Mamusie styczniowe 2019 cz.2 - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-05, 07:51   #3121
oliwia34lll
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Rubbim a teraz mierzysz cukier?
__________________
12.18.2003- Oliwia
1.09.2012 Zuzia
9.01.2019 Wituś
oliwia34lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 07:52   #3122
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość
Witam się rano trochę mnie tu nie było, starałam się podczytywać i być na bieżąco, ale troszkę nam się w domu posypało, ze mną wszystko ok z mężem też ale nasz pies, usłyszeliśmy od weterynarza że może potrzebna będzie operacja kręgosłupa, która oczywiście wiąże się z ogromnymi kosztami, ale póki nie zrobimy rezonansu nie będziemy wiedzieć na czym stoimy, i oczywiście żeby tego było mało to rezonans też jest bardzo kosztowny, ale znalazłam taką stronę jak pomagam.pl i postanowiłam założyć zbiórkę może coś się uzbiera żeby nasz Borys mógł normalnie funkcjonować. Także wiem że nie powinnam was o to prosić ale jeżeli ktoś by mógł i chciał nam troszkę pomóc to jest link:
https://pomagam.pl/kfs80f2d
Dla nas każdy grosz się będzie liczył. Wiem że nie możemy konkurować z powiedzmy ludzkim życiem, na które np. są zbierane pieniążki ale dla nas Borys jest jak członek rodziny nie wyobrażamy sobie życia bez niego.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Współczuje sytuacji;(
Dla mnie nie ma rozgraniczenia czy to ludzkie życie czy zwierzakowe. To i to jest dla mnie (i dla mega otoczenia) stawiane na równi.
U nas wszyscy sa zwierzakowi i traktujemy ich normalnie jak członków rodziny. Strasznie przeżywamy jak cos jest nie tak...
trzymam kciuki aby udało sie szybko zebrać 🤗
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:11   #3123
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Współczuje sytuacji;(
Dla mnie nie ma rozgraniczenia czy to ludzkie życie czy zwierzakowe. To i to jest dla mnie (i dla mega otoczenia) stawiane na równi.
U nas wszyscy sa zwierzakowi i traktujemy ich normalnie jak członków rodziny. Strasznie przeżywamy jak cos jest nie tak...
trzymam kciuki aby udało sie szybko zebrać
Dzięki bardzo ja też mam nadzieję że szybko uda nam się uzbierać potrzebną sumę a nawet chociaż jej część. Ja też jestem bardzo za zwierzętami i przeżywam strasznie takie sytuacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz




Jeśli mogłabym prosić to proszę o udostępnienie tego linku gdzieś na Facebooku jeśli macie, wśród rodziny będę bardzo wdzięczna

Edytowane przez dzast28
Czas edycji: 2018-12-05 o 08:14
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:14   #3124
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Przepraszam nie nadrabiam, tylko tak na szybko, ile cm mają wasze szyjki? Ja po wczorajszej wizycie wyszlam ze skierowaniem do szpitala moja ma 1 cm tak bardzo nie chce się tam kłaść mój starszak w piątek ma urodziny, przeprowadzka, tyle rzeczy, jestem załamana i boję się przecież ja nic nie mam uszykowane i jeszcze tyle do kupienia A my na walizkach
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:16   #3125
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo ja też mam nadzieję że szybko uda nam się uzbierać potrzebną sumę a nawet chociaż jej część. Ja też jestem bardzo za zwierzętami i przeżywam strasznie takie sytuacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moj pieseł tez ostatnio nam narobił stracha. Uszkodził sobie rogówkę, oczywiście wszystko na bok i szybka akcja do weta. Swoje wypłakałam jak widziałam tego bidaka jak leży smutny z zamkniętym oczkiem;( juz wraca do zdrowia Ufff.
Twój tez bedzie zdrowy! Trzeba w to wierzyć i działać <przytul>

Dziewczyny wy sie juz zalapalyscie na elektroniczne zwolnienia?
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:25   #3126
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moj pieseł tez ostatnio nam narobił stracha. Uszkodził sobie rogówkę, oczywiście wszystko na bok i szybka akcja do weta. Swoje wypłakałam jak widziałam tego bidaka jak leży smutny z zamkniętym oczkiem;( juz wraca do zdrowia Ufff.
Twój tez bedzie zdrowy! Trzeba w to wierzyć i działać <przytul>

Dziewczyny wy sie juz zalapalyscie na elektroniczne zwolnienia?
Jeszcze raz dzięki mam nadzieję że wszystko wróci do normy i będzie normalnie funkcjonował

Także jeszcze raz proszę o rozpowszechnianie wśród znajomych i rodziny mojego linku.

Jakby każdy wpłacił chociaż 1 zł dla nas to jest bardzo dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:31   #3127
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moj pieseł tez ostatnio nam narobił stracha. Uszkodził sobie rogówkę, oczywiście wszystko na bok i szybka akcja do weta. Swoje wypłakałam jak widziałam tego bidaka jak leży smutny z zamkniętym oczkiem;( juz wraca do zdrowia Ufff.
Twój tez bedzie zdrowy! Trzeba w to wierzyć i działać <przytul>

Dziewczyny wy sie juz zalapalyscie na elektroniczne zwolnienia?
Mój lekarz od początku wystawial mi elektronicznie, tylko nie wiedziałam że za każdym razem do ciągłości zwolnienia muszę składać wniosek o wyplate zasilku i tym sposobem ciągle czekam i czekam pieniądze
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2018-12-05 o 08:33
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 08:34   #3128
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
Przepraszam nie nadrabiam, tylko tak na szybko, ile cm mają wasze szyjki? Ja po wczorajszej wizycie wyszlam ze skierowaniem do szpitala moja ma 1 cm tak bardzo nie chce się tam kłaść mój starszak w piątek ma urodziny, przeprowadzka, tyle rzeczy, jestem załamana i boję się przecież ja nic nie mam uszykowane i jeszcze tyle do kupienia A my na walizkach
Ja mam od początku października szyjke ok 12mm, póki co się nie pogarsza (a teraz jestem w 36+4tc). Też byłam w szpitalu po sterydy na rozwój płuc, w razie porodu przedwczesnego. Który tc u Ciebie?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:36   #3129
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Mój lekarz od początku wystawial mi elektronicznie, tylko nie wiedziałam że za każdym razem do ciągłości zwolnienia muszę składać wniosek o wyplate zasilku i tym sposobem ciągle czekam i czekam pieniądze
Mi zasiłek wypłaca pracodawca, bo jakoś tam więcej pracowników czy coś i dopiero teraz 12 grudnia jak będę u lekarza to będę miała wystawione zwolnienie elektroniczne czy wtedy też muszę jakiś wniosek składać o zasiłek ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:39   #3130
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
No to mega dziwne, ale jak mówiłam w czmp nigdy nic nie wiadomo
Ja miałam badanie przy przyjęciu, potem usg któregoś dnia i znów badanie. Tam każdy mówil co innego, ale chociaż badania były. No i ktg i "serduszkowanie" tez było jak mówisz, przez to się nie wysypialam, ale to ważna rzecz, więc dorbze że chociaż to sprawdzają regularnie.
No nic, ważne że jesteś już w domu, ja też czekałam na wizytę u swojego lekarza, bo więcej od niego się dowiedziałam niż w szpitalu. będzie dobrze!
Z tym, że każdy mówił co innego to fakt Albo co innego albo wcale nie mówili
Najważniejsze, że już w domu jestem
Cytat:
Napisane przez oliwia34lll Pokaż wiadomość
Rubbim a teraz mierzysz cukier?
Cały czas mierze z tym, że ja zmierzę cukier i mam w normie, a za 5 minut mam nagły spadek
Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
Przepraszam nie nadrabiam, tylko tak na szybko, ile cm mają wasze szyjki? Ja po wczorajszej wizycie wyszlam ze skierowaniem do szpitala moja ma 1 cm tak bardzo nie chce się tam kłaść mój starszak w piątek ma urodziny, przeprowadzka, tyle rzeczy, jestem załamana i boję się przecież ja nic nie mam uszykowane i jeszcze tyle do kupienia A my na walizkach
Współczuje... My też w poniedziałek na szybko jeździliśmy po wizycie u gin po sklepie by kupić mi rzeczy do szpitala bo to było to czego jeszcze nie miałam nic kupione
W tamtym tygodniu moja miała 1,5 cm, a teraz dowiem się za tydzień ile ma
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość

Dziewczyny wy sie juz zalapalyscie na elektroniczne zwolnienia?
Ja już wcześniej miałam elektronicznie wysyłane od mojej gin, jedynie drukowała mi kopię jakby była jeszcze w formie papierowej potrzebna
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:39   #3131
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Moj pieseł tez ostatnio nam narobił stracha. Uszkodził sobie rogówkę, oczywiście wszystko na bok i szybka akcja do weta. Swoje wypłakałam jak widziałam tego bidaka jak leży smutny z zamkniętym oczkiem;( juz wraca do zdrowia Ufff.
Twój tez bedzie zdrowy! Trzeba w to wierzyć i działać <przytul>

Dziewczyny wy sie juz zalapalyscie na elektroniczne zwolnienia?
Bo każdy kto ma psa w domu traktuje go jak czlonka rodziny. Ostatnio ogladalam program o jakims tam weterynarzu w USA i było, że kobieta przyjechała z psem i okazało się, że albo poważna i droga operacja, która ma małe szanse powodzenia, albo uspac zwierzaka. Nie było ich stać na operację i musieli wybrać to drugie.
Siedziałam i płakałam
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Mój lekarz od początku wystawial mi elektronicznie, tylko nie wiedziałam że za każdym razem do ciągłości zwolnienia muszę składać wniosek o wyplate zasilku i tym sposobem ciągle czekam i czekam pieniądze
Yyyyy pierwsze słyszę
A mam wystawiane od czerwca i nic nie robilam.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 08:40   #3132
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość
Mi zasiłek wypłaca pracodawca, bo jakoś tam więcej pracowników czy coś i dopiero teraz 12 grudnia jak będę u lekarza to będę miała wystawione zwolnienie elektroniczne czy wtedy też muszę jakiś wniosek składać o zasiłek ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak to wygląda w przypadku umowy o pracę bo ja mam działalność gospodarczą.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:46   #3133
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja mam od początku października szyjke ok 12mm, póki co się nie pogarsza (a teraz jestem w 36+4tc). Też byłam w szpitalu po sterydy na rozwój płuc, w razie porodu przedwczesnego. Który tc u Ciebie?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
U mnie dopiero 32 tc ja mam termin dopiero na 30 stycznia. Boję się jak cholera jeny jednak jak to ciąża od ciąży się różni, w pierwszej cały czas była długa i pozamykana a teraz o ale tak coś czułam że jest coś nie tak bo nagle od kilku dni codziennie wypływa mi taki gęsty śluz przezroczysty.
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 08:47   #3134
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Bo każdy kto ma psa w domu traktuje go jak czlonka rodziny. Ostatnio ogladalam program o jakims tam weterynarzu w USA i było, że kobieta przyjechała z psem i okazało się, że albo poważna i droga operacja, która ma małe szanse powodzenia, albo uspac zwierzaka. Nie było ich stać na operację i musieli wybrać to drugie.
Siedziałam i płakałam Yyyyy pierwsze słyszę
A mam wystawiane od czerwca i nic nie robilam.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Też bym płakała, nawet nie chce sobie myśleć że mamy uśpić naszego psa a koszt diagnozy i leczenia są straszne póki co ten rezonans to tylko diagnoza, nawet nie chcę myśleć co będzie jeśli konieczna będzie operacja ile potrzeba będzie wtedy pieniędzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 09:11   #3135
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 32 tc ja mam termin dopiero na 30 stycznia. Boję się jak cholera jeny jednak jak to ciąża od ciąży się różni, w pierwszej cały czas była długa i pozamykana a teraz o ale tak coś czułam że jest coś nie tak bo nagle od kilku dni codziennie wypływa mi taki gęsty śluz przezroczysty.
To ja bym poszła do szpitala, sama wtedy nie byłam totalnie gotowa, ale maluch najważniejszy. Pewnie dostaniesz sterydy też na plucka no i oszczędny tryb życia, o którym wczoraj pisalysmy będzie dobrze!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 09:18   #3136
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Sylwia z szyjka poniżej 25mm należy się martwić i oszczędzać. Lepiej idź teraz do szpitala.



Rubbim na nagły spadek cukru lepiej pić naturalny sok, bo on dłużej uwalnia cukier niż cukierki. Byłaś u diabetologa? Może on włączy insulinę, bo twoja trzustka sobie nie radzi.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 09:27   #3137
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Sylwia z szyjka poniżej 25mm należy się martwić i oszczędzać. Lepiej idź teraz do szpitala.



Rubbim na nagły spadek cukru lepiej pić naturalny sok, bo on dłużej uwalnia cukier niż cukierki. Byłaś u diabetologa? Może on włączy insulinę, bo twoja trzustka sobie nie radzi.
Dopiero będę szła za jakieś 2 tygodnie to się dowiem co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 09:33   #3138
oliwia34lll
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 32 tc ja mam termin dopiero na 30 stycznia. Boję się jak cholera jeny jednak jak to ciąża od ciąży się różni, w pierwszej cały czas była długa i pozamykana a teraz o ale tak coś czułam że jest coś nie tak bo nagle od kilku dni codziennie wypływa mi taki gęsty śluz przezroczysty.
Sylwia nie wiem czy ten śluz to właśnie objaw tej szyjki skracającej. Ja agesty biały śluz mam od półtorej miesiąca- dwóch ( Teraz jestem w 37 tygodniu) i szyjkę m am długą na 4 cm i zamkniętą.

Szyjka rzeczywiście krótka jak na ten tydzień. Leż i leż i trzymaj się cieplutko

W ogóle mi to się wydaje że Wy dziewczyny z tymi szyjkami krótkimi to nie długo będziecie się rozpakowywać...

Rubbim to nie ciekawie- bo trudno wyłapać. A lekarze powiedzieli co może byc powodem takich nagłych spadków cukru?
__________________
12.18.2003- Oliwia
1.09.2012 Zuzia
9.01.2019 Wituś
oliwia34lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 09:47   #3139
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez rubbim Pokaż wiadomość
Z tym, że każdy mówił co innego to fakt Albo co innego albo wcale nie mówili

Najważniejsze, że już w domu jestem



Cały czas mierze z tym, że ja zmierzę cukier i mam w normie, a za 5 minut mam nagły spadek



Współczuje... My też w poniedziałek na szybko jeździliśmy po wizycie u gin po sklepie by kupić mi rzeczy do szpitala bo to było to czego jeszcze nie miałam nic kupione

W tamtym tygodniu moja miała 1,5 cm, a teraz dowiem się za tydzień ile ma



Ja już wcześniej miałam elektronicznie wysyłane od mojej gin, jedynie drukowała mi kopię jakby była jeszcze w formie papierowej potrzebna


Oo dobrze ze mówisz, tez muszę zacząć prosić o drukowanie kopii, bo dziwnie się czuje jak nie mam nic na papierze i potem w domu się zastanawiam, czy na pewno dobrze się zapisałam na kolejna wizytę i czy nic mi się nie pomyliło z terminem zwolnienia. Coś sobie ostatnio nie ufam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 09:54   #3140
Blueberry_11_19
Zadomowienie
 
Avatar Blueberry_11_19
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 040
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez oliwia34lll Pokaż wiadomość
Sylwia nie wiem czy ten śluz to właśnie objaw tej szyjki skracającej. Ja agesty biały śluz mam od półtorej miesiąca- dwóch ( Teraz jestem w 37 tygodniu) i szyjkę m am długą na 4 cm i zamkniętą.



Szyjka rzeczywiście krótka jak na ten tydzień. Leż i leż i trzymaj się cieplutko



W ogóle mi to się wydaje że Wy dziewczyny z tymi szyjkami krótkimi to nie długo będziecie się rozpakowywać...



Rubbim to nie ciekawie- bo trudno wyłapać. A lekarze powiedzieli co może byc powodem takich nagłych spadków cukru?


No ja właśnie też mam sporo śluzu a szyjka mur beton, długa i zamknięta, wiec to chyba nie jest wyznacznik skracającej się szyjki.

Sylwia - idź do szpitala, dziecko i Twoje zdrowie teraz najważniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Aniołek [*] 23.08.2010
Kuba 24.06.2011
Nowe życie tp 15.01.2019
Blueberry_11_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 09:57   #3141
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Oo dobrze ze mówisz, tez muszę zacząć prosić o drukowanie kopii, bo dziwnie się czuje jak nie mam nic na papierze i potem w domu się zastanawiam, czy na pewno dobrze się zapisałam na kolejna wizytę i czy nic mi się nie pomyliło z terminem zwolnienia. Coś sobie ostatnio nie ufam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak masz konto w zus pue to mozesz sama wydrukować i sprawdzić sobie wszystko. Tylko tam czasami trochę później pojawia się zwolnienie.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:01   #3142
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 32 tc ja mam termin dopiero na 30 stycznia. Boję się jak cholera jeny jednak jak to ciąża od ciąży się różni, w pierwszej cały czas była długa i pozamykana a teraz o ale tak coś czułam że jest coś nie tak bo nagle od kilku dni codziennie wypływa mi taki gęsty śluz przezroczysty.
Też nie jestem pewna czy śluz jest wyznacznikiem skracania szyjki. Ja od 19tc mam ciąglę szyjkę 29mm, nic się nie skraca póki co, zamknięta, twarda, a śluz zmienial się w tym czasie od gęstego takiego mlecznego bardziej, później bardziej rozciągliwy, teraz raczej właśnie przeźroczysty. Ogłupieć można. Ja to się boje że nie poznam jak czop odpadnie.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:06   #3143
Blueberry_11_19
Zadomowienie
 
Avatar Blueberry_11_19
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 040
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Też nie jestem pewna czy śluz jest wyznacznikiem skracania szyjki. Ja od 19tc mam ciąglę szyjkę 29mm, nic się nie skraca póki co, zamknięta, twarda, a śluz zmienial się w tym czasie od gęstego takiego mlecznego bardziej, później bardziej rozciągliwy, teraz raczej właśnie przeźroczysty. Ogłupieć można. Ja to się boje że nie poznam jak czop odpadnie.


Czop rozpoznasz, to taka zbita galaretka jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Aniołek [*] 23.08.2010
Kuba 24.06.2011
Nowe życie tp 15.01.2019
Blueberry_11_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:10   #3144
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Jak masz konto w zus pue to mozesz sama wydrukować i sprawdzić sobie wszystko. Tylko tam czasami trochę później pojawia się zwolnienie.


Chyba nie mam... a można to online zalozyc czy trzeba osobiście ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:32   #3145
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość


Rubbim na nagły spadek cukru lepiej pić naturalny sok, bo on dłużej uwalnia cukier niż cukierki. Byłaś u diabetologa? Może on włączy insulinę, bo twoja trzustka sobie nie radzi.
Nie zawsze jak gdzieś jestem to też mam pod ręką akurat sok, a jednak w otoczeniu coś słodkiego zwykle u mnie znajomi czy mąż mają
17 idę do diabetologa to się dowiem co ona na to
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Oo dobrze ze mówisz, tez muszę zacząć prosić o drukowanie kopii, bo dziwnie się czuje jak nie mam nic na papierze i potem w domu się zastanawiam, czy na pewno dobrze się zapisałam na kolejna wizytę i czy nic mi się nie pomyliło z terminem zwolnienia. Coś sobie ostatnio nie ufam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kopie zawsze brałam bo jednak u mnie zwolnienie idzie tak jakby do dwóch miejsc - elektronicznie do głównej siedziby w innym mieście, a kopia do fili gdzie ja mam staż
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:36   #3146
amb86
Zakorzenienie
 
Avatar amb86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 3 018
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Sylwia, ja miałam podobnie, tyle że już w 29 tygodniu ;( szyjka 15 mm, skurcze no i szpital, a dwulatek w domu Ale już jestem w domu, passar założony, jakoś leci... będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amb86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:37   #3147
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Chyba nie mam... a można to online zalozyc czy trzeba osobiście ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Można online tylko trzeba uwierzytelnic przez zalogowanie się do swojego banku.

http://www.zus.pl/baza-wiedzy/o-plat...c-konto-na-pue
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2018-12-05 o 10:38
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 10:38   #3148
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Można online tylko trzeba uwierzytelnic przez zalogowanie się do swojego banku.


Ok to dzięki wielkie za info, zaraz ogarnę nie wiedziałam ze w ogóle jest taka opcja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 11:03   #3149
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Profil zaufany bardzo wygodna rzecz, ja swój zweryfikowałam poprzez bank. Rzeczywiście z opóźnieniem widać co tam ZUS wyrabia ale to zawsze cos.
Mi niestety ZUS kasę przelewa i to czasami na raty ;/
Jesli teraz bede miała elektroniczne to bede musiała pisać specjalny wniosek o wypłatę?? Dziwne.

Mnie wzięło na sprzątanie ;D
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 11:12   #3150
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Blueberry_11_19 Pokaż wiadomość
No ja właśnie też mam sporo śluzu a szyjka mur beton, długa i zamknięta, wiec to chyba nie jest wyznacznik skracającej się szyjki.

Sylwia - idź do szpitala, dziecko i Twoje zdrowie teraz najważniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W III trymestrze ciąży normalne jest że zwiększa się ilość śluzu także to nie wyznacznik

Dziewczyny, któraś ma w planach zakupy w home&you? Bo mam jeden bon na 100 zł na zbyciu ale dziś trzeba wykorzystać

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-05 22:50:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.