Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59. - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-20, 19:04   #3451
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Mnie też nikt o tym nie mówił,sama sie zglosilam,od kilku lat chodzę do innego niz dawniej gina i on juz mówił ale to jak byłam już po testach. Wcześniejszy słowem nie wspomniał a wiedział o obciążeniu rodzinnym.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:19   #3452
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ja tak miałam po żelu do prania Persil w dużej 4l butli niebieskim. Ewidentnie nie radził sobie z dopieraniem. Maseczki tak prałam i po chwili jak załapały trochę wilgoci to zaczynały smierdzieć. To samo z ręcznikami. I tak trzymam jeszcze połowę tej butlichyba wywalę na śmietnik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale używasz też wyższych temperatur (np 60 - do ręczników)? Pytanie stąd że akurat teraz mam Persil i zero problemu. Miałam kiedyś przy innym środku ale to też nie była jego wina, faktycznie było prane na 30stopniach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:31   #3453
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Lampa też może być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Ja bym chciała. Pewnie bym zrobiła. Znam osobę, która miała duże ryzyko raka piersi, wiedziała o tym i zawczasu usnęła pierś/piersi, już nie pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w sumie bym się musiała zorientować, bo miałam w rodzinie raka jajnika. Bardziej się skupiam na raku szyjki macicy, bo to u mamy było I cytologie robię minimum co roku. Mojej mamie to uratowało życie.

A regularne usg jajników tu coś może pomóc w wykryciu ewentualnych problemów? Łatwiej chyba coś takiego niż testy genetyczne w naszym kraju...

Co do usuwania piersi to chyba Angelina Jolie tak zrobiła i jej się nie dziwie. Lepiej zapobiegać niż leczyć, szczególnie jak się ma na to możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:31   #3454
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Mam bakterie w moczu oraz odczuwam pieczenie podczas siusiania. Czy brak pieczenia jedynie podczas miesiączki może coś sugerować? Dziwne to dla mnie. Dodam, że zwykłe badanie ginekologiczne nic nie wykazało, a z powyższych dolegliwości nie mogę się wyleczyć antybiotykami.
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Robiłaś posiew moczu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak - z antybiogramem. Będę na dniach robić drugi raz, ale po antybiotyku nadal mam objawy także sądzę, że nie pomógł.
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:33   #3455
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja w sumie bym się musiała zorientować, bo miałam w rodzinie raka jajnika. Bardziej się skupiam na raku szyjki macicy, bo to u mamy było I cytologie robię minimum co roku. Mojej mamie to uratowało życie.

A regularne usg jajników tu coś może pomóc w wykryciu ewentualnych problemów? Łatwiej chyba coś takiego niż testy genetyczne w naszym kraju...

Co do usuwania piersi to chyba Angelina Jolie tak zrobiła i jej się nie dziwie. Lepiej zapobiegać niż leczyć, szczególnie jak się ma na to możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ostatnio Paulina Młynarska.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:40   #3456
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Ale używasz też wyższych temperatur (np 60 - do ręczników)? Pytanie stąd że akurat teraz mam Persil i zero problemu. Miałam kiedyś przy innym środku ale to też nie była jego wina, faktycznie było prane na 30stopniach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ręczniki zawsze piorę na 60-90.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 19:52   #3457
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Czy takie suszarko-lokówki-prostownice są warte zakupu?
Oglądam recenzje i niby spoko. Sama nie wiem jakiego efektu oczekuję. Jak susze włosy to zwykłą suszarką i się puszą, bo nie potrafię używać szczotki w tym czasie, czasami chciałabym sobie lekko włosy zakręcić. Z drugiej strony myślę, czy nie kupić sobie lokówki stożkowej, to trochę inna funkcja, ale chyba lepiej się włosy po niej kręcą. Znowu ta poniższa jest wielofunkcyjna.
Na prostowaniu najmniej mi zależy, bo mam prostownicę.



https://www.mediaexpert.pl/agd-male/...abyliss-as136e


https://www.mediaexpert.pl/agd-male/...eratin-protect


Albo polecacie jakiś konkretny sprzęt?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-20, 20:12   #3458
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Kobiety mające obciążenie rakiem piersi lub jajnika w rodzinie:
robiłyście testy genetyczne BRCA1 i BRCA2, żeby sprawdzić, czy jesteście obciążone genetycznie?

Natknęłam się na ten temat w jednym serialu i zastanawiam się, jak jest to popularne i stosowane u nas. Chcialybyście zrobić? Chciałybyście wiedzieć, że macie ileś procent pewności, że będziecie mieć raka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Ja z drugiej strony barykady - sama byłam chora, ale z tego, co wiem, nikt mojej siostrze lub mamie nie wspominał o możliwości poddania się testom.

Mnie po diagnozie test zrobiono, więc nie wiem, czy może mój negatywny wynik spowodował, że i moim najbliższym o tym nie wspomniano.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak to wygląda. Jeżeli wynik osoby z nowotworem na mutację jest negatywny to się nie robi rodzinie.
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 21:07   #3459
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Myslalam, ze juz nikt nie kupuje calych serii mebli nawet do jednego pomieszczenia? Dla mnie to taka "mebloscianka" zrob to sam
Ja mam w salonie 3 meble z jednej serii (jednolite ciemne z BRW, najchętniej bym zmieniła, ale póki co mam pomysłu) - szafkę rtv, szafę i komodę, ustawione są luźno (nie a'la meblościanka). Z innych mebli niski stół, kanapa i biały regał taki 4x4 z Ikei (wcześniej był półką na buty w przedpokoju, ale odkąd mam tam szafę to jest zbędny w tej roli).
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 21:16   #3460
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A regularne usg jajników tu coś może pomóc w wykryciu ewentualnych problemów? Łatwiej chyba coś takiego niż testy genetyczne w naszym kraju...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno nie zaszkodzi, ja mam co roku usg transwaginalne + cyto +usg piersi oraz pierwszą mammografię za sobą.Co do testów to można na NFZ zrobić , po skierowaniu do poradni genetycznej jeśli jest duże obciążenie w rodzinie, ja robiłam prywatnie , była promocja za 300 coś złotych zapłaciłam.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 21:20   #3461
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Mojej mamie i jej rodzeństwu lekarz sam kazał się przebadać po tym jak mój dziadek odszedł z powodu raka. Wujek już ma badania porobione, mama chyba też się zapisała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-20, 21:57   #3462
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Czy jak zadzwonię teraz do lekarza w związku z objawami infekcji (podejrzewam zapalenie zatok) to dostanę jedynie skierowanie na test i zamiast siedzieć w domu i się leczyć będę musiała stać w kolejce i się przetestować? 🤨 Obawiam się że potrzebuje antybiotyku ale nie wyobrażam sobie po pierwsze teraz wychodzić i narażać innych, a po drugie nie mam siły tam jechać i stać w kolejce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam cyklicznie zapalenia zatok, od początku pandemii już dwa razy lekarka po prostu wypisała mi leki i tyle. Zapytała tylko czy mogłam mieć kontakt z kimś chorym, ale że się pilnuję to uznała że test mi niepotrzebny.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Kobiety mające obciążenie rakiem piersi lub jajnika w rodzinie:
robiłyście testy genetyczne BRCA1 i BRCA2, żeby sprawdzić, czy jesteście obciążone genetycznie?

Natknęłam się na ten temat w jednym serialu i zastanawiam się, jak jest to popularne i stosowane u nas. Chcialybyście zrobić? Chciałybyście wiedzieć, że macie ileś procent pewności, że będziecie mieć raka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od strony mojej mamy wszystkie kobiety w rodzinie miały raka piersi (moja babcia, mama i jej kilka sióstr w tym jedna zmarła na raka). Od lekarki rodzinnej dostałyśmy skierowanie do poradni genetycznej i tą drogę polecam wszystkim osobom z obciążeniem nowotworem w rodzinie. Tam miałyśmy robione badania w kierunku mutacji brca1 i brca2, oba na szczęście wyszły negatywne. Co roku robię też w poradni usg piersi i ginekologiczne, jak w zeszłym roku wykryli u mnie torbiel na jajniku to od razu zrobili też markery nowotworowe żeby sprawdzić czy to coś groźnego co trzeba od razu usunąć.
Gdybym miała wysokie ryzyko raka to bez wahania zdecydowałabym się na usunięcie piersi. Z jajnikami chyba bym się nie zdecydowała, nie mam dzieci a chciałabym je mieć. Poza tym wczesna menopauza mocno odbija się na całym organizmie, nie wiem czy byłabym w stanie zaakceptować takie zmiany.
Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Pamiętam, że już kiedyś było takie pytanie ale nie pamiętam odpowiedzi. Dlaczego niektóre ręczniki po wytarciu się nimi dosłownie 2-3 razy mają dziwny zapach? Nadają się od razu do prania. Dodam, że rozwieszam je, gdy są mokre i piorę je tak jak zawsze, gdy mieszkałam sama, a wtedy nie było tego problemu. Czy można winić za to pralkę (bo obecnie używamy tej chłopaka, a nie mojej)? Materiał ręcznika? Chociaż pamiętam, że wieki temu u byłego chłopaka też był taki problem, ale wtedy myślałam że jego matka źle je pierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taki problem tylko z ręcznikami TŻ, zauważyłam że one są po użyciu znacznie bardziej mokre niż moje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 22:00   #3463
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Kobiety mające obciążenie rakiem piersi lub jajnika w rodzinie:
robiłyście testy genetyczne BRCA1 i BRCA2, żeby sprawdzić, czy jesteście obciążone genetycznie?

Natknęłam się na ten temat w jednym serialu i zastanawiam się, jak jest to popularne i stosowane u nas. Chcialybyście zrobić? Chciałybyście wiedzieć, że macie ileś procent pewności, że będziecie mieć raka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie robiłam, ale chciałabym.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 22:07   #3464
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Gdybym miała wysokie ryzyko raka to bez wahania zdecydowałabym się na usunięcie piersi. Z jajnikami chyba bym się nie zdecydowała, nie mam dzieci a chciałabym je mieć. Poza tym wczesna menopauza mocno odbija się na całym organizmie, nie wiem czy byłabym w stanie zaakceptować takie zmiany.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bez wahania od razu bym wszystko usunęła, dzieci nie planowałam i nie będę mieć więc wszystko by poszło.Zmiany byłyby na pewno przykre ale wolę to niż choroba.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 04:45   #3465
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Dzięki bardzo za odpowiedzi dotyczące raka i BRCA1/BRCA2
Jestem pozytywnie zaskoczona, że część z Was miała te testy, a większość chciałaby zrobić.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja mam cyklicznie zapalenia zatok, od początku pandemii już dwa razy lekarka po prostu wypisała mi leki i tyle. Zapytała tylko czy mogłam mieć kontakt z kimś chorym, ale że się pilnuję to uznała że test mi niepotrzebny. Od strony mojej mamy wszystkie kobiety w rodzinie miały raka piersi (moja babcia, mama i jej kilka sióstr w tym jedna zmarła na raka). Od lekarki rodzinnej dostałyśmy skierowanie do poradni genetycznej i tą drogę polecam wszystkim osobom z obciążeniem nowotworem w rodzinie. Tam miałyśmy robione badania w kierunku mutacji brca1 i brca2, oba na szczęście wyszły negatywne. Co roku robię też w poradni usg piersi i ginekologiczne, jak w zeszłym roku wykryli u mnie torbiel na jajniku to od razu zrobili też markery nowotworowe żeby sprawdzić czy to coś groźnego co trzeba od razu usunąć.
Gdybym miała wysokie ryzyko raka to bez wahania zdecydowałabym się na usunięcie piersi. Z jajnikami chyba bym się nie zdecydowała, nie mam dzieci a chciałabym je mieć. Poza tym wczesna menopauza mocno odbija się na całym organizmie, nie wiem czy byłabym w stanie zaakceptować takie zmiany. Ja mam taki problem tylko z ręcznikami TŻ, zauważyłam że one są po użyciu znacznie bardziej mokre niż moje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, a to mnie trochę zaskoczyło - bardzo bliskie osoby w rodzinie chorują, a obciążenia genetycznego brak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 07:16   #3466
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za odpowiedzi dotyczące raka i BRCA1/BRCA2
Jestem pozytywnie zaskoczona, że część z Was miała te testy, a większość chciałaby zrobić.Kurczę, a to mnie trochę zaskoczyło - bardzo bliskie osoby w rodzinie chorują, a obciążenia genetycznego brak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brak czy nie było badań wcześniejszych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 07:42   #3467
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Brak czy nie było badań wcześniejszych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodziło o przypadek lightangel, nie wiem, jak w przypadku jej kobiet w rodzinie, czy miały to badanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 08:27   #3468
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

farbowanie włosów
Czy któraś z Was używała farby Wella Koleston 12/81 i może mi napisać jak on wychodzi na włosach? Jest chłodny czy ciepły? Pytanie głównie do szatynek farbujących się na blond.
Teraz mieszam 12/11 i 12/89 ale wychodzi mi zdecydowanie za ciepły kolor, na dodatek żółknący i myślę czym go tu ochłodzić
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 08:42   #3469
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Ja bez wahania od razu bym wszystko usunęła, dzieci nie planowałam i nie będę mieć więc wszystko by poszło.Zmiany byłyby na pewno przykre ale wolę to niż choroba.
Gdybym nie planowała ciąży to też na pewno inaczej podeszłabym do tematu. Na tą chwilę po prostu instynkt powoduje że wszystkie decyzje odnośnie zdrowia podejmuję z myślą o macierzyństwie.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za odpowiedzi dotyczące raka i BRCA1/BRCA2
Jestem pozytywnie zaskoczona, że część z Was miała te testy, a większość chciałaby zrobić.Kurczę, a to mnie trochę zaskoczyło - bardzo bliskie osoby w rodzinie chorują, a obciążenia genetycznego brak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Testy miałam robione ja i moja mama. U nas obciążenia nie ma, reszta nie miała robionych badań więc teoretycznie mogły mieć mutację ale oprócz jednej diagnozy i operacji więcej nie chorowały (a dwie ciocie nadal żyją).
Babcia zmarła w latach 60 kiedy nikt o takich badaniach nie słyszał, poza tym jak na tamte czasy była już uznawana za osobę w podeszłym wieku i lekarze twierdzą że u niej rak był związany właśnie z wiekiem. Ciocia która zmarła z powodu raka niestety była zbyt późno zdiagnozowana i miała sporo przerzutów. Ona też zmarła dawno, w latach 90, nikt wtedy nie proponował badań mutacji. Po prostu lekarze zalecali żeby się badać profilaktycznie jeśli w rodzinie był nowotwór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-21, 09:02   #3470
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
1. Co na suche, stwardniałe skórki przy paznokciach u stóp? Czy używa się jeszcze skarpetek złuszczających czy już ta moda minęła? nie używałam nigdy, wydaje mi się to mało bezpieczne

2. Chciałam zacząć "walkę" z cellulitem, co u was zadziałało? Poza ćwiczeniami oczywiście.
2. U mnie zadziałała najlepiej dieta niskoweglowodanowa. Cellulit zaczął znikać momentalnie. Próbowałam baniek, szczotek, picia wody, sportu, balsamów. Nie było takiego efektu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 09:58   #3471
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
2. U mnie zadziałała najlepiej dieta niskoweglowodanowa. Cellulit zaczął znikać momentalnie. Próbowałam baniek, szczotek, picia wody, sportu, balsamów. Nie było takiego efektu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie tez schudniecie, a zeby schudnac trzeba diety. Wiec jak najbardziej wierze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 10:54   #3472
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 421
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Kurde głupie pytanie... Jak wyszukać jakiegos legitnego agenta ubezpieczeniowego? Potrzebuję kogoś kto mi przedstawi oferty różnych towarzystw. Ewentualnie może ktoś coś w Krakowie poleci? Całkiem nie wiem jak wyszukać takie rzeczy...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 11:22   #3473
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Polecacie kamien do pizzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 12:31   #3474
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Kurde głupie pytanie... Jak wyszukać jakiegos legitnego agenta ubezpieczeniowego? Potrzebuję kogoś kto mi przedstawi oferty różnych towarzystw. Ewentualnie może ktoś coś w Krakowie poleci? Całkiem nie wiem jak wyszukać takie rzeczy...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
W sumie każda agencja ubezpieczeniowa przedstawi Ci kilka ofert. Ja szukając ubezpieczenia czy to OC, czy na podróż idę po prostu do agencji, którą mam akurat blisko i tam mówię co chcę, a pani mi szuka najkorzystniejszej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 12:43   #3475
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
W sumie każda agencja ubezpieczeniowa przedstawi Ci kilka ofert. Ja szukając ubezpieczenia czy to OC, czy na podróż idę po prostu do agencji, którą mam akurat blisko i tam mówię co chcę, a pani mi szuka najkorzystniejszej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Agencja = reprezentant jednego TU.
Jak ktoś chce oferty różnych firm, to potrzebuje brokera ubezpieczeniowego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 13:29   #3476
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Agencja = reprezentant jednego TU.
Jak ktoś chce oferty różnych firm, to potrzebuje brokera ubezpieczeniowego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Albo multiagencja np Unilink czy CUK
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 14:55   #3477
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Polecacie kamien do pizzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak i nie. Według mnie pizza z kamienia smakuje znacznie lepiej niż z blaszki i szybciej się piecze. Z drugiej strony kamień dość długo się rozgrzewa i ja osobiście mam problem z przeniesieniem pizzy z deski na kamień - niby nic wielkiego, ale wychodzi trochę krzywa i to mnie irytuje. Mam fajny kamień do pizzy ale od dawna leży nieużywany, głównie przez to że mój piekarnik potrzebuje sporo czasu żeby dobrze go rozgrzać i trochę szkoda zachodu dla jednej pizzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 14:59   #3478
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Polecacie kamien do pizzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam, pizza wychodzi rewelacyjna. Tylko faktycznie kamień trzeba wcześniej dobrze nagrzać. Dla nas to nie problem, ale dla niektórych może być minusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 15:08   #3479
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Kurde głupie pytanie... Jak wyszukać jakiegos legitnego agenta ubezpieczeniowego? Potrzebuję kogoś kto mi przedstawi oferty różnych towarzystw. Ewentualnie może ktoś coś w Krakowie poleci? Całkiem nie wiem jak wyszukać takie rzeczy...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Ale chodzi o OC czy jakieś inne ubezpieczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 15:18   #3480
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 421
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Mieszkania

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-08 15:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.