Okna - opinie o firmach, porady, wymiana - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-28, 22:28   #61
gawronkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 13
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

U mnie w domu są na przykład okna xxx. Akurat wybrałam xxx, bo kilku moich znajomych je ma i sobie chwalili. Na co zwrócić uwagę poza specyfikacją? Na montażystów, bo to od nich zależy, jak okna będą funkcjonować.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-29 o 20:19 Powód: Reklama.
gawronkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 19:45   #62
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

pewnie, że trzeba zwrócić uwagę na montażystów i dobry montaż. bo co po oknach za kilka tysięcy, kiedy tworzą się mostki termiczne i ucieka połowa ciepła z domu?
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 18:30   #63
pustelnik34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Powiem krótko. Okna są ogromnie ważne w domu, ale nie tylko. Ważne na pewno są firanki, może zasłony- a ja bardzo polecam rolety. xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-09 o 18:15 Powód: Link.
pustelnik34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 09:13   #64
mieszkaniec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Najważniejszy jest profil okien i gwarancja. A w profilu warto zwrócić uwagę na markę, szerokość, liczbę komór. Żona mi podpowiada, że jeszcze ładny, trwały kolor. Jest wiele dobrych firm. My akurat kupilismy okna w xxx i wydaje się że warunki izolacyjne mają bardzo dobre.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-05 o 12:36 Powód: link
mieszkaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 11:04   #65
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

A jeżeli chodzi o trwałość. To jak ona wygląda w przypadku okien pvc i drewnianych? Kolejna sprawa, to na jakie parametry należy zwracać uwagę przy ich zakupie? a
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 14:56   #66
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

zgadza się, co z tego, że za okna czy drzwi zapłacimy kilka tysięcy, jak montaż będzie skiepszczony. Dobry montaż jest ważny, też dla kieszeni
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 10:55   #67
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

A orientujesz się może, gdzie w Warszawie można znaleźć jakiegoś rzetelnego dostawcę okien?
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 15:10   #68
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Czy bylaś moze w salonie okien Budvara na Czerniakowskiej ? Zamawialiśmy tam z mężem okna do mieszkania oraz jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to polska firma, w oknach stosują nowe technologie. Zależało nam na tym bo mamy mieszkanie narożne oraz blok jest nieocieplony. Przez to przy starych oknach uciekało bardzo dużo ciepła oraz w pomieszczeniu było chłodno. Obecne są znacznie lepsze.
Budvar ma okna w technologii titanium. Czyli jest większa powierzchnia szyby przy cienkich ramkach Jednocześnie takie okna zachowują tyle samo ciepła co tradycyjne.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 19:55   #69
Zadie77
Raczkowanie
 
Avatar Zadie77
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 45
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

My z kolei wymienialiśmy jesienią. Stare były tak koszmarne, że już dłużej nie mogłam wytrzymać - kompletnie nieszczelne. Jak się stało przy oknie to się czuło powiew powietrza Bałam się tego ruchu bo z kolei u rodziców okna maja inną przypadłość, a mianowicie zbiera się na nich wilgoć i jak się ich regularnie nie czyści to zachodzą pleśnią :/ Okna po prostu są za szczelne. To więc domyślacie się jak się gryzłam z wymianą. Ale jest dobrze, okna mam na szczęście ani nie za mało ani nie za bardzo szczelne Firmę mogę podać, bo uważam, że warto, bo sama wiem jak niełatwo trafić w dobre miejsce: http://www.tommar.pl/okna-pcv/kolorystyka Specjalnie daję kolorystykę, bo mają fajny wybór kolorów okien, my wybraliśmy nr 73, pasuje nam pod wystrój wnętrza. W końcu scandi kocha szarości
Zadie77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 10:42   #70
Yakin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Ja polecam okna PCV. Ostatnio Skorzystałam z takiej oferty xxx
Najbardziej podobało mi się, że dostępne są tam okna 5 i 6 komorowe. Jeśli zależy Tobie na oszczędności w ogrzewaniu a przy okazji chcesz zwiększyć akustyczność swojego mieszkania, koniecznie skorzystaj z tego typu produktów.
Ja po niespełna 8 miesiącach użytkowania mogę spokojnie stwierdzić, że tego typu inwestycja dość szybko się zwróci.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-02-02 o 14:50 Powód: link
Yakin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 11:05   #71
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Dziewczyny a czy polecicie jakąś dobrą firmę z Krakowa ?
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 16:45   #72
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Cytat:
Napisane przez malczik Pokaż wiadomość
pewnie, że trzeba zwrócić uwagę na montażystów i dobry montaż. bo co po oknach za kilka tysięcy, kiedy tworzą się mostki termiczne i ucieka połowa ciepła z domu?

Święta racja, zwracam też uwagę na to, że trzeba dobrze montować nie tylko okna, ale i drzwi zewnętrzne oraz zadbać również o szczelność dachu. Można też sobie zrobić skanowanie kamerą termowizyjną muru i zobaczyć którędy ucieka ciepło i w miarę możliwości łatać te ubytki.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 13:10   #73
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Jagnapik, pomijając reklamę piszesz głupoty.

Okna tzw. energooszczędne są opisywane po współczynniku U. Zły montaż go nie zepsuje. Przez zły montaż powstaną mostki termiczne - mogą się pojawić jak bardzo energooszczędne by okno nie było. W Twojej starej kamienicy pojawią się i tak z uwagi na montaż w grubości muru i brak ocieplenia.

Na światło wpływa nie tylko powierzchnia szklenia ale również inne parametry.

Podsumowujac: fajna antyreklama.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Inka1982 Pokaż wiadomość
Święta racja, zwracam też uwagę na to, że trzeba dobrze montować nie tylko okna, ale i drzwi zewnętrzne oraz zadbać również o szczelność dachu. Można też sobie zrobić skanowanie kamerą termowizyjną muru i zobaczyć którędy ucieka ciepło i w miarę możliwości łatać te ubytki.
Można też zrobić próbę szczelności po prostu.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 19:17   #74
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

wracając do kwestii montażu - w tym roku czeka mnie wymiana okien na piętrze, dlatego moja lekturą przed wyborem okien i ekipy, która mi je zamontuje jest ta oto stronka: xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-05-31 o 10:25 Powód: reklama
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:28   #75
celestenek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Jeśli chodzi o montaż okien, to ja starałem się do tej pory porównywać oferty, wpisy i artykuły różnego rodzaju producentów. Jak się człowiek 'wdroży' w temat, to może całkiem sporą wiedzę zdobyć w konkretnej dziedzinie.
Co do firm. Tu nie chce niczego sugerować. Firmy są różne. Generalnie markowe produkty sporo kosztują i zazwyczaj są trwalsze.
Jeśli chodzi o opinię, to warto też porównywać produkty. Ich wykonanie, jak z gwarancją, jakie można otrzymać dodatki do oferty. To wszystko jest niezwykle ważne przed podjęciem decyzji odnośnie samego zakupu.
celestenek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 14:21   #76
diana626262
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Ja mogę polecić firmę "oknowro" która realizowała wymianę okien w naszym domu. Generalnie firma bardzo fachowo podeszła do sprawy od początku uzyskaliśmy fachowe doradztwo a później fachową wymianę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-26 o 19:50 Powód: link
diana626262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 13:30   #77
Oliwya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Ja mam okna z firmy "Atos" z Lublina. Oceniam je bardzo pozytywnie, bo zamontowane zostały 3 lata temu i do tej pory sprawdzają się doskonale. Nie pamiętam już dokładnie ile za nie płaciłam, ale kwota była niższa niż w przypadku innych firm w okolicy.
Oliwya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 21:48   #78
andrzejo90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Profil, okucia i gwarancja to najważniejsze kwestie. Ja na podstawie tych kryteriów znalazlem [xxx] i szczerze polecam - dobra jakość, sprawny montaż, wszystko na plus

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-07-23 o 18:46 Powód: reklama
andrzejo90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 12:31   #79
zdrowa_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 36
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Cytat:
Napisane przez diana626262 Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić firmę "oknowro" która realizowała wymianę okien w naszym domu. Generalnie firma bardzo fachowo podeszła do sprawy od początku uzyskaliśmy fachowe doradztwo a później fachową wymianę.
a jak cenowo?
zdrowa_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-30, 16:12   #80
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Niestety cudów nie ma i jak dobrze to znaczy, że cenowo trzeba trochę dołożyć. Coś na ten temat wiem. A okna to niestety dość spory mostek termiczny, więc oprócz dobrej jakości stolarki trzeba się zainteresować dobrym, ciepłym montażem. Włączając w to parapety.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 13:16   #81
Tola101
Raczkowanie
 
Avatar Tola101
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 91
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Cytat:
Napisane przez Inka1982 Pokaż wiadomość
Niestety cudów nie ma i jak dobrze to znaczy, że cenowo trzeba trochę dołożyć. Coś na ten temat wiem. A okna to niestety dość spory mostek termiczny, więc oprócz dobrej jakości stolarki trzeba się zainteresować dobrym, ciepłym montażem. Włączając w to parapety.
Zgadzam się z Tobą. Okna to mega ważna inwestycja i tu nie ma co oszczędzać. Lepiej już odczekać pół roku i dozbierać trochę kasy, ale zamontować takie dobrej i solidnej firmy. Żeby nie tylko były ładne, ale się nie wypaczyły po 3 latach, no i żeby dobrze izolowały od hałasu z zewnatrz.
Tola101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 12:30   #82
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Mnie się bardzo podobają okna z firmy Jezierski, nie wiem jak inne ale oni mają opcję dwukolorowych framug, np. możesz sobie z zewnątrz zrobić takie same, a od środka w zależności od koloru ścian itp. Fajna opcja.
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:22   #83
Tola101
Raczkowanie
 
Avatar Tola101
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 91
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Cytat:
Napisane przez Morka1 Pokaż wiadomość
Mnie się bardzo podobają okna z firmy Jezierski, nie wiem jak inne ale oni mają opcję dwukolorowych framug, np. możesz sobie z zewnątrz zrobić takie same, a od środka w zależności od koloru ścian itp. Fajna opcja.
Inny kolor od środka, inny na zewnątrz?! Super! Pierwszy raz się z czyms takim spotykam... Nieźle nieźle, podoba mi się
Tola101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 08:29   #84
jack7100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Odradzam firme Luxdom z Rusalki w Lublinie. Firma nierzetelna I nieuczciwa, a przede wszystkim niekompetentni ludzie, ktorzy nie znaja sie na swojej pracy. Okna mi wymierzyli za waskie I za wysokie. Chociaz mialem z nimi umowe na montaz to rowniez nie przyjechali, moze dlatego ze wiedzieli ze sa zle wymierzone. Firmy, ktore chcialem zatrudnic odmawiali mi wstawienia okien, bo okna mialy zle wymiary. Szef Luxdomu, p. Rafal powiedzial zebym na dole wycial mur, a na szerokosci wypelnil pianka I szpachla ( kilkucentymetrowe szpary ).
jack7100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 11:58   #85
kobietapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Ja mam okna z Budvaru. To co mnie przekonało to kolorystyka i słupek ruchomy. Resztą zajmował się mąż czyli tymi wszystkimi skomplikowanymi parametrami. Okna wymienialiśmy 3 lata temu i jak na razie nie ma z nimi żadnych problemów.
kobietapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 12:57   #86
Martynka_wawa
Przyczajenie
 
Avatar Martynka_wawa
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Hej dziewczyny. Wydaje mi się, że najważniejsze w wyborze okien to zrobić rozeznanie w rodzinie i znajomych, którzy już byli postawieni przed tym dylematem. Ja tak zrobiłam i wybrałam okna energooszczędne z Sulejówka. Dojechali do Warszawy bez problemu. Wymierzyli dokładnie i wstawili tak jak powinni. Pierwsza zima z nowymi oknami za nami i różnica była ogromna - pierwszy raz nie siedziałam z kocem przed TV .
Martynka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 16:16   #87
truszczynskaka
Przyczajenie
 
Avatar truszczynskaka
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 19
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Stolarka okienna jest droga, ale nie warto decydować się na okna najtańsze, bo takie będą słabej jakości. Jeżeli chodzi o okna pcv, to drutex ma spory wybór, ilgo light mają większe szklenia, niż standardowo, wąskie profile, ładnie sie prezentują.
truszczynskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 16:11   #88
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Okna - opinie o firmach, porady, wymiana

Cytat:
Napisane przez Tola101 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą. Okna to mega ważna inwestycja i tu nie ma co oszczędzać. Lepiej już odczekać pół roku i dozbierać trochę kasy, ale zamontować takie dobrej i solidnej firmy. Żeby nie tylko były ładne, ale się nie wypaczyły po 3 latach, no i żeby dobrze izolowały od hałasu z zewnatrz.
Najciekawsze jest to, że okna same w sobie muszą spełnić wymagania termoizolacyjne. Więc produkty (poza jakimiś wadliwymi wyjątkami) są ok.
A to czy w praktyce uda im się stanowić relatywnie niewielkie miejsce ujścia ciepła to już jest inna sprawa - i tu chodzi własnie o dobry montaż.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-28 17:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.