trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 09:02   #1
kasiulaa137
Przyczajenie
 
Avatar kasiulaa137
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7

trądzik


mam problem z cerą, jeśli tylko zjem coś typu chipsy, czekoladę od razu wyskakuje mi coś na twarzy. czekolady w ogóle już nie jem, od chipsów itp się odzwyczajam, ale nie wiem co robić :/ na policzkach mam blizny, chodzę do dermatologa na pilingi, ale nie wiem czy one pomagają, kosmetyczka ostatnio mówiła mi, że nie ma sensu, bo i tak one za bardzo nie pomogą, chodzę na nie tak ok co miesiąc. co mam robić, żeby pozbyć się tego problemu?
kasiulaa137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 09:20   #2
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

wiesz co, może masz coś nie tak z wątrobą?? idź do lekarza i zapytaj co powinnaś zrobić. Może spróbuj detoksu albo Denoxinalu, to są takie ziołowe tabletki oczyszczające organizm, denoxinal kosztuje około 15 zl na allegro, w aptece pewnie niewiele drożej... może tą drogą spróbuj się "wyleczyć"?
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 09:38   #3
kasiulaa137
Przyczajenie
 
Avatar kasiulaa137
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik

no właśnie sama już nie wiem co robić. ostatnio byłam u kosmetyczki i ona powiedziała mi, że dermatolog nie powinien mi robić pilingów itp tylko próbować przyczynę znaleźć
kasiulaa137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 09:38   #4
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: trądzik

Ja mam to samo ... już nie mam sił do tych blizn, niby po długim czasie same znikają ale ja dodatkowo smaruje sie cepanem. Ostatnio miałem tez tetratysal + differin i też było ok, bo wyszyało to ładnie skóre ale zrezynowałem bo to drogie kuracje ;/

A peelingi tez robiłem ale dla mnie to sory za wyrazenie ***** bo mi nic nie pomogły a wrecz przeciwnie ;/

Jeżeli będziesz robić jakieś badania w tym kierunku proszę da znać, bo ja tylko badałem krew i po za jednym czynnikiem wszystko było w porządku. Wydaje misię że mam coś z wątrabo bo mojja skóra na całym ciele jest sina, pełna przebarwień ...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-11-17 o 11:45 Powód: RAŻĄCE SŁOWNICTWO
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:16   #5
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: trądzik

oj poważna sprawa. Tutaj to już dermatolog powinien coś poradzić. Natomiast na oczyszczenie wątroby to fakt, denoxinal albo detox jak znalazł. Z tym, że detox dużo dużo droższy
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:00   #6
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: trądzik

ja bym proponowała słuchac dermatologa, a nie kosmetyczki, choc roznie to bywa. niektorym lekarzom chodzi tylko o kase, a nie o to zeby pomoc pacjentowi i chca go naciagac jak najdluzej. same peelingi na pewno nie pomogą. musisz wziasc jeszcze cos od wewnatrz.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 08:56   #7
pinezka997
Raczkowanie
 
Avatar pinezka997
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 194
Dot.: trądzik

zgadzam się z wypowiedzią wyżej, trzeba próbować nie tylko leczyć się od zewnątrz, nie tylko smarować się kremami, czy robić pilingi. Od wewnątrz też trzeba o siebie zadbać. Fakt zapytaj dermatologa albo innego lekarza czy możesz spróbować detoxu albo Denoxinalu?
pinezka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 09:33   #8
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: trądzik

Drogie Panie ile w przybliżeniu ksztuje detox albo Denoxinal? I czy bez recepty go dostanę?
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 12:08   #9
skarbeczek002
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczek002
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 116
Dot.: trądzik

denoxinal to na bank nie jest na receptę, a co do detoxu to niestety ale nie mam pojęcia :P chociaż na allegro oba widziałam wiec chyba też recepta nie jest potrzebna. Natomiast te pierwsze tabletki kosztują właśnie na allegro od 13 do 22 zł, jakoś tak, a te drugie ponad 100. Z tego co ja się orientuję :P
skarbeczek002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 17:15   #10
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

denoxinal można kupić w każdej aptece bez recepty ziołowe tabletki, nie są lekiem, raczej suplementem oczyszczającym jak ładnie to nazwałam co :P
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 13:23   #11
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: trądzik

A te ziołowe specyfiki mogą zaszkodzic? Czy są w 100% bezpieczne?
Przejdzie jutro i spytam o to CHcoiaz lekarz rodzinny zapisał mi coś innego ale nie potrafie odczytać nazwy z recepty ... masakra
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 10:42   #12
skarbeczek002
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczek002
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 116
Dot.: trądzik

nie no a czemu mają zasszzkodzić skoro ich zadaniem jest pomóc? Wydaje mi się, ze takie tabletki oparte na ziołach nie spustoszą nam organizmu. Ja biorę i się nie obawiam. Nie zniszczą mi wątroby a co najwyżej właśnie oczyszczą :P tak jak teraz :P
skarbeczek002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:55   #13
pinezka997
Raczkowanie
 
Avatar pinezka997
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 194
Dot.: trądzik

nie no szkodliwe to nie mogą być :P jeszcze nie słyszałam, zeby zioła komuś zaszkodziły, a to przecież tabletki ziołowe. No a poza tym są tanie wiesz, zawsze można kupić na próbę. Jak się uda to super, i kontynuować kurację
pinezka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:12   #14
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: trądzik

Oj to wcale nie jest tak, że zioła to takie tam delikatne i nie zaszkodzą. Wszystko co ma widoczne działanie farmakologiczne u pewnych grup osób może zaszkodzić. Cykuta to też tylko roślinka
Jednak nie nie ma co się stresować, moim zdaniem naprawdę warto spróbować. Jak będzie się spożywać zgodnie z zaleceniami to wszystko powinno być ok. No chyba, że należy się do tego ułamka procenta u których wywoła to biegunkę, wysypkę i wymioty mimo stosowania zgodnie z zaleceniami
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 13:22   #15
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: trądzik

Kupiłem ten drugi denoxinal bo był tańszy (28zł za 30 tabletek) i stosuje 3 dzień + magnez + heviran i nie ma na razie biegunek ale robie strasznie żadką kupe w krotkich odstepach czasu. To dobry progostyk?
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 11:03   #16
skarbeczek002
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczek002
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 116
Dot.: trądzik

a sam denoxinal by Ci nie wystarczył? Musisz brać dłużej niż 3 dni to się okaże czy wszstko jest dobrze.

Dronf mnie się właśnie tak wydaje, że jezeli tabletki nie są drogie, a chce sie spróbować to warto kupić chociaż jedno opakowanie. Jak się okaże, że pomaga to super, a jak nie no to cóż. Ja na szczęśćie biegunek nie mam, nie należę do tego niewielkiego procentu :P
skarbeczek002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 11:05   #17
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

hehe no na efekty trzeba trochę poczekać. Ja czekam, czuję się trochę lepiej, włosy mam ładniejsze. Ale mam nadzieję, że jeszcze coś się poprawi. Wiem, wysokie mam wymagania, ale chcę być piękna :P
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 12:06   #18
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: trądzik

moja starsza siostra ma taką nie ładną trądzikową skórę... kiedyś miała mniej, teraz jakoś więcej jej tego wyskoczyło... czymś tam się smaruje, ale efekt jest kiepski. Myślicie, że taki denoxinal by jej się przydał?
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 12:54   #19
Lamparcica
Raczkowanie
 
Avatar Lamparcica
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 450
Dot.: trądzik

Ja może skorzystam z tego denoxinalu, bo również mam problemy z trądzikiem (pomimo 20 lat). Chodzę też do kosmetyczki na tak zwane 'kwasy' które rzeczywiście pomagają. Poza tym smarowałam różnymi maściami od dermatologa i łykałam tabletki również wypisane przez dermatologa. Pomagało to tylko na początku. Więc póki co - tylko kwasy i ograniczenie fast foodów, czekolady, chipsów (bo to przede wszystkim te rzeczy wpływają na zły stan skóry).
__________________
30.11.08 - 64 kg
cel: 58 kg lub mniej!

9.12.08 - 62,3 kg
9.01.09 - 61,9 kg

stanęło na wadze 58,6 kg

Żona od 2013

Lamparcica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 10:33   #20
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

Kochana jesteś jeszcze młoda, ale spokojnie denoxinal możesz brać. Są jeszcze takie tabletki detox, ale z tego co wiem, droższe, a i nie wiem czy skuteczne.
Postanowiłam, że do końcs kuracji rezygnuję z gazowanych napojów ehh nie wiem jak wytrzymam, ale może jakoś się uda :P
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 08:59   #21
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: trądzik

kupiłam mojej siostrze te tabletki. Kurcze dziewczyny mam nadzieję, że jej pomogą. Ostatnio płakała, że nie nawidzi siebie bo ma brzydką cerę. Ale sama na to pracowała, papieros, imprezy. Nie wiem czy ten denoxinal będzie jeszcze miał co oczyszczać, bo nie wiem czy u niej jeszcze jest wątroba. Dobrze, że się wzięła w garść, ale nie wiem czy nie jest za późno :/
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 12:19   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: trądzik

Mała uwaga do dziewczyn stosujących pigułki antykoncepcyjne i jednocześnie suplementy ziołowe - proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem, czy przypadkiem te zioła nie działają antagonistycznie na pigułki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 12:30   #23
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

dzięki za radę. Fakt to bardzo ważne żeby zapytać ginekologa... ja zapytałam no i łykam i denoxinal i antykoncepcyjne :P ogólnie sporo tego, ale w sumie to są ziołowe tabletki więc się nie martwię :p na badania też chodzę, zdrowiutka jestem
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 12:35   #24
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez Gisia_00 Pokaż wiadomość
dzięki za radę. Fakt to bardzo ważne żeby zapytać ginekologa... ja zapytałam no i łykam i denoxinal i antykoncepcyjne :P ogólnie sporo tego, ale w sumie to są ziołowe tabletki więc się nie martwię :p na badania też chodzę, zdrowiutka jestem
To się chwali.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 10:57   #25
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: trądzik

ja chyba też powinnam sobie zrobić jakieś ginekologiczne badania... bo jakoś niedawno robiłam badanie krwi, byłam u lekarza, zrobiłam prześwietlenie brzucha. No i pan doktor powiedział, że w tak świetnej kondycji to mnie jeszcze nie widział krew w porządku. Dziewczyny pamiętajcie o tym, trzeba raz na jakiś czas się zbadać!
Kiedy kończycie brać denoxinal? Ja chyba w lutym?
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 14:50   #26
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: trądzik

Moze pomoglo by zrobienie testu na obecnosc Helicobacter Pylori? To bakteria ktora siedzi bodaj w żołądku i jest w sumie tez niejako odpowiedzialna za tradzik

Ja tabletek anty nie biore, kiedys dermatolog mi przepisala 3 opakowania Diany.. przez okres brania bylo OK a po.. tylko gorzej. Ale moze to tylko ja jestem ciezkim przypadkiem i nic na mnie nie działa..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 17:38   #27
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: trądzik

Radze iść dermatologa:P
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 10:19   #28
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

wiesz co Kochana, dermatolog to swoją drogą, ale nie zawsze to pomaga. A moja babcia zawsze mówiła... nic nie działa na wszelkie dolegliwości tak jak zioła. Ja na swoje wypryski robiłam sobie np okłady z bratka. teraz już nie mam na to czasu i jak raz w tyg to zrobię to wszystko dlatego kupiłam sobie tabletki. Dla wygody. No ale wyprysków mam mniej
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 10:43   #29
chomicura
Raczkowanie
 
Avatar chomicura
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 30
Dot.: trądzik

ja polecam kuracje kwasową kosmetyki możesz kupić na stronce www . biochemiaUrody . com (ee nie wiem czy można linki dodawać więc jak coś to bez odstępów )
kosmetyki nie są drogie, sama mieszasz ich składniki a naprawde działanie mają rewelacyjnie !
Ja mam tonik kwasowy BHA 2% i jest świetny, mimo, że można go tylko raz-dwa razy w tygodniu używać bądź punktowo. Polecam!
__________________
When inspiration does not come to me, I go halfway to meet it. /Zygmunt Freud/





mam najwspanialszego Mężczyznę na świecie !
chomicura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 20:47   #30
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik

niee, ja tam w żadną chemię bym się nie pakowała. Wolę już bezpieczniejszy sposób, chociażby tabletki ziołowe
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.