Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-08, 23:17   #4081
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Zespół cieśni nadgarstka ma też mój Tż, bardzo częste u osób, które dużo grają a on był e-sportowcem ale najwyraźniej może to wyglądać u ludzi baaardzo różnie, bo u Tż nie utrudnia jakoś strasznie funkcjonowania

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 23:34   #4082
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ja mysle, że chorób nie ma co oceniać po opisie, czy ktoś jest w stanie pracować czy nie. Bo wiadomo, że nikt nie będzie udostępniał do wglądu dokumentacji medycznej ani opisywał szczegółów choroby na kilka linijek. Opis ma być zwięzły i często są to bardzo lakoniczne wskazania. Zwłaszcza, że sa tworzone przez "mistrzów opisów" którzy nie mają wiedzy medycznej. I ja bym w tej materii nie szarżowala akurat z ocenianiem, czy ktoś jest bardzo chory czy mniej i czy jest w stanie pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-08, 23:40   #4083
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;89029380]nie wiem, nie znam się jakie prawa przysługują lokatorowi na dziko, którego spadkobiercy chcą się pozbyć z lokalu - ale skoro pan taki uczciwy, to chyba ten lokal sam powinien opuścić?



mistrz. nie pójdzie do legalnej pracy, bo komornik zabierze wypłatę na poczet alimentów. znając życie, pewnie pracuje na czarno.



ja prdle, fucha ochroniarza rodziny na pełen etat. jakiś żart.


edit: weszłam w potrzeby tej rodzinki - zmywarka, lodówka, laptop, szafa dwudrzwiowa w jasnym kolorze, lampa sufitowa, duże ręczniki 6 szt, komplet sztućców
itd

no serio, to są rzeczy wywołujące radość na święta?[/QUOTE]To trochę brzmi jak Pani Małgorzata ogarnia 4 dzieci, a Pan Tomasz nic nie robi.

I trochę tych alimentów nie płacił skoro już ma komornika na karku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 01:05   #4084
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89029535]Ja mysle, że chorób nie ma co oceniać po opisie, czy ktoś jest w stanie pracować czy nie. Bo wiadomo, że nikt nie będzie udostępniał do wglądu dokumentacji medycznej ani opisywał szczegółów choroby na kilka linijek. Opis ma być zwięzły i często są to bardzo lakoniczne wskazania. Zwłaszcza, że sa tworzone przez "mistrzów opisów" którzy nie mają wiedzy medycznej. I ja bym w tej materii nie szarżowala akurat z ocenianiem, czy ktoś jest bardzo chory czy mniej i czy jest w stanie pracować.
[/QUOTE]


Szczególnie, że mistrzowie opisów mogli pomylić zespół cieśni nadgarstka (bo trochę dziwne, że mowa o obydwu dłoniach) z RZS.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 07:45   #4085
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ewa_Lina Pokaż wiadomość
Tu popłynął ciut wolontariusz opisujący rodzinę w Warszawie.
pani Wanda wraz z mężem Adamem lat 60 oboje.
W opisie-zdanie "mimo podeszłego wieku oboje starają się pracować na miarę swoich możliwości zdrowotnych". Fakt, że pan po operacji serca ale mimo wszystko to nie są osoby w podeszłym wieku. W PL kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, mężczyźni pracują jeszcze 5 lat dłużej....
Moja teściowa by się obraziła na amen, jakbym jej powiedziała, że jest osobą w podeszłym wieku
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 11:13   #4086
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
To trochę brzmi jak Pani Małgorzata ogarnia 4 dzieci, a Pan Tomasz nic nie robi.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nie obrażaj pana Tomasza. stoi jak byk w opisie - on nie może pracować przez to, że ma komornika, ale za to pomaga innym ludziom za co mu dają pożywienie
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 12:08   #4087
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ktoś powinien to serio weryfikować bo te wzmianki o chorobach czasem mogą być tylko po to, żeby pokazać jak to ktoś nie może pracować albo jak to rodzinie ciężko - tymczasem sama nazwa choroby NIC nie mówi. Można mieć zmiany nowotworowe i pracować, dyskopatie i pracować (pozdrawiam), można nie mieć ręki i pracować - wszystko zależy od konkretnej sytuacji i czy choroba wpływa na wykonywanie obowiązków czy nie. I czy nie lepiej wspomóc dokładając się do rehabilitacji niz kupować zmywarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-09, 12:26   #4088
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ktoś powinien to serio weryfikować bo te wzmianki o chorobach czasem mogą być tylko po to, żeby pokazać jak to ktoś nie może pracować albo jak to rodzinie ciężko - tymczasem sama nazwa choroby NIC nie mówi. Można mieć zmiany nowotworowe i pracować, dyskopatie i pracować (pozdrawiam), można nie mieć ręki i pracować - wszystko zależy od konkretnej sytuacji i czy choroba wpływa na wykonywanie obowiązków czy nie. I czy nie lepiej wspomóc dokładając się do rehabilitacji niz kupować zmywarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się w 100%. Już pomijam fakt, że bez weryfikacji można sobie wymyślić milion różnych chorób dyskwalifikujących do pracy, na które się wcale nie choruje. Plus z reguły na udowodnione ciężkie choroby/niepełnosprawności z reguły przysługuje renta - może gorsze, ale jednak.

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2021-12-09 o 12:29
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 12:49   #4089
Clodye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cześć dziewczyny! Specjalnie założyłam tutaj konto, żeby móc skomentować tę rozmowę.

Również bardzo źle oceniam działalność Szlachetnej Paczki.

A dziś dopatrzyłam się nawet próby wyłudzenia...

Bo jak nazwać sytuację, w której do założenia zrzutki wykorzystywane są zdjęcia z internetu wzbogacone o opis rzekomych osób potrzebujących?!

Rzekomych, bo nie wiadomo, czy w ogóle istnieją.

Gdy czytałam jeden z postów na profilu Szlacheckiej Paczki, zapaliła mi się w głowie czerwona lampka.

Pod jednym z postów, gdzie opisano historię potrzebującego starszego Pana, ludzie zaczęli prosić o jego adres, żeby mu pomóc.

Szlachetna jednak milczała.

Coś mnie tknęło i wpisałam w wyszukiwarkę: poor old man.

I miałam dobre przeczucia, bo od razu wyskoczyło zdjęcie ,,Pana Wojciecha''.

Wkurzona zamieściłam zdjęcia pod tym postem na FB i zostałam momentalnie zablokowana na profilu SZP.



Teraz nie tylko jestem pewna, że pomoc trafia nie tam gdzie powinna, ale śmiem twierdzić, że wyłudzenia też wchodzą w grę.



Stockowe fotki Pana Wojtka: https://stock.adobe.com/images/senior-man/79961107



Link do posta: https://www.facebook.com/91021863613...9372799723614/
Clodye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 14:27   #4090
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Po prostu dwa pierwsze akapity w tym poście na Facebooku powinni byli ująć w cytat. Bo dalszy ciąg mówi przecież jasno, że to jedynie przytoczona historia. I oczywiście przydałaby się informacja, że post promuje przypadkowe zdjęcie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 11:56   #4091
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ewa_Lina Pokaż wiadomość
Tu popłynął ciut wolontariusz opisujący rodzinę w Warszawie.
pani Wanda wraz z mężem Adamem lat 60 oboje.
W opisie-zdanie "mimo podeszłego wieku oboje starają się pracować na miarę swoich możliwości zdrowotnych". Fakt, że pan po operacji serca ale mimo wszystko to nie są osoby w podeszłym wieku. W PL kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, mężczyźni pracują jeszcze 5 lat dłużej....

Patrząc po rodzicach i teściach, to niestety tylko tato jako tako nadaje się do pracy (mimo częściowej ślepoty). Zdaję sobie sprawę, że jest wielu sprawnych 60latków, ale są i tacy, którzy naprawdę są wyeksploatowani do granic możliwości, po kilku udarach, zmęczeni życiem. Nie oceniałabym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Po prostu dwa pierwsze akapity w tym poście na Facebooku powinni byli ująć w cytat. Bo dalszy ciąg mówi przecież jasno, że to jedynie przytoczona historia. I oczywiście przydałaby się informacja, że post promuje przypadkowe zdjęcie.

Nie tłumaczy to jednak faktu, dlaczego zablokowano autorkę za ten komentarz? Pod innym zdjęciem schorowanej staruszki również były prośby o adres w celu pomocy i jednak SzP milczała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-10, 12:38   #4092
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Patrząc po rodzicach i teściach, to niestety tylko tato jako tako nadaje się do pracy (mimo częściowej ślepoty). Zdaję sobie sprawę, że jest wielu sprawnych 60latków, ale są i tacy, którzy naprawdę są wyeksploatowani do granic możliwości, po kilku udarach, zmęczeni życiem. Nie oceniałabym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------




Nie tłumaczy to jednak faktu, dlaczego zablokowano autorkę za ten komentarz? Pod innym zdjęciem schorowanej staruszki również były prośby o adres w celu pomocy i jednak SzP milczała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale niezdolność do pracy to jest jedno i można być niezdolnym do pracy i w wieku 40 lat, a drugie to nazywanie 60 lat podeszłym wiekiem. No to jest zwyczajne granie na emocjach, jakby opisywana para miała 85 lat co najmniej. 60 lat to jest wiek ledwie emerytalny (u kobiet) i pracujący (u mężczyzn). Jeśli 60 lat to podeszły wiek, to osoba 45-letnia to senior?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2021-12-10 o 12:39
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 14:14   #4093
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale niezdolność do pracy to jest jedno i można być niezdolnym do pracy i w wieku 40 lat, a drugie to nazywanie 60 lat podeszłym wiekiem. No to jest zwyczajne granie na emocjach, jakby opisywana para miała 85 lat co najmniej. 60 lat to jest wiek ledwie emerytalny (u kobiet) i pracujący (u mężczyzn). Jeśli 60 lat to podeszły wiek, to osoba 45-letnia to senior?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu z perspektywy 18-letnich wolontariuszy 60 lat to stary człowiek stojący nad trumną
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 21:49   #4094
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Podobnie było z babcia Aniela, ktora poprosila o opal i chustke na glowe. ludzie prosili o adres, a szlchetna paczka odpisala, ze tohistoria zeszlego roku i pani juz otrzymala pomoc. tez uwazam ze to nie w porzadku ze wzbudzaja litosc i wyciagaja datki na ta historie
Cytat:
Napisane przez Clodye Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Specjalnie założyłam tutaj konto, żeby móc skomentować tę rozmowę.

Również bardzo źle oceniam działalność Szlachetnej Paczki.

A dziś dopatrzyłam się nawet próby wyłudzenia...

Bo jak nazwać sytuację, w której do założenia zrzutki wykorzystywane są zdjęcia z internetu wzbogacone o opis rzekomych osób potrzebujących?!

Rzekomych, bo nie wiadomo, czy w ogóle istnieją.

Gdy czytałam jeden z postów na profilu Szlacheckiej Paczki, zapaliła mi się w głowie czerwona lampka.

Pod jednym z postów, gdzie opisano historię potrzebującego starszego Pana, ludzie zaczęli prosić o jego adres, żeby mu pomóc.

Szlachetna jednak milczała.

Coś mnie tknęło i wpisałam w wyszukiwarkę: poor old man.

I miałam dobre przeczucia, bo od razu wyskoczyło zdjęcie ,,Pana Wojciecha''.

Wkurzona zamieściłam zdjęcia pod tym postem na FB i zostałam momentalnie zablokowana na profilu SZP.



Teraz nie tylko jestem pewna, że pomoc trafia nie tam gdzie powinna, ale śmiem twierdzić, że wyłudzenia też wchodzą w grę.



Stockowe fotki Pana Wojtka: https://stock.adobe.com/images/senior-man/79961107



Link do posta: https://www.facebook.com/91021863613...9372799723614/
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 14:12   #4095
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

12 listopada rusza wybór rodzin.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 14:22   #4096
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
12 listopada rusza wybór rodzin.
Na śmierć zapomniałam o schlacheckiej. Wyczuwam bardzo dużo opisów wyjaśniających brak pracy/trudność w spłacie kredytu na dom/wysokie koszty utrzymania ośmiu bąbelków obecną inflacją. Już widzę to oczami wyobraźni:
Panu Januszowi i pani Kasi wychowującym szóstkę dzieci po opłaceniu rachunków zostaje tylko 900 zł/os, co przy obecnych cenach niestety nie pozwala na zaspokojenie potrzeb rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 15:04   #4097
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Na śmierć zapomniałam o schlacheckiej. Wyczuwam bardzo dużo opisów wyjaśniających brak pracy/trudność w spłacie kredytu na dom/wysokie koszty utrzymania ośmiu bąbelków obecną inflacją. Już widzę to oczami wyobraźni:
Panu Januszowi i pani Kasi wychowującym szóstkę dzieci po opłaceniu rachunków zostaje tylko 900 zł/os, co przy obecnych cenach niestety nie pozwala na zaspokojenie potrzeb rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki zawsze przypadek. Nie mam pieniędzy? A to chociaż piątkę dzieci sobie walnę.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 15:31   #4098
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 15:43   #4099
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Szlachecka paczka i rumiankowe rodziny... O ludzie, ten wątek to hit.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-01, 16:03   #4100
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
12 listopada rusza wybór rodzin.
Podobno szlachetna paczka ma duże problemy z naborem wolontariuszy w tym roku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 16:07   #4101
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 17:24   #4102
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chyba wcześniej też robili to wolontariusze tylko byli to ci bardziej doświadczeni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-02, 07:56   #4103
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Na profilu świątecznej już się zaczęło, patrzcie post: 31 październik o 11:21, kobieta z dziećmi uciekła od alkoholika, zostaje jej 510 zł na osobę i ludzie w komentarzach piszą że da się za to żyć skromnie i że ludzie tak żyją.

Przeglądając posty jeden mnie zaintrygował - o 16 który sam się opiekował chorym tatą ( 6 października o 15:00) , kurde, w komentarza peany jaki dzielny dzieciak a ktoś słusznie zauważył że parentyfikacja dzieciaka to nie powód do dumy. Ruszyło mnie to, jak nie wydolny jest system pomocy że takie sytuacje mają miejsce, SP fajnie- paczkę da, doraźna pomoc a co dalej?
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-02, 16:22   #4104
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Subskrybuje... Tez czuje, ze w tym roku bedzie wiele rodzin. Dodatkowo wszyscy troche ''zbiednieli'', wiec raczej mniej tez bedzie wplat.
Mnie troche przeraza poziom biedy aktualnie... Ciezki to rok dla wielu ludzi.
No ale wiadomo, Szlachetna jak to Szlachetna, opisy beda rozne.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-02, 16:42   #4105
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Na profilu świątecznej już się zaczęło, patrzcie post: 31 październik o 11:21, kobieta z dziećmi uciekła od alkoholika, zostaje jej 510 zł na osobę i ludzie w komentarzach piszą że da się za to żyć skromnie i że ludzie tak żyją.



Przeglądając posty jeden mnie zaintrygował - o 16 który sam się opiekował chorym tatą ( 6 października o 15:00) , kurde, w komentarza peany jaki dzielny dzieciak a ktoś słusznie zauważył że parentyfikacja dzieciaka to nie powód do dumy. Ruszyło mnie to, jak nie wydolny jest system pomocy że takie sytuacje mają miejsce, SP fajnie- paczkę da, doraźna pomoc a co dalej?
510 zł po odliczeniu rachunków etc. Czyli 1530 zł na nie 3. Oczywiście jest to śmiesznie mało na wyżywienie/ubrania, ale jednak ważne jest, że to już po odliczeniu rachunków. Ja bym się na miejscu tej pani skupiła na znalezieniu lepiej płatnej pracy, bo mają 3200 zł z hakiem, na co składa się wynagrodzenie plus świadczenia (przynajmniej 1000 zł na dzieci) czyli pani zarabia 2200 zł. Wydaje mi się, że to jest poniżej minimalnej. Należy też podać ojca lub jego rodziców o alimenty na dziewczynki. Dalej szału nie będzie, ale niechby matka zarobiła chociaż 3000 zł, 1000 socjal, choćby z 600 alimentów, jakieś rodzinne czy co tam jeszcze dają i będzie ciut lepiej.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-02, 17:42   #4106
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89396992]510 zł po odliczeniu rachunków etc. Czyli 1530 zł na nie 3. Oczywiście jest to śmiesznie mało na wyżywienie/ubrania, ale jednak ważne jest, że to już po odliczeniu rachunków. Ja bym się na miejscu tej pani skupiła na znalezieniu lepiej płatnej pracy, bo mają 3200 zł z hakiem, na co składa się wynagrodzenie plus świadczenia (przynajmniej 1000 zł na dzieci) czyli pani zarabia 2200 zł. Wydaje mi się, że to jest poniżej minimalnej. Należy też podać ojca lub jego rodziców o alimenty na dziewczynki. Dalej szału nie będzie, ale niechby matka zarobiła chociaż 3000 zł, 1000 socjal, choćby z 600 alimentów, jakieś rodzinne czy co tam jeszcze dają i będzie ciut lepiej.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Do tego jeszcze jak się dobrze zakręci, to dostanie paczki żywnościowe z kościoła, wtedy do kupienia "na bieżąco" zostaje mięso, jajka, chleb i owoce z warzywami. Soki, sery, kasze, puszki dostajesz w paczce.
W zależności od mopsu można się też załapać na różne paczki na święta, czasami też pomagają z ubraniami.

Nie jest bogato, ale żeby super biednie to też nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-02, 18:05   #4107
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Do tego jeszcze jak się dobrze zakręci, to dostanie paczki żywnościowe z kościoła, wtedy do kupienia "na bieżąco" zostaje mięso, jajka, chleb i owoce z warzywami. Soki, sery, kasze, puszki dostajesz w paczce.
W zależności od mopsu można się też załapać na różne paczki na święta, czasami też pomagają z ubraniami.

Nie jest bogato, ale żeby super biednie to też nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety, będąc w takiej sytuacji trzeba się nakombinować, łatwo nie jest, ale myślę, że da się przetrwać - z tym kościołem to nie jest głupi pomysł jeśli ktoś jest katolikiem - nie dość, że paczki, to pewnie i jakieś zajęcia dla dzieci, ogólnie siatka wsparcia, może jakieś emerytki, które pomogą w razie choroby dziecka (w sensie okazjonalnie posiedzą jak mama musi iść do pracy). Podstawa jest jednak znalezienie lepszej pracy, w takiej sytuacji liczy się kazde 100 zl.
Lepiej żyć skromniej, ale bez ojca przemocowego alkoholika.


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 07:55   #4108
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tam się wszystko na wolontariacie opiera. Dla mnie to sekta która pierze mózg na zasadzie wsyssiemy z ciebie całą energię, a ty powinieneś być wdzięczny że dajemy ci możliwość brać udział w tak prześwietnej inicjatywie.

U mnie na lokalnej grupie fb prośba o zgłaszanie rodzin.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 08:26   #4109
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Tam się wszystko na wolontariacie opiera. Dla mnie to sekta która pierze mózg na zasadzie wsyssiemy z ciebie całą energię, a ty powinieneś być wdzięczny że dajemy ci możliwość brać udział w tak prześwietnej inicjatywie.

U mnie na lokalnej grupie fb prośba o zgłaszanie rodzin.
Czy naprawde ta akcja jest w calej Polsce tak toksyczna, czy zdarzaja sie miasta, ktore naprawde robia fajna robote?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 09:47   #4110
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89397539]Czy naprawde ta akcja jest w calej Polsce tak toksyczna, czy zdarzaja sie miasta, ktore naprawde robia fajna robote?[/QUOTE]Pewnie, że są takie rodziny, które naprawdę potrzebują pomocy. I są wdzięczne za to co dostają.

Mam wrażenie, że problemem jest nacisk na wolontariuszy, by jak najbarwniej ( ) opisywali rodziny oraz by wymagano coraz to droższych prezentów. I potem mamy takie kwiatki, że jednej osoby po prostu nie stać by zrobić prezent dla jednej rodziny, bo potrzeba lodówki, piekarnika i perfum Louis Vuitton.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.