Listopadowo - grudniowe mamusie 2007 - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 13:29   #3151
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

z tym skracaniem szyjki to po 30 tygodniu czesta sprawa. Dziecko chyba jest juz duze i naciska. U mnie chyba jest ok, bo lekarz nic nie powiedzial.

Inka - tym zwolnieniem to sie nie przejmuj. Pojdziesz za tydzien do rodzinnego po kolejne zwolnienie, albo do kazdego innego lekarza. MOze innego ginekologa? Zeby przy okazji zobaczyl czy nic sie nie dzieje? Masz taka mozliwosc?

Maatra - Ty rodzisz i normalnie tak nam relacje zdajesz? Szok! A boli Cie cos? Ja myslalam ze jak kobieta rodzi i jej wody odejda to juz tala umierajaca jest a Ty tu normalnie na wizazu siedzisz Mam nadzieje ze gladko Ci pojdzie i ze te skurcze sie pojawia.

Laura - a Ty masz juz skonczone 34 tyg? Czyli powolutku zaczyna sie 35 tydzien. Wiec nie ma co sie tak juz przejmowac. Dziecko juz jest uksztaltowane i nawet pluca praktycznie juz poprawnie same pracuja. Wiec tylko spokoj, odpoczynek. Wiadomo, ze lepiej jeszcze troche ponosic, ale to juz naszczescie nie tam 25 tydzien... Bedzie dobrze

Lista mamus listopadowo - grudniowych:
1. Ag_nes - termin 27 pazdziernika; chlopczyk Oskar
2. gizelcia - termin 02 listopada; dziewczynka Oliwka
3. Laura_85 - termin 03 listopada; chlopczyk Patryk
4. Paulincia - termin 03 listopada; dziewczynka Marysia
5. celka2000 - termin 05 listopada; chlopczyk Adaś
6. szprotusia - termin 06 listopada; dziewczynka Marysia
7. szperrr - termin 8 listopada; dziewczynka Hania
8. Medusia - termin 14 listopada; dziewczynka Melania
9. bb-m - termin 17 listopada; chłopczyk + dziewczynka
10. bingo30 - termin 17 listopada; dziewczynka
11. afiliks - termin 20 listopada; dziewczynka Kasia
12. betka72 - termin 20 listopada; dziewczynka Aleksandra
13.*misia* - termin 20 listopada; chlopczyk Mateusz
14. Yoolia - termin 21 listopada; dziewczynka Małgosia
15. GosiaSusanka - termin 22 listopada
16. Monikak24 - termin 22 listopada
17. ewcia123 - termin 24 listopada, chlopczyk Piotrek
18. agi_kn - termin 24 listopada; chlopczyk
19. mili78 - termin 25 listopada
20. martka83 - termin 25 listopada; chlopczyk Mateusz
21. Aniolek85 - termin 25 listopada; chlopczyk Kubuś
22. koletynka - termin 1 grudnia; chlopczyk Johannes
23. bubbel - termin 3 grudnia; chlopczyk Nathaniel
24. Fiona_80 - termin 4 grudnia; dziewczynka
25. primavera - termin 6 grudnia; niespodzianka
26. ann_Lee - termin 7 grudnia; dziewczynka
27. Sławka2 - termin 8 grudnia
28. InKa29 - termin 16 grudnia; dziewczynka Hania
29. jolanta.g. - termin 24 grudnia
30. Ifriti - termin 25 grudnia;
31. vino - termin 27 grudnia, dziewczynka
32. juk-ka - termin 30 grudnia; przeczucie: chlopczyk
33. puszina - termin 31 grudnia; chlopczyk Marek
34. a.k - termin 2 stycznia, dziewczynka
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 13:42   #3152
InKa29
Joanna Małgorzata
 
Avatar InKa29
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Złocieniec
Wiadomości: 618
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Celciu jest problem bo to już 7 miesiąc i inni ginekolodzy nie za bardzo chcą tak przyjmować takową delikwentkę ale mam tydzień by jakiegoś takiego dorwać

A co do bolu po tym jak odejda wody - nie jest on taki maskryczny pod warunkiem że wszytko idzie okij

maatra trzymam kciuki

Laura_85 trzymaj się cieplutko buziaczki

Zmykam na zajęcia choć szerze to mi się juz nie chce
__________________
Joanna Małgorzata
InKa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 14:04   #3153
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Nie mam czasu na biezaco podczytywac, ale donosze co u mnie. Lozysko sie przesunelo i juz nie grozi odklejeniem wiec koncowka ciazy wreszcie, mam nadzieje, przebiegnie normalnie, bez szalenstw
Od 14.09, czyli od tygodnia, jestem zona Gdyby slub byl dwa tyg pozniej nie zmiescilabym sie w sukienke
Maz remontuje lazienke a ja mysle tylko o tym zeby skonczyl i pomalowal pokoik malego, zebym mogla wreszce jego ciuchy ulozyc w komodzie, bo mi to sen z powiek spedza
Poza tym dopada mnie panika jak mysle o porodzie. Boje sie strasznie. W przyszlym tyg mam spotkanie z polozna. Znieczulenie zewnatrzoponowe podaja tutaj w szpitalu gratis, jesli rodzaca potrzebuje, ale kiedy oni stwierdza ze potrzebuje to nie wiem? Tez tak bardzo boicie sie porodu? Z jednej strony chcialabym juz uwolnic moje cialo od tego "slodkiego ciezaru" ktory nie pozwala mi normalnie oddychac i wejsc po schodach, ale z drugiej strony mam trzesiawke!
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 14:21   #3154
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość

Laura - a Ty masz juz skonczone 34 tyg? Czyli powolutku zaczyna sie 35 tydzien. Wiec nie ma co sie tak juz przejmowac. Dziecko juz jest uksztaltowane i nawet pluca praktycznie juz poprawnie same pracuja. Wiec tylko spokoj, odpoczynek. Wiadomo, ze lepiej jeszcze troche ponosic, ale to juz naszczescie nie tam 25 tydzien... Bedzie dobrze
Celciu od jutra 34 tydzien mi sie zaczyna...
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:31   #3155
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Celciu od jutra 34 tydzien mi sie zaczyna...
Laura - ja chyba od poczatku inaczej licze. Jesli suwaczek pokazuje 34 tyg 1 dzien to uwazam ze zaczal sie 35 tydzien. Bo jest juz pelne 34 tygodnie.
Z drugiej strony skoro masz termin 2 dni przede mna to jak to sie stalo, ze nam suwaczki pokazuja to samo Czy ostatnia miesiaczke mialas 28 stycznia? Ja tak mialam i dzis mi wychodzi 33t6dz.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:40   #3156
bingo30
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 602
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

cześć wszystkim! dzis byłam u ginki, moje maleństwo waży 2300g takze przybiera na wadze...
ja na początku miałam tez problemy z szyjką,ale teraz gin mówi,że szyjka w porządku;główka w dole, serduszko ładnie bije kolejną wizytę mam za m-c (chyba,ze cos bedzie mnie niepokoić to mogę zawsze przyjśc wcześniej) a potem - co tydzień... jejku, to już oznaka,że naprawdę moment porodu zbliza się wieeelkimi krokami...

Co do samego porodu to ja raz jestem spokojna tzn. mówię sobie, że nie ja pierwsza, nie ostatnia... innym razem przypominają mi się wypowiedzi mam, które rodziły, ze o tym bólu szybko sie zapomina - i to mnie podtrzymuje na duchu... ale czasami ogarnia mnie przerażenie, że to jest jednak ból, że jak boli to czas płynie tak wooooolno, a moze to trwać kilkanaście godzin. Połozna mówiła,że nie miała takiej rodzącej,któraby podczas porodu naturalnego nie prosiła o cesarkę - ale i tak musimy to przecież jakoś przejść!!!
__________________
Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię..
Zanim się urodziłaś - Kochałam Cię...
Zanim minęła jedna godzina Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...

Emilcia urodziła się 21 listopada 2007r
Klaudusia urodziła się 3 marca 2010r
bingo30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:46   #3157
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

bingo - no to tez olbrzymek maly jak moj Adas, a wlasciwie olbrzymka Moj tydzien temu mial prawie 2,5 kg. Czyli Twoja dzidzia jest wielkoscia podobna do mojej . To juz pewnie tez czujesz wszystkie jej kosci u siebie w brzuchu?
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 15:50   #3158
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Celciu ostatnią miesiączke miałam 27 stycznia. Nie wiem własnie dlaczego suwaczek pokazuje nam tak samo... bo mój wyznaczony termin porodu to 3 listopad, czyli 2 dni szybciej niż twój. Nie mam pojęcia o co chodzi hehe
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 15:54   #3159
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Hej, hej - ale naskrobałyście

Jestem padaka - rano pojechałam zrobić badania, późneij na zakupy po farby do domu, a jak wrociłam - to miałóam leżeć, bo przeziębienie nie przechodzi, ale ogarnęła mnie mania sprzątania - i tak sprzątałam i sprzatałam, aż w końcu miałam wrazenie, ze padnę... Posegregowałam wszystkie książki, jakieś stare papierzyska, materiały ze studiów, płyty, ubrania - zrobiłam 4 "kursy" do takich specjalnych pojemników na posegregowane odpady. Potem nalepiłam pierogów - i padam, nawet nie chce mi się ich gotować... niech sobie TŻ ugotuje, jak wróci, ja idę wylegiwać się przed tv
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 16:22   #3160
bingo30
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 602
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Primavera - ale żeś miała pracowity dzień - odpoczynek jak najbardziej się należy!!! A pierogi to z czym robiłaś?... bo bardzo lubię....

Celka - doktorowa znowu potwierdziła,że to dziewczynka tak naprawdę, to trudno mi czasami uwierzyć, że w brzuszku mam takiego dużego dzidzuisia - od półtora tygodnia to rzeczywiscie bardziej czuję to moje maleństwo, nie wiem, które to kosci, ale rozpycha sie w różne strony - tak już je bardzo kocham, że nie mogę doczekać sie kiedy będę miała to moje dziecę w ramionach..
__________________
Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię..
Zanim się urodziłaś - Kochałam Cię...
Zanim minęła jedna godzina Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...

Emilcia urodziła się 21 listopada 2007r
Klaudusia urodziła się 3 marca 2010r
bingo30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 17:10   #3161
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

bingo - a ja mam nieco inne odczucia do dzidziusia Tak bardzo je kocham, ze wcale nie chce zeby gdzies wychodzil! Ma byc we mnie i juz! Tam jest bezpieczne, jest mu cieplutko i najlepiej na swiecie. Az mi sie robi przykro, jak pomysle, ze on bedzie musial stamtad wyjsc. I tak sie slodko wierci i wypina. Kurcze nie wiem czemu, ale ja chce zeby on tam sobie siedzial. Choc ciezko mi oczywiscie, juz brzuch wpycha mi sie na piersi, sapie i dysze, kolano boli jak diabli. Ale on jest taki slodki w brzuszku

primavera - Ty to masz sily! Ladnie, ladnie! Wrecz podziwiam. Tylko nie przesadzaj. Ja siedze w domu, zetre czasem kurze lub umyje podlogi i juz czuje sie jakbym w kopalni pracowala

A wiecie w zwiazku tez z remontem zastanawiam sie caly czas do kiedy starczy mi sil, zeby np pojechac so sklepu, pochodzic, powybierac cos. W ogole jezdzic samej samochodem, sprzatac cokolwiek, itd... Jak bylam np w 25 tyg to myslalam ze w 34 to juz czlowiek sie praktycznie nie rusza. Ale generalnie nie jest tak zle. Choc oczywiscie kondycja slabiutka. Jak sadzicie czy tak do konca da sie jezdzic po sklepach, robic zakupy, sprzatac itd...? Bo ja tak ciagle wszystko chce robic szybciej, bo mowie mezowi ze potem to juz nie bede w stanie nic robic. Tylko kiedy jest to "potem"? Choc jak czytam co primavera robi w ciagu dnia to i tak ja nic nie robie w porownaniu z nia
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 17:21   #3162
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Maatra, OMG nie tak to sobie wyobrazalam!!! Oczywiscie trzymam kciuki, uwazaj na siebie... i moze jednak jedz do nich dzisiaj nawet, jesli nie bedzie zmian?? Wiesz, niektore laski podobno nie czuja nic nawet kilka minut przed porodem.

Primavera, zdecydowanie nalezy Ci sie odpoczynek!! Ja nic nie zrobilam, a i tak mam juz dosc na dzis.. tymczasem dom zarasta kurzem Cos mi sie wydaje, ze dopoki pracuje, to tego nie nadrobie, bo po powrocie do domu zawsze juz zwijam sie z bolu przy kazdym pochyleniu czy wrecz zgieciu do przodu. Tylko rano jakos to idzie..

Laura, Celka, ale na podstawie miesiaczki macie ustalony termin porodu, czy na podstawie USG?
Inka, to moze za tydzien rodzinny da Ci nastepne zwolnienie?? Nie wiem dokladnie jak to jest, ale Tobie zalezy na tym, zeby miec udokumentowana ciaglosc zwolnienia, tak? A jak sie czujesz??

Bingo.. "Połozna mówiła,że nie miała takiej rodzącej,któraby podczas porodu naturalnego nie prosiła o cesarkę" To daje do myslenia..
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 17:26   #3163
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Koletynka, zastanawialam sie wlasnie, czemu sie nie odzywasz... A Ty przeciez juz wyjechalas!! Gratuluje, mloda zono

Celka, ja nie mam remontu na glowie (tzn. niby remontujemy, ale to tak krok po kroczku.. to sie przwie nie liczy.. ) a i tak ledwie sie ruszam. Wydaje mi sie, ze jesli jestesmy aktywne przez cala ciaze, to i koncowka jakos idzie Ale nie przesadzaj Ja nie pamietam, kiedy ostatnio odkurzalam.

Bubbel, trzymaj sie

Primavera..... to z czym te pierogi??
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 18:21   #3164
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

A ja bardzo chcialabym urodzic choc raz naturalnie a nie przez cc.Wlasnie najbardziej boje sie tego znieczulenia,klucia w kregoslup....Po ostatnim mialam straszne bole plecow i jeszcze gorsze glowy.

Czytam wszystkie wasze posty,jestem na biezaco ale nie zawsze moge odpisac.Trzymajcie sie wszystkie
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 18:31   #3165
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Maatra-ale nam tu emocje fundujesz
3mamy kciuki!
ja to się właśnie boję,że wody mi polecą na ulicy albo w sklepie
albo nie daj Boże w pracy!

Celko-ja też tak ostatnio pomyślałam,że pomimo tego,iż jest mi czasem ciężko i tęsknię już za pewnymi rzeczami to będzie mi smutno bez tego brzuszka,kopniaków,zaczep iajek,czkawki etc.

Bubbel-cieszę się,że w końcu ktoś zakończył Twoje cierpienia

Primavera-dałaś sobie czadu
uwielbiam pierogi
a z czym?

Koletynka-gratuluję młodej żonce i poprosimy o foteczki

Bingo-no dzidzia całkiem duża już

poród to czarna magia dla mnie
staram się myśleć pozytywnie i za dużo nie gdybać
no bo w końcu nie na wszystko mam wpływ
i wychodzę z założenia,że co ma być to będzie
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 18:36   #3166
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Betka-szkoda,że nie możesz z nami pospamować
ale dobrze,że piszesz i dajesz znaki,ze wszystko oki-bo to najważniejsze


Sławka-niczym się nie przejmuj,ale musisz odpuścić wszelkie dźwiganie,głębokie skłony czy intensywne porządki
będzie dobrze

Puszina-chudzinko,gdzie te 6kg?
słodko i pięknie wyglądasz !
super kolorek ścian
a kto muzykuje?

Inka-nie zamartwiaj się na zapas-pójdziesz za tydzień do rodzinnego i nie ma prawa Ci odmówić
swoją drogą to za wszystkim trzeba się tyle nabiegać ...

cze Aniołku-co u Was?

a to my
jutro zaczynamy 30tc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzuchol 29t0d.jpg (76,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brzuchol 29t0d 2.jpg (80,8 KB, 17 załadowań)
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 19:16   #3167
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

annLee - no niezla z Ciebie laska Widac, ze tylko w brzuszek Ci idzie. Slicznie wygladasz
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:45   #3168
bingo30
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 602
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

annLee - cudnie wyglądasz ze swym maleństwem

A co sie tyczy wód płodowych to u nas w szkole rodzenia sugerowano, by najlepiej kupic chociaż ze 2 szt. takich pielucho-majtek dla dorosłych - że w tej sytuacji super sie sprawdzają - ja na wszelki wypadek sie zaopatrzę
__________________
Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię..
Zanim się urodziłaś - Kochałam Cię...
Zanim minęła jedna godzina Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...

Emilcia urodziła się 21 listopada 2007r
Klaudusia urodziła się 3 marca 2010r
bingo30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:46   #3169
Aniołek85
Raczkowanie
 
Avatar Aniołek85
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 257
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

witajcie!u nas jak narazie ok, ale ten czas leci za chwile zaczniemy sie rozdwajac jak pomysle o porodzie to mi ciarki przechodza-strasznie sie bojeno ale co ma byc to bedzie

annLee -sliczny brzusio

miłej nocki
Aniołek85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 21:03   #3170
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

dziękuję kochane
będę się wklejać jak będę miała doła

mnie te wszystkie podkłady,siatkowe gacie i pieluchomajtki trochę przerażają
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:08   #3171
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Hej, mam male pytanko do Was..

Czy krwawilyscie w 3im trymestrze ciazy? Nie mam na mysli jakiegos powaznego krwawienia.. raczej lekkie plamienie..

Czekam na odpowiedzi

Ps. Pytam, poniewaz wlasnie "odkrylam" mala, czerwona blame na bieliznie i nie wiem jak powaznie mam podejsc do tego.
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2007-09-21 o 21:48
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 21:53   #3172
agi_kn
Rozeznanie
 
Avatar agi_kn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin/ Londyn
Wiadomości: 921
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

szper kochana nie chce cie martwic ale idz z tym lepiej do lekarza. Ja nie krwawilam ani deczko przez cala ciaze. Ostatnie krwawienie mialam pamietnej daty 14 lutego
Annlee slicznie i kwitnaco wygladasz ja to przy was maszyneria wielka (nie mowie tu o brzuchu )
Koletynka moje gratulacje i duzo szczescia na nowej drodze zycia czekamy na zdjatka
Ja dzis dostalam plyte z mojego wesela usmialam sie i oczywiscie nadenerwowałam bo ja siebie bardzooooo nie lubie ogladac na kamerze :P
Primaverko tylko pogratulowac sily ja to bym tylko pokladala sie na kanapie z dobra ksieazka lub tv
Ja kupilam takie wklady pieluszkowate mam nadzieje ze to wystarczy tylko ze ja myslalam o dniach pologu a nie przed porodem hmmm ciekawe jak to bedzie. Porod to dla mnie czarna magia poprostu licze ze wszystko bedzie dobrze innej wersji nie biore pod uwage Rodzilam narazie kamienie nerkowe bolalo jak piorun nawet myslalam ze jak ma mnie tak bolec to wole umrzec a jak kamien urodzilam to bylo plum i bol odszedl. Niektore kobiety porownuja to do zwyklego porodu choc wielkosci sa diametralnie rozne wiec sama nie wiem ale co tam przezyjemy to jakos
__________________
od 20 października szczęśliwi rodzice Hubisia
http://www.suwaczek.pl/users/myitems...a6a73a6c3b.png
agi_kn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 22:05   #3173
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość

Primavera..... to z czym te pierogi??
A ruskie - jeszcze zostało, zapraszam


Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
primavera - Ty to masz sily! Ladnie, ladnie! Wrecz podziwiam. Tylko nie przesadzaj. Ja siedze w domu, zetre czasem kurze lub umyje podlogi i juz czuje sie jakbym w kopalni pracowala
E, nie myslcie, ze ja tak codzień czy coś...
Po prostu dziś mnie naszło. Wy macie syndrom wicia gniazda - a ja ni emam jeszcze co wić, no to sobie nadrobiłam sprzątaniem chociaż...

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Hej, mam male pytanko do Was..

Czy krwawilyscie w 3im trymestrze ciazy? Nie mam na mysli jakiegos powaznego krwawienia.. raczej lekkie plamienie..
Sprawdź, czy to czasem nei jest jakieś otarcie na przykład? jesli nie - ja bym skonsultowała z lekarzem

AnnLee - ślicznie wyglądasz

maatra
- miałaś jechać o 22 do szpitala przecież Kobieto, co ty jeszcze w domu robisz - bo widzę, ze czytasz? Jeszcze nam się tu rozdwoisz "na naszych oczach"
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 06:23   #3174
InKa29
Joanna Małgorzata
 
Avatar InKa29
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Złocieniec
Wiadomości: 618
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Dzieńdoberek Aniołki

szper
każde krwawienie w ciąży jest uznane za niebezpieczne więc jeżeli to nie jest obtarcie to powinnaś iść do lekarza.
Ja w sumie dzis czuje się lepiej jeśli chodzi o samopoczucie Wyspana sama w domku Fajnie
Ale mój biedny zmęczony mąż ma dość do 15 w pracy potem do remontu zaczynają mu puszczać nerwy i w domu nerwowa atmosfera Żal mi go ale niestety remont trza zakończyć bo bałagan w domu jak jasny grom. Dziś może z synkiem pojedziemy do mojej mamy na weekend połażę sobie po lesie dobrze mi to zrobi A mężus będzie miał ciszę i spokój w domu

Betka witaj Slonko fajnie ze zaglądasz tylko szkoda że nie możesz z nami popisać Z tego co piszesz to miałaś cc w obu przypadkach? Z jakiego powodu?

Matra co z Tobą pewnie już w 2 osobach

Piszecie że boicie się porodu mój pierwszy trwał jakieś 8 - 9 godzin. Nie był jakis lekki bo po 2 razach na podtrzymaniu i całej serii zastrzyków na zminiejszenie rozwarcia był potem problem z rozwarciem Miałam nieregularne skurcze za częste i za krótkie itp. Ale stwierdzam że wole rodzić niż iść do dentysty

A co do tej położnej która wspominała że nie spotkała rodzącej która nie prosiła o cc to kurcze dziwna sprawa bo znam wiele takich która za żadne skarby nie chce cc Ja też do nich należę

Dobra zmykam szykować się do szkoły Ja za to coraz bardziej boje się matury Bardziej niz porodu A ja jewszcze chcę iśc na studia hihi

Miłego dzionka śliczne brzuchate laseczki
__________________
Joanna Małgorzata
InKa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 09:29   #3175
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

szperrr- a jak duza ta plama? Kropeczka? A nie od seksu przypadkiem? Polozna mowila, ze w ostatnich tygodniach od seksu mozna krwawic.

Koletynka- ja rowniez dolaczam sie do zyczen

Porodu tak sobie mysle nie ma co sie bac. Zwlaszcza takiego normalnego, bez powiklan itp. Bez przesady, my kobiety - nie takie rzeczy musimy znosic A to bole miesiaczkowe, a to w ciazy wcale tak wygodnie nie jest..itd. itd... Przeciez przez 8-10 godzin mozemy troche pocierpiec, nie? Zwlaszcza ze na poczatku to chyba tak nie boli, dopiero w pozniejszej fazie. Przeciez nie chodzi o sam bol- tylko, ze dzieki temu bedzie dzidzius. I wiadomo ze bol sie niebawem skonczy. Gorzej jak sie cierpi bez sensu np. bol zeba, wyrostka, zatok, czy czegokolwiek. Bo nie wiadomo ile potrwa i tylko wyniszcza organizm. A taki bol - wiadomo ze sie skonczy i wiadomo, ze ma sens Taka teorie z samego ranka postanowilam Wam przedstawic. Buziaki i milego dnia
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 10:03   #3176
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez InKa29 Pokaż wiadomość
Betka witaj Slonko fajnie ze zaglądasz tylko szkoda że nie możesz z nami popisać Z tego co piszesz to miałaś cc w obu przypadkach? Z jakiego powodu?
Pierwszy porod trwal ok 15 godzin:bole z krzyza,parcie ,zbyt male rozwarcie i w efekcie polozyli mnie na stol.Bylo zagrozenie dla dziecka.Niestety pod narkoza i ciecie pionowe.Mam same nieprzyjemne wspomnienia z tego porodu.Ekipa w szpitalu ponizej poziomu.Chamstwo i pospulstwo....Po narkozie strasznie sie czulam...
Kolejny porod w Poznaniu.Bylo super,lekarz prowadzacy wymarzony.Upatrzylam sobie malutki szpital,sprawdzilam opinie,zwiedzilam oddzial.Byla mozliwosc porodu w wodzie a w razie komplikacji fachowa zaloga.Bylam zadowolona.Pojechalam w nocy rodzic ale juz byo parcie a znow za male rozwarcie.Grozilo to peknieciem macicy.Bol mocny,na szwach i znow z krzyza.Modlilam sie zeby juz bylo po wszystkim.Moj lekarz zacieral rece,ze bedzie mogl wyciac mi okropnego bliznowca po pierwszej cesarce.
Zaserwowali mi znieczulenie wewnatrzoponowe.Normalnie klucie mnie nie przeraza ale w takim stanie w jakim bylam znioslam to gorzej.Bylam swiadoma i mialam dziwne wrazenie,ze wyciagaja mi narzady lacznie z zoladkiem.Widzialam synka jak go wazyli,mierzyli i zabrali na oddzial.Nici z porodu rodzinnego.Po znieczuleniu okropne bole plecow i przez kilka tygodni bole glowy.Szwy jakos tam sie goily ale i tak nie mam ladnej blizny.Jak lekarze ja widza to zawsze pytaja gdzie tak tna,bo to dziesiec lat za murzynami ktos byl.
Teraz powiedziano mi,ze nie ma mowy o porodzie naturalnym.Dlatego mam juz wyznaczony termin,we wtorek za tydzien wizyte z anestezjologiem i tylko czekac na dzien ciecia.
Wierzcie mi,ze wolalabym nie znac terminu i rodzic naturalnie.Wiem,ze niektore z was rodza pierwszy raz.Wiadomo,ze macie obawy przed nieznanym,ale porodu nie da sie przeoczyc.Brzuch opadnie,przed sama akcja posiedzicie sobie w wc,wody albo odejda albo nie...ale rozpoczecia akcji nie da sie niezauwazyc.
Po cesarce dlugo trzeba uwazac na siebie,nie wolno za wczesnie zaczac cwiczyc ale tez mozna normalnie karmic i jak slysze,ze ktos zwala brak pokarmu na cesarke to troche mnie to dziwi.
Zmykam nakarmic dzieci,bo sa takie glodne,ze mnie zjedza...
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 10:25   #3177
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

annLee jaki Ty masz maleńki brzuszek, ja taki miałam w 20tc. Ja wyglądam jak słoń, lewdo łaże, jak ide to najpierw widać brzuch, brzuch, brzuch.... a potem ja.
Mam problemy z założeniem spodni, skarpet, butów, z podniesieniem się z łózka, zrobiłam się taka nieporadna, ślamazarna, jak cos mi spadnie to nie mogę podnieść, mam 110 cm w pasie.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 12:39   #3178
InKa29
Joanna Małgorzata
 
Avatar InKa29
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Złocieniec
Wiadomości: 618
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

betka72 kurcze nie fajnie:-( znam bóle z krzyża bo ja miałam i z krzyża i z brzucha jak przy każdej miesiączce Z tym rozwarciem tez to znam tylko tyle że mi pare zastrzyków pomoglo i pozwolono rodzić naturalnie mam nadzieję że i tym razem będzie tak samo. Trzymam za Ciebie i Twoja córcie kciuki będzie dobrze A jesli chodzi o pkarm po cesarce to wiem że dziewczyny karmily bez problemu a mam 2 koleżanki które po naturalnym porodzie nie miały pokarmu więc uważam że to nie reguła

Ja juz po szkole teraz gotuje rosołek dla synka bo sobie zażyczył No i biorę się za sprzątanko odkurzanie kurze pranie i mycie podług i takie tam No i do mamusi hihi odpocząć w lesie
__________________
Joanna Małgorzata
InKa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 13:46   #3179
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Uff, ale mam dzis dzień... Z rana posprzątałam, zrobiłam zakupy i wziełam sie za szorowanie łóżeczka (dostanego w spadku) na ogrodzie. Nagle dzwoni do mnie moja ciocia, która pojechała dzis z mężem na grzyby - ze jej syn (14 lat, miał dziś mezc wyjazdowy w mieście ok 50 km od naszej miejscowości) ma złamaną rękę i trzeba go odebrać ze szpitala... Ciotka z wujkiem spanikowani, no ale kawał drogi od domu. Zapakowałam sie w samochód i pojechałam po kuzyna, na szczęści eni epobłądziłam, ale wiecie, jakiego mam nerwa...

Okazało się, że jak złamał sobie tą rękę, to trener wezwał karetkę - i młodego wzięli do szpitala. Trener z nim nie pojechał, tylko dalej był na meczu. Zadzwonił do domu kuzyna (bo młody nie miał ze sobą komórki no i nie pamiętał numerów do rodziców) i przekazał babci, ze dzieciak jest w szpitalu - i w zależności od komplikacji będzie tam, albo go przewiozą do szpitala we Wrocławiu - trzeba dzwonić do szpitala i się pytać...

Normalnie - aż mnie telepie na taką nieodpowiedzialność. Wsadził 14-latka samego do karetki, zostawił w szpitalu i wrócił do domu - wiedząc o tym, ze rodziców nie ma w domu! A przecież to był wyjazd zorganizowany, on był za tych chłopców odpowiedzialny.

Ech - mam nadzieję, ze w poniedziałek moja ciotka zrobi im taką awanturę, że trener długo zapamięta...

Rozstroiło mnie to - idę w ramach ukojenia nerwów dalej szorować łóżeczko.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 15:36   #3180
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Primavera-no to znowu miałaś dzień pełen wrażeń
swoją drogą to niezły cymbał z tego trenera
a Ty odpoczywaj a nie szorujesz i szorujesz

Betka-faktycznie przeżycia nie do pozazdroszczenia
a gdzie w P-niu rodziłaś?
mam nadzieję,że za 3m razem to po prostu wyplujesz swoją małą


Szperrr-byłaś u lekarza?

Celko-podoba mi się Twoje podejście do porodu

Bbm-malutki???
wg,mnie to on jest byczy! a to dopiero 30tc
i nie zapominaj kochana,że ja bliźniaków nie noszę
a też mam problem z zakładaniem butów czy skarpetek
oraz przewracaniem się z boku na bok
stękam jak stara babcia

Inka-ale ambitna z Ciebie mamuśka
a co zamierzasz studiować?

ciekawe czy Maaatra już się rozdwoiła
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.