problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-29, 18:01   #1
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548

problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym


hej dziewczyny. mam problem z promotorka mojej mgr, której zdaniem popełniłam błąd interpunkcyjny chociaz wszystkie slowniki na ziemi mówią, że jednak nie. chodzi o wyrażenie "pomimo że". slowniki podają, że przecinek w tym wyrażeniu stawia się przed "pomimo" czyli "........., pomimo że......" lub kiedy od tego wyrażenia zaczyna się zdanie "Pomimo że.........". przyznam, ze ja sama mialam z tym problem i w pracy mialam z przecinkiem przed 'że", jednakze przed wydrukowaniem wersji ostatecznej i oprawieniem cos mnie tknelo i sprawdzilam to w slowniku no i w konsekwencji pozmienialam. moja promotorka wiec o tych zmianach nie wiedziala.
ale do rzeczy. na prezentacji do obrony, ktora mialam przygotowac i jej przedstawic, równiez miałam to wyrażenie i, juz madrzejsza, napisalam tak jak podaja slowniki. moja promotorka jak zobaczyla, ze jest bez przecinka natychmiast powiedziala, ze tam ma byc przecinek. na co ja niesmialo, czy jest pani dr pewna, bo ja sprawdzalam i.....wlasciwie nie dala mi skonczyc tylko kategorycznie powiedziala, ze przed "że" zawsze sie stawia przecinek.
po przyjsciu do domu nie dawalo mi to spokoju wiec postanowilam jeszcze raz to sprawdzic. obdzwonilam tez wszystkich znajomych. i rzeczywiscie, pisze sie bez przecinka przed "że".
postanowilam wiec, ze tego nie zmienie i zostawie bez przecinka. jutro mam kolejne spotkanie z moja promotorka i znowu mam przedstawic prezentacje. nie wiem tylko jak mam z nia to zalatwic. pewnie znowu bedzie sie upierac, ze tam ma byc przecinek. boje sie, ze sie na mnie wkurzy, a obrona juz we wtorek, wiec same rozumiecie. stwierdzilam jednak, ze gdybym to zmienila to sama przyznalabym sie do tego, ze w pracy mgr popelnilam bledy co nie jest prawda.
dziewczyny, moze macie jakis pomysl jak delikatnie uswiadomic ja, ze pisze sie jednak bez tego przecinka. nie chce zeby sie wkurzyla, ze probuje udowodnic jej, ze nie ma racji, bo to nie o to chodzi, nie jestem przeciez kamikadze. macie jakies sugestie?
dzieki

(sorki za przydlugawa historie, ale chcialam zebyscie mialy pelna wizje sytuacji)
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:10   #2
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Może zabierz ze sobą słownik interpunkcyjny?

Swoją drogą, to straszne, że osoba z tytułem doktora robi takie błędy.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:14   #3
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

co do slownika to tez o tym myslalam, ale to byloby totalne przegiecie. wtedy to juz na bank mialabym przechlapane za taka bezczelnosc.
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:16   #4
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Weź słownik, albo nawet parę, coby nie było, że pewnie autor tego jednego się pomylił.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:22   #5
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Jaki kierunek kończysz? Czym zajmuje się Twój promotor?
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:25   #6
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

kierunek na uczelni medycznej, moja promotorka jest dr nauk medycznych
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:34   #7
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

uuuuu, to obraza majestatu może być problemem

Weź ze sobą słownik (tak na wszelki wypadek). Powiedz, że sprawdziłaś pisownię i OBECNIE nie rozdziela się "pomimo że" przecinkiem.

Piszę OBECNIE, bo przecież Rada Języka Polskiego spotyka się raz na jakiś czas i pewne zasady dopracowuje. Na potrzeby tej sytuacji możesz założyć, że kiedyś (czytaj: w latach szkolnych promotorki) rozdzielano to wyrażenie przecinkiem
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 18:40   #8
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość

Swoją drogą, to straszne, że osoba z tytułem doktora robi takie błędy.

nie jest dr filologii polskiej


odpuść, nie warto przez przecinek robić afery, która zaważy na Twojej obronie. a na pewno tak będzie jeśli pójdziesz do niej ze słownikiem.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:43   #9
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
nie jest dr filologii polskiej

odpuść, nie warto przez przecinek robić afery, która zaważy na Twojej obronie. a na pewno tak będzie jeśli pójdziesz do niej ze słownikiem.

Wypadałoby, żeby osoba ze stopniem naukowym znała zasady pisowni. Zwłaszcza, jeżeli jest promotorem

Jest jeszcze recenzent/recenzenci...
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:44   #10
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
nie jest dr filologii polskiej
Ale chyba szkołę podstawową skończyła? ""
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:45   #11
weekend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 159
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

A ja bym poprawiła, na to co babka chce. Jeśli masz mieć wersję wydrukowaną i na cd, to tam zrobiłabym poprawnie, a na prezentację tak jak chce promotorka. Po co się szarpać? I tak wiadomo, że postawi na swoim, a Tobie może tylko zaszkodzić i zadać na obronie pytanie, z którym będziesz mieć kłopot i w konsekwencji wyjdzie na jej, bo dostaniesz niższą ocenę.
Kiedyś też myślałam jak Ty, ale niestety realia życia nauczyły mnie, że szkoda nerwów. Ja wiem swoje i to najważniejsze.
W pracy (na szczęście już przeszłej ) niedawno miałam taką sytuację, że dyrektor 'poprosił mnie': "Niech mi pani przygotuje" bla bla bla. Nie zna słowa proszę, zawsze NIECH MI .. o przygotowanie pisma przewodniego, w którym miałam napisać, o której godzinie rozpocznie się egzamin dla pierwszej grupy, o której dla drugiej, i o której godzinie dana osoba musi się zjawić.
I napisałam coś w stylu: uprzejmie prosimy o stawienie się 45 minut przed egzaminem w sekretariacie szkoły. Dyrektor kazał skreślić uprzejmie (pouczając mnie, że w pismach nie używa się słowa uprzejmie) oraz powiedział, że nie pisze się stawić tylko WSTAWIĆ. Jak to usłyszałam to zrobiłam się blada .. Ale stwierdziłam, że nie będę kolejny raz udowadniać swojej racji (kiedyś 3 razy pokazywałam paluchem w słownikach), ale jak widać bez skutku. Swoje wiem, a poprawiłam jak chciał. W końcu on się pod tym podpisuje - nie ja
Ale tak bardzo chciałam mu powiedzieć, że wstawiony używa się do osoby na 'lekkim rauszu', ale ugryzłam się w język
weekend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 18:50   #12
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

A nie mogłabyś powiedzieć delikatnie, że jednak nie ma racji? Że nie chciałabyś, aby Twój upór zaważył na ocenie obrony, ale aktualnie piszę się to inaczej i obawiajac się, że promotorka znów Ci na to zwróci uwagę, wzięłaś słownik? Że kiedyś faktycznie pisało się tak jak ona mówi, lecz teraz zasady się zmieniły?
Wydaje mi się, że jeśli nie naskoczysz na nią z wrzaskiem chcąc pobić do nieprzytomności , tylko zachowasz kulturę i spokój, to nie ma co Ci narzucac, że byłaś bezczelna i tym samym obniżyć ocenę.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:54   #13
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Wypadałoby, żeby osoba ze stopniem naukowym znała zasady pisowni. Zwłaszcza, jeżeli jest promotorem
Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość
Ale chyba szkołę podstawową skończyła? ""

nie każe jej napisać który przez u

nie podburzajcie dziewczyny, bo sobie tylko tym zaszkodzi. jestem tego pewna. a to jest skórka za wyprawkę
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:54   #14
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

no wlasnie obawiam sie, ze to postawienie na swoim moze mnie drogo kosztowac. podala mi juz wprawdzie pytania ale przeciez jak bedzie chciala to i tak mnie zaskoczy innym.
ale z drugiej strony nie rozumiem dlaczego mam swiadomie popelniac bledy. po ocenie pracy mgr i tak mi pewnie pojechala, bo przeciez zrobilam tyyyle i do tego tych samych bledow (uzylam tego pomimo ze kilkakrotnie). chcociaz mysle sobie, ze skoro zobaczy/zobaczyla, ze uparcie pisze bez przecinka moze sama sprawdzi dla wlasnego spokoju. oby tak bylo.
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:55   #15
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

A co to jest "prezentacja do obrony"? Jakiś skrót pracy? Możesz pousuwać wszystkie "pomimo że" - po prostu inaczej zbudować zdania.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:01   #16
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
nie każe jej napisać który przez u

nie podburzajcie dziewczyny, bo sobie tylko tym zaszkodzi. jestem tego pewna. a to jest skórka za wyprawkę
To jest błąd interpunkcyjny pierwszego stopnia powtarzany wielokrotnie. Jednak wstyd mieć takie kwiatki w magisterce.

Z drugiej strony znam i rozumiem [właściwie nie rozumiem, ale oswojona z nimi jestem] uroki środowiska lekarskiego.
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:02   #17
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

u mnie na uczelni na obrone przygotowuje sie prezentacje w PowerPoincie, ktora w kilkunastu slajdach przedstawia prace. jest to o tyle wazne, ze prace te sa najczesciej pracami badawczymi, ktore zawieraja wyniki. dlatego tez w prezentacji umieszczone jest krotkie wprowadzenie do tematu, pozniej material i metody, wyniki (w moim przypadku seria tabelek) i na koncu wnioski. wnioski maja byc takie same jak w pracy, tzn. w ten sam sposob napisane, czyli po prostu skopiowane. a wlasnie we wniosku uzylam tego "pomimo że" wiec nie za bardzo moge zmienic na cos innego.
sama juz nie wiem co robic, troche mi namieszalyscie.
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:08   #18
weekend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 159
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
A nie mogłabyś powiedzieć delikatnie, że jednak nie ma racji? Że nie chciałabyś, aby Twój upór zaważył na ocenie obrony, ale aktualnie piszę się to inaczej i obawiajac się, że promotorka znów Ci na to zwróci uwagę, wzięłaś słownik? Że kiedyś faktycznie pisało się tak jak ona mówi, lecz teraz zasady się zmieniły?
Wydaje mi się, że jeśli nie naskoczysz na nią z wrzaskiem chcąc pobić do nieprzytomności , tylko zachowasz kulturę i spokój, to nie ma co Ci narzucac, że byłaś bezczelna i tym samym obniżyć ocenę.
A czy Ty, będąc na miejscu koleżanki, zasugerowałabyś delikatnie?
Myślę, że jednak wtedy sytuacja troszkę by się dla Ciebie zmieniła ..
Raz jeszcze napiszę: popraw tak jak życzy sobie promotorka.
weekend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:10   #19
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

moim zdaniem robisz z igły widły. są rzeczy ważne i ważniejsze. sama zdecyduj czy wolisz skomplikować sobie obronę, czy na siłę udowadniać rację.
zmień na wyraz "mimo" i po kłopocie

jestem już po kilku obronach, czekam na obronę dr i wiem, że nie warto zadzierać z promotorem
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 19:12   #20
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
u mnie na uczelni na obrone przygotowuje sie prezentacje w PowerPoincie, ktora w kilkunastu slajdach przedstawia prace. jest to o tyle wazne, ze prace te sa najczesciej pracami badawczymi, ktore zawieraja wyniki. dlatego tez w prezentacji umieszczone jest krotkie wprowadzenie do tematu, pozniej material i metody, wyniki (w moim przypadku seria tabelek) i na koncu wnioski. wnioski maja byc takie same jak w pracy, tzn. w ten sam sposob napisane, czyli po prostu skopiowane. a wlasnie we wniosku uzylam tego "pomimo że" wiec nie za bardzo moge zmienic na cos innego.
sama juz nie wiem co robic, troche mi namieszalyscie.
Dzięki za wyjaśnienie. Na swoją obronę nie przygotowywałam żadnej prezentacji.

Jesteś w ciężkiej sytuacji. Możesz napisać z błędem, ale:
1. co na to recenzent?
2. promotorka może przed obroną zajrzeć do słownika.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:16   #21
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

zmienic na samo mimo nie moge bo mi sie zdanie posypie a mimo z że pisze sie tak samo jak pomimo że. w kazdym razie moze rzeczywiscie przesadzam i nie powinnam komplikowac sobie sytuacji. tylko zastanawia mnie jedno, co w sytuacji kiedy postawie ten przecinek i okaze sie, ze moja promotorka jakims cudem postanowila to jednak sprawdzic.wyjde na idiotke.
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:17   #22
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

[/quote]
Jesteś w ciężkiej sytuacji. Możesz napisać z błędem, ale:
1. co na to recenzent?
2. promotorka może przed obroną zajrzeć do słownika.[/quote]


sama sie nad tym zastanawiam
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:29   #23
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
moim zdaniem robisz z igły widły. są rzeczy ważne i ważniejsze. sama zdecyduj czy wolisz skomplikować sobie obronę, czy na siłę udowadniać rację.
zmień na wyraz "mimo" i po kłopocie

jestem już po kilku obronach, czekam na obronę dr i wiem, że nie warto zadzierać z promotorem

"mimo że" też nie rozdziela się przecinkiem
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:30   #24
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
"mimo że" też nie rozdziela się przecinkiem
dokladnie
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:56   #25
asieczka86
Raczkowanie
 
Avatar asieczka86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 168
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Niektórzy promotorzy stwarzają same problemy zamiast pomagać, jeśli weżniesz słownik i udowodnisz że masz racje potem może sie mścić i będziesz miała jakieś nieprzyjemności. Moim zdanie najlepiej zamień zwrot "pomimo że" na coś innego. Nie wiem jakie to zdanie więc nie trudno mi doradzic czym to zastąpić
asieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:03   #26
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
"mimo że" też nie rozdziela się przecinkiem
Cytat:
Napisane przez Kamiletta Pokaż wiadomość
dokladnie

serio

chodziło mi o to, że będzie wyglądać inaczej i wtedy może pani odpuści
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:14   #27
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
serio

chodziło mi o to, że będzie wyglądać inaczej i wtedy może pani odpuści
dziwne masz podejście...
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:28   #28
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
dziwne masz podejście...
doprawdy?
lepiej zastosować wersję "typu wilk syty i owca cała" niż dostać 3 na obronie, lub co gorsza jak babka się uprze, to nie puści pracy dalej i tyle.
jestem ciekawa czy w swoim przypadku też tak upierałybyście się przy przecinku mając na szali przecinek i problemy z obroną.

znam przypadek z politechniki w-wskiej, kiedy mój kolega upierał się przy czymś i został spalony. nie chodziło o interpunkcję, tylko o dodanie wyników najnowszych badań. 5 lat studiów poszło na marne, więc nie wiem czy warto
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 22:44   #29
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

Nigdy nie spotkałam się z tak "dziwnym" wykładowcą.

W tym wypadku nie chodzi o podważanie kompetencji promotora. To zwyczajne zasady pisowni polskiej. Absolutnie obiektywne i w wypadku tego kierunku studiów nie podlegające dyskusji.

To szokujące, że promotor może się mścić za przecinek. Współczuję takich wykładowców.
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 06:18   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: problem z promotorką i błędem interpunkcyjnym

[364] 90.B.1. Nie rozdziela się przecinkiem połączeń partykuł, spójników i przysłówków ze spójnikami, np. chyba że, chyba żeby, ile że, jak gdyby, jako że, mimo że, pomimo to, pomimo że, tylko że, tym bardziej że, właśnie gdy, właśnie jak, właśnie kiedy, podczas gdy, zwłaszcza gdy, zwłaszcza jeżeli, zwłaszcza kiedy, zwłaszcza że. Przecinek należy postawić przed całym wyrażeniem (jest to tzw. cofanie przecinka). Przykłady:
Nie chciał się położyć, pomimo że był śpiący.

http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629776


Ale jeśli babeczka się uprze, to odpuść - po co masz walczyć z wiatrakami? Wartości Twojej pracy to nie obniży. Zresztą, sama o kilku tych zasadach nie wiedziałam, więc widać ta pani dr po prostu do tej pory spotykała się z nieprawidłową formą. W końcu to nie filologia polska...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.