Życie na kredycie - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-07, 10:00   #1501
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 10:52   #1502
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Wybaczcie, ze tak pytam ale jestem zaskoczona, ze te wakacje skracają wam az po 5 czy 6 lat kredyt

Czy możecie powiedzieć ile macie ratę ze to tak jest mega do przodu? Albo na ile lat - chociaz podejrzewam, że 30 lat albo trochę mniej

Bo tak się zastanawiam czy w moim przypadku tez by to coś dało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jeszcze nie sprawdzałam o ile skróci to kredyt. Ale w tym momencie kapitał to ok 10% raty, więc nie trzeba nic liczyć, żeby wiedzieć, że się mega opłaca.

No i skłaniam się jednak ku temu aby wpłacić i dać jednak zmniejszenie raty, niż skrócenie kredytu. W tym momencie i tak wiem, że ładnych kilka lat spłacać będę. Więc bardziej opłacalne wydaje mi się właśnie obniżenie raty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 11:08   #1503
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Nie chciałabym mówić o wysokoścci swojej raty, ale kredyt wzięty na lat 30 (z zamiarem spłaty dużo wcześniej). W moim przypadku rata odsetkowa to teraz niewiele ponad 10% całej raty... Więc jeśli nie zapłacę raty, a w zamian tą samą kwotą spłacę kapitał, to tak jakbym nadpłaciła prawie 10 rat (oczywiśie upraszczam).

Jasne rozumiem ale dziękuje za wyjaśnienie jak to ogólnie mniej więcej wyglada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Jasne rozumiem dziękuje za odpowiedz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 11:40   #1504
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Życie na kredycie

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;89372643]Ja jeszcze nie sprawdzałam o ile skróci to kredyt. Ale w tym momencie kapitał to ok 10% raty, więc nie trzeba nic liczyć, żeby wiedzieć, że się mega opłaca.

No i skłaniam się jednak ku temu aby wpłacić i dać jednak zmniejszenie raty, niż skrócenie kredytu. W tym momencie i tak wiem, że ładnych kilka lat spłacać będę. Więc bardziej opłacalne wydaje mi się właśnie obniżenie raty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Sami mamy ten dylemat. Kompletnie nie wiem czy dać na skrócenie okresu czy zmniejszenie raty. Podejrzewam, że przy kredycie, który jest prawie na 30 lat i tak dużej dla nas teraz racie (ponad 3000), wpłata ok. 13000 (tyle będziemy mieć z 4 rat z tego roku) nie zmniejszy nam absolutnie odczuwalnie raty a jednak ten okres się skróci. Ale czy wtedy rata nie wzrośnie bardziej (bo okres krótszy a odsetki będą nadal wysokie)? Kredyt ma rok i ta nadpłata będzie dla nad darmowa. Jak już coś na tym skorzystać, to wybrać mądrze, kurcze. W banku stwierdzili, że nie są w stanie odpowiedzieć na takie pytania, nawet harmonogramów nie ma. To Santander.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 11:46   #1505
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Sami mamy ten dylemat. Kompletnie nie wiem czy dać na skrócenie okresu czy zmniejszenie raty. Podejrzewam, że przy kredycie, który jest prawie na 30 lat i tak dużej dla nas teraz racie (ponad 3000), wpłata ok. 13000 (tyle będziemy mieć z 4 rat z tego roku) nie zmniejszy nam absolutnie odczuwalnie raty a jednak ten okres się skróci. Ale czy wtedy rata nie wzrośnie bardziej (bo okres krótszy a odsetki będą nadal wysokie)? Kredyt ma rok i ta nadpłata będzie dla nad darmowa. Jak już coś na tym skorzystać, to wybrać mądrze, kurcze. W banku stwierdzili, że nie są w stanie odpowiedzieć na takie pytania, nawet harmonogramów nie ma. To Santander.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Ja stwierdziłam, że jeszcze ładnych parę lat mnie czeka, więc dojdziemy do momentu, gdy stopy będą spadać. Dlatego wolę dać zmniejszenie raty i ewentualną oszczędność nadpłacać.

U mnie w banku można na komputerze nadpłacać i od razu wyskakuje o ile mniejsza będzie rata lub o ile skróci się okres kredytowania. Więc można sobie sprawdzić przed nadpłatą co bardziej ci pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 12:01   #1506
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Sami mamy ten dylemat. Kompletnie nie wiem czy dać na skrócenie okresu czy zmniejszenie raty. Podejrzewam, że przy kredycie, który jest prawie na 30 lat i tak dużej dla nas teraz racie (ponad 3000), wpłata ok. 13000 (tyle będziemy mieć z 4 rat z tego roku) nie zmniejszy nam absolutnie odczuwalnie raty a jednak ten okres się skróci. Ale czy wtedy rata nie wzrośnie bardziej (bo okres krótszy a odsetki będą nadal wysokie)? Kredyt ma rok i ta nadpłata będzie dla nad darmowa. Jak już coś na tym skorzystać, to wybrać mądrze, kurcze. W banku stwierdzili, że nie są w stanie odpowiedzieć na takie pytania, nawet harmonogramów nie ma. To Santander.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Ja jestem aktualnie wielką zwolenniczką zmniejszania raty. Żeby było śmieszniej, jak zaciągałam kredyt to brałam go na krótszy okres, bo im szybciej spłacisz tym taniej, ale jak w pandemii pojawiła się wizja utraty pracy albo takiej opcji że przymusowo wymiar etatu zostanie zmniejszony do 50% bez żadnej rekompensaty, to szybko pobiegłam do banku wydłużyć okres...

Jak Ci dobrze idzie to zawsze możesz nadpłacać i to właśnie robię - nadpłacam ile wlezie... Ale jak coś się stanie i Ci się nie daj Boże powinie noga to im mniejsza obowiązkowa rata tym lepiej.

Poza tym jeżeli będziesz systematycznie nadpłacać i dzięki temu spłacisz w 15 lat zamiast 30 lat, to ilość zapłaconych odsetek będzie bardzo zbliżona niezależnie od oryginalnego harmonogramu... Pewnie trochę większe będą odsetki w przypadku harmonogramu na 30 lat, ale to będą groszowe w skali całego kredytu sprawy którymi spokojnie można sobie głowy nie zawracać i które wg mnie warto zapłacić za spokój ducha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 12:30   #1507
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ja jestem aktualnie wielką zwolenniczką zmniejszania raty. Żeby było śmieszniej, jak zaciągałam kredyt to brałam go na krótszy okres, bo im szybciej spłacisz tym taniej, ale jak w pandemii pojawiła się wizja utraty pracy albo takiej opcji że przymusowo wymiar etatu zostanie zmniejszony do 50% bez żadnej rekompensaty, to szybko pobiegłam do banku wydłużyć okres...

Jak Ci dobrze idzie to zawsze możesz nadpłacać i to właśnie robię - nadpłacam ile wlezie... Ale jak coś się stanie i Ci się nie daj Boże powinie noga to im mniejsza obowiązkowa rata tym lepiej.

Poza tym jeżeli będziesz systematycznie nadpłacać i dzięki temu spłacisz w 15 lat zamiast 30 lat, to ilość zapłaconych odsetek będzie bardzo zbliżona niezależnie od oryginalnego harmonogramu... Pewnie trochę większe będą odsetki w przypadku harmonogramu na 30 lat, ale to będą groszowe w skali całego kredytu sprawy którymi spokojnie można sobie głowy nie zawracać i które wg mnie warto zapłacić za spokój ducha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie samo podejście, żyjemy tu i teraz, odsetki i tak są naliczane od mniejszej kwoty. A mniejsza rata to większy spokój w budżecie domowym. Gdyby nie nadpłaty i zmniejszanie raty to dzisiaj zamiast 1150zł mielibyśmy prawie 1800zł

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-07, 12:54   #1508
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Życie na kredycie

Ja jestem zwolenniczką skracania okresu kredytowania, ale to moja własna preferencja i jest to związane z tym, jakie sobie robię plany inwestycyjne. Tyle że moja obecna rata mogłaby być nawet i dwukrotnie wyższa, a i tak byłabym w stanie ją spokojnie spłacać, bo nadpłacam regularnie i od początku wzrostu stóp procentowych moja rata poszła w górę tylko 600 zł, więc nie mam potrzeby jej zmniejszania, za to istotna jest dla mnie świadomość tego, na jaki okres jeszcze mam kredyt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 13:43   #1509
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 109
Dot.: Życie na kredycie

Ja też jestem za skracaniem, choć ratę trzeba mieć w granicach rozsądku, a nie pod korek i mieć zapas na poczet kolejnych wzrostów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 15:45   #1510
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Życie na kredycie

Ja jestem za zmniejszaniem raty. W przypadku jakiejś potyczki rata jest mniejsza, a co miesiąc można nadpłacać kwotę którą się zaoszczędza na zmniejszeniu raty. W końcu kredyt i tak spłaci się szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 20:35   #1511
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Życie na kredycie

Ja przyznam że zmieniam podejście z każdą nadpłatą. Chcę jednocześnie zejść do raty poniżej 2k, a z drugiej strony zależy mi na tym żeby jak najszybciej spłacić kredyt. Dzisiaj nadpłacałam 1200 zł i zmniejszyłam tym okres kredytowania o 2 miesiące, a wcześniej nadpłacałam ok. 2,5 tys i zmniejszyłam ratę o 20zl.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-08, 19:00   #1512
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Życie na kredycie

Ja jestem za zmniejszaniem raty - przed wzrostem stóp płaciłam ratę plus drugie tyle. Dzięki temu zeszłam do połowy kwoty pierwotnej raty - dalej płacę taką samą kwotę, ale teraz rata stanowi jakieś 50℅ pierwotnej, więc co miesiąc nadpłacam 1,5 raty. Z każdym miesiącem zmniejsza się też rata, więc co miesiąc nadpłacam więcej.

W tym tygodniu weszły mi już ostatnie podwyżki stóp, rata wzrosła mi o 15 zł, a następnego dnia nadpłatą zmniejszyła o te 15 zł więc wyszłam na zero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 15:02   #1513
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Życie na kredycie

Nadplacam kredyt od początku wakacji kredytowych (i nie tylko) które wzięłam nieprzerwanie od sierpnia do listopada, no i teraz nagle naliczyło mi odsetki... Więc nie dość że pobrało wysokość raty na nadpłatę to jeszcze odsetki :/ to jest ok, skoro wakacje kredytowe wciąż trwają i nie powinno być odsetek?? Teraz harmonogram zwariował, mam następna ratę jakby dziś w wysokości 0,00, a wcześniej była zaktualizowana na grudzień 2022. Pekao, jeśli to coś zmienia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 15:41   #1514
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nadplacam kredyt od początku wakacji kredytowych (i nie tylko) które wzięłam nieprzerwanie od sierpnia do listopada, no i teraz nagle naliczyło mi odsetki... Więc nie dość że pobrało wysokość raty na nadpłatę to jeszcze odsetki :/ to jest ok, skoro wakacje kredytowe wciąż trwają i nie powinno być odsetek?? Teraz harmonogram zwariował, mam następna ratę jakby dziś w wysokości 0,00, a wcześniej była zaktualizowana na grudzień 2022. Pekao, jeśli to coś zmienia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapewne to były odsetki, które się naliczyły przed wakacjami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 17:21   #1515
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zapewne to były odsetki, które się naliczyły przed wakacjami.
Tyle się domyśliłam, ale było dla mnie ogromną zagadka czemu TERAZ, czemu nie w sierpniu albo czemu nie w grudniu, i zostałam uświadomiona, że 24.09 zmieniła się interpretacja ustawy

I mam nauczkę, bo nie zaznaczyłam raty z odsetkami, tylko kapitał, licząc, że skoro w sierpniu i wrześniu pobrali bez odsetek, to te będą w grudniu. O ja naiwna... No nic, będę w grudniu do przodu tysiak na kapitale, a że teraz mniej odłożę to cóż...

Choć i te odsetki to jakieś spore jak za pół miesiąca. Powinny być na etapie z lipca czy już uwzględniać ostatnie podwyżki stóp?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2022-10-12 o 18:42
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 17:11   #1516
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Życie na kredycie

Po 4 miesiącach czekania, dwóch wysłanych reklamacjach do banku, odwołaniu do reklamacji wysłanym do rzecznika finansowego (i informacji o tym wysłanej do banku) w końcu wprowadzili mi dzisiaj aneks dotyczący przejścia na stałe oprocentowanie do systemu.

Ale żeby nie było pięknie - to coś im chyba nie do końca wyszło dobrze w harmonogramie. Bo o ile najbliższe raty są ok kwotowo, to ostatnia rata za te dwadzieścia parę lat wynosi prawie 60 tysięcy...
No i oczywiście pobrali mi kasę za wprowadzenie aneksu mimo że wcześniej mi napisali w odpowiedzi na moją reklamację, że jej nie pobiorą. Tak więc poszła kolejna reklamacja:P
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 19:36   #1517
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Życie na kredycie

U mnie było to samo z ostatnią ratą tylko to było ok. 50 tys. Pan w banku powiedział że mam się nie przejmować, na pewno nie będę tyle płacić i faktycznie po kilku dniach wróciło do normy. Po zawnioskowaniu o kolejne wakacje znów przez dwa-trzy dni ostatnia rata widniała jako prawie 50 tys a teraz znów jest dobrze.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 19:38   #1518
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
U mnie było to samo z ostatnią ratą tylko to było ok. 50 tys. Pan w banku powiedział że mam się nie przejmować, na pewno nie będę tyle płacić i faktycznie po kilku dniach wróciło do normy. Po zawnioskowaniu o kolejne wakacje znów przez dwa-trzy dni ostatnia rata widniała jako prawie 50 tys a teraz znów jest dobrze.
No ja tez zakladam ze to błąd tylko zastanawiam się czy sam zniknie po kilku dniach czy trzeba to zglaszac. Ale jak mówisz ze u ciebie zniknęło, to jeszcze poczekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 19:44   #1519
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-16, 08:46   #1520
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Życie na kredycie

Ja jestem za zmniejszaniem raty, bo a) mam obecnie wysoką ratę b) nie wiadomo ile będzie ona jeszcze rosnąć w górę. Jak w przyszłości wszystko się uspokoi i raty spadną na tyle, że uznam, że są "całkiem ok", to wtedy będę skracać. Na dzień dzisiejszy wizja kredytu na 15 lat zamiast 25 lat nic mi nie zmienia skoro rata ponad 3k i tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-21, 09:18   #1521
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-21, 09:49   #1522
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Życie na kredycie

Nie mam kredytu w Posce ale weszlam tutaj zeby napisac ze jak czytam o tym co sie dzieje w PL to wlos sie jezy na glowie.

Trzymajcie sie dziewczyny, zecze spadkow, serce boli jak widze kolege z odsetkami wyzszymi o tysiac zl miesiecznie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-21, 13:42   #1523
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Nie mam kredytu w Posce ale weszlam tutaj zeby napisac ze jak czytam o tym co sie dzieje w PL to wlos sie jezy na glowie.

Trzymajcie sie dziewczyny, zecze spadkow, serce boli jak widze kolege z odsetkami wyzszymi o tysiac zl miesiecznie.
Dzięki. To prawda, że to wszystko jest chore. Powinno być stale oprocentowanie na cały okres kredytowania i koniec. Ewentualnie przy kredytach powyżej 15 lat możliwość jednej aktualizacji po upływie tych 15 lat.

To jest naprawdę zabawne, że żeby dostać kredyt to musisz mieć zdolność, nie można zapewnić, że będzie się płacić, ale jak raty podnoszą o 1000 zł to już żaden problem, masz mieć i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-21, 21:34   #1524
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
Dzięki. To prawda, że to wszystko jest chore. Powinno być stale oprocentowanie na cały okres kredytowania i koniec. Ewentualnie przy kredytach powyżej 15 lat możliwość jednej aktualizacji po upływie tych 15 lat.

To jest naprawdę zabawne, że żeby dostać kredyt to musisz mieć zdolność, nie można zapewnić, że będzie się płacić, ale jak raty podnoszą o 1000 zł to już żaden problem, masz mieć i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie jeszcze bardziej abstrakcyjne jest, że przy rozkładaniu kredytu na dłuższy okres, co przecież zmniejsza ratę, bank przelicza zdolność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-22, 14:28   #1525
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze bardziej abstrakcyjne jest, że przy rozkładaniu kredytu na dłuższy okres, co przecież zmniejsza ratę, bank przelicza zdolność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiedziałam. Mogłabym zrozumieć, gdyby wydłużenie okresu kredytowania przekraczało osiągnięcie wieku emerytalnego, ale poza tym, to faktycznie bez sensu.

Jakby raty wystrzeliły w kosmos, to myślę, że wszystkim wcisną aneksy na wydłużenie do 40 lat. Przecież nie wypowiedzą prawie wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-22, 14:34   #1526
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam. Mogłabym zrozumieć, gdyby wydłużenie okresu kredytowania przekraczało osiągnięcie wieku emerytalnego, ale poza tym, to faktycznie bez sensu.

Jakby raty wystrzeliły w kosmos, to myślę, że wszystkim wcisną aneksy na wydłużenie do 40 lat. Przecież nie wypowiedzą prawie wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego mieliby wypowiadać prawie wszystkim? Przecież nie każdy w momencie gdy nawet raty wystrzelą w kosmos będzie miał problem ze spłatą, poza tym można sprzedać nieruchomość, wynająć ją, wyemigrować za pracą i lepszymi pieniędzmi. Poza tym od zaprzestania spłaty do wypowiedzenia umowy to też nie jest miesiąc-dwa.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-22, 20:25   #1527
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Życie na kredycie

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;89386569]A dlaczego mieliby wypowiadać prawie wszystkim? Przecież nie każdy w momencie gdy nawet raty wystrzelą w kosmos będzie miał problem ze spłatą, poza tym można sprzedać nieruchomość, wynająć ją, wyemigrować za pracą i lepszymi pieniędzmi. Poza tym od zaprzestania spłaty do wypowiedzenia umowy to też nie jest miesiąc-dwa.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Oj wiadomo, że chodziło mi tylko o tych, co będą mieli problem ze spłatą i zarazem będą chcieli dalej ten kredyt jakoś spłacać, a nie sprzedać. To już łapanie za słowa.

Co do wypowiedzenia, to żebyś się nie zdziwiła, znam przypadki, że że uruchomili się w banku z wypowiedzeniem i wezwaniem do natychmiastowej spłaty bardzo szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-25, 11:31   #1528
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-25, 13:21   #1529
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Życie na kredycie

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
Dzięki. To prawda, że to wszystko jest chore. Powinno być stale oprocentowanie na cały okres kredytowania i koniec. Ewentualnie przy kredytach powyżej 15 lat możliwość jednej aktualizacji po upływie tych 15 lat.

To jest naprawdę zabawne, że żeby dostać kredyt to musisz mieć zdolność, nie można zapewnić, że będzie się płacić, ale jak raty podnoszą o 1000 zł to już żaden problem, masz mieć i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-25, 13:53   #1530
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Życie na kredycie

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-20 o 15:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-29 17:14:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.