Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-18, 16:57   #1591
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez DarkDevil Pokaż wiadomość
Dziewczyny mające córeczki, planujecie przebijać uszy swoim maluszkom? Czy wolicie żeby same zadecydowały w przyszłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja pozwolę jej podjąć decyzję samej. Ogólnie bardzo nie lubię widoku takich małych dziewczynek w wózkach jeszcze z już przebitymi uszami, po prostu mi się to nie podoba sama też miałam przebite uszy dopiero przed komunią pierwszą jak sama tego chciałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 16:59   #1592
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

mąż mi kupił lanolinę medela...26zł - malutka tubka
-ja teraz rzadziej daję pierś i tylko 1- na zmianę, bo ból taki,że tylko zęby zaciskam
-kupy robi prawie zawsze po karmieniu, więc się najada
-Faceci są czasami nienormalni i psychiczni, KOBIETY SĄ SILNE,A Z DZIEĆMI SOBIE TYM BARDZIEJ DADZĄ RADĘ- teraz tyle zapomóg jest 500+
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:08   #1593
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Hej

Też Was cały czas podczytuje, w końcu postanowiłam się odezwać, dobrze jest mieć się z kim podzielić wątpliwościami i doświadczeniami



11.10 stuknął Mai miesiąc, jestem pod wrażeniem jak to zleciało przy wypisie waga pokazywała ok 2400 (byłyśmy w szpitalu dzień dłużej przez zbyt duży spadek), po początkowych problemach z jedzeniem i małych przyrostach Mała się tak rozkręciła że wczoraj na ostatniej wizycie położnej (mieliśmy w sumie 6), pokazało się już 3600 i obecnie mamy średnia ok 50 na dobę a ma być minimum 20

Noce mamy dość fajne, po jedzeniu zaraz zasypia (dzisiaj rekord spania, jadła o 20, o 1 i o 5 ) za to w ciągu dnia najlepiej rączki albo cyc albo wózek na dworze. Z jakiegoś powodu kp jest dla mnie bolesne, raz mniej raz bardziej, ale idę nam nieźle, czasami się zdarzy że damy butlę ale to już jako ostateczność. Na początku miałam do siebie o to pretensje i wyrzuty sumienia, teraz już nie świruję, przecież to nic złego



Lupinka może u Ciebie jest ta sama sytuacja co u nas, że dziecko ma dużą potrzebę ssania. Nasza na piersi też chciałaby co chwile wisieć i położna powiedziała że jak mi to nie przeszkadza to mogę dawać pierś a jak nie to trenujemy smoczek. Bo głodna na pewno nie jest co widać po przyrostach a do tego przez to że cały czas je to jej układ pokarmowy nie ma kiedy odpocząć i męczy ją brzuszek i tak się koło zamyka. No i trenujemy ten smoczek, z marnym skutkiem póki co bo Maja woli cyca ale się tak łatwo nie poddam
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:10   #1594
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
hello

-dziewczyny- ile czasu moga sie goić sutki? ja ze 2 dni smaruję, dziś do położnej dzwoniłam nawet, prawie płaczę jak karmię..
-poród bez znieczulenia wolę niż to karmienie

A może używaj tych silikonowych osłonek na sutki?


Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Wymiękam dziewczyny, młoda mi nie dość że cały czas śpi po tych szczepieniach, to dzisiaj prawie nic nie je... Wyrzucą mnie chyba z tej przychodni jak pójdę za tydzień na kontrolę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak mój tak będzie zwracał to też mnie wyrzucą zapytam siostry jak karmi, bo jej córka też taki mega niejadek


Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Wicherku - kibicuje Ci w zmaganiach z Twoim wymagającym dzieciatkiem. Kazda z nas ma czasem moment, jak dziecko tak daje w kosc, ze nie wie co ze soba zrobic i puszczaja nerwy. Moze slabe pocieszenie, ale nie jestes w tym sama, wiele innych mam tez to przechodzi

Mozna w ogole "przekarmic" dziecko kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba można, mój jak dziś się obżarł rano tak strasznie to wtedy właśnie niedługo później tak zwymiotował, z godzinę po. Myślałam, że na zakręcie nie wyrobię tak leciałam, jak usłyszałam te dźwięki



Dzięki kochana za dobre słowo


My po usg brzuszka, złapałam na dziś termin. Niby wszystko ok. Kazała mocz zbadać, że może infekcja dróg moczowych. I jak tak będzie wymiotować, to się odwodni, że w weekend wtedy do szpitala na kroplówkę i na ponowne usg.


Biedaczek taki zmęczony, że 4,5 min jadł po powrocie o 17tej, a wcześniej o 14. No i się co pół h budzi na cyca teraz.
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:19   #1595
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Iwona ja mam poranione brodawki cały czas, jak były w gorszym stanie że z bólu zęby zaciskałam i łzy czasami leciały to za radą położonej kupiłam maść hydrokortyzon, smarujesz tym brodawkę, przykrywasz folia spożywcza i zostawiasz na pół godziny. Chyba raz dziennie taj robiłam. To jest maść ze sterydem to powinna szybciej pomoc tylko że przed karmieniem trzeba umyć pierś. Może zapytaj swojej położnej albo lekarza co oni na to. Ściskam mocno, znam ten ból
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:29   #1596
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Iwona ja mam poranione brodawki cały czas, jak były w gorszym stanie że z bólu zęby zaciskałam i łzy czasami leciały to za radą położonej kupiłam maść hydrokortyzon, smarujesz tym brodawkę, przykrywasz folia spożywcza i zostawiasz na pół godziny. Chyba raz dziennie taj robiłam. To jest maść ze sterydem to powinna szybciej pomoc tylko że przed karmieniem trzeba umyć pierś. Może zapytaj swojej położnej albo lekarza co oni na to. Ściskam mocno, znam ten ból
jak nie będzie poprawy to pójdę do lekarza ciągle trwam w pozytywnym myśleniu...
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 17:43   #1597
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
No wstała rano koło 8, zjadła coś tam z dwóch piersi i potem na dwie tury 60ml z butli, poleżała trochę na macie, zasnęła o 11, spała do 14, zjadła 40ml (zważyłam ją) i śpi dalej... Wyszłam z nią na spacer, żeby chociaż świeże powietrze łapała, ale martwię się

Nawet nie wiedziałam, że senność można kwalifikować pod NOP :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to je co 3h, nie martwiłabym się na zapas,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Moj z kolei non stop placze albo wisi na cycu... Masakra dzisiaj nawet spacerek nie jest mozliwy bo od siodmej jezeli spi to tylko drZemka na cycu a odlozysz na minute to juz krzyk nie mam pojecia juz co jest nie tak czy to te skoki rozwojowe czy cos go boli czy szok po wyjsciu ze szpitala ze tu wszystko nowe itp... Ehh...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Może to jego sposób na odnalezienie się w nowym miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Neira - ja tez chetnie poprosze link do tutorialu, zbieram info i tez bede myslec o chuscie. Chyba im szybciej tym lepiej bo nie daje juz rady z noszeniem mojego slodkiego ciezarka. Tzn. ja rade daje ale dzien w dzien czuje okropny bol plecow.

Anais - ale to ta sytuacja, dziecko sprawily, ze Twoj partner doszedl do takich wnioskow? Moze powiedzial bolesne slowa w afekcie i przemysli co zrobil... trzymam kciuki, zeby sie Wam dobrze ulozylo.

Gilmoregirl - wiem co przezywasz, bo ja tez wariowalam jak moj maly nie chcial jesc i byl bardziej ospaly. Tylko u nas to bylo przez infekcje a u Ciebie moze byc po szczepieniu. Obserwuj i najwyzej do lekarza. Ale tez mialam jazdy z obawami o jego przybieranie, ze pewnie mam za malo pokarmu, ze robie cos zle itp.

Wicherku - kibicuje Ci w zmaganiach z Twoim wymagającym dzieciatkiem. Kazda z nas ma czasem moment, jak dziecko tak daje w kosc, ze nie wie co ze soba zrobic i puszczaja nerwy. Moze slabe pocieszenie, ale nie jestes w tym sama, wiele innych mam tez to przechodzi

Iwona - ja tez polecam lanoline lansinoh. Innej nie stosowalam, ale ta dziala super. No tez oczywiscie wlasne mleko powinno cos pomoc.

Podczytuje Was ale nie dawalam rady jakos nic napisac. Nasza polozna mnie wczoraj troche zaskoczyla i zadzwonila ze ma jeszcze jedna wizyte do zrobienia u mnie po czym po godzinie juz u mnie byla. Mowilam jej, ze my dopiero co ze szpitala wrocililismy dzien wczesniej, ale ona akurat miala czas - ledwie zdazylam ogarnac mieszkanie, dobrze ze maly akurat grzecznie spal caly czas. Takze bywaja przeboje z tymi poloznymi, ale one tez nie maja zawsze lekko z ta praca w terenie, a ludzie bywaja wobec nich bardzo wymagajacy.

Ja mam chyba problem z tym, zeby stwierdzic czego chce moje dziecko. Prawie kazdy placz albo mlaskanie odczytuje jako glod i czasem pcham mu jedzenie na sile. Potem ulewa, ma wzdecia i dalej placze, a ja go dalej karmie bo dla mnie to oczywiscie wizja, ze glodny i chce jeszcze jesc. Doszlo do tego ze zaczal wypluwac piers, albo sie mega drzec jak go przystawialam... ale smyrajac go palcem po policzku albo ustach szukal jakby chcial chwytac... a piersi nie. O co moze chodzic?

Mozna w ogole "przekarmic" dziecko kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też tak czasem jest jak piszesz, weźmie pierś ale za chwilę się wkurzy rozplacze I wypluje itak w kółko. Myślę że wtedy nie chodzi o jedzenie a o uspokojenie, wtedy u nas zazwyczaj chce jej się spać.

Od kilku dni usypiamy się tak - leży mi na piersiach I brzuchu a ja delikatnie kołysze całym ciałem. Bardzo szybko się wtedy uspokaja. Coś pięknego taki śpiący osesek na brzuchu mamy <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez DarkDevil Pokaż wiadomość
Dziewczyny mające córeczki, planujecie przebijać uszy swoim maluszkom? Czy wolicie żeby same zadecydowały w przyszłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama zadecyduje w przyszłości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
mąż mi kupił lanolinę medela...26zł - malutka tubka
-ja teraz rzadziej daję pierś i tylko 1- na zmianę, bo ból taki,że tylko zęby zaciskam
-kupy robi prawie zawsze po karmieniu, więc się najada
-Faceci są czasami nienormalni i psychiczni, KOBIETY SĄ SILNE,A Z DZIEĆMI SOBIE TYM BARDZIEJ DADZĄ RADĘ- teraz tyle zapomóg jest 500+
Polecam też kompresy multimam, są na allegro, mi uratowały cycki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Hej

Też Was cały czas podczytuje, w końcu postanowiłam się odezwać, dobrze jest mieć się z kim podzielić wątpliwościami i doświadczeniami



11.10 stuknął Mai miesiąc, jestem pod wrażeniem jak to zleciało przy wypisie waga pokazywała ok 2400 (byłyśmy w szpitalu dzień dłużej przez zbyt duży spadek), po początkowych problemach z jedzeniem i małych przyrostach Mała się tak rozkręciła że wczoraj na ostatniej wizycie położnej (mieliśmy w sumie 6), pokazało się już 3600 i obecnie mamy średnia ok 50 na dobę a ma być minimum 20

Noce mamy dość fajne, po jedzeniu zaraz zasypia (dzisiaj rekord spania, jadła o 20, o 1 i o 5 ) za to w ciągu dnia najlepiej rączki albo cyc albo wózek na dworze. Z jakiegoś powodu kp jest dla mnie bolesne, raz mniej raz bardziej, ale idę nam nieźle, czasami się zdarzy że damy butlę ale to już jako ostateczność. Na początku miałam do siebie o to pretensje i wyrzuty sumienia, teraz już nie świruję, przecież to nic złego



Lupinka może u Ciebie jest ta sama sytuacja co u nas, że dziecko ma dużą potrzebę ssania. Nasza na piersi też chciałaby co chwile wisieć i położna powiedziała że jak mi to nie przeszkadza to mogę dawać pierś a jak nie to trenujemy smoczek. Bo głodna na pewno nie jest co widać po przyrostach a do tego przez to że cały czas je to jej układ pokarmowy nie ma kiedy odpocząć i męczy ją brzuszek i tak się koło zamyka. No i trenujemy ten smoczek, z marnym skutkiem póki co bo Maja woli cyca ale się tak łatwo nie poddam
Kp może boleć tak max 10 sekund po przystawieniu, później już nie powinno boleć. Jeśli boli nadal to możliwe że nieprawidłowo przystawuasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Iwona ja mam poranione brodawki cały czas, jak były w gorszym stanie że z bólu zęby zaciskałam i łzy czasami leciały to za radą położonej kupiłam maść hydrokortyzon, smarujesz tym brodawkę, przykrywasz folia spożywcza i zostawiasz na pół godziny. Chyba raz dziennie taj robiłam. To jest maść ze sterydem to powinna szybciej pomoc tylko że przed karmieniem trzeba umyć pierś. Może zapytaj swojej położnej albo lekarza co oni na to. Ściskam mocno, znam ten ból
U mnie tak bolało przez pierwsze 2 tygodnie aż wygoilam brodawki lanolina I nauczylam się poprawnie przystawiac. Ale ból był nie do zniesienia potwierdzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-18, 18:03   #1598
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Fortuna nasza położna jest też CDL i twierdzi że jest ok chociaż no ja mam wątpliwości. U mnie to nawet nie jest ból brodawki tylko tak jakby ciągniętej skóry
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 18:10   #1599
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Fortuna nasza położna jest też CDL i twierdzi że jest ok chociaż no ja mam wątpliwości. U mnie to nawet nie jest ból brodawki tylko tak jakby ciągniętej skóry
A bierze duża część brodawki do buzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:10   #1600
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
A bierze duża część brodawki do buzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie nie sam pipek, ale widzę,że czerwone jest w sporej części
nie rozumiem dlaczego tak raptem źle coś robię to na początku powinno być, a nie po 6 tygodniu...co jest?
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:14   #1601
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
u mnie nie sam pipek, ale widzę,że czerwone jest w sporej części
nie rozumiem dlaczego tak raptem źle coś robię to na początku powinno być, a nie po 6 tygodniu...co jest?
A może Ty robisz wszystko dobrze, tylko dziecko zaczęło jakoś inaczej ssać? Odkryło nową umiejętność?
U mnie od kilku dni jest jakiś nowy styl ssania na sam koniec, takie bardzo szybkie i głośne ciamkanie z szarpaniem, nieprzyjemne strasznie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-18, 19:18   #1602
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

U mnie nieprzyjemny jest tylko pierwszy zasys, a potem już nie, przyzwyczaiłam się do tego uczucia. Bolało mnie w szpitalu bo mleka miałam mało i z trudem wyciskał młody. Smarowałam też kilka razy, a w domu laktacja się rozpętała i już nie było tego problemu

Kurde ani jednego porządnego spania dzisiaj nie miał mój syn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:23   #1603
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
U mnie nieprzyjemny jest tylko pierwszy zasys, a potem już nie, przyzwyczaiłam się do tego uczucia. Bolało mnie w szpitalu bo mleka miałam mało i z trudem wyciskał młody. Smarowałam też kilka razy, a w domu laktacja się rozpętała i już nie było tego problemu

Kurde ani jednego porządnego spania dzisiaj nie miał mój syn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może teraz będzie na tyle zmęczony, że klapnie?

Mój to jednak typowy facet: wyleżał się w ciepełku (wanienka), obmacał dwie cycki, walnął flaszkę (mm) i śpi przy dobrej muzyce Dobrze, że nie chrapie

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:27   #1604
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

No póki co nie klapnął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:32   #1605
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
No póki co nie klapnął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki moja padła pół godziny temu, ukolysalam po karmieniu w fotelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:41   #1606
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Mój od powrotu z usg zasypia na cycu, odkładam i mam od 5-20 min spokoju i znów szuka. Właśnie zasnął znów na cycu, wysunęłam lekko i schowałam, strach odkładać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 19:48   #1607
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Moja też coś dziś spokojna ryk był tylko w południe i trzeba było z ogrodu do domu przyjść. Pospala ładnie od 17 do 19 potem kąpanie w pełni zadowolona od początku do końca, pierwszy raz chyba i teraz mi przysypia. Boję się nocy po tak spokojnym i sennym popołudniu.

Wicherek super że usg u Małego ok. Przynajmniej jeden problem można wykluczyć. Kciuki za spokojna noc.

Madzia fajnie że się odezwałaś, wpadaj częściej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 20:00   #1608
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Na razie będę mieć spokojną godzinę, bo zaniosłam go do ojca. Powiedziałam, że wrócę o 22.10 jak się przyjaciółki skończą i że dziecko jadło i jest przewinięte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 20:52   #1609
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Neira - ja tez chetnie poprosze link do tutorialu, zbieram info i tez bede myslec o chuscie. Chyba im szybciej tym lepiej bo nie daje juz rady z noszeniem mojego slodkiego ciezarka. Tzn. ja rade daje ale dzien w dzien czuje okropny bol plecow.

Anais - ale to ta sytuacja, dziecko sprawily, ze Twoj partner doszedl do takich wnioskow? Moze powiedzial bolesne slowa w afekcie i przemysli co zrobil... trzymam kciuki, zeby sie Wam dobrze ulozylo.

Gilmoregirl - wiem co przezywasz, bo ja tez wariowalam jak moj maly nie chcial jesc i byl bardziej ospaly. Tylko u nas to bylo przez infekcje a u Ciebie moze byc po szczepieniu. Obserwuj i najwyzej do lekarza. Ale tez mialam jazdy z obawami o jego przybieranie, ze pewnie mam za malo pokarmu, ze robie cos zle itp.

Wicherku - kibicuje Ci w zmaganiach z Twoim wymagającym dzieciatkiem. Kazda z nas ma czasem moment, jak dziecko tak daje w kosc, ze nie wie co ze soba zrobic i puszczaja nerwy. Moze slabe pocieszenie, ale nie jestes w tym sama, wiele innych mam tez to przechodzi

Iwona - ja tez polecam lanoline lansinoh. Innej nie stosowalam, ale ta dziala super. No tez oczywiscie wlasne mleko powinno cos pomoc.

Podczytuje Was ale nie dawalam rady jakos nic napisac. Nasza polozna mnie wczoraj troche zaskoczyla i zadzwonila ze ma jeszcze jedna wizyte do zrobienia u mnie po czym po godzinie juz u mnie byla. Mowilam jej, ze my dopiero co ze szpitala wrocililismy dzien wczesniej, ale ona akurat miala czas - ledwie zdazylam ogarnac mieszkanie, dobrze ze maly akurat grzecznie spal caly czas. Takze bywaja przeboje z tymi poloznymi, ale one tez nie maja zawsze lekko z ta praca w terenie, a ludzie bywaja wobec nich bardzo wymagajacy.

Ja mam chyba problem z tym, zeby stwierdzic czego chce moje dziecko. Prawie kazdy placz albo mlaskanie odczytuje jako glod i czasem pcham mu jedzenie na sile. Potem ulewa, ma wzdecia i dalej placze, a ja go dalej karmie bo dla mnie to oczywiscie wizja, ze glodny i chce jeszcze jesc. Doszlo do tego ze zaczal wypluwac piers, albo sie mega drzec jak go przystawialam... ale smyrajac go palcem po policzku albo ustach szukal jakby chcial chwytac... a piersi nie. O co moze chodzic?

Mozna w ogole "przekarmic" dziecko kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przekarmic moze nie do konca, ale obrzydzic mozna. Moj do tamtej pory smoczka nie lapie a mial juz czas ze sie z nim nie rozstawal najchetniej nawet w kapieli

Cytat:
Napisane przez DarkDevil Pokaż wiadomość
Dziewczyny mające córeczki, planujecie przebijać uszy swoim maluszkom? Czy wolicie żeby same zadecydowały w przyszłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym na razie nie decydowala sie nawet, jezeli sama by prosila. Male dzieci nie uwazaja i kolezanka z prxedszkola przyplacila to rozerwanym uchem... Takze zrobicie jak uwazacie, ale ja bym poczekala kilka lat...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-18, 21:50   #1610
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

My tez dzisiaj po wizycie u pediatry i normalnie szlag mnie trafia. Pielęgniarka jazgot zrobiła bo mały za dużo przybył. 1200g przez 4tyg, a na pierwszej wizycie tylko 100g w tydzień, jeszcze nie dobił wtedy do urodzeniowej. No i jazgotała, że przekarmiony. Ale co ja poradze jak głodny jest, co 2 godz wciąga 70-90 po dłuższej przerwie 3-4godz 120ml. A teraz mamdawac 90 co 3 godz. No i ludzie powiedzcie mi jak to zrobić jak sie drze. Wogóle dzisiaj dzień do d... od rana nie spał do 11, potem tylko w wózku, bo jak tylko weszliśmy do jakiegos budynku to ryk, czy to przychodnia, mieszkanie babci czy sklep. Na sklepy to ewidentnie ma jakąś slergie chyba, bo sie najbardziej drze, a jak tylko wyjde ze sklepu to cisza. No w mordke, ale egzemplasz mi sie trafił. Po powrocie tez bek i dopiero przed 22 zasnął. No to się wyżaliłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 02:37   #1611
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Dziewczyny co można na przeziębienie podczas KP bo obudzilam się z bólem gardła a tak u mnie objawia się początek przeziębionia.w domu mam tylko Prenalen do ssania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 05:59   #1612
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Rawka zrób sobie wywar ze świeżego imbiru, najlepszy na przeziębienia biedactwo, mnie póki co omija wszystko szczęśliwie, jeszcze mi brakuje tylko chorowania, tfu tfu

U nas noc niezła z trudnym początkiem, po karmieniu o 22 nie do opanowania i ojciec go przejął, a ja zasnęłam i wstałam na 2 karmienia, teraz trzecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 06:17   #1613
DarkDevil
Zakorzenienie
 
Avatar DarkDevil
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nie powiem, tajemnica :D
Wiadomości: 8 030
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

A ja dzisiaj początek nocy średni.. Mała spała, mój facet odnosił talerz i sztućce i wszystko mu spadło, więc mała momentalnie się obudziła i nie mogłam sobie z nią dać rady z 3 h, ale na szczęście potem zasnęła na 4 h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
studentka





https://www.instagram.com/jestem.oliwka
DarkDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 06:54   #1614
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
My tez dzisiaj po wizycie u pediatry i normalnie szlag mnie trafia. Pielęgniarka jazgot zrobiła bo mały za dużo przybył. 1200g przez 4tyg, a na pierwszej wizycie tylko 100g w tydzień, jeszcze nie dobił wtedy do urodzeniowej. No i jazgotała, że przekarmiony. Ale co ja poradze jak głodny jest, co 2 godz wciąga 70-90 po dłuższej przerwie 3-4godz 120ml. A teraz mamdawac 90 co 3 godz. No i ludzie powiedzcie mi jak to zrobić jak sie drze. Wogóle dzisiaj dzień do d... od rana nie spał do 11, potem tylko w wózku, bo jak tylko weszliśmy do jakiegos budynku to ryk, czy to przychodnia, mieszkanie babci czy sklep. Na sklepy to ewidentnie ma jakąś slergie chyba, bo sie najbardziej drze, a jak tylko wyjde ze sklepu to cisza. No w mordke, ale egzemplasz mi sie trafił. Po powrocie tez bek i dopiero przed 22 zasnął. No to się wyżaliłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pierworodny też nie lubił sklepów.mój sposób- kropelkę dilicolu na smoczek i cisza był uzależniony tam światło pewnie mu nie pasowało
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 07:05   #1615
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
My tez dzisiaj po wizycie u pediatry i normalnie szlag mnie trafia. Pielęgniarka jazgot zrobiła bo mały za dużo przybył. 1200g przez 4tyg, a na pierwszej wizycie tylko 100g w tydzień, jeszcze nie dobił wtedy do urodzeniowej. No i jazgotała, że przekarmiony. Ale co ja poradze jak głodny jest, co 2 godz wciąga 70-90 po dłuższej przerwie 3-4godz 120ml. A teraz mamdawac 90 co 3 godz. No i ludzie powiedzcie mi jak to zrobić jak sie drze. Wogóle dzisiaj dzień do d... od rana nie spał do 11, potem tylko w wózku, bo jak tylko weszliśmy do jakiegos budynku to ryk, czy to przychodnia, mieszkanie babci czy sklep. Na sklepy to ewidentnie ma jakąś slergie chyba, bo sie najbardziej drze, a jak tylko wyjde ze sklepu to cisza. No w mordke, ale egzemplasz mi sie trafił. Po powrocie tez bek i dopiero przed 22 zasnął. No to się wyżaliłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha to moja przybrała 1520g w miesiąc jest na 97 centylu. Nie przejmuj się

Ale z drugiej strony płacz nie zawsze oznacza głod.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Dziewczyny co można na przeziębienie podczas KP bo obudzilam się z bólem gardła a tak u mnie objawia się początek przeziębionia.w domu mam tylko Prenalen do ssania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czosnek, syrop z cebuli, mnie zawsze potężna dawka czosnku stawia na nogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 07:12   #1616
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Dziewczyny co można na przeziębienie podczas KP bo obudzilam się z bólem gardła a tak u mnie objawia się początek przeziębionia.w domu mam tylko Prenalen do ssania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Na ból gardła najlepszy ananas w ciąży też się nim leczyłam bo choróbsko mnie złapało tydzień przed ślubem i mówić nie mogłam
A jak to nie podziała to przy KP można ibuprom / apap brać

Ja właśnie jadę na morfologie i tsh a późnij od razu usg bioderek małej. Mam nadzieję, że ładnie zniesie podróż przez pół miasta. Później jeszcze jedziemy do moich rodziców wykorzystać ostatnie ciepłe dni

Noc mieliśmy super. Karmiłam Małą o 22, później obudziła się o 2:30 a ostatnie karmienie o 6 ❤️ po ostatnim i tak musiałam wstawać już więc złożyło się idealnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 07:16   #1617
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Jakby co, na ból można podczas kp brać nawet ketonal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 07:16   #1618
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Taki ładny rozkład godzin w nocy to miałam w pierwszym tygodniu ♡ chociaż dzisiaj miałam podobnie, pomijając jego płacze po tym pierwszym.
Próbowałam umówić go do pediatry, żeby zobaczyła to usg brzucha i dała skierowanie na mocz i krew, to najbliższy termin to środa, na dziś się nie dostałam wykręciłam nr 7.30 od razu i już byłam w kolejce, przede mną 18 oczekujących połączeń. Zrobię pewnie odpłatnie te badania i w środę już z wynikami pójdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 07:17   #1619
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja dziś idę z młodą na długi spacer do Lidla, orzechy w promocji i makarony roślinne też, ale straszna cena

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 07:23   #1620
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Z czego są zrobione te makarony roślinne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.