Nie znam języka angielskiego, jestem dorosła, chcę się nauczyć. Proszę o rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-18, 15:09   #1
niebieskasukienka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 67

Nie znam języka angielskiego, jestem dorosła, chcę się nauczyć. Proszę o rady.


Otóż nie znam języka obcego. Żadnego. W podstawówce miałam niemiecki. Jedyne co pamiętam z niego do tej pory to wierszyki. Potem poszłam do gimnazjum- niby był angielski, ale osoba, która prowadziła moją grupę, delikatnie mówiąc- nie miała o tym pojęcia. Na zajęciach głównie oglądaliśmy filmy (po polsku),a ona sama...pisała sobie ściągi z języka, którego uczyła, bo była wóczas w trakcie studiów kiedy mój rocznik poszedł do liceum, ta kobieta została wyrzucona z pracy. Wystarczyło nauczyć się trochę słówek, by błyszczeć na zajęciach. A że pamięć miałam dobrą, to skończyłam z celującym na świadectwie W liceum podobna sytuacja-przez dwa lata prowadziła zajęcia osoba, która wcześniej uczyła wyłącznie w podstawówce. W klasie maturalnej poszła skarga do dyrektora i przydzielono nam lepszego nauczyciela. Niemniej ja zawsze goniłam tyły, bo wtedy to jednak już większość osób umiała całkiem sporo. Maturę podstawowa z angielskiego zdałam na przyzwoitym poziomie (około 82%), ale nie wiem, jak do tego doszło. Wówczas byłam w stanie wydedukować z pisanego tekstu ogólny sens, więc możliwe, że po prostu na drodze eliminacji trafiłam w poprawne odpowiedzi. Co się zaś tyczyło pisania wyryłam na pamięć jakieś sformułowania, których nawet nie umiałabym przeczytać i zastosowałam je w maksymalnie prostych zdaniach. NIGDY nie mówiłam po angielsku ani nikt nie mówił do mnie po angielsku poza egzaminem ustnym na maturze, więc był to dla mnie wówczas ogromny szok i stres. Myśl o konwersacjach w obcym języku od zawsze powodowała we mnie ogromny lęk. Nigdy nikt nie wytłumaczył mi jak wymawiać dane słowa, jakie są zasady i dlaczego tak, a nie inaczej. Nie rozumiem w ogóle słów angielskich piosenek. Nie rozpoznaję nawet, kiedy zaczyna się jedno słowo, a kończy drugie.
Od matury minęło 10lat, zapomniałam już nawet wszystkie podstawowe słówka. Chciałabym spróbować nauczyć się języka zupełnie od podstaw, tak jakbym wcześniej nie miała z angielskim w ogóle do czynienia. Może polecicie jakąś szkołę językową dla dorosłych w Warszawie, ewentualnie online? Sama nie dam rady. Potrzebuję cierpliwego nauczyciela i prowadzenia za rękę zupełnie od podstaw. Jak wygląda kwestia "zdobywania" kolejnych poziomów? Ile to może potrwać w takiej szkole przy załozeniu, że zaczynam od zera i chciałabym powiedzmy dojść na ten poziom B1? Czy po ukończeniu danego poziomu w takiej szkole są wystawiane jakieś certyfikaty? Nie ukrywam, że głównym motywatorem jest posiadanie jakichś dokumentów o znajomości języka, żeby mieć co w tym aspekcie wpisać w CV. Czy ktoś zna szkołę językową English for you i może odradzić albo polecić?
Na jakie mniej więcej koszty się nastawiać? A może ktoś zna jakąś sensowną możliwość dofinansowania nauki języka ze środków unijnych? Strasznie boję się ośmieszenia, wstydzę się swej niewiedzy- nie wiem, czy dałąbym radę uczyć się w grupie. Czy to w ogóle możliwe żeby była grupa dla takich osob jak ja-czyli dorosłych, które chcą zacząć naukę zupełnie od zera?

Edytowane przez niebieskasukienka1234
Czas edycji: 2021-06-18 o 15:28
niebieskasukienka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 09:03   #2
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: Nie znam języka angielskiego, jestem dorosła, chcę się nauczyć. Proszę o rady.

Może lepiej byłoby założyć taki temat na bardziej popularnym forum. Albo poszukać istniejącego podobnego tematu.
Dawno temu zaglądałam na forum ang.pl , z ciekawości zajrzałam teraz czy to wciąż istnieje, i trafiłam tam na podobne pytanie o wybór szkoły/ nauczyciela
https://www.ang.pl/forum/nauka-jezyka/261250
Zgadzam się w 100% z wpisami millemilie z tamtego wątku - tak powinny wyglądać lekcji/korki z dobrym nauczycielem, i takiego czegoś sobie poszukaj.


Co do certyfikatów - teraz każda szkoła i apka na telefon daje jakiś certyfikat, niedługo w czipsach będzie można je znaleźć. Takie certyfikaty to nic nie warte śmieci. Na pewnie nie warto zaczynać kursu w jakiejś kiepskiej szkole tylko po to by mieć potem papier.

Edytowane przez 1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Czas edycji: 2021-06-20 o 09:05
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 13:48   #3
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Nie znam języka angielskiego, jestem dorosła, chcę się nauczyć. Proszę o rady.

Też jestem dorosła, nawet bardzo bo jestem 40+. Postanowilam się w końcu wziąć porządnie za mój angielski. Uczę się on-line od końca stycznia w jednej z łódzkich szkół zajęcia 2 razy w tygodniu 1,5 godziny jeden na jeden z lektorką. Mamy lipiec, mój poziom to A2-B-1 w tym tempie w grudniu skończę B-2. Można wszystko jeśli bardzo chcesz
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-11 14:48:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.