Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-24, 12:58   #1111
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89048762]Wątpię w nieograniczoną ilość dawek. Spoleczeństwo już się buntuje.[/QUOTE]Czy ja wiem czy się buntuje? Ja poki co widzę jak grzecznie idą na kolejne dawki, nawet jak coś pomruczą pod nosem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 13:16   #1112
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
U nas też takie chojraki były, co to "szczepić się nie będą, najwyżej mnie zwolnią". Z takich chojraków ostał się jeden Bo gadać to każdy sobie może, dopóty mu bezrobocie do tyłka nie zajrzy. Ciekawe gdzie lekarz/pielęgniarka znajdą pracę, na kasie w supermarkecie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na kasę do biedronki nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji, więc mogą iść. W drugą stronę już się nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 13:40   #1113
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Mówiliśmy o szczepieniu nieograniczoną ilościa dawek i to było nazywane teorią spiskową i chyba przestaje nią być.
Odpowiedziałaś na post, w którym pisałam o czym innym. W szpitalach pracują osoby, które od początku wierzą w teorie spiskowe. I oni się nie zaszczepią.

Cytat:
Napisane przez hakeryeah Pokaż wiadomość
Jeśli przewidują przyszłość pomimo niemożności jej przewidzenia, to tak, to debile i to ich odpowiedzialność. Zresztą skoro nie mogą jej przewidzieć, to dlaczego mielibyśmy ich słuchać?

Twój post świetnie pokazuje to, co pisałam. Myślenie magiczne i czarno-białe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 14:20   #1114
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Odpowiedziałaś na post, w którym pisałam o czym innym. W szpitalach pracują osoby, które od początku wierzą w teorie spiskowe. I oni się nie zaszczepią.




Twój post świetnie pokazuje to, co pisałam. Myślenie magiczne i czarno-białe.
Ale nie wierzę ani nie znam nikogo z pracy kto by wierzył w teorie spiskowe z "czipami grafenem czy 5g". Byłabym mimo obaw skłonna pójść i się zaszczepić , jednorazowo. Ale mając na horyzoncie widmo doszczepiania się co 9 ( a później pewnie co 6 i 3 miesiące) kolejnymi dawkami po prostu nie chcę w tym brać udziału.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 14:36   #1115
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No rzeczywiście wcale nie ma teorii spiskowych. Ludzi którzy wierzą w plandemię, nowy ład, chipy, 5G, zaplanowaną szkodliwość szczepionek i wszystko, co tylko może ich teorie potwierdzić.
Nie wierze w chipy, 5G itp. Jednak wiem ze leca w kulki z powodu wirusa ktory dla zdecydowanej wiekszosci jest niegrozny. Ze sa osoby ktore za pomoca tej pandemi duzo zarabia a tez ona ma ogromny wplyw na gospodarke.
Ze cisna ludzi na szczepionke ktora nie robi tego co obiecywano a zamiast tego ida w kolejne dawki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 15:16   #1116
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Ale nie wierzę ani nie znam nikogo z pracy kto by wierzył w teorie spiskowe z "czipami grafenem czy 5g". Byłabym mimo obaw skłonna pójść i się zaszczepić , jednorazowo. Ale mając na horyzoncie widmo doszczepiania się co 9 ( a później pewnie co 6 i 3 miesiące) kolejnymi dawkami po prostu nie chcę w tym brać udziału.
A ja znam osoby, które pracując w zawodzie medycznym wierzą, że to od początku był spisek, szczepionki są szkodliwe, wszystko ma na celu wprowadzenie nowego ładu na świecie. I te osoby nie wątpię, że raczej zrezygnują z zawodu niż się zaszczepią (od marca mamy obowiązek). Sceptyczna reszta (sceptyczna z innych powodów) albo już się niechętnie zaszczepiła albo planuje to zrobić krótko przed wejście obowiązku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 15:44   #1117
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A ja znam osoby, które pracując w zawodzie medycznym wierzą, że to od początku był spisek, szczepionki są szkodliwe, wszystko ma na celu wprowadzenie nowego ładu na świecie. I te osoby nie wątpię, że raczej zrezygnują z zawodu niż się zaszczepią (od marca mamy obowiązek). Sceptyczna reszta (sceptyczna z innych powodów) albo już się niechętnie zaszczepiła albo planuje to zrobić krótko przed wejście obowiązku.
Ja nie wierzę, że wirus został specjalnie zaprojektowany, żeby wprowadzić nowy ład na świecie.

Ale wierzę, że przy okazji wirusa jest wprowadzany nowy ład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-24, 17:17   #1118
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Czy ten obowiązek szczepień od marca obowiązuje też farmaceutów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 17:57   #1119
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A ja znam osoby, które pracując w zawodzie medycznym wierzą, że to od początku był spisek, szczepionki są szkodliwe, wszystko ma na celu wprowadzenie nowego ładu na świecie. I te osoby nie wątpię, że raczej zrezygnują z zawodu niż się zaszczepią (od marca mamy obowiązek). Sceptyczna reszta (sceptyczna z innych powodów) albo już się niechętnie zaszczepiła albo planuje to zrobić krótko przed wejście obowiązku.

Albo kupią sobie lewe certyfikaty.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 17:58   #1120
hakeryeah
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 78
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Twój post świetnie pokazuje to, co pisałam. Myślenie magiczne i czarno-białe.
Nie, to twój post świetnie pokazał, że przeciwieństwem ponoć czarno-białego myślenia jest ślepa wiara w naukę albo po prostu bezmyślne poddawanie się nakazom.

Mają prawo nie móc przewidzieć przyszłości, ale nie mogą w takim razie udawać, że to potrafią. Przecież chodzi o niedotrzymane obietnice, a nie o to, że rozłożyli ręce i powiedzieli "nie wiem". I skoro wychodzi, że nic jednak nie wiedzą, to podwójnie tracą na wiarygodności - za nieprawidłowe przewidywania i nieprzyznanie się do niewiedzy.
hakeryeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 18:01   #1121
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Czy ten obowiązek szczepień od marca obowiązuje też farmaceutów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-24, 18:04   #1122
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez hakeryeah Pokaż wiadomość
Nie, to twój post świetnie pokazał, że przeciwieństwem ponoć czarno-białego myślenia jest ślepa wiara w naukę albo po prostu bezmyślne poddawanie się nakazom.

Mają prawo nie móc przewidzieć przyszłości, ale nie mogą w takim razie udawać, że to potrafią. Przecież chodzi o niedotrzymane obietnice, a nie o to, że rozłożyli ręce i powiedzieli "nie wiem". I skoro wychodzi, że nic jednak nie wiedzą, to podwójnie tracą na wiarygodności - za nieprawidłowe przewidywania i nieprzyznanie się do niewiedzy.
I o to właśnie chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 18:19   #1123
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Tak
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 19:04   #1124
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy się buntuje? Ja poki co widzę jak grzecznie idą na kolejne dawki, nawet jak coś pomruczą pod nosem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Z mojego otoczenia trzecią dawkę przyjęli tylko dziadkowie, czyli ludzie 85+, którzy są w grupie ryzyka. Rodzice też deklarują, że pójdą (oboje mają nadwagę, problemy z sercem i ciśnieniem). Cała reszta rodziny i znajomych deklaruje, że trzeciej dawki nie przyjmą wcale, albo przyjmą, kiedy się będzie kończyć ważność certyfikatu. Zapału do "walki z wirusem" czy "ochrony innych" nie zauważam już nigdzie.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę, że wirus został specjalnie zaprojektowany, żeby wprowadzić nowy ład na świecie.

Ale wierzę, że przy okazji wirusa jest wprowadzany nowy ład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też w to wierzę.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 19:08   #1125
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja 3 dawkę mogłabym już przyjąć,ale szczerze to czekam na dogodny czas. Czyli jakiś dzień wolny w pracy,żebym mogła sobie potem poleżeć odłogiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 19:12   #1126
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja będę mogła przyjąć w lutym, ale certyfikat mam ważny do maja - i dopiero wtedy ewentualnie się doszczepię. Bez sensu to będzie, bo po sezonie grypowym - ale cóż, chociaż będę mogła pojechać na urlop.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 19:27   #1127
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja już mogę przyjąć trzecią dawkę, ale też mialam średnio czas. Teraz po świętach planuję się umówić, mogę wyjść na szczepienie w czasie pracy.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 19:30   #1128
hakeryeah
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 78
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja 3 dawkę mogłabym już przyjąć,ale szczerze to czekam na dogodny czas. Czyli jakiś dzień wolny w pracy,żebym mogła sobie potem poleżeć odłogiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To aż tak źle jest po tym?
hakeryeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 19:47   #1129
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez hakeryeah Pokaż wiadomość
To aż tak źle jest po tym?
Po dwóch dawkach nic mi nie było,ale wolałabym jednak mieć wolne a nie naginać w pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-24, 20:02   #1130
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez hakeryeah Pokaż wiadomość
Nie, to twój post świetnie pokazał, że przeciwieństwem ponoć czarno-białego myślenia jest ślepa wiara w naukę albo po prostu bezmyślne poddawanie się nakazom.

Mają prawo nie móc przewidzieć przyszłości, ale nie mogą w takim razie udawać, że to potrafią. Przecież chodzi o niedotrzymane obietnice, a nie o to, że rozłożyli ręce i powiedzieli "nie wiem". I skoro wychodzi, że nic jednak nie wiedzą, to podwójnie tracą na wiarygodności - za nieprawidłowe przewidywania i nieprzyznanie się do niewiedzy.
Obietnice końca lockdownów i powrotu do normalności składali politycy a nie naukowcy. Do nich można mieć pretensje.
Nie muszę ślepo wierzyc nauce, skoro widać, że do szpitali trafiają jednak głównie osoby niezaszczepione.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 20:48   #1131
hakeryeah
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 78
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obietnice końca lockdownów i powrotu do normalności składali politycy a nie naukowcy. Do nich można mieć pretensje.
Nie muszę ślepo wierzyc nauce, skoro widać, że do szpitali trafiają jednak głównie osoby niezaszczepione.
Ale rządzący przekazują na jakiej podstawie? To gdzie w takim razie można się dowiadywać prawdy?
hakeryeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 21:00   #1132
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez hakeryeah Pokaż wiadomość
Ale rządzący przekazują na jakiej podstawie? To gdzie w takim razie można się dowiadywać prawdy?
Rządzący w jakim kraju? U nas to gadają tylko to, co jest korzystne dla ich słupków wyborczych. Słowa prawdy nie usłyszysz, chyba by im w gardle kością stanęła nawet jakby wyborczo była korzystna.

Może szwedzkim i jakimś norweskim, fińskim jako-tako wierzę. Pragmatyczne dość narody.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 22:00   #1133
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obietnice końca lockdownów i powrotu do normalności składali politycy a nie naukowcy. Do nich można mieć pretensje.
Nie muszę ślepo wierzyc nauce, skoro widać, że do szpitali trafiają jednak głównie osoby niezaszczepione.
Ależ oczywiście, że naukowcy.

Profesor śmaki czy owaki, wiecznie w telewizjach. I obiecują cuda na kiju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

I tu nie chodzi o to, że szczepionki nie działają. Oczywiście, że działają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 01:23   #1134
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Póki co martwe są dodatki covidowe. Przynajmniej ja nie dostałam ani złotówki.


[/B]

Nie zbyt ładnie to napisałam ale takie są fakty. Przed pandemią ludzie w wieku 70+ masowo umierali po prostu na starość (a przyczyna zawsze się jakaś znalazła, udar, zawał, nowotwór ) i nie potrzebny był do tego żaden wirus.



Nie rozumiem pytania? U nas każdy przed przyjeciem ma robiony test i na niego czeka. Z tym, że jeśli stan nie pozwala na czekanie w izolacji to go biorą i przyjmują od razu.
W jednym ze szpitali w którym pracuje znajoma z kolei testów nie robią wcale. Pewnie dlatego, że jest powiatowy a te testy kosztują, przynajmniej tak się domyślam.

A za chwilę bedzie co 3 miesiące. Chociaż jak prawie rok temu mówiłam znajomym, że pewnie za chwilę nie wejdziesz do kina czy restauracji bez dowodu szczepienia to uważali mnie za szura. A tu proszę, zaczyna sie sprawdzać.



Już jest zabawnie, a będzie jeszcze bardziej.
chodzi mi o to, ze napisałas ze w jednym szpitalu nie robia testów, tylko mierza temperaturę. A wiec przychodzi ciezarna do takiego szpitala ma 37 i jak jest traktowana? od razu jako osoba potencjalnie chora? (bo pamietam historie kobiety z tamtego roku ktora miała miec usg ciazowe i jej nie wpuscili na badanie bo miała 37) a ze to normalna temperatura na poczatku ciazy to chyba jakas wiedza tajemna...
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 02:45   #1135
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
U mnie chyba jeszcze nie do wszystkich dotarło 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Szlag. W takim razie stracę certyfikat przed urlopem wkurza mnie to. Jedyne restrykcje jakie wprowadzają dotyczą zaszczepionych. Certyfikat skracają, wprowadzają kwarantannę dla zaszczepionych mających wspólne gospodarstwo z zarażonym. A antyszczepy się nie szczepią, nie badają i hasają wolno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to jeśli szczepiłaś się dla wakacji to smuteczek.


Skoro zaszczepieni też mogą zarażać, to uważasz, że dobrym pomyslem jest, by "hasali sobie wolno", kiedy mieszkają z zakażonym? No chyba nie. Nie byłoby to bezpieczne dla społeczeństwa.

A restrykcje, które wprowadzają, są może bardziej dotkliwe dla zaszczepionych, bo dostali przywileje, mogli poczuć się lepsi od szurów, a tu niespodzianka. Pewnie jeszcze nieraz się zdziwią.

I żeby nie było: mimo, że jestem nieszczepem, to zrobiłam sobie sama izolację, jak miałam lekkie objawy, mimo, że straciłam przez to kilka tysięcy zł zarobku, nawet po negatywnym tescie odczekalam jeszcze 5 dni i zrobiłam kolejny. Niejeden zaszczepiony mógłby mi pozazdrościć rozsądku Bo znam takich, co chodzą chorzy i rozsiewają zarazki, no bo jak szczepiony, to przecież nie może mieć Covida :P

---------- Dopisano o 03:45 ---------- Poprzedni post napisano o 03:02 ----------

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89048938]Ja będę mogła przyjąć w lutym, ale certyfikat mam ważny do maja - i dopiero wtedy ewentualnie się doszczepię. Bez sensu to będzie, bo po sezonie grypowym - ale cóż, chociaż będę mogła pojechać na urlop.[/QUOTE]
A bez szczepionki nie możesz? Już bez przesady, teraz nawet szczepieni muszą się testować. W sumie to szczepienie chyba niewiele zmienia. No chyba, że chodzi o wstęp do restauracji we Włoszech :P
Ja bez szczepienia dużo świata zwiedziłam, wcale mi to nie staje na przeszkodzie.
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 06:09   #1136
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ministerstwo zdrowia Francji poleca podawać dawkę przypominającą po 3 miesiącach.

https://www.france24.com/en/europe/2...ccination?s=09

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 06:36   #1137
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Mia Donna Pokaż wiadomość
No to jeśli szczepiłaś się dla wakacji to smuteczek.


Skoro zaszczepieni też mogą zarażać, to uważasz, że dobrym pomyslem jest, by "hasali sobie wolno", kiedy mieszkają z zakażonym? No chyba nie. Nie byłoby to bezpieczne dla społeczeństwa.

A restrykcje, które wprowadzają, są może bardziej dotkliwe dla zaszczepionych, bo dostali przywileje, mogli poczuć się lepsi od szurów, a tu niespodzianka. Pewnie jeszcze nieraz się zdziwią.

I żeby nie było: mimo, że jestem nieszczepem, to zrobiłam sobie sama izolację, jak miałam lekkie objawy, mimo, że straciłam przez to kilka tysięcy zł zarobku, nawet po negatywnym tescie odczekalam jeszcze 5 dni i zrobiłam kolejny. Niejeden zaszczepiony mógłby mi pozazdrościć rozsądku Bo znam takich, co chodzą chorzy i rozsiewają zarazki, no bo jak szczepiony, to przecież nie może mieć Covida :P

---------- Dopisano o 03:45 ---------- Poprzedni post napisano o 03:02 ----------


A bez szczepionki nie możesz? Już bez przesady, teraz nawet szczepieni muszą się testować. W sumie to szczepienie chyba niewiele zmienia. No chyba, że chodzi o wstęp do restauracji we Włoszech
Ja bez szczepienia dużo świata zwiedziłam, wcale mi to nie staje na przeszkodzie.
Nie dopowiadaj sobie. Oczywiście, że nie szczepiłam sie dla urlopu. Ale prawo zadzialalo wstecz. I tak. Uważam że zaszczepieni powinni mieć przywileje a nieszczepy nie. Ja mam wlepianą kwarantannę i dodatkowe testy a antyszczepy grzeją sobie dupki na płatnych kwarantannach. Powinni mieć niepłacone to szybciutko by się zaszczepili i nie mędrkowali tak jak ty i jeszcze mnie zaczepiasz. Patrz na siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 07:22   #1138
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Chimay, dziekuje Ci za Twoje posty, jak zawsze spokojnie wywazone. Nieprzyjemnie sie ostatnio czulam na watku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 07:30   #1139
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie dopowiadaj sobie. Oczywiście, że nie szczepiłam sie dla urlopu. Ale prawo zadzialalo wstecz. I tak. Uważam że zaszczepieni powinni mieć przywileje a nieszczepy nie. Ja mam wlepianą kwarantannę i dodatkowe testy a antyszczepy grzeją sobie dupki na płatnych kwarantannach. Powinni mieć niepłacone to szybciutko by się zaszczepili i nie mędrkowali tak jak ty i jeszcze mnie zaczepiasz. Patrz na siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słuchajcie, serio pytam bo już glupieję, na gov.pl cały czas jest:

„ Obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny nie stosuje się również do osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 ”

To o co chodzi z tą kwarantanna dla szczepionych
No na rządowej stronie jak byk stoi ze nie ma kwarantanny dla szczepionych, nawet jak domownik ma pozytywny test.

Dla mnie osobiście (szepionam) jest to rzeczywiście bez sensu trochę. No ale tak tam cały czas jest napisane.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 07:34   #1140
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Mia Donna Pokaż wiadomość
No to jeśli szczepiłaś się dla wakacji to smuteczek.


Skoro zaszczepieni też mogą zarażać, to uważasz, że dobrym pomyslem jest, by "hasali sobie wolno", kiedy mieszkają z zakażonym? No chyba nie. Nie byłoby to bezpieczne dla społeczeństwa.

A restrykcje, które wprowadzają, są może bardziej dotkliwe dla zaszczepionych, bo dostali przywileje, mogli poczuć się lepsi od szurów, a tu niespodzianka. Pewnie jeszcze nieraz się zdziwią.

I żeby nie było: mimo, że jestem nieszczepem, to zrobiłam sobie sama izolację, jak miałam lekkie objawy, mimo, że straciłam przez to kilka tysięcy zł zarobku, nawet po negatywnym tescie odczekalam jeszcze 5 dni i zrobiłam kolejny. Niejeden zaszczepiony mógłby mi pozazdrościć rozsądku Bo znam takich, co chodzą chorzy i rozsiewają zarazki, no bo jak szczepiony, to przecież nie może mieć Covida :P

---------- Dopisano o 03:45 ---------- Poprzedni post napisano o 03:02 ----------


A bez szczepionki nie możesz? Już bez przesady, teraz nawet szczepieni muszą się testować. W sumie to szczepienie chyba niewiele zmienia. No chyba, że chodzi o wstęp do restauracji we Włoszech
Ja bez szczepienia dużo świata zwiedziłam, wcale mi to nie staje na przeszkodzie.
Już możemy bić brawo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.