Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-02, 18:04   #3181
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Zastanawiają mnie reklamy numizmatów, monet, medali, które reklamują w telewizji. Ostatnio reklamowani medal z okazji 100 lecia niepodległości dla każdego polaka za darmo, za wysyłkę jednak trzeba było zapłacić. Różne takie rzeczy są również dołączane do Super Expressu. Mój TŻ to zbiera z przekonaniem, że z czasem zyska to na wartości, ale ja jakoś w to wątpię. Ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat? Ktoś się zajmuje numizmatyka tak poważniej? Mógłby mi ktoś przybliżyć ten temat z grubsza na chłopski rozum?
Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Wczorajszy dołączony do super Expressu to mosiądz pokryty 24-karatowym złotem, waga około 8,5g. Koszt takiej gazety z tego typu dodatkiem to zwykle 30zl. Nazywają to edycja limitowana, ale nie potrafię znaleźć informacji jaki to konkretnie nakład.
Ja nie jestem jakąś specjalistką, ale czasem zajmuję się tym od trochę innej strony i napiszę, co wiem.

Po pierwsze: materiał.
Pozłacany mosiądz to jest w sumie takie trochę nic. Tak jak pozłacana biżuteria. Jeśli chodzi o sam materiał, to to nie zyska na wartości jakoś bardziej, bo 30 zł za trochę mosiądzu to i tak trochę sporo.
Inaczej jest ze srebrnymi i złotymi, te zyskają na wartości.
Są też jeszcze numizmaty powiedzmy z ekstra dodatkami. Np. jakaś moneta z wodą z Fatimy (link mam nadzieję, że mi ktoś tego nie wytnie). Te też lepiej rokują, niż jakieś zwykłe z mosiądzu.

Po drugie: nakład.
Tu sprawa jest prosta, im mniejszy, tym lepiej, im wyższy, tym gorzej.
Z tym, że tu jest jeszcze jedna opcja do rozważenia. Jeśli jakaś moneta ma nakład powiedzmy 5000, została wyemitowana w Polsce, jest na niej jakiś papież, Matka Boska, Wałęsa albo coś w tym stylu, to będzie ona mniej warta, niż moneta z takiego samego materiału, o takiej samej wadze i o takim samym nakładzie wyemitowana powiedzmy przez jakaś tam poważną instytucję w Chinach z okazji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chodzi o skalę. Numizmat wyemitowany z okazji jakiegoś dużego wydarzenia, który rozszedł się po całym świecie będzie siłą rzeczy mniej dostępny, a przez to więcej warty, niż inny numizmat w takim samym nakładzie, który ma tylko zasięg w obrębie Polski.
W ogóle jeśli na numizmacie jest coś mniej popularnego, to numizmat lepiej rokuje. Monet z papieżem i Matkami Boskimi jest sporo, ale z jakimś przewodnictwem w UE czy jaszczurką, która jest pod ochroną jest już mniej.

Po trzecie: certyfikat.
Jak jest certyfikat, to jest dobrze. Jak nie ma certyfikatu, to nie jest dobrze. Właściwie to moneta jest warta tyle, ile certyfikat. Wbrew temu, co się większości ludziom wydaje, jak coś się znajdzie w sieci to wcale nie znaczy, że będzie tam na zawsze. W sensie jak zostanie wypuszczona jakaś moneta, ktoś sobie kupi bez certyfikatu, to za 20 lat niekoniecznie będzie wiadomo, co to w sumie jest. A jak nie wiadomo co to jest, to gorzej dla numizmatu. Żeby było wiadomo na pewno z czego taki numizmat jest zrobiony, to trzeba by było go przeciąć, a to go już niszczy. Jeśli moneta jest wypuszczona przez jakąś mennicę, to zwykle mennice wypuszczają też katalogi. Ale nie mam pojęcia, jak to jest z numizmatami z gazety. Tzn nie mam pojęcia, czy gazety wypuszczają też katalogi i czy w ogóle dają certyfikaty.

Po czwarte: opakowanie.
Moneta powinna być w takim plastikowym kapslu. Coś takiego: link, ewentualnie w takim chroniącym plastiku, który wygląda podobnie jak opakowanie od karty SD (z jednej strony jakaś tekturka, z drugiej chroniący plastik). To jest bardzo ważne zwłaszcza przy srebrnych i złotych. Bez tego numizmaty są podatne na uszkodzenia, ale to nie tylko o to chodzi. Jak sobie taka powiedzmy srebrna moneta poleży bez kapsla i bez tego plastiku, to będzie się utleniać, będzie ciemnieć, zrobi się żółtawa, itd. Jej wartość będzie znacznie niższa, niż takiej samej z kapslem. Może nawet o połowę. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że im starszy numizmat, tym większa różnica wartości między takim z z czymś chroniącym, a takim bez. Mosiężne z tym czy bez tego nie są wiele warte.
Druga rzecz to kasetka. Przykłady: 1, 2. Z kasetką wartość jest zawsze wyższa, niż bez niej. Jeśli chodzi o jakieś pojedyncze monety dołączone do gazety, to to nie ma aż takiego znaczenia, ale jeśli chodzi o takie np. z wyżej wspomnianej przeze mnie olimpiady, to już tak. No i przy większych kolekcjach to też robi różnicę, nawet jeśli to jest kolekcja z mosiądzu.

Po piąte: kolekcja.
Jeśli jest jakaś kolekcja/seria monet, dajmy na to, że komplet to 10 sztuk, to całość jest więcej warta niż jakieś pojedyncze. Pojedyncze też się da sprzedać, bo prędzej czy później trafi się ktoś, komu jakiejś jednej brakuje. Tyle, że jeśli cała seria ma 10 monet, a ktoś ma dajmy na to 8, to raczej nikomu nie będzie się chciało tego kupować, bo jeśli nie ma żadnej, to będzie musiał jeszcze szukać tych brakujących dwóch, a jeśli ma już jakieś, to prawdopodobnie jakieś mu się powtórzą. Ale generalnie dużo lepiej mieć całą kolekcję, niż jedną czy dwie z dziesięciu. To działa tak samo bez względu na to, czy numizmaty są ze srebra, złota, mosiądzu czy jeszcze czegoś innego.

Po szóste: stan zachowania.
Stan idealny to stan menniczy. Jeśli numizmat nie ma żadnego ochronnego kapsla, to choćby był kupiony tydzień temu prosto z mennicy, to raczej nikt go do stanu menniczego nie zaliczy. Generalnie stan zachowania to jest ciężki temat, są różne artykuły gdzieś na necie, ja o tym się rozpisywać nie będę, bo ja to też średnio ogarniam. Tyle tylko, że im gorszy stan zachowania, tym niższa wartość, choćby to było czyste 24 karatowe złoto.

Jak coś jest dla każdego Polaka za darmo, to nigdy nie będzie wiele warte, bo na rynku będą tego miliony sztuk.
"Edycja limitowana" nic nie mówi. Bo jeśli wyprodukują czegoś 100 tysięcy, sprzedadzą i nie doprodukują kolejnych, to to też jest edycja limitowana, chociaż nakład 100 tysięcy na numizmat to by było bardzo, bardzo, BARDZO dużo.
Jak coś jest mosiężne, pozłacane, bez certyfikatu, pojedyncze, w dużym nakładzie, no to jest jakaś szansa, że sprzedając to na emeryturze na jakimś targu staroci trochę na tym zyska (albo po prostu nie straci). Ale zyska dlatego, że to staroć, a nie dlatego, że to jakiś wyjątkowy numizmat. I to nie będzie żadna oszałamiająca kwota.
Weź pod uwagę, że zanim moglibyście mosiężne monety sprzedać z jakimś zyskiem, to będziecie musieli to dłuugo przechowywać.

Najważniejsze sprawy to materiał, nakład, certyfikat i kapsel.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2018-03-02 o 18:10
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 18:22   #3182
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8184355 1]Poprzednie też były czerwone. W nowym są odciski palców i zdjęcie biometryczne. Po tym najłatwiej poznasz (poprzednie gładkie, to z liniami).[/QUOTE]
Aaaa okej to i tak musi sprawdzić osoba która jest zainteresowana tą Kanada ale dzięki jeszcze raz przekażę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 18:57   #3183
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Dziewczyny, szybkie pytanie: mama w lumpku kupiła mi "coś" do ćwiczeń, macie pomysły / doświadczenie jak na tym ćwiczyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG2734.jpg (106,8 KB, 152 załadowań)
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:04   #3184
karola200611
Raczkowanie
 
Avatar karola200611
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 467
Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cetaphil DA czy MD? Różnice, podobieństwa, który lepiej nawilża? Do przesuszonej cery. Znajdę w korzystnej cenie w aptekach stacjonarnych czy lepiej zamówić online?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez karola200611
Czas edycji: 2018-03-02 o 19:05
karola200611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:05   #3185
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szybkie pytanie: mama w lumpku kupiła mi "coś" do ćwiczeń, macie pomysły / doświadczenie jak na tym ćwiczyć?


Poszukaj ćwiczeń z resistance bands żeby się zainspirować. Mozesz tez na tym wiosłować. Bardzo fajne to jest, miałam sto lat temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:09   #3186
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Czy z poziomu telefonu da się zaznaczyć kto ma niewidziec posta? Tzn mam grupe osób i nie chce ich blokować, ale tez nie chce, by widzieli moje posty na stale


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:12   #3187
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy z poziomu telefonu da się zaznaczyć kto ma niewidziec posta? Tzn mam grupe osób i nie chce ich blokować, ale tez nie chce, by widzieli moje posty na stale


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Na fb - tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 19:14   #3188
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
Na fb - tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A na tel przez fb?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:15   #3189
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
A na tel przez fb?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:23   #3190
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Klikasz z status, ten prostokąt z przyjaciółmi i strzałką w sił i wybierasz co chcesz i przed kim chcesz status ukryć. Zapamiętuje się na następny raz.


Sent from my iPhone using TapatalkIMG_9410.jpg
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:24   #3191
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
Klikasz z status, ten prostokąt z przyjaciółmi i strzałką w sił i wybierasz co chcesz i przed kim chcesz status ukryć. Zapamiętuje się na następny raz.


Sent from my iPhone using TapatalkZałącznik 7456011

Nawet jak Tworze nowy album już bez zaznaczania komu ma się nie wyświetlać?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 19:27   #3192
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Nawet jak Tworze nowy album już bez zaznaczania komu ma się nie wyświetlać?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


W albumach jest taka sama opcja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:37   #3193
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
W albumach jest taka sama opcja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dziękuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:51   #3194
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
Poszukaj ćwiczeń z resistance bands żeby się zainspirować. Mozesz tez na tym wiosłować. Bardzo fajne to jest, miałam sto lat temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale to fajne znalazłam kilka inspiracji. Dzięki śliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 19:58   #3195
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
Ale to fajne znalazłam kilka inspiracji. Dzięki śliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Proszzz


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 21:04   #3196
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Czy istnieje opcja, zeby ukryc swoja aktywnosc na fb? Tzn, zeby ludzie nie widzieli czy jestem aktywna i ile czasu temu sie logowalam? Usunelam messengera, ale i bez tego widac kiedy bylam na fb. Jakies pomysly?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 21:11   #3197
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Czemu tyle pytań o FB tutaj, podczas gdy tuż obok jest wątek specjalnie temu poświęcony?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 21:12   #3198
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8184938 6]Czemu tyle pytań o FB tutaj, podczas gdy tuż obok jest wątek specjalnie temu poświęcony?[/QUOTE]
I obszerne strony pomocy na samym facebooku, odpowiadające wyczerpująco na zadawane tu pytania
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 21:27   #3199
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8184938 6]Czemu tyle pytań o FB tutaj, podczas gdy tuż obok jest wątek specjalnie temu poświęcony?[/QUOTE]

Gdyby tak do tego podchodzic, to watki sa o prawie kazdej tematyce np. o kremach, lekarzach.

Szukalam juz wszedzie odpowiedzi na to pytanie i wciaz nie moge znalezc. Wychodzi na to, ze zawsze logujac sie z tel, bedzie widoczna moja aktywnosc.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 23:51   #3200
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
A słyszałaś coś więcej o Netii? Bo nie znam nikogo kto miałby internet w Netii, a ich oferta wygląda całkiem nieźle.
Ogólnie ok, ale zrezygnowaliśmybze względu na to, że w miejscu, gdzie mieszkaliśmy było ograniczenie co do prędkości przyczyn technicznych. Przynajmniej uczciwie przyznali, ze nie planują rozbudowywać sieci w tamtym miejscu.
Pptrm mieliśmy plusa z internetem mobilnym. Fajne rozwiązanie, bo router możesz wziąć wszędzie i nie ma problemu po przeprowadzce. Obecenie mamy z playa też mobilny, ale niestety totalna porażka. Co chwilę zrywa i słaby transfer, a mieszkam w mieście nie na zadupiu
Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jest refundacja, ale lepiej wziąć dofinansowanie od pracodawcy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są dwie różne sprawy. Refundacja jest na nfz i tu masz zwykłego lekarza, a pracodawca może refundować tylko, gdy wynika to z informacji na orzeczeniu o zdolności do pracy wydanym przez lekarza medycyny pracy. I to też musisz mieć wcześniej skierowanie na badania okresowe lub wstępne.
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 06:39   #3201
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Potrzebuję zaklepać nocleg dla gości weselnych, a tak naprawdę dopiero niedługo przed ślubem będzie wiadomo ilu dokładnie się zjawi. Gdybym chciała zrobić rezerwację np. miesiąc przed ślubem, to przypuszczam, że mało gdzie znajdę miejsce. Jest jakieś dobre rozwiązanie takiej sytuacji?
Up
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 07:15   #3202
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Pytanie z serii głupich - czy jeśli zablokowałam kogoś na fb a ten ktoś w międzyczasie zmieni sobie nazwę to nadal będzie zablokowany? Fb będzie wiedział, że to ta sama osoba?
Tak, nadal będzie zablokowana i na liście zablokowanych będzie pod nową nazwą.

Widzę, że już sporo odpowiedzi było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2018-03-03 o 07:20
Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 08:03   #3203
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Up
Nie wiem w sumie czego oczekujesz, bo za wiele rozwiązań tutaj nie ma i zapewne sama już na to wpadłaś. Ustalasz ile gości będzie nocowało i tyle pokoi rezerwujesz. Zawsze może się zdarzyć, że ktoś odmówi, więc ustalasz z hotelem ostateczny termin potwierdzenia rezerwacji. Jak ktoś zrezygnuje później to płacisz za puste pokoje. Chyba, że inaczej dogadasz się z hotelem i pozwolą Ci np.tydzien przed ślubem zrezygnować z jakiegoś pokoju i za niego nie płacić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 09:34   #3204
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

PIT 37 i odliczenie kosztów leczenia.
Czy przeciętna osoba da sobie z tym radę?
Przyjaciółka pyta, czy mogłabym w tym pomóc jej leciwym rodzicom. Ona mieszka na końcu Polski, a rodzice z racji wieku - wiadomo.
Wiem tyle, ile przeczytałam na stronie e-pity i infor.
Nie wiem, na co jeszcze zwrócić uwagę.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 10:55   #3205
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez karola200611 Pokaż wiadomość
Cetaphil DA czy MD? Różnice, podobieństwa, który lepiej nawilża? Do przesuszonej cery. Znajdę w korzystnej cenie w aptekach stacjonarnych czy lepiej zamówić online?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DA lepszy jak dla mnie, bo lepiej wspolgra z podkladem. Bardzo dobrze nawilza.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 11:44   #3206
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Jaką polecacie komedie? Tak fajną jak cześć, jestem Doris albo jak to robią single?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 11:52   #3207
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Chcę znaleźć autora i tytuł jednego utworu. Problem w tym, że to nie jest żadna piosenka, tylko utwór grany na pianinie. Znam jakieś podstawy nut, chyba umiałabym z grubsza zapisać fragment. Macie jakiś pomysł, w jaki sposób mogę to znaleźć?

Albo czy jest jakaś możliwość, żeby sobie wyciąć/nagrać fragment utworu z np. serialu i go jakoś wyszukać, jak wyszukiwanie obrazem przez google grafika?

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2018-03-03 o 12:12
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 12:11   #3208
_malami
Raczkowanie
 
Avatar _malami
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 343
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Szukam czegoś do demakijażu skóry suchej w formie żelu/musu/pianki/pasty tzn. czegoś co mogę nałożyć na twarz jak żel do mycia twarzy i zmyć pod prysznicem Cena max 150zł, może któraś z Was używa czegoś godnego uwagi?
_malami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 12:21   #3209
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;81859551]Chcę znaleźć autora i tytuł jednego utworu. Problem w tym, że to nie jest żadna piosenka, tylko utwór grany na pianinie. Znam jakieś podstawy nut, chyba umiałabym z grubsza zapisać fragment. Macie jakiś pomysł, w jaki sposób mogę to znaleźć?

Albo czy jest jakaś możliwość, żeby sobie wyciąć/nagrać fragment utworu z np. serialu i go jakoś wyszukać, jak wyszukiwanie obrazem przez google grafika? [/QUOTE]

Może aplikacja Schazam pomoże?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 12:30   #3210
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 43

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Może aplikacja Schazam pomoże?
Dzięki, znalazłam. Nie wiedziałam, że to działa też przy tego typu muzyce.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-25 12:38:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.