Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach... - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-24, 06:41   #3421
agusia8524
Zakorzenienie
 
Avatar agusia8524
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 675
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez badymka Pokaż wiadomość
Hej Babinki
Tęsknię za Wami, ale co siadam pisać to mi wetnie część posta, denerwuje się i to odkładam.

Kiepskich wieści ciąg dalszy, tato ma zaawansowaną boreliozę, przeszłą i obecną. Dziadkowi doszła cukrzyca. Narzeczonej brata ta bardziej uszkodzona ręka zaczęła się zrastać, ale mały palec w drugiej ręce się nie zgina, mimo kilku już tur różnej rehabilitacji. Prawdopodobnie jak go składali uszkodzili nerwy i tak już zostanie.

Do wesela mojej młodszej siostrzyczki zostało 4 dni[27 kwietnia]. Nie pytajcie jak jest w domu, bo to jakiś koszmar. Mimo tego, że ślub i wesele są ok 40 km od domu to u nas nocuje część gości więc jest po prostu strasznie. Wszyscy już, łącznie z Młodymi marzą o tym żeby było już po. Na szczęście z ok 500 zaproszonych wykruszyło się do 200 osób na imprezie, więc skala chaosu jest nieco mniejsza.
Ja pracuje ok 40 km od domu, jadę rano do pracy, po południu załatwiam jeszcze różne rzeczy w mieście, wracam do domu i tam pomagam w czym trzeba i rano jadę do pracy. Dzisiaj zrobiłam sobie jedno wolne popołudnie i wróciłam z pracy na stancję nocować, bo wszyscy mają tak siebie dosyć, że jeszcze trochę, a się pozabijamy. Po weselu będzie pewnie tydzień poprawiania, bo to wypada weekend majowy, ale ja się zwijam stamtąd i będę odpoczywać u siebie. Egoistycznie, ale mnie to nie obchodzi, już i tak przez te całe nerwy znowu mam problemy z ciśnieniem, więc robię to dla swojego zdrowia.

Buziam Was wszystkie i tulam bardzo mocno, trzymajcie
Dlaczego egoistyczne? Normalne.
Eeee 500 osób??!! To Wy staliście na ulicy i zaproszenia przechodniom rozdawaliście?: brzydal:

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
A ja się żywię jakby mimochodem, bo wciąż zajęta... Dziś Segowia i Toledo, cały dzieje rozjazdach, ale na przedsmak to absolutnie wystarczyło... Załącznik 7666435Załącznik 7666436Załącznik 7666437


Sent from my iPhone using Tapatalk
Piękne! My wczoraj wrócilismy z Norway, ładny kraj, przyjemni ludzie, ale ceny takie, że do dziś mam bezdech (na szczęście latamy tam do znajomych, więc nocleg za free). Stary mysli coś o przeprowadzce, rozmawiał o pracy, a ja wzdycham do Hiszpanii i Włoch....:lov e:
__________________
"Siła twojej walki mierzona jest twoją wiarą w tę walkę"
agusia8524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 10:51   #3422
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Na szczęście na weselu było "tylko" ok 200 osób
Już po, ledwie żyję ale było spoko. Tam na wsi impreza nadal trwa, a ja zmyłam się do siebie odpoczywać.
Babcia i dziadek chyba pilnowali, bo pogoda w sobotę była piękna, mimo, że wcześniej zapowiadali zimno i deszcz. Tak samo na sesji, dzień był pochmurny i taki sobie, a jak pojechali w sady robić foty, to wyszło słońce.
Ślub był ładny, odprawiało 3 zaprzyjaźnionych księży, kazanie było spoko, było słychać, że ksiądz ich dobrze zna. Niestety słyszalność była kiepska, bo kościół ma koszmarną akustykę. Chociaż może to i dobrze, bo żeby coś usłyszeć trzeba się było skupić na tym co mówią. Jedyna osoba, którą było dobrze słychać była Dominika mówiąca przysięgę
Wesele najlepsze na jakim byłam, bo od pierwszego tańca do końca parkiet pełen Było dużo młodych, więc miał się kto bawić.
Ogólnie spoko, niestety jak każdy z nas wiedział impreza się przeciąga. Niektórzy to wytrzeźwieją pewnie około 12 maja, z rozpędu.

Wrzuciłam mały album u siebie. Zdjęć mało bo wolałam się bawić niż dokumentować, była fotograf i kamera , będą i zdjęcia.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....

Edytowane przez badymka
Czas edycji: 2019-05-02 o 10:53
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 15:01   #3423
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Maj miesiącem różnych decyzji. W tamtym roku odeszłam z pracy. W tym roku mam zamiar się wyprowadzić ze stancji. Wracam do mojego domu w Wisznicach. Doszłam do wniosku, że nie ma sensu nabijać komuś kabzę. Czy stąd, czy z W będę miała taką samą trasę czasowo, bo 40 min. Co raz częściej czuję się tu jak intruz, więc pora się wyprowadzić.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 17:39   #3424
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Popiszę sama do siebie,a co mi tam.

Decyzja pojęta. Wyprowadzam się w pierwszy weekend czerwca.
Zaczęłam się pakować i powiem Wam, że ten kto wymyślił worki do próżniowego pakowania powinien dostać nobla. Objętościowo mam połowę tego co bym musiała normalnie przewieźć. Także bus nie będzie potrzebny, jeszcze zobaczymy jak z garami bo tego się najbardziej boję, ale myślę, że naszą dużą kijanką się wywiozę na raz.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 13:44   #3425
agusia8524
Zakorzenienie
 
Avatar agusia8524
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 675
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez badymka Pokaż wiadomość
Na szczęście na weselu było "tylko" ok 200 osób
Już po, ledwie żyję ale było spoko. Tam na wsi impreza nadal trwa, a ja zmyłam się do siebie odpoczywać.
Babcia i dziadek chyba pilnowali, bo pogoda w sobotę była piękna, mimo, że wcześniej zapowiadali zimno i deszcz. Tak samo na sesji, dzień był pochmurny i taki sobie, a jak pojechali w sady robić foty, to wyszło słońce.
Ślub był ładny, odprawiało 3 zaprzyjaźnionych księży, kazanie było spoko, było słychać, że ksiądz ich dobrze zna. Niestety słyszalność była kiepska, bo kościół ma koszmarną akustykę. Chociaż może to i dobrze, bo żeby coś usłyszeć trzeba się było skupić na tym co mówią. Jedyna osoba, którą było dobrze słychać była Dominika mówiąca przysięgę
Wesele najlepsze na jakim byłam, bo od pierwszego tańca do końca parkiet pełen Było dużo młodych, więc miał się kto bawić.
Ogólnie spoko, niestety jak każdy z nas wiedział impreza się przeciąga. Niektórzy to wytrzeźwieją pewnie około 12 maja, z rozpędu.

Wrzuciłam mały album u siebie. Zdjęć mało bo wolałam się bawić niż dokumentować, była fotograf i kamera , będą i zdjęcia.
Nie wiem skąd wzięliście tych ludzi, ja bym chyba musiała pod ratuszem zaproszenia rozdawać...

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez badymka Pokaż wiadomość
Popiszę sama do siebie,a co mi tam.

Decyzja pojęta. Wyprowadzam się w pierwszy weekend czerwca.
Zaczęłam się pakować i powiem Wam, że ten kto wymyślił worki do próżniowego pakowania powinien dostać nobla. Objętościowo mam połowę tego co bym musiała normalnie przewieźć. Także bus nie będzie potrzebny, jeszcze zobaczymy jak z garami bo tego się najbardziej boję, ale myślę, że naszą dużą kijanką się wywiozę na raz.
Co będziesz teraz robiła, jakie plany?
__________________
"Siła twojej walki mierzona jest twoją wiarą w tę walkę"
agusia8524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 15:46   #3426
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez agusia8524 Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd wzięliście tych ludzi, ja bym chyba musiała pod ratuszem zaproszenia rozdawać...

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------



Co będziesz teraz robiła, jakie plany?
Moja droga, obie strony mają bardzo duże rodziny To i tak było mało osób bo proszonych było prawie 500

To co robiłam, czyli pracowała w biurze rachunkowym. Tylko dojeżdżać będę skąd indziej. Na stancji zaczęło się robić tak sobie. Z 2 osób zrobiło się 4 w tym 12-latek, z zachowaniami rozwydrzonego 6 latka. Ostatnio były jakieś przebąkiwania o tym, żeby podnieść opłatę za stancję, bo te rachunki [ w porównaniu z poprzednimi ] takie wysokie, nie wiadomo skąd. Nie ważne, że liczba ludzi się podwoiła, a jak młody wchodził pod prysznic to się cyferki na liczniku nie nadążały obracać. Stwierdziłam, więc że skoro dojazd ze stancji i z domu zajmuje mi tyle samo, to ja już wolę płacić tylko woje rachunki.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 16:20   #3427
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Doszłam do wniosku, że pewne rzeczy jak np gotowanie to przychodzą z wiekiem.

Lubię to robić, zwłaszcza jak komuś smakuje i to widać. Mamie na imieniny zrobiłam tort Pavlovej. Misa bezowa wypelniona kremem smietanowo-mascarponowym , a zasadniczo u mnie 2 bo do połowy kremu dodany orange curd, do tego owoce . Przepyszne tryliard kalorii ale takie dobre..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190630_135740.jpg (92,5 KB, 16 załadowań)
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 18:34   #3428
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Badymka, nie dosc, ze na fb to i tu przysmakami kusisz... ślinię się

A kto rachunki ustalał, skoro nie uwzględniały ilości ludzi?

Od czerwca jesteś z powrotem w domu.. i jak Tobie tam?

Agusia, i zmienił chłop prace? Czy wszystko w trakcie? Lub tylko plany?

Ja marzę o urlopie, ale to dopiero pod koniec września... powrót do Barcelony, po 4 latach od poprzedniej wizyty...


Uściski dla starych i zmarszczonych!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 22:04   #3429
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Badymka, nie dosc, ze na fb to i tu przysmakami kusisz... ślinię się

A kto rachunki ustalał, skoro nie uwzględniały ilości ludzi?

Od czerwca jesteś z powrotem w domu.. i jak Tobie tam?

Agusia, i zmienił chłop prace? Czy wszystko w trakcie? Lub tylko plany?

Ja marzę o urlopie, ale to dopiero pod koniec września... powrót do Barcelony, po 4 latach od poprzedniej wizyty...


Uściski dla starych i zmarszczonych!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hurra człowiek, człowiek w grobowcu

Jeśli chodzi o mieszkanie to jest spoko, mieszkam sobie sama ,trochę za blisko domu ale daję radę.

Rachunki w tamtym mieszkaniu ustalał właściciel, płaciło się jedną kwotę, w której były też od razu rachunki + wynajem. Moje "zużycie" się nie zmieniło, więc nie widziałam sensu w tym, że mam płacić więcej, za innych.

Kasza życzę Ci, by czas szybko zleciał do urlopu.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 05:26   #3430
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Laski, która ma jakiś biznes i kasę fiskalną, albo znajomych takowych, przypominam o (bezsensownym) obowiązku przeprogramowania stawek na kasie. A zostaje 23% B zostaje 8% C teraz będzie 5%..

Po co? Nie pytajcie. Moimi zadaniem po to żeby stworzyć zamieszanie i żeby było za co kary wlepiać.

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

Czas do końca Lipca !!
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 07:12   #3431
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

To ja jeszcze trochę pognębię... Cycaty prezent dla szwagra na okrągłe urodziny 😁
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190808_234200.jpg (136,0 KB, 24 załadowań)
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-11, 07:13   #3432
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

I boczkiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190808_231001.jpg (80,1 KB, 26 załadowań)
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 00:20   #3433
agusia8524
Zakorzenienie
 
Avatar agusia8524
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 675
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Hyhyhy, co ona na to? ��
__________________
"Siła twojej walki mierzona jest twoją wiarą w tę walkę"
agusia8524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 05:54   #3434
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Spodobały się. Spytał jak zrobiłam ze sa takie gladkie. Jak powiedzialam, ze gladzilam dłońmi to oczywiście "czemu nie wołałaś, pogładził bym" 😂
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 13:08   #3435
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

A żona to moja stryjeczna siostra. Jak ustalałyśmy torta to stwierdziła " Cipkę mu zrób, niech chociaż tą poliże". Obie jesteśmy zdrowo walnięte 😂
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 07:18   #3436
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Widzę, że nasze forum umiera śmiercią naturalną. Czyżby to już była pora ??
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 16:55   #3437
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

To ja tak na przekór umierającemu forum ...

Kasza jak tam po urlopku, jeszcze pamiętasz, czy już kierat z Ciebie wszystko wycisnął ??

Malla powiem Ci, że wielbię Cię i podziwiam. Dziewczyno ile godzin ma Twoja doba ?? Albo chociaż powiedź jak ją rozciągasz ?? No i przede wszystkim skąd Ty bierzesz siłę na tańce po nocach i pracę w dzień,jak się regenerujesz ??


Ostatnie prawie 1,5 tygodnia spędziłam w sadzie za kółkiem ciągnika, zbierając spady i rwąc jabłka, żebyśmy mogli jak najszybciej skończyć zbiory. Udało się, w sobotę skończyliśmy, opiliśmy i teraz na razie prace porządkowe i chwila spokoju. Od końca grudnia przycinanie, ale to już totalnie nie moja działka.
Jestem cała w siniakach i zadrapaniach, ale nikt mi nie będzie miał prawa powiedzieć, że nie pomogłam, bo tyle ile mogłam to pomogłam.

Mieszkam sobie cichuteńko sama, nie wychylam się za bardzo do ludzi. Po pierwsze to nie chcę, po drugie nie za bardzo mam do kogo. Z wieloma osobami w mojej miejscowości nie warto się spoufalać bo wyjdzie się na tym jak Zabłocki na mydle, jeszcze optaczana w gównie i pierzu. Mam kilkoro znajomych widuję od czasu do czasu jak mamy na to czas. Reszcie społeczeństwa, którą znam grzecznie mówię "dzień dobry" jak widzę i schodzę z drogi.
Nie jest źle, nie trza psuć.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 11:57   #3438
agusia8524
Zakorzenienie
 
Avatar agusia8524
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 675
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

No to trochę o mnie.
Ivf nieudane, zarodki padają, jest kilka hipotez, ale póki co nasza klinika nie ma jak temu zaradzić.
Jesteśmy na Sycylii, z 1 str pięknie, 2 mega syf, ach ci Włosi

Badymka, ale właściwie dlaczego miałby Ci ktokolwiek wytyka brak pomocy? Twój sad, utrzymują Cię? Jeśli tak to wymiana handlowa i ok, ale jeśli To Twoja dobra wola...
__________________
"Siła twojej walki mierzona jest twoją wiarą w tę walkę"

Edytowane przez agusia8524
Czas edycji: 2019-10-31 o 11:58
agusia8524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 19:31   #3439
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez agusia8524 Pokaż wiadomość
No to trochę o mnie.
Ivf nieudane, zarodki padają, jest kilka hipotez, ale póki co nasza klinika nie ma jak temu zaradzić.
Jesteśmy na Sycylii, z 1 str pięknie, 2 mega syf, ach ci Włosi

Badymka, ale właściwie dlaczego miałby Ci ktokolwiek wytyka brak pomocy? Twój sad, utrzymują Cię? Jeśli tak to wymiana handlowa i ok, ale jeśli To Twoja dobra wola...
Aguś mam nadzieję, że się Wam uda, bo wiem jak bardzo tego pragniesz

Sama się utrzymuję. W oczy nikt braku pomocy nie wytyka, bo wiedzą, że ja na język nie choruję i szybko bym powiedziała, co myślę. Ale ciągle są jakieś szpilki wtykane, że mam za dużo wolnego. Dla mojego ojca nikt, kto nie pracuje fizycznie, nie pracuje wcale. Myślałam, że jest lepiej po tym jak przez lata podpierałam się rzęsami, ale nie. Nawet brat, który przeją gospodarstwo staje na głowie by było dobrze i robi to po swojemu, to wg ojca robi to źle. Dlaczego, bo nie tak jak ojciec, który od lat ma nerwice, bezsenność i pracoholizm i najlepiej robił by coś, cokolwiek, przez 18-20 h/dobę i inni powinni jak on. No cóż, nikt z nas nie ma zamiaru,dobrze widzimy jak się to kończy.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-04, 23:42   #3440
agusia8524
Zakorzenienie
 
Avatar agusia8524
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 675
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez badymka Pokaż wiadomość
Aguś mam nadzieję, że się Wam uda, bo wiem jak bardzo tego pragniesz

Sama się utrzymuję. W oczy nikt braku pomocy nie wytyka, bo wiedzą, że ja na język nie choruję i szybko bym powiedziała, co myślę. Ale ciągle są jakieś szpilki wtykane, że mam za dużo wolnego. Dla mojego ojca nikt, kto nie pracuje fizycznie, nie pracuje wcale. Myślałam, że jest lepiej po tym jak przez lata podpierałam się rzęsami, ale nie. Nawet brat, który przeją gospodarstwo staje na głowie by było dobrze i robi to po swojemu, to wg ojca robi to źle. Dlaczego, bo nie tak jak ojciec, który od lat ma nerwice, bezsenność i pracoholizm i najlepiej robił by coś, cokolwiek, przez 18-20 h/dobę i inni powinni jak on. No cóż, nikt z nas nie ma zamiaru,dobrze widzimy jak się to kończy.
Dziękuję Sytuacja nie jest prosta, oby nas tym razem zaskoczyła na plus...

Mój dziadek taki jest, nie wygrasz. Mnie tam szpilki nie ruszają, jak ktoś ma swoje uprzedzenia i stereotypy to jego problem, niech się w tym kisi, ale mnie nie tyka. Bratu współczuję To strasznie trudna rola. Ojciec się nie zmieni, więc albo się będziecie z nim kopać, albo przytakiwać i robić swoje, a on będzie narzekał. Jak mu coś nie gra, niech robi sam.
A jak uważa, że liczy się tylko praca fizyczna, to po kij się uczył czytać i pisać? Równie dobrze Ty możesz taką pracą gardzić i niby dlaczego jego zdanie ma być ważniejsze? Ech, jak mnei wkurza takie coś
__________________
"Siła twojej walki mierzona jest twoją wiarą w tę walkę"
agusia8524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 20:57   #3441
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

No już nie porobi ojciec sam nic, bo dzisiaj złamał nogę. Jak ja mam k dosyć tego roku.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 08:09   #3442
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Właśnie się dowiedziałam że w nocy zmarl mój Dziadek. Wczoraj u Niego byłam w szpitalu, dzisiaj miał wyjść do domu.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:07   #3443
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Próbowałam wczoraj odpisać i Wizaż nie dawał. Dobrze, ze zapisałam post w notatkach, teraz kopiuj - wklej i drugie podejście. Na jabłkowym nie da się łatwo wizazowac, apka nie działa jak na Androidzie..



Badymka. Już chciałam pisać o tym, jak sobie Ciebie wyobrażam - śmigająca na traktorze, ale są poważniejsze sprawy.. moje kondolencje.. z jakiego powodu Dziadek był w szpitalu? Miał wyjść do domu, bo powód wizyty zaleczony? ogromnie mi przykro..



Agutku, więcej w Italii bywasz niż ja swego czasu.. z Paellą jeszcze tam nie zawitalam, poza tym on to taki osskudnik, uparty jak osioł..

Cieszę się, ze sie nie poddajecie w sprawie dzidzi.. moja znajoma zacznie w przyszłym roku, 39 na karku, tarczycowe problemy, starania naturalne od lat 5.



Uściski, grobowcowe babinki (czyli „grobinki”)! Jeszcześmy nie zginęły, choć ten „odcinek” wątku ma już chyba 5 lat
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:09   #3444
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Działa!!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 54252282-DD4B-4D5E-9F9E-67FFFDA6617A.jpg (78,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5E649F9C-700D-4176-9347-5F031C1A27B0.jpg (300,7 KB, 9 załadowań)
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:10   #3445
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

No, załączniki poobracane, ale co tam..
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 19:52   #3446
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez badymka Pokaż wiadomość
Właśnie się dowiedziałam że w nocy zmarl mój Dziadek. Wczoraj u Niego byłam w szpitalu, dzisiaj miał wyjść do domu.
super że mogłaś się z nim pożegnać
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 14:37   #3447
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Dziadek na koniec września miał zawał serca, który to zawał bardzo Mu te serce zniszczył. Jak normalnie powinien mieć moc wyrzutową 60-66, tak teraz miał 25%. Po zawale wrócił do domu ze zmienionymi lekami, odstawiono Mu większość leków odwadniających, przez co zaczął bardzo nabierać wody i puchnąć. Dostał skierowanie do szpitala, ale Go nie przyjęli, bo nie, zacewnikowali i puścili do domu. Po tygodniu od tego miał się zgłosić na kontrolę i po tej kontroli już Go zostawili w szpitalu łaskawie. Lekarka stawała na uszach żeby Go jakoś usprawnić i tak dużo zrobiła.
Spodziewaliśmy się ale i tak szok jest, bo miał wyjść ze szpitala w piątek, a rano zadzwoniła lekarka, że się nie obudził. Byłam u Niego w czwartek i było dobrze, jeszcze podchodziliśmy po korytarzu, ćwiczyliśmy. No ale i wiek 83 i stan serca po zawale zrobiły swoje. Zwłaszcza, że Dziadek już od dawna mówił, że On to by najchętniej już umarł, bo już ciężko. Takiej śmierci każdy by chciał w sumie. Zasnąć i się nie obudzić. Ze względu na Mamę to lepiej, że zmarł w szpitalu nie w domu. Gorzej by było, jakby wrócił do domu i po kilku godzinach zmarł.
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 16:14   #3448
badymka
Wtajemniczenie
 
Avatar badymka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdzieś między złem i dobrocią...
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

A ja dziś produkuję walnięte renifery na choinki

[IMG][/IMG]

Nie są to typowe pierniczki, dlatego produkuję już żeby zmiękły.


Poniżej przepis
Składniki na około 50 większych pepparkakor lub 100 mniejszych (w zależności od wielkości foremek):

150 g melasy (syropu z buraków, syropu z daktyli lub syropu klonowego) - ja użyłam syropu klonowego
110 g masła
100 g cukru pudru
375 g mąki pszennej
1/2 łyżeczki zmielonego cynamonu
1 i 1/2 łyżeczki zmielonego imbiru
1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki zmielonych goździków
1/4 łyżeczki soli
1 duże jajko
2 łyżeczki przyprawy korzennej do piernika

W małym garnuszku podgrzać melasę, masło i cukier, od czasu do czasu mieszając - do rozpuszczenia się masła i cukru. Zdjąć z ognia i odstawić na pół godziny, by mieszanka przestygła.

Do dużej miski przesiać mąkę, proszek do pieczenia, przyprawy i sól. W środku zrobić wgłębienie i dodać jajko razem z wystudzoną mieszanką. Zagnieść przy pomocy miksera - zagniatanie ręczne jest trudne ze względu na fakt, że ciasto jest bardzo klejące. Uformować kulę ciasta. Przykryć kulę ciasta folią spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 2 godziny. U mnie ciasto chłodziło się 2 dni, nie w lodówce, a w pomieszczeniu gdzie mam poniżej 10C.

Odkrawając małe porcje ciasta, rozwałkować je,im cieniej, tym lepiej, ja robię to pomiędzy 2 arkuszami papieru do pieczenia, wałkiem do masy cukrowej z dystansami na 3 mm.

Piec w temperaturze 175ºC przez 8 - 10 minut lub do momentu, kiedy brzegi pierniczków zaczną się rumienić. Wyjąć z piekarnika, przenieść na metalową kratkę, wystudzić.

Przepis ze strony mojewypieki
__________________
Bajka o smoku uczy, że głodu nie należy zaspakajać byle baranem....
badymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 15:16   #3449
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Panie i panienki, stałe bywalczynie zapraszam do grupy na FB.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 12:20   #3450
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Ekskluzywny Klub "Stojące nad grobem" - część V dla szukających zębów po kątach

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Panie i panienki, stałe bywalczynie zapraszam do grupy na FB.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-22 22:15:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.