Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-22, 21:02   #1231
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Przy 8 osobach niewygodnie? Przecież wy macie dom. U mnie w mieszkaniu było 15 osób na parapetówce i wszyscy się przy stole zmieścili, było ciaśniej ale bez przesady. Później rozsiedli się jeszcze na kanapie i naprawdę było lajtowo a salon mamy taki jak to w mieszkaniu- z 18m2?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No właśnie kompletnie nie rozumiem jak w domu może być ciasno na 6-8 osób. Grille większe robiłam są miejsca przy stole, wielka kanapa (6-8 osób usiądzie). Plus w domu dochodzi ogród/taras/weranda z kolejnymi miejscami. Ja rozumiem, że w bardzo ciasnym mieszkaniu może być problem, ale w domu?
Mieszkałam kiedyś w kawalerce i robiłam urodziny na 13 osób - pokój miał z 20 parę metrów (kawalerka sporawa bo niecałe 40m). Przy stole było 6 miejsc, na kanapie 4, plus mieliśmy 2 fotele. Jedno czy dwa krzesła miałam awaryjne składane. Normalnie sobie siedzieliśmy, żadnego dramatu nie było. Przecież ludzie w blokach też się gościli i goszczą nadal, mnie to w ogóle nie przeszkadza, że może być na imprezie trochę ciaśniej. Byłam też na roczku w bloku - stół dali na środek, zbędne meble wynieśli i było git.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 21:12   #1232
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Nawet jak dom jest duży to impreza rodzinna i tak z reguły ogranicza się do głównego pokoju a nie rozsiana jest po 3. No łazi się jak to na imprezie ale nie ma co sala to bufet. W sąsiednim pokoju to może jakiś stolik dla dzieciaków. Wątpię by kiedyś domy z salonami po 30-40 m żeby łatwiej ustawić stoły dla kilkudziesięciu osób np. 40 nawet po obowiązkowym wyniesieniu ław i foteli i pewnie narożnika też były częste.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 21:17   #1233
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 06:04   #1234
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nawet jak dom jest duży to impreza rodzinna i tak z reguły ogranicza się do głównego pokoju a nie rozsiana jest po 3. No łazi się jak to na imprezie ale nie ma co sala to bufet. W sąsiednim pokoju to może jakiś stolik dla dzieciaków. Wątpię by kiedyś domy z salonami po 30-40 m żeby łatwiej ustawić stoły dla kilkudziesięciu osób np. 40 nawet po obowiązkowym wyniesieniu ław i foteli i pewnie narożnika też były częste.
Wątpisz, że nie buduje się domów z salonami 30m2? Przecież jak na dom to wcale nie jest dużo. Raczej komfortowo i wygonie, w końcu jakąś przestrzeń. A jeśli dochodzi aneks to już w ogóle 20m2 to klitka.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 06:27   #1235
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Przy 8 osobach niewygodnie? Przecież wy macie dom. U mnie w mieszkaniu było 15 osób na parapetówce i wszyscy się przy stole zmieścili, było ciaśniej ale bez przesady. Później rozsiedli się jeszcze na kanapie i naprawdę było lajtowo a salon mamy taki jak to w mieszkaniu- z 18m2?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
U mnie w salonie o zawrotnej powierzchni trochę ponad 13m² na urodzinach itp jest średnio 10 osób i też jest raczej luz, wszyscy się mieszczą przy stole, nie trzeba nikogo przestawiać, żeby przejść na przykład pewnie więcej już by było trochę ciasno, ale do 10 jest naprawdę luzik i wygoda

Moja komunia w początku lat 90 była w domu rodzinnym, mojej siostry chyba 6 lat temu też była w tym samym domu, brata za rok też będzie w tym samym domu. Na mojej komunii było chyba z 30 osób, jak nie więcej i wszyscy się pomieścili, no ale w domu rodzinnym mam salon jak 3/4 mojego mieszkania
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 07:57   #1236
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
U mnie też nie na takiej opcji. Max 6 lub 8 ale to już niewygodnie.
U mnie przy stole usiądzie maksymalnie 8 osób, jeśli go rozłożę i odsunę. Ale będzie trochę niewygodnie. Teoretycznie jeszcze 3 mogłyby siedzieć na kanapie, ale przy rozłożonym sole są uwięzione i nie są w stanie wyjść z pokoju.


Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
U mnie alkohol jest na chrztach, stypach...
U mnie nie.
Tzn nie jestem pewna, czy przypadkiem na jednej stypie nie było trochę alkoholu, ale wdowa była w zupełnie innej części Polski i miała swoje inne zwyczaje, łącznie z definicją "bliskiej rodziny".

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie w salonie o zawrotnej powierzchni trochę ponad 13m² na urodzinach itp jest średnio 10 osób i też jest raczej luz,
Zastanawia mnie, jak mieścisz 10 osób na 13 metrach. Ten salon jest bez innych mebli?
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 08:02   #1237
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
U mnie przy stole usiądzie maksymalnie 8 osób, jeśli go rozłożę i odsunę. Ale będzie trochę niewygodnie. Teoretycznie jeszcze 3 mogłyby siedzieć na kanapie, ale przy rozłożonym sole są uwięzione i nie są w stanie wyjść z pokoju.









U mnie nie.

Tzn nie jestem pewna, czy przypadkiem na jednej stypie nie było trochę alkoholu, ale wdowa była w zupełnie innej części Polski i miała swoje inne zwyczaje, łącznie z definicją "bliskiej rodziny".

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------





Zastanawia mnie, jak mieścisz 10 osób na 13 metrach. Ten salon jest bez innych mebli?
Oczywiście, że są inne meble. Stół jest ustawiony wzdłuż narożnika, pięć osób siedzi na nim, reszta na krzesłach
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-23, 08:13   #1238
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89587915]A ja rozumiem idee rozdzielania imprez ze znajomymi od imprez z rodziną.
Czemu ktoś nie mógłby świętować urodzin w gronie najbliższych. Wcale nie to musi być dla prezentów.
Jedni znajomi uparcie robią różne imprezy znajomi + rodzina. Słabe te imprezy są. Obok siedzi dziadek z babcią, muzyka jak jest to bardzo cicho. Rodzice w pewnym momencie mówią, że idą na dół spać. No głupio tak, za długo siedzieć, prowadzić bardziej żywiołową rozmowę, bo przecież będzie się przeszkadzać.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wśród znajomych zwykle robiło się osobno domową imprezę dla rodziny i osobno dla znajomych (wielu ludzi wynajmowało w klika osób jakiś klub, zdarzyło się, że ktoś skromniej po prostu wybrał się do klubu z mniejszym gronem bliższych znajomych). Też nie uważam, żeby to zapraszanie rodziny było dla prezentów - tak to można podejść, że w każdym przypadku zaprasza się rodzinę na urodziny czy inne uroczystości dla prezentów.

Ale w rodzinie były i duże imprezy, gdzie byli wszyscy: i znajomi, i rodzina. Takie z muzyką, tańcami i tak dalej. Nie jestem wielką fanką, ale nie było w tym absolutnie nic niezręcznego i tak samo każda grupa trzymała się raczej w swoim gronie.
Była też jedna w domu, gdzie była i rodzina, i znajomi solenizantki i ci znajomi też po prostu siedzieli sobie z nią w osobnym pokoju.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 08:15   #1239
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89587794]
Jakiej otoczki? U mnie osoby biedniejsze nie płaciły i fundował Kościół. Zdjęć można nie brać, tak samo filmu.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
U nas chyba się nie da, tzn w mojej parafii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

U mnie wesela obecnie 350-500 zł



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie wczoraj rozmawiałam z sąsiadką, u nas w najbliższym kościele też się nie da. Trzeba się na wszystko składać. Jasne, można nie brać zdjęć, ale za fotografa się i tak płaci - zdjęcia dodatkowo.
Co więcej, nie ma alb. W roczniku wybrano sukienki i białe garnitury, wszystkie były szyte. Bardzo duży sens.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 08:24   #1240
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Oczywiście, że są inne meble. Stół jest ustawiony wzdłuż narożnika, pięć osób siedzi na nim, reszta na krzesłach
A, ok. Mam trochę większy salon, aczkolwiek niewiele i u mnie się tak nie zmieszczą. Ale to pewnie kwestia proporcji pomieszczenia i rozmieszczenia okien i drzwi.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 08:39   #1241
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Wątpisz, że nie buduje się domów z salonami 30m2? Przecież jak na dom to wcale nie jest dużo. Raczej komfortowo i wygonie, w końcu jakąś przestrzeń. A jeśli dochodzi aneks to już w ogóle 20m2 to klitka.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Nie teraz a kiedyś. Pewnie większość osób tu mialo swoją komunie ze 20+ lat temu. Poza tym tych domów też się przecież nie burzy, normalnie w nich ludzie żyją i nie zawsze przestawiaja ściany.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-23, 08:52   #1242
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja byłam na roczku na sali i był nawet dj fotograf też. O ile ta salę jeszcze rozumiem i fotografa też tak ten dj to dla mnie przesada.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Ja byłam na chrzcinach gdzie było jakieś 40-50 osób i też były tańce i fotograf. Potem w tym samym klimacie był roczek tego samego dziecka. Jedni znajomi zrobili chrzest z roczkiem i też była większa impreza. Ja bym takich rzeczy nie robiła, ale jak ktoś chce i ma na to kasę, to jego sprawa.



Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Za moich tez. Imprezy dla znajomych robiło się często razy z innymi dla dzielenia kosztów i hmmm lepszej zabawy. Takie osiemnastki weekendowe, często nie tyle nawet w lokalu co na działkach albo w plenerze. To były czasy

U mnie było tak samo Ludzie, którzy mieli urodziny koło siebie robili razem. Ja robiłam z dwiema koleżankami. Ogólnie fajne były te imprezy


Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nawet jakbym miała 15 osób na komuni to i tak wolałabym robić w knajpie. Może i drożej, ale idę na gotowe, a tak to musiałabym kilka dni stać w garach, sprzątać przed i po. Oo dziękuję za takie coś

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Ja miałam jedna dla wszystkich.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Ja też bym wolała, ale to że ktoś coś woli, to nie znaczy, że go na to stać i wtedy trzeba dostosować imprezę do swoich możliwości. Jak bym nie miała kasy, to bym zrobiła dziecku komunię w domu, a nie zabierała mu pieniądze z kopert, bo mi się nie chce w kuchni postać. No tak już jest, że to rodzice dbają o takie rzeczy. A z tym staniem kilka dni w garach, to dla mnie jest przesada. Nie trzeba nie wiadomo ile żarcia robić.


Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Babcia robi co roku imprezę na 10-12 osób i jest ciasno. A ma sporo miejsca i duży stół.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

U mnie też nie na takiej opcji. Max 6 lub 8 ale to już niewygodnie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

6-8 osób nie wygodnie? Przecież Wy macie dom. Z resztą bez jaj, impreza trwa kilka godzin, a nie cały tydzień, więc da się chyba jakoś wytrzymać. Ludzie przecież mieszkają w blokach i normalnie robią tam imprezy typu urodziny czy święta. Już nie mówiąc o tym, że ludzie mieszkają na co dzień np. w 4 osoby na 2 pokojach i też żyją


Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Z ciekawości... Gdyby ktoś chciał, żeby dziecko miało komunię, ale bez tej całej otoczki. To co wtedy? Da się? Ponoć chodzi o sakrament...

Też mnie to zastanawia.


Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
U nas co roku dekoratorka/kwiaciarka dekoruje kościół kwiatami, tiulami, lampionami, większy wypas niż na ślubie.
Mi się nie widzi tyle płacić ale jak jedyna na 50 osób będę na nie to nic nie zdziałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No, ale to tak właśnie jest, że wszystkie pomysły akceptują bądź nie rodzice. Jak się większość nie zgodzi, to przecież nikt nikogo siłą nie zmusi. Tylko każdy się boi odezwać, bo głupio albo wstyd wyjść na biedaka, a potem każdy psioczy, że wymyślają albo że drogo. Skąd wiesz, że byłabyś jedna?


U mnie na komunii były jakieś stałe elementy typu właśnie hostia, kielich, wstęgi, narzuty na ławki plus świeże kwiaty po które siostra jeździła na giełdę kwiatową z kimś z jakieś kwiaciarni bo tak była ugadana i to ona potem dekorowała kościół, chyba z pomocą rodziców.



Pamiętam też, że w szkole z jakieś tam okazji miał być fotograf, ale krzyknęli sobie taką cenę, że nikt się nie zgodził i był tańszy.


[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89587892]Co do imprez w domu. To co roku na święto zmarłych zjeżdża się rodzina ojca. Bracia, ich dzieci i wnuki. I nigdy nie wiadomo ile będzie osób, bo tylko niektórzy zadzwonią czy będą. O ustalonej +/- godzinie od lat, po prostu każdy się zbiera na cmentarzu.
Co roku mama już zaczyna szykowanie wcześniej. Sprzątanie, jedzenie itp.
Kilka razy przyjechało około 30 osób. A potem w czasie imprezy, oczywiście, biega, donosi, to kawa, herbata. W poprzednich latach też robiłam za kelnerkę.
Tyle, że w domu jest dużo miejsca, duży stół rozkładany, krzesła doniesione z innych części domu.
I jeszcze wycieczki, aby pooglądać zwierzęta ojca. A potem szukanie butelek po wodzie, żeby zabrać świeże mleko.

Do dzisiaj tego nie rozumiem. Nigdy nie byłam u tych ludzi w domu. Rodzice może z raz u jednego z braci.

Raz na takie dłuższe weekendowe rozciągnięte na kilka dni święto wszyscy przyjeżdżali na raty. Rodzice jednego dnia pojechali na groby po stronie rodziny mamy. Brat został w domu z lodówką pełną jedzenia. Posadził wszystkich przy pustym stole, dał tylko jakąś herbatę. Po jakiś czasie goście do niego "masz może jakąś kanapkę, bo głodny jestem"

No nie wiem nie wstyd im trochę tak.[/QUOTE]


Ale co to ma do temu? Twoja mama urabiała się po pachy, bo nie potrafiła się odezwać. No niestety tak jest, że jak ktoś nie potrafi powiedzieć nie, to ludzie mu zaczynają wchodzić na głowę. Poza tym kiedyś było takie przeświadczenie, że jak się ma gości, to trzeba nagotować jedzenia jak dla pułku wojska, a potem i tak większość zostaje. U mnie kiedyś też tak trochę było. Teraz na szczęście wszyscy poszli po rozum do głowy. Wśród moich znajomych to w ogóle nie ma takiej spiny. Jak się spotykamy bez okazji, to jest jakaś sałatka, i przekąski typu sery, hummus, oliwki. Jak ktoś robi jakaś większą imprezę to jeszcze jest jakiś ciepły posiłek. Nikt głodny nie siedzi. Przecież jak się zje jakiś ciepły posiłek, potem jakieś ciasto, to ile potem można jeszcze zjeść. Jakaś sałatka i przekąski spokojnie wystarczą. Ja nie wie, ludzie to chodzą w gości żeby miło spędzić czas czy żeby się najeść Także taką komunię spokojnie można w domu ogarnąć, nie zbankrutować i nie stać tydzień w kuchni. A jak ktoś ma ogród albo działkę i może zrobić grilla, to już w ogóle.


Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nie no, u mnie też robiło się 18tki dla ziomeczków. Zaskoczyło mnie jednak robienie (drugich) 18 dla rodziny. Zawsze mi się to kojarzyło, sorki, z szukaniem okazji do prezentów od rodziny. Chrzest, chrzciny, wesela, to dla mnie znacząco zakorzenione w kulturze i wiadomo że kojarzą się silnie z podarunkami. 18tek od tej strony nie znałam; wyłącznie imprez dla młodziezy (gdzie było wiadomo że młodzie nie robi sobie prezentów w stylu kasa w kopercie).

A co w tym jest dziwnego? Ja mam dobry kontakt z rodziną, to dlaczego mam ich nie zapraszać? Do tej pory tak robię. Spotykam się ze znajomy, a potem zwykle w niedzielę wpada rodzina na kawę i ciasto. Z resztą czy bym to zrobiła czy nie, to od rodziców, dziadków czy od chrzestnych i tak bym prezent dostała. Ja im też przynoszę nawet jak nie ma imprezy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 09:16   #1243
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

A czy ja mówię że coś jest dziwnego. Co to kogo jak sobie żyje jakaś rodzina. Ogólnie uważam że w kwestii okazji do drogich prezentów wystarcza że sa chrzciny komunie i wesela. Dolozenie do tej puli z tradycjami 18 to tylko kolejna okazja by tych 18 unikac jak wesel. No chyba że faktycznie nie jest norma dawanie po kilkaset zł na takie urodziny ale wg mnie na takie urodziny symboliczna książka może być postrzegana jako mało.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 09:21   #1244
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Przy 8 osobach niewygodnie? Przecież wy macie dom. U mnie w mieszkaniu było 15 osób na parapetówce i wszyscy się przy stole zmieścili, było ciaśniej ale bez przesady. Później rozsiedli się jeszcze na kanapie i naprawdę było lajtowo a salon mamy taki jak to w mieszkaniu- z 18m2?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Mieszkamy już osobno, nie z teściową. Ona ma u siebie salon i duży rozkładany stół i tam jest miejsce na spokojnie,ale ja mówię,że u nas nie ma. Mamy mały salon dość i stół też mały, co prawda się rozkłada,ale no i tak jest mały. Raz mieliśmy 6 osób na parapetówce i więcej już byłby problem. Myślę,że nawet 10 bh weszło,ale chodzi o wygodę i komfort a nie ściskanie się

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Narożnik też mamy i można na nim usiąść,ale no jak jest impreza to każdy siedzi przy stole a nie gdzieś z boku.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 09:47   #1245
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89587882]Nie wiem jaka to jest dla Ciebie duża kwota dla mnie to przynajmniej te 150k wolnych środków. Do 100k wolałabym mieć "przy sobie". No traci, no wszystko traci obecnie, ale cóż, nadal lepsze 100k niż jego brak. Zresztą to jest sporo pieniędzy, czy wczoraj czy dziś. Mam nadzieję, że będzie lepiej za jakiś czas (głupia ja). Mojej kumpeli rodzice i dziadkowie zbierali kasę i dostała na koncie jakieś 50k (zbierali to od dzieciaka).tak więc no, nie takie nic. A też różne zawirowania były po drodze.[/QUOTE]

Dla mnie 50k to już spora kwota. Tzn. może nie taka że człowiek czuje się bogaty i może za nią kupić nie wiadomo co, ale jednak nie jest to byle co. Jak miałam taką kwotę na koncie to w moim banku bombardowali mnie telefonami z działu wealth management, strasznie mnie to śmieszyło wtedy bo to nie jest bogactwo, ale po prostu była to kwota która zapewniała osobistego doradcę i możliwość inwestowania w fundusze niedostępne przy mniejszych kwotach.
Też mam nadzieję że doczekam czasów kiedy będzie lepiej, ale obawiam się że przyjdzie nam długo na to czekać. Dla mnie osobiście każde oszczędności są warte dużo więcej niż wydawanie kasy bez sensu, nawet jakby się miało zaoszczędzić choćby i 1000 zł. Szkoda tylko że po roku te oszczędności będą warte dużo mniej.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nie no, u mnie też robiło się 18tki dla ziomeczków. Zaskoczyło mnie jednak robienie (drugich) 18 dla rodziny. Zawsze mi się to kojarzyło, sorki, z szukaniem okazji do prezentów od rodziny. Chrzest, chrzciny, wesela, to dla mnie znacząco zakorzenione w kulturze i wiadomo że kojarzą się silnie z podarunkami. 18tek od tej strony nie znałam; wyłącznie imprez dla młodziezy (gdzie było wiadomo że młodzie nie robi sobie prezentów w stylu kasa w kopercie).
U mnie normą było spotykanie się z rodziną z okazji każdych urodzin i imienin, to był po prostu czas spędzony razem. Także osiemnastka też była normą, a prezenty nie były jakieś ogromne. Tzn. procentowo może i były, ale jak dostawałam na każde urodziny 100 zł tak na 18 dostałam od babci chyba 200 zł a od chrzestnego 300 zł więc nie było to jakieś straszne szaleństwo.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
U mnie nie.
Tzn nie jestem pewna, czy przypadkiem na jednej stypie nie było trochę alkoholu, ale wdowa była w zupełnie innej części Polski i miała swoje inne zwyczaje, łącznie z definicją "bliskiej rodziny".
U mnie zazwyczaj nie ma alkoholu na stypach, na chrzcinach czy komuniach się zdarzają ale zawsze kończyło się to słabo. Za to u mojej rodziny z Wielkopolski alkohol na stypie jest normą, wszyscy piją za zmarłego w stylu "ciocia by się za ciebie napiła" 🤣 tylko u nich zawsze jest kulturalnie, nigdy nie widziałam żeby skończyło się tak źle jak w moich stronach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 09:53   #1246
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dla mnie 50k to już spora kwota. Tzn. może nie taka że człowiek czuje się bogaty i może za nią kupić nie wiadomo co, ale jednak nie jest to byle co. Jak miałam taką kwotę na koncie to w moim banku bombardowali mnie telefonami z działu wealth management, strasznie mnie to śmieszyło wtedy bo to nie jest bogactwo, ale po prostu była to kwota która zapewniała osobistego doradcę i możliwość inwestowania w fundusze niedostępne przy mniejszych kwotach.
Też mam nadzieję że doczekam czasów kiedy będzie lepiej, ale obawiam się że przyjdzie nam długo na to czekać. Dla mnie osobiście każde oszczędności są warte dużo więcej niż wydawanie kasy bez sensu, nawet jakby się miało zaoszczędzić choćby i 1000 zł. Szkoda tylko że po roku te oszczędności będą warte dużo mniej.



U mnie normą było spotykanie się z rodziną z okazji każdych urodzin i imienin, to był po prostu czas spędzony razem. Także osiemnastka też była normą, a prezenty nie były jakieś ogromne. Tzn. procentowo może i były, ale jak dostawałam na każde urodziny 100 zł tak na 18 dostałam od babci chyba 200 zł a od chrzestnego 300 zł więc nie było to jakieś straszne szaleństwo.



U mnie zazwyczaj nie ma alkoholu na stypach, na chrzcinach czy komuniach się zdarzają ale zawsze kończyło się to słabo. Za to u mojej rodziny z Wielkopolski alkohol na stypie jest normą, wszyscy piją za zmarłego w stylu "ciocia by się za ciebie napiła" 🤣 tylko u nich zawsze jest kulturalnie, nigdy nie widziałam żeby skończyło się tak źle jak w moich stronach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta inwigilacja bankow mnie rozwala. Kilka lat temu musiałam odwiedzić oddział aby zaktualizować dokumenty po wymianie dowodu. Miałam już odchodzić a tu nagle konsultant do mnie "widzimy na pani koncie bonusowe środki, nie myślała pani aby je zainwestować" - a było to zawrotne 3k zaliczki na podróż służbową
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 10:04   #1247
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

analizuję sobie składy gotowego cateringu, który odwiedza biuro gdzie pracuję i jestem w szoku, że nie ma żadnego posiłku wegańskiego. Nawet w kotlecie z warzyw musi być jajko.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 10:08   #1248
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
analizuję sobie składy gotowego cateringu, który odwiedza biuro gdzie pracuję i jestem w szoku, że nie ma żadnego posiłku wegańskiego. Nawet w kotlecie z warzyw musi być jajko.
W sumie to nie wiem, co w tym dziwnego.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 10:12   #1249
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem, co w tym dziwnego.
bo weganizm to nie to samo co niejedzenie mięsa?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-23, 10:14   #1250
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
bo weganizm to nie to samo co niejedzenie mięsa?
Nie wiem, czy widziałam kiedykolwiek firmę cateringową czy restaurację, która miałaby opcje dla wszystkich.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 10:52   #1251
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
bo weganizm to nie to samo co niejedzenie mięsa?
wegetarianizm - niejedzenie mięsa
weganizm - niejedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego (więc wszelkie mleka, masła, jajka itp. też odpadają)
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:10   #1252
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
wegetarianizm - niejedzenie mięsa
weganizm - niejedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego (więc wszelkie mleka, masła, jajka itp. też odpadają)
oj, zapomniałam dopisać "tylko" przed "niejedzenie mięsa"
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:19   #1253
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy widziałam kiedykolwiek firmę cateringową czy restaurację, która miałaby opcje dla wszystkich.
A ja owszem, raczej rzadziej widuję opcje, gdzie wegańskich posiłków do wyboru nie ma.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:22   #1254
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
A ja owszem, raczej rzadziej widuję opcje, gdzie wegańskich posiłków do wyboru nie ma.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Firmy cateringowe, które kojarzę i które robią dla innych firm mają w ciągu dnia tylko dwa dania do wyboru, jedno z mięsem, drugie bez.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:28   #1255
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Do mnie do biura przychodzą trzy kateringi i w każdym jest zawsze coś wegańskiego.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:45   #1256
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
oj, zapomniałam dopisać "tylko" przed "niejedzenie mięsa"
OK, ja też źle odczytalam Twój komentarz
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:46   #1257
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mieszkamy już osobno, nie z teściową. Ona ma u siebie salon i duży rozkładany stół i tam jest miejsce na spokojnie,ale ja mówię,że u nas nie ma. Mamy mały salon dość i stół też mały, co prawda się rozkłada,ale no i tak jest mały. Raz mieliśmy 6 osób na parapetówce i więcej już byłby problem. Myślę,że nawet 10 bh weszło,ale chodzi o wygodę i komfort a nie ściskanie się

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Narożnik też mamy i można na nim usiąść,ale no jak jest impreza to każdy siedzi przy stole a nie gdzieś z boku.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Ale Ty myślisz, że jak zrobisz w knajpie imprezę na 10-15 osób, to dadzą Ci jakąś wielką sale? Złączą 3 stoliki i będziesz miała taki sam ścisk jak w domu, a obok ktoś inny będzie miał komunię. Z resztą nie wiem o jakim ścisku mówisz. Nie trzeba mieć giga salony żeby przy 15 osobach jeden nie siedział na drugim. Jak ktoś nie ma stołu czy krzeseł, a musi zrobić taką imprezę w domu, to od kogoś pożycza.


Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
analizuję sobie składy gotowego cateringu, który odwiedza biuro gdzie pracuję i jestem w szoku, że nie ma żadnego posiłku wegańskiego. Nawet w kotlecie z warzyw musi być jajko.

Czemu jesteś w szoku? Mają to co im się sprzedaje. Do takiego cateringu można napisać i zapytać czy na zamówienie są w stanie robić coś takiego.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 11:46   #1258
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Ta inwigilacja bankow mnie rozwala. Kilka lat temu musiałam odwiedzić oddział aby zaktualizować dokumenty po wymianie dowodu. Miałam już odchodzić a tu nagle konsultant do mnie "widzimy na pani koncie bonusowe środki, nie myślała pani aby je zainwestować" - a było to zawrotne 3k zaliczki na podróż służbową
W moim przypadku najśmieszniejsze było to, że wzięłam w tym banku kredyt na kwotę której brakowało mi na zakup działki. Także doskonale wiedzieli że miałam oszczędności + właśnie dodatkową kwotę od nich z przeznaczeniem na zakup nieruchomości. A mimo to i mimo moich ciągłych powtarzań że dopinam zakup działki i cała kwota zaraz zniknie i tak dzwonili wielokrotnie i pytali czy nie chcę zainwestować. Najlepsze jest to że działka jest po kilku latach warta prawie 3 razy więcej, żadna z ich inwestycji nie dałaby mi takiego zwrotu
Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
analizuję sobie składy gotowego cateringu, który odwiedza biuro gdzie pracuję i jestem w szoku, że nie ma żadnego posiłku wegańskiego. Nawet w kotlecie z warzyw musi być jajko.
U mnie w biurze trafiają się opcje wegańskie, ale zazwyczaj są to tylko sałatki. W daniach obiadowych raczej się to nie zdarza, ale podejrzewam że to albo kwestia niewielkiego popytu albo chęć ograniczania kosztów / ułatwienia sobie pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:01   #1259
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 12:01   #1260
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

dziwią mnie argumenty alergików że koszenie traw pomaga im w alergii. Przecież koszenie traw wzbudza ruch pyłków tak samo jak wiatr, a i skoszona nie jest zbierana od razu, więc te pyłki i tak cały czas krążą. No ale może za kilka lat przy suszach alergicy będą przeszczęśliwi, bo nie będzie w ogóle roślin i wody zdatnej do picia

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2023-05-23 o 12:10
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.