Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 18:57   #61
Etelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

moja droga , 1,5 roku temu wydalam na ta analize pierwiastkowa wlosow i na suplementy ponad 1300zl i ...g.. wlosy sie sypia jak sypaly.

Moge powiedziec, ze to badanie wskazalo mi na kilka spraw, min. tarczyca choc wyniki dobre moze pracowac u mnie leniwie, mam sklonnosc do anemii ( moja mama miala koszmarna przez lata) choc morfologia jest ok.
Dowiedzialam sie, ze najlepszy cynk to z FarmaNord???? ale nie dam glowy za firme, takie szarosrebrne opakowanie z okienkiem, i na odtruwanie watroby dla kazdego sylimarol 70 mg dziennie przez 3 miesiace.

Wlosy leca mi do 300 dziennie, ale od 3 dni zauwazylam znaczna poprawe, zazywam witamine B complex, cynk, magnez z B6, jem galaretki, siemie lniane zmielone, ale od 3 tygodni 'masuje' stopy, stosuje refleksologie czy akupresuje , mniejsza o to. W internecie mozecie znalezc mapy stop. W wielu miejscach czuje bol, ale masuje wytrwale przez 30-50min. Przy szczotkowaniu od 3 dni wypada do 20 sztuk rano a w dzien do 10, czyli poprawa jest znaczna. Jak umylam glowe wypadlo jakies 80, w sumie jakies 120 w ciagu dnia. Nie wiem jak dlugo bedzie ta poprawa, ale wiem ze te masaze sa bardzo skuteczne przy wielu chorobach ( sama wyprobowalam a moja mama to stosuje od lat z bardzo pozytywnym skutkiem). Zaluje, ze bylam leniwa i nie zaczelam tego wczesniej.

Pozdrawiam
Etelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 14:31   #62
Etelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Grazynko no ja wlasnie zrobilam w biomolu ta analize pierwiastkowa wlosow. Czy cos pomoglo, nie mam pojecia.
Etelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:01   #63
Peanut 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 130
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Za granica czesty zwykly dermatolog zleca Trichogram , u siebie w gabinecie , aby na podstawie wyniku podeprzec swoja diagnoze.

I ja mialam problem z wlosami.
Dermatolog zakazala mi mycia wlosow przez tydzien , wypytywala czy w ostatnim czasie byly farbowane itp i kazala przyjsc na ten zabieg.

W domu troche poczytalam na ten temat a z racji , ze pomylilam badanie wlosow ( ciete ) z badaniem cebulek ( wyrwane ) to dobrowolnie sobie poszlam.

Takiego bolu sobie nie wyobrazalam. Wyczesane grzebykiem dlugie pasmo zostalo energicznie wyrwane szczypcami z gumowa nakladka.
A i krew byla ...

Pierwsza mysl : odwinac tej babie z calej sily w dziob zeby i ja zabolalo...
No a potem to tylko pretensje o wlasna glupote, ze nikt mnie tu sila nie posadzil.

Dlatego sorry ale nie wyobrazam sobie , ze mozna isc sobie na ten trichogram i jeszcze za ten sadyzm placic.

Mi na koniec lekarka powiedziala , ze wlosy wypadaja prawdopodobnie od pigulek , bo za duzo jakichs tam hormonow...czyli to co jej sama podsuwalam od poczatku.

Zmienilam pigulki , kupilam rewelacyjne, niestety drogie tabletki Pantovigar ( dostepne w niemczech) i dzis mam spokoj a zakola zarosly.
Peanut 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:27   #64
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

O ludzie, założyłam ten wątek, a tak tutaj dawno nie zaglądałam, musiałam, nawet nie wiem kiedy i jak, wyłączyć jego subskrypcję. Teraz muszę nadgonić temat .

Nie zdecydowałam się na badanie, pewnie ze względu na ból... Tak czy siak moje włosy są już w znacznie lepszej kondycji, ale to już temat do innego wątku. Pozdrawiam wszystkie wizażanki, które tutaj zaglądały/ zaglądają .
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 20:49   #65
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

A mi sie plakac chce jak patrze na moje wlosy, a wlasciwie na ich reszte.

Nie wiem sama na co i gdzie powinnam isc. Mezoterapie pozostawiam sobie na koniec. Dzis to nawet myslalam o przeszczepie.

Bylam u dermatologow wielu. Bralam i Aminexil Vichy i wszelkiego rodzaju tabletki, Seboradin, i inne. Teraz wcieram Neoptide Dyrcay i nic..

Jakie badania powinnam zrobic ? Mam TSH i FT4 w normie, zelazo tez i morfologia. Nie wiem czy isc znowu do dermatologa, czy moze endokrynologa, czy trychologa..
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 12:56   #66
Koem
Raczkowanie
 
Avatar Koem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Nie wiem dziewczyny czy słyszałyście, ale podobno badania hormonów ze śliny są dużo bardziej dokładne i mogą wykryć rzeczywistą przyczynę wypadania włosów. Ciekawe tylko czy można je zrobić gdzieś w Polsce...
Koem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 19:30   #67
Megi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
miałam robione badanie trichogramem. Włosów nie myłam przez chyba 4 dni (tak mi zalecił lekarz), poza tym nie przygotowywałam się w inny sposób do badania. Nie było mowy też o przestaniu brania doustnych środków. Samo badanie polega na wyrwaniu kilku kępek włosów z różnych miejsc głowy i potem są one badane pod mikroskopem zdaje się, w jakimś specjalnym płynie. Co mi dało to badanie? dowiedziałam się, że przyczyna wypadania moich włosów jest uwarunkowana genetycznie. I tyle. Tego to się mogłam sama domyśleć....
Wiem, że wątek jest stary, ale może jakimś cudem odpowiesz...
*kasieńka* a czy to wyrwanie kilku kępek włosów bolało? Bardzo chciałabym iść na takie badanie ale panicznie boję się bólu...
__________________
Biorę się za siebie!
19.07.2012- zaczynam dbać o włosy
02.08.2012- zaczynam dbać o paznokcie

http://justmemagda.blogspot.com/
Megi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 14:12   #68
27Kika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 54
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Hej ja mialam r0bione to badanie. To nic nie boli a pomoze zdiagnozowac przyczyne wypadania wlosow. Lekarz specjalnym narzedzie podobnym do nozyczek chwyta kilka wlosów z roznych miejsc na glowie i bada je.
Badanie jest bezboleste, wlosw nie mozna myc przez 3 dni.
Ide po wynik w przyszlym tygodniu wiec opowiem co i jak.
CZemu zrobilam to badanie? Poniewaz wyniki krwi mam dobre wszystko w normei tsh tez, odzywiam sie racjonalnie zdrowo a wlosy w ogromnych ilosciach leca.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kala6 Pokaż wiadomość
Witajcie,
przejrzałam cały wątek odnośnie wypadania włosów, i tak naprawdę wynika z tego że nie ma skutecznej metody na ta przykra dolegliwość.
Ja zmagam sie z tym już ok 3 lat, nie jestem łysa, ale włosy wypadają w dużych ilościach , na pewno więcej niż 150 dziennie.Dermatolodzy to ,, wróżki,, traktują jak królików doświadczalnych, mi nic za ich pomocą nie pomogło. Badania na tsh tez nic nie wykazało-myslałam że to problemy z tarczycą.
Teraz zaczęłam sie interesować , analizą pierwiastkową włosów, już miałam sie na to zdecydować, ale z tego co czytałam na innych forach to bardzo drogi interes, i w zasadzie rola ,,badającego,,kończy się wraz z przekazaniem wyniku i zaleceniami, a nie każdy lekarz podejmie sie odtruwania organizmu(to tez podejrzałam na innych stronach).
Dziewczyny które poradzcie coć , coś co wam pomogło.
tsh to za malo=nic z tego nie wynika powinni Ci zlecić t3 i t4 wtedy jest prawidlowy obraz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Badanie zrobilam w Fenomed w Bydgoszczy
27Kika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:12   #69
Megi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

OK, czekamy na dalszą relację
__________________
Biorę się za siebie!
19.07.2012- zaczynam dbać o włosy
02.08.2012- zaczynam dbać o paznokcie

http://justmemagda.blogspot.com/
Megi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 11:15   #70
27Kika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 54
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Jestem juz po..Okazalo sie ze mam niskie zelazo, reszta wszystko w normie tarczyca ok nawet o dziwio hemoglobia w normie a zelazo ponizej normy 45 norma od 60 od 3tygodni stosuje loxon 5% i jest duza poprawa wlosy nie leca jak szalone wypada ich niewiele. Jestem pelna nadziei ze bedzie dobrze, gdybym tylko wczesniej wiedziala o tym ze qynik hemoglobiny nie swiadczy o niedoborze zelaza to noglabym zapobic wypadaniu o wiele wczesniej.
winna jest dermatolog to ona studiuje uczy sie nabywa praktyke zeby potem pomagac zapobiegac, niestety w tym przypadku to nie lekarka to konowal
27Kika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 23:29   #71
Koem
Raczkowanie
 
Avatar Koem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

a żelazo nie oznacza wysycenia organizmu tym pierwiastkiem...zbadaj ferrytyne, ona ci prawde powie
Koem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 11:24   #72
paula_386
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
O ludzie, założyłam ten wątek, a tak tutaj dawno nie zaglądałam, musiałam, nawet nie wiem kiedy i jak, wyłączyć jego subskrypcję. Teraz muszę nadgonić temat .

Nie zdecydowałam się na badanie, pewnie ze względu na ból... Tak czy siak moje włosy są już w znacznie lepszej kondycji, ale to już temat do innego wątku. Pozdrawiam wszystkie wizażanki, które tutaj zaglądały/ zaglądają .

Hej, możesz napisać jak poradziłaś sobie z problemem wypadających włosów?
paula_386 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 21:58   #73
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

dziewczyny z wątku, jak tam Wasza walka z wypadającymi włosami? Udało się Wam nad tym zapanować, czy wciąż borykacie się z tym problemem?
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:02   #74
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Hej polecam wątek Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1116871 rozmawiamy tam o różnych typach wypadania włosów, mezoterapii, badaniu trichogramem itp


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów, szampon Vichy /selsum blue
Wewnętrznie: krzem, cynk, D3, A+E, kolagen, pokrzywa
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:12   #75
JARECKIS36
Przyczajenie
 
Avatar JARECKIS36
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Nie no, moim zdaniem koniecznie trzeba z tym iść do dermatologa. Samodzielna walka może nie być dobrym pomysłem... Co więcej, warto swoją walkę z chorobą gdzieś opisać dla "potomnych". xxx
__________________
Słowa palą, więc pa☠li się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-11-23 o 08:50 Powód: reklama
JARECKIS36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 10:55   #76
Ankazamyslna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Moim zdaniem zrobienie tego badania to jest świetna inwestycja. Dzięki temu przynajmniej można dostosować leczenie do przyczyny a nie na chybił/trafił. Byłam na badaniu w klinice w Gdańsku xxx i polecam wszystkim, którzy mają problem z włosami.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-12-21 o 20:52 Powód: link
Ankazamyslna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 15:32   #77
Roksana866
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Poszukiwany dobry trycholog ze Szczecina.
Roksana866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 15:36   #78
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Najpierw wykonajcie podstawowe badania hormonalne..tarczyca, prolaktyna hormony płciowe ,może macie zespół policystycznych jajników- często nie wiemy o tym że mamy problemy z hormonamg a wtedy bardzo bardzo dużo włosów wypada, np jak kobieta ma za dużo męskich hormonów lub zbyt wysoki poziom prolaktyny, te badania nie są drogie. Byłam u trychologa i co? I nic, problem z włosami był zupełnie gdzie indziej, a w klinice tylko mnie próbowali naciągnąć na bardzo drogie specyfiki - typu szampon peeling i odżywka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _zgryzota_
Czas edycji: 2017-11-10 o 15:38
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 11:53   #79
lucyna8080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 8
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Roksana866 Pokaż wiadomość
Poszukiwany dobry trycholog ze Szczecina.
Pisalam juz w innym watku o trychologu ze Szczecina. Ja chodze do Karbokliniki do pani Marty Keczmer. Ogromna wiedza i doswiadczenie w trychologii.
lucyna8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 14:11   #80
AleksandraKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AleksandraKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Polecam wykonanie badań, zarówno trichogramu jak i trichoskopii w celu ustalenia przyczyny problemów z włosami. Inaczej leczenie odbywa się na chybił/trafił. Oczywiście wykonanie wszelkich badań ogólnoustrojowych, a zwłaszcza hormonów pozwoli dociec przyczyny problemu.
AleksandraKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 10:12   #81
sanderka303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 14
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez AleksandraKosmetolog Pokaż wiadomość
Polecam wykonanie badań, zarówno trichogramu jak i trichoskopii w celu ustalenia przyczyny problemów z włosami. Inaczej leczenie odbywa się na chybił/trafił. Oczywiście wykonanie wszelkich badań ogólnoustrojowych, a zwłaszcza hormonów pozwoli dociec przyczyny problemu.
Czy trichogram zawsze idzie w parze z trichoskopia ?

Edytowane przez sanderka303
Czas edycji: 2019-04-26 o 10:28
sanderka303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 13:49   #82
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez sanderka303 Pokaż wiadomość
Czy trichogram zawsze idzie w parze z trichoskopia ?
Nie, ale warto żeby szedł.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 12:52   #83
sanderka303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 14
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Nie, ale warto żeby szedł.
A to dlaczego?moze troszke jasniej? zaglebiam sie dopiero w temat i jestem na etapie szukania specjalisty chce duzo wiedziec zanim pojde
sanderka303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 13:52:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.