusi niż ten produkt.
Z tego, co kojarzę to Ty mi chyba poleciłaś płyn do demakijażu Kivvi i nie pamiętam jak on u Ciebie się sprawdził, ale ja nie jestem z niego zadowolona. Może dlatego, że moja skóra nie lubi się z żelami do mycia twarzy, a on ma właśnie taka konsystencję żelu. Niestety podrażnia mnie ten płyn, a ja mam skórę wrażliwą. Nie wiem zresztą, czy coś mnie w nim nie uczula, bo za każdym razem, jak go zmywam, to mam przez długi czas twarz zaczerwienioną. Nie jest to jakiś mocny burak, ale jest to widoczne podrażnienie Trochę szkoda, bo według mnie on lepiej oczyszcza niż pianka Norela (oczyszcza mi nawet pory), no ale przez to podrażnienie nie mogę go dłużej używać.
Teraz zamówiłam sobie krem do demakijażu Phenome. Miałam próbki i spodobał mi się. Przede wszystkim jest niesamowicie delikatny. Żadnego podrażnieni, ściągnięcia. Miałam nawet wrażenie, że nawilża i ujednolica mi skórę. Mam nadzieję, że chociaż on mnie nie zawiedzie.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 18:06   #2076
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Ciekawa ta pasta z Fresh&Natural, ale ja bym się jednak obawiała, czy by mnie nie zapchała po dłuższym stosowaniu, bo te masła i oleje na początku składu trochę zniechęcają. Gdyby ktoś ją kupił, to z chęcią posłucham opinii, bo przypomina mi to trochę mus ze Skin79, który jednak bardziej mnie kusi niż ten produkt.
Z tego, co kojarzę to Ty mi chyba poleciłaś płyn do demakijażu Kivvi i nie pamiętam jak on u Ciebie się sprawdził, ale ja nie jestem z niego zadowolona. Może dlatego, że moja skóra nie lubi się z żelami do mycia twarzy, a on ma właśnie taka konsystencję żelu. Niestety podrażnia mnie ten płyn, a ja mam skórę wrażliwą. Nie wiem zresztą, czy coś mnie w nim nie uczula, bo za każdym razem, jak go zmywam, to mam przez długi czas twarz zaczerwienioną. Nie jest to jakiś mocny burak, ale jest to widoczne podrażnienie Trochę szkoda, bo według mnie on lepiej oczyszcza niż pianka Norela (oczyszcza mi nawet pory), no ale przez to podrażnienie nie mogę go dłużej używać.
Teraz zamówiłam sobie krem do demakijażu Phenome. Miałam próbki i spodobał mi się. Przede wszystkim jest niesamowicie delikatny. Żadnego podrażnieni, ściągnięcia. Miałam nawet wrażenie, że nawilża i ujednolica mi skórę. Mam nadzieję, że chociaż on mnie nie zawiedzie.
W sumie też mam takie obawy, ale sprawdzę O którym musie skin79 piszesz? O Yum Yum Cleanser?

To nie ja, nie miałam jeszcze nic z tej firmy

A z Phenome piszesz o tym? https://phenome.eu/pl_pl/twarz/oczys...ream-1507.html
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 18:41   #2077
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

W tą sobotę szykuje się fajne wydarzenie we Wrocławiu -
Veganmania. ktoś się wybiera? Będą eko kosmetyki.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 19:21   #2078
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
W sumie też mam takie obawy, ale sprawdzę O którym musie skin79 piszesz? O Yum Yum Cleanser?

To nie ja, nie miałam jeszcze nic z tej firmy

A z Phenome piszesz o tym? https://phenome.eu/pl_pl/twarz/oczys...ream-1507.html
Tak właśnie o Yum Yum Cleanser Czytałam wiele pozytywnych opinii o tym produkcie, a ma całkiem dobry skład.
Nic nie szkodzi Pamiętam, że ktoś tutaj polecał. W takim razie, gdyby ktoś był zainteresowany tym płynem Kivvi, a ma wrażliwą skórę, to to może być przestroga.
Tak, miałam na myśli krem Leave-on Ja kupiłam pełnowymiarowe opakowanie 200ml ze zniżką 20% w Douglasie, bo bardziej sie opłacało- darmowa dostawa do salonu + 3 próbki, ale na stronie Phenome też jest ta zniżka. Kusi mnie jeszcze pianka Phenome, ale to w przyszłości. No i ten Yum Yum Cleanser też ciekawy
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 19:36   #2079
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Tak właśnie o Yum Yum Cleanser Czytałam wiele pozytywnych opinii o tym produkcie, a ma całkiem dobry skład.
Nic nie szkodzi Pamiętam, że ktoś tutaj polecał. W takim razie, gdyby ktoś był zainteresowany tym płynem Kivvi, a ma wrażliwą skórę, to to może być przestroga.
Tak, miałam na myśli krem Leave-on Ja kupiłam pełnowymiarowe opakowanie 200ml ze zniżką 20% w Douglasie, bo bardziej sie opłacało- darmowa dostawa do salonu + 3 próbki, ale na stronie Phenome też jest ta zniżka. Kusi mnie jeszcze pianka Phenome, ale to w przyszłości. No i ten Yum Yum Cleanser też ciekawy
Właśnie powoli kończę opakowanie tego Yum Yum Cleansera

Jaką masz cerę? Suchą? Spłukujesz go wodą czy nie?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 19:37   #2080
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A jest na opakowaniu napisane "hipoalergiczny" Na olejku jest, ale co z tego, na kremie Sylveco pod oczy też jest, a uczulił mnie pierońsko
Nie ma informacji, że jest hipoalergiczny. Ma właściwwości rozgrzewające, pewnie przez zawartość olejku z kory cynamonu i podejrzewam, że to on powoduje u mnie podrażnienia.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 20:02   #2081
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Kończy mi się właśnie lipowy płyn micelarny Sylveco, z którego nie do końca jestem zadowolona, bo się pieni Kupiłam z serii Niszcz Pryszcz płyn do mycia twarzy bez użycia wody, skład: Infusion of herbs, Silve, Glycerin, Mandelic Acid, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

Ciekawa go jestem, wieczorem test. Miałyście?
Ja zużyłam jedną butlę Sylveco i dość, na dłuższą metę podrażniał mi skórę. Ten niszcz Pryszcz interesujący

Ta pasta F&N mnie też wydaje się tłusta, ale ma detergenty, no ciekawe, co to.

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Ciekawa ta pasta z Fresh&Natural, ale ja bym się jednak obawiała, czy by mnie nie zapchała po dłuższym stosowaniu, bo te masła i oleje na początku składu trochę zniechęcają. Gdyby ktoś ją kupił, to z chęcią posłucham opinii, bo przypomina mi to trochę mus ze Skin79, który jednak bardziej mnie kusi niż ten produkt.
Z tego, co kojarzę to Ty mi chyba poleciłaś płyn do demakijażu Kivvi i nie pamiętam jak on u Ciebie się sprawdził, ale ja nie jestem z niego zadowolona. Może dlatego, że moja skóra nie lubi się z żelami do mycia twarzy, a on ma właśnie taka konsystencję żelu. Niestety podrażnia mnie ten płyn, a ja mam skórę wrażliwą. Nie wiem zresztą, czy coś mnie w nim nie uczula, bo za każdym razem, jak go zmywam, to mam przez długi czas twarz zaczerwienioną. Nie jest to jakiś mocny burak, ale jest to widoczne podrażnienie Trochę szkoda, bo według mnie on lepiej oczyszcza niż pianka Norela (oczyszcza mi nawet pory), no ale przez to podrażnienie nie mogę go dłużej używać.
Teraz zamówiłam sobie krem do demakijażu Phenome. Miałam próbki i spodobał mi się. Przede wszystkim jest niesamowicie delikatny. Żadnego podrażnieni, ściągnięcia. Miałam nawet wrażenie, że nawilża i ujednolica mi skórę. Mam nadzieję, że chociaż on mnie nie zawiedzie.
O którym płynie Kivvi piszesz
A jeśli mowa o Phenome (Leave on?), miałam go w próbce, był całkiem spoko, ale znam lepsze i tańsze, np. Avalon Organics.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
W tą sobotę szykuje się fajne wydarzenie we Wrocławiu -
Veganmania. ktoś się wybiera? Będą eko kosmetyki.
Niezła gratka dla Wrocławianek

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Nie ma informacji, że jest hipoalergiczny. Ma właściwwości rozgrzewające, pewnie przez zawartość olejku z kory cynamonu i podejrzewam, że to on powoduje u mnie podrażnienia.
Olej też zawiera olejek cynamonowy, nie miałam po nim w sumie problemów, ale ogólnie skórę ciała mam normalną, bezproblemową raczej, oprócz rozstępów na cyckach Mnie kiedys uczulił krem rozgrzewający do rąk Phenome, też miał coś cynamonowego lub goździkowego w składzie, przyznam szczerze, że nigdy żaden krem mi nie zgotował takiego czegoś, to był jedyny raz w życiu, że miałam egzemę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-11 o 19:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 20:45   #2082
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
W sumie też mam takie obawy, ale sprawdzę O którym musie skin79 piszesz? O Yum Yum Cleanser?

To nie ja, nie miałam jeszcze nic z tej firmy

A z Phenome piszesz o tym? https://phenome.eu/pl_pl/twarz/oczys...ream-1507.html
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Właśnie powoli kończę opakowanie tego Yum Yum Cleansera

Jaką masz cerę? Suchą? Spłukujesz go wodą czy nie?
ja miałam ten krem Phenome, ale dla mnie to on jest takim zamiennikiem olejku do demakijażu - rozpuszcza, ale trzeba go potem zmyć micelem
wg producenta to tylko zetrzeć trzeba, ale jak przetarłam skórę jeszcze płatkiem to sporo brudu zostawało, więc bez micela sie nie obyło
poza tym bardzo fajny dla osób, które chcą sobie wstępnie rozpuścić makijaż, a nie lubią formy olejków - takie jest moje zdanie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 20:55   #2083
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olej też zawiera olejek cynamonowy, nie miałam po nim w sumie problemów, ale ogólnie skórę ciała mam normalną, bezproblemową raczej, oprócz rozstępów na cyckach Mnie kiedys uczulił krem rozgrzewający do rąk Phenome, też miał coś cynamonowego lub goździkowego w składzie, przyznam szczerze, że nigdy żaden krem mi nie zgotował takiego czegoś, to był jedyny raz w życiu, że miałam egzemę.
u mnie aż tak źle nie jest. Po chwili od posmarowania zaczynam czuć mrowienie, lekkie rozgrzanie i pojawia się zaczerwienienie. Trudno powiedzieć ile się utrzymuje, bo smarowałam się przed snem, ale rano skóra była bardzo mięciutka i nawilżona. Efekt lepszy niż po większości balsamów. Od czasu do czasu go używam, ale tylko na problematyczne miejsca, w sensie uda i pośladki.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 20:56   #2084
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja zużyłam jedną butlę Sylveco i dość, na dłuższą metę podrażniał mi skórę. Ten niszcz Pryszcz interesujący

Ta pasta F&N mnie też wydaje się tłusta, ale ma detergenty, no ciekawe, co to.

O którym płynie Kivvi piszesz
A jeśli mowa o Phenome (Leave on?), miałam go w próbce, był całkiem spoko, ale znam lepsze i tańsze, np. Avalon Organics.
Mi nie podrażnił, ale denerwowało mnie pienienie. Fajny ten płyn Niszcz Pryszcz po pierwszym użyciu

Rozumiem, że Avalon Organics mleczko?

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja miałam ten krem Phenome, ale dla mnie to on jest takim zamiennikiem olejku do demakijażu - rozpuszcza, ale trzeba go potem zmyć micelem
wg producenta to tylko zetrzeć trzeba, ale jak przetarłam skórę jeszcze płatkiem to sporo brudu zostawało, więc bez micela sie nie obyło
poza tym bardzo fajny dla osób, które chcą sobie wstępnie rozpuścić makijaż, a nie lubią formy olejków - takie jest moje zdanie
To dla mnie OK, bo ja myję dwuetapowo i olejki lubię
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 21:01   #2085
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja miałam ten krem Phenome, ale dla mnie to on jest takim zamiennikiem olejku do demakijażu - rozpuszcza, ale trzeba go potem zmyć micelem
wg producenta to tylko zetrzeć trzeba, ale jak przetarłam skórę jeszcze płatkiem to sporo brudu zostawało, więc bez micela sie nie obyło
poza tym bardzo fajny dla osób, które chcą sobie wstępnie rozpuścić makijaż, a nie lubią formy olejków - takie jest moje zdanie
No ja sobie nie wyobrażałam, żeby go nie zmyć i to wodą i myjką

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Fajny ten płyn Niszcz Pryszcz po pierwszym użyciu

Rozumiem, że Avalon Organics mleczko?
Dobrze wiedzieć

W rzeczy samej

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
u mnie aż tak źle nie jest. Po chwili od posmarowania zaczynam czuć mrowienie, lekkie rozgrzanie i pojawia się zaczerwienienie. Trudno powiedzieć ile się utrzymuje, bo smarowałam się przed snem, ale rano skóra była bardzo mięciutka i nawilżona. Efekt lepszy niż po większości balsamów. Od czasu do czasu go używam, ale tylko na problematyczne miejsca, w sensie uda i pośladki.
Olejek cynamonowy pobudza krążenie, rozszerza naczynia krwionośne, możliwe, że stąd zaczerwienienie skóry
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-11 o 21:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-11, 21:35   #2086
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Właśnie powoli kończę opakowanie tego Yum Yum Cleansera

Jaką masz cerę? Suchą? Spłukujesz go wodą czy nie?
O jak fajnie trafiłam Jak u Ciebie się spisuje się ten Yum Yum? Jaką masz wersję, lemon czy adlay? Jaki masz rodzaj cery? Jak on u Ciebie sobie radzi ze zmywaniem makijażu? Nie podrażnia Cię, nie wysusza, nie ściąga skóry ? Gdzieś wyczytałam, że wersja lemon może bardziej ściągać skórę.

Ja mam cerę mieszaną, problematyczną, mam sporą podatność do zapychania, a jednocześnie skóra jest wrażliwa i czasami się czerwieni. Także łatwo nie jest Teraz akurat przechodzę wysyp i nie wiem po czym
Ja ten krem Phenome spłukuję wodą. Nie wyobrażam sobie demakijażu bez wody.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O którym płynie Kivvi piszesz
O tym https://cedrynek.pl/pl/p/Kivvi-Plyn-...s-Cydonia/1678
Ogólnie ten płyn ma dobre opinie. Ja po prostu jestem zbyt dużym wrażliwcem jeśli chodzi o żele do mycia twarzy, bo on dla mnie to taki bardziej żel, a nie płyn, więc nie ma co się tak moją opinią sugerować. Ogólnie bardzo dobrze oczyszcza, wręcz mam wrażenie, że doczyszcza mi nawet pory, ale niestety muszę się z nim pożegnać.

Dziewczyny, jeśli któraś z Was by chciała, to mogę w dobrej cenie oddać ten płyn Kivvi, bo szkoda, żeby się u mnie marnował, a zużycie prawie niewidoczne
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2017-05-11 o 21:42
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 07:03   #2087
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
O tym https://cedrynek.pl/pl/p/Kivvi-Plyn-...s-Cydonia/1678
Ogólnie ten płyn ma dobre opinie. Ja po prostu jestem zbyt dużym wrażliwcem jeśli chodzi o żele do mycia twarzy, bo on dla mnie to taki bardziej żel, a nie płyn, więc nie ma co się tak moją opinią sugerować. Ogólnie bardzo dobrze oczyszcza, wręcz mam wrażenie, że doczyszcza mi nawet pory, ale niestety muszę się z nim pożegnać.

Dziewczyny, jeśli któraś z Was by chciała, to mogę w dobrej cenie oddać ten płyn Kivvi, bo szkoda, żeby się u mnie marnował, a zużycie prawie niewidoczne
Persefona pisała, że jej bardzo pasuje Ja też na nim zawiesiłam oko, w sumie dobrze, że nie kupiłam, bo z żelami to u mnie też różnie bywa, mam taką dziwną tą skórę, że na wiele rzeczy w ogóle nie reaguje, ale zdarzają się takie, co nikogo nie podrażniają, tylko mnie. A tak podskórnie czuję dziwną niechęć do tej marki, nie miałam niczego, ale jak widzę takie piękne opakowania, to zaraz mi się czerwona lampka zapala Poza tym dwa składniki, co do których mam podejrzenia, że działają drażniąco na moją skórę, to Decyl Glucoside (niby uznany za najłagodniejszy detergent) i Benzyl Alcohol (niby konserwant bezpieczny, ale może uczulać). Obydwa te składniki zawsze znajdowały się w kosmetykach, które mnie podrażniały (np. tonik i płyn micelarny Sylveco). Z drugiej strony znajdują się też w kosmetykach, które lubię, tylko może to bardziej chodzi o formułę, w takiej gęstej, kremowej formule są ok. a w płynnej któryś podrażnia.



Nie daję rady już z tą pogodą, przedwczoraj śnieg, wczoraj cieplutko, ponad 20*, dziś wstałam, a za oknem mnie wita ściana deszczu Jeszcze sobie na dzień dobry przywaliłam drzwiami w kość miedniczą
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-12 o 07:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 07:18   #2088
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Nie daję rady już z tą pogodą, przedwczoraj śnieg, wczoraj cieplutko, ponad 20*, dziś wstałam, a za oknem mnie wita ściana deszczu Jeszcze sobie na dzień dobry przywaliłam drzwiami w kość miedniczą


Przyszły do mnie próbki z Aromaty Toskanii. Bardzo ładne te zapachy, szczególnie mi się podoba Wiosna Toskanii i czarny pieprz. Czarny pieprz pachnie jak zapach niszowy, bardzo luksusowo. A Wiosna Toskanii to taki faktycznie lekki, wiosenny zapach kompozycji kwiatowej, śliczny jest. I róża też bardzo ładnie pachnie.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 07:47   #2089
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


Przyszły do mnie próbki z Aromaty Toskanii. Bardzo ładne te zapachy, szczególnie mi się podoba Wiosna Toskanii i czarny pieprz. Czarny pieprz pachnie jak zapach niszowy, bardzo luksusowo. A Wiosna Toskanii to taki faktycznie lekki, wiosenny zapach kompozycji kwiatowej, śliczny jest. I róża też bardzo ładnie pachnie.


Róża, albo chyba drewno różane, to akurat mój faworyt
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-12, 08:49   #2090
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Róża, albo chyba drewno różane, to akurat mój faworyt
tak, drzewo różane.
http://www.aromatytoskanii.pl/pl/p/L...wana-50-ml/126
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 09:38   #2091
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość

O tym https://cedrynek.pl/pl/p/Kivvi-Plyn-...s-Cydonia/1678
Ogólnie ten płyn ma dobre opinie. Ja po prostu jestem zbyt dużym wrażliwcem jeśli chodzi o żele do mycia twarzy, bo on dla mnie to taki bardziej żel, a nie płyn, więc nie ma co się tak moją opinią sugerować. Ogólnie bardzo dobrze oczyszcza, wręcz mam wrażenie, że doczyszcza mi nawet pory, ale niestety muszę się z nim pożegnać.

Dziewczyny, jeśli któraś z Was by chciała, to mogę w dobrej cenie oddać ten płyn Kivvi, bo szkoda, żeby się u mnie marnował, a zużycie prawie niewidoczne


Ja mam ten płyn i u mnie się sprawdza dobrze. Im dłużej go używam, tym bardziej mi się podoba. Dobrze oczyszcza, mnie nie podrażnia ale wydaje mi się, że już pisałam, nie wiem czy na tym wątku, że może podrażniać wrażliwców. Ma ekstrakty z pigwy i kiwi, może one mają takie działanie. Mi tak podrażniał skórę hydrolat z czarnej porzeczki.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 09:40   #2092
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
O jak fajnie trafiłam Jak u Ciebie się spisuje się ten Yum Yum? Jaką masz wersję, lemon czy adlay? Jaki masz rodzaj cery? Jak on u Ciebie sobie radzi ze zmywaniem makijażu? Nie podrażnia Cię, nie wysusza, nie ściąga skóry ? Gdzieś wyczytałam, że wersja lemon może bardziej ściągać skórę.
Widać Skin79 wzorowało się na Re:cipe KLIK. Miałam Re:cipe wersję Lemon do cery mieszanej i dla mnie nie był to zbyt dobry kosmetyk. Z jednej strony nie do solowego mycia, z drugiej ściągał skórę. Tego rodzaju opakowanie jest równie urocze, co niepraktyczne.
No i nie jest to całkiem naturalny kosmetyk.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 09:56   #2093
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Nie daję rady już z tą pogodą, przedwczoraj śnieg, wczoraj cieplutko, ponad 20*, dziś wstałam, a za oknem mnie wita ściana deszczu Jeszcze sobie na dzień dobry przywaliłam drzwiami w kość miedniczą


U mnie jest dziś pięknie. Mam nadzieję, że na uroczystość dopisze Wam pogoda


Planujesz jakieś specjalne zabiegi upiększające na tą okazję?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 10:37   #2094
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Cudne są, aczkolwiek tamte, co miałam od Ciebie Sante Provence różane Wild Rose i tak są nie do pobicia

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja mam ten płyn i u mnie się sprawdza dobrze. Im dłużej go używam, tym bardziej mi się podoba. Dobrze oczyszcza, mnie nie podrażnia ale wydaje mi się, że już pisałam, nie wiem czy na tym wątku, że może podrażniać wrażliwców. Ma ekstrakty z pigwy i kiwi, może one mają takie działanie. Mi tak podrażniał skórę hydrolat z czarnej porzeczki.
Dokładnie, na ekstrakty owocowe trzeba uważać. Ja miałam podrażnienie po soku z cytryny i czasami jak jem świeżego ananasa i się ubabrzę, jak dziecko, to potem mam uczulenie na brodzie i wokół ust.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Planujesz jakieś specjalne zabiegi upiększające na tą okazję?
Absolutnie nic nowego nie zamierzam testować Byłam już u fryzjera, a zabieg na skórę też jakiś zrobię, tyle, że w domu, na pewno peeling enzymatyczny i maseczka bioplazma Dr Organic lub wymieszam Dr Organic z papajowym peelingiem Biotique, po tych 3 produktach mam zawsze wyrównany koloryt, przebarwienia znikają, a skóra jest jędrna i gładka. A na noc nałożę maskę krem Orientany, bo w sumie dawno nie nakładałam, a ona jest taka, że efekty bardziej spektakularne widać, gdy się ją rzadko stosuje

U mnie już cały komunijny stres zszedł szczerze powiedziawszy, stres był, dopóki nie mogłam nigdzie znaleźć na młodego butów Same przygotowania to już raczej przyjemność. A największy stres ma moje dziecko, tzn. on się bardzo cieszy, ale się biedak denerwuje pierwszą spowiedzią Nawet mi powiedział, cytuję: "Mamo boję się"; no to mu mówię, że nie ma czego, przecież ksiądz go nie strąci do piekła, a on mi na to: "Ale ja mam takie grzechy, o których Ty nawet nie wiesz"
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 11:04   #2095
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dokładnie, na ekstrakty owocowe trzeba uważać. Ja miałam podrażnienie po soku z cytryny i czasami jak jem świeżego ananasa i się ubabrzę, jak dziecko, to potem mam uczulenie na brodzie i wokół ust.



Absolutnie nic nowego nie zamierzam testować Byłam już u fryzjera, a zabieg na skórę też jakiś zrobię, tyle, że w domu, na pewno peeling enzymatyczny i maseczka bioplazma Dr Organic lub wymieszam Dr Organic z papajowym peelingiem Biotique, po tych 3 produktach mam zawsze wyrównany koloryt, przebarwienia znikają, a skóra jest jędrna i gładka. A na noc nałożę maskę krem Orientany, bo w sumie dawno nie nakładałam, a ona jest taka, że efekty bardziej spektakularne widać, gdy się ją rzadko stosuje

U mnie już cały komunijny stres zszedł szczerze powiedziawszy, stres był, dopóki nie mogłam nigdzie znaleźć na młodego butów Same przygotowania to już raczej przyjemność. A największy stres ma moje dziecko, tzn. on się bardzo cieszy, ale się biedak denerwuje pierwszą spowiedzią Nawet mi powiedział, cytuję: "Mamo boję się"; no to mu mówię, że nie ma czego, przecież ksiądz go nie strąci do piekła, a on mi na to: "Ale ja mam takie grzechy, o których Ty nawet nie wiesz"
To dobrze, że chociaż zdaje sobie z tego sprawę



Też mam tak z ananasem i kiwi też, ale przy obieraniu. Zawsze każę mężowi obierać bo jak mi się trochę soku poleje na dłonie, to piecze mnie niemiłosiernie. No ale skóra na dłoniach to moja pięta achillesowa, nic już nie zrobię z tym.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 12:55   #2096
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość


Mogę , tylko wtedy wysyłka może opóźnić się nawet o 3 tygodnie, bo czekam z zamówieniem na hydrolat z bławatka.

, dochodzą, jakoś tak szybciej tu mi się pisało.
To jakbyś mogła to byłoby super, poczekam mam jeszcze trochę rzeczy w nadmiarze, to akurat pozużywam ^^

Korah a jaką masz maskę z orientany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 14:06   #2097
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Korah a jaką masz maskę z orientany?
Niebieską z alg filipińskich
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 14:16   #2098
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Na gwałtu rety potrzebuje pomocy.
Mimo początków wiosny wylazly mi przebarwienia i wygladam jak indycze jajo. Mineralow na filtrze nie umiem rozprowadzic.

Doradzcie jakis krem bb lub cc o zoltych tonach
Mysle o bourjois ale wolalabym moze cos naturalnego
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 14:18   #2099
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Na gwałtu rety potrzebuje pomocy.
Mimo początków wiosny wylazly mi przebarwienia i wygladam jak indycze jajo. Mineralow na filtrze nie umiem rozprowadzic.

Doradzcie jakis krem bb lub cc o zoltych tonach
Mysle o bourjois ale wolalabym moze cos naturalnego
A jakiego filtra używasz? Może wystarczy zmienić filtr?
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 14:25   #2100
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
A jakiego filtra używasz? Może wystarczy zmienić filtr?
Lirene 50+ zamierzam kupic jakus azjatycki ale zanim dojdzie musze jakos wygladac zeby wyjsc do ludzi...
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.