Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-28, 16:26   #2011
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas ma rozmiar 21, ale Emelki kupilismy juz w rozmiarze 22.

Ja duzo wczesniej myslalam o jakims klubiku dla synka, ale tak sie za to zabierałam, ze w koncu nic nie szukalam. Przypadkowo znalazlam cos typu placu zabaw z kulkami, mam zamiat sie przejsc i zobaczyc. Maly szaleje za dziecmi, jak jestesmy gdzies i widzi dziecko, to od razu leci za nim.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:01   #2012
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej.

Ja kupiłam tydzień temu buciki renbut,rozmiar 21.mamy trochę zapasu,myślę,że do lata akurat starczą. Są piękne😆.i ten męski kolor. U starszej córki renbut też się sprawdzal.zawsze miała w kolorze różowym lub fioletowym😚.
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:16   #2013
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
My mamy Emelki 21, nosi je już 1,5 miesiąca ale widzę że robią się coraz ciasniejsze. Wg pani ze sklepu gdzie kupowalismy, pierwsze buciki pasują mniej więcej przez 3 miesiące. Mi się wydaje że trochę szybciej będziemy musieli zmienić na większe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gabrysiowe były za małe po miesiącu. To zależy jak szybko dziecko rośnie, przyjmuje się standardowo ok. 1,5 msca na dany rozmiar u takich maluszków (Zawitkowski pisze w swojej książce o 1-1,5msca). Wiadomo i tak że trzeba sprawdzać paluszki
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:36   #2014
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola powodzenia w nowej pracy

Idzie się przyzwyczaić do pilnowania dzieci. Fakt odpowiedzialność wielka, oczy dookoła głowy

FlexiLyn jak chcesz słodycze. To wyznaczyłabym jakieś godziny rano. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale od wieczór organizmowi ciężej jest je spalić no i jeszcze dochodzi wzrost glukozy. No ale trzymam za Ciebie kciuki

Ja jakoś w połowie stycznia kupowałam buciki i jeszcze są dobre. Ale i tak na wiosnę planuje kupic inne, bo te są ocieplane w środku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:53   #2015
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Barb83 Pokaż wiadomość
Hej.

Ja kupiłam tydzień temu buciki renbut,rozmiar 21.mamy trochę zapasu,myślę,że do lata akurat starczą. Są piękne.i ten męski kolor. U starszej córki renbut też się sprawdzal.zawsze miała w kolorze różowym lub fioletowym.
Też jestem zadowolona z Kluskowych RenButow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:48   #2016
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Jawjola powodzenia w nowej pracy

Idzie się przyzwyczaić do pilnowania dzieci. Fakt odpowiedzialność wielka, oczy dookoła głowy

FlexiLyn jak chcesz słodycze. To wyznaczyłabym jakieś godziny rano. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale od wieczór organizmowi ciężej jest je spalić no i jeszcze dochodzi wzrost glukozy. No ale trzymam za Ciebie kciuki

Ja jakoś w połowie stycznia kupowałam buciki i jeszcze są dobre. Ale i tak na wiosnę planuje kupic inne, bo te są ocieplane w środku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardziej mi chodzi o to, że rano w sumie mam energię, ale po całym prawie dniu czekoladka czy dwie to tak, żeby nabrać sił na wieczór jeszcze ;d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:59   #2017
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

jawjola powodzenia w nowej pracy

U nas buciki rozmiar 22, ale mamy trochę zapasu.

FlexiLyn powodzenia
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 20:00   #2018
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja to w ogóle mam straszny problem z regularnym jedzeniem... Potrafię być Cały dzień na jednym posiłku. To jest coś nad czym muszę pracować.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:44   #2019
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej

Majaaaa, myślę, że pomysł z klubem malucha jest świetny. Trzymam kciuki żeby udało się go zrealizować.

Emeczka, gratuluję pierwszych kroczków ja nadal czekam i czekam... No i piona, też wczoraj płakałam. Dzisiaj też mam "ochotę", ale póki co się trzymam

Toja, Cay, bardzo się cieszę, że Wasze dziewczyny tak polubiły żłobek. Oby choroby już się ich nie czepiały.

Dziewczyny, a są jakieś dobre buty tak poniżej 100 zł? Bo jak sobie pomyślę, że mam wydać 400 zł na dwie pary butów, w których Twixy pochodzą miesiąc, robi mi się gorąco

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:50   #2020
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Hej

Majaaaa, myślę, że pomysł z klubem malucha jest świetny. Trzymam kciuki żeby udało się go zrealizować.

Emeczka, gratuluję pierwszych kroczków ja nadal czekam i czekam... No i piona, też wczoraj płakałam. Dzisiaj też mam "ochotę", ale póki co się trzymam

Toja, Cay, bardzo się cieszę, że Wasze dziewczyny tak polubiły żłobek. Oby choroby już się ich nie czepiały.

Dziewczyny, a są jakieś dobre buty tak poniżej 100 zł? Bo jak sobie pomyślę, że mam wydać 400 zł na dwie pary butów, w których Twixy pochodzą miesiąc, robi mi się gorąco

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie jest lekko też dziś byłam blisko, bo mały po wczorajszym szczepieniu był taką marudą, że nic się z nim nie dalo zrobić. Drama. Odliczałam minuty do powrotu męża.

A befado albo renbut? Ewentualnie jeśli masz tkmaxx w zasięgu, to tam można naprawdę niezłe okazje upolować. Dużo fajnych butków jest za ok. 60-85 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 21:08   #2021
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć

Fajnie Wam się udało z tymi żłobkami i super, że dzieciaczki lubią chodzić Ja kiedyś rozglądałam się za jakimś klubem malucha właśnie, bo nie mam żadnych znajomych dzieci (a widzę, że córę ciągnie), ale niestety niczego takiego u siebie w mieście nie znalazłam. Ogólnie myślę, że to jest świetny pomysł

A dzisiaj byłyśmy w przychodni zapisać się na mmr i okazało się, że akurat się miejsce zwolniło i w ciągu godziny już było po szczepieniu także się cieszę, bo chciałam najbliższy termin, a w sumie tak z biegu, to nawet nie miałam się czasu nastresować a i córa dzielnie zniosła - tylko przy samym wkłuciu zapłakała, ale była fajna pielęgniarka i szybko odwróciła jej uwagę.

Dziewczyny, wiem, że o tym już wiele razy pisałyście, ale jeżeli możecie, to napiszcie jakie badania krwi pod kątem żelaza robiłyście i przy jakich wartościach dostałyście je do suplementacji dla dzieci. Ja robiłam ogólną morfologię - wyszła ok, ferrytynę - też ok, nie jakoś wysoko, ale nie tragicznie nisko i żelazo - 6,5 przy czym norma u mnie w labie była od 5. Rozmawiałam dziś z lekarką i stwierdziła, żeby nie suplementować i tak się zastanawiam, czy jeszcze skonsultować z kimś innym (na przykład za miesiąc przy kolejnym szczepieniu), czy sobie wmawiam na siłę, że coś w tym kierunku jest nie tak i że powinna coś dostawać. Staram się bardzo, żeby dostawała dużo żelaza w posiłkach, no ale niestety nie je zbyt dużo (ale to raczej ma po nas), więc jakoś cudów nie zdziałam. Nie chcę jej też podawać niepotrzebnie, bo boję się zaparć. Ogólnie po niej jakiegoś braku nie widać, jedynie myślałam, że te noce by się nam może jakoś poprawiły.
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 21:13   #2022
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki dziewczyny. Cieszę się bardzo że tak mi się poukladalo. Kamień z serca...

Patrząc po waszych bobasach to tak jak myślałam mała ma wieeelka stopę. Kupiłam po poludniu te emelki. Ale jak nie starcza do cieplejszych dni to drugie kupię jakieś tańsze już bo te ceny to masakra. Dziś mnie mała tak przeczolgala że przy kaszce płakałam razem z nią. Nie wiem jak to ogarnąć ale w takich chwilach mam poczucie totalnej beznadziei i porażki wychowawczej na samym początku. A jeszcze dodatkowo mała nauczyła się tak specjalnie jeczec/płakać i dziś to robiła prawie cały dzień. Patrzy na mnie co chwila i obserwuje co robię jak ona się tak zachowuje.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 21:42   #2023
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo firma zetpol ma fajne buciki. Podeszwa miękka. Nie wiem jak teraz cenowo wychodzą. I chyba jeszcze kornecki miał przystępne ceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 10:10   #2024
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

amparo27 ja kupowałam zwykłe buty z ccc. Pewnie za jakieś 2 miesiące będę zmieniać na większe bo teraz jej bardzo szybko stopa rośnie, więc nie chcę wydawać tyle kasy.

jawjola współczuję. U nas mała miała przez pewien okres piszczenie jak czegoś jej zabroniłam. Chyba najlepiej się sprawdza nie reagowanie na to.

Ajtra jak wyniki są ok to ja bym nic nie podawała. Ja robiłam tylko zwykłą morfologię, hemoglobina wyszła 13 i pediatra powiedziała jest jest ok i nie potrzeba dodatkowych badań

W ogóle od niedawna moje dziecko nauczyło się że mama jest od rozwiązywania wszystkich problemów. Jak nie umie włączyć zabawki grającej, albo otworzyć czegoś to przychodzi do mnie, daje mi to coś do ręki i czeka aż jej pomogę
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 11:28   #2025
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Gabrysiowe były za małe po miesiącu. To zależy jak szybko dziecko rośnie, przyjmuje się standardowo ok. 1,5 msca na dany rozmiar u takich maluszków (Zawitkowski pisze w swojej książce o 1-1,5msca). Wiadomo i tak że trzeba sprawdzać paluszki

Ooo to bardziej wierzę Zawitkowskiemu zresztą sama widzę, że nie ma szans na kolejne 1,5 miesiąca w tych butach.


Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Hej

Majaaaa, myślę, że pomysł z klubem malucha jest świetny. Trzymam kciuki żeby udało się go zrealizować.

Emeczka, gratuluję pierwszych kroczków ja nadal czekam i czekam... No i piona, też wczoraj płakałam. Dzisiaj też mam "ochotę", ale póki co się trzymam

Toja, Cay, bardzo się cieszę, że Wasze dziewczyny tak polubiły żłobek. Oby choroby już się ich nie czepiały.

Dziewczyny, a są jakieś dobre buty tak poniżej 100 zł? Bo jak sobie pomyślę, że mam wydać 400 zł na dwie pary butów, w których Twixy pochodzą miesiąc, robi mi się gorąco

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Elefanten z Daichmanna są też polecane, ale to nadal trochę ponad 100 zł, chyba że trafisz na przecenę. Albo tak jak pisze Emeczka, zobacz w tkmaxx, tylko tam z kolei wiadomo jak z rozmiarami, trafisz albo nie ale ceny poniżej 100 zł za buty warte dużo więcej (Primigi, Geox, Naturino są polecane). Tak naprawdę dobre buty można trafić wszędzie, tylko trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę, mamafizjoterapeuta kiedyś znalazła świetne buty w pepco za jakieś śmieszne pieniądze. Ja na pierwsze buciki nie żałowałam kasy, z kolejnymi juz pomyślę, bo nawet przy jednym dziecku 200 zł co miesiąc/dwa to kupa kasy, co dopiero przy dwójce.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 11:31   #2026
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzien dobry,
Klusek tradycyjnie, od kilku dni, histeryzuje i już nie mam pomysłu o co mu chodzi.

Mały strasznie się w nocy kręci i rzuca, kupiłam mu przed chwilą nowy śpiworek Slumbersac, taki gdzie można stopki wyjąć. Może będzie mu wygodniej.

Koniecznie muszę małemu zbadać krew. Strasznie boję się o anemie. Mały je tragicznie. W sumie to od dłuższego czasu prawie nic nie chce jeść. Mleko i koniec. Nie wiem czy to kwestia choroby teraz czy co. Już nie wiem co mu dawać. Parówki już nie. Placki bananowe też nie. Tubki owocowe też nie. Owsianka nie. Chleb nie. Nic. Nawet chrupki kukurydziane nie. Jedyne co to uda mi się na obiad mu słoik podać. Więc chociaż 1 posilek zje bardziej konkretny i na ciepło. Jak ja mu zrobię to też nie chce. Staram się myśleć pozytywnie, bo może tyle ile je mu wystarcza, w końcu to on wie ile potrzebuje i zmieści do brzuszka, ale cisgle mam z tylu głowy myśl, że jest głodny.

Nikt mi nie odpisał na maila z tym Klubem Dziecięcym. Wkurza mnie takie coś. Po co w kontaktach podaja maila, skoro nie odpisują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 12:16   #2027
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas drugi dzień goraczka, spuchnięte okropnie dziąsła i nie je tak samo nic prócz mleka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 12:23   #2028
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
U nas drugi dzień goraczka, spuchnięte okropnie dziąsła i nie je tak samo nic prócz mleka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bidne nasze dzieci

Okazało się jeszcze, że Klusek jest dodatkowo w trakcie skoku rozwojowego. Troche wyjaśnia to jego zachowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 19:45   #2029
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziewczyny a na co zwracać uwagę przy wyborze tych butów 'na zewnątrz'?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-01, 20:07   #2030
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a na co zwracać uwagę przy wyborze tych butów 'na zewnątrz'?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze są materiały, im bardziej naturalne tym wiadomo- lepiej. Ważna jest też podeszwa- powinna pracować ale nie tylko zginać się jak palce stóp tylko powinna się dać skręcać wzdłuż
https://www.youtube.com/watch?v=fKt-FyaUeeA
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 20:39   #2031
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy zimowe geox rozmiar 23, myślę że teraz spokojnie 24 będzie. Jutro właśnie jedziemy kupić. Póki co nie żałuję młodemu kasy na buty bo stopa się jeszcze kształtuje. Może na lato pomyślę o czymś tańszym ale póki co kupujemy w zdrowej stopce. Młodemu wyszedł już 7 ząb i idzie 8. No i nacieraja też 4. Zobaczymy kiedy mu wyjdą. Nareszcie weekend bo tydzień mieliśmy mega ciężki. Młody przez to że długo mnie nie widział jak już jestem w domu to tylko mama mama i na rękach ciągle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 22:30   #2032
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

a macie tez taki problem ze ciężko Wam zalozyc dziecku but na stopę? Bo my mierzyliśmy z milion par i naprawde cieżki mi je zakładać. Po domu ma takie jakby baleriny z paskiem na rzep, ale butów na zewnątrz jeszcze nie kupiłam.
Nie wiem czy ona ma wybitnie szeroką stopę czy co..

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Poza tym znalazłam dwujęzyczną (ang - niem) playgrupe niedaleko nas. Będę rozmawiać z mężem o tym, może poszłaby 3 x na pół dnia na przykład. Całe dnie póki nie pracuję odpadają bo koszt jest tak kosmiczny, że nawet wynajęcie mieszkania nas tyle nie kosztuje co ten żłobek :/
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 12:18   #2033
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a na co zwracać uwagę przy wyborze tych butów 'na zewnątrz'?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bucik ma być lekki, z przewiewnych materiałów, elastyczna podeszwa zginająca się w ok. 1/3 długości i dać się skręcić w każdą str. But ma pracować razem ze stópką.

Majka, Majaaa kciuki za Was, zebyście dały radę. I niech się dzieciom polepszy😘

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
a macie tez taki problem ze ciężko Wam zalozyc dziecku but na stopę? Bo my mierzyliśmy z milion par i naprawde cieżki mi je zakładać. Po domu ma takie jakby baleriny z paskiem na rzep, ale butów na zewnątrz jeszcze nie kupiłam.
Nie wiem czy ona ma wybitnie szeroką stopę czy co..
Pierwsze buty jakie mu kupiliśmy (w grudniu&#128521 to były trampki, bo to były jedyne jakie udało nam się założyć mu na stopę😂😂 Gabs ma wysokie podbicie, ot co.

A my dzisiaj w planach działeczka, jak Gabix wstanie z drzemki 😍😍
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 12:42   #2034
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wiecie co, mam problem z moim dzieckiem. Jest obrażona na butelkę i na mleko, a z kolei budzi się głodna w nocy i jest taka histeria z rzucaniem się po łóżku, płaczem, wierzganiem itd., że w ogóle nie możemy z mężem nad nią zapanować. Pierwszej nocy myślałam, że coś jej jest, że może chora, może brzuszek boli, że nie je i tak płacze, prawie w ogóle nie spałam. Rano jej dałam śniadanie, to się tak rzuciła, jakbym ją tydzień głodziła. Tej nocy po prostu wstałam o 4 i zrobiłam jej kanapkę. Zjadła i poszła spać... No ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Poradźcie, co zrobić, bo ja zaraz do pracy wracam
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 12:58   #2035
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay a próbowałaś kubkiem dać albo bidonem?
Ja nie jestem na mm, ale tak myślałam że jak by mnie nie było na noc to żeby TŻ spróbował po prostu kubeczek krowiego albo prawdziwego kakao na krowim mleku. Żeby się nie rozbudzać na kanapkę czy inne placki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 15:26   #2036
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Cay a próbowałaś kubkiem dać albo bidonem?
Ja nie jestem na mm, ale tak myślałam że jak by mnie nie było na noc to żeby TŻ spróbował po prostu kubeczek krowiego albo prawdziwego kakao na krowim mleku. Żeby się nie rozbudzać na kanapkę czy inne placki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ona reaguje histerią już na samą próbę wyjęcia smoczka, więc i tak bym musiała ją rozbudzić
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 15:42   #2037
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Ona reaguje histerią już na samą próbę wyjęcia smoczka, więc i tak bym musiała ją rozbudzić
To nie wiem co poradzić
A z ciekawości - śpi całą noc ze smoczkiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 16:12   #2038
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Czy moje dziecko zacznie w końcu jesc normalnie, tak jak przed chorobą

Je jak ptaszek. Wszystko wywala na podłogę. Mleko i koniec. W tym tempie to anemia murowana. Staram się myśleć trzeźwo, że on sam decyduje ile zje, ale jak cały dzień jest na butelce mleka, to trochę czuje ból dupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 16:36   #2039
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja ja już widzę po pieluchach, że mogę zapinać ciaśniej niż zwykle, a to dopiero drugi dzień
Dziś wciągnęła tubkę owocową i mały słoiczek brokuły-groszek-cukinia (malutko tam kcal) z olejem lnianym. Oczywiście oglądając piosenki na YouTubie, bo inaczej się nie dało. Do tego 3 razy mleko.


A rękawy mokre po łokcie, bo rączki cały czas w buzi i ślina cieknie
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 20:27   #2040
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My dziś byliśmy po buciki w zdrowej stopce. Kupiliśmy biomecanis rozm 24. Dupy nie urywaja jeśli chodzi o wygląd, ale przekonała nas wygoda bo młody ma wysokie podbicie i tega stopę no i większość bucikow ciężko mu wchodziła na nóżki, były np jedne ładne chyba mrugala takie liski granatowe, ale fizjo nam mówiła że mogą go obcierac w paluszki, podobały mi się też jedne geoxy ale nawet nóżka mu wejść nie chciała. No a te biomecanis mu ładnie weszły i widać że dużo miejsca na paluszki bo noski szerokie. Cena powala bo 269 zł kosztowały, ale cóż jakiś to przełknę. Któraś z was pisała a kupnie butów przez internet, u nas to by nie przeszło. A no i kupiliśmy młodemu w ff kurteczke i w peoco wybrał sobie zabawkę (mega wielka lioate do piasku hehe).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.