Singielka na swoim - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-20, 10:24   #271
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Singielka na swoim

To ja tak przewrotnie powiem, że według mnie zakup mieszkania był jednym z większych błędów jakie popełniliśmy i tysiąc razy bardziej wolałabym wynajmować. Rata + podatki + czynsz + remonty to spokojnie 1-2 razy więcej niż moglibyśmy krzyknąć za wynajem, więc nie dość, że nie będzie na siebie zarabiać do końca spłaty kredytu to jeszcze trzeba do niego dopłacać. W tym czasie wynajmując bylibyśmy bardziej mobilni i mniej wydawali na kwestie mieszkaniowe. Jak już się kredyt spłaci za te 10 lat to mnie już zapewne dawno nie będzie w tym kraju, a pewnie i kontynencie, więc raz, że ciężko nadzorować wynajem z odległości 10 tysięcy kilometrów, a dwa, kasa za wynajem to będą grosze w porównaniu z zarobkami za granicą i odpowiedzialnością za mieszkanie na drugim końcu świata. Także różnie to bywa



No oczywiście można je jeszcze sprzedać, ale według mnie i tak nie odzyskamy w ten sposób tego co włożyliśmy w ten worek bez dna podatkami, odsetkami czy czynszem.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 11:01   #272
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Pani Robot nawet nie wiesz jak Ci zazdraszcze tej kamienicy

Mieszkanie w takiej odnowionej to moje marzenie, ale watpie czy kiedykolwiek je zrealizuje. Taie pytanie z ciekwosci. Jak Ci sie mieszka jesli chodzi o stan techniczny. Caly budynek jest po renowacji? Wszystko w nim gra?

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Ahha tak sie podjaralam kamienica, ze nie doczytalam, ze czesciowo odnowiona.

W mojej poprzdniej pracy mielismy w zaspbach mieszkaniowych kilka secesyjnych kamienic no i to taki moj konik.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka



Z doświadczenia wiem że kamienice to śliski temat- przede wszystkim ze względów ustrojowo-politycznych- prawowitym właścicielom zabrano te budynki, dbano jako tako, teraz część wróciła i ani naprawić, ani tych ludzi wyrzucić, a budynek niszczeje...


Właścicieli obecnie często jest 15 na raz, ci z parteru mają w nosie cieknący dach, a ci z najwyższych pięter kichają energicznie na zagrzybiałe fundamenty


Więc kamienice piękna sprawa, ale najczęściej są to budynki w opłakanym stanie technicznym niestety...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 13:52   #273
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
To ja tak przewrotnie powiem, że według mnie zakup mieszkania był jednym z większych błędów jakie popełniliśmy i tysiąc razy bardziej wolałabym wynajmować. Rata + podatki + czynsz + remonty to spokojnie 1-2 razy więcej niż moglibyśmy krzyknąć za wynajem, więc nie dość, że nie będzie na siebie zarabiać do końca spłaty kredytu to jeszcze trzeba do niego dopłacać. W tym czasie wynajmując bylibyśmy bardziej mobilni i mniej wydawali na kwestie mieszkaniowe. Jak już się kredyt spłaci za te 10 lat to mnie już zapewne dawno nie będzie w tym kraju, a pewnie i kontynencie, więc raz, że ciężko nadzorować wynajem z odległości 10 tysięcy kilometrów, a dwa, kasa za wynajem to będą grosze w porównaniu z zarobkami za granicą i odpowiedzialnością za mieszkanie na drugim końcu świata. Także różnie to bywa



No oczywiście można je jeszcze sprzedać, ale według mnie i tak nie odzyskamy w ten sposób tego co włożyliśmy w ten worek bez dna podatkami, odsetkami czy czynszem.
To dużo zależy od wysokości raty. Mnie rata (z odsetkami) + czynsz + ewentualne remonty kosztują dobre kilkaset zł mniej niż kosztowałby mnie wynajem takiego mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 14:24   #274
Dominino
Raczkowanie
 
Avatar Dominino
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 37
Dot.: Singielka na swoim

Ogolnie mam wrazenie, ze w Polsce panuje wieksze przekonanie do tego, zeby miec "male, ciasne, ale własne" mieszkanie. Jak bylam na zachodzie to praktycznie wszystkie znane mi osoby w duzych miastach wynajmuja mieszkania, mimo tego ze sporo z nich stać na zakup.
Dominino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 14:42   #275
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Dominino Pokaż wiadomość
Ogolnie mam wrazenie, ze w Polsce panuje wieksze przekonanie do tego, zeby miec "male, ciasne, ale własne" mieszkanie. Jak bylam na zachodzie to praktycznie wszystkie znane mi osoby w duzych miastach wynajmuja mieszkania, mimo tego ze sporo z nich stać na zakup.
Bo tam są lepsze wypłaty i ludzie nie boją się tak o swoją przyszłość. U nas mieszkanie to też inwestycja na przyszłość, zwłaszcza jak przyjdą w przyszłości niskie emerytury. Za to nie wynajmiesz niczego. Niestety taka prawda.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 14:55   #276
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Kociak co do stanu technicznego i terenowo - prawnego kaminic wiem sporo pracowalam 5 lat w dzial technicznym i inwestycyjnym. Dlatego niestety kaminice to dla mnie sfera marzen. Lokal w odremontowanej kamienicy jest luksusem. Reszta jest albo ledwie podrasowana, albo wlasnie niszczeje, bo np. nikt nie chce ladowac kasy w nieruchomosc o nieustalonym stsnie prawnym. A to wielka szkoda, bo na naszych oczach rozpadaja sie prawdziwe perly architektoniczne.

Co do wynajmu na zachodzie. Tam sie to po prostu oplaca. Najemnjest tanszy niz w Polsce, a dodatkowo rynek uregulowany. W Polsce najem to wolna amerykanka prywatnych ofert. Nigdy nie wiesz ile pomieszkasz, najczesciej nic w kieszkaniu nie mozesz zmienic itp.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 15:37   #277
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Dominino Pokaż wiadomość
Ogolnie mam wrazenie, ze w Polsce panuje wieksze przekonanie do tego, zeby miec "male, ciasne, ale własne" mieszkanie. Jak bylam na zachodzie to praktycznie wszystkie znane mi osoby w duzych miastach wynajmuja mieszkania, mimo tego ze sporo z nich stać na zakup.
Często mają tam też podatek katastralny i posiadanie własnego mieszkania robi się mniej opłacalne. Jak u nas by to wprowadzili, to byłby dramat.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
To ja tak przewrotnie powiem, że według mnie zakup mieszkania był jednym z większych błędów jakie popełniliśmy i tysiąc razy bardziej wolałabym wynajmować. Rata + podatki + czynsz + remonty to spokojnie 1-2 razy więcej niż moglibyśmy krzyknąć za wynajem, więc nie dość, że nie będzie na siebie zarabiać do końca spłaty kredytu to jeszcze trzeba do niego dopłacać. W tym czasie wynajmując bylibyśmy bardziej mobilni i mniej wydawali na kwestie mieszkaniowe. Jak już się kredyt spłaci za te 10 lat to mnie już zapewne dawno nie będzie w tym kraju, a pewnie i kontynencie, więc raz, że ciężko nadzorować wynajem z odległości 10 tysięcy kilometrów, a dwa, kasa za wynajem to będą grosze w porównaniu z zarobkami za granicą i odpowiedzialnością za mieszkanie na drugim końcu świata. Także różnie to bywa



No oczywiście można je jeszcze sprzedać, ale według mnie i tak nie odzyskamy w ten sposób tego co włożyliśmy w ten worek bez dna podatkami, odsetkami czy czynszem.

Ja się zgadzam, że opłaty za własne mieszkanie, zwłaszcza ma kredyt mogą być większe niż wynajem biorąc pod uwagę jakiś odcinek czasu np. kilka lat. Ja miałam własne mieszkanie przez 8 lat (potem sprzedałam) i jak sobie przeliczyłam ile wydałam w tym czasie to wyszło na to, że lepiej bym wyszła jakbym przez ten cały czas wynajmowała podobne mieszkanie. Dodam, że mówimy o Warszawie.
Kredyt miałam w EUR i po 8 latach w sumie tak wyszło, jakbym nic nie spłaciła. Natomiast do raty kredytu, czynszu, użytkowania wieczystego, podatku od nieruchomości trzeba doliczyć też koszty prowizji od kredytu a to ładnych parę tysięcy, koszty wyceny przez bank, koszty notariusza, koszty obowiązkowego ubezpieczenia mieszkania i często też na życie, ewentualnie prowizję dla agencji nieruchomości. Dodatkowo włożyłam w remont 20 tys, co na wynajętym mieszkaniu nie miałoby miejsca. Tak samo jak zakup zepsutej pralki. Ogólnie wynajem przez ten okres kosztowałby mnie dużo mniej.

Edytowane przez 43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Czas edycji: 2019-03-20 o 15:42
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 15:52   #278
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:59
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 15:59   #279
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

[1=43c56b005e175578c737af6 68227e4cac658fbb4_65667f2 97924c;86619921]Często mają tam też podatek katastralny i posiadanie własnego mieszkania robi się mniej opłacalne. Jak u nas by to wprowadzili, to byłby dramat.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------




Ja się zgadzam, że opłaty za własne mieszkanie, zwłaszcza ma kredyt mogą być większe niż wynajem biorąc pod uwagę jakiś odcinek czasu np. kilka lat. Ja miałam własne mieszkanie przez 8 lat (potem sprzedałam) i jak sobie przeliczyłam ile wydałam w tym czasie to wyszło na to, że lepiej bym wyszła jakbym przez ten cały czas wynajmowała podobne mieszkanie. Dodam, że mówimy o Warszawie.
Kredyt miałam w EUR i po 8 latach w sumie tak wyszło, jakbym nic nie spłaciła. Natomiast do raty kredytu, czynszu, użytkowania wieczystego, podatku od nieruchomości trzeba doliczyć też koszty prowizji od kredytu a to ładnych parę tysięcy, koszty wyceny przez bank, koszty notariusza, koszty obowiązkowego ubezpieczenia mieszkania i często też na życie, ewentualnie prowizję dla agencji nieruchomości. Dodatkowo włożyłam w remont 20 tys, co na wynajętym mieszkaniu nie miałoby miejsca. Tak samo jak zakup zepsutej pralki. Ogólnie wynajem przez ten okres kosztowałby mnie dużo mniej.[/QUOTE]Jest też coś, co trudno wycenić, a mianowicie komfort mieszkania na swoim. Dla mnie to coś nieporównywalnego z życiem w wynajmowanym mieszkaniu - choćby finansowo wyszło nawet na korzyść najmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 16:04   #280
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Jesli ktos chce zobaczyc ulice - perelke gdzie po jednej stronie stoja monumentalne kamienice, a po drugiej piekny park to zapraszam do Poznania na ulice Matejki, obok parku i palmiarni. To fragment tzw. dzielnicy Johow Gelande (nie jestem pewna czy dobrze napisalam nazwe). Te kamienice mimo ze teraz sa w wiekszosci nieodrestaurowane to kiedy to nastapi beda po prostu fenomenalne. Niby stoja w scislej zabudowie, ale biorac po uwage druga strone ulicy - jest bajka.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 16:11   #281
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jest też coś, co trudno wycenić, a mianowicie komfort mieszkania na swoim. Dla mnie to coś nieporównywalnego z życiem w wynajmowanym mieszkaniu - choćby finansowo wyszło nawet na korzyść najmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Komfort mieszkania na swoim - tak bezcenny. Ale przy posiadanym kredycie na 40 lat, jak miałam ja, czy nawet mniej już trochę komfort psychiczny siada zwłaszcza w kontekście bycia singlem i ewentualnego braku pracy czy braku możliwości pracy.
Ale ten kto mieszka na wynajętym też ma pewien komfort inny wprawdzie niż ja, ale nie obchodzą go żadne remonty, podatki, to że użytkowanie wieczyste mi podnieśli w ciągu 2 lat o 200%. Jak zmieni pracę, to może się przeprowadzić bliżej gdzie mu pasuje, a ja już muszę szukać pracy tam gdzie mieszkam. W dodatku w obecnym stanie prawnym nawet jak nie będzie płacił za wynajem, nie będzie łatwo się go pozbyć z mieszkania i właściciel niewiele może zrobić przynajmniej przez kilka miesięcy (z perspektywy posiadacza nieruchomości na wynajem też poznałam temat).
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 17:05   #282
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja swoje małe mieszkanko traktuję w kategorii inwestycji. Jeśli znajdę faceta, to pójdzie na wynajem, ale zawsze będę miała ewentualnie do czego wrócić. Skoro to duże miasto, to zawsze możesz też sprzedać. Moja rada - jeśli to ma nie być mieszkanie na zawsze, ma w przyszłości służyć jako wynajem albo być sprzedane, to odradzam dalekie lokalizacje. Znajomi pokupowali mieszkania na obrzeżach, bo tanio, a teraz nie mogą sprzedać ani wynająć, bo okazało się, że ludzie cenią bliskość centrum bardziej od metrażu. Ja też tak mam - wolę 10m2 mniej blisko centrum niż 10m2 więcej z dojazdem do pracy 1h20 min w jedną stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaciekawił mnie fragment, że jak znajdziesz faceta to mieszkanie które masz pójdzie na wynajem.
Zakładasz wiec od razu wyprowadzenie się do faceta, czy że od razu po rozpoczęciu związku nagle magicznie będzie Cię stac na zakup kolejnego? Ciekawy sposób myslenia masz, możesz rozewinąć?
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 17:17   #283
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Zaciekawił mnie fragment, że jak znajdziesz faceta to mieszkanie które masz pójdzie na wynajem.
Zakładasz wiec od razu wyprowadzenie się do faceta, czy że od razu po rozpoczęciu związku nagle magicznie będzie Cię stac na zakup kolejnego? Ciekawy sposób myslenia masz, możesz rozewinąć?

A to musi od razu się wyprowadzić do niego? Kwestia pewnie jakiegoś okresu, 2, 3 czy 5 lat, jak to w życiu bywa i pewnie wyprowadzą się na wspólne. Ew. do niego, jeśli będzie posiadaczem większego. Czy to taki kosmos? A może wprowadzą się do niej?
I ja też tak traktuję mieszkanie jak inwestycję, także z powodów mniejszych kosztów,

A co do 'magicznej zdolności' zakupu drugiego mieszkania... Siłą rzeczy, większe mieszkanie nie jest proporcjonalnie x droższe w stosunku do większego metrażu. W praktyce im większe, tym mniej cena rośnie. Najdroższe są te małe mieszkania. Nikt z nas chyba nie bierze kredytu po korek, że jedno l4 burzy spokój finansowy.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 17:57   #284
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Singielka na swoim

Co tam kto potrzebuje, ja nie rozumiem idei komfortu mieszkania na swoim, w ogóle to dla mnie żadne źródło pozytywnych uczuć. Moooże kiedyś, jak zbuduję i zaprojektuję dom pod siebie to nabierze to dla mnie jakiegoś sensu, na razie mieszkanie to mieszkanie, wynajem jest o wiele mniej problemowy, można w dowolnym momencie zrezygnować i jechać przed siebie bez zobowiązań. Także no, zależy jakie kto ma podejście, ale radzę się nad tym zastanowić przed kupnem mieszkania, żeby się nie władować na minę jak my
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 19:45   #285
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Zaciekawił mnie fragment, że jak znajdziesz faceta to mieszkanie które masz pójdzie na wynajem.
Zakładasz wiec od razu wyprowadzenie się do faceta, czy że od razu po rozpoczęciu związku nagle magicznie będzie Cię stac na zakup kolejnego? Ciekawy sposób myslenia masz, możesz rozewinąć?
Pokaż, gdzie napisałam, że OD RAZU po znalezieniu faceta wprowadzę się DO NIEGO? Jestem bardzo ciekawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 10:01   #286
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Kociak co do stanu technicznego i terenowo - prawnego kaminic wiem sporo pracowalam 5 lat w dzial technicznym i inwestycyjnym. Dlatego niestety kaminice to dla mnie sfera marzen. Lokal w odremontowanej kamienicy jest luksusem. Reszta jest albo ledwie podrasowana, albo wlasnie niszczeje, bo np. nikt nie chce ladowac kasy w nieruchomosc o nieustalonym stsnie prawnym. A to wielka szkoda, bo na naszych oczach rozpadaja sie prawdziwe perly architektoniczne.

Co do wynajmu na zachodzie. Tam sie to po prostu oplaca. Najemnjest tanszy niz w Polsce, a dodatkowo rynek uregulowany. W Polsce najem to wolna amerykanka prywatnych ofert. Nigdy nie wiesz ile pomieszkasz, najczesciej nic w kieszkaniu nie mozesz zmienic itp.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka



Po prostu mam kilka przykrych przykąłdów w swoim otoczeniu- w Gdańsku Długie Ogrody i Dolne Miasto- niegdyś dzielnica bogatych ludzi, pięknych kamienic, ogrodów, po wojnie wpuszczono tam najgorszą hołotę i teraz to się wszystko sypie i wali
Odrestaurowali część kamienic, frontów, to już obeszczane wszystko z powrotem, kute balustrady na złom pocięte...


Z drugiej strony mamy w rodzinie kamienicę (tzn zbudowano ją przed wojną, po wojnie znacjonalizowano i teraz część budynku wróciła do rodziny), ani remontu zrobić, ani się skrzyknąć żeby jakiś sensowny fundusz ogłosić, bo pomijając fakt że rodzina nie ma wspólnego stanowiska, to są osoby obce, które trzymają mieszkania jedynie na wynajem krótkoterminowy i mają wszystko w d... , a mieszkania które mają wrócić do rodziny po wyprowadzce/śmierci nadanych lokatorów, to jak się chce coś z nimi załatwić, to policję nasyłają, bo nie rozumieją kim my jesteśmy i jakim prawem cokolwiek od nich chcemy






Pomijam fakt, jak mało osób chodzi na spotkania wspólnot, czasu to dużo nie marnuje bo to raz na rok, ale marudzić codziennie że coś nie zrobione, że wspólnota nie dba, to pierwsi...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 10:33   #287
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Chodzi mi tez ogolnie o podejscie i troche o takie hmm cwaniactwo ktore ja obserwuje u mlodych ludzi. Pisze z perspektywy Warszawy, gdzie ceny mieszkan zaczynaja juz osiagac jakies niebotyczne kwoty. Oprocz znajomych ktorzy zamiast sie wyprowadzic z domu, pomieszkiwali z rodzicami, mam rowniez np kolezanki, mlode singielki, ktore w rozmowach ze mna wyznaja, ze faceta to one juz szukaja z mieszkaniem. Mialam nawet kolezanke co tez przez lata pomieszkiwala u roznych swoich chlopakow z mieszkaniami sama jednoczesnie zbierajac pieniadze, zeby wlasne kupic za gotowke. Sama jak kiedys duzo randkowalam z facetami w moim wieku (ktorzy jeszcze nie zdazyli sie dorobic) zaobserwowalam taki trend, ze bardzo szybko wypytywali mnie o sytuacje mieszkaniowa, czy mam swoje mieszkanie czy wynajmuje albo ile sie nasluchalam komentarzy, ze skoro jestem z Warszawy to na pewno mam jakies mieszkania po dziadkach itd, wiec jestem dobra partia, jeden typ nawet nie wiedzial czy mam swoje mieszkanie czy nie ale przyjal, ze tak i od razu chcial sie do mnie wprowadzac . Generalnie troche takie cwaniactwo. I to jest dla mnie przerazajace w tym wszystkim. Ze te ceny poszly juz tak wysoko, ze mlodzi ludzie zaczynaja w ten sposób juz kalkulowac.
Twoi znajomi to nie jest cała Warszawa. Jakie sobie wybrałaś towarzystwo, takie masz.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To dużo zależy od wysokości raty. Mnie rata (z odsetkami) + czynsz + ewentualne remonty kosztują dobre kilkaset zł mniej niż kosztowałby mnie wynajem takiego mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż z ciekawości sprawdziłam, ile chcą za najem w moim bloku. Z cenę czynsz + rata kredytu mogłabym wynająć mieszkanie, ale z jednym pokojem mniej.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Dominino Pokaż wiadomość
Ogolnie mam wrazenie, ze w Polsce panuje wieksze przekonanie do tego, zeby miec "male, ciasne, ale własne" mieszkanie. Jak bylam na zachodzie to praktycznie wszystkie znane mi osoby w duzych miastach wynajmuja mieszkania, mimo tego ze sporo z nich stać na zakup.
To już było milion razy wałkowane. U nas ludzie jednak (dość słusznie, patrząc na nasze państwo) obawiają się starości i z tego, że jak dostaną te śmieszne emerytury (o ile dostaną), to jednak na najem nie będzie ich na starość stać.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

[1=43c56b005e175578c737af6 68227e4cac658fbb4_65667f2 97924c;86619921]
Kredyt miałam w EUR i po 8 latach w sumie tak wyszło, jakbym nic nie spłaciła. [/QUOTE]

Ale to nie kwestia kupna czy najmu ogólnie tylko, sorry za szczerość, Twojego nieogarnięcia. Ludzie często wychodzą źle na kredytach w obcych walutach, a potem są jeszcze zdziwieni dlaczego.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Po prostu mam kilka przykrych przykąłdów w swoim otoczeniu- w Gdańsku Długie Ogrody i Dolne Miasto- niegdyś dzielnica bogatych ludzi, pięknych kamienic, ogrodów, po wojnie wpuszczono tam najgorszą hołotę i teraz to się wszystko sypie i wali
Tak jak w Warszawie Stare Miasto, Mariensztat i część starego Mokotowa. Kamienice były ładne przed wojną, a potem te duże mieszkania podzielili na małe i kwaterowali tam budowniczych Warszawy. Teraz jest często w środku syf, kiła i mogiła.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 14:44   #288
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Po prostu mam kilka przykrych przykąłdów w swoim otoczeniu- w Gdańsku Długie Ogrody i Dolne Miasto- niegdyś dzielnica bogatych ludzi, pięknych kamienic, ogrodów, po wojnie wpuszczono tam najgorszą hołotę i teraz to się wszystko sypie i wali
W Gdańsku to chyba ogolnie tylko Oliwa i Stare Miasto sie jako tako dźwigneły po wojnie mam wrażenie. A Oliwa w sumie nie tyle dźwignęła co wlasnie po prostu obronila swój kamieniczno - ogrodowy charakter.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 19:35   #289
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tak jak w Warszawie Stare Miasto, Mariensztat i część starego Mokotowa. Kamienice były ładne przed wojną, a potem te duże mieszkania podzielili na małe i kwaterowali tam budowniczych Warszawy. Teraz jest często w środku syf, kiła i mogiła.

Niestety, ale polityka ówczesnych władz była wyjątkowo krótkowzroczna- przynajmniej gdy mowa o zabezpieczaniu tego co ocalało po wojnie, by jak najdłużej służyło...


O innej polityce nie będę mówić, po co się denerwować


Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
W Gdańsku to chyba ogolnie tylko Oliwa i Stare Miasto sie jako tako dźwigneły po wojnie mam wrażenie. A Oliwa w sumie nie tyle dźwignęła co wlasnie po prostu obronila swój kamieniczno - ogrodowy charakter.

Może niektóre kamienice, niestety w Oliwie dalej mieszka mnóstwo biednych ludzi, zapożyczających się, nie rokujących na przejście do wyższej klasy społecznej (nie biorących chwilówek) a na Starym Mieście mieszkają równie starzy ludzie...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 11:15   #290
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Kupiłam mieszkanie.
Jakoś to chyba będzie. Strasznie się stresowałam na etapie szukania ale po podpisaniu umowy jakby kamień spadł mi z serca.

Głównym powodem zakupu było zainwestowanie gdzieś pieniędzy. Wiadomo, że jak ktoś nie ma oszczędności to nie ma sensu kupować mieszkania ale ja widziałam jak szybko traci pieniądz an wartości.... Napoczątku roku mieszkania w tej okolicy gdzie kupiłam były po 6.000 za metr, ja kupiłam za prawie 7.000 a teraz już są po 7550 wiec na mieszkaniu to juz kilkadziesiąt tysięcy drożej. Stwierdziłam, że nie ma sensu czekać i fajnie będzie być na swoim.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 19:50   #291
xNowaliax
Przyczajenie
 
Avatar xNowaliax
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Kupiłam mieszkanie.
Jakoś to chyba będzie. Strasznie się stresowałam na etapie szukania ale po podpisaniu umowy jakby kamień spadł mi z serca.

Głównym powodem zakupu było zainwestowanie gdzieś pieniędzy. Wiadomo, że jak ktoś nie ma oszczędności to nie ma sensu kupować mieszkania ale ja widziałam jak szybko traci pieniądz an wartości.... Napoczątku roku mieszkania w tej okolicy gdzie kupiłam były po 6.000 za metr, ja kupiłam za prawie 7.000 a teraz już są po 7550 wiec na mieszkaniu to juz kilkadziesiąt tysięcy drożej. Stwierdziłam, że nie ma sensu czekać i fajnie będzie być na swoim.
Gratulacje Z ciekawości, gdzie kupowałaś?
xNowaliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 19:54   #292
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Wrocław
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 09:35   #293
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Singielka na swoim

Zazdroszczę, super cena. U mnie niestety wszystko się posypało, byłam zmuszona wydać wszystkie oszczędności. Zaczynam zbieranie od zera ale o własnym mieszkaniu już przestałam marzyć. Trudno, jak nie będę miała za co wynająć to wyląduje na ulicy.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 11:11   #294
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, super cena. U mnie niestety wszystko się posypało, byłam zmuszona wydać wszystkie oszczędności. Zaczynam zbieranie od zera ale o własnym mieszkaniu już przestałam marzyć. Trudno, jak nie będę miała za co wynająć to wyląduje na ulicy.
Głowa do góry. Czasami los się odwraca i różne okazje człowiek dostaje od losu.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 00:07   #295
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

@Zorzoli gratuluję, niech Ci się świetnie mieszka



Jestem zrozpaczona ilością ofert na rynku. Dla mnie duży wybór = źródło udręki, wolałabym nie mieć żadnego, mimo że to oznaczałoby na wyjściu gorszą ofertę (brak konkurencji). Już sama nie wiem, co ja chcę kupić, raz myślę o mniejszym budżecie (mniejsza rata), raz większym (miałabym oddzielną sypialnię), ech. Oglądam codziennie ogłoszenia (otodom i olx, coś jeszcze polecacie? patrzę na Warszawę) i jest to dla mnie doza codziennego smutku
Najbardziej bawią mnie treści ogłoszeń:
"do własnej aranżacji" - nora, gdzie trzeba wymieniać wszystko, łącznie ze wszystkimi instalacjami
"pod inwestycję" - 80% ogłoszeń to zawiera
"wydaje mi się, że budynek powstał w 1970 r." - autentyk
standard osób, które wynajmują mieszkania - "wysoki standard" (robotę robią zdjęcie wstawione w ramkę...)
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 06:07   #296
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:59
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 07:11   #297
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86673373]@Zorzoli gratuluję, niech Ci się świetnie mieszka



Jestem zrozpaczona ilością ofert na rynku. Dla mnie duży wybór = źródło udręki, wolałabym nie mieć żadnego, mimo że to oznaczałoby na wyjściu gorszą ofertę (brak konkurencji). Już sama nie wiem, co ja chcę kupić, raz myślę o mniejszym budżecie (mniejsza rata), raz większym (miałabym oddzielną sypialnię), ech. Oglądam codziennie ogłoszenia (otodom i olx, coś jeszcze polecacie? patrzę na Warszawę) i jest to dla mnie doza codziennego smutku
Najbardziej bawią mnie treści ogłoszeń:
"do własnej aranżacji" - nora, gdzie trzeba wymieniać wszystko, łącznie ze wszystkimi instalacjami
"pod inwestycję" - 80% ogłoszeń to zawiera
"wydaje mi się, że budynek powstał w 1970 r." - autentyk
standard osób, które wynajmują mieszkania - "wysoki standard" (robotę robią zdjęcie wstawione w ramkę...)[/QUOTE]

jak koleżanka polecam morizon i otodom. Mają ogromną ilość filtrów.

Powiem też, że tych ofert wcale nie ma dużo. Wiele ogłoszeń w internecie jest nieaktualnych jak się zadzwoni albo okazuje się, że mieszkanie znajduje się w jakiejś paskudnej lokalizacji.

Albo hitem było jak znalazłam mieszkanie. Wyszłam wcześniej z pracy aby móc jechać je obejrzeć i się na miejscu okazało, że akurat podnieśli cenę o 20k... no ja pierdziele! Jakby nie mogli przez telefon o tym powiedzieć. Chyba, ż myśleli, że to takie pare groszy i różnicy nie robi
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 14:02   #298
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Singielka na swoim

Ja też planuję kupić sama mieszkanie. Na kredyt. Rodzina mnie odbiera jako bardzo lękową osobę (w sumie mają rację w wielu aspektach taka jestem), ale widzę po waszych postach, że nie ja jedna obawiam się kredytu
No, ale chyba już trudno, no bo co...

Ja mam bardzo pozytywne odczucia gdy myślę o własnym mieszkaniu. Będę mogła sobie je uwić jak tylko będę chciała ale obawiam się, że mi minie po 2 tyg i przyjdzie szara rzeczywistość

A pytanie do dziewczyn, które kupiły już mieszkanie, ile udało wam się wynegocjować obniżki? i czy w ogóle.... zastanawiam się, czy bardzo poważnie mam brać te ceny ofertowe, czy mierzyć trochę wyżej niż mam zaplanowane wydać, licząc, że uda się coś utargować i nie będą to kosmetyczne 2-3 tys.
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 14:32   #299
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Singielka na swoim

[1=43c56b005e175578c737af6 68227e4cac658fbb4_65667f2 97924c;86620038]Komfort mieszkania na swoim - tak bezcenny. Ale przy posiadanym kredycie na 40 lat, jak miałam ja, czy nawet mniej już trochę komfort psychiczny siada zwłaszcza w kontekście bycia singlem i ewentualnego braku pracy czy braku możliwości pracy.
Ale ten kto mieszka na wynajętym też ma pewien komfort inny wprawdzie niż ja, ale nie obchodzą go żadne remonty, podatki, to że użytkowanie wieczyste mi podnieśli w ciągu 2 lat o 200%. Jak zmieni pracę, to może się przeprowadzić bliżej gdzie mu pasuje, a ja już muszę szukać pracy tam gdzie mieszkam. W dodatku w obecnym stanie prawnym nawet jak nie będzie płacił za wynajem, nie będzie łatwo się go pozbyć z mieszkania i właściciel niewiele może zrobić przynajmniej przez kilka miesięcy (z perspektywy posiadacza nieruchomości na wynajem też poznałam temat).[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Co tam kto potrzebuje, ja nie rozumiem idei komfortu mieszkania na swoim, w ogóle to dla mnie żadne źródło pozytywnych uczuć. Moooże kiedyś, jak zbuduję i zaprojektuję dom pod siebie to nabierze to dla mnie jakiegoś sensu, na razie mieszkanie to mieszkanie, wynajem jest o wiele mniej problemowy, można w dowolnym momencie zrezygnować i jechać przed siebie bez zobowiązań. Także no, zależy jakie kto ma podejście, ale radzę się nad tym zastanowić przed kupnem mieszkania, żeby się nie władować na minę jak my
Dokładnie, dla mnie to nawet atrakcja, że co 2-3 lata zmienię mieszkanie. Jak się coś zepsuje, to dzwonię do właściciela a nie wydaję z własnej kieszeni.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 00:12   #300
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
Ja też planuję kupić sama mieszkanie. Na kredyt. Rodzina mnie odbiera jako bardzo lękową osobę (w sumie mają rację w wielu aspektach taka jestem), ale widzę po waszych postach, że nie ja jedna obawiam się kredytu
No, ale chyba już trudno, no bo co...

Ja mam bardzo pozytywne odczucia gdy myślę o własnym mieszkaniu. Będę mogła sobie je uwić jak tylko będę chciała ale obawiam się, że mi minie po 2 tyg i przyjdzie szara rzeczywistość

A pytanie do dziewczyn, które kupiły już mieszkanie, ile udało wam się wynegocjować obniżki? i czy w ogóle.... zastanawiam się, czy bardzo poważnie mam brać te ceny ofertowe, czy mierzyć trochę wyżej niż mam zaplanowane wydać, licząc, że uda się coś utargować i nie będą to kosmetyczne 2-3 tys.
Koledze w Hossie obniżyli teraz o 40 000 zł w 3mieście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.