Peelingi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-12, 13:06   #1
Teatea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6

Peelingi


Witam forumowiczki. Na liście wątków zbiorczych nie dostrzegłam wątku o peelingach więc postanowiłam go założyć. Stosujecie? Lubicie? Jakie są według was najlepsze? Wolicie zwykłe czy enzymatyczne? I jak często je stosujecie? Raz w tygodniu, co kilka dni, może codziennie? Czy koniecznie trzeba stosować balsam/krem po peelingu? No generalnie wszystko na ich temat. Wątek zakładam też pod kątem własnej potrzeby, bo szukam dobrych produktów i orientacji jak często je stosować.
Teatea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 14:56   #2
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Peelingi

chodzi Ci o peelingi do ciała czy twarzy?

jeśli chodzi o twarz to stosuję peeling enzymatyczny z Lirene, różowy, 2 razy w tygodniu. I jestem bardzo zadowolona. Moja twarz po nim ma mięciutką skórę, peeling idealnie radzi sobie z usuwaniem suchych skórek .

Jeśli o ciało chodzi, to stosuję przeróżne peelingi, i właściwie z każdego jestem zadowolona
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 15:07   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peelingi

W moim przypadku - cera tłusta, dojrzała, skłonna do podrażnień i odwodnienia, z trądzikiem zaskórnikowym - sprawdzają się peelingi enzymatyczne oraz masaż gąbką konjac.

Z peelingów enzymatycznych najlepiej działają na moją cerę tzw. peelingi kłaczkowe, czyli głównie azjatyckie (u nas ta forma jeszcze nie jest zbyt rozpowszechniona). A z nich najpopularniejszy japoński "kłaczek" czyli Toyo Natural Cure Gel.

Nie lubię:
-peelingów kwasowych - z racji skutków ubocznych i bardzo słabego działania na trądzik i przetłuszczanie
-peelingów w formie mydeł typu Savon Noir - z powodu wysokiego pH zaburzającego równowagę skóry
-peelingów mechanicznych, a więc zarówno kosmetykow z drobinkami jak i przyrządów typu ścierki muślinowe czy mikrofibra - bo mnie podrażniają
-wszelakich peelingów w postaci kremów i ogólnie na bazie emolientowej - bo zamiast peelingować, obciążają tylko skórę.

Dorywczo stosuję od czasu do czasu maski z sypkich proszków, gdzie w składzie są drobinki (np rozdrobnione zioła) i przed samym zmyciem chwilę masuję twarz, co też ma efekt peelingu. Jednak robię to sporadycznie, bo jak pisałam mechanicznych metod ścierania naskórka moja twarz nie znosi dobrze.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-12 o 15:09
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 09:21   #4
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Peelingi

Stosuję, od niedawna moim ulubieńcem jest ten nowy z L'oreala wyglądający jak kiwi
Idealnie oczyszcza i nie posiada sztucznych drobinek tylko naturalne cukry, które się rozpuszczają Dzięki niemu pozbyłam się zaskórników
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 12:57   #5
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Peelingi

I do twarzy i do ciała lubię mocne peelingi mechaniczne.
Do twarzy najlepiej spisują się u mnie z korundem (np. z Nacomi), polubiłam też peelingi Black Sugar z SkinFood.
Do ciała - peelingi kawowe, gotowe albo robione własnoręcznie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 18:41   #6
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Peelingi

Ze względu na skórę naczynkową, odpadają w moim przypadku peelingi mechaniczne, zostają enzymatyczne.
I tutaj najwyżej cenię sobie peeling z bromelainą z Biochemii Urody albo Ziaja Kozie Mleko.
Z peelingów do ciała nie mam ulubieńca - co mi wpadnie w oko w drogerii.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 07:56   #7
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
I do twarzy i do ciała lubię mocne peelingi mechaniczne.
Do twarzy najlepiej spisują się u mnie z korundem (np. z Nacomi), polubiłam też peelingi Black Sugar z SkinFood.
Do ciała - peelingi kawowe, gotowe albo robione własnoręcznie
Uwielbiam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 10:03   #8
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Peelingi

Od pewnego czasu robię sobie dwa razy w tygodniu takie dogłębne zabiegi - najpierw peeling, potem maseczka, serum i krem.

I jak chodzi o peeling - do tej pory stosowałam pastę manuka, naprawdę dobry zdzierak, zużyłam trzy opakowania, ale ostatnio skusiłam się na L'Oreala, właśnie ten cukrowy peeling, który wygląda jak kiwi. Użyłam na razie raz, ale nie mam efektu wow. Wydaje mi się, że jest raczej przeciętny i nie warty swojej ceny. Jasne, że skóra po nim jest fajna, ale po paście manuka miałam mocniejszy efekt oczyszczenia. Może od pierwszego użycia nie zachwyca, nie wiem, jak będzie później, ale póki co żałuję, że go kupiłam i przepłaciłam
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 15:18   #9
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Peelingi

Moj ulubiony peeling z drobinkami do twarzy jest z firmy Sukin, taki w ciemno-szarej tubce.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 06:00   #10
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Moj ulubiony peeling z drobinkami do twarzy jest z firmy Sukin, taki w ciemno-szarej tubce.
Tez go lubie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 12:06   #11
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez go lubie
I kosztuje niecale £5 w tk maxx
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-29, 12:20   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
I kosztuje niecale £5 w tk maxx
U mnie podobna cena, w promocji ok $9. Maski glinkowe tej marki tez lubie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 15:45   #13
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez sialkamarta Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam w biedronce peeling węglowy Marion, bardzo dobry polecam.
Biedronka ma więcej produktów z Marion w swojej ofercie? Ja widziałam tylko olejki do włosów. Spojrzę dokładniej przy kolejnych zakupach.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 02:07   #14
polova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 37
Dot.: Peelingi

Widziałam peelingi z Mariona, wpadł mi ten produkt w oko, bo był oznaczony laurem konsumenta.

Edytowane przez polova
Czas edycji: 2018-08-01 o 02:08
polova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 11:41   #15
xyz029
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: to widać, słychać i czuć.
Wiadomości: 20
Dot.: Peelingi

Jak naczynkowa to chyba najlepiej by było nałożyć glinkę z jakimś naturalnym hydrolatem.... myślę że to jakaś opcja. Ale dodam, ze chodzi mi normalnie sypką glinkę, a nie taką już zrobioną ze sklepu.
xyz029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 12:19   #16
RoyalSweet
Raczkowanie
 
Avatar RoyalSweet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 31
Dot.: Peelingi

Mam cerę naczynkową więc tylko enzymatyczne peelingi. Teraz używam peelingu z Perfecty w różowej tubce, jest on z glinką. Co dwa, trzy dni nakładam na skórę i jestem zadowolona.
RoyalSweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 14:47   #17
Mizaczka_miziaczka
Przyczajenie
 
Avatar Mizaczka_miziaczka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: Peelingi

On jest enzymatyczny? Aż chciałam go poszukać i zobaczyć INCI
__________________
Hej
Mizaczka_miziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 07:46   #18
OrchiDalie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 17
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez xyz029 Pokaż wiadomość
Jak naczynkowa to chyba najlepiej by było nałożyć glinkę z jakimś naturalnym hydrolatem.... myślę że to jakaś opcja. Ale dodam, ze chodzi mi normalnie sypką glinkę, a nie taką już zrobioną ze sklepu.
Albo enzymatyczny ale jakiś leciutki. Byleby nie było tarcia. Glinka raczej nie usunie suchych skórek.
OrchiDalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 08:42   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez OrchiDalie Pokaż wiadomość
Albo enzymatyczny ale jakiś leciutki. Byleby nie było tarcia. Glinka raczej nie usunie suchych skórek.
Ano właśnie, mnie też trochę dziwi popularność glinek. Efekt peelingu właściwie żaden, głównie odtluszczenie, na mojej tłustej cerze tylko u wyłącznie chwilowe, po godzinie od zmycia maseczki nie widać zadnych efektów, a glinek miałam już naprawdę sporo w postaci gotowych maseczek i sypkich, różnych rodzajów. Jako peeling wolę zwyczajne zblendowane płatki owsiane, chociaż generalnie nie jestem fanką kosmetyków z kuchni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-04, 12:32   #20
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Peelingi

Odkryłam niedawno medyczny peeling PQ Age na bazie kwasów i jestem zakochana w efektach tym bardziej, że można go robić cały rok, lato nie stanowi przeszkody
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 15:04   #21
OrchiDalie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 17
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ano właśnie, mnie też trochę dziwi popularność glinek. Efekt peelingu właściwie żaden, głównie odtluszczenie, na mojej tłustej cerze tylko u wyłącznie chwilowe, po godzinie od zmycia maseczki nie widać zadnych efektów, a glinek miałam już naprawdę sporo w postaci gotowych maseczek i sypkich, różnych rodzajów. Jako peeling wolę zwyczajne zblendowane płatki owsiane, chociaż generalnie nie jestem fanką kosmetyków z kuchni.
U mnie podobnie. Miałam wrażenie, że troszeczkę wycisza skórę, ale na dłuższą metę efektów nie ma. Za to na skalp bardzo lubię nakładać.
OrchiDalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:25   #22
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Peelingi

Lubię glinki, ale nie przyszło mi nawet przez myśl, żeby oczekiwać od nich efektu peelingu.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 08:50   #23
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Peelingi

Lubię peelingi - i te ciała, i do twarzy. Do twarzy bardzo lubiłam taki gruboziarnisty z Lirene, nie wiem czy jeszcze go robią, bo to było kilka lat temu jal go kupowałam. Pasta manuka też bardzo ok do twarzy u mnie, czasem też jako maseczkę stosowałam. Obecnie najczęściej robię domowy peeling z drobnej soli albo sody oszyszczonej - mieszam to ze swoim żelem do twarzy albo olejkiem i delikatnie masuję suchą twarz.

Do ciała przetestowałam wiele produktów, raczej trzymam się niższej półki cenowej (podobnie z peelingami do twarzy), więc różne małe tubeczki Joanny (bardzo lubiłam, bo nie zdążył mi się znudzić zapach zanim zużyłam), Lirene, Isana (słaby miałam, małe drobinki...taki jogurtowy), Tutti Frutti. Ostatnio mam z Organic Shopu i z niego jestem zadowolona, bo zapach przyjemny, ścieranie ok, skóra po wszystkim miękka i gładka - z tej firmy miałam chyba dwa razy mango, a teraz granata mam.



Zastanawiam się, czy peelingi z wyższej półki cenowej mają sens? Czym różnią się od tych, które ja kupuję? Bo nie wiem czy warto. Ogólnie to jak wykończę kubełek z Organic Shopu to wstępnie planuję przerzucić się na szczotkę do mycia po prostu w połączeniu z moim normalnym żelem
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 12:30   #24
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Peelingi

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Lubię glinki, ale nie przyszło mi nawet przez myśl, żeby oczekiwać od nich efektu peelingu.
Glinka rhassoul jest taka troche mniej drobnoziarnista, u mnie nawet dawala rade jako delikatny peeling.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 10:51   #25
Antyllopka
Raczkowanie
 
Avatar Antyllopka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Peelingi

Ja już się w sumie odzwyczaiłam od normalnych sklepowych peelingów i jednak jak coś to do ciała biorę miód, cukier i heja, a co ciała oliwe, kawę i cukier. Tanie, skuteczne i dobre :p
Antyllopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 09:02   #26
ankaanka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 21
Dot.: Peelingi

Jeśli chodzi o peelingi do twarzy to namiętnie używam dwóch:

1. Mechaniczny:
maska-peeling do twarzy od Babo. Dwa w jednym, uwielbiam tę maskę. Nakładam na 20 minut, następnie wykonuję masaż zwilżonymi dłońmi. Skóra jest niesamowicie gładka i nawilżona!!

2. Enzymatyczny - tu najczęściej sięgam po peeling w proszku do rozrobienia z Biocosmetics z papainą i bromelainą. W dni kiedy mam na twarzy stany zapalne odkładam na bok mechaniczny peeling i sięgam po enzymatyczny. Po tym skóra jest idealnie oczyszczona (najlepiej być systematycznym). Przygotowana do dalszej pielęgnacji.

I teraz tak:
Jeśli używam tej z Babo to po spłukaniu używam w zależności od dnia (czy ciepło, czy zimno, czy mam ochotę na dłuższe spa itd.) albo serum + krem, albo czasami w upalne dni spsikuję samym tonikiem i to mi starcza, ponieważ skóra jest po masce już taka nawilżona.
Jeśli używam enzymatycznego to przeważnie po spłukaniu nakładam maskę glinkową z olejem lub maskę kremową, spłukuję i na to serum i krem.

DO CIAŁA:
Różnie, do niektórych wracam, do innych nie. Tak mnie kuszą te wszystkie peelingi, żemam ochotę testować nowe. Tu taka wierna już nie jestem
Z takich moich ukochanych:
peeling z Mydłostacji "daleki świat", peelingi z Organic Schop, pomarańczowy z Mokosh, chłodzący z Hagi

Po peelingach do ciała w zależności ile mam czasu, ochoty i jak tłusty był peeling, czasem stosuję baslam a czasem już nie. Zależy jak mocno peeling natłuścił skórę.
ankaanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 10:39   #27
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Peelingi

zastanawiam się nad tym co mi najlepiej podpasowało mi do skóry. jeżeli chodzi o peeling enzymowy to mozna samemu sobie go zrobić domowymi sposobami?
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-05 11:39:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.