Parada Równości - Poznań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-20, 23:36   #1
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Thumbs down

Parada Równości - Poznań


Słucham właśnie debaty prowadzonej przez Monikę Olejnik w Radiu Zet. Wyemitowane zostały okrzyki przeciwników Parady Równości w Poznaniu, m.in. taki oto okrzyk: "Zrobimy z wami, co Hitler zrobił z Żydami". Normalnie łzy napłyneły mi do oczu. Ze złości, naturalnie! Jak może człowiek krzyczeć coś takiego do innego człowieka? Nie mieści mi się to w głowie... I jak takie szwadrony policyjne moga na to pozwalać? Czy ludzie o poglądach nacjonalistycznych, faszystowskich, mogą się teraz czuć w Polsce bezkarnie? Przeraża mnie to.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3024081.html

Edytowane przez Pralinka
Czas edycji: 2005-11-20 o 23:50 Powód: dorzuciłam link
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 07:22   #2
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Parada Równości - Poznań

Hmmmm... oświećcie mnie proszę Jak taki zakaz ma się do art. 57 naszej Konstytucji, który mówi, że "Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa"
Czy jest jakaś ustawa na podstawie której takie zakazy są wydawane???
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 07:55   #3
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Parada Równości - Poznań

jestem przeciwko manifestowaniu swojej orientacji: zarówno hetero- jak i homo-. Jednakżde taka manifestacja nie jest powodem żeby wyzwalac w sobie jakies zwierzęce instynkty. Zawsze zostaniemy Ciemnogrodem?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 08:57   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Słucham właśnie debaty prowadzonej przez Monikę Olejnik w Radiu Zet. Wyemitowane zostały okrzyki przeciwników Parady Równości w Poznaniu, m.in. taki oto okrzyk: "Zrobimy z wami, co Hitler zrobił z Żydami". Normalnie łzy napłyneły mi do oczu. Ze złości, naturalnie! Jak może człowiek krzyczeć coś takiego do innego człowieka? Nie mieści mi się to w głowie... I jak takie szwadrony policyjne moga na to pozwalać? Czy ludzie o poglądach nacjonalistycznych, faszystowskich, mogą się teraz czuć w Polsce bezkarnie? Przeraża mnie to.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3024081.html
Wolność zgromadzeń jest w Polsce ostatnio bardzo poważnie naruszana. Tymczasem w Częstochowie, duchowej stolicy Polski, odbył się ostanio marsz nacjonalistycznej organizacji, na której skandowano podobne hasła (w tym antysemickie). Na ten marsz wydano zezwolenie, pomimo, że treści tam głoszone były po prostu faszystowskie. Więc wszystko wskazuje na to, że wszelkiej maści nacjonaliści mogą się czuć bezkarnie. I mnie też to przeraża. Wydaje mi się, że nasze władze uważają za zło tylko komunizm, zapominają
c o innych zagrożeniach.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 09:18   #5
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Parada Równości - Poznań

skoro rzadzi nami PiS, to nie sadze,zeby manifestacje gejowskie byly za ich kadencji dopuszczane.

bardzo mi przykro,ze zyje w tak nietolerancyjnym kraju.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 10:53   #6
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Parada Równości - Poznań

A mi jest jeszcze bardziej przykro, że dotyczy to mojego miasta.. Miasta, które dotąd uważałam za dość tolerancyjne..
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 12:13   #7
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Parada Równości - Poznań

...a to dopiero początek
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 12:31   #8
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: Parada Równości - Poznań

Co ja tu mogę dopisać? Po prostu ręce opadają. Przerażające.
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 12:49   #9
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Parada Równości - Poznań

jestem przeciwko manifestowaniu swojej orientacji: zarówno hetero- jak i homo-. Jednakżde taka manifestacja nie jest powodem żeby wyzwalac w sobie jakies zwierzęce instynkty. Zawsze zostaniemy Ciemnogrodem?



dla mnie te parady są chore! co kogo obchodzi czyjeś życie osobiste? zgadzam się z muron w 100%!
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 12:57   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez wersta
jestem przeciwko manifestowaniu swojej orientacji: zarówno hetero- jak i homo-. Jednakżde taka manifestacja nie jest powodem żeby wyzwalac w sobie jakies zwierzęce instynkty. Zawsze zostaniemy Ciemnogrodem?



dla mnie te parady są chore! co kogo obchodzi czyjeś życie osobiste? zgadzam się z muron w 100%!
Skoro Cię nie obchodzi, to nie musisz przecież iść na tą paradę?
Poza tym tu nie idzie o czyjeś życie osobisyte tylko o tolerancję tego "chorego" narodu, w którym przyszło mi się urodzić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:01   #11
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez lexie
Skoro Cię nie obchodzi, to nie musisz przecież iść na tą paradę?
Poza tym tu nie idzie o czyjeś życie osobisyte tylko o tolerancję tego "chorego" narodu, w którym przyszło mi się urodzić.
masz racje lexie. mnie zastanawia też postawa policji, która zamiast wyłapywać agresorów i osoby wykrzykujące cytowane już hasła, które notabene są w naszym kraju przestępstwem, skupiła sie na zatrzymywaniu uczestników manifestacji
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 13:07   #12
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez lexie
Skoro Cię nie obchodzi, to nie musisz przecież iść na tą paradę?
Poza tym tu nie idzie o czyjeś życie osobisyte tylko o tolerancję tego "chorego" narodu, w którym przyszło mi się urodzić.
hmmm... szczerze wątpię, aby te manifestacje wyedukowały społ. i nauczyły tolerancji.
jak na razie tylko pogarszają sytuację.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:14   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez wersta
jestem przeciwko manifestowaniu swojej orientacji: zarówno hetero- jak i homo-. Jednakżde taka manifestacja nie jest powodem żeby wyzwalac w sobie jakies zwierzęce instynkty. Zawsze zostaniemy Ciemnogrodem?



dla mnie te parady są chore! co kogo obchodzi czyjeś życie osobiste? zgadzam się z muron w 100%!
Chore-zdrowe... czemu odbierasz to w takich kategoriach, co ma to wspólnego z jakąkolwiek chorobą? I jaką chorobę masz na myśli? Marsze organizuje się po to, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na jakiś problem, gdyby problem nie istniał, nie byłoby marszów. A problem istnieje, a jest nim brak tolerancji do wszelkiej odmienności. I to jest przykre.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:15   #14
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez ma75
Hmmmm... oświećcie mnie proszę Jak taki zakaz ma się do art. 57 naszej Konstytucji, który mówi, że "Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa"
Czy jest jakaś ustawa na podstawie której takie zakazy są wydawane???
Jest taka ustawa. Wybacz, ze w tym momencie nie podam artykułu konkretnego (nie mam czasu poszperac w internecie). Chodzi w niej o to, ze zakaz moze sie pojawic, jesli manifestacja zagraza bezpieczenstwu mieszkancow lub ich mienia. Czyli wlasciwie taki zakaz wydawany jest calkowicie arbitralnie... Bo dlaczego Parada Równosci zagraza, a parada jakas tam inna juz nie?
Nie wyjasnie problemu szczegolowo z punktu prawnego- moze Zlosnica, albo inne prawniczki.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:18   #15
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez wersta
hmmm... szczerze wątpię, aby te manifestacje wyedukowały społ. i nauczyły tolerancji.
jak na razie tylko pogarszają sytuację.
Czyli osoby dyskryminowane mają siedzieć cicho, w nadziei, że nie będą się odróżniać od "zdrowego społeczeństwa"?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:23   #16
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez nan
Chore-zdrowe... czemu odbierasz to w takich kategoriach, co ma to wspólnego z jakąkolwiek chorobą? I jaką chorobę masz na myśli? Marsze organizuje się po to, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na jakiś problem, gdyby problem nie istniał, nie byłoby marszów. A problem istnieje, a jest nim brak tolerancji do wszelkiej odmienności. I to jest przykre.
Zgadzam się z Nan.

Wczoraj uslyszlam wypowiedz prof. Geremka (o ile dobrze pamiętam). Pelnie demokracji i demokratycznej wolnosci osiaga sie wtedy, kiedy jestes gotow oddac swoje zycie za to, aby drugi czlowiek mogl swobodnie, w sposob pokojowy manifestowac swoje poglady, ktore NIE SA ZGODNE Z TWOIMI (pod warunkiem oczywiscie, ze sa zgodne z prawem, czyli nie antysemickie, nie faszystowskie, nie dyskryminujace).
Zdaje sobie sprawe, ze to jest pewien nieosiagalny ideal i w sumie utopia. Ale bardzo, bardzo bym chciala abysmy sie jednak choc o maly kroczek do tej utopii zblizyli jako spoleczenstwo.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:28   #17
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez nan
Chore-zdrowe... czemu odbierasz to w takich kategoriach, co ma to wspólnego z jakąkolwiek chorobą? I jaką chorobę masz na myśli? Marsze organizuje się po to, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na jakiś problem, gdyby problem nie istniał, nie byłoby marszów. A problem istnieje, a jest nim brak tolerancji do wszelkiej odmienności. I to jest przykre.

posłużyłam się pewnym skrótem myślowym jak widać niezrozumiałym. powinnam ująć to w cudzysłów.
w skrócie:miałam na myśli, że obnoszenie się z pewnymi rzeczami nie zawsze jest dobre.
zgadzam się, że problem istnieje.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:36   #18
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez nan
Czyli osoby dyskryminowane mają siedzieć cicho, w nadziei, że nie będą się odróżniać od "zdrowego społeczeństwa"?

naprawdę wierzysz w to, że marsze pomogą?

nie mam sensu przekonywać ja Ciebie do swoich poglądów i odwrotnie.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:01   #19
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Parada Równości - Poznań

Mnie "tylko" jedno zdziwiło..z tego co słyszałam Policja aresztowała kilkudziesięciu demonstrantów, to im utrudniano marsz( rozumiem, ze nielegalny, ale to inna kwestia). Ale jak, do cholery, Policja może stac spokojnie, gdy obok grupa gówniarzy obrzuca innego człowieka tekstami zakazanymi, których głoszenie podlaga karze?
Nie rozumiem jak tak może być...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 14:09   #20
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez wersta
naprawdę wierzysz w to, że marsze pomogą?

nie mam sensu przekonywać ja Ciebie do swoich poglądów i odwrotnie.
Wiesz co, nie wiem w jakim jesteś wieku, ale ja pamiętam, jak w latach 80-tych były demostracje przeciwko komunistycznej władzy. I wtedy też wielu mówiło: po co im to? Po łbie dostaną i tyle! Co to zmieni? A jednak zmieniło...

Uważam, że zaniechanie działania w jakiejś sprawie to najgorsze co można zrobić. A oni walczą w sposób im dostępny. Mają może iść do telewzji, żeby im udostępniono czas antenowy, żeby mogi przedstawić swoje poglądy i pokazać ludziom, że tak naprawdę niczym nie różnią się od reszty i walczyć o swoje prawa?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:14   #21
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez wersta
posłużyłam się pewnym skrótem myślowym jak widać niezrozumiałym. powinnam ująć to w cudzysłów.
w skrócie:miałam na myśli, że obnoszenie się z pewnymi rzeczami nie zawsze jest dobre.
zgadzam się, że problem istnieje.
Dla mnie ten skrót jest całkowicie czytelny. Nie sądzę, żeby tu chodziło o obnoszenie się z czymkolwiek, myślę, że chodzi raczej o zwrócenie uwagi na rozliczne problemy jakie mają mniejszości w naszym kraju (w tym mniejszości seksualne).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:28   #22
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez wersta
posłużyłam się pewnym skrótem myślowym jak widać niezrozumiałym. powinnam ująć to w cudzysłów.
w skrócie:miałam na myśli, że obnoszenie się z pewnymi rzeczami nie zawsze jest dobre.
zgadzam się, że problem istnieje.
Temat burzowy, ale muszę się zapytać, tylko proszę nie odbieraj tego jako oskarżeń o homofobię.
Co to znaczy obnoszenie??
GDyby mój przyjaciel mógł swojego partnera wziąć za rękę na ulicy tak jak ja swojego, to byłoby to obnoszenie się?
Gdyby mój znajomy przyjeżdzając ze swoim partnerem na prywatną impreze nie bał się usiaść przytulony na hamaku do swojego faceta - tak jak hetereroseksualne pary - dlatego, że nie wie jak to może zostać odebrane, mimo że teoretycznie zdaje sobei sprawę, że jest w srodowisku ludzi na poziomie, których obchodzi intelekt i etyka, a nie orientacja seksualna - gdyby więc mógł w sytuacji czysto prywatnej nie prowadzić podwójnego życia, to byłoby to obnoszenie się?

A co do manifestacji - mało rzeczy tak nie cierpię jak tłumu. Ale jeden tłum jest obowiązkowy - ten, który protestuje przeciw odbieraniu wolności. I krzycząc na ulicy może wiele zmienić - może mały wykład z historii feminizmu? M. in. dzięki demonstrującym kobietom nie jesteś obywatelem drugiej kategorii.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:39   #23
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Temat burzowy, ale muszę się zapytać, tylko proszę nie odbieraj tego jako oskarżeń o homofobię.
Co to znaczy obnoszenie??
GDyby mój przyjaciel mógł swojego partnera wziąć za rękę na ulicy tak jak ja swojego, to byłoby to obnoszenie się?
Gdyby mój znajomy przyjeżdzając ze swoim partnerem na prywatną impreze nie bał się usiaść przytulony na hamaku do swojego faceta - tak jak hetereroseksualne pary - dlatego, że nie wie jak to może zostać odebrane, mimo że teoretycznie zdaje sobei sprawę, że jest w srodowisku ludzi na poziomie, których obchodzi intelekt i etyka, a nie orientacja seksualna - gdyby więc mógł w sytuacji czysto prywatnej nie prowadzić podwójnego życia, to byłoby to obnoszenie się?

A co do manifestacji - mało rzeczy tak nie cierpię jak tłumu. Ale jeden tłum jest obowiązkowy - ten, który protestuje przeciw odbieraniu wolności. I krzycząc na ulicy może wiele zmienić - może mały wykład z historii feminizmu? M. in. dzięki demonstrującym kobietom nie jesteś obywatelem drugiej kategorii.
Słuszna uwaga. Wiele osób tak na to patrzy: nie mam nic przeciwko, ale...
Przypomina mi się coś co kiedyś powiedziała znajoma znajomej w podobnej sytuacji "Ja to nie mam nic przeciwko Żydom, ale uważam, że wszyscy powinni wyjechać do Izraela".
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:45   #24
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez nan
Wolność zgromadzeń jest w Polsce ostatnio bardzo poważnie naruszana. Tymczasem w Częstochowie, duchowej stolicy Polski, odbył się ostanio marsz nacjonalistycznej organizacji, na której skandowano podobne hasła (w tym antysemickie). Na ten marsz wydano zezwolenie, pomimo, że treści tam głoszone były po prostu faszystowskie. Więc wszystko wskazuje na to, że wszelkiej maści nacjonaliści mogą się czuć bezkarnie. I mnie też to przeraża. Wydaje mi się, że nasze władze uważają za zło tylko komunizm, zapominają
c o innych zagrożeniach.

nan, bo my takiego "prezydenta" mamy....niestety.
to on zdjal ś.p. Marka Perepeczke ze stanowiska dyrektora teatru.
to on wprowadzil tyle glupot w moim biednym miescie, ze az wlosy sie jeza.
o podejsciu czestochowian najlepiej swiadczy chociazby partia ROZDZIOBANYCH ktora kandydowala do samorzadu ( idac za slowami wieszcza naszego, "rozdziobia nas kruki, wrony") niestety, dosc bezskutecznie.

Chcialam zauwazyc ze w tym marszu równosci nie szli tylko homoseksualisci, ale takze ludzie niepelnosprawni, z innym koloremn skory, religia/wyznaniem,

Bardzo zle sie dzieje z Demokracja w Polsce, glownie moim zdaniem przez taki a nie inny rezultat wyboru. za wszytskim stoi Ojciec Dyrektor,
a marszu zakazali, bo tak bylo najprosciej. zabranic czegos, i nie bedzieb problemu.
wstyd.,
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:59   #25
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez PaniKota
A co do manifestacji - mało rzeczy tak nie cierpię jak tłumu. Ale jeden tłum jest obowiązkowy - ten, który protestuje przeciw odbieraniu wolności. I krzycząc na ulicy może wiele zmienić - może mały wykład z historii feminizmu? M. in. dzięki demonstrującym kobietom nie jesteś obywatelem drugiej kategorii.
Ja od siebie do wspomnianych przez PaniaKota ( PaniKoto, powinnas gdzies w widocznym miejscu umiescic prawidlowa odmiane swego nicka przez przypadki ) demonstracji feministek i wspomnianych przez Nan demonstracji przeciwko komunistycznej wladzy dorzucilabym jeszcze demonstracje Czarnoskorych, w wyniku ktorych dzisiaj zaden Czarny nie musi ustepowac Bialemu miejsca w autobusie.

Mam wrazenie ze dzisiaj na naszych oczach dzieje Historia. Tak jak dziala sie gdy w Stanach protestowano przeciwko rasizmowi i tak jak dziala sie gdy w Polsce protestowano przeciwko ograniczeniom wynikajacym z komunizmu. Dzis protestuja dyskryminowani ze wzgledu na orientacje seksualna. I ja naprawde wierze, ze za kilka, kilkadziesiat lat stanie sie norma to, ze ludzie roznia sie takze pod wzgledem preferencji seksualnych, tak jak dzis norma jest, ze roznia sie kolorem skory. Pytanie o orientacje seksualna stanie sie tak samo naturalne jak pytanie o wyznanie, narodowosc, itd. I nikt juz sie nie bedzie oburzal, ze TACY "wychodza na ulice demonstrowac", ze sa nauczycielami albo naszymi sasiadami. I tak jak dzis dzieciom sie spokojnie tlumaczy, ze choc roznimy sie kolorem skory to wszyscy jestesmy tacy sami w gruncie rzeczy, tak samo powie sie dziecku o innych roznicach miedzy ludzmi, ktore jednak nie dziela i nie moga dzielic ludzi na lepszych i gorszych, normalnych i nienormalnych.

Moim zdaniem nietolerancja to problem ludzi "starych" duchem, skostnialych w swych pogladach. Dziecko nie zgorszy sie widokiem dwoch panow trzymajacych sie za rece, jesli nie powiemy mu wczesniej, ze to cos "chorego", jesli bedzie mialo okazje takich panow czasem widziec, tak jak widzi pary heteroseksualne. Jesli na pytanie "Kto to jest homoseksualista?" nie udzielimy wymijajcej odpowiedzi, tylko normalnie wytlumaczymy - dziecko przyjmie to do wiadomosci zupelnie normalnie, naturalnie. I nie zgorszy sie nic a nic. I przenigdy nie przyjdzie mu do glowyby krzyczec "pedaly do gazu" :/

Taki tam moj maly "strumien swiadomosci"
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 15:34   #26
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez muron
jestem przeciwko manifestowaniu swojej orientacji: zarówno hetero- jak i homo-. Jednakżde taka manifestacja nie jest powodem żeby wyzwalac w sobie jakies zwierzęce instynkty. Zawsze zostaniemy Ciemnogrodem?
gwoli uscislenia, demonstracja miala byc przeciw DYSKRYMINACJI KAZDEGO RODZAJU (religijnej, rasowej, na tle orientacji seksualnej...)

to po pierwsze

po drugie: zezwolenia odmowiono, bo "demosntrujacym policja nie bedzie w stanie zapewnic bezpieczenstwa"... ale wepchnac sila 70 ludzi z transparentami do radiowozow to juz byla w stanie??!!??
a co zrobili z Dziarskimi Chlopcami LPR i innymi faszystami, ktorzy nie dosc, ze rzucali hasla o Zydach i hitlerze, to w zanadrzu mieli jeszcze jajka i kamienie?? cytat: "spisalismy dane osobowe kilkunastu osob"

wstydze sie, ze mieszkam w tym kraju i w tym miescie
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 15:48   #27
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Pralinka
PaniKoto, powinnas gdzies w widocznym miejscu umiescic prawidlowa odmiane swego nicka przez przypadki
już raz miałam - chyba do takiego podpisu wrócę Kara za moje słowotwórstwo

Możesz Pralinko ściągnać na siebie gromy (choć chyba nie tu) - jakże dziecku tłumaczyć, że dwóch trzymających się za ręce facetów to coś normalnego? Niestety nie wstawię uśmieszku, bo wiele osób tak myśli. Chyba dlatego, że mylą miłość z seksem. Ja np uważam, że seks jest sprawą czysto prywatną i nie znoszę publicznego się z nim obnoszenia - obśliniająca się para budzi moją niechęć niezależnie od płci części składowych tejże pary. Natomiast nie majacy wyraźnych podtekstów seksualnych gest, taki który stanowi wyraz miłości, oddania, więzi etc - jest jak najbardziej pozytywny. Babcia moja z rozczuleniem patrzy jak się przytulam przy niej do swojego TŻta (nie kleję się, tylko przytulam i cmokam w policzek) - bo to znaczy, że wnusia jest szczęśliwa, kocha i jest kochana.
Swego czasu myślałam, że taki wyraz czułości w wykonaniu gejów mnie jakoś zniesmaczy, bo jednak natura etc. Siedzieliśmy we czwórkę na prywatnym kawałku lasu wieczorem - z TŻ-tem na jednej ławce przytuleni i przyjaciel ze swoim facetem na drugiej. Zakochani, stęsknieni - też by tak chcieli. W końcu mój TŻ nie wytrzymał i kazał im sie zachowywać normalnie. I ku mojemu zdziwieniu - ale i uldze - nic mnie nie niesmaczyło, nie odwracałam wzroku. Mój przyjaciel był nieziemsko szczęśliwy i widok pocałunku (nie ślinienia się) dwóch facetów był dla mnie absolutnie pozytywny i normalny. Trudno się gorszyć miłością i jesli ktos widzi w tym coś niemoralnego, to dlatego, ze jednocześnie wyobraża sobie co ci dwaj robią potem w łóżku (co jak wiadomo szkodzi, nalezy się ograniczyc do własnego). Albo jest tak zindoktrynowany - znam kilka rozsądnych, bliskich mi osób, które tak zostały wychowywane, że homoseksualizm to dla nich jakieś piętno, nie potrafią patrzeć na osobę inaczej niż przez ten pryzmat - gej jest dla nich kimś spoza społeczeństwa, a więc czymś groźnym. Wystarczy spokojnie porozmawiać i okazuje się, że to nie jest niechęć z zestawu "mały fundamentalista", tylko jakoś tak im po prostu nieswojo, bo w światopoglądzie tej opcji nie dostarczono - TABU! To takie osoby boją się manifestacji, bo po co ruszać tabu. ALe to własnie tym osobom można uświadomić, że ich lęk nie ma podstaw.
Dobrym ćwiczeniem jest postawienie się w sytuacji geja odkrywającego swoją tożsamość. Jak mi kolega powiedział: "ty wiesz, jakie to koszmarne? nie dość, że dojrzewając, nagle odkrywasz, że podobają ci się koledzy a nie koleżanki, to jeszcze przecież wiesz że to grzech/zboczenie" Depresje, próby samobójcze, brak poczucia tożsamości - każdy ma kłopoty z akceptacją siebie, a jeśli dołożyć do tego problem z seksualnością, to parę lat życia z głowy, bo człowiek siedzi nieszczęśliwy i nie wie kim jest. A jak już to określi, to potem żyje jak ten hipokryta.
Mam nadzieję, że się Pralinko nie mylisz i rzeczywiście na naszych oczach zmienia się historia.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 15:52   #28
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Nie wyjasnie problemu szczegolowo z punktu prawnego- moze Zlosnica, albo inne prawniczki.
Oprócz art 57 Konstytucji tą kwestię reguluje ustawa - z dnia 5 lipca 1990 r.
"Prawo o zgromadzeniach". Czytamy w niej, że: "Organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli:

1) jego cel lub odbycie sprzeciwiają się niniejszej ustawie lub naruszają przepisy ustaw karnych,
2) odbycie zgromadzenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach."

Władze miasta powołały się tu na punkt drugi. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny (wybrany przy poparciu PO) zakazał marszu, twierdząc, że będzie zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczestników marszu, mieszkańców Poznania oraz mienia. Wojewoda wielkopolski Andrzej Nowakowski podtrzymał zakaz prezydenta Poznania :"Wojewoda wielkopolski podtrzymał zakaz prezydenta. Urzędnicy wojewody wydali w tej sprawie oświadczenie stwierdzające, że konstytucja nakazuje "w jednakowym stopniu zapewnić wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli". W uzasadnieniu wojewoda napisał, że "istnieje niebezpieczeństwo zniszczenia mienia przez przeciwników zgromadzenia, którzy niewątpliwie przyjdą na trasę przemarszu". Uznał, że policja nie będzie w stanie zabezpieczyć "pokojowego przebiegu zgromadzenia, jak również możliwości udziału w zgromadzeniu uczestników bez obaw przed atakami przemocy ze strony swoich przeciwników". (za GW)

Organizatorzy Marszu złożą skargę do WSA.

Wersta - to był marsz róznych mniejszości, nie tylko seksualnych, czy marsze np niepełnosprawnych też są "chore"?
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 16:07   #29
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Parada Równości - Poznań

Co do tego co jest chore a co "normalne", to mam określone zdanie oparte na stanowisku WHO, wg której homoseksualizm nie jest klasyfikowany jako zaburzenie. I tyle na ten temat
Natomiast zachowanie "normalnych obywateli" rzucających w paradę wyzwiskami i kamieniami z pewnością pod kilka jednostek chorobowych można podciągnąć.
Co do kary dla osób biorących udział w Paradzie, to podobno grozi im grzywna w wysokości 5 tys. i do m-ca aresztu. I tak sobie myślę, że chętnie się dorzucę do spłaty, jeśli otrzymają taką karę. Pomimo, że jestem heteroseksualna, to uważam, że ta Parada broniła także mojej wolności.
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 16:45   #30
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

pozwole sobie skopiowac z mojego watku, nie wiem czemu wyszukiwarka nie znalazla mi tego watku

moim skromnym zdaniem parada ta powinna sie nazywac parodją. rozumiem, geje i lesbijki nie do konca sa tolerowani w naszym społeczenstwie, aczkolwiek nie rozumiem czy musza na kazdym kroku podkreslac swoja orientacje? dązą by traktowano ich jak normalnych ludzi-przepraszam za to dziwne wyrazenie-a czemu zachowuja sie jak nienormalni? tzn. jak dla mnie to sa zwykli obywatele, i stoja dla mnie na równi z hetero, a hetero nie potrzebuja manifestowac swojej orientacji w ten sposob. a wiec czy homo musza robic takie manifestacje, "chwalic sie" pracodawcom i innym ze czuja pociag seksualny do tej samej płci? w tv slyszalam wypowiedz pewnej nauczycielki bodajze ze zostala zwolniona z pracy poniewaz przyznala sie, ze jest lesbijka. a ja stawiam pytanie: kto ci kazał kobieto mowic, ze jestes les? myslalam, ze pracodawca nie ingeruje w zycie seksualne swoich pracownikow. nie rozmiem tez dlaczego organizatorzy parady mimo zakazu ja zrobili?? przepraszam, gdzie jest napisane, ze Homoseksualisci moga sobie nielegalnie robic takiego typu "imprezy"?? chyba daza do tego by traktowac ich "normalnie" a wiec czemu sami zachowuja sie jak jakies odludki?
pomine fakt, ze polowa manifestantow byla orientacji heteroseksualnej.
zbulwersowały, ale nie zdziwily, wyzwiska kiboli i innych tego typu subkultur. typu "zrobimy z wami to samo co Hitler z Żydami"(wydaje mi sie, ze ci ludzie w ogole nie chodza na lekcje historii...) czy "pedały do domu"... policja tez pokazała swoj pazur, ale skoro maja pilnowac porzadku publicznego a ten porzadek zostal wczoraj naruszony....
chce podkreslic, ze jestem tolerancyjna. moja kuzynka z Francjii jest lesbijka. nie przeszkadzaja mi ci ludzie, ale uwazam, ze czasem za bardzo chca pokazac ze sa rowni i pokazuja sie jako osoby z kompleksem niższosci...
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.