Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 20:19   #631
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

U:

Iśn- grahamka z masełkiem, serem, szynką i warzywami plus wiejski z pomidorem, herbata, jabłko

IIśn- kupna szkolna kanapka- wielka buuuuła, masełko, ser, wędlina, warzywka, sos, kubuś
b) 7day's

kilka orzeszków w czekoladzie

O- zupa ogonowa na wywarze mięsnym, zabielana, zaprawiana mąką, duuużo ziemniaczków, spaghetti z sosem z mięskiem mielonym, sok marchwiowy


kakao, 3 ptasie mleczka, kawałek ciasta

P- 1.5 kubka kakao, 2 kawałki placka, rogal maślany moczony w kakao

kilka orzeszków w czek jw

K- 3 parówki z serem-zapiekane, majonez, 3 kanapki z masełkiem i serem, herbata

teraz jabłko i kusi mnie placek,ale...
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 20:21   #632
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
białka i węgli? a tłuszczy nie ? do kolacji mogło coś dojść i czemu tylko pół puszki tego tuńczyka? i czemu tylko tuńczyka? to ma być P, nie R na którym je się kolację białkową!
tak mi powiedział jeden z wizażystów (haha, o ile można tak powiedzieć ;d).
ponieważ ćwiczę, a chcę mieć ładne mięśnie to powinnam jeść białko na wieczór.
a tłuszczy też- ale jedynie 50g na dzień..

a pół tuńczyka z racji tego, że ostatnio nie zjadłam całego ;d
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 21:10   #633
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
U:

Iśn- grahamka z masełkiem, serem, szynką i warzywami plus wiejski z pomidorem, herbata, jabłko

IIśn- kupna szkolna kanapka- wielka buuuuła, masełko, ser, wędlina, warzywka, sos, kubuś chyba czesto kupujesz szkolne kanapki z własnego lenistwa nie robisz sobie sama ? czy w szkole smaczniejsze ? w sumie cudze i zrobione przez kogos zawsze lepiej smakuje
b) 7day's

kilka orzeszków w czekoladzie

O- zupa ogonowa na wywarze mięsnym, zabielana, zaprawiana mąką, duuużo ziemniaczków, spaghetti z sosem z mięskiem mielonym, sok marchwiowy


kakao, 3 ptasie mleczka, kawałek ciasta

P- 1.5 kubka kakao, 2 kawałki placka, rogal maślany moczony w kakao mniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaam

kilka orzeszków w czek jw

K- 3 parówki z serem-zapiekane, majonez, 3 kanapki z masełkiem i serem, herbata

teraz jabłko i kusi mnie placek,ale... kurcze dziwnie tak ze juz musisz troche 'przystopowac' . tzn napewno nie musisz ale skoro takie postanowinie ze z P na U
kurcze, ja nei jestem na takim P z prawdziwego zdarzenia bo nie wiem czy potem potrafilabym przejsc na U, boje sie ze znowu zaczelabym ograniczac i wkrecilabym sie spowrotem w to bagno .... wole stopniowo zwiekszac kcal, pozwalac sobie na coraz wiecej. Jednego dnia zjesc bardziej kalorycznie, drugiego mniej, tak jak wypadnie i tak jak bede miala apetyt czy ochotę az dojde do optymalnej wagi i jedząc w taki sposob przestane po prsotu tyć mysle Kikuś że Ty bylas juz na takim etapie wiec pewnie troche spadniesz z wagi, wiec masz sie pilnować ! i nie ograniczać
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 07:49   #634
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Airish88 Pokaż wiadomość
Przeraziłam się Waszą oceną mojego ostatniego jadłospisu, poczytałam ostatnio i mam nadzięję, że wczoraj już było lepiej:

Rrrrr:

Śniadanie: kromka razowca z serkiem twarogowym, plaster szynki i ketchup, serek wiejski, ogórek kiszony, 1/2 pomidora, troche szczypiorku, jabłko

II śniadanie: kromka razowca z serkiem twarogowym, plaster szynki, jogurt naturalny 200g, kawa z mlekiem

Obiad: warzywa z patelni z ziemniakami ok. 200g, pierś z kurczaka gotoana, troche ketchupu, marchewka surowa

Podwieczorek: niestety nie było jak i nie było kiedy i nie było co ;P

Kolacja: Kurczak w galarecie tak 1/2 małego talerzyka, szklanka mleka 0,5%

Mam nadzięję, że jest troszkę lepiej ...
Bardzo Was proszę o ocenę
Chociaż powiedzcie czy to się nadaję na dietę?
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 08:14   #635
tytka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
r, w, u, p?
to bYLO R
tytka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 10:27   #636
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

kika171, czyli jednak U! coraz mniej widzę jadłospisów na P, łeee! ile zajęło Ci dojście do optymalnej wagi?
mongan75, wkleisz coś? jak Ci idzie? mua

wczorajsze Ppppp:

Iśn: 2 duże kromki wieloziarnistego ciepłego(!) chleba z ziarnami słonecznika z masełkiem i żółtym serem; sałatka (kasza kus kus, groszek, kukurydza, tuńczyk, majonez)- mniaaam , zjadłam całą michę; kawa na mleku 3,2% z cukrem; 2 gruszki

IIśn: 1. bagietka 150g z masełkiem, serem brie z orzechami, pieczonym schabem, sałatą i rzodkiewką; banan
2. drożdżówa z czekoladą, jagodami i ogromną il. kruszonki , monte drink

o: rosół z makaronem, dużo mięsa i marchewki z zupki; lasagne (porcja na cały talerz) z mięsem, sosem bolognese, szpinakiem i toną sera; redds jabłkowy
d: 2 ogromne porcje babcinej szarlotki z lukrem i kandyzowanymi owocami, trochę rafaello, wiśni w likierze i czekoladzie, tiki taków; 3 babeczki z kruchego maślanego ciasta z bitą śmietaną, polewą czekoladową, rodzynkami i orzechami

p: 5 dużych naleśników: 2 z masą serową, brzoskwiniami z puszki, śmietaną i cukrem waniliowym, 2 z masą makową, bitą śmietaną, kakaem i rodzynkami i 1 z serkiem waniliowym i syropem klonowym , kakao na mleku 3,2%

k: buła 100g z masełkiem, almette ziołowym, szynką, jajkiem na twardo, majonezem i szczypiorkiem; leon malinowy
na mieście: taco tango nachos z sosem serowym, mięsem i sosem barbecue, drink z likieru melonowego, ananasowego i bananowego z malibu ; kit kat

więcej grzechów nie pamiętam (albo i wolę nie pamiętać )

__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 11:42   #637
Trooskaffka
Raczkowanie
 
Avatar Trooskaffka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki / Częstochowa
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

A to przepraszam.. Juz kasuje posta..
__________________



Edytowane przez Trooskaffka
Czas edycji: 2009-02-07 o 12:40
Trooskaffka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 11:43   #638
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Trooskaffka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R..

Dawno nie robilam sobie diety owsianej.. Chyba nie zaszkodzi raz na tydzien..?? Od 9.00 az do 19.00 co 2 godzinki zupa mleczna.. ( 1l mleka od babci,1l wody, 7 lyzek platkow owsianych no i do kazdej porcji zupy dodaje 2 lyzki otrebow owsianych)
Czemu ma służyć ta "dieta"?
Poza tym nie wstawiamy tu głodówkowych jadłospisów... ten wątek ma służyć osobom, które chciałyby się wzorować na innych... a ta "dieta" nie jest godna naśladownictwa...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 12:11   #639
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
kika171, czyli jednak U! coraz mniej widzę jadłospisów na P, łeee! ile zajęło Ci dojście do optymalnej wagi?
mongan75, wkleisz coś? jak Ci idzie? mua

wczorajsze Ppppp:

Iśn: 2 duże kromki wieloziarnistego ciepłego(!) chleba z ziarnami słonecznika z masełkiem i żółtym serem; sałatka (kasza kus kus, groszek, kukurydza, tuńczyk, majonez)- mniaaam , zjadłam całą michę; kawa na mleku 3,2% z cukrem; 2 gruszki

IIśn: 1. bagietka 150g z masełkiem, serem brie z orzechami, pieczonym schabem, sałatą i rzodkiewką; banan
2. drożdżówa z czekoladą, jagodami i ogromną il. kruszonki , monte drink

o: rosół z makaronem, dużo mięsa i marchewki z zupki; lasagne (porcja na cały talerz) z mięsem, sosem bolognese, szpinakiem i toną sera; redds jabłkowy
d: 2 ogromne porcje babcinej szarlotki z lukrem i kandyzowanymi owocami, trochę rafaello, wiśni w likierze i czekoladzie, tiki taków; 3 babeczki z kruchego maślanego ciasta z bitą śmietaną, polewą czekoladową, rodzynkami i orzechami

p: 5 dużych naleśników: 2 z masą serową, brzoskwiniami z puszki, śmietaną i cukrem waniliowym, 2 z masą makową, bitą śmietaną, kakaem i rodzynkami i 1 z serkiem waniliowym i syropem klonowym , kakao na mleku 3,2%

k: buła 100g z masełkiem, almette ziołowym, szynką, jajkiem na twardo, majonezem i szczypiorkiem; leon malinowy
na mieście: taco tango nachos z sosem serowym, mięsem i sosem barbecue, drink z likieru melonowego, ananasowego i bananowego z malibu ; kit kat

więcej grzechów nie pamiętam (albo i wolę nie pamiętać )


Przeidealne P)
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 12:32   #640
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R

Śniadanie
:
2 duże kromki chleba pełnoziarnistego + 3 plasterki chudej szynki + szklanka 'Inki' + 5 małych ogóreczków konserwowych

II Śniadanie:
1 kromka chleba pełnoziarnistego z 1 plasterkiem chudej szynki i ogóreczek
jabłko, woda

Obiad:
1/2 dużej piersi z kurczaka, 1 ziemniak gotowany na parze, miseczka warzyw: marchewka, brokuł, różne rodzaje fasoli - gotowane na parze, szklanka wody

Podwieczorek:

garść łuskanych pestek słonecznika

Kolacja:
3/5 sałatki z 1/4 dużej kapusty pekińskiej, 2 dużych ogórków konserwowych, kilku kawałków papryki ze słoika, małej tarkowanej marchewki, 1 łyżki majonezu a reszta jog. nat (tylko aby udało się wszystko wymieszać), 1/2 kromki chleba pełnoziarnistego, szklanka herbaty owocowej

proszę o ocenkę
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 13:05   #641
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
R

Śniadanie
:
2 duże kromki chleba pełnoziarnistego + 3 plasterki chudej szynki + szklanka 'Inki' + 5 małych ogóreczków konserwowych za mało białka - 3 plasterki szynki nie dostarczają go zbyt wiele. poza tym chyba ok, o ile się tym najadłaś

II Śniadanie:
1 kromka chleba pełnoziarnistego z 1 plasterkiem chudej szynki i ogóreczek
jabłko, woda znów mało białka, no i trochę monotonnie, może nastepnym razem zjesz np. twaróg z czymś? zresztą, jak chcesz

Obiad:
1/2 dużej piersi z kurczaka, 1 ziemniak gotowany na parze, miseczka warzyw: marchewka, brokuł, różne rodzaje fasoli - gotowane na parze, szklanka wody ok, ale nie przesadzaj, mogłaś zjeść wiecej tych ziemniakowpiers z kurczaka jesli spora, to ok

Podwieczorek:

garść łuskanych pestek słonecznika dobrze by było, gdybyś połączyła to z białkiem

Kolacja:
3/5 sałatki z 1/4 dużej kapusty pekińskiej, 2 dużych ogórków konserwowych, kilku kawałków papryki ze słoika, małej tarkowanej marchewki, 1 łyżki majonezu a reszta jog. nat (tylko aby udało się wszystko wymieszać), 1/2 kromki chleba pełnoziarnistego, szklanka herbaty owocowej brak białka, mogłaś zjeść choćby jajko do tego, czy wkroić tam kurczaka

proszę o ocenkę
j.w.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 13:50   #642
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

To moze i ja wkleje..
Z załozenia R ,ale ja i tak na tym nie chudne;/

Sn: serek wiesjki lekki,banan,fitella bananowa (poszalałam,aczkolwiek nie mam większych wyrzutów)
2Sn: dwie kromki chleba słonecznikowego z wiejskim,pół puszki tuńczyka, kilka plasterków papryki,mała pomarańcz
O: brokuły,1,5 gotowanej ryby pangi
P:kefir lekki piątnica,jabłko
K:reszta tunczuka i serka wiejskiego z 2sniadania
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it


Edytowane przez orzeszek01
Czas edycji: 2009-02-07 o 17:06
orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:02   #643
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Witam Was serdecznie

Pisze do Was w jednej sprawie. Otóż jedna z wizażanek (Ćwirka ) podsunęła mi bardzo ciekawy pomysł. Teraz mamy wątek "Nasze codzienne jadłospisy" - ale jeżeli ktoś chce jakiś jadłospis ,że tak powiem ściągnąć, to musi przewertować naprawdę kilka stron,żeby znaleźć coś sensownego, lub musi szukać oceny tego jadłospisu. Suma, sumarum wątek mało pomocny jeżeli ktoś jakiś jadłospis chce wcielić w życie. Co myslicie o tym, aby założyć osobny wątek TYLKO i wyłącznie z gotowymi jadłospisami na U,P,R (bez ocen - wizażanki by wklejały tylko gotowe jadłospisy, które są dobrze skomponowane) można by je od razu wykorzystać, zrobić sobie listę zakupów i iść na zakupy? Myśle, że byłoby to pomocne dla osób , które dietę dopiero zaczynają i nie bardzo wiedzą co na np. na R jeść?
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:06   #644
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

Pisze do Was w jednej sprawie. Otóż jedna z wizażanek (Ćwirka ) podsunęła mi bardzo ciekawy pomysł. Teraz mamy wątek "Nasze codzienne jadłospisy" - ale jeżeli ktoś chce jakiś jadłospis ,że tak powiem ściągnąć, to musi przewertować naprawdę kilka stron,żeby znaleźć coś sensownego, lub musi szukać oceny tego jadłospisu. Suma, sumarum wątek mało pomocny jeżeli ktoś jakiś jadłospis chce wcielić w życie. Co myslicie o tym, aby założyć osobny wątek TYLKO i wyłącznie z gotowymi jadłospisami na U,P,R (bez ocen - wizażanki by wklejały tylko gotowe jadłospisy, które są dobrze skomponowane) można by je od razu wykorzystać, zrobić sobie listę zakupów i iść na zakupy? Myśle, że byłoby to pomocne dla osób , które dietę dopiero zaczynają i nie bardzo wiedzą co na np. na R jeść?
Ja uważam, że to dobry pomysł - chociaż pewnie będą przeważały tam jadłospisy na R.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:07   #645
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że to dobry pomysł - chociaż pewnie będą przeważały tam jadłospisy na R.
Zawsze mogę przekopać pozostałe cześci tego wątku i powybierac sensowne jadłospisy ze wszystkich grup (p, r, u)
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:09   #646
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

A ja oczywiście mogę pomóc we wcieleniu tego pomysłu w życie, bo dziś pół dnia siedzę i zapisuję sobie przepisy z R
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:12   #647
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

Pisze do Was w jednej sprawie. Otóż jedna z wizażanek (Ćwirka ) podsunęła mi bardzo ciekawy pomysł. Teraz mamy wątek "Nasze codzienne jadłospisy" - ale jeżeli ktoś chce jakiś jadłospis ,że tak powiem ściągnąć, to musi przewertować naprawdę kilka stron,żeby znaleźć coś sensownego, lub musi szukać oceny tego jadłospisu. Suma, sumarum wątek mało pomocny jeżeli ktoś jakiś jadłospis chce wcielić w życie. Co myslicie o tym, aby założyć osobny wątek TYLKO i wyłącznie z gotowymi jadłospisami na U,P,R (bez ocen - wizażanki by wklejały tylko gotowe jadłospisy, które są dobrze skomponowane) można by je od razu wykorzystać, zrobić sobie listę zakupów i iść na zakupy? Myśle, że byłoby to pomocne dla osób , które dietę dopiero zaczynają i nie bardzo wiedzą co na np. na R jeść?
bardzo dobry pomysł sama musiałam ostatnio siedzieć kilka godzin, żeby znaleźć jakiś fajny przepis ;>

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Zawsze mogę przekopać pozostałe cześci tego wątku i powybierac sensowne jadłospisy ze wszystkich grup (p, r, u)
oo, to byś już nas w ogóle rozpieściła.

a moja dieta dzisiaj (niby na P, ale dalej nie wiem czy to odpowiednia ilość mojego białka, węgla i tłuszczy^).
śniadanie: dwa jajka gotowane na miękko + dwie kromki chleba razowego z twarogiem + szklanka mleka
drugie śniadanie: pół kostki twarogu przełkniętego na szybkiego
obiad: 100gram ryżu + pierść z kurczaka (ale niestety nie wiem, ile ona miała wyrzuciłam paragon)
podwieczorek: pół kostki twarogu + łyżka śmietany + kilka łyżek płatków owsianych + kilka suszonych śliwek
piwo
kolacja: omlet z dwóch białek, jednego żółtka, przypraw i wędlin
potem tuńczyk w sosie własnym

na pewno dużo białka (o to chyba chodzi w mojej diecie, o ile dobrze zrozumiałam Aptekarza ), ale nie wiem czy wyjdzie z tego ponad 2000kcal?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 14:39   #648
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

W takim razie zapraszam do tworzenia wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10868498

__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 17:06   #649
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
To moze i ja wkleje..
Z załozenia R ,ale ja i tak na tym nie chudne;/

Sn: serek wiesjki lekki,banan,fitella bananowa (poszalałam,aczkolwiek nie mam większych wyrzutów)
2Sn: dwie kromki chleba słonecznikowego z wiejskim,pół puszki tuńczyka, kilka plasterków papryki,mała pomarańcz
O: brokuły,1,5 gotowanej ryby pangi
P:kefir lekki piątnica,jabłko
K:reszta tunczuka i serka wiejskiego z 2sniadania
up up
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 18:40   #650
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
powinnaś jeść dla siebie! na pewno mamie będzie miło, jeśli zobaczy, że jednak coś podjadasz, ale przecież nie o to chodzi w wychodzeniu z ed. to musi wyjść od Ciebie, nikt nie będzie Ci przecież wpychał do buzi jedzenia na siłę i pomyśl, czy nie lepiej (i 1000 razy smaczniej) byłoby zjeść coś pysznego w 'normalnej' postaci, niż zastępować to nutri? co to za przyjemność wlewać w siebie płyny (podobnie mówił mi lekarz, wspominając o karmieniu dożylnym przez kroplówki- to raczej przyjemności nie daje, a chrupanie różnych smakołyków tak, i to ile!). trzymam za Ciebie kciuki, bo wiem, jak jest trudno, ale pamiętaj, że trzeba iść do przodu!
wiem, że powinnam jeść dla siebie, ale dla siebie to wyglądam już prawie dobrze... i to jest najgorsze.. a jeśli chodzi o chrupanie i jedzenie, to bardzo lubie te przyjemności (no może nie od ostatnich 2 dni. bo nie bardzo mam apetyt, chyba przez hormony ><) tylko boje sie znowu lądować w kiblu.. zresztą pisałam o tym w nasze historie ;p
a nutri to rzeczywiście może nie są rewelacyjne (właśnie teraz skończyłam i zaczyna mnie mdlić ._.) ale o tej porze wole wypić to, niż co kolwiek jeść. takie płynne witaminy mniej mnie przerażają niż na przykład sernik który ich nie ma XD poza tym malinowy jogurtowy jest całkiem w porządku

dzięki wielkie za odpowiedź!
aoii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:06   #651
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość

a moja dieta dzisiaj (niby na P, ale dalej nie wiem czy to odpowiednia ilość mojego białka, węgla i tłuszczy^).

śniadanie: dwa jajka gotowane na miękko + dwie kromki chleba razowego z twarogiem + szklanka mleka moze owoc jakiś ???

drugie śniadanie: pół kostki twarogu przełkniętego na szybkiego dziwne, dziwne, i bardzo małoo...

obiad: 100gram ryżu + pierść z kurczaka (ale niestety nie wiem, ile ona miała wyrzuciłam paragon) surowka? piers gotowana? to torche jak na R

podwieczorek: pół kostki twarogu + łyżka śmietany + kilka łyżek płatków owsianych + kilka suszonych śliwek znowu twaróg? .. to mogloby byc drugie sniadanie...
piwo

kolacja: omlet z dwóch białek, jednego żółtka, eee a czemu bez żółtka ? przypraw i wędlin moglas dac kromke razowca
potem tuńczyk w sosie własnym

na pewno dużo białka (o to chyba chodzi w mojej diecie, o ile dobrze zrozumiałam Aptekarza ), ale nie wiem czy wyjdzie z tego ponad 2000kcal?
powiem Ci ze nie znam sie na ilosci białka / tłuszczy / wegli ale dla mnie Twoje P jest bardzo dziwne. Z tego co czytałam na innym wątky miałas/masz problemy z ed (jesli sie myle to mnie popraw ) i musisz / chcesz przytyć wiec a) jedzenie powinno być to dla Ciebie przyjemnością i b) nie powinno tez za bardzo zajmować Twoich myśli. A mnie się wydaje ze troche się ograniczasz i bardzo planujesz posiłki, chcesz tak mieć całe życie? masz okazje sobie pofolgować i wyluzować, zapomnieć o dietach...

a tak btw. tyjesz rzeczywiscie na tym??

Pozdrawiam
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:16   #652
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moje U.

1. dwie kromki razowca z dynią z twarożkiem domowym (150g) i truskawkami mrożonymi, jabłko, herbata truskawkowa.
2. pięć kromek chleba jw. z masłem, dwie mandarynki, 150g jogurtu nat.
3. panga gotowana, warzywa na patelnie, dwie garstki orzeszków ziemnych.
4. podjadanie masła orzechowego przy 'produkcji', dwie kromki chleba jw. z tymże masłem, herbata.
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:29   #653
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moje pierwsze w życiu RRRR, przeprowadzone chyba w miarę poprawnie-oceńcie proszę

Ś: trzy kromki razowca posmarowane cieniutko ramą, na każdej plasterek chudego schabu pieczonego(nie przeze mnie ) + pól pomidora

IIŚ: serek homo naturalny z łyżką mieszanki studenckiej(suszone owoce typu śliwka, morela, rodzynki) + 2 łyżeczki siemienia lnianego + 1 łyżka płatków owsianych górskich

O: pół woreczka brązowego ryżu, filet pangi białej w pieprzu, czosnku i odrobinie wegety, pieczonej w piekarniku w folii, duuuuużo sałatki z sałaty lodowej, pomidora, szczypiorku wymieszanej z łyżką oliwy z oliwek, połową małego jogurtu naturalnego i z takim sosem do sałatek z Knorra(taki w proszku co się miesza z olejem i wodą, dodałam tylko wody)

P: prawie cały wieśniak z 4 orzechami włoskimi

K: (dopiero będzie) :2 jajka na twardo i pomidor+ 2-3 plasterki szynki


__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:33   #654
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Moje pierwsze w życiu RRRR, przeprowadzone chyba w miarę poprawnie-oceńcie proszę

Ś: trzy kromki razowca posmarowane cieniutko ramą, na każdej plasterek chudego schabu pieczonego(nie przeze mnie ) + pól pomidora

IIŚ: serek homo naturalny z łyżką mieszanki studenckiej(suszone owoce typu śliwka, morela, rodzynki) + 2 łyżeczki siemienia lnianego + 1 łyżka płatków owsianych górskich

O: pół woreczka brązowego ryżu, filet pangi białej w pieprzu, czosnku i odrobinie wegety, pieczonej w piekarniku w folii, duuuuużo sałatki z sałaty lodowej, pomidora, szczypiorku wymieszanej z łyżką oliwy z oliwek, połową małego jogurtu naturalnego i z takim sosem do sałatek z Knorra(taki w proszku co się miesza z olejem i wodą, dodałam tylko wody)

P: prawie cały wieśniak z 4 orzechami włoskimi

K: (dopiero będzie) :2 jajka na twardo i pomidor+ 2-3 plasterki szynki



Wszystko mi się podoba oprócz... pangi. Nie ma ta rybka dobrej opinii Hodowana w ciasnych stawach i faszerowana niewiadomo czym. Zamiast niej polecam rybki morskie
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:35   #655
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Moje pierwsze w życiu RRRR, przeprowadzone chyba w miarę poprawnie-oceńcie proszę

Ś: trzy kromki razowca posmarowane cieniutko ramą, na każdej plasterek chudego schabu pieczonego(nie przeze mnie ) + pól pomidora ok, o ile plasterki były grube inaczej za mało białka

IIŚ: serek homo naturalny z łyżką mieszanki studenckiej(suszone owoce typu śliwka, morela, rodzynki) + 2 łyżeczki siemienia lnianego + 1 łyżka płatków owsianych górskich ok

O: pół woreczka brązowego ryżu, filet pangi białej w pieprzu, czosnku i odrobinie wegety, pieczonej w piekarniku w folii, duuuuużo sałatki z sałaty lodowej, pomidora, szczypiorku wymieszanej z łyżką oliwy z oliwek, połową małego jogurtu naturalnego i z takim sosem do sałatek z Knorra(taki w proszku co się miesza z olejem i wodą, dodałam tylko wody) podoba mi się

P: prawie cały wieśniak z 4 orzechami włoskimi ok, a czemu prawie cały?

K: (dopiero będzie) :2 jajka na twardo i pomidor+ 2-3 plasterki szynki super


bardzo poprawna redukcja
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:39   #656
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Wszystko mi się podoba oprócz... pangi. Nie ma ta rybka dobrej opinii Hodowana w ciasnych stawach i faszerowana niewiadomo czym. Zamiast niej polecam rybki morskie
Oooo... Pierwsze słyszę... Szkoda, bo uwielbiam. Nie znam się na rybach, nie wiem jakie są morskie, muszę się podedukować. Mintaj jest dobry?

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
bardzo poprawna redukcja
Super! A wieśniak prawie cały, bo mam przy nim odruch wymiotny jak jest bez niczego konkretnego, np pomidora czy innych bajerów, więc ostatnich 2 łyżeczek już wmusić w siebie nie mogłam
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:45   #657
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
kurcze, ja nei jestem na takim P z prawdziwego zdarzenia bo nie wiem czy potem potrafilabym przejsc na U, boje sie ze znowu zaczelabym ograniczac i wkrecilabym sie spowrotem w to bagno .... wole stopniowo zwiekszac kcal, pozwalac sobie na coraz wiecej. Jednego dnia zjesc bardziej kalorycznie, drugiego mniej, tak jak wypadnie i tak jak bede miala apetyt czy ochotę az dojde do optymalnej wagi i jedząc w taki sposob przestane po prsotu tyć mysle Kikuś że Ty bylas juz na takim etapie wiec pewnie troche spadniesz z wagi, wiec masz sie pilnować ! i nie ograniczać
Hmm Mongan z tymi kanapkami to jest tak, że ciągnie mnie do nich ten "tajemniczy" sos, który jest ich składnikiemnadal nie wiem z czego się składa a jest pyyyyyszniasty, poza tym Babcia robiąc mi kanapki do szkoły wstawała po 6 żeby kupić świeże pieczywo, a kiedy kupuję kanapki w szkole może sobie posapać dłużej same plusy jak widaćwiesz to moje P to praktycznie nadal trwa tylko, że pod literką U bo jedząc tyle samo już właśnie nie tyję, a nie chcę już jeść więcej bo czasami nie mam już po prostu na nic ochotywagę-owszem muszę polnować, żebu nie spadła, ale miejmy nadzieję, że będzie ok no i cóż...placuszek jednak wpadłi dziękuję za troskę a poza tym nie martw się kochana o wagę, przejdziesz na ładne utrzymanie i będzie tak jak piszesz, wiesz moim zdaniem jedzenie wtedy kiedy się ma ochotę-raz mniej raz więcej ma więcej korzyści

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
kika171, czyli jednak U! coraz mniej widzę jadłospisów na P, łeee! ile zajęło Ci dojście do optymalnej wagi?ten sam jadłospis ale na U bo jak nap wyżej przestałam na nim tyć więc chyba to jest U? a dojście do tej wagi zajęło mi ok 6 mscy
mongan75, wkleisz coś? jak Ci idzie? mua

wczorajsze Ppppp:

Iśn: 2 duże kromki wieloziarnistego ciepłego(!) chleba z ziarnami słonecznika z masełkiem i żółtym serem; sałatka (kasza kus kus, groszek, kukurydza, tuńczyk, majonez)- mniaaam , zjadłam całą michę; kawa na mleku 3,2% z cukrem; 2 gruszki

IIśn: 1. bagietka 150g z masełkiem, serem brie z orzechami, pieczonym schabem, sałatą i rzodkiewką; banan
2. drożdżówa z czekoladą, jagodami i ogromną il. kruszonki , monte drink

o: rosół z makaronem, dużo mięsa i marchewki z zupki; lasagne (porcja na cały talerz) z mięsem, sosem bolognese, szpinakiem i toną sera; redds jabłkowy
d: 2 ogromne porcje babcinej szarlotki z lukrem i kandyzowanymi owocami, trochę rafaello, wiśni w likierze i czekoladzie, tiki taków; 3 babeczki z kruchego maślanego ciasta z bitą śmietaną, polewą czekoladową, rodzynkami i orzechami

p: 5 dużych naleśników: 2 z masą serową, brzoskwiniami z puszki, śmietaną i cukrem waniliowym, 2 z masą makową, bitą śmietaną, kakaem i rodzynkami i 1 z serkiem waniliowym i syropem klonowym , kakao na mleku 3,2%

k: buła 100g z masełkiem, almette ziołowym, szynką, jajkiem na twardo, majonezem i szczypiorkiem; leon malinowy
na mieście: taco tango nachos z sosem serowym, mięsem i sosem barbecue, drink z likieru melonowego, ananasowego i bananowego z malibu ; kit kat

więcej grzechów nie pamiętam (albo i wolę nie pamiętać )

Vana to niech będzie komentarzem do tego jadłospisu---> pyyyyyyychaaaaaaaa: cmok:

U:

Iśn-paluch z ziarnami, serkiem topionym z szynką, szynka, warzywka, 2 jaja na twardo z majonezem i papryką słodką, herbata

jabłuszko

IIśn- 5 racuchów z jabłkami posypanych cukrem pudrem, 1.5 szkl kakao, 2 okienka czekolady

2 kiwi

O-barszczyk czerwony z burakami i ziemniakami(zjadłam mnóstwo buraczków), zabielany i zaprawiany mąką, ziemniaczki z gołąbkami->2 polane sosem pomidorowym, buraczki z chrzanem(ostre były), kompot

kawusia z mleczkiem, mars i chyba 3 cukierki

P- 6 racuchów polanych słodzonym j. naturalnym i na to połówki brzoskwiń z puszki oraz potarta czekolada, reszta jogurtu z wkruszonymi biszkoptami, dolałam też trochę syropu z brzoskwiń

3 cukierki

K-grahamka z masełkiem, serem i wędlinką, pomidorkiem, posypane szczypiorkiemporcja sałatki wielowarzywnej z majonezem, herbatka

właśnie jem delicje impresje i piję kakao
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:46   #658
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

wklejam swoje dzisiejsze R poproszę o wskazówki, co ewentualnie mogłabym zmienić
Ś: owsianka: 4-5 łyżek płatków owsianych zalanych wrzątkiem, mała pomarańcza, pół jogurtu naturalnego
IIŚ: dwie kromki razowca, jedna z szynką, druga z łososiem, na każdej tego trochę masła, mozzarella, ogórek, sól, pieprz
O: kawałki piersi z kurczaka przyprawione jakąś przyprawą do kurczaka usmażone na teflonie, biała i czerwona fasola, mozzarella, groszek, pomidor z puszki, oliwa, przyprawy
P: trochę serka wiejskiego, reszta jogurtu ze śniadania, rodzynki, migdały
K: (zaraz będzie) pół puszki tuńczyka, jajko, biała, czerwona fasola, groszek, przyprawy

__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2009-02-07 o 19:48
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 20:14   #659
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Oooo... Pierwsze słyszę... Szkoda, bo uwielbiam. Nie znam się na rybach, nie wiem jakie są morskie, muszę się podedukować. Mintaj jest dobry?
Mintaj bardzo smaczny
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 20:24   #660
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Mintaj bardzo smaczny
Poduczyłam się i już wiem, że mintaj jest morski, więc lepszy od pangi Poczytałam o pandze i mi się niedobrze zrobiło Rozmrażam schab na jutro, nie będzie pangi.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2009-02-07 o 20:26
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.