Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-04-26, 00:30   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy


Noszę soczewki trzymiesięczne. Ostatnio bardzo wysychają mi jak je noszę. Możecie mi polecić jakieś krople do oczu w miarę tanie?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 07:21   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Moja okulistka poleca Betadrin - niemniej trzeba odczekać 20 minut i dopiero wtedy włożyć soczewki. Generalnie mając już w oku soczewki nie powinno się stosować kropli - chyba, że tzw. "sztuczne łzy" - są już polskie produkty tego typu [czyli tańsze] - np. Lacrimal [chyba taka nazwa]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 07:50   #3
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Ja uzywam homeopatycznych kropli ze świetlikiem, soczewki mozna nakładac od razu. Nalezy nimi zakraplac oczy 3 razy dziennie. Przynoszą ulgę, uzywałam takze betadrinu, jednak jest on duzo silniejszy gdyz obkurcza naczynka krwionośne. Miaam takze Homeoptic, które mozna stosowac na soczewki z tym, ze są one pakowane po 10 mały pojemniczków (o ile dobrze pamietam), a jeden mozna uzyc tylko raz.Wychodzi wiec duzo drozej. Zapytaj u optyka o tzw. sztuczne łzy, ja nigdy ich nie stosowałam, ale wiem ze sa takie własnie na "suchośc oka".
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 07:51   #4
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Ja uzywam homeopatycznych kropli ze świetlikiem, soczewki mozna nakładac od razu. Nalezy nimi zakraplac oczy 3 razy dziennie. Przynoszą ulgę, uzywałam takze betadrinu, jednak jest on duzo silniejszy gdyz obkurcza naczynka krwionośne. Miaam takze Homeoptic, które mozna stosowac na soczewki z tym, ze są one pakowane po 10 mały pojemniczków (o ile dobrze pamietam), a jeden mozna uzyc tylko raz.Wychodzi wiec duzo drozej. Zapytaj u optyka o tzw. sztuczne łzy, ja nigdy ich nie stosowałam, ale wiem ze sa takie własnie na "suchośc oka".
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 08:11   #5
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Tak, polskie sztuczne łzy to Lacrimal, i wcale nie są gorsze od zagranicznych. Zaleca się je właśnie przy suchości oka, możesz kropić kilka razy dziennie wg. potrzeby i na soczewki. Betadrin tak - ale- powiedzmy w momencie jeśli dojdzie Ci ( niestety) do zapalenia spojówek. Nie jest to neutralny nawilżacz bądź co bądż i nie możesz go stosować bez ograniczeń.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 08:31   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

lisica napisał(a):
> Betadrin tak - ale- powiedzmy w momencie jeśli dojdzie Ci ( niestety) do zapalenia spojówek. Nie jest to neutralny nawilżacz bądź co bądż i nie możesz go stosować bez ograniczeń.
>

No tak - Betadrin można stosować jako kurację - nie permanentnie. Załogodzi już powstałe podrażnienia. Kuracja może trwać do 5 dni. Mi pomógł.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 09:23   #7
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Kakusia napisał(a):
> Noszę soczewki trzymiesięczne. Ostatnio bardzo wysychają mi jak je noszę. Możecie mi polecić jakieś krople do oczu w miarę tanie?

choc soczewek kontaktowych nie nosze, ale kupilam ostatnio sol fizjologiczna 0,9%, zeby od czasu do czasu nawilzyc sobie oko. To co mam jest to sol przeznaczona dla osob noszacych szkla kontaktowe i na opakowaniu pisze, ze poleca sie zakraplac przy "suchych oczach", czy do nawilzania soczewek (oplukac soczewki). I pisze tak jeszcze, przy suchych oczach 1 kropla na wewnetrzna powierzchnie soczewki i nalozyc na oko. Sol fizjologiczna ma podobne pH jak lzy i jest tania
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-26, 10:07   #8
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

W takich sytuacjach ratują mnie AQuify (Ciba Vision) albo Homeoptic (Boiron). Te pierwsze to zwykłe kropelki z solą fizjologiczną ("sztuczne łzy") o zmiennej lepkości, które wystarczy użyć raz dziennie - minimalizują tarcie między powieką a okiem. Te drugie są lekiem homeopatycznym zalecanym przy podrażnieniu, pieczeniu, zaczerwienieniu spojówek (tu masz skład: Cineraria maritima 3 DH, Euphrasia officinalis 3 DH, Calendula officinalis 3 DH, Kalium muriaticum 5 CH, Calcarea fluorica 5 CH, Magnesia carbonica 5 CH, Silicea 5 CH. Oba środki nie są może tanie (np. AQuify ok. 35,- za 5 ml) ale oba są w baardzo poręcznych opakowaniach (Homeoptic masz 10 szt. po 0,4 ml) - zmieścisz w najmniejszej kieszonce czy torebeczce. I są wydajne. Aha, jak będziesz się zaopatrywała w jakiekolwiek krople do oczu upewnij się u farmaceuty czy dany środek możesz używać NA soczewki!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 13:17   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Tak. Sól fizjologiczna jest jak łzy - nawet tak smakuje . Można sobie chlapać nią do oka nawet gdy ma się soczewki w oczach. Można nawet [sporadycznie] przetrzymywać soczewki w tejże soli.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 16:12   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio jak wchodzę do dużych marketów, to soczewki zachodzą mi mgłą (robiło mi się też tak na początku jak zaczęłam nosić soczewki, a było to parę lat temu). Przy kompie to samo. Jak mam okulary, to wszystko jest ok. Też tak macie? Ile kosztuje Lacrimal?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 16:19   #11
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Kakusia napisał(a):
> Ostatnio jak wchodzę do dużych marketów, to soczewki zachodzą mi mgłą (robiło mi się też tak na początku jak zaczęłam nosić soczewki, a było to parę lat temu).

O, współczuję, może to alergia na zakupy?

> Przy kompie to samo.

Jeszcze gorzej - na wizaż

>Jak mam okulary, to wszystko jest ok. Też tak macie?

A jak je zdejmiesz i przemyjesz, to przechodzi? Mówię raczej o kompie Bo to by wskazywało na zabiałczenie, czyli zużycie. Ale to tylko moja teoria...
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-26, 16:28   #12
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Mam alergię na kurz spożywczy. Jak w jakimś sklepie jest brudno, to od razu swędzą mnie dłonie. Jestem lepsza od sanepidu .Jak ściągam soczewki, to od razu lepiej się czuję. Dlatego czytająć wizaż używam okularów.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 16:40   #13
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

No to byłam blisko A tak serio to współczuję. Ja bez soczewek żyć nie mogę (noszę już z 10 lat). Przy komputerze rzeczywiście czasem mi się tak dzieje, myślę że po prostu oczy wtedy bardziej wysychają (może rzadziej mrugamy?). I wg mnie to zależy od tego, jak bardzo soczewki są już "znoszone".
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 16:44   #14
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Czasami soczewki mogę nosić 4 miesiące i nic mi się nie dzieje. A czasami po 2 tygodniach są nie do noszenia.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-04-26, 17:11   #15
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Kakusia napisał(a):
> Czasami soczewki mogę nosić 4 miesiące i nic mi się nie dzieje. A czasami po 2 tygodniach są nie do noszenia.

Ja się spotkałam z opinią okulisty, że podany czas noszenia (np 1-miesięczne) jest szacunkowy. I jeśli nic się nie dzieje (tzn soczewki nie mają uszkodzeń mechanicznych, nie zachodzą mgłą, nie wysychają po kilku godzinach) to można nosić dłużej. Bo wszystko zależy od oka (coś o nawilżeniu, tlenie, białku i może czymś jeszcze ). Ja czasem przedłużam a nawet niekiedy nie zdejmuję na noc. Wiem, okropna jestem...
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-03, 20:58   #16
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe/ do lisicy

Kupiłam sobie krople lacrimal, ale w ulotce pisze, że soczewki mozna dopiero założyć po ok. 30 min. od zakropienia. Czy Ty te krople używasz też na soczewki?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-03, 21:08   #17
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

podobno ekran komputera powduje, że się zpomina o mruganiu - bo on sam mryga, i jakoś się to własne nasze mruganie spowalnia. znam tą historię od mojego Lubego - informatyka, i jego kolegów po fachu.

A co do Twojego pytania: ja też tak mam - ale właśnie od soczewek + komputer, nie lubie siedzieć przy komputerze w soczewkach z tego właśnie powodu.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-04, 11:20   #18
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe/ do lisicy

Tak, zakraplam Lacrimal w trakcie noszenia soczewek, wedle potrzeby w ciągu dnia i nic się nie dzieje - konsultowałam to z moją okulistką.
lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-05-04, 15:39   #19
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

W hipermarketach jest kiepska klimatyzacja, lub też w ogóle jej nie ma , mało tlenu, suche powietrze. Normalne jest wobec tego, że szkła mogą schnąc, czy lekko się zamglić. Podobnie możesz mieć we wszystkich pomieszczeniach, gzie jest dużo ludzi. Ja tak mam też często w zimie w zamkniętych pomieszczeniach (kaloryfery = suche powietrze). To samo przy komputerze - suche powietrze! (Być może także coś innego jak chodzi komputer, nie wiem, ale brak wilgoci w powietrzu na pewno! )
Jak chodzi o nawilżanie, to ja po prostu zakraplam oczy płynem do szkieł, trochę drogo to wychodzi ale jest delikatny, mam pewność, że nie jestem na niego uczulona (no bo w końcu go używam codziennie), ale nie wiem, czy można go tak nadużywać?? Na opakowaniu napisane jest jak wół, że w razie potrzeby płukać oczy (tj. przy jakiś zabrudzeniach, paproszkach )
obsession jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-12, 08:08   #20
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
szkła kontaktowe

mam troszke śmieszny problem zazcęłam nosic szkla kontaktowe...a teraz nie wiem gdzie moge je kupić czy plyn i szkła dostępne są w aptekach?bo ja kupowałam u mojego pana okulisty,ale teraz on jest na urlopie,a ja zepsułam szkło a czy rodzaj płynu ma jakies znaczenie tzn.firma? jeszcze jedno....mozna kupic 1 szklo,czy tylko 2? ufff...chyba namieszałam
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 08:41   #21
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: szkła kontaktowe

płyny dostępne są również w aptekach

szkła u optyków/okulistów - chyba [tak jak okularów] nie można ich kupić bez badania lekarskiego..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 08:56   #22
kamqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 22
GG do kamqa
Re: szkła kontaktowe

Ja zaopatruje sie w szkla i plyn u okulistow,albo w salonach optycznych.Soczewki staly sie tak popularne ze mozna je juz prawie w kazdym salonie dostac.
Co do plynu to ja kupuje taki sam jak firma soczewek chociaz ostatnio zaproponowano mi plyn innej firmy(czyli chyba plyny nie maja znaczenia)
Jesli chodzi o soczewki to czywiscie ze mozesz dokupic tylko jedna soczewkeTylko trzeba uwazac zeby nie pomylic firmy bo roznia sie miedzy soba krzywizna i przy innej firmie pozesz odczuc dyskomfort w czasie noszenia
Pozdrawiam.I jesli masz jeszcze jakies pytania to wal
kamqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 08:58   #23
kamqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 22
GG do kamqa
Re: szkła kontaktowe

AA no i oczywiscie nie musisz miec papierka od okulisty za kazdym razem jak kupujesz soczewkeWchodzisz po prostu do salonu i skladasz zamowienieBadanie potrzebne jest tylko pierwszy raz kiedy trzeba okreslic jak mocne soczewki masz nosic
kamqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 09:02   #24
JUSTII
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 82
Re: szkła kontaktowe

rodzaj płynu ma znaczenie,jak już szkło leżało w pojemniczku z płynem jednej firmy-to lepiej nic nie zmieniać.Myślę ,że można pojedyńczo kupować szkła-ja na każde oko mam inną soczewkę i kupuje pojedyńczo.Szkła można kupić w każdym sklepie okulistycznym.pozdrawiam
JUSTII jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 09:03   #25
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Re: szkła kontaktowe

to ja mam pytanie mogę?
bo ja mam soczewki od niecałego miesiąca i okulistka dała mi najpierw o ćwiartke słabsze od mojej wady, ale po 2 tygodniach na badaniu kontrolnym dała mi mocniejsze, bo w tamtych słabo widziałam. Okazuje się, że w tych mocniejszych też widzę nie najlepiej
ale mogę kupić następne już innej firmy, niż ona mi poleciła, prawda?
bo one różnią się między sobą troszeczkę?
pozdrawiam
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 09:26   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: szkła kontaktowe

Sarenko, w jakiej aptece widziałaś płyny do soczewek??

zazwyczaj można kupować soczewki na sztuki (ale nie wszędzie).
ja stosuję ten płyn, który aktualnie jest w promocji i wychodzi najtaniej- nie zważajac na firmę.
soczewki różnych firm mają inne oznaczenia, mogą różnić się krzywizną, więc proponuję ostrożność przy zmianie firmy- najlepiej, zeby zmianami zajął się fachowiec.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-12, 09:34   #27
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: szkła kontaktowe

dzięki wielkie...to ja już zmykam po szkiełko
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-07-13, 09:09   #28
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: szkła kontaktowe

justy napisał(a):
> Sarenko, w jakiej aptece widziałaś płyny do soczewek??

tiaaa.. no własnie. w żadnej.. po Twoim pytaniu poszłam do apteki - tej, w której widziałam płyn.. i się okazało, że to nie płyn. Przepraszam za zamieszanie.

Ślepa Sarenka
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-22, 12:59   #29
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Soczewki kontaktowe

A ja tak troszkę z innej beczki. Chciałabym na czas obozu założyć sobie soczewki, żeby nie zgubć gdzieś okularków, bo wiem jak to jest na obozach, a za okularki dałam 400 zetów i to calkiem niedawno wiec nie chce zeby coś im się stało. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ile maksymalnie można kupić soczewki i le takie kosztują, no i czy nie ma jakiś problemów z tym. Czy wszystko jest OK??? Wiem że trzeba wyjmować soczewki przed zrobieniem demakijażu. Ale powinnam coś jeszcze wiedzieć?? A i czy mogę się kąpać w soczewkach??





Proszę pomożcei bo mi bardzo zależy
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-22, 13:04   #30
neffertiti
Raczkowanie
 
Avatar neffertiti
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 78
Dot.: Soczewki kontaktowe

Soczewki sa super wygodne i idealne na wyjazd.Sa o różnej waż ności, ale ja polecam Ci miesięczne, są chyba najzdrowsze i w miarę tanie.Poza tym jak sie uszkodzą to nie żal i ch tak jak np.półrocznych.Trzeba je zakładać przed zrobieniem makijażu i demakijażu.Do soczewek dostaniesz specjalny płyn i pudełko.Trzeba je opłukać po zdjęciu i włożyć do pudełka.No i mieć czyste ręce
neffertiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.