Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-13, 20:55   #2971
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Cava, robiłam ten strength HIIT z Healthy with Ty i o paaaani, jakie to dobre jest! Włączyłam to, bo krótkie i stwierdziłam, że nie chce mi się dzisiaj wysilac (kiepska forma fizyczna i psychiczna, ten tydzień mnie wykończył), ale po pierwszej serii musiałam podkulić ogon i zmienić ciężar z 5 kg na łapę do 3,5 kg/łapa. Super są te ćwiczenia, bardzo mi siadły, a poślad płonął

Celestine, polecam hantle regulowane. Ja swoje z obciążeniem do 40 kg kupiłam używane za jakąś stówkę, interes życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No zabawna ona jest, ale ćwiczenia ma dobre, choć dla mnie czasem za bardzo przekombinowane sekwencje i się muszę mocno starać.
Ale ja jestem beztalenciem pod tym względem i dla mnie też dobrze jak muszę się wysilic i coś bardziej skomplikowanego ruchowo zrobić, a nie tylko podnieś-odłóż, wskocz-zeskocz.

To jej kardio do Tajlor Swift zrobiłam i nie takie straszne było jak się spodziewałam. Ale fajne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 09:29   #2972
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No zabawna ona jest, ale ćwiczenia ma dobre, choć dla mnie czasem za bardzo przekombinowane sekwencje i się muszę mocno starać.
Ale ja jestem beztalenciem pod tym względem i dla mnie też dobrze jak muszę się wysilic i coś bardziej skomplikowanego ruchowo zrobić, a nie tylko podnieś-odłóż, wskocz-zeskocz.

To jej kardio do Tajlor Swift zrobiłam i nie takie straszne było jak się spodziewałam. Ale fajne.
Mam to samo, jeżeli chodzi o ogarnianie sekwencji/układów tanecznych. Kiedyś chciałam włączyć sobie fajne, taneczne cardio
do hitów lat 80, ale z moją koordynacją ruchową to pewnie dla osoby postronnej wyglądałabym jak ktoś z napadem epilepsji. Do tego irytowałam się, że nie potrafię niczego zatańczyć i męczę się psychicznie, a nie fizycznie

Mam fajne zakwasy dzisiaj, cieszę się

Celestine, weszłam teraz w link do tych Twoich hantli i one mogą być tak tanie, bo talerze są bitumiczne lub plastikowe. Polecam jednak poszukanie hantli z talerzami żeliwnymi, bo talerze bitumiczne są o wiele grubsze niż żeliwne o tej samej wadze i po prostu jest niewygodnie dokładać nowe ciężary. Mam porównanie, bo ja mam komplet żeliwny, a mój TŻ bitumiczny i w jego zestawie talerz 2 kg jest większy i grubszy, niż mój talerz 5 kg Poza tym żeliwne są trwalsze, nie zniszczą Ci się szybko i jeśli Ci się znudzą, to będziesz mogła je sprzedać

Edytowane przez Olkaaaa_s
Czas edycji: 2020-09-14 o 09:34
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 10:10   #2973
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Mam to samo, jeżeli chodzi o ogarnianie sekwencji/układów tanecznych. Kiedyś chciałam włączyć sobie fajne, taneczne cardio
do hitów lat 80, ale z moją koordynacją ruchową to pewnie dla osoby postronnej wyglądałabym jak ktoś z napadem epilepsji. Do tego irytowałam się, że nie potrafię niczego zatańczyć i męczę się psychicznie, a nie fizycznie


No to jak ja. Na zajęciach ze stepu dla początkujących, już w połowie zapominałam czego się nauczyłam 10 minut wcześniej i sala tańczyła a ja tylko biegałam jak potłuczona z 1 końca stepu na drugi. Tragedia.



Mam fajne zakwasy dzisiaj, cieszę się


Człowiek to się umie cieszyć nawet z własnego nieszczęścia.



Celestine, weszłam teraz w link do tych Twoich hantli i one mogą być tak tanie, bo talerze są bitumiczne lub plastikowe. Polecam jednak poszukanie hantli z talerzami żeliwnymi, bo talerze bitumiczne są o wiele grubsze niż żeliwne o tej samej wadze i po prostu jest niewygodnie dokładać nowe ciężary. Mam porównanie, bo ja mam komplet żeliwny, a mój TŻ bitumiczny i w jego zestawie talerz 2 kg jest większy i grubszy, niż mój talerz 5 kg Poza tym żeliwne są trwalsze, nie zniszczą Ci się szybko i jeśli Ci się znudzą, to będziesz mogła je sprzedać

To fakt.
ja tez mam zestaw po kimś, a nie zdziwiłoby mnie, jakby ten który nam sprzedał, tez odkupił od kogoś.
Kiedyś juz wrzucałam swoje żelastwo na zdjęciu.


W komplecie chyba za 300 zł, mąż kiedyś odkupił od kolegi zestaw żeliwny:
stojak na sztangę, gryf 18 kg, 2 małe gryfy do hantli regulowanych o wadze 1,8 kg jeden + 2 zapasowe zakretki do nich,
komplet obciazników w wagach 1,25, 2,5, 5 kg o łacznej wadze około 50-60 kg + 18 kg gryf.


Ale do domowego użytku spoko starczyłyby mi te 2 małe gryfiki do hantli, i obciążniki 4 x 1,25, 4x 2,5 i 4x5 (no jakby już chcieć na maksa pojechać z ciężarem w domowym treningu hantlami to 8 x 5 kg)


To by dawało sumaryczne obciążenie na jednego (!) hantla: ~ 30 kg (2 hantle w simie 60 kg) , to serio aż naddto dla kobiety ćwiczącej w domu z hantlami. To już nawet można brazylijskie poopsko zbudować.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 10:26   #2974
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Celestine, weszłam teraz w link do tych Twoich hantli i one mogą być tak tanie, bo talerze są bitumiczne lub plastikowe. Polecam jednak poszukanie hantli z talerzami żeliwnymi, bo talerze bitumiczne są o wiele grubsze niż żeliwne o tej samej wadze i po prostu jest niewygodnie dokładać nowe ciężary. Mam porównanie, bo ja mam komplet żeliwny, a mój TŻ bitumiczny i w jego zestawie talerz 2 kg jest większy i grubszy, niż mój talerz 5 kg Poza tym żeliwne są trwalsze, nie zniszczą Ci się szybko i jeśli Ci się znudzą, to będziesz mogła je sprzedać
Doczytalam, plastik. Dzięki, bo nie miałam pojęcia, że warto na to zwracać uwagę.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale do domowego użytku spoko starczyłyby mi te 2 małe gryfiki do hantli, i obciążniki 4 x 1,25, 4x 2,5 i 4x5 (no jakby już chcieć na maksa pojechać z ciężarem w domowym treningu hantlami to 8 x 5 kg)


To by dawało sumaryczne obciążenie na jednego (!) hantla: ~ 30 kg (2 hantle w simie 60 kg) , to serio aż naddto dla kobiety ćwiczącej w domu z hantlami. To już nawet można brazylijskie poopsko zbudować.
No właśnie, najczęściej widzę 30 kg w zestawie i wydaje mi się to za dużo

Też jestem beznadziejna w układy taneczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 10:35   #2975
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88136546]Doczytalam, plastik. Dzięki, bo nie miałam pojęcia, że warto na to zwracać uwagę.



No właśnie, najczęściej widzę 30 kg w zestawie i wydaje mi się to za dużo

Też jestem beznadziejna w układy taneczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Bo to bardzo dużo, zwłaszcza na hantle.
Ale to daje możliowśc żonglowania cięzarem, np załozenia na hantel 1-2 ciezarów dropsów, a dropsy pozostałe luzem, jako lżejsze obciązenie na słabsze partie.
No ja nie wezmę na triceps tyle co do wyciskania, a gdzie na ręce tyle co na nogi. Wiec jedno z hantlami a drugie z dropsami luzem, zeby nie robić przerw za długich pomiędzy interwałami.
a nie potrzeba wtedy kilku kompletów hantli określonej wagi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 11:43   #2976
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bo to bardzo dużo, zwłaszcza na hantle.
Ale to daje możliowśc żonglowania cięzarem, np załozenia na hantel 1-2 ciezarów dropsów, a dropsy pozostałe luzem, jako lżejsze obciązenie na słabsze partie.
No ja nie wezmę na triceps tyle co do wyciskania, a gdzie na ręce tyle co na nogi. Wiec jedno z hantlami a drugie z dropsami luzem, zeby nie robić przerw za długich pomiędzy interwałami.
a nie potrzeba wtedy kilku kompletów hantli określonej wagi.
No tak, ma to sens.
Mialam dzisiaj isc na brzuch uda posladki, ale mysle sobie, tylko pol godziny zajec (ta, kazde zajecia maja teraz tylko po pol godziny przez covid), to moge sobie sama najwyzej cos pocwiczyc, zamiast jechac w te i z powrotem. Zazwyczaj zostaje na co najmniej dwa zajecia pod rzad, akurat najczesciej tak mi sie uklada, ze sa po sobie takie zajecia, ktore mnie interesuja, ale dzisiaj akurat nie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 16:48   #2977
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja polecam zainwestować w droższe hantle regulowane albo najlepiej w sztangę. Sama kupiłam takie za mniej niż sto złotych i nie da się ich porządnie dokręcić, krążki zlatują przy ćwiczeniach rąk.
I żałuję chyba, że nie kupiłam po prostu sztangi z kilkoma krążkami.

Ja wróciłam do lekkich ćwiczeń siłowych, ale na razie bez szaleństw. Chodzę dzielnie raz w tygodniu na jogę, może zacznę częściej. Nadal mnie nudzi i odliczam czas do końca, ale moje ciało potrzebuje porządnego rozciągania. Planuję też wrócić na basen, fajnie byłoby przed pracą, ale nie czaruję się, że wstanę kiedykolwiek o 5 .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-14, 17:43   #2978
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88136723]No tak, ma to sens.
Mialam dzisiaj isc na brzuch uda posladki, ale mysle sobie, tylko pol godziny zajec (ta, kazde zajecia maja teraz tylko po pol godziny przez covid), to moge sobie sama najwyzej cos pocwiczyc, zamiast jechac w te i z powrotem. Zazwyczaj zostaje na co najmniej dwa zajecia pod rzad, akurat najczesciej tak mi sie uklada, ze sa po sobie takie zajecia, ktore mnie interesuja, ale dzisiaj akurat nie.[/QUOTE]U mnie zajęcia skrócili z 50 do 45 minut. 30 minut to faktycznie słabo, nie opłaca się jechać na jedne :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-14, 18:07   #2979
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja polecam zainwestować w droższe hantle regulowane albo najlepiej w sztangę. Sama kupiłam takie za mniej niż sto złotych i nie da się ich porządnie dokręcić, krążki zlatują przy ćwiczeniach rąk.
I żałuję chyba, że nie kupiłam po prostu sztangi z kilkoma krążkami.

Ja wróciłam do lekkich ćwiczeń siłowych, ale na razie bez szaleństw. Chodzę dzielnie raz w tygodniu na jogę, może zacznę częściej. Nadal mnie nudzi i odliczam czas do końca, ale moje ciało potrzebuje porządnego rozciągania. Planuję też wrócić na basen, fajnie byłoby przed pracą, ale nie czaruję się, że wstanę kiedykolwiek o 5 .
Noszę się już jakiś czas z zakupem sztangi i chyba w końcu kliknę jakąś. Ostatnio treningi w domu mnie nudzą, siłownia obrzydła mi jeszcze przed pandemią, a z zajęć grupowych obcięli te, które mnie najbardziej interesowały.

Myślałam nad Pumpem w domu, który polecała Cava, a jak do tej pory podobają mi się polecenia Cavy, jutro wchodzi kolejny HIIT z hantlami od Healthy with Ty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 09:56   #2980
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Hejka. Idealny wątek dla mnie. Ja uwielbiam ćwiczyć, zarówno na siłowni jak i w domu. Póki co próbuje zbic wagę. Zobaczymy co i jak.

Dziewczyny przy okazji zapytam bo mam zagwostke. Chcę zbic wagę i to minimum 10 kg. Lubię ćwiczyć na siłowni. Tylko zastanawia mnie jak dobrać obciążenie. Mam dość szerokie plecy i ramiona, więc nie chciałabym ich jeszcze bardziej rozbudować. Myślicie, że postawić teraz bardziej na cardio? Czy siłowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 10:50   #2981
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Wage zbija się deficytem kalorycznym, nie konkretnymi ćwiczeniami. Policz swoje calkowite zapotrzebowanie (jest mnóstwo kalkulatorów w w necie), odejmij 20% i tego się trzymaj. A ćwicz co masz ochotę
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-15, 11:03   #2982
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Hejka. Idealny wątek dla mnie. Ja uwielbiam ćwiczyć, zarówno na siłowni jak i w domu. Póki co próbuje zbic wagę. Zobaczymy co i jak.

Dziewczyny przy okazji zapytam bo mam zagwostke. Chcę zbic wagę i to minimum 10 kg. Lubię ćwiczyć na siłowni. Tylko zastanawia mnie jak dobrać obciążenie. Mam dość szerokie plecy i ramiona, więc nie chciałabym ich jeszcze bardziej rozbudować. Myślicie, że postawić teraz bardziej na cardio? Czy siłowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Na wytrzymałościowo-siłowe.
Czyli mniejsze obciążenia a dużo więcej powtórzeń.
To jest wymarzony system treningowy dla kobiet,
ponieważ łączy to co dla nas kobiet najbardziej pożądane jeśli chcemy szczupleć/pozostać smukłe: olbrzymi wydatek kaloryczny (większy niż w typowo siłowym i zaraz napisze dlaczego ), nie powoduje wzrostu obwodów, ale świetnie kształtuje sylwetkę bo zagęszcza mięśnie.
I jest mniej urazowy jednak.



Wydatek kaloryczny w takim typie treningu dlatego jest tak olbrzymi, ponieważ przy dużej ilości powtórzeń na daną partię, mniejszym obciążeniem ale w zawrotnym czasem tempie, sumarycznie "przewala" się przez siebie zaskakująco dużo kg- to jest praca którą ciało musi _obiektywnie_ wykonać, a fizyka jest jedna i żeby podnieśc x kg w sumie, trezba spalic okreslona ilośc kalorii.
A szybkie tempo w stosunkowo długich interwałach, to juz zcęsto ostrekardio- nie rosnie się w mase miesniową w warunkach cardio - to jest czynnik spalający. tam gdzie dużo tlenu spoalonego- tam nie ma przyrostu masy mięsniowej.



ja tu jestem troche maniakalną propagatorka systemu Body Pump, jako najlepszego systemu ćwiczeń typu siłowego dla kobiet- ale oczywiście mozna samemu sobie układac sekwencje.


naświetlajac kwestie treningu typu Body Pump:
zasada ogólna jest taka, ze w 4-6 minut na daną partię, wykonuje sie od 100 do 150 powtórzeń.
I np. na przykłądzie przysiadów:
Cwiczac sztangą 20 kg, wykonując srednio 125 powtórzeń , przerzucisz przez siebie: 20 x 125 = 2500 kg! (a to początek tego typu trening, pierwsze 4-6 minut po rozgrzewce.)
Żeby przewalić przez siebie 2500 kg w siłowej sekwencji 3 x 6 powtórzeń, musiałabyś robić przysiady ze sztangą o wadze 138,9 kg 2500 / (3x6) = 138,9 kg.





Polecam też wszystkie mocniejsze fitnesy oparte na wysiłku własnie wytrzymałosciowo-siłowym, typu trening funkcjonalny, mocniejsze zajęcia z TBC (tu zależy od prowadzącego, sa lekkie, sa naprawde takie "hard" , różnego rodzaju naśladownictwa crossfitu albo certyfikowany crossfit ( bo tak, crossfit to fitnes, ale tu już mozna zacząć rosnac w masę i obwody).

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Noszę się już jakiś czas z zakupem sztangi i chyba w końcu kliknę jakąś. Ostatnio treningi w domu mnie nudzą, siłownia obrzydła mi jeszcze przed pandemią, a z zajęć grupowych obcięli te, które mnie najbardziej interesowały.

Myślałam nad Pumpem w domu, który polecała Cava,


On tam pokazuje tez równolegle wersje z hantlami. W niektórych swoich filmach



a jak do tej pory podobają mi się polecenia Cavy, jutro wchodzi kolejny HIIT z hantlami od Healthy with Ty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ciesze sie , ze komuś podpasowało.




Wczoraj wróciłam do jednego ze swoich ulubionych i cyklicznie robionych treningów z growingannanas .
Prosto, spokojnie, metodycznie a ... umrłam. Cała się trzęsłam aż po, ^^nienawidzę^^ tej baby serdecznie.
https://www.youtube.com/watch?v=kY9YJzFoEmM


a potem rozciąganie z Healty fit with TY:
https://www.youtube.com/watch?v=aXvpKPfaYeE&t=1530s
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-09-15 o 17:04
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 11:33   #2983
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja tu jestem troche maniakalną propagatorka systemu Body Pump, jako najlepszego systemu ćwiczeń typu siłowego dla kobiet- ale oczywiście mozna samemu sobie układac sekwencje.
Ja mniej się znam niż Cava, ale też należę do fanek body pump, gdybym miała wrócić kiedyś na jakieś zajęcia grupowe, to właśnie na to (plus pilates ). Tym bardziej, gdybym miała wybierać coś typowo pod kątem chudnięcia - kiedy ostatnio chodziłam, to właśnie troszeczkę spadło, mimo że w ogóle nie miałam wtedy takiego celu. Przy chodzeniu na zumbę (swoją drogą też lubię, ale szłabym raczej dla przyjemności niż dla efektów) z kolei nie chudłam, mimo że się przez godzinę pląsa i podskakuje.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 16:31   #2984
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Super. Właśnie o to mi chodziło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 19:38   #2985
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cava, a ile można razy w tygodniu ćwiczyć wytrzymałościowo-siłowo? W sensie: ile organizm potrzebuje regeneracji/odpoczynku po takich ćwiczeniach? I jak to łączyć z innymi treningami?

Przepraszam, że Cię wypytuje, ale widzę, że się na tym znasz i aż mnie palce świerzbiły, żeby Cię od razu spytać



Jestem świeżo po tym treningu:

https://youtu.be/1XDqPUiRu4M

I spoko, ale nie doczytałam, że jest to zwykły siłowy, nie HIIT, więc nie czuję się tak sponiewierana, jak ostatnio (a w sumie miałam na to ochotę ). Może to i lepiej, bo wczoraj dużo chodziłam i miałam zakwasy po niedzielnym treningu, moje nogi i poślady mogłyby zaprotestować



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 19:49   #2986
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Cava, a ile można razy w tygodniu ćwiczyć wytrzymałościowo-siłowo? W sensie: ile organizm potrzebuje regeneracji/odpoczynku po takich ćwiczeniach? I jak to łączyć z innymi treningami?

Przepraszam, że Cię wypytuje, ale widzę, że się na tym znasz i aż mnie palce świerzbiły, żeby Cię od razu spytać



Jestem świeżo po tym treningu:

https://youtu.be/1XDqPUiRu4M

I spoko, ale nie doczytałam, że jest to zwykły siłowy, nie HIIT, więc nie czuję się tak sponiewierana, jak ostatnio (a w sumie miałam na to ochotę ). Może to i lepiej, bo wczoraj dużo chodziłam i miałam zakwasy po niedzielnym treningu, moje nogi i poślady mogłyby zaprotestować



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ej, całkiem fajnie wygląda ten trening, dorzucam do mojej listy, dzięki
Ja wlasciwie tylko w ten sposób ćwiczę, 4-5 razy w tygodniu po 30 min lub 1h, czasem dodaje jeszcze + 30 min jak jestem na siłowni i chce sobie pokorzystać z maszyn (ale wtedy już większe obciążenia, więc typowo siłowo).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-15, 22:44   #2987
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cava, zrobiłam właśnie jeden z treningow siłowych, które poleciłaś. Fajnie mnie zmęczyly. Przy okazji czuję po sobie, ze mam mocno zmeczone ramiona. Jak będziesz miała coś godnego uwagi możesz mi śmiało podsyłać na priv.

A ja mam nici z planów nad jutrzejszym bieganiem. Zepsułam słuchawki. I niby taka blachostka, ale nie umiem biegać bez.

Zastanawiam się czy przedłużać karnet na siłowni. Znalazlam pracę na drugim końcu Miasta. I teoretycznie dałoby radę chodzić nawet najlepiej na 7:30. Czyli o 6:30 musialabym wstac. Tyle, że patrząc czysto logistycznie bardziej opłaca mi się pobiegać w terenie i poćwiczyć przed telewizorem. Zawsze jestem do przodu jakieś 30 minut. Nie wiem. Pomyśle. Generalnie nawet z karnatem w dni wolne byłabym na siłowni maksymalnie 2x. A jednak droga się zrobiła bo prawie 200 zł miesięcznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 09:56   #2988
Ilona8809
Przyczajenie
 
Avatar Ilona8809
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja byłam parę razy na zajęciach BodyPump i muszę przyznać, że jest super, przynajmniej jeśli chodzi o klimat. Zmęczyć też się porządnie można Ale bardzo lubię też treningi w domu z moimi gumami
Wystarczy dobry trening na youtube włączyć i można też się nieźle zmęczyć Dla mnie to jest lepsza opcja bo dużo czasu na dojazd lub dojście na siłownie oszczędzam. A w wysiłku nie widać różnicy. Uważam, że jak ktoś nie ma czasu to lepiej zaoszczędzić czas i pieniądze na karnety na siłownie czy wejściówki i zainwestować w dobry sprzęt do treningu w domu, ale to tylko moje osobiste zdanie. Jeśli chodzi o gumy to tylko i wyłącznie polecam materiałowe, ja mam z fivosport i są super, mam je już 3 miesiąc i nic się z nimi nie dzieje.
Ilona8809 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 10:19   #2989
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Cava, zrobiłam właśnie jeden z treningow siłowych, które poleciłaś. Fajnie mnie zmęczyly. Przy okazji czuję po sobie, ze mam mocno zmeczone ramiona. Jak będziesz miała coś godnego uwagi możesz mi śmiało podsyłać na priv.

A ja mam nici z planów nad jutrzejszym bieganiem. Zepsułam słuchawki. I niby taka blachostka, ale nie umiem biegać bez.

Zastanawiam się czy przedłużać karnet na siłowni. Znalazlam pracę na drugim końcu Miasta. I teoretycznie dałoby radę chodzić nawet najlepiej na 7:30. Czyli o 6:30 musialabym wstac. Tyle, że patrząc czysto logistycznie bardziej opłaca mi się pobiegać w terenie i poćwiczyć przed telewizorem. Zawsze jestem do przodu jakieś 30 minut. Nie wiem. Pomyśle. Generalnie nawet z karnatem w dni wolne byłabym na siłowni maksymalnie 2x. A jednak droga się zrobiła bo prawie 200 zł miesięcznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



A który robiłaś konkretnie?


Wszystkie treningi które zrobiłam i kanały które wydają mi się ogólnie warte uwagi (bo maja fajne treningi które robię i uważam za dobre) wrzucam tutaj, więc poszperaj po wcześniejszych postach.




Ja bym nie dała 200 zeta za możliwość chodzenia tylko 2 razy w tygodniu. Jak ktoś ma blisko, i bez spiny korzysta te 5 razy w tygodniu i wyrabia wtedy po 5-8 zajęc zorganizowanych albo sam sobie w wolnej strefie robi trening z siłkowego sprzętu, korzysta tam z prysznica, sauny- to tak.
Ale tak to chyba szkoda tych 2 stówek i wolałabym zainwestowac w sprzęt do domu - jakieś gumy, hantle, piłki, skakanki, berety itp.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Cava, a ile można razy w tygodniu ćwiczyć wytrzymałościowo-siłowo? W sensie: ile organizm potrzebuje regeneracji/odpoczynku po takich ćwiczeniach? I jak to łączyć z innymi treningami?

Przepraszam, że Cię wypytuje, ale widzę, że się na tym znasz i aż mnie palce świerzbiły, żeby Cię od razu spytać

Ile czujesz ze robisz postępy a nie jestes tak zmęczona że się cofasz albo stoisz w miejscu.
To pomogłam
No ale każdy jest inny, na innym etapie życia, inaczej pracuje, ma inne tempo regeneracji.
Ja bym nie robiła częściej podobnego typu treningu jak co drugi dzień.
Stretching jakiś połączony z mobilizacją, jakiś pilates, jogę, kalanetks, coś w dni w które nie robi się wiekszego wysiłku, żeby nie zwiększac urazów mięśni potreningowo- , zeby miesnie zostały smukłe a zakresy ruchu nie zmniejszały się tylko zwiększały.
Po mocnym treningu tylko lekki stretching żeby się rozluxnic, nie rozciagnąc.


I każdemu proponuje, zeby chociaz jeden dzien wtygodniu miał kompletnie wolny, od nawet myslenia o treningu.

A jak czuje się zmeczony a zakwasy i jakies spięci amiesni narastają- to 2-3 doby wolne, a ze 2 razy w roku dłuższe "roztrenowanie" po 2-3 tygodnie , gdzie tylko spacery i jakies ewentualnie lekkie rozciąganie.
Dla zdrowej glowy i odpoczynku ciała- po takim resecie na ogół robi sie progres po powrocie do treningów. Więc naparwde warto


Jestem świeżo po tym treningu:

https://youtu.be/1XDqPUiRu4M

I spoko, ale nie doczytałam, że jest to zwykły siłowy, nie HIIT, więc nie czuję się tak sponiewierana, jak ostatnio (a w sumie miałam na to ochotę ). Może to i lepiej, bo wczoraj dużo chodziłam i miałam zakwasy po niedzielnym treningu, moje nogi i poślady mogłyby zaprotestować



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Oglądałam go wcześniej i wygląda bardzo fajnie, też mam w planie zrobić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-16, 10:48   #2990
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cava, dzięki za pomoc

Zamówiłam sobie sztangę i się jaram
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 12:06   #2991
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A który robiłaś konkretnie?


Wszystkie treningi które zrobiłam i kanały które wydają mi się ogólnie warte uwagi (bo maja fajne treningi które robię i uważam za dobre) wrzucam tutaj, więc poszperaj po wcześniejszych postach.




Ja bym nie dała 200 zeta za możliwość chodzenia tylko 2 razy w tygodniu. Jak ktoś ma blisko, i bez spiny korzysta te 5 razy w tygodniu i wyrabia wtedy po 5-8 zajęc zorganizowanych albo sam sobie w wolnej strefie robi trening z siłkowego sprzętu, korzysta tam z prysznica, sauny- to tak.
Ale tak to chyba szkoda tych 2 stówek i wolałabym zainwestowac w sprzęt do domu - jakieś gumy, hantle, piłki, skakanki, berety itp.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------






Oglądałam go wcześniej i wygląda bardzo fajnie, też mam w planie zrobić.
Robiłam ten trening full body pump. Fajnie. Dzisiaj czuję delikatnie, zarówno plecy, jak i klatkę.

Poszperam w takim razie.

Cava. Powiedz mi czy poza treningami siłowymi warto biegać i jeździć na rowerze? Jako dodatkowa aktywność? No i jak wypracować oporna tkankę na brzuchu? Robić jakieś ćwiczenia typu ABS? Odkąd pamiętam tam mi się odkłada Tluszcz. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 12:24   #2992
Patsak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 94
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Dziewczyny, czytam was od dawna i motywujecie mnie bardzo do cwiczen!
Zawsze bylam aktywna, ale od czasu covida i home office zaczelam wiecej cwiczyc, bo strasznie brakuje mi chodzenia (w pracy chodzilam 3-4 godziny dziennie). Cwicze glownie interwaly i bez obciazen, polubilam bardzo Holly Dolke i Madfit i generalnie jestem bardzo zadowolona z efektow, po raz pierwszy w zyciu mam krate na brzuchu, a uda po prostu jak delfin jednak z braku chodzenia troche mi sie robia boczki, i chcialam dolozyc jakas tabate czy inne mocne cardio - moglybyscie doradzic, jak ja wprowadzic i polaczyc z innymi treningami? Zwykle robie w jeden dzien brzuch/ramiona/plecy, w drugi nogi/posladki, w trzeci jakies lzejsze cardio-podobne na cale cialo. Cwicze 4-6 dni w tygodniu po godzinie. Gdzie wsadzic te tabate, zeby sie nie przeciazac?
Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Cava. Powiedz mi czy poza treningami siłowymi warto biegać i jeździć na rowerze? Jako dodatkowa aktywność? No i jak wypracować oporna tkankę na brzuchu? Robić jakieś ćwiczenia typu ABS? Odkąd pamiętam tam mi się odkłada Tluszcz. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez sie przylaczam do pytania, tylko ze ja nienawidze biegac
Patsak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 16:22   #2993
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Patsak Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czytam was od dawna i motywujecie mnie bardzo do cwiczen!
Zawsze bylam aktywna, ale od czasu covida i home office zaczelam wiecej cwiczyc, bo strasznie brakuje mi chodzenia (w pracy chodzilam 3-4 godziny dziennie). Cwicze glownie interwaly i bez obciazen, polubilam bardzo Holly Dolke i Madfit i generalnie jestem bardzo zadowolona z efektow, po raz pierwszy w zyciu mam krate na brzuchu, a uda po prostu jak delfin jednak z braku chodzenia troche mi sie robia boczki, i chcialam dolozyc jakas tabate czy inne mocne cardio - moglybyscie doradzic, jak ja wprowadzic i polaczyc z innymi treningami? Zwykle robie w jeden dzien brzuch/ramiona/plecy, w drugi nogi/posladki, w trzeci jakies lzejsze cardio-podobne na cale cialo. Cwicze 4-6 dni w tygodniu po godzinie. Gdzie wsadzic te tabate, zeby sie nie przeciazac?
Z doświadczenia własnego napisze, że boczki zbija się głównie odpowiednią dietą. Ćwiczenia pomagają, ale dieta to podstawa.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 20:52   #2994
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Zrobiłam dzisiaj Strength HIIT od Healthy with Ty i było super Być może miałam więcej mocy, niż ostatnio (pomógł pewnie ogromny obiad w świetnej tajskiej restauracji ), ale ćwiczyło mi się super i dałam z siebie wszystko

Strasznie podobają mi się te ćwiczenia, bo zmęczę się, spocę, czuję pracę mięśni, a przy tym się nie nudzę i nie czuję zniecierpliwienia pt. "Boooorze, ile jeszcze". Później wpadł jeszcze stretching z tego samego kanały i czuję się usatysfakcjonowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 15:58   #2995
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Dziewczyny. Czy macie jakieś sprawdzone filmiki dla kobiet z większym rozmiarem biustu? Chodzi mi o podniesienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 22:08   #2996
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Przyszła mi dzisiaj sztanga (7,75 kg) i o ile talerze od moich hantli pasują do niej, to zaciski już nie. Jutro pojadę do Decathlona po dedykowane zaciski, może jeszcze coś innego mi wpadnie w oko.

Zrobiłam dzisiaj body pump z tym energicznym panem, którego polecała Cava i było super Pomimo śmiesznego obciążenia na nogi (pusta sztanga mniej niż 8 kg ), to i tak je fajnie teraz czuję, a moje ręce płaczą Bardzo mi się podoba body pump i będę teraz pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-18, 23:35   #2997
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja dzisiaj pojadłam i pobiegałam ponad 1h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 10:57   #2998
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Czy macie jakieś sprawdzone filmiki dla kobiet z większym rozmiarem biustu? Chodzi mi o podniesienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy ćwiczenia będą miały na to faktycznie znaczący wpływ, ale od zawsze mówi się, że pływanie (w szczególności żabką) jest dobre na biust. Podobnie ćwiczenia z ekspandorem i pompki. Można również ćwiczyć z ciężarkami i wykonywać nimi ruchy jak przy pływaniu żabką.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 14:48   #2999
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88147933]Nie wiem czy ćwiczenia będą miały na to faktycznie znaczący wpływ, ale od zawsze mówi się, że pływanie (w szczególności żabką) jest dobre na biust. Podobnie ćwiczenia z ekspandorem i pompki. Można również ćwiczyć z ciężarkami i wykonywać nimi ruchy jak przy pływaniu żabką.[/QUOTE]Dzięki

Dziś znowu będę ćwiczyć body pump. Wkręciłam się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-19, 19:55   #3000
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Używacie piłek do ćwiczeń mięśni dłoni, co polecacie ?

Kupiłam tanią w markecie i jest okropnie twarda, nie nadaje się.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-10 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.