Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-12, 12:22   #451
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
To jest bez sensu. Jak ktoś się chce ukierunkować od początku, to ma zawodówki, technika.
Świat się zmienia, bazowanie przez 45 lat pracy zawodowej na czymś, co powiedzieli w liceum zwykle jest bez sensu.
Racja, ale jeżeli ktoś ma konkretne plany na przykład zakładanie rodziny to dobrze, żeby był ukierunkowany zawodowo zanim będzie chciał je wcielać w życie.


Cytat:
A co nie jest potrzebą?
olabambola pisała o celach niezawodowych realizowanych w pracy, więc byłam ciekawa co ma na myśli. Wyszło, że nie cele, a osobiste potrzeby i kryteria wyboru danego miejsca. Dla mnie to nie jest jednoznaczne. Jednak praca służy do realizowania celów zawodowych- samorozwoju, samodoskonalenia, zarabiania pieniędzy, ewentualnie spełniania jakiegoś powołania, ale to raczej rzadkość.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 12:31   #452
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Racja, ale jeżeli ktoś ma konkretne plany na przykład zakładanie rodziny to dobrze, żeby był ukierunkowany zawodowo zanim będzie chciał je wcielać w życie.




olabambola pisała o celach niezawodowych realizowanych w pracy, więc byłam ciekawa co ma na myśli. Wyszło, że nie cele, a osobiste potrzeby i kryteria wyboru danego miejsca. Dla mnie to nie jest jednoznaczne. Jednak praca służy do realizowania celów zawodowych- samorozwoju, samodoskonalenia, zarabiania pieniędzy, ewentualnie spełniania jakiegoś powołania, ale to raczej rzadkość.
czym sie różni potrzeba od celu? zarabianie określonej kwoty pieniędzy równie dobrze może być potrzebą
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 12:36   #453
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Racja, ale jeżeli ktoś ma konkretne plany na przykład zakładanie rodziny to dobrze, żeby był ukierunkowany zawodowo zanim będzie chciał je wcielać w życie.




olabambola pisała o celach niezawodowych realizowanych w pracy, więc byłam ciekawa co ma na myśli. Wyszło, że nie cele, a osobiste potrzeby i kryteria wyboru danego miejsca. Dla mnie to nie jest jednoznaczne. Jednak praca służy do realizowania celów zawodowych- samorozwoju, samodoskonalenia, zarabiania pieniędzy, ewentualnie spełniania jakiegoś powołania, ale to raczej rzadkość.
Dla dużej części społeczeństwa praca służy zarabianiu pieniędzy, często tylko i wyłącznie. Dzięki tym pieniądzom poza podstawowym utrzymaniem można założyć i utrzymać rodzinę, realizować się w hobby, podróżować, itp. co dla kogoś może być życiowymi celami. Jeśli poza comiesięczną wypłatą w pracy jest spokojnie, miło, nie trzeba poświęcać połowy dnia na dojazdy, to jest w ogóle cudownie idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 12:40   #454
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
To jest bez sensu. Jak ktoś się chce ukierunkować od początku, to ma zawodówki, technika.
Świat się zmienia, bazowanie przez 45 lat pracy zawodowej na czymś, co powiedzieli w liceum zwykle jest bez sensu.

Ktoś chce się ukierunkować - mówimy o dzieciach około 15 letnich. Ciężko w tym wieku oczekiwać, że ktoś znajdzie odpowiedni kierunek. Pomijając fakt, że szkoły zawodowe w Polsce na zbyt wiele nie oferują. \


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może po to, żeby za rok czy półtora roku nie zostać w jeszcze większej pupie w znienawidzonej pracy z roczniakiem pod pachą? Wtedy zmiana pracy jest o wiele trudniejsza.

Pisałam to już na pracowym wątku: kobiety same sobie gotują kiepski los w kiepskiej pracy, bo przeczekują w niej do dziecka, a później z dzieckiem trudno zmieniać i tak trwają sfrustrowane z nieadekwatną wypłatą (częstsze zmiany pracy to szansa na większą stawkę niż siedzenie w jeden pracy przez ten sam okres czasu).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



To duże uproszczenie, niezbyt trafne. Kobiety same sobie... bo przecież świat idealnej pracy stoi otworem! Zazdroszczę wam, jeśli szybko znalazłyście fajną pracą, gdzie zdobyłyście doświadczenie, nie chciałyście się przekwalifikować, wasze studia zawsze były doskonałym wyborem... plus oczywiście pamiętajmy o wieku - im starszy wiek matki tym większe ryzyko różnych powikłań i późniejszej różnicy pokoleń.



Większość moich koleżanek, która zaczęła swoją drogę na rynku pracy nie miała lekko. Dużo rozmów, gówniane staże... jak w końcu człowiek się gdzieś zaczepi, gdzie jest "w miarę ok" to się trzyma, bo rynek jest ujowy, a stała praca to stała praca.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 12:57   #455
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Dla dużej części społeczeństwa praca służy zarabianiu pieniędzy, często tylko i wyłącznie. Dzięki tym pieniądzom poza podstawowym utrzymaniem można założyć i utrzymać rodzinę, realizować się w hobby, podróżować, itp. co dla kogoś może być życiowymi celami. Jeśli poza comiesięczną wypłatą w pracy jest spokojnie, miło, nie trzeba poświęcać połowy dnia na dojazdy, to jest w ogóle cudownie idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takiej sytuacji trudno się dziwić, że jak ktoś może iść w ciąży na l4 bez żadnych konsekwencji i dostawać te same jak nie odrobinę większe pieniądze to po prostu to robi

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89668017]To duże uproszczenie, niezbyt trafne. Kobiety same sobie... bo przecież świat idealnej pracy stoi otworem! Zazdroszczę wam, jeśli szybko znalazłyście fajną pracą, gdzie zdobyłyście doświadczenie, nie chciałyście się przekwalifikować, wasze studia zawsze były doskonałym wyborem... plus oczywiście pamiętajmy o wieku - im starszy wiek matki tym większe ryzyko różnych powikłań i późniejszej różnicy pokoleń. [/QUOTE]

Już bez przesady. Nawet jak ktoś źle studia wybierze to zwykle jeszcze ma sporo czasu na przekwalifikowanie i znalezienie pracy. Mówię to z perspektywy osoby, która tak zrobiła, a wciąż jest przed 30.

A ryzyko, o którym piszesz to raczej pierwsze ciąże w wieku 35+, a nie wcześniej.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 13:20   #456
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89667507]Znasz takie kobiety?[/QUOTE]Prawie wszystkie z mojego otoczenia juz co najmniej od 18 lat.
2-3 koleżanki, które mieszkają w UK i USA plus jedna z wlasną dzialalnoscią pracowały w ciaży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie znajoma, która ma obsesję (!) na punkcie mojego związku (dosłownie każdy kontakt z nią kończy się jej elaboratami o tym, że mój TŻ jest zły i mam go niezwłocznie porzucić [albo że jest pełen empatii i mądry, a ja na niego nie zasługuję - jednego dnie wygłasza pierwszą wersję, innego - drugą]. Ja tutaj nie piszę o obsesji w znaczeniu metaforycznym. To nie hiperbola. Ona naprawdę cały swój wolny czas (a niestety ma go dużo) poświęca myśleniu o mnie i TŻ, wydzwania, wypisuje, od wielu miesięcy. Tolerowałam to w imię wieloletniej przyjaźni, myślałam że ma gorszy okres i jej przejdzie. A gdzie tam. Wcześniej ten temat się pojawiał raz na jakiś czas, potem coraz częściej a teraz praktycznie nie da się z nią o niczym innym porozmawiać, przez co nasza przyjaźń już prawie nie istnieje.



Przy czym ona sama jest od dekad głęboko nieszczęśliwa ze swoim facetem. To wygląda jakby jej obsesja to był sposób aby nie musiała zajmować się swoim związkiem. A tak to zajmuje się moim i dzięki temu na swój nie ma czasu.
Napisz jej albo powiedz, to co nam. Może się uspokoi i "zejdzie" z ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 13:41   #457
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji trudno się dziwić, że jak ktoś może iść w ciąży na l4 bez żadnych konsekwencji i dostawać te same jak nie odrobinę większe pieniądze to po prostu to robi

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------



Już bez przesady. Nawet jak ktoś źle studia wybierze to zwykle jeszcze ma sporo czasu na przekwalifikowanie i znalezienie pracy. Mówię to z perspektywy osoby, która tak zrobiła, a wciąż jest przed 30.

A ryzyko, o którym piszesz to raczej pierwsze ciąże w wieku 35+, a nie wcześniej.
Mnie wręcz bardziej dziwi, że ktoś będący w ciąży woli wstawać wcześnie rano, dojeżdżać, pracować, w mniejszym czy większym stopniu użerać się ze współpracownikami/petentami/klientami/pacjentami, nie dojadać, nie dopijać i nie dosikiwać za dokładnie te same pieniądze co na zwolnieniu. Nie w każdej pracy, a chyba raczej mało której, są jakieś regularne premie, podwyżki, awanse itp. które mogłyby sprawić, że ciężarnej bardziej opłacałoby się przychodzić do pracy, niż nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-12, 13:53   #458
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 289
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mnie wręcz bardziej dziwi, że ktoś będący w ciąży woli wstawać wcześnie rano, dojeżdżać, pracować, w mniejszym czy większym stopniu użerać się ze współpracownikami/petentami/klientami/pacjentami, nie dojadać, nie dopijać i nie dosikiwać za dokładnie te same pieniądze co na zwolnieniu. Nie w każdej pracy, a chyba raczej mało której, są jakieś regularne premie, podwyżki, awanse itp. które mogłyby sprawić, że ciężarnej bardziej opłacałoby się przychodzić do pracy, niż nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z punktu widzenia pracodawcy też nie jest to raczej problem, woli mieć poukładane procesy, czyli niech ciężarna już sobie idzie, a my weźmiemy kogoś na zastępstwo i się nie będzie trzeba przejmować czy i kiedy ciężarna zniknie.

Gorsze są później te L4 na dziecko, bo bardziej niespodziewane z punktu widzenia pracodawcy.

U mnie w pracy większość idzie na L4 w I trymestrze, ale one pracują fizycznie, muszą czasem coś podnieść ciężkiego, duże odległości chodzić na codzień. Ja się im wcale nie dziwię, ani ich nie winię - zresztą z mojej perspektywy to wolę mieć jasną sytuację.
Do tego mamy różne ograniczenia dla kobiet w ciąży jak praca w lodówce lub w magazynie z cytostatykami, więc dla bezpieczeństwa lepiej jak ciężarna idzie na L4.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 13:53   #459
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
czym sie różni potrzeba od celu? zarabianie określonej kwoty pieniędzy równie dobrze może być potrzebą
Cele się realizuje, a potrzeby się ma i ewentualnie dąży do ich zaspokojenia. Jak masz potrzebę zarabiać określoną kwotę, a w tym momencie nie zarabiasz, to twoim celem może być znalezieniem pracy, która ci taką zapewni, ewentualnie wyrobienie wyników w obecnej, które ci dadzą podwaliny do negocjowania podwyżki itp.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 14:05   #460
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość

Już bez przesady. Nawet jak ktoś źle studia wybierze to zwykle jeszcze ma sporo czasu na przekwalifikowanie i znalezienie pracy. Mówię to z perspektywy osoby, która tak zrobiła, a wciąż jest przed 30.

A ryzyko, o którym piszesz to raczej pierwsze ciąże w wieku 35+, a nie wcześniej.
Zależy, jeśli do przekwalifikowania się potrzebuje drugich studiów, to czasu zostaje bardzo mało.

Poza tym przy niektórych problemach zdrowotnych z góry wiadomo, że zajście w ciążę będzie trudniejsze, więc tak jakby nie za bardzo jest na co czekać nie wiadomo ile. To nie muszą być nawet jakieś wymyślne choroby, zajście w ciążę utrudnia np. padaczka, która jest dosyć popularna.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 14:25   #461
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mnie wręcz bardziej dziwi, że ktoś będący w ciąży woli wstawać wcześnie rano, dojeżdżać, pracować, w mniejszym czy większym stopniu użerać się ze współpracownikami/petentami/klientami/pacjentami, nie dojadać, nie dopijać i nie dosikiwać za dokładnie te same pieniądze co na zwolnieniu. Nie w każdej pracy, a chyba raczej mało której, są jakieś regularne premie, podwyżki, awanse itp. które mogłyby sprawić, że ciężarnej bardziej opłacałoby się przychodzić do pracy, niż nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niektórzy lubią swoja prace i lubią pracować.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-12, 14:43   #462
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Prawie wszystkie z mojego otoczenia juz co najmniej od 18 lat.
2-3 koleżanki, które mieszkają w UK i USA plus jedna z wlasną dzialalnoscią pracowały w ciąży
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W jakim środowisku się obracasz?

One wracaja do pracy zachodzą w ciążę i idą na zwolnienie?
I tak za każdym razem czy po prostu kiedyś im się to zdarzyło i wychowują to dziecko do 18stki?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 14:48   #463
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89668144]W jakim środowisku się obracasz?

One wracaja do pracy zachodzą w ciążę i idą na zwolnienie?
I tak za każdym razem czy po prostu kiedyś im się to zdarzyło i wychowują to dziecko do 18stki?[/QUOTE]Wiekszosc ma 2-3 dzieci. Miasto Wroclaw i okolice.
I tylko jedna nie skonczywszy macierzynskiego zaszla w kolejną ciążę (myslala ze jak karmi piersią to nie zajdzie ). Reszta wracała, pracowala 1-2 lata i kolejny raz tak samo, czyli ciąża i L4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2023-09-12 o 14:51
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 15:20   #464
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Wiekszosc ma 2-3 dzieci. Miasto Wroclaw i okolice.
I tylko jedna nie skonczywszy macierzynskiego zaszla w kolejną ciążę (myslala ze jak karmi piersią to nie zajdzie ). Reszta wracała, pracowala 1-2 lata i kolejny raz tak samo, czyli ciąża i L4.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
One mają wykształcenie wyższe czy średnie?
Myślałam że już nikt nie wierzy w antykoncepcyjne działanie karmienia piersią

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Cele się realizuje, a potrzeby się ma i ewentualnie dąży do ich zaspokojenia. Jak masz potrzebę zarabiać określoną kwotę, a w tym momencie nie zarabiasz, to twoim celem może być znalezieniem pracy, która ci taką zapewni, ewentualnie wyrobienie wyników w obecnej, które ci dadzą podwaliny do negocjowania podwyżki itp.
Czyli moim celem np 250 tys na koncie a potrzeba bezpieczeństwo finansowe?

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Też prawda. To już jest jest dyskusja, że czego by kobieta nie zrobiła w kwestii rodzicielstwa, to zawsze ktoś ją źle oceni. Zgadzam się, że ewentualnej winy trzeba szukać wyżej, w systemie.
Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Mam wrażenia że najbardziej kobiet czepiają się inne kobiety.

Największym problemem jest to że wszystko co dotyczy dzieci jest problemem ich matek. To moja koleżanka po pracy pędzi na wywiadowki a nie jej mąż. A to tylko maly fragment obowiązków rodzicielskich scedowanych na nią.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2023-09-12 o 15:04
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 15:20   #465
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ja uwielbiam swoja prace, to moja pasja, nie chce jej zmieniac ani robic kolejnych stopni dla kasy (bo wiaze sie z tym i wieksza odpowiedzialnosc i mniej obowiazkow, ktore lubie). Doksztalcam sie za to w pobocznych dziedzinach, aby ulepszyc opieke nad pacjentami, ale tez po prostu mnie to interesuje. Nie stricte zawodowo, zdobywam wiedze i umiejetnosci, ktore nie sa czescia moich obowiazkow, ale sa bardzo przydatne w zyciu czy innych sytuacjach. I poznaje ciekawych ludzi z podobna pasja.
Dodatkowo zaraz zaczne wolontariat na ludzkim ostrym dyzurze, gdyby nie doswiadczenie z pracy przy zwierzetach nikt by mnie tam nie wpuscil.
Jesli ambicje definiujemy jako dazenie do rozwoju zawodowego po tytuly i podwyzki, to sama tez nie jestem ambitna
Ktos moze pisac ksiazki do szuflady, doksztalcac sie, chodzic na warsztaty, ulepszac, pracujac w tej budzetowce czy innym januszexie, bo za cos trzeba zyc, czy tojest brak ambicji czy raczej etap realizacji planu, gdzie celem jest wydanie ksiazki i utrzymywanie sie z pisania?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 15:32   #466
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam swoja prace, to moja pasja, nie chce jej zmieniac ani robic kolejnych stopni dla kasy (bo wiaze sie z tym i wieksza odpowiedzialnosc i mniej obowiazkow, ktore lubie). Doksztalcam sie za to w pobocznych dziedzinach, aby ulepszyc opieke nad pacjentami, ale tez po prostu mnie to interesuje. Nie stricte zawodowo, zdobywam wiedze i umiejetnosci, ktore nie sa czescia moich obowiazkow, ale sa bardzo przydatne w zyciu czy innych sytuacjach. I poznaje ciekawych ludzi z podobna pasja.
Dodatkowo zaraz zaczne wolontariat na ludzkim ostrym dyzurze, gdyby nie doswiadczenie z pracy przy zwierzetach nikt by mnie tam nie wpuscil.
Jesli ambicje definiujemy jako dazenie do rozwoju zawodowego po tytuly i podwyzki, to sama tez nie jestem ambitna
Ktos moze pisac ksiazki do szuflady, doksztalcac sie, chodzic na warsztaty, ulepszac, pracujac w tej budzetowce czy innym januszexie, bo za cos trzeba zyc, czy tojest brak ambicji czy raczej etap realizacji planu, gdzie celem jest wydanie ksiazki i utrzymywanie sie z pisania?
Doświadczenie przy zwierzętach da ci naprawdę sporo na ludzkim dyżurze. Unikanie ugryzień, kopnięć, łapanie uciekających, trzymanie wyrywających się... Obecność wszy, pcheł, larw much, świerzbu i innych robali... Zapach fekaliów... Jeśli cokolwiek cię zaskoczy to najwyżej gdy pacjent przeklnie w ludzkim języku.
Ewentualnie jeszcze gdy będzie się poruszać na dwóch nogach, ale to rzadko.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2023-09-12 o 15:34
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 16:10   #467
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Jesli ambicje definiujemy jako dazenie do rozwoju zawodowego po tytuly i podwyzki, to sama tez nie jestem ambitna
Ale nikt czegoś takiego nie napisał.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 16:16   #468
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Do tego często pracodawcy wolą, żeby kobieta w ciąży poszła na długie L4 zamiast np iść kiedy rzeczywiście potrzebuje a później wrócić, bo po 30 dniach płaci ZUS, a do tego wolą sobie zatrudnić kogoś na zastępstwo, żeby mieć ciągłość biznesową i spokój.
Też tak uważam

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Chyba uznali że im się to nie sprawdziło. W sumie na założenie przedszkola nie potrzeba współzgody. Potrzebna była zgoda na dzierżawę kawałka ogródka który był potrzebny do warunku o terenie zew. Mogli się zgodzić w dobrej wierze i na fali życzliwości co im może zrobić mały żłobek. Rodzice zadowoleni, ktoś ma pracę, jest inicjatywa, opieka, a maluchy to przecież nie jakieś smoki do ujarzmienia. W praktyce mieszkancy odnotowali śmierdzące pieluchowe worki pod drzwiami i hałasy niosące się po mieszkaniach i klatce. I już drugi raz decydując o dostepie do ogródka tacy wylewni nie byli. Plus tak właściciwie jak kupujesz mieszkanie z dostępem do jakiegos ogrodu (nie, że na wyłącznośc, z ogrodem przynależącym do mieszkania) to też nie po to, żeby mieszkancy zaczeli sobie go wycinać pod siebie i swoją prywatę a reszcie zostało gapienie się na płot. Trochę chyba nieprzemyślane kupić mieszkanie bez ogródka pod żłobek i zdawać się na łaskę i niełaskę współlokatorów.
Nie do końca.
Wspólnota ma sporo do powiedzenia w sprawie prowadzenia działalności gospodarczej. Mojej kosmetyczce przyblokowali możliwość otwarcia gabinetu w mieszkaniu we wspólnocie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 16:29   #469
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Cele się realizuje, a potrzeby się ma i ewentualnie dąży do ich zaspokojenia. Jak masz potrzebę zarabiać określoną kwotę, a w tym momencie nie zarabiasz, to twoim celem może być znalezieniem pracy, która ci taką zapewni, ewentualnie wyrobienie wyników w obecnej, które ci dadzą podwaliny do negocjowania podwyżki itp.
czyli jeśli moją potrzebą byłoby mieć do pracy 30min, to moim celem byłoby znalezienie takiej firmy, która by mi to umożliwiła, tym samym zatrudniając się tam zrealizowałabym niezawodowy cel?
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-12, 16:30   #470
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A ja myślałam że od kobiety która zauważy dwie kreski na teście i idzie na zwolnienie.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2023-09-12 o 16:42
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 16:50   #471
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 16:59   #472
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla mnie oczywiste.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 17:24   #473
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89668226]czyli jeśli moją potrzebą byłoby mieć do pracy 30min, to moim celem byłoby znalezienie takiej firmy, która by mi to umożliwiła, tym samym zatrudniając się tam zrealizowałabym niezawodowy cel?[/QUOTE]

Tak, ale jeśli twoim głównym priorytetem przy szukaniu pracy jest jej bliskość, to wcale by mnie nie zdziwiło, że przy możliwości zwolnienia bez żadnych konsekwencji w ogóle do niej byś przestała chodzić.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 17:43   #474
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89667842]Z tego, co słyszę, to dokładnie tak.
Do tego pracodawca nijak nie doceni, że ktoś będzie pracował jak najdłużej i narażał się np. na stres.[/QUOTE]Oczywiście że nie doceni. Moja znajoma źle znosiła początek ciąży ale mimo to nie poszła od razu na l4 tylko pracowała jeszcze 3 tydz bo nie chciała z dnia na dzień zostawić firmy z rozpisanymi klientami których nijak nie było jak przepisać. Oczywiście szefowa nie omieszkała ją obgadać jak to ona bezczelnie zaszła w ciążę, że zrobiła jej świństwo. A że umowa jej się kończyła przed porodem i widziała że jej nie przedłuży "bo koszty" to nie dziwie się ze poszła na l4 do końca ciąży. Bo w imię czego? A praca też jest dość męcząca bo calu dzień siedzisz i nie masz jak zmienić pozycji

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeżeli skończy się w tym czasie umowa na czas określony to pracodawca nic nie musi.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 17:44   #475
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mnie wręcz bardziej dziwi, że ktoś będący w ciąży woli wstawać wcześnie rano, dojeżdżać, pracować, w mniejszym czy większym stopniu użerać się ze współpracownikami/petentami/klientami/pacjentami, nie dojadać, nie dopijać i nie dosikiwać za dokładnie te same pieniądze co na zwolnieniu. Nie w każdej pracy, a chyba raczej mało której, są jakieś regularne premie, podwyżki, awanse itp. które mogłyby sprawić, że ciężarnej bardziej opłacałoby się przychodzić do pracy, niż nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, ale wiesz, że nie każda praca tak wygląda? Niektóre mają bardziej, nie wiem, higieniczne warunki?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 17:48   #476
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Wow, ale wiesz, że nie każda praca tak wygląda? Niektóre mają bardziej, nie wiem, higieniczne warunki?
Jeżdżę do pracy 2-3 autobusami, często nie ma miejsc siedzących. W zaawansowanej ciąży balabym się ze poronie po gwałtownym hamowaniu.
To bardziej mnie by stresowało niz praca.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 18:42   #477
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Wow, ale wiesz, że nie każda praca tak wygląda? Niektóre mają bardziej, nie wiem, higieniczne warunki?
Niektóre tak, ale wszystkie chętne na macierzyństwo nie zmieszczą się w niektórych. Nawet jakby miały kwalifikacje do nich.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 19:07   #478
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Wow, ale wiesz, że nie każda praca tak wygląda? Niektóre mają bardziej, nie wiem, higieniczne warunki?
Według mnie raczej mało które takie mają. Większość stanowisk raczej wiąże się ze stresem związanym z kontaktem z niektórymi ludźmi, niemożnością wyjścia w dowolnej chwili itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 19:11   #479
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 280
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Według mnie raczej mało które takie mają. Większość stanowisk raczej wiąże się ze stresem związanym z kontaktem z niektórymi ludźmi, niemożnością wyjścia w dowolnej chwili itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cóż, życie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 19:15   #480
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Cóż, życie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
No życie dlatego ida na L4. Życie.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.