Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-12, 08:23   #1561
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Kochane mam do Was pytanie, bo Wy specki jesteście, więc mam nadzieje, że któraś mi odpowie ten Seboradin Niger lotion http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...2&produkt=1576 wciera się czy psika tak jak np. mgiełke Radical? i czy faktycznie rosną nowe włoski po nim oraz szybciej? przepraszam, jeśli ten temat był wałkowany, ale nie mam juz teraz czasu czytać postów
Wciera sie go.Faktycznie po nim wlosy szybciej rosna ale jak sie stosuje cala serie Seboradin niger szampon+odzywka+lotion
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:28   #1562
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
Wciera sie go.Faktycznie po nim wlosy szybciej rosna ale jak sie stosuje cala serie Seboradin niger szampon+odzywka+lotion

Szampon regenerujący nie ma zbyt pochlebnych opini, chyba, że skusiłabym się do włosów przetłuszczających

A czy któraś wizażanka używa samego lotionu?
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:29   #1563
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Szampon regenerujący nie ma zbyt pochlebnych opini, chyba, że skusiłabym się do włosów przetłuszczających

A czy któraś wizażanka używa samego lotionu?
Ja uzywałam
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:30   #1564
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Kochane mam do Was pytanie, bo Wy specki jesteście, więc mam nadzieje, że któraś mi odpowie ten Seboradin Niger lotion http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...2&produkt=1576 wciera się czy psika tak jak np. mgiełke Radical? i czy faktycznie rosną nowe włoski po nim oraz szybciej? przepraszam, jeśli ten temat był wałkowany, ale nie mam juz teraz czasu czytać postów
ja sie chetnie wypowiem na ten temat powyzej pisalam ze mam po nim(po samym lotionie) baaardzo duzo antenek wlosow ktore wyrosly mi przez ponad miesiac jest ich naprawde duzo......dziala dziala ale czy szybciej wlosy rosna tego nie jestem w stanie zauwazyc...uzylam go zeby wlosy mi szybciej urosly a zamiast tego duzo nowych wyroslo i zdenerwowalam sie tym bo i tak mam grube wlosy i nie chce ich pogrubiac a szampony z tej serii wususzaja wlosy moim zdaniem mialam ale odstawilam szampon mimo ze bym do zniszczonych to i tak wysuszal..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:33   #1565
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
ja sie chetnie wypowiem na ten temat powyzej pisalam ze mam po nim baaardzo duzo antenek wlosow ktore wyrosly mi przez ponad miesiac jest ich naprawde duzo......dziala dziala ale czy szybciej wlosy rosna tego nie jestem w stanie zauwazyc...uzylam go zeby wlosy mi szybciej urosly a zamiast tego duzo nowych wyroslo i zdenerwowalam sie tym bo i tak mam grube wlosy i nie chce ich pogrubiac


jak potem będę miała czas, to przeszukam wątek ale używasz samego lotionu? ja chciałąbym powykańczać te szampony, które mam, więc nie chciałabym poprostu kolejnego do kolekcji kupować
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:36   #1566
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
jak potem będę miała czas, to przeszukam wątek ale używasz samego lotionu? ja chciałąbym powykańczać te szampony, które mam, więc nie chciałabym poprostu kolejnego do kolekcji kupować
tak uzywam samego lotionu a szamponu nie uzywam juz bo wysuszal wlosy a ze wzgledu ze lotion naklada sie na sama skore glowy to wlosow nie wysuszy...mam dokladnie ten z twojego linku
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:36   #1567
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
jak potem będę miała czas, to przeszukam wątek ale używasz samego lotionu? ja chciałąbym powykańczać te szampony, które mam, więc nie chciałabym poprostu kolejnego do kolekcji kupować
Tu masz jeszcze taki watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...tion+seboradin
Moze znajdziesz jakies ciekawe informacje
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 08:38   #1568
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
tak uzywam samego lotionu a szamponu nie uzywam juz bo wysuszal wlosy a ze wzgledu ze lotion naklada sie na sama skore glowy to wlosow nie wysuszy...mam dokladnie ten z twojego linku

ale jestem napalona na niego kupie go sobie, one są w aptece z tego co kojarze?narazie będę używała sam lotion, chce nowe włoski i żeby mi jeszcze podrosły do lipca, ponieważ ide na wesele dziękuje za odp


Weronika dziękuę za linka
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011


Edytowane przez domi7ks
Czas edycji: 2008-05-12 o 08:44 Powód: dopisek
domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 08:44   #1569
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Jest w aptece
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 10:25   #1570
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Nanatsusaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, śledzę ten cudowny wątek od jakiegoś czasu i widzę że znacie się na włosach, dzięki wam (albo i przez was ) zaczęłam mądrzej dbać o moje włosy. Mam do was takie pytanie, ostatnio na helfy pojawił się olejek tymiankowo-rozmarynowy i zastanawiałam się czy nie dałoby rady stworzyć coś takiego samemu,niestety nie wiem jak się zabrać za rozszyfrowanie składu i czy na mazidłach i biochemii wszystko dostanę. Dziękuję z góry : *
Rosmarinus offcinalis 1%,
thymus vulgaris 0,5%,
emblica offcinalis 0,5%,
eclipta alba 2%,
aegle marmelos 2%,
styrax benzoin 0,2%,
glycerin 2%,
W skład olejku wchodzi rozmaryn, tymianek, amla, eclipta alba, bilwa, gliceryna i
żywica z drzewa z rodziny styrax.
Nie sądzę, żeby wszystkie składniki były w Polsce dostępne - chociażby eclipta alba lub żywica styraxowa
Cytat:
Napisane przez kitay Pokaż wiadomość
jest juz po 22 wiec odwaze sie napisac iz przeprowadzono badania , w czasie ktorych okazalo sie ze sperma dziala bardzo korzystnie na cere wlosy ,samopoczucie itp, a badano kobiety stosujace antykoncepcje hormonalna oraz prezerwatywy i kazano sie tym 2 grupom zaminiac na przeciwstawne srodki antykoncepcji i kobiety od tabletek zauwazyly pogorszenie, a od prezerwatyw poprawe samopoczucia itp...
Samo nasienie tez jest bardzo zdrowe, ma bardzo duzo roznych pierwiastkow itp i jest tak kaloryczne ze w porcji ma tyle kcal co obiad ze schabowym,kapusta i zmieniaczkami.
Powiem więcej, oprócz właściwości odżywczych jest jeszcze właściwość... rozweselająca i odprężająca
Inozytol niekiedy uznawany jest za najlepszy środek o działaniu odprężającym, uwalniającym od napięcia i lęków, a także działaniu nasennym. Badania wskazują, że inozytol umożliwia równowagę miedzi i cynku w komórkach mózgu, co ma duże znaczenie dla systemu nerwowego. Zbyt duża ilość miedzi w komórkach mózgu może powodować rozdrażnienie, uciążliwe nerwice, agresywność, a nawet anomalie psychiczne. Obecność inozytolu koryguje tę nadwyżkę, a cynk równoważy niekorzystne działanie i przynosi odprężenie.

Nasienie zawiera naturalny inozytol [jeden ze składników sławnego Nisimu ]

Więcej informacji pod linkiem --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Inozytol
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 11:14   #1571
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
W skład olejku wchodzi rozmaryn, tymianek, amla, eclipta alba, bilwa, gliceryna i
żywica z drzewa z rodziny styrax.
Nie sądzę, żeby wszystkie składniki były w Polsce dostępne - chociażby eclipta alba lub żywica styraxowa
Eclipta alba to inaczej maka - jest w helfy, a styraks na allegro widuję.

Problem jedynie w tym, że podany przez Ciebie skład nie jest składem wg INCI i możemy jednynie domniemywać, że podane składniki występują tutaj w formie ekstraktów.

W sumie rzecz jest do zrobienia, nawet przy braku rzeczonych ekstraktów, ale dużo z tym babraniny i nie wiem, czy opłaci się skórka za wyprawę.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 11:16   #1572
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość

Powiem więcej, oprócz właściwości odżywczych jest jeszcze właściwość... rozweselająca i odprężająca
Inozytol niekiedy uznawany jest za najlepszy środek o działaniu odprężającym, uwalniającym od napięcia i lęków, a także działaniu nasennym. Badania wskazują, że inozytol umożliwia równowagę miedzi i cynku w komórkach mózgu, co ma duże znaczenie dla systemu nerwowego. Zbyt duża ilość miedzi w komórkach mózgu może powodować rozdrażnienie, uciążliwe nerwice, agresywność, a nawet anomalie psychiczne. Obecność inozytolu koryguje tę nadwyżkę, a cynk równoważy niekorzystne działanie i przynosi odprężenie.

Nasienie zawiera naturalny inozytol [jeden ze składników sławnego Nisimu ]

Więcej informacji pod linkiem --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Inozytol

Moj plan dbania o wlosy poszerza sie o kolejne podpunkty
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 11:20   #1573
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość

Moj plan dbania o wlosy poszerza sie o kolejne podpunkty
Znam smaczniejsze źródła
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 11:29   #1574
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Znam smaczniejsze źródła
Z tego co wiem Nisim naklada sie na skore glowy...
Podziel sie, zebym w akcie desperacji nie wprowadzila niesmacznego zartu w czyn
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 11:56   #1575
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
ja nie chce miec wiecej wlosow bo i tak mam grube i to zle wyglada jak zwiaze w kitke i zlapie je wszystkie do tylu a z przodu anteeeny...a im wiecej wlosow tym sa ciezsze a mi sie podobaja takie leciutkie...ehhh
Ehhh działanie lotionu polega na wzmocnieniu cebulek i szyszej produkcji "materiału" włosa- także możn się było spodziewać nowych włoków. Ja bym się cieszyła [co też zresztą robię jak widzę swoje natenki] myślę, że to nie jest problem- zawsze można sprawić żeby były bardziej posłuszne.
Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
haha! ulotnil sie!! po paru dobrych godzinach, ALE...
Dobrze wiedzieć
Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Szampon regenerujący nie ma zbyt pochlebnych opini, chyba, że skusiłabym się do włosów przetłuszczających

A czy któraś wizażanka używa samego lotionu?
Ja tam sobie szampon chwalę- wcale nie wysusza włosów- fajnie myje, włosy się słabiej przetłuszczają [w zasadzie mogłabym myć co 5 dni] nie wiem czy przyspiesza porot bo używam dopiero 0,5 miesiąca
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 14:41   #1576
kasiijja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 47
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Hej dziewczyny Przyznam się bez bicia, że nie przeczytałam tego wątku, ale mam zamiar zacząć. Mam bardzo nietypowy problem, a mianowicie miałam kiedyś farbowane włosy na kolor wiśniowy. Potem okazało się, że farba ta była z rozjaśniaczem i włosy po spłowieniu koloru zrobiły mi się blond (ciemny). Teraz farbę mam już ściętą (fryzjerka sprawdzała) i włosy są jednolitego koloru (brązowe) ale tylko przez krótki czas. Po około 2 tygodniach od ścięcia końcówki znów mam w kolorze ciemnego blondu!!!!!!!! Na dodatek po tygodniu od wizyty u fryzjera i podcięciu zniszczonych końcówek one dalej się rozdwajają Nie wiem już co mam robić, bo za każdym razem używam odżywki (przez rok profesjonalnej), a one w kółko jaśnieją i się masakrycznie rozdwajają!!!!!!!! Może któraś z was będzie wiedzieć o co chodzi, bo moja fryzjerka nie ma pojęcia. Aha zapomniałam dodać, że nie farbuje, nie prostuje, nie susze suszarką. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam
kasiijja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 15:18   #1577
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez kasiijja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Przyznam się bez bicia, że nie przeczytałam tego wątku, ale mam zamiar zacząć. Mam bardzo nietypowy problem, a mianowicie miałam kiedyś farbowane włosy na kolor wiśniowy. Potem okazało się, że farba ta była z rozjaśniaczem i włosy po spłowieniu koloru zrobiły mi się blond (ciemny). Teraz farbę mam już ściętą (fryzjerka sprawdzała) i włosy są jednolitego koloru (brązowe) ale tylko przez krótki czas. Po około 2 tygodniach od ścięcia końcówki znów mam w kolorze ciemnego blondu!!!!!!!! Na dodatek po tygodniu od wizyty u fryzjera i podcięciu zniszczonych końcówek one dalej się rozdwajają Nie wiem już co mam robić, bo za każdym razem używam odżywki (przez rok profesjonalnej), a one w kółko jaśnieją i się masakrycznie rozdwajają!!!!!!!! Może któraś z was będzie wiedzieć o co chodzi, bo moja fryzjerka nie ma pojęcia. Aha zapomniałam dodać, że nie farbuje, nie prostuje, nie susze suszarką. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam
Zapewne masz przesuszone włosy i dlatego. Trzeba mocno nawilzac wlosy, a na koncowki stosowac jakies serum (ale bez alkoholu, czyli moze byc np. z apteczki babuni, gliss kur) które bedzie je zabiezpieczac
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 15:24   #1578
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez kasiijja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Przyznam się bez bicia, że nie przeczytałam tego wątku, ale mam zamiar zacząć. Mam bardzo nietypowy problem, a mianowicie miałam kiedyś farbowane włosy na kolor wiśniowy. Potem okazało się, że farba ta była z rozjaśniaczem i włosy po spłowieniu koloru zrobiły mi się blond (ciemny). Teraz farbę mam już ściętą (fryzjerka sprawdzała) i włosy są jednolitego koloru (brązowe) ale tylko przez krótki czas. Po około 2 tygodniach od ścięcia końcówki znów mam w kolorze ciemnego blondu!!!!!!!! Na dodatek po tygodniu od wizyty u fryzjera i podcięciu zniszczonych końcówek one dalej się rozdwajają Nie wiem już co mam robić, bo za każdym razem używam odżywki (przez rok profesjonalnej), a one w kółko jaśnieją i się masakrycznie rozdwajają!!!!!!!! Może któraś z was będzie wiedzieć o co chodzi, bo moja fryzjerka nie ma pojęcia. Aha zapomniałam dodać, że nie farbuje, nie prostuje, nie susze suszarką. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam
z koncowkami mam ten sam problem....nie sadze zeby jakies serum pomogło....a wam jakies pomoglo?
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 15:48   #1579
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

przymierzam sie do kupna porzadnej maski nawilzajacej oraz odzywki takze nawilzajacej ale bez splukiwania. Co do maski to narazie sklaniam sie najbardziej na intense repair L'oreala, ale co do odzywki bez splukiwania(najlepiej w spreyu, choc niekoniecznie) to nie wiem ktora wybrac. Wiem, ze tulipanna zachwala serie matrix Biolage, ale czy sam tonik wystarczy bez uzycia zadnej innej odzywki?? Chce zeby wlosy naprawde byly nawilzone, a nie obklejone silikonami jak to robi gliss kur. Niedlugo mam cwiczenia terenowe na uczelni i dlatego chce cos bez splukiwania, zeby zaoszczedzic na czasie, na wyjezdzie nie bede miala czasu i komfortu zeby uzywac normalnych masek. Wlosy mam dosc wymagajace, dlugie, suche, wymagajace nawilzenia.

Probowalam szukac w jakims sklepiej internetowym jeszcze ampułek Alfaparfu Semi De Lino Iluminating Essential Oil, ale widze wszystkie inne rodzaje tylko nie te konkretne. Sa zazwyczaj Semi De Lino z serii diamentowej tylko.Czy moze jakas wizazanka orientuje sie w jakim sklepie internetowym moglabym je znaleźć?


Bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie porady
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 16:33   #1580
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
z koncowkami mam ten sam problem....nie sadze zeby jakies serum pomogło....a wam jakies pomoglo?

Mi pomogło właśnie serum Joanny "Z apteczki babunii" . Stosuję regularnie od kilku miesięcy, ostatni raz byłam podciąć końcówki 2 miesiące temu a wciąż wyglądają tak jak po wyjściu od fryzjera Dodam jeszcze, że przez większą część dnia noszę włosy rozpuszczone No i co najważniejsze: nie farbuję, nie prostuję i ich nie suszę
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 16:50   #1581
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez kasiijja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Przyznam się bez bicia, że nie przeczytałam tego wątku, ale mam zamiar zacząć. Mam bardzo nietypowy problem, a mianowicie miałam kiedyś farbowane włosy na kolor wiśniowy. Potem okazało się, że farba ta była z rozjaśniaczem i włosy po spłowieniu koloru zrobiły mi się blond (ciemny). Teraz farbę mam już ściętą (fryzjerka sprawdzała) i włosy są jednolitego koloru (brązowe) ale tylko przez krótki czas. Po około 2 tygodniach od ścięcia końcówki znów mam w kolorze ciemnego blondu!!!!!!!! Na dodatek po tygodniu od wizyty u fryzjera i podcięciu zniszczonych końcówek one dalej się rozdwajają Nie wiem już co mam robić, bo za każdym razem używam odżywki (przez rok profesjonalnej), a one w kółko jaśnieją i się masakrycznie rozdwajają!!!!!!!! Może któraś z was będzie wiedzieć o co chodzi, bo moja fryzjerka nie ma pojęcia. Aha zapomniałam dodać, że nie farbuje, nie prostuje, nie susze suszarką. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam
Ciężko powiedzieć, bo problem może mieć różne przyczyny. Niewiem jak dbasz o włosy ani jak się z nimi obchodzisz. Rozdwajające się koncówki moga byc wynikiem uszkodzeń mechanicznych- np. wycieranie ręcznikiem [w sensie dosłownym- mój brat w początkowej fazie zapuszczania zbyt mocno je wycierał zamiast wygniatać i miał stale rozdwajające się końce] szarpanie przy czesaniu, pasek od torebki etc. No i druga sprawa- zbyt słabe ich nawilżenie- suche końce są bardziej podatne na rozdwajanie. Jeśli w Twoim przypadku nie chodzi o czynniki mechaniczne to postaw na właściwe nawilżenie- stosuj maski [wax polski, kallos latte, gloria pollena-malwa] i oleje- dobre na włosy są: olej kokosowy, olej avocado, olej jojoba, olej palmowy, olej ze słodkich migdałów. Słabe nawilżenie może być wynikiem zbyt agresywnego detergetu [myjąc włosy myj tylko skórę, stosuj rozcieńczone szampony] badź stosowania preparatów opartych na alkoholu [np. jedwab bioslik].
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-05-12 o 18:19
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 17:45   #1582
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość

Moj plan dbania o wlosy poszerza sie o kolejne podpunkty
Rozwaliłaś mnie
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 18:44   #1583
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

"Estelle", Kitay - dlaczego mój TZ powiedział, że muszę Wam podziękować ?! ?! ?! ?!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ik en Jij.jpg (26,6 KB, 10 załadowań)
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 19:09   #1584
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
"Estelle", Kitay - dlaczego mój TZ powiedział, że muszę Wam podziękować ?! ?! ?! ?!

moze dlatego :

Cytat:
Napisane przez kitay
jest juz po 22 wiec odwaze sie napisac iz przeprowadzono badania , w czasie ktorych okazalo sie ze sperma dziala bardzo korzystnie na cere wlosy ,samopoczucie itp, a badano kobiety stosujace antykoncepcje hormonalna oraz prezerwatywy i kazano sie tym 2 grupom zaminiac na przeciwstawne srodki antykoncepcji i kobiety od tabletek zauwazyly pogorszenie, a od prezerwatyw poprawe samopoczucia itp...
Samo nasienie tez jest bardzo zdrowe, ma bardzo duzo roznych pierwiastkow itp i jest tak kaloryczne ze w porcji ma tyle kcal co obiad ze schabowym,kapusta i zmieniaczkami.
kitay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 22:07   #1585
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
"Estelle", Kitay - dlaczego mój TZ powiedział, że muszę Wam podziękować ?! ?! ?! ?!
Hm, a czy Twój TŻ podczytuje wizaż?
Bo chyba z tych powodów, o których wspomniała Kitay
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 23:10   #1586
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
przymierzam sie do kupna porzadnej maski nawilzajacej oraz odzywki takze nawilzajacej ale bez splukiwania. Co do maski to narazie sklaniam sie najbardziej na intense repair L'oreala, ale co do odzywki bez splukiwania(najlepiej w spreyu, choc niekoniecznie) to nie wiem ktora wybrac. Wiem, ze tulipanna zachwala serie matrix Biolage, ale czy sam tonik wystarczy bez uzycia zadnej innej odzywki?? Chce zeby wlosy naprawde byly nawilzone, a nie obklejone silikonami jak to robi gliss kur. Niedlugo mam cwiczenia terenowe na uczelni i dlatego chce cos bez splukiwania, zeby zaoszczedzic na czasie, na wyjezdzie nie bede miala czasu i komfortu zeby uzywac normalnych masek. Wlosy mam dosc wymagajace, dlugie, suche, wymagajace nawilzenia.
ja przed długim weekendem zostałam włascicielka toniku i kremu do włosów Matrix Biolage - z tej nawilzającej serii. toik tak sobie czasem psiknę na włoski, nigdy nie uzywalam go bez odzywki. jako odzywkę uzywam krem do wlosow z tej serii - jest bez splukiwania i nie obciaza włosów. ja jestem zachwycona i nie moge zlego slowa na ten krem powiedziec - to jest to czego tak długo szukałam na moje suche od polowy wlosy... polecam z czystym sumieniem, wlosy są nawilzone, gładkie, lsniace a dodam ze myje je ziolowym szamponem z rzepa i czyms tam jeszcze ktory raczej wysusza wlosy - przy Biolage zupełnie sie tego nie obawiam
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 08:31   #1587
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

no to nic dziwnego, że rano zazwyczaj nie jestem głodna... skoro w nocy taki "posiłek" sobie strzelę

odkąd łykam H-pantoten (i oczywiscie robię wcierki) to mi włoski rosną szybko, szkoda że nie tylko na głowie, musze się depilowac i golic częsciej niż zazwyczaj co neico uciążliwe jest

btw wiemy, że Biosilk zawiera alkohol ale jak jest z kryształkami Renee Blanchee a nawet bardziej mnie interesuje Alfaparf kryształki te tradycyjne???? Alfaparf jest niezły bo nie obciąża końcówek ale fajnie je wygładza, tylko czy zawiera ten nieszczęsny denat.? niestety nie mogę się dokopac do tych info
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 08:41   #1588
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

czytalam opinie o serum joanny na koncowki i skusze sie na nie jednak moze to ostatnia deska ratunku na koncowki...powiedzcie mi tylko ono nie ma w skladzie zadnego denatu..itp substancji wysuszajacych ktore posiadaja przewaznie biosilk itp??a czy serum renee blanche zawiera substncje wysuszajace??
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 08:48   #1589
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
czytalam opinie o serum joanny na koncowki i skusze sie na nie jednak moze to ostatnia deska ratunku na koncowki...powiedzcie mi tylko ono nie ma w skladzie zadnego denatu..itp substancji wysuszajacych ktore posiadaja przewaznie biosilk itp??a czy serum renee blanche zawiera substncje wysuszajace??
To serum chyba duzo nie pomoze Zniszczone koncowki bardzo trudno hm odbudowac Jesli chodzi o serum to lepsze jest z avonu ale domowe sposoby dobrze na konce dzialaja albo maseczka z sunsilku.
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 09:18   #1590
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
To serum chyba duzo nie pomoze Zniszczone koncowki bardzo trudno hm odbudowac Jesli chodzi o serum to lepsze jest z avonu ale domowe sposoby dobrze na konce dzialaja albo maseczka z sunsilku.
a wlasnie nie masz racji bo serum z avonu posiada alcohol denat ktory przy dluzszym stosowaniu wysusza...ja mam porozdwajane ale nie strasznie wiec reszte chce sprobowac ochronic....
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.