Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-07, 15:20   #61
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze to zalezy od osoby. Ja mieszkam za granica, urodzilam dzieci za granica, wyszlam a maz i rozwiodlam sie za granica - i za nic zadnej z tych rzeczy nie chcialabym przezywac w Polsce, mimo ze mam bliska rodzine tam.
Moja siostra tez uwaza ze wszystko w PL jest super, ale ja sie juz przyzwyczailam do innego zycia i czuje sie w PL malo komfortowo. Jakbym teraz MUSIALA wrocic to by mi sie ciezko bylo odnalezc (juz nie mowiac o mieszkaniu z rodzicami - nie wyobrazam sobie!!!)

Podziwiam <3
może zależy również od miejsca.. albo jak się kto odnajduje, sama nie wiem
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 15:25   #62
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Wiele zależy od sytuacji. Ktoś kto ma dobrą pracę, zna dobrze język, ma zaufane grono znajomych inaczej będzie patrzył na sytuację niż kobieta, która przyjechała do danego kraju dla męża, język zna średnio, a jej głównym otoczeniem była rodzina i znajomi męża. A takich kobiet jest niestety sporo. Wyjeżdżają za partnerem z Polski czy UK, bo np. w takiej Hiszpanii jest dobra pogoda i wyobrażają sobie jak fajnie będzie tam ich dziecku, a po pewnym czasie wszystko się sypie i utykają na lata w miejscu, które wcale fajne się nie okazało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 15:57   #63
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 243
GG do wannabe
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Wiele zależy od sytuacji. Ktoś kto ma dobrą pracę, zna dobrze język, ma zaufane grono znajomych inaczej będzie patrzył na sytuację niż kobieta, która przyjechała do danego kraju dla męża, język zna średnio, a jej głównym otoczeniem była rodzina i znajomi męża. A takich kobiet jest niestety sporo. Wyjeżdżają za partnerem z Polski czy UK, bo np. w takiej Hiszpanii jest dobra pogoda i wyobrażają sobie jak fajnie będzie tam ich dziecku, a po pewnym czasie wszystko się sypie i utykają na lata w miejscu, które wcale fajne się nie okazało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pelna zgoda.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 16:02   #64
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Chyba nikt kto nie żył na obczyźnie tego nie zrozumie. Poza tym psychiczny aspekt, że nawet jeśli chcesz to nie możesz opuścić kraju musi być bardzo ciężki to przeżycia.
Równie dobrze moze się zdarzyc, ze wrócisz do Polski, będziesz mieć dziecko z Polakiem, rozstaniecie sie, on nie będzie chciał wyjechac i będziesz uwięziona w Polsce. Może przez to przepadnie Ci jakas oferta pracy za granica, moze bedziesz się dusić w Polsce.

Pomyśl tez o tym, że generalnie latwiej jest wrócić do Polski niż z Polski wyjechac... Dlaczego łatwiej? Bo w Polsce możesz się zatrzymać u rodziny
- nie trafisz na bruk, masz dostęp do opieki zdrowotnej nawet jako bezrobotna, nie ma żadnych ograniczeń w staraniu się o pracę. Dlatego powrót do Polski powinien być rozwazany jako ostatecznosc - tak ja to widzę.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 16:04   #65
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tej sytuacji nie można porównać. W Polsce jednak masz z reguły jakąś bliższą czy dalszą rodzinę, znajomych, znasz język, masz wykształcenie i doświadczenie zawodowe, które się liczy. Za granicą to wsparcie jest bardziej ograniczone - znajomi często są znajomymi byłego partnera, polskie wykształcenie i doświadczenie nie jest do końca brane pod uwagę, ze znajomością języka też różnie bywa. Kobiety często czują się samotne i uwięzione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się. Chyba nikt kto nie żył na obczyźnie tego nie zrozumie. Poza tym psychiczny aspekt, że nawet jeśli chcesz to nie możesz opuścić kraju musi być bardzo ciężki to przeżycia.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 16:48   #66
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Chyba nikt kto nie żył na obczyźnie tego nie zrozumie. Poza tym psychiczny aspekt, że nawet jeśli chcesz to nie możesz opuścić kraju musi być bardzo ciężki to przeżycia.
Jaka bylaby sytuacja prawna dziecka gdybys urodzila je w Polsce? A pozniej wrócila do Rumunii?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 17:25   #67
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Trawa często jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu.

Autorka teraz snuje romantyczne wizje powrotu do ojczyzny i na łono rodziny, a za 10 lat będzie się z toksyczną rodzinką żarła i narzekała na zrujnowaną gospodarkę, może na brak pracy. Nie ma co romantyzować, tym bardziej, że stosunki z rodzicami pozostawiają wiele do życzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-07, 18:17   #68
emilia58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 28
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
czemu gigantyczny kryzys? Rzadko jestem w Polsce, moze tydzien - dwa w roku. A jedyne co slysze to od brata i rodzicow jak wszystko tam super.
No wlasnie, jakies brednie tu wypisuja. Polska teraz na topie, najlepiej rozwijajacy sie kraj w centralnej Europie. Moj brat tez sobie super radzi, kuzynka kupila teraz dom jak dla celebryty pod Wroclawiem, slysze same superlatywy od kazdego kto tam mieszka. Chyba tak odradzaja, bo sie boja konkurecji
emilia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 18:28   #69
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez emilia58 Pokaż wiadomość
No wlasnie, jakies brednie tu wypisuja. Polska teraz na topie, najlepiej rozwijajacy sie kraj w centralnej Europie. Moj brat tez sobie super radzi, kuzynka kupila teraz dom jak dla celebryty pod Wroclawiem, slysze same superlatywy od kazdego kto tam mieszka. Chyba tak odradzaja, bo sie boja konkurecji

Ja nie uważam, ze w pl jest nie wiadomo jak super, ale na pewno jest lepiej niż w Rumunii


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 18:37   #70
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
czemu gigantyczny kryzys? Rzadko jestem w Polsce, moze tydzien - dwa w roku. A jedyne co slysze to od brata i rodzicow jak wszystko tam super.

Chyba TVP oglądają. I może Radia Maryja słuchają. Nie, nie jest super. Jest mocno tak sobie a będzie gorzej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 18:51   #71
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88890686]Jaka bylaby sytuacja prawna dziecka gdybys urodzila je w Polsce? A pozniej wrócila do Rumunii?[/QUOTE]Miejsce urodzenia nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma kraj rezydencji dziecka w momencie rozpoczęcia postępowania rozwodowego / separacyjnego. Czyli gdzie jest dziecko i gdzie się składa papiery. Ważne jest wykazanie związku dziecka z danym krajem - szkoła, lekarz itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-07, 20:32   #72
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
czemu gigantyczny kryzys? Rzadko jestem w Polsce, moze tydzien - dwa w roku. A jedyne co slysze to od brata i rodzicow jak wszystko tam super.
Unia nam zakręca korek z pieniędzmi, także jak PiS się uprze przy upolitycznianiu trybunału i masakrowaniu sądownictwa, to wkrótce Polska może mieć problem.

W dobie Internetu możesz znaleźć informacje, że co odwala władza:
https://oko.press/ke-potwierdza-blok...ie-prawa-unii/
https://oko.press/to-juz-pewne-ke-ws...wal-anty-lgbt/
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 20:39   #73
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja nie uważam, ze w pl jest nie wiadomo jak super, ale na pewno jest lepiej niż w Rumunii


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie może i tak, ale jednak Autorka sie bardziej ustawila w Rumunii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 08:21   #74
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez emilia58 Pokaż wiadomość
No wlasnie, jakies brednie tu wypisuja. Polska teraz na topie, najlepiej rozwijajacy sie kraj w centralnej Europie. Moj brat tez sobie super radzi, kuzynka kupila teraz dom jak dla celebryty pod Wroclawiem, slysze same superlatywy od kazdego kto tam mieszka. Chyba tak odradzaja, bo sie boja konkurecji
ja właśnie też słyszę jak to kolorowo, każdy ma dom lub mieszkanie, świetne prace, wszystko się rozwija. Może akurat trafiłam na takich znajomych, ale wszyscy mają się naprawdę dobrze. Z drugiej strony szukam pracy w PL i albo nikt nie oddzwania albo wypłata jest dużo niższa niż moja obecna. Może ja robię coś źle.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 09:23   #75
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
ja właśnie też słyszę jak to kolorowo, każdy ma dom lub mieszkanie, świetne prace, wszystko się rozwija. Może akurat trafiłam na takich znajomych, ale wszyscy mają się naprawdę dobrze. Z drugiej strony szukam pracy w PL i albo nikt nie oddzwania albo wypłata jest dużo niższa niż moja obecna. Może ja robię coś źle.
Zamiast słuchać opowieści lepiej zapoznać się z obiektywnymi danymi statystycznymi. Znajomi znajomego i parę osób z rodziny to nie jest żaden wyznacznik rozwoju gospodarczego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 09:49   #76
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Powinnaś mocno rozluźnić relacje rodzinne i iść na terapię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 10:11   #77
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Powinnaś mocno rozluźnić relacje rodzinne i iść na terapię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jestem na terapii od ponad roku, ale nawet z terapeuta miałam spine ostatnio. Powiedziala mi "co chcesz? do Polski? to jedz, zdecyduj cos zamiast biernie siedziec".
I zapalilo mi sie swiatelko, ze latwo powiedziec ale trudniej zrobic. Bo zdaje sobie sprawe, ze wracanie do rodzicow, rzucanie pracy itd to nie jest odpowiedz na wszystko bo zaraz bede plakac tam, ze nawet kasy nie mam. Nie mam samochodu, a mam zwierzeta, wiadomo, po kilku latach mam tez duzo rzeczy w mieszkaniu, ktore trzeba by przewiezc albo wyrzucic/sprzedac. Jest to trudno logistycznie wiec nie moge sobie pojechac by za miesiac czy dwa wracac ze wszystkim z powrotem. Terapeuta uwaza, ze moja bierna reakcja (jak to nazwala) to system obronny. Ale nie wiem co to dokladnie oznacza, jak to rozwiazac i skad sie to wzielo.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 10:42   #78
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

nie wiem jak jest w Rumunii więc nie będę mówić gdzie jest lepiej a gdzie gorzej, ale na chwilę obecną do PL ciągnie cię chyba głównie tęsknota za rodziną i za krajem, ale w takim względzie bo to kraj z którego pochodzę gdzie mam rodzinę a nie dlatego bo wiesz że byłoby ci tam lepiej. tam masz dobrą rozwijającą pracę, a piszesz że w Pl nie możesz nic znaleźć (więc wychodzi na to że rozważasz powrót skoro CV wysyłasz), zastanów się czy warto rzucać dobrą pracę a później żałować jak nie będziesz mogła znaleźć podobnej. ktoś napisał że polskie doświadczenie nie jest do końca brane pod uwagę za granicą, ale skoro ty tam siedzisz kilka lat to masz już doświadczenie w rumuńskich firmach, nie wiem co to za branża ale może być tak że polski pracodawca mając do wyboru ciebie i osobę pracującą wcześniej na takim samym stanowisku ale w PL wybierze tą drugą. piszesz że nie masz samochodu żeby się nie angażować w tamto miejsce, ale jak kupisz samochód to możesz go później albo sprzedać albo ściągnąć do PL .


rodzice i brat będą ci mówić jak tu jest super nie dlatego bo będą uważać że tak jest albo dlatego że słuchają się rządzących ale z jednego prostego powodu: bo chcą żebyś wróciła, no a skoro chcą żebyś wróciła to nie będą ci mówić że jest źle tylko będą wszystko przedstawiać w superlatywach a już na pewno że jest lepiej niż w Rumuni. rodzice będą chcieli żebyś wróciła bo może się boją że zostaniesz tam na stałe zamiast być z nimi, a bratu albo będzie na rękę jak ty wrócisz i on nie będzie już jedynym dzieckiem na miejscu, a może kto wie może masz lepiej niż on i jemu to nie pasuje. ale tego ich gadania że jak nie wrócisz to za 10 lat zostaniesz z niczym absolutnie nie słuchaj, nie wiesz jak będzie ale nikt ci nie zagwarantuje że jak wrócisz to za 10 lat będziesz mieć w PL równie dobrze jak tam. oni po prostu wiedzą że jak zwiążesz się z obcokrajowcem który na dodatek nie chce zamieszkać w PL i kupisz tam mieszkanie to za te 10 lat prawdopodobnie oni będą w PL a ty nie będziesz nawet myśleć o powrocie.


a co do partnera to tutaj się dobrze zastanów czego i kogo chcesz bo były się odezwał zaczął ci mącić a ty już się zastanawiasz czy nie popełniłaś błędu (skoro relacja robiła się toksyczna to nawet nie myśl o powrocie do niego), czyli jednak z obecnym nie jest aż tak super. no i skoro on nie bierze pod uwagę zamieszkania w Polce a ty się cały czas zastanawiasz nad powrotem to też źle wróży na przyszłość, bo jeśli jednak się zdecydujesz na powrót to ja tu nie widzę wtedy innego wyjścia jak rozstanie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 11:26   #79
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez emilia58 Pokaż wiadomość
No wlasnie, jakies brednie tu wypisuja. Polska teraz na topie, najlepiej rozwijajacy sie kraj w centralnej Europie. Moj brat tez sobie super radzi, kuzynka kupila teraz dom jak dla celebryty pod Wroclawiem, slysze same superlatywy od kazdego kto tam mieszka. Chyba tak odradzaja, bo sie boja konkurecji
O tak, jest świetnie i Polska jest na topie.

Zwłaszcza ochrona zdrowia jest fantastyczna.

"W 2018 roku na 1000 mieszkańców Polski przypadało zaledwie 2,4 praktykujących lekarzy. Gorszą sytuację miała wówczas tylko Turcja."
Oczywiście okres pandemii nie poprawił sytuacji i teraz jest nawet gorzej niż trzy lata temu.

https://www.money.pl/gospodarka/ilu-...88301152a.html

Też sobie super radzę i kupiłam dom dwa lata temu, ale widzę w którą stronę to wszystko zmierza. Lepiej już było. Może i ludzie mają więcej pieniędzy przez durne rozdawnictwo jakie uskutecznia obecna władza, problem w tym, że te pieniądze są coraz mniej warte. Inflacja jest największa od 20 lat, inwestycje w gospodarce z kolei najniższe. Zaraz wejdzie nowy ład i podatkami zarżnie małe i średnie firmy. Oznacza to oczywiście dalszy wzrost cen. Od nowego roku gaz ma zdrożeć o ok. 20 %. Prąd również znacznie ma podrożeć.
Nie wspominając o tej dusznej, trudnej do zniesienia atmosferze jaka tu panuje. Ludzie się żrą, edukację właśnie wziął pod but oszołom leżący (na pokaz, oczywiście) pod krzyżem, kler opanował wpływami władzę na najwyższych szczeblach i ssie państwową kasę aż się krztusi. Nie wspominając o pogardzie z jaką rządząca partia traktuje kobiety.
Otwórz oczy zamiast bredzić o Polsce na topie. Doradzanie teraz powrotu tutaj komuś, kto sobie świetnie radzi za granicą, to czysta głupota. Albo złośliwość - idąc twoim tokiem rozumowania.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-09-10 o 13:43
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-07, 08:12   #80
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Zaczełam szukać pracy w Polsce i zaczęli dzwonić. Teraz robi się to bardzo realne i przerażające. Marzyłam o tym, ale cholernie sie boję. Dodatkowo rozsypie się mój związek z obecnym partnerem jeśli się wyprowadzę. Dużo strachów :P
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:20   #81
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 243
GG do wannabe
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

To sprobuj sie skupic na tym DLACZEGO chcesz wrocic do Polski. Na pozytywach. Widzisz takie?

Jesli chodzi o zwiazek to chyba skoro decydujesz sie na powrot do samotnosci w innym kraju, to znaczy ze ten zwiazek i tak cie nie zadowalal. Zerwalabys nawet zostajac w Rumunii.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:24   #82
9cffb82065bb3f723a6df436e81b5188e492fae5_62196da88a487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 52
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
Zaczełam szukać pracy w Polsce i zaczęli dzwonić. Teraz robi się to bardzo realne i przerażające. Marzyłam o tym, ale cholernie sie boję. Dodatkowo rozsypie się mój związek z obecnym partnerem jeśli się wyprowadzę. Dużo strachów :P
Zwiazek i tak rozsypalby sie, nawet gdybys zostala. Skoro planujesz wrocic, to oznacza, ze ten zwiazek niezaspokaja Twoich potrzeb.

A dlaczego planujesz wrocic, skoro masz tam ulozone zycie? Bo rodzice narzekaja? Masz jakies konkretne powody, poza emocjami i tesknota?

Plus, masz jakis plan, co zrobisz, jak wrocisz? Gdzie zamieszkasz, jaka praca?
9cffb82065bb3f723a6df436e81b5188e492fae5_62196da88a487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:58   #83
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Tęsknota, emocje, chęć zmiany, bycia bliżej rodziny itd.
Znajdę pracę stąd, mam parę rozmów już ustawionych więc myślę, że się uda. Pojadę tam gdzie jest praca.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 13:22   #84
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 243
GG do wannabe
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Daj sobie tez czas zeby osiagnac to do czego dazysz. Jezeli zalezy ci zeby byc blizej rodziny, to nie bierz pracy 300km od miejsca gdzie mieszkaja rodzice, tylko poczekaj a nadarzy sie oferta blizej.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 08:39   #85
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
Daj sobie tez czas zeby osiagnac to do czego dazysz. Jezeli zalezy ci zeby byc blizej rodziny, to nie bierz pracy 300km od miejsca gdzie mieszkaja rodzice, tylko poczekaj a nadarzy sie oferta blizej.
moze i tak chociaz 300 km to juz nie 1700..
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 09:34   #86
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 243
GG do wannabe
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Z dzisiejszej perspektywy jest to rzeczywiscie o wiele blizej.
Ale przejechac 300km, to w tygodniu do rodzicow juz nie wpadniesz.
A jak poznasz tam kogos i bedziesz miala fajna prace i zalozycie rodzine, to na kontakty dzieci z dziadkami, ewentualna pomoc dziadkow itp - to i tak bedzie za daleko.
Zalezy tez oczywiscie od drog, 300km autostrada to co innego niz mniejszymi drogami przecinajac wsie i miasteczka.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 10:11   #87
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez naiyah Pokaż wiadomość
ja właśnie też słyszę jak to kolorowo, każdy ma dom lub mieszkanie, świetne prace, wszystko się rozwija. Może akurat trafiłam na takich znajomych, ale wszyscy mają się naprawdę dobrze. Z drugiej strony szukam pracy w PL i albo nikt nie oddzwania albo wypłata jest dużo niższa niż moja obecna. Może ja robię coś źle.
Mam dobrą pracę, mam mieszkanie, tylko co z tego? absolutnie nie uważam, zeby w polsce było kolorowo, banda kretynów dorwała się do władzy i kiedy myślisz, że juz jest tak źle, że dalej sie już chyba nie posuną to oni to robią. Tak jest teraz w Polsce. Tej prawdziwej, nie na tvp.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
To sprobuj sie skupic na tym DLACZEGO chcesz wrocic do Polski. Na pozytywach. Widzisz takie?
Własnie nadrobiłam cały wątek i nie wiem w ogóle skąd ten cały powrót się wziął. Autorka układała sobie życie od lat poza Polską a teraz rozważania co dalej z pracą i związkiem, bo rodzice mówili żeby wróciła.

Autorko, jeżeli facet ci nie odpowiada to sie rozstan, ale nie dlatego ze wracasz do mamy tylko dlatego że wam obojgu nie po drodze.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 10:27   #88
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Rozumiem wszystkie komentarze. Przyjechałam tutaj na rok, zostałam prawie 7. Zawsze miałam z tyłu głowy by wracać. Nie chcę/nie potrafię się tutaj ogarnąć w sensie kupić mieszkania czy samochodu bo ciągle mam wrażenie, że to nie to miejsce. Nie chodzi o kwestie finansowe, tylko o to, że to nie ten język, kultura itd. Rozstałam się z narzeczonym i związałam z kolejnym, ale moje życie się nie zmieniło. Mam 33 lata i widzę jak mi to wszystko przepływa przez palce. Mój nowy związek jest ok, ale jak on mówi "tam się nie przeprowadzimy", "nie wierzymy w małżeństwo", "będziemy mieszkali tak i tak", wszystko jest na jego zasadach a ja mam odłożyć wszystkie swoje pragnienia, zaczyna mnie to martwić. Próbuję wziąć to wszystkie w swoje ręce, ale tutaj samej mi trudno. Myślę, że w Polsce będzie jednak lżej. Bardzo możliwe, że sie mylę ale jak się o tym przekonam nie próbując? Sama chęć powrotu, tęsknota za krajem i rodziną również nie wpływają dobrze na związek bo ja ciągle i ciągle do tego wracam a on nie chce tego słuchać. Ostatecznie podważam już wszystko. Czas załozyć rodzinę , a ja nawet w tym kraju nie chce być a co dopiero dzieci tutaj wychowywać. Trudno to uczucie opisać, z drugiej strony oczywiście, że się boję tak ogromnej zmiany jak przeprowadzka i zmiany całego życia (znowu, ale tym razem samej). Dodatkowo cała ta pandemia, pracuję z domu, ale pracować z Polski mi nie pozwolili. Więc tutaj siedzę, oglądam te same ściany i każdy dzień wygląda identycznie. Może to też mnie tak zdołowało, myslałam, że home office pomoże ale nie pomógł skoro i tak muszę tutaj siedzieć.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!




Edytowane przez naiyah
Czas edycji: 2021-10-08 o 10:29
naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 11:54   #89
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Jasne, nie przekonasz sie póki sie nie przeprowadzisz, tylko pytanie czy to napewno Polska powinna być krajem docelowym czy po prostu inny kraj niż Rumunia. Rodzina cię mamiła krajem mlekiem i miodem płynącym ale musisz się liczyć z tym, że rzeczywistość jest inna.
Może mam mylne wrażenie, ale z postów wywnioskowałam, że twoje rozterki się zaczęły w momencie, kiedy straciłaś stabilny związek, zaczęłas nowy o lichych podstawach (prawdopodobnie za wczesnie, z nieodpowiednim facetem), pojawili sie rodzice "którzy chcą dobrze" i mowią ci jak wspaniałe zycie czeka na ciebie w polsce.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 13:13   #90
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Dylemat: Polska czy Rumunia? Zmiany po 30-ce

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Jasne, nie przekonasz sie póki sie nie przeprowadzisz, tylko pytanie czy to napewno Polska powinna być krajem docelowym czy po prostu inny kraj niż Rumunia. Rodzina cię mamiła krajem mlekiem i miodem płynącym ale musisz się liczyć z tym, że rzeczywistość jest inna.
Może mam mylne wrażenie, ale z postów wywnioskowałam, że twoje rozterki się zaczęły w momencie, kiedy straciłaś stabilny związek, zaczęłas nowy o lichych podstawach (prawdopodobnie za wczesnie, z nieodpowiednim facetem), pojawili sie rodzice "którzy chcą dobrze" i mowią ci jak wspaniałe zycie czeka na ciebie w polsce.

Celne spostrzezenie, dziekuje. O wyprowadzce marze od dawna ale lubilam swoja prace tutaj.. az z pewnym wzgledow przestalam ja lubic. Wszystko na raz sie zlozylo.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-27 11:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.