Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dziwią. - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-16, 22:05   #4021
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

laisla, powiem tyle - jest bardzo ciezko. Ja juz powoli trace nadzieje, juz nic nie wiem. Juz sie przestaje na forum wypowiadac o odzywianiu, bo nie mam juz pojecia i nie wiem jak sobie pomoc. Powiem tylko jedno - kapustnych sie nie boj, brokul czy kalafior to zbyt zdrowe warzywa, zeby z nich zrezygnowac.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 11:44   #4022
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8145778 6]laisla, powiem tyle - jest bardzo ciezko. Ja juz powoli trace nadzieje, juz nic nie wiem. Juz sie przestaje na forum wypowiadac o odzywianiu, bo nie mam juz pojecia i nie wiem jak sobie pomoc. Powiem tylko jedno - kapustnych sie nie boj, brokul czy kalafior to zbyt zdrowe warzywa, zeby z nich zrezygnowac.[/QUOTE]
Zdrówka

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;81445351]No niestety, jestem kotletowa sierota - robiłam dzis kotlety z cukinii i kaszy jaglanej z kwestii smaku. Wyszły pyszne, ale moja masa była bardzo luźna. Tak luźna, ze nie dało sie jej opanierowac ani usmażyć na patelni za falafle sie nawet nie biorę, bo tez wyjdzie mi kicha. Ale ja w ogóle nie umiem w kotlety, nawet mielone w czasach mięsnych mi sie nie kleily.[/QUOTE]
A zagęściłaś czymś? Warto dodać siemię lniane
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 13:12   #4023
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was boryka się z niedoczynnością tarczycy? Jak sobie radzicie? Gdzie nie zajrzę to piszą, aby unikać soi, wszelkich kapustnych (też jarmuż wykluczyć) bo utrudniają przyswajanie jodu..ograniczyć nabiał. Niby bezpieczne to tylko ryby i mięso. A co w przypadku, gdy tego mięsa się nie je
Jakiś czas temu pisała tutaj dziewczyna, która ze względu na to schorzenie nie przechodzi na wegetarianizm, a może ktoś wśród osób wypowiadających się też ma taki problem, a mimo tego radzi sobie będąc vege?
Ja mam niedoczynność ale nie odstawiłam ani glutenu ani kapustnych ani nie cuduję. Chciałabym spróbować surowej diety ale to jak będzie cieplej i będą lepsze warzywa. Póki o jem normalnie jak jadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 15:01   #4024
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

robiłyście bolognese z czerwonej soczewicy?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 15:12   #4025
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;81456966]nooooo mam problem.
Na razie odstawiłam laktozę , ale nic lepiej nie jest to pewnie za miesiąc lub dwa odstawię gluten. Chętnie przeszłabym na diete bezmięsna ale nie wiem co miałabym jeść.

płatki drozdżowe z ziemniakami nie sprawdziły się jako zamiennik sera

mam problem i mam tego świadomość. Nie jem soi.[/QUOTE]

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8145778 6]laisla, powiem tyle - jest bardzo ciezko. Ja juz powoli trace nadzieje, juz nic nie wiem. Juz sie przestaje na forum wypowiadac o odzywianiu, bo nie mam juz pojecia i nie wiem jak sobie pomoc. Powiem tylko jedno - kapustnych sie nie boj, brokul czy kalafior to zbyt zdrowe warzywa, zeby z nich zrezygnowac.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Ja mam niedoczynność ale nie odstawiłam ani glutenu ani kapustnych ani nie cuduję. Chciałabym spróbować surowej diety ale to jak będzie cieplej i będą lepsze warzywa. Póki o jem normalnie jak jadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 19:57   #4026
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Dziewczyny, robiła któraś z was ciasto pomarańczowe (lub cytrynowe)? Zalegają mi cytrusy, chciałam upiec coś fajnego, ale nie mam szczęścia do wegańskich przepisów - jedyne ciasto jakie mi wyszło to marchewkowe (a masa wyszła fatalna, robiłam dwa razy z jadłonomii). Zalegają mi pomarańcze, szukam czegoś sprawdzonego.
Znalazłam ten przepis: http://www.alicjawkrainiewarzyw.com/...-pomaranczowe/ ale nie ma tu grama tłuszczu, takie ciasto w ogóle wyjdzie?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 07:09   #4027
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

mazurek pomarańczowy

pleśniak/skubaniec z cytryną zamiast dżemu,
do kruchego ciasta starłabym skórkę
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-19, 15:57   #4028
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;81508761]mazurek pomarańczowy

pleśniak/skubaniec z cytryną zamiast dżemu,
do kruchego ciasta starłabym skórkę[/QUOTE]

Mazurek, kruche ciasto to za duzo babrania, ja nie z tych
Chodzilo mi o konkretne, sprawdzone przepisy.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 16:20   #4029
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, robiła któraś z was ciasto pomarańczowe (lub cytrynowe)? Zalegają mi cytrusy, chciałam upiec coś fajnego, ale nie mam szczęścia do wegańskich przepisów - jedyne ciasto jakie mi wyszło to marchewkowe (a masa wyszła fatalna, robiłam dwa razy z jadłonomii). Zalegają mi pomarańcze, szukam czegoś sprawdzonego.
Znalazłam ten przepis: http://www.alicjawkrainiewarzyw.com/...-pomaranczowe/ ale nie ma tu grama tłuszczu, takie ciasto w ogóle wyjdzie?
Muffiny chyba każdemu wychodzą - niezależnie czy wegańskie, czy nie Po prostu zastąp sokiem z pomarańczy jogurt/maślankę/mleko.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 18:16   #4030
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;8152567 1]Muffiny chyba każdemu wychodzą - niezależnie czy wegańskie, czy nie Po prostu zastąp sokiem z pomarańczy jogurt/maślankę/mleko.[/QUOTE]
Są takie "talenty", że nie wychodzi... nie chodzi o mnie

Na jadlonomii jest czekoladowe ciasto z sokiem z pomarańczy
http://www.jadlonomia.com/przepisy/c...asto-z-tahina/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 19:32   #4031
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;8152567 1]Muffiny chyba każdemu wychodzą - niezależnie czy wegańskie, czy nie Po prostu zastąp sokiem z pomarańczy jogurt/maślankę/mleko.[/QUOTE]
Muffinki spoko, ale musiłabym kupować specjalnie formę i te papierowe kubeczki.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Są takie "talenty", że nie wychodzi... nie chodzi o mnie

Na jadlonomii jest czekoladowe ciasto z sokiem z pomarańczy
http://www.jadlonomia.com/przepisy/c...asto-z-tahina/
Kurde, nie chcę z czekoladą Chodziło mi o klasyczne ciasto pomarańczowe. No ale dobra, nie ma to nie ma, zaryzykuję jakiś googlowy przepis.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-19, 20:15   #4032
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Muffinki spoko, ale musiłabym kupować specjalnie formę i te papierowe kubeczki.


Kurde, nie chcę z czekoladą Chodziło mi o klasyczne ciasto pomarańczowe. No ale dobra, nie ma to nie ma, zaryzykuję jakiś googlowy przepis.
A ten?
http://www.weganka.com/2014/12/ciast...z-imbirem.html

Można pominąć imbir
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 13:01   #4033
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Idealny :O

Dziekuje ci ogromnie!
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 15:15   #4034
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Idealny :O

Dziekuje ci ogromnie!
Nie ma za co

Ogólnie zauważyłam, że dużo osób chwali przepisy z tego bloga
Daj znać czy wyszło
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 15:32   #4035
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I ja też dzisiaj zrobię, a co mi tam Lubię takie łatwe przepisy, gdzie wszystko mam pod ręką praktycznie każdego dnia w roku. Bo póki co kreacje np. TTH będę podziwiać tylko na ekranie, może kiedyś nadejdzie ten ~fancy~ dzień, ale to jeszcze nie dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:16   #4036
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Przepisy z bloga TTH nie są trudne - wydaje się, że jest dużo składników ale w rezultacie bardzo prosto przygotować danie/deser Polecam ciastka z powidłami i czekoladą
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 18:35   #4037
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Dobra, siedzi w piekarniku Natomiast porcja wyszła mi maleńka, jak na pół keksówki.
Blog wygląda super, zakochałam się już w tym: http://www.weganka.com/2017/12/drozd...-i-skorka.html

Ja właśnie chyba nigdy nie odtworzyłam żadnego przepisu z TTH właśnie przez te długie listy trudno dostępnych składników. Bo gdyby to była jedna rzecz lub dwie to bym poszukała, ale jak widzę że mi brakuje 5 czy 10 to się odechciewa. Zwłaszcza że ja nie lubię gotować i piec (mam po prostu już dość) i wiem że najprawdopodobniej nie wykorzystam ich później.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 18:47   #4038
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Ja z bloga TTH łatwo zastępuje składniki - nie mam oleju kokosowego to daje rzepakowy, nie mam mąki z amarantusa to też daje inną Można zastąpić

A widziałąś to?
http://www.weganka.com/2017/12/piernikobrownie.html
http://www.weganka.com/2015/09/penoz...isniami-i.html
http://www.weganka.com/2017/01/babec...z-awokado.html

Tylko patrzeć kiedy książkę wyda ;D

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Co do przypraw to ja szukałam gotowej mieszanki curry bez soli. Znalazłam dwie: jedna marki Kaufland a druga Kamis - nowość bez soli... i nie wiem którą kupić, która będzie bardziej zbliżona do oryginału..... ta z Kauflandu na pierwszym miejscu ma kurkume, czyli jej jest najwiecej a ta z Kamisa - droższa ma tę kurkumę później
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 19:27   #4039
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja z bloga TTH łatwo zastępuje składniki - nie mam oleju kokosowego to daje rzepakowy, nie mam mąki z amarantusa to też daje inną Można zastąpić

A widziałąś to?
http://www.weganka.com/2017/12/piernikobrownie.html
http://www.weganka.com/2015/09/penoz...isniami-i.html
[URL]http://www.weganka.com/2017/01/babeczki-mokka-z-kremem-z-awokado.html[/:<URL]

Tylko patrzeć kiedy książkę wyda ;D

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Co do przypraw to ja szukałam gotowej mieszanki curry bez soli. Znalazłam dwie: jedna marki Kaufland a druga Kamis - nowość bez soli... i nie wiem którą kupić, która będzie bardziej zbliżona do oryginału..... ta z Kauflandu na pierwszym miejscu ma kurkume, czyli jej jest najwiecej a ta z Kamisa - droższa ma tę kurkumę później
Ja nie mam wyczucia do zastępowania skłądników, wiele razy tak robiłam i niestety wiele razy spartoliłam. Akurat olej kokosowy mam, ale problemem są właśnie różne mąki i słodzidła.

Przepisy mega Te babeczki, wow! Żałuję że nie mam foremek. Jeszcze mam ochotę na to, chyba w weekend zrobię, ale nie wiem czym zastąpić mąkę ziemniaczaną/tapiokę: http://www.weganka.com/2018/02/marchewkowe-pancakes.html
Jakie one mają właściwości? Tapiokę to może bym jeszcze znalazła, ale mąki ziemniaczanej za chiny :<
Co do mieszanki curry nie pomogę niestety. Co ma ta z Kamisa na pierwszym miejscu?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2018-02-20 o 19:28
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-20, 19:37   #4040
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja nie mam wyczucia do zastępowania skłądników, wiele razy tak robiłam i niestety wiele razy spartoliłam. Akurat olej kokosowy mam, ale problemem są właśnie różne mąki i słodzidła.

Przepisy mega Te babeczki, wow! Żałuję że nie mam foremek. Jeszcze mam ochotę na to, chyba w weekend zrobię, ale nie wiem czym zastąpić mąkę ziemniaczaną/tapiokę: http://www.weganka.com/2018/02/march...-pancakes.html
Jakie one mają właściwości? Tapiokę to może bym jeszcze znalazła, ale mąki ziemniaczanej za chiny :<
Co do mieszanki curry nie pomogę niestety. Co ma ta z Kamisa na pierwszym miejscu?
Każdą mąkę bezglutenową można zastąpić glutenową Kokosową inną jadalną ale to juz w innych proporcjach
Ksylitol - cukrem


Nie masz mąki ziemniaczanej? Może budyniem o łagodnym smaku? Albo ewentualnie mąka kukurydziana? W tym przepisie mąka ziemniaczana chyba robi za jajko - ma związać całosć.. to moze być też siemię lniane mielone

Co do mieszanek to w czwartek będę w K. to spisze skład i jednej i drugiej to tutaj podam
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2018-02-20 o 19:38
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 19:46   #4041
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Przepisy z bloga TTH nie są trudne - wydaje się, że jest dużo składników ale w rezultacie bardzo prosto przygotować danie/deser Polecam ciastka z powidłami i czekoladą
Nie, że trudne, tylko właśnie od groma tych składników, na które mi tu jednak trochę żal kasy. Może jak mi dadzą podwyżkę to się skuszę na mąkę z niebieskiej kukurydzy a póki co budżet/moje własne ja nie pozwala. Ale ten przepis na ciastka zaraz sobie sprawdzę!
Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dobra, siedzi w piekarniku Natomiast porcja wyszła mi maleńka, jak na pół keksówki.
Blog wygląda super, zakochałam się już w tym: http://www.weganka.com/2017/12/drozd...-i-skorka.html

Ja właśnie chyba nigdy nie odtworzyłam żadnego przepisu z TTH właśnie przez te długie listy trudno dostępnych składników. Bo gdyby to była jedna rzecz lub dwie to bym poszukała, ale jak widzę że mi brakuje 5 czy 10 to się odechciewa. Zwłaszcza że ja nie lubię gotować i piec (mam po prostu już dość) i wiem że najprawdopodobniej nie wykorzystam ich później.
Daj znać jak Ci idzie Ja jeszcze nie zaczęłam, stwierdzam brak papieru do pieczenia, więc muszę ogarnąć co przepis mówi o wyłożeniu foremki, bo spojrzałam tylko na listę składników.

Mam to samo w kwestii gotowania Piec lubię, tylko co z tego, jak i tak mam dwie lewe ręce i - uwaga - nie wyszedł mi nawet pomidorowy piernik z Jadłonomii, który podobno wychodzi każdemu. Także tego Wolę te £4 za mąkę wydać na gotowy już produkt w jakiejś #vegebioekoposh kawiarni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 19:54   #4042
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Faktycznie sporo takich wymyślnych produktów dla kasiastych ale i w nowej jadłonomii są takie przyprawy, ktore ciężko dostać i piszą o tym Ci co testowali Najlepsze takie proste przepisy - bez wydziwiania Szkoda, że takie blogi nie są popularne lub rzadko kiedy pojawia się na nich wpis ;/

Moja mama foremki zawsze wykładała papierem śniadaniowym i smarowała tłuszczem
Co do ciast to są jeszcze te bez pieczenia
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:01   #4043
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Ano. Ale w sumie, skoro to nisza, to można coś zadziałać..

Ja się zastanawiam nad masłem (dopiszę, że roślinnym :p) i mąką do tej foremki, może to by zadziałało, bo nic prócz folii aluminiowej nie mam :|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:04   #4044
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Ano. Ale w sumie, skoro to nisza, to można coś zadziałać..

Ja się zastanawiam nad masłem (dopiszę, że roślinnym :p) i mąką do tej foremki, może to by zadziałało, bo nic prócz folii aluminiowej nie mam :|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no można

Można też i tak Jak piekę chleb drożdżowy to foremkę smaruje olejem i oprószam albo otrębami albo mąką ale to trzeba dobrze oprószyć aby nie przywarło... bo papieru śniadaniowego też nie masz.... mozna też bułką tartą i to najczęściej ludzie stosują
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2018-02-20 o 20:07
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:09   #4045
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A no można

Można też i tak Jak piekę chleb drożdżowy to foremkę smaruje olejem i oprószam albo otrębami albo mąką ale to trzeba dobrze oprószyć aby nie przywarło... bo papieru śniadaniowego też nie masz....
No bieda w domu, wszystko nam akurat wyszło Nawet cudem to masło jeszcze mam, bo zazwyczaj gości w mojej lodówce raz na ruski rok. Ale zobaczę zaraz z tym tłuszczem i mąką, może się uda. Tylko się teraz zwlec z łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:10   #4046
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Tutaj znalazłam rady odnośnie ciasta i tym czym/jak smarować
http://inspirujacacodziennosc.blogsp...pieczenia.html

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
No bieda w domu, wszystko nam akurat wyszło Nawet cudem to masło jeszcze mam, bo zazwyczaj gości w mojej lodówce raz na ruski rok. Ale zobaczę zaraz z tym tłuszczem i mąką, może się uda. Tylko się teraz zwlec z łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A która tam u Was godzina?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:37   #4047
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Każdą mąkę bezglutenową można zastąpić glutenową Kokosową inną jadalną ale to juz w innych proporcjach
Ksylitol - cukrem


Nie masz mąki ziemniaczanej? Może budyniem o łagodnym smaku? Albo ewentualnie mąka kukurydziana? W tym przepisie mąka ziemniaczana chyba robi za jajko - ma związać całosć.. to moze być też siemię lniane mielone

Co do mieszanek to w czwartek będę w K. to spisze skład i jednej i drugiej to tutaj podam
Budyń! Przywiozła mi siostra ostatnio! Nie wpadłam na to, dzięki!
Nie mieszkam w Polsce i ciężko mi właśnie dostać takie rzeczy jak siemię lniane, mąka ziemniaczana... Może bym znalazła w jakimś super eko bio sklepie, ale to w już po takich cenach że głowa mała. Za to mam dostęp do super taniego tofu z chińskiego supermarketu, więc coś za coś Właściwie jak tak teraz myślę, to mogłabym poszukać tych brakujących mi polskich składników w polskim sklepie, tylko że mam daleko i nigdy nie po drodze, a jak już mówiłam, nie jestem ostatnio fanką pichcenia (tak, wiem, wymówki się mnożą).

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Daj znać jak Ci idzie Ja jeszcze nie zaczęłam, stwierdzam brak papieru do pieczenia, więc muszę ogarnąć co przepis mówi o wyłożeniu foremki, bo spojrzałam tylko na listę składników.

Mam to samo w kwestii gotowania Piec lubię, tylko co z tego, jak i tak mam dwie lewe ręce i - uwaga - nie wyszedł mi nawet pomidorowy piernik z Jadłonomii, który podobno wychodzi każdemu. Także tego Wolę te £4 za mąkę wydać na gotowy już produkt w jakiejś #vegebioekoposh kawiarni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dam znać jutro, już wyjęłam, zaraz zrobię polewę z soku pomarańczowego, skórki i wiórek kokosowych
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 20:48   #4048
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Budyń! Przywiozła mi siostra ostatnio! Nie wpadłam na to, dzięki!
Nie mieszkam w Polsce i ciężko mi właśnie dostać takie rzeczy jak siemię lniane, mąka ziemniaczana... Może bym znalazła w jakimś super eko bio sklepie, ale to w już po takich cenach że głowa mała. Za to mam dostęp do super taniego tofu z chińskiego supermarketu, więc coś za coś Właściwie jak tak teraz myślę, to mogłabym poszukać tych brakujących mi polskich składników w polskim sklepie, tylko że mam daleko i nigdy nie po drodze, a jak już mówiłam, nie jestem ostatnio fanką pichcenia (tak, wiem, wymówki się mnożą).


Dam znać jutro, już wyjęłam, zaraz zrobię polewę z soku pomarańczowego, skórki i wiórek kokosowych
NIe ma za co Budyń to mąka ziemniaczana Czasem takie proste metody nie przychodzą nam do głowy
A co do brakujących składników to czasem szkoda wydawać na nie pieniadze - można znaleźć podobny przepis a bez wydziwiania

A z przepisów znalazłam przed chwilą na takie batoniki
http://www.truetastehunters.com/2015...wkowymi-i.html
http://www.truetastehunters.com/2017...owsiane-z.html
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 21:25   #4049
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tutaj znalazłam rady odnośnie ciasta i tym czym/jak smarować
http://inspirujacacodziennosc.blogsp...pieczenia.html

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------


A która tam u Was godzina?
Dzięki wielkie Stałam i dumałam nad tym, czy tylko tłuszcz czy razem z bułką tartą. I mimo, że mój mózg podpowiadał mi sam tłuszcz, to jednak obtoczyłam też wszystko bułką i już nie ma odwrotu, okaże się. Chociaż nie pokładam w sobie wielkich nadziei

U mnie tylko godzina później niż w Polsce, tzn po 21 teraz. Aczkolwiek zimno jak nie wiem, więc wieczór pod kołdrą
Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Budyń! Przywiozła mi siostra ostatnio! Nie wpadłam na to, dzięki!
Nie mieszkam w Polsce i ciężko mi właśnie dostać takie rzeczy jak siemię lniane, mąka ziemniaczana... Może bym znalazła w jakimś super eko bio sklepie, ale to w już po takich cenach że głowa mała. Za to mam dostęp do super taniego tofu z chińskiego supermarketu, więc coś za coś Właściwie jak tak teraz myślę, to mogłabym poszukać tych brakujących mi polskich składników w polskim sklepie, tylko że mam daleko i nigdy nie po drodze, a jak już mówiłam, nie jestem ostatnio fanką pichcenia (tak, wiem, wymówki się mnożą).


Dam znać jutro, już wyjęłam, zaraz zrobię polewę z soku pomarańczowego, skórki i wiórek kokosowych
A patrzyłam się dziś w sklepie na te wiórki i koniec końców nie wzięłam.. meh No cóż. Może wynajdę jakąś inną polewę lub zmuszę się do wyjścia do sklepu jeszcze dziś.
W moim świecie nie istnieje pojęcie czekania "do jutra" jeśli w grę wchodzi ciasto Dlatego podziwiam.

Dobra, siedzi w piekarniku. Mogę składać modły i rzucać zaklęcia, ale jakoś tego nie czuję. Szkoda tylko, że powiedziałam TŻ o tym cieście, bo się biedak tylko nakręci a tu pewnie wyjdzie wielkie nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 08:00   #4050
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Zjadam żarcie twojemu żarciu - wegańskie i wegetariańskie potwory, które nie dz

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
A patrzyłam się dziś w sklepie na te wiórki i koniec końców nie wzięłam.. meh No cóż. Może wynajdę jakąś inną polewę lub zmuszę się do wyjścia do sklepu jeszcze dziś.
W moim świecie nie istnieje pojęcie czekania "do jutra" jeśli w grę wchodzi ciasto Dlatego podziwiam.

Dobra, siedzi w piekarniku. Mogę składać modły i rzucać zaklęcia, ale jakoś tego nie czuję. Szkoda tylko, że powiedziałam TŻ o tym cieście, bo się biedak tylko nakręci a tu pewnie wyjdzie wielkie nic
Haha doskonale cie rozumiem, ja po prostu bylam nazarta tego dnia kupnymi muffinkami Daj znac jak wyszlo, bo ja jeszcze nie probowalam.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 14:03:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.