Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-08, 20:19   #751
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a okulista nie każe Wam tych szkieł zdejmować?? no sorki, ale oko musi odpocząć od szkła, tym bardziej, ze co Wam daje spanie w nich?? rozumiem nocne imprezy itd. sama je tak nosiłam, ale lekarz tam gdzie nie musiałam kazał mi je zdejmować na noc.
Co mi daje?
- nie muszę już odliczać ile godzin mam już soczewki
- nie muszę bawić się w ich zdejmowanie i zakładanie czego bardzo nie lubię
- gdy śpię z TŻ-tem nie muszę wstawać żeby je ściągnąć
- nie ma problemu na wyjazdach, że muszę ściągać soczewki zamiast siedzieć ze znajomymi do późna, nie ma problemów z imprezami, podróżowaniem w nocy, wyjazdem w spartańskich warunkach...
- nienawidzę okularów, wyglądam w nich fatalnie i wstydzę się w nich chodzić przy ludziach
- stopień mojej wady sprawia, że bez soczewek ja prawie że nic nie widzę Nie wiem jak wy macie, ale mnie się po prostu płakać chce jak je ściągam, nie lubię chodzić spać nie widząc co jest w pokoju.
I jeszcze sporo innych...

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Z tego co wiem maja zdejmowac osoby z suchoscia oka. Dla mnie to ogromna wygoda iz nie musz ich zdejmowac na noc
szkoda tylko ze specyfika szkoly ode mnie wymaga abym w ogole zdejmowala...

jak to specyfika szkoły?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 23:55   #752
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Co mi daje?

I jeszcze sporo innych...
Ale ja doskonale rozumiem, co dają takie soczewki, ale zamykanie oczu w nich skoro przez sen nie patrzysz nie przemawia do mnie. A mam dużą wadę wzroku i bez szkieł czuje się jak kret
Ale to wolny wybór, interesuje mnie raczej ile nosisz już w taki sposób soczewki, bo moja siostra bez suchości oka po tego typu noszeniach ma chorobe plamki żółtej, nie wiem, pewnie ile lekarzy tyle opinii, ale czy badałyście to sobie?
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 09:57   #753
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ale ja doskonale rozumiem, co dają takie soczewki, ale zamykanie oczu w nich skoro przez sen nie patrzysz nie przemawia do mnie. A mam dużą wadę wzroku i bez szkieł czuje się jak kret
Ale to wolny wybór, interesuje mnie raczej ile nosisz już w taki sposób soczewki, bo moja siostra bez suchości oka po tego typu noszeniach ma chorobe plamki żółtej, nie wiem, pewnie ile lekarzy tyle opinii, ale czy badałyście to sobie?
w koncu po cos ludzie wymyslili soczewki do calodobowego noszenia. Wiec my je tylko wykorzystujemy do maximum
a o tej chorobie pierwsze slysze Ale czesto tego typu choroby sa uzaleznione rowniez od organizmu. A jak wszyscy wiemy wszystkie organizmy sa rozne.

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
jak to specyfika szkoły?
jestem w szkole kosmetycznej i ciagle cos przy oczach robimy (henna, maseczki, demakijaże) i nie chce mi sie tam dlubac z soczewkami wiec jak mam zajecia to chodze w okularach
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 14:21   #754
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ale to wolny wybór, interesuje mnie raczej ile nosisz już w taki sposób soczewki, bo moja siostra bez suchości oka po tego typu noszeniach ma chorobe plamki żółtej, nie wiem, pewnie ile lekarzy tyle opinii, ale czy badałyście to sobie?
Noszę dokładnie rok i dwa miesiące Na początku sama miałam wątpliwości, ale to było jedyne wyjście przed wyjazdem na dwa tygodnie na Mazury na jacht (brak łazienki, warunki chyboczące, publiczne toalety i te sprawy). Uratowały mi życie
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 14:58   #755
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Noszę dokładnie rok i dwa miesiące Na początku sama miałam wątpliwości, ale to było jedyne wyjście przed wyjazdem na dwa tygodnie na Mazury na jacht (brak łazienki, warunki chyboczące, publiczne toalety i te sprawy). Uratowały mi życie
Nie bałaś się że Ci wypadną...? Tak z ciekawości pytam Sama jezdże co roku na łódki i wolę okulary zabierać. A nuż w czasie "kąpieli" w jeziorku soczewka wypłynie
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 15:07   #756
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: soczewki kontaktowe

No właśnie, bo ja jeszcze nigdy nie pływałam w soczewkach.
Zawsze je zdejmuję bo sie boje że wypadną
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 15:49   #757
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

No pływałam już w soczewkach nie raz Tylko, że zwykle ubieram dobrze dopasowane okularki A ja nie to:
1) wszystkich ostrzec, żeby nie chlapali i nie próbowali podtapiać czy innych głupich pomysłów
2) nie zanurzać głowy
3) cokolwiek się dzieje to mocno zamknąć oczy

Jak się dostanie jakaś kropla to raczej nic się nie dzieje, grunt to ich nie zanurzyć bo odpłyną w siną dal
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 17:08   #758
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: soczewki kontaktowe

Powaznie nie wiesz co to jest choroba plamki żółtej ?? Wierzyć mi się nie chce..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 17:26   #759
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
- nienawidzę okularów, wyglądam w nich fatalnie i wstydzę się w nich chodzić przy ludziach
Mam to samo i jak już nie będę mogła nosić soczewek to JA SIĘ ZABIJĘ
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 18:11   #760
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Powaznie nie wiesz co to jest choroba plamki żółtej ?? Wierzyć mi się nie chce..
Nie wiem, a co to? I czemu wierzyć ci się nie chce?


znalazłam ciekawy test: http://www.bausch.com.pl/eyediseases...ation/grid.htm
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 18:13   #761
ola_108
Rozeznanie
 
Avatar ola_108
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 660
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Nie wiem, a co to?

ja wiem, ale nie powiem


nie no...żartuje...w sumie slyszałam coś o tym, ale jakoś nie wiem co to
ola_108 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 18:27   #762
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

Ja poszukałam wyszukiwarką i znalazłam, że to choroba najczęściej na starość i może prowadzić do ślepoty, a objawia się zamazanym albo zniekształconym obrazem
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 18:34   #763
oleszka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 163
Dot.: soczewki kontaktowe

mam pytanko do dziewczyn ktore nosza soczewki i chodza na solarium. czy na czas 'opalania' zdejmujecie soczewki?
oleszka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 18:48   #764
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
a jakiego koloru jest ta plamka?

Ja też miesiecznych soczewek Pure Vision (to sa nocno-dzienne, ale nosze je tylko na dzien bo mam od jakiegos czasu suche oczy) uzywam zawsze ponad miesiac. Zaznaczam sobie w kalendarzyku kiedy je zalozylam i po uplynieciu miesiaca jesli nadal nosi sie je komfortowo to nosze dalej, zazwyczaj w sumie nosze jadna pare ponad 1,5 miesiaca. Zmieniam kiedy robia sie wyczuwalne na oku, ogolnie szybciej wysychaja no i sa po prostu juz brudne, co widac
Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Ona ponosi odpowiedzialnosc ale oczka Twoje coz nie wiem jak na to patrzec...


Ja raz mialam na O2 Optix taka niebieska kropke ale tak z boku nie na srodku i bylo ok- nic mnie nie uwieralo i byly wygodne.
Raz mialam nowa soczewke i zupelnie nie umialam jej nosic. Tak strasznie uwierala. Czyscilam, zamienialam na oczach (mam taka sama wade w obu) i nic. Nowa a musialamm wyrzucic. Nie dalo sie w niej chodzic
no ta kropka jest nieokreślonego koloru jak dla mnie taka kremowa jakby nie wiem jak to nazwać
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 19:14   #765
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez oleszka88 Pokaż wiadomość
mam pytanko do dziewczyn ktore nosza soczewki i chodza na solarium. czy na czas 'opalania' zdejmujecie soczewki?
ja się opalam na solarium i na słońcu w soczewkachpytałam przy zakupie czy można się opalać w nich i można więc nie zdejmuję ich
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 21:28   #766
oleszka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 163
Dot.: soczewki kontaktowe

no ja babki w solarium tez niby pytalam, ale jakos tak niezdecydowanie mi odpowiedziala ze wolalam Was zapytac
oleszka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 21:36   #767
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez oleszka88 Pokaż wiadomość
no ja babki w solarium tez niby pytalam, ale jakos tak niezdecydowanie mi odpowiedziala ze wolalam Was zapytac
ja pytałam optyka opalam się tak w sumie ponad rok i nie ma żadnych problemów
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 22:01   #768
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

ale sie postow do czytania nazbieralo
Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Powaznie nie wiesz co to jest choroba plamki żółtej ?? Wierzyć mi się nie chce..
przyznaje sie bez bicia ze pierwszy raz sie z takim czyms spotykam

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja poszukałam wyszukiwarką i znalazłam, że to choroba najczęściej na starość i może prowadzić do ślepoty, a objawia się zamazanym albo zniekształconym obrazem
czyli wg tego bez soczewek mam chorobe plamki zoltej a jak wloze i dobrze widze to juz nie? cos nie bardzo te objawy... Przeciez kazdy krotkowidz ma zamazany obraz jesli nie koryguje niczym wzroku
Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
no ta kropka jest nieokreślonego koloru jak dla mnie taka kremowa jakby nie wiem jak to nazwać
jesli nie przeszkadza Ci w noszeniu i nie uwiera ich to nos, a jesli przeszkadza i uwiera to lepiej nowa wziac
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 22:23   #769
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
jesli nie przeszkadza Ci w noszeniu i nie uwiera ich to nos, a jesli przeszkadza i uwiera to lepiej nowa wziac
niestety musiałam wymienić
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 23:55   #770
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja poszukałam wyszukiwarką i znalazłam, że to choroba najczęściej na starość i może prowadzić do ślepoty, a objawia się zamazanym albo zniekształconym obrazem
Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
ale sie postow do czytania nazbieralo

przyznaje sie bez bicia ze pierwszy raz sie z takim czyms spotykam


czyli wg tego bez soczewek mam chorobe plamki zoltej a jak wloze i dobrze widze to juz nie? cos nie bardzo te objawy... Przeciez kazdy krotkowidz ma zamazany obraz jesli nie koryguje niczym wzroku
Plamkę żółta standardowo powinien badać każdy okulista tak samo, jak ciśnienie w gałce ocznej. Ja własnie po noszeniu non stop szkieł na dzień i na noc miałam bardzo duże ciśnienie w oczach i musiałam zdejmowac i brać leki.

Plamka żółta to nie jest choroba uwidaczniająca się tylko na starość i tego się nie czuje. Nie ma się objawów. Tak, jak w przypadku początku jaskry raczej się nie wie o niej. Moja siostra widziała i widzi normalnie, choroba wyszła przy badaniu, które robi moja okulistka, a że chodziłam tez do innych okulistów to wiem, ze różnie lekarze badają oczy, wiadomo.
A soczewki maja to do siebie, że jednak mocno działaja na oko i od nich jest sporo chorób oka, rozwijających się długofalowo, które wychodza po kilku latach np. Dlatego tzreba zwracać uwage na badanie oczu. Ja u mojej okulistki na samych badaniach i rozmowie spędzam ok.45minut do godziny.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-10, 20:22   #771
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Nie wiem, a co to? I czemu wierzyć ci się nie chce?

No bo to jedna z podstawowych chorób oczu tak jak jaskra, zaćma.. Myślałam że każdy kto leczy się u okulisty wie takie rzeczy, szczególnie jeśli robi to od wielu lat. Przecież my krótkowidze jesteśmy jakby nie było w grupie ryzyka.

No a poza tym uczy się o tym w szkole na bilogii zarówno w podstawówce jak i w liceum. Ja o tym wiem od dzieciństwa i dlatego wierzyć mi się nie chce że uchował się ktoś kto ma naście i więcej lat i nie słyszał...

I to nie prawda że ta choroba pojawia się na starość, znam kilka osób koło 30stki którzy to mają Jedna znajoma mówi że ślepnie przez to, ma mieć operacje i jest załamana :/
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-10, 20:41   #772
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
No bo to jedna z podstawowych chorób oczu tak jak jaskra, zaćma.. Myślałam że każdy kto leczy się u okulisty wie takie rzeczy, szczególnie jeśli robi to od wielu lat. Przecież my krótkowidze jesteśmy jakby nie było w grupie ryzyka.

No a poza tym uczy się o tym w szkole na bilogii zarówno w podstawówce jak i w liceum. Ja o tym wiem od dzieciństwa i dlatego wierzyć mi się nie chce że uchował się ktoś kto ma naście i więcej lat i nie słyszał...

I to nie prawda że ta choroba pojawia się na starość, znam kilka osób koło 30stki którzy to mają Jedna znajoma mówi że ślepnie przez to, ma mieć operacje i jest załamana :/
i pozmyslec ze mialam rozszerzona biole w liceum... nie wiem jak takie cos moglam przeoczyc
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-10, 20:46   #773
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
No a poza tym uczy się o tym w szkole na bilogii zarówno w podstawówce jak i w liceum. Ja o tym wiem od dzieciństwa i dlatego wierzyć mi się nie chce że uchował się ktoś kto ma naście i więcej lat i nie słyszał...
Chyba trochę przesadzasz - jakoś nie wierzę, że wszyscy to wiedzą tylko ja biedna kulkunasto i więcej - letnia się uchowałam

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
I to nie prawda że ta choroba pojawia się na starość, znam kilka osób koło 30stki którzy to mają Jedna znajoma mówi że ślepnie przez to, ma mieć operacje i jest załamana :/
Ja to tylko przeczytałam na stronie B&L, sama nie wymyśliłam



PS. naście lat nie mam już od pewnego czasu
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-11, 00:22   #774
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Chyba trochę przesadzasz - jakoś nie wierzę, że wszyscy to wiedzą tylko ja biedna kulkunasto i więcej - letnia się uchowałam
Ja akurat też tego nie wiedziałam ze szkoły, ale od okulistki. Przeciez, jak Ci bada oczy to mówi Ci o siatkówce twojej, o innych sprawach też nie? no i wtedy badając mi wszystko to mówi: cisnienie w normie/ lub nie, plamka żółta też i jak czegos nie wiem to się pytam.
A Wy nie interesujecie się tym, co Wam bada lekarz i co to jest?
Ja bardzo się boję ślepoty, mam dużą wade i przywiązuję wagę do badań i ich wyników. No i do dobrego lekarza.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 14:15   #775
pinki21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: soczewki kontaktowe

spam!

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2007-10-17 o 20:47
pinki21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 14:57   #776
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez pinki21 Pokaż wiadomość
spam!
czyżby reklama?

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2007-10-17 o 20:47
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 19:15   #777
oleszka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 163
Dot.: soczewki kontaktowe

a teraz z innej beczki: ile czasu najdluzej nosilyscie soczewki? chodzi mi to ze kupujecie soczewki na 2 tyg i fajtycznie nosicie je te 2 tyg czy przeciagacie do miesiaca? bo ja mam niby 2-tygodniowe ale juz trzeci tydzien sie zaczal i nie wiem czy mi oczy jutro nie wypadna
oleszka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-18, 19:15   #778
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez oleszka88 Pokaż wiadomość
a teraz z innej beczki: ile czasu najdluzej nosilyscie soczewki? chodzi mi to ze kupujecie soczewki na 2 tyg i fajtycznie nosicie je te 2 tyg czy przeciagacie do miesiaca? bo ja mam niby 2-tygodniowe ale juz trzeci tydzien sie zaczal i nie wiem czy mi oczy jutro nie wypadna
no nie wiem czy jest sie czym chwilic... przeciez to tylko moze zaszkodzic i to na wlasne zyczenie.
mnie sie RAZ zdarzylo na miesiecznych optixach tydzien przedluzyc
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-18, 19:48   #779
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: soczewki kontaktowe

Ja noszę jednodniowe, więc nie ma problemu. Codziennie wyrzucam, a następnego dnia nowe
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 11:59   #780
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez oleszka88 Pokaż wiadomość
a teraz z innej beczki: ile czasu najdluzej nosilyscie soczewki? chodzi mi to ze kupujecie soczewki na 2 tyg i fajtycznie nosicie je te 2 tyg czy przeciagacie do miesiaca? bo ja mam niby 2-tygodniowe ale juz trzeci tydzien sie zaczal i nie wiem czy mi oczy jutro nie wypadna
Nie wypadną, 2 tygodniowe J&J możesz nosić bez obawy miesiąc bo mają atest na noszenie 2 tygodnie do miesiąca. Chyba że masz wrażliwe albo suche oczy to nie polecam.
Generalnie zasada jest taka że soczewki zawsze nosimy zgodnie z ich przeznaczeniem tyle czasu ile zaleca producent. Ew jeśli nie nosimy ich codziennie, albo tylko kilka godz dziennie, możemy przedłużyć kilka dni.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.