Ile na start u progu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-23, 14:10   #1
Monika_100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 81
GG do Monika_100

Ile na start u progu...


wlasnej dzialalnosci??

Czy forumowiczki, ktore zajmuja sie profesjonalnie paznokciami mogly by mi tak orientacyjnie powidziec ile trzeba na poczatek zainwestowac aby rozpoczac swoja dzialalnosc. Dodam ze mialabym w domu dosc spore pomieszczenie przeznaczone do tego celu, rowniez auto by dojezdzac do klientek. Myslalm o manicure, pedicur i tipsy na poczatek chyba tylko zelowe.



Kurs na ktory sie zapisalam kosztuje 850zl, mam juz tez pare osob ktore chca sie poswiecic dla dobra nauki, ale dobrze jest cwiczyc na obcych? Moze lepiej najpierw calej rodzinie “zrujnowac” paznokcie?? I jak dlugo sie dochodzi do w miare dobrej jakosci??



Nie ukrywam ze sie troche boje…





Mam nadzieje ze nie jestem zbyt ciekawska J
Monika_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 14:19   #2
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Ile na start u progu...

Ja narazie traktuje malowanie paznokci jako hobby ale nie ukrywam ze mialam zadac takie same pytanie wiec dolanczam sie i jest nas dwie
Ja robie tak z malowaniem paznokci:
moja mama ma biuro w ktorym pracuje 90% kobietek wiec biore wszystkie moje lakiery i inne rzeczy do paznokci, przychodze do niej do biura zaraz po zamknieciu maluje wszystkim pracowniczkom paznokcie, oczywiscie gratis w ramach praktyki ale zawsze zawsze cos mi wrzuca do kieszonki i mowia ze to na nowy lakier wiec i mi i im sie ten system podoba
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 16:27   #3
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Ile na start u progu...

Dziewuszki granice kosztów jakie trzeba poniesć są dosyć chwiejne i zależą od wielu czynników.O ile dobrze sobie przypominam u mnie zamknęło się to w okolicach... 2700 tys. Przy czym zaznaczam ,ze pracuje w domku wiec odpadło wyposażenie gabinetu. Ale jesli chcecie zając się tym na poważnie i być dobre w tym co robicie to na poczatek trzeba troche wydac. Najwazniejsze - kurs( tu koszta sa bardzo rozne-niech bedzie 850 zł), materiały ( dobrej jakosci,do metody zelowej..drugie tyle i w górę), lakiery ( na poczatek nie duzo - ok 100zł);jakies ozdobki na poczatek i do ćwiczeń ( 50zł);biureczko, lampa bezcieniowa(od 200 wzwyż), ja kupilam od razu airbrusha ( 650 zł) ale mozna się bez niego obejsc. Oczywiscie zawsze można upolować jakąs promocję, na czymś zaoszczedzic czy odłożyc zakup na przyszly miesiąc - no ale predzej czy pozniej trzeba bedzie brakujący element dokupić!

Co do prób..ja ćwiczyłam na rodzinie a ,ze szło mi calkiem niezle dosc szybko przerzucilam sie na bliższe kolezanki, ich kolezanki...i tak poszlo! Ale nie zaczynalabym od razu od obcych osob..po pierwsze troche bym sie bala ,ze zrobie im krzywde a po drugie..jakos tak glupio sie pozniej tlumaczyc gdyby cos nie wygladalo w 100% tak jak powinno!

Ale trzymam za Was kciuki!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:26   #4
Monika_100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 81
GG do Monika_100
Dot.: Ile na start u progu...

dzieki, troche mnie podlamalas... drogo troche a jeszcze w dodatku musze sie tyle nauczyc, coz to jest lampa bezcieniowa? tzn co to jest potrafie sobie wyobrazic, ale jak to dziala i czy jest drogie?? Potrzebuje ja zaraz na poczatku?? I jeszcze, jakiej szerokosci powinno byc biurko? Bo czytalam tu gdzies ktos pisal ze stolik w najwezszym miejscu ma 30 cm... jakby ktos byl taki milutki i mi pomogl?
Monika_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 20:02   #5
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Ile na start u progu...

Ja sie spodziewalam ze to tyle bedzie kosztowa, ale wiem ze to mi sie zwroci po kilku latach (patrzac w przyszlosc) Po za tym bede robic to co lubie, bo malowanie pazurkow to moje hobby!
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 20:29   #6
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Ile na start u progu...

Nie musisz odrazu miec lampy bezcieniowej przy normalnej też da sie pracowac, ja postawiłabym na pierwszym miejscu pochłaniacz pyłu (200-500zł)a nie lampę bezcieniową. Własne zdrowie jest najważniejsze. Nie wiem co masz w programie kursu. Na start tańszy jest akryl bo odchodzi lampa.
Jesli dom to i własna działalność gospodarcza.
Na poczatek jednak proponuje tak odrazu sie nie nastawiać, że w środe skończysz kurs a w czwartek otworzysz salon. Po kursie samemu też trzeba ćwiczyć. Mam nadzieję, że kurs wybrałaś dobrej jakości.

Pozdrawiam
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 07:09   #7
Monika_100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 81
GG do Monika_100
Dot.: Ile na start u progu...

dzieki butterflynails, nie wiem czy ten kurs jest dobrej jakosci... probowalam sie tutaj wypytac czy ktos cos wie, ale niestety nikt go nie zna: Select w Warszawie. Do prawdziwego startu mam jeszcze prawie 1,5 roku bo wtedy zamykaja moja firme(Lego), a ze ksiegowosc nigdy nie byla moja pasja, za to kosmetyka zawsze, wiec postanowilam cos zmienic. W akrylach nie cierpie tego zapachu, ale na razie nakladam je samej sobie, i tylko sobie miedzy innymi po to zeby nie zrobic nikomu krzywdy

ja naprawde koncze kurs w srode
Monika_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-24, 09:12   #8
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Ile na start u progu...

http://www.fryzjer.info/modules.php?...artid=2&page=1
O ile się nie pomyliłam - link do Ustawy - jeżeli są jakieś zmiany to poprawcie

A co do startu hmm ja jeszcze pracuję w domu , trzeba naprawdę ogromu pieniędzy tutaj w Belgii żeby cokolwiek zacząć - myślę o wspólniczce - bo samej jest naprawdę ciężko.

A Tobie życzę powodzonka !!! Ja ćwiczyłam na obcych , informowałam ich o tym, że jeszcze nabieram wprawy, robiłam za darmo - i dlatego pewnie miałam tyle chętnych - no bo to jak rodzince tez robiłabym za darmo
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.