Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;)))) - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-10, 11:51   #1111
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość

Ps. a ja dzis zaczelam 8 tc
ja jutro 16 tc
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 12:04   #1112
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez KaSiaEG Pokaż wiadomość
witajcie mamusie oraz nowe mamusie , które dołączyły gratulacje
niebyło mnie 3 dni bo wyladowałam w szpitalu miałam straszne bóle żołądka,
Super, ze juz wszystko w porządku

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
becia gratuluje super ze wszystko dobrze.. pokaz nam zdjątko

a moze on wazy 51,4 g?? z reszta to nie takie wazne wazne ze zdrowe
bardzo możliwe bo kurcze jesli nie to wyjdzie, że Pudziana urodze

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość

antysuj moim zdaniem 14 tydzień to za wczesnie na okreslenie płci


obejrzalam autko... takie chce ale nie te konkretnie chyba bylo walnięte bo nie wszystko pasiło..

na maks gorąco u mnie dziś..
U nas lekarz na nast wizycie spróbuje podpatrzeć płec może ... bedzie to 18 tydzień. A może poczuje juz jakies ruchy do tego czasu ??

U nas tez gorąco jak nie wiem i super jest Jutro wypad na plażę pobyczę sie na trawie trochę
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 12:57   #1113
"Magdalena"
Rozeznanie
 
Avatar "Magdalena"
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 661
GG do "Magdalena"
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez poisone Pokaż wiadomość
Magdalena nie chcę nic zapeszać, ale wczoraj i dziś jest mi dobrze, tylko chwiliwo męczą mnie mdłości. Mam nadzieję, że tak już pozostanie i będzie już tylko lepiej. Chyba wyeliminowanie mięsa pomogło. Jak wrócę do normalności to oczywiście skuszę się na kebaba . Ale to za jakiś czas. Pozdrawiam

Blleee kiedys widzialam program z czego jest to mieso na kebaba i jak to robia, ja juz tego wiecj do ust nie wloze ale tobie oczywiscie zycze smacznego

Dziewczyny,albo moj eksperyment sie sprawdzil albo to zbieg okolicznosci, a mianowicie od 5 tc bralam utrogestan (czyli progesteron ktory utrzymuje ciaze i pomaga w zagniezdzeniu zarodka), wyczytalam ze takie silne wymioty jak mialam sa spowodowane zaburzeniem hormonalnym w organizmie, a i jak ja lykac mialam to na sama mysl robilo mi sie niedobrze, doktorek kazal je jeszcze brac do wtorku (bedzie USG) ale ja od wczoraj juz ich niebiore i powiem ze czuje sie o wiele lepiej, sily powracaja wymioty byly tylko rano, moze ja juz mialam tego progesteronu za duzo pewnie tez ja jakis swoj tez produkuje, gryzie mnie tylko to czy dobrze zrobilam, chyba maluszek juz sie tam przez 5 tygodni brania tych tabletek dobrze sie zagniezdzil , dzis jest 10t i 3d ciazy
__________________
"Magdalena" jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 13:33   #1114
ania2888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

u nas dzisiaj upal nie do wytrzymania a ja nagotowala sobie kociolek bigosiku z młodej kapustki i nie mogę się teraz ruszyć

Magdalena ja brałam od początku luteinę i mój gin powiedział,że jak nie będzie niepokojących objawów to mam odstawić nie biore już od połowy tygodnia i wszystko jest ok.( mam nadzieję)
ania2888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 13:36   #1115
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

hej. a oto ja i mój brzusio w 11t.c.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5060664.JPG (114,1 KB, 73 załadowań)
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 13:57   #1116
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

dzięki za wsparcie, ja właśnie zjadłam 3 spore pyzy z mięsem roboty mojej kochanej babci specjalnie dla mnie zrobiła i przywiozła , pychota po prostu, były bardzo delikatne więc mam nadzieję, że nie zaszkodza mi na żołądek. a co do leczenia to w domku tylko mi wolno brac zwykły ranigast jak mnie będzie znowu bolało, ale niestety jak nieprzejdzie to znów mnie czeka szpital ale mam nadzieje, że tak sie nie stanie i niebędę tego musiała znowu przezywać, bo strasznie nie cierpie szpitali
a wogóle dzis zauważyłam , że juz mi sie zrobiła ta ciemna linia od pepka do spojenia łonowego, nawet niewiem kiedy mi się to zrobiło a brzucho juz spory mam, wg wczorajszego USG wyszło juz ponad 15 tygodni, a dzisiaj czułam cos w brzuchu jakby mi tam jakis motylek trzepał skrzydełkami ale to chyba niemożliwe jeszcze zebym poczuła tak wczesnie ruchy?
pozdrawiam i miłego popołudnia życze
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 14:00   #1117
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez anbar77 Pokaż wiadomość
Wzasadzie to wygląda jak zwykłe badanie usg tylko 3D(własciwie 4 D),bo czwarty wymiar to dźwięk,podczas dadania lekarz określa wszystkie parametry odnośnie ryzyka wystąpienia wad genetycznych płodu m.innymi przezierność karkową,wielkość serca ,mózgu ,żoładka,obraz kręgosłupa i kości nosowej jeżeli byłoby coś nie tak to wykonuje badanie inwazyjne,czyli przez pobranie igłą przez brzuch płynu owodniowego do badania laboratoryjnego,ale tylko w uzasadnionych przypadkach bo wtedy jest duże ryzyko poronienia...
dzięki bardzo za wyjaśnienie

a u nas od rana było ładnie i słonecznie dzięki czemu wreszcie wysprzątałam balkon, ale teraz słonko gdzieś sobie poszło, a mnie zaczęło łupać w krzyżu tak więc chyba dalsze sprzątanie odłożę na inny dzień

trzymajcie za mnie kciuki żebym się jutro dobrze czuła, bo chcę jechać do wrocka na jakieś zakupki ubraniowe. odkąd jestem w ciąży w ogóle nie mam ochoty chodzić po sklepach, a już muszę bo będę chodziła w koszulkach TŻ
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 16:00   #1118
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Witajcie u mnie dzis przepiekna pogoda. Rano bylam na 2 godz spacerze i teraz niedlugo wybieram sie chyba na nastepny bo juz nie moge w domu wysiedziec
Po ugotowaniu obiadu (miala byc botwinka, a wyszedl prawie ze barszcz ukrainski tylko bez fasoli) i najedzenieu sie trzeba rozprostowac kosci
Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Aż wstyd się przyznać, ale jak wróciłam do domku to tak mi się chciało tych rogalików, że poszłam do sklepu i kupiłam gotowe ciasto francuskie.
Ale i tak były bardzo dobre ( z nadzieniem różanym). Musiałam zaprosić siostrę z TZ, żeby je zjedli (ja po 2 wymiękłam - a zrobiłam 24 szt). Jutro mężusiowi też zrobię z gotowego ciasta

Dzisiaj mi strasznie brzuszek wywaliło , zobaczymy czy tak juz zostanie

A mi wychodzi synek
hehe to ja tez takie sobie upieke, ale chyba w nastepny weekend dopiero

Cytat:
Napisane przez anbar77 Pokaż wiadomość
Cześć mamuśki! Ja dzisiaj też walczyłam z potwornym leniem,ale to pewnie wina pogody - cały dzień zanosiło się na burzę,której i tak nie było...
niobe7-ja dosyć późno zdecydowałam się na te badania prenatalne i ciężko było o termin,a mogę je zrobić tylko do13 maja,zadzwoniłam do kliniki w której te badania robią dopiero tydzień temu we wtorek i usłyszałam,że brak wolnego terminu,ale w ciągu dnia ktoś może zrezygnować i kazali mi dzwonić co godzinę no i tak dzwoniłam,dopiero po chyba siódmym telefonie usłyszałam,że jest wolny termin na jutro...
Teraz nie mogę spać bo martwię się,czy z dzidzią będzie wszystko ok...
Pewnei jzu jestes po badaniach Nie wiem po jakim czasie sa wyniki ale trzymam kciuki zeby wszytsko bylo dobrze. Musze zadzownic w poniedzialek i zobaczyc jak z terminami, jak jakis bedzie to moze sie zdecyduje na te badania, a jak nie to trudno...

Petitka4, Madzik1000 - gratuluje

siobhan1 - moj ginekolog mowil ze na ostry bol gardla bioparox do psikania moze byc. Ale to jest chyba z antybiotykiem, wiec wydaje mi sie ze na recepte.

Cytat:
Napisane przez becia_leszno Pokaż wiadomość
też nie piłam tego przecież ... ale sam smak w ustach powodował ... fajnie masz że nei wymiotowałaś ehhhhh ale ja już nie pamietam co to wymioty tez
a ja nadal jak myje zeby za dlugo to potrafie zwymiotowac, nie wiem czy to wogole mi przejdzie

No i gratuluje duzej i zdrowej Dzidzi Ciekawe ile ma moja teraz

KaSiaEg - wracaj do zdrowia

A oto moj brzusio w 14 tc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzuch 14 tc.jpg (28,5 KB, 50 załadowań)
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 16:14   #1119
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

dziewczyny świetne brzuszki ale bedziemy sie smiac ze byly takie male za jakies 2-3 miesiące..


Cytat:
Napisane przez KaSiaEG Pokaż wiadomość
dzięki za wsparcie, ja właśnie zjadłam 3 spore pyzy z mięsem roboty mojej kochanej babci specjalnie dla mnie zrobiła i przywiozła , pychota po prostu, były bardzo delikatne więc mam nadzieję, że nie zaszkodza mi na żołądek. a co do leczenia to w domku tylko mi wolno brac zwykły ranigast jak mnie będzie znowu bolało, ale niestety jak nieprzejdzie to znów mnie czeka szpital ale mam nadzieje, że tak sie nie stanie i niebędę tego musiała znowu przezywać, bo strasznie nie cierpie szpitali
a wogóle dzis zauważyłam , że juz mi sie zrobiła ta ciemna linia od pepka do spojenia łonowego, nawet niewiem kiedy mi się to zrobiło a brzucho juz spory mam, wg wczorajszego USG wyszło juz ponad 15 tygodni, a dzisiaj czułam cos w brzuchu jakby mi tam jakis motylek trzepał skrzydełkami ale to chyba niemożliwe jeszcze zebym poczuła tak wczesnie ruchy?
pozdrawiam i miłego popołudnia życze
ja czasem tez miewam motylkki.. zwlaszcza wieczzorkiem...

wracając do płci.. podobno chłopaka wczesniej mozna zlokalizować wie c w 16 tyg masz szanse ja mam wizyte za tydzien w pon ale wtedy chyba nie bedzie usg.. choć bym chciala.. ale moj gin nie lubi robic czeciej niz trzeba bo mowi ze dziecko tego nie lubi - dlaniego to wrazenie jak dla nas odglos lądującego samolotu
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 18:00   #1120
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Piekne brzucholki się pojawiaja A oto zawartośc mojego bebna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg usg-09.05.jpg (109,5 KB, 51 załadowań)
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 08:07   #1121
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez becia_leszno Pokaż wiadomość
Piekne brzucholki się pojawiaja A oto zawartośc mojego bebna
zawartość jak i beben fajowa
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-11, 09:27   #1122
lagowianka
Zakorzenienie
 
Avatar lagowianka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12 439
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak kichne, to bardzo bli mnie brzuszek, po prawej lub lewej stronie, jakby w pachwinie. Powiedzcie mi, ze to wiezadla lub miesnie i mam sie nie martwic......
Kurka na wacie, co ze mna jest....
też tak mam i teraz jak kicham to zginam sie w pół zeby nie naiągać mięśni i wtedy mnie nic nie boli
lagowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 09:30   #1123
KaSiaEG
Raczkowanie
 
Avatar KaSiaEG
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 382
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

piękne maleństwo becia, ja na badaniu USG w środe BPD miałam, 2,48 a juz w piatek 2.8 ale to sie szybko zmienia
niobe7 dziekuje i gratulacje brzuszka
pozdrawiam
__________________
GŁOSIKI NA KACPERKA :

http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/9...b609505b1af6d9
KaSiaEG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 09:57   #1124
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez KaSiaEG Pokaż wiadomość
piękne maleństwo becia, ja na badaniu USG w środe BPD miałam, 2,48 a juz w piatek 2.8 ale to sie szybko zmienia
dokladnie ... rosną maluszki - a w tym przypadku (BPD) ich glówki jak szalone
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 11:21   #1125
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Witam wszytskie Mamusie w piękny cieplutki dzionek

Gratuluje ślicznych brzuszków))) i chyba coraz lepszego samopoczucia (co spojrzę na wątek to nowe przepisy kulinarne hihihi już widać, że mdłości się kończą

Dziewczyny mam do Was pytanie jak to jest z wyjazdami za granicę w ciąży. Pytam bo mamy wykupiony wyjażd na początku lipca do Grecji a właściwie wpłaconą zaliczkę i już niedługo będzie trzeba podjąć ostateczną decyzję. Z jednej strony bardzo bym chciała jechać (tym bardziej, że jak się pojawi dzidzia to tak szybko nie pojedziemy) a z drugiej bardzo się boję. Na początku ciąży leżałam w domku na zwolnieniu i brałam duphaston bo lekarz stwierdził ciążę zagrożoną. Teraz byłam na USG i powiedział, że jest ok. Jutro jeszcze mam wizytę u mojej gin. i ona chyba musi zadecydować. Ale powiedzcie jak to jest np. z opalaniem, z chodzeniem na plażę (będę wtedy w 5 miesiącu ciąży), czy potrzebne jest jakieś dodatkowe ubezpieczenie na takim wyjeździe? Co Wy o tym myślicie? boję się, że lekarz powie, że mogę jechać ale na właśne ryzyko((((((

Przepraszam, że tak sie rozpisałam, ale trochę się tym martwię
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 11:38   #1126
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Witam wszytskie Mamusie w piękny cieplutki dzionek

Gratuluje ślicznych brzuszków))) i chyba coraz lepszego samopoczucia (co spojrzę na wątek to nowe przepisy kulinarne hihihi już widać, że mdłości się kończą

Dziewczyny mam do Was pytanie jak to jest z wyjazdami za granicę w ciąży. Pytam bo mamy wykupiony wyjażd na początku lipca do Grecji a właściwie wpłaconą zaliczkę i już niedługo będzie trzeba podjąć ostateczną decyzję. Z jednej strony bardzo bym chciała jechać (tym bardziej, że jak się pojawi dzidzia to tak szybko nie pojedziemy) a z drugiej bardzo się boję. Na początku ciąży leżałam w domku na zwolnieniu i brałam duphaston bo lekarz stwierdził ciążę zagrożoną. Teraz byłam na USG i powiedział, że jest ok. Jutro jeszcze mam wizytę u mojej gin. i ona chyba musi zadecydować. Ale powiedzcie jak to jest np. z opalaniem, z chodzeniem na plażę (będę wtedy w 5 miesiącu ciąży), czy potrzebne jest jakieś dodatkowe ubezpieczenie na takim wyjeździe? Co Wy o tym myślicie? boję się, że lekarz powie, że mogę jechać ale na właśne ryzyko((((((

Przepraszam, że tak sie rozpisałam, ale trochę się tym martwię
Twoja gin najlepiej Ci powie co mozesz robic a czego nie Nie martw sie na zapas
Ale z tego co ja wiem to opalac sie za bardzo nie mozna, bo moga powychodzic przebarwienia. Skoro nie mozna brac goracych kapieli to tym bardziej sie opalac, bo to rozszerza naczynia krwionosne i moze spowodowac jakies klopoty. No a poza tym na pewno jak juz bedziemy mialy brzuszek to takie siedzenie na sloncu nie bedzie po prostu dla nas przyjemne
Na pewno jak sie troche przyrumienisz spacerujac to nie powinno to zaszkodzic, ale lezenie plackiem przez dlugi czas moze byc niezdrowe.
My moze pojedziemy nad nasze morze, wiec planuje sobie kupic jakis krem ochronny z wiekszym filtrem niz normalnie, bo raczej mam sklonnosc do przebarwien, troche bede na plazy, troche gdzies w cieniu, troche pospaceruje, ale najwazniejsze ze odpoczne
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 12:25   #1127
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość
Twoja gin najlepiej Ci powie co mozesz robic a czego nie Nie martw sie na zapas
Ale z tego co ja wiem to opalac sie za bardzo nie mozna, bo moga powychodzic przebarwienia. Skoro nie mozna brac goracych kapieli to tym bardziej sie opalac, bo to rozszerza naczynia krwionosne i moze spowodowac jakies klopoty. No a poza tym na pewno jak juz bedziemy mialy brzuszek to takie siedzenie na sloncu nie bedzie po prostu dla nas przyjemne
Na pewno jak sie troche przyrumienisz spacerujac to nie powinno to zaszkodzic, ale lezenie plackiem przez dlugi czas moze byc niezdrowe.
My moze pojedziemy nad nasze morze, wiec planuje sobie kupic jakis krem ochronny z wiekszym filtrem niz normalnie, bo raczej mam sklonnosc do przebarwien, troche bede na plazy, troche gdzies w cieniu, troche pospaceruje, ale najwazniejsze ze odpoczne
Dzięki Niobe 7 za odpowiedź. No tak myślałam z tym opalaniem Do tej pory na wyjazdach zawsze rano plaża a potem jakieś spacerki a teraz trzeba będzie plaże sobie darować. No ale dzidzia jest najważniejsza! A wysokie filtry to podstawa. Ja zresztą od jakiegoś czasu stałam się filtromaniaczką (choć baaardzo lubię się opalać)). Tylko w ciąży podobno można używać albo tylko filtrów mieneralnych albo tych z koncernu L'oreal np. La roche posay (tak piszą dziewczyny na biochemii). No nic mam nadzieję, że nasze urlopy -zresztą wszystkich przyszłych Mamuś- będą udane
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 12:55   #1128
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Madziar5 wtrącę się (jestem z wątku wrześniowo-październikowego), ponieważ miałam taki sam dylemat jak Ty
21 maja lecę do Turcji. na początku też brałam duphaston, byłam w szpitalu na obserwacji, ale teraz jest wszystko ok i lekarz nie widział żadnych przeciwskazań. oczywiście muszę na siebie uważać, ograniczać opalanie żeby nie przegrzewać organizmu, uważać na wodę (w Grecji z tym łatwiej) a tak to mój lekarz uważa, że ciąża to naturalny stan fizjologiczny i jeśli nic się nie dziej to przeciwskazań nie ma.
ja już się zaopatruję w kremy z wysokimi filtrami, okulary, czapka na głowę itd...
bądź dobrej myśli
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 13:30   #1129
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
Madziar5 wtrącę się (jestem z wątku wrześniowo-październikowego), ponieważ miałam taki sam dylemat jak Ty
21 maja lecę do Turcji. na początku też brałam duphaston, byłam w szpitalu na obserwacji, ale teraz jest wszystko ok i lekarz nie widział żadnych przeciwskazań. oczywiście muszę na siebie uważać, ograniczać opalanie żeby nie przegrzewać organizmu, uważać na wodę (w Grecji z tym łatwiej) a tak to mój lekarz uważa, że ciąża to naturalny stan fizjologiczny i jeśli nic się nie dziej to przeciwskazań nie ma.
ja już się zaopatruję w kremy z wysokimi filtrami, okulary, czapka na głowę itd...
bądź dobrej myśli
Dziękuję za odpowiedź. Poprawiłaś mi humor Mam nadzieję, że moja gin. też powie, że nie ma przeciwskazań Życzę Ci super odpoczynku i oczywiście żeby wszystko było w jak najlepszym porządku.

Aha a jak to jest z ubezpieczeniem? jakies dodatkowe z racji "odmiennego stanu"? Kurczę ta ciąża sprawia, że mam miliony wątpliwości w róznych sprawach hihihi
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-11, 14:19   #1130
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Witam wszytskie Mamusie w piękny cieplutki dzionek

Gratuluje ślicznych brzuszków))) i chyba coraz lepszego samopoczucia (co spojrzę na wątek to nowe przepisy kulinarne hihihi już widać, że mdłości się kończą

Dziewczyny mam do Was pytanie jak to jest z wyjazdami za granicę w ciąży. Pytam bo mamy wykupiony wyjażd na początku lipca do Grecji a właściwie wpłaconą zaliczkę i już niedługo będzie trzeba podjąć ostateczną decyzję. Z jednej strony bardzo bym chciała jechać (tym bardziej, że jak się pojawi dzidzia to tak szybko nie pojedziemy) a z drugiej bardzo się boję. Na początku ciąży leżałam w domku na zwolnieniu i brałam duphaston bo lekarz stwierdził ciążę zagrożoną. Teraz byłam na USG i powiedział, że jest ok. Jutro jeszcze mam wizytę u mojej gin. i ona chyba musi zadecydować. Ale powiedzcie jak to jest np. z opalaniem, z chodzeniem na plażę (będę wtedy w 5 miesiącu ciąży), czy potrzebne jest jakieś dodatkowe ubezpieczenie na takim wyjeździe? Co Wy o tym myślicie? boję się, że lekarz powie, że mogę jechać ale na właśne ryzyko((((((

Przepraszam, że tak sie rozpisałam, ale trochę się tym martwię

tez sie zastanawialam nad takim wyjazdem bo boję się upałow.. opalać się nie można właśnie dlatego by nie przegrzac organizmu a w lipcu upaly w grecji, turcji, wloszech czy hiszpani są przeogromne... nawet po prawie 40 st w cieniu..

to na pewno dla nas teraz nie jest dobre...

a jechac po to by caly dzien spedzic w klimatyzowanym hotelu mija sięz celem

ja rozwazam wyjazd teraz do końca maja najpóźniej ale chyba nie dam rady ze wzgl na pracę mojego męża..

trudno postaram sie o jakiś krótszy wyjazd.. w polsce. a za rok wiosną wybiore się gdzies z dzidzia może...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 14:54   #1131
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
tez sie zastanawialam nad takim wyjazdem bo boję się upałow.. opalać się nie można właśnie dlatego by nie przegrzac organizmu a w lipcu upaly w grecji, turcji, wloszech czy hiszpani są przeogromne... nawet po prawie 40 st w cieniu..

to na pewno dla nas teraz nie jest dobre...

a jechac po to by caly dzien spedzic w klimatyzowanym hotelu mija sięz celem

ja rozwazam wyjazd teraz do końca maja najpóźniej ale chyba nie dam rady ze wzgl na pracę mojego męża..

trudno postaram sie o jakiś krótszy wyjazd.. w polsce. a za rok wiosną wybiore się gdzies z dzidzia może...
Scorpioniec zgadzam się z Tobą. Cóż jeśli chodzi o wyjazdy to też ze względu na prace męża możemy jechać tylko w okresie wakacyjnym((( czyli właściwie wszędzie za granicą jest wtedy gorąco, nad naszym morzem z kolei pogoda może być w kratkę a wydaje się właściwie te same pieniądze. No nic pozostaje albo siedzieć w cieniu pod parasolem albo w wodzie tak myślę też o jakiś spacerach brzegiem morza.
Ehh trudne to wszystko))
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 15:03   #1132
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Scorpioniec zgadzam się z Tobą. Cóż jeśli chodzi o wyjazdy to też ze względu na prace męża możemy jechać tylko w okresie wakacyjnym((( czyli właściwie wszędzie za granicą jest wtedy gorąco, nad naszym morzem z kolei pogoda może być w kratkę a wydaje się właściwie te same pieniądze. No nic pozostaje albo siedzieć w cieniu pod parasolem albo w wodzie tak myślę też o jakiś spacerach brzegiem morza.
Ehh trudne to wszystko))

ja bylam w tamtym roku w drugiej polowie sierpnia na sycyli.. i wiem ze teraz na takie temperatury nie chce sie wystawiac, czy cien czy nie wszedzie bylo masakrycznie gorąco (naogół lubie cipelko ale w dziecka nie bede narażać)

trudno dzidzia najwazniejsza... ja chyba zdecyduje się na polskie morze.. ta pogoda w kratke moze tym razem okazac się zaleta bo bedzie mi dane się ochlodzić

juz pogodzilam się z tym ze w tym roku sie nie poopalam
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 15:12   #1133
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ja bylam w tamtym roku w drugiej polowie sierpnia na sycyli.. i wiem ze teraz na takie temperatury nie chce sie wystawiac, czy cien czy nie wszedzie bylo masakrycznie gorąco (naogół lubie cipelko ale w dziecka nie bede narażać)

trudno dzidzia najwazniejsza... ja chyba zdecyduje się na polskie morze.. ta pogoda w kratke moze tym razem okazac się zaleta bo bedzie mi dane się ochlodzić

juz pogodzilam się z tym ze w tym roku sie nie poopalam
To prawda z tymi temperaurami. Ja w ogóle jestem "ciepłolubna" i nie przeszkadzają mi upały ale powiem szczerze, ze odkąd jestem w ciąży to jakoś tak mi za gorąco na słoneczku. Chyba nasze organizmy same wiedzą co dla nich najlepsze Zresztą tak jak piszesz dzidzia jest teraz najważniejsza. Jeszcze zobaczę co powie gin.
Najgorsze jest to że nie za bardzo mamy inna opcję wyjazdu, bo na dodatek mamy jeszcze sporego niezsocjalizowanego pieska, który jak jest z nami na jakims wyjeździe to wydaje mu się, że plaża i np. jezioro jest tylko jego teraz na ten wyjazd uprosiliśmy znajomych, żeby z nim zostali. Do tej pory nie odważyliśmy się z nim jechać np. nad morze do jakiejś kwatery, raczej były to wyjazdy na działkę do rodzinki.
No ale nic "męską" decyzję trzeba będzie podjąć i już
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 15:15   #1134
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

madziar5 to moze spotkamy się nad starym dobrym bałtykiem.. kto wie..

poznamy sie podobnej wielkości brzuszkach hihi
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 15:27   #1135
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
madziar5 to moze spotkamy się nad starym dobrym bałtykiem.. kto wie..

poznamy sie podobnej wielkości brzuszkach hihi
Ano wszystko jest możliwe
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 19:50   #1136
"Magdalena"
Rozeznanie
 
Avatar "Magdalena"
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 661
GG do "Magdalena"
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Dziewczyny ja juz niewiem co mam robic, moje wymioty ciagle sa, a jakby jeszcze tego bylo malo to dzis zemdlalam w kosciele a byl prawie pusty i wcale tak duszno niebylo , dobrze ze mnie moj tz przytrzymal i niewyladowalam cala pod lawka , uderzylam sie tylko w ramie i ten boj mnie ocucil, strasznie sie boja czy moja kruszynka ma sie czym zywic, dobrze ze we wtorek mam wizyte tylko czy ja wytrzymam
__________________
"Magdalena" jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 20:03   #1137
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez "Magdalena" Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja juz niewiem co mam robic, moje wymioty ciagle sa, a jakby jeszcze tego bylo malo to dzis zemdlalam w kosciele a byl prawie pusty i wcale tak duszno niebylo , dobrze ze mnie moj tz przytrzymal i niewyladowalam cala pod lawka , uderzylam sie tylko w ramie i ten boj mnie ocucil, strasznie sie boja czy moja kruszynka ma sie czym zywic, dobrze ze we wtorek mam wizyte tylko czy ja wytrzymam
dobrze ze masz wizytę we wtorek , lekarz napewno coś poradzi...

ale jezeli czujesz sie bardzo slaba to idz do lekarza wcześniej albo nawet na pogotowie..

w ciazy najwazniejsze sa odczucia i przczucia twoje.. i rzaden lekarz napewno ich nie zlekceważy...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 20:11   #1138
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez "Magdalena" Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja juz niewiem co mam robic, moje wymioty ciagle sa, a jakby jeszcze tego bylo malo to dzis zemdlalam w kosciele a byl prawie pusty i wcale tak duszno niebylo , dobrze ze mnie moj tz przytrzymal i niewyladowalam cala pod lawka , uderzylam sie tylko w ramie i ten boj mnie ocucil, strasznie sie boja czy moja kruszynka ma sie czym zywic, dobrze ze we wtorek mam wizyte tylko czy ja wytrzymam
Kochana,nie przejmuj sie,niektore mamusie tak maja,moja przyjaciolka tez na poczatku ciazy tak miala,a teraz je za dwoje i czuje sie dobrze.A omdlenia to stan normalny,ja tez je mialam tylko bez utraty przytomnosci tylko czulam ze zaraz fikne.Ale powiedz\to wszystko lekarzowi,bo on powinien wiedziec o tym.
NIby to normalne na poczatku ciazy,ale dbaj o siebie i fasolinke,nie przemeczaj sie,a jak czujesz sie zle to zostan w domku.Aha i pij duzo plynow,najlepiej wody albo sokow,bez konserwantow.Najwazniejsz e zebys pila duzo,a jedzonko samo przyjdzie,najlepiej jedz malutko,np.sucharki,biszk opty z jourcikiem,takie leciutkie rzeczy.
zobaczysz wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka
lisey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 22:20   #1139
agi_kn
Rozeznanie
 
Avatar agi_kn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin/ Londyn
Wiadomości: 921
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość
Twoja gin najlepiej Ci powie co mozesz robic a czego nie Nie martw sie na zapas
Ale z tego co ja wiem to opalac sie za bardzo nie mozna, bo moga powychodzic przebarwienia. Skoro nie mozna brac goracych kapieli to tym bardziej sie opalac, bo to rozszerza naczynia krwionosne i moze spowodowac jakies klopoty. No a poza tym na pewno jak juz bedziemy mialy brzuszek to takie siedzenie na sloncu nie bedzie po prostu dla nas przyjemne
Na pewno jak sie troche przyrumienisz spacerujac to nie powinno to zaszkodzic, ale lezenie plackiem przez dlugi czas moze byc niezdrowe.
My moze pojedziemy nad nasze morze, wiec planuje sobie kupic jakis krem ochronny z wiekszym filtrem niz normalnie, bo raczej mam sklonnosc do przebarwien, troche bede na plazy, troche gdzies w cieniu, troche pospaceruje, ale najwazniejsze ze odpoczne
jasne ze nie mozna wychodzic na slonce tzn opalac sie ani nie kąpac sie w gorącej wodzien np jacuziczy jak sie to tam pisze :P
Madziu fajny brzusio juz cos tam widac
Dziewczyny ja cala ciąze mialam wrazenie ze mi sie w glowie kreci czesto duszno mi sie robilo choc bylo zimno pamietajcie to inny stan, stan blogoslawiony
U nas na watku tez zgadywalysmy plec dzidzi ja np mialam ochote na pikantne rzeczy wczesniej objadalam się slodkim a w ciazy nie moglam na nie patrzec. Cala ciąze mialam wymioty i mega zgagi wszyscy mowili dziewczynka bedzie jak nic i te wyostrzenia sie twarzy i
__________________
od 20 października szczęśliwi rodzice Hubisia
http://www.suwaczek.pl/users/myitems...a6a73a6c3b.png
agi_kn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 22:24   #1140
agi_kn
Rozeznanie
 
Avatar agi_kn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin/ Londyn
Wiadomości: 921
Dot.: Mamusie listopadowo-grudniowe 2008 ;))))

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość
Twoja gin najlepiej Ci powie co mozesz robic a czego nie Nie martw sie na zapas
Ale z tego co ja wiem to opalac sie za bardzo nie mozna, bo moga powychodzic przebarwienia. Skoro nie mozna brac goracych kapieli to tym bardziej sie opalac, bo to rozszerza naczynia krwionosne i moze spowodowac jakies klopoty. No a poza tym na pewno jak juz bedziemy mialy brzuszek to takie siedzenie na sloncu nie bedzie po prostu dla nas przyjemne
Na pewno jak sie troche przyrumienisz spacerujac to nie powinno to zaszkodzic, ale lezenie plackiem przez dlugi czas moze byc niezdrowe.
My moze pojedziemy nad nasze morze, wiec planuje sobie kupic jakis krem ochronny z wiekszym filtrem niz normalnie, bo raczej mam sklonnosc do przebarwien, troche bede na plazy, troche gdzies w cieniu, troche pospaceruje, ale najwazniejsze ze odpoczne
jasne ze nie mozna wychodzic na slonce tzn opalac sie ani nie kąpac sie w gorącej wodzien np jacuziczy jak sie to tam pisze :P
Madziu fajny brzusio juz cos tam widac
Dziewczyny ja cala ciąze mialam wrazenie ze mi sie w glowie kreci, czesto duszno mi sie robilo choc bylo zimno- pamietajcie to inny stan, stan blogoslawiony Nie chce straszyc ale zobaczycie jak bedzie latem w upaly-3majcie sie

U nas na watku tez zgadywalysmy plec dzidzi ja np mialam ochote na pikantne rzeczy wczesniej objadalam się slodkim a w ciazy nie moglam na nie patrzec. Cala ciąze mialam wymioty i mega zgagi wszyscy mowili dziewczynka bedzie jak nic i te wyostrzenia sie twarzy...... i bum urodzil się Hubercik

pozdrawiam
__________________
od 20 października szczęśliwi rodzice Hubisia
http://www.suwaczek.pl/users/myitems...a6a73a6c3b.png
agi_kn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.