Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 13:42   #931
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziękuję Eloe77
Nie dostrzegłam wcześniej tego alkoholui teraz zła jestem na siebie, że kupiłam i jeszcze do tego szampon z SLS... no pięknie. Chyba odstawię gdzieś daleko na półkę to psikadło.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:41   #932
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
The Body Shop, Brazil Nut Define&No-Frizz - krem definiujący loki

[I]Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cyclomethicone (Emollient), Glycerin (Humectant), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), Sodium Chloride (Salt) (Viscosity Modifier), Bertholletia excelsa (Brazil Nut Oil) (Emollient), Dimethicone Copolyol (Skin/Hair Conditioning Agent), Oryza sativa (Rice Bran Oil) (Emollient), Persea gratissima (Avocado Oil) (Emollient), PPG-3 Myristyl Ether (Emollient), Propylene Glycol (Humectant), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Rosa canina (Rose Hips Oil) (Emollient), Potassium Sorbate (Preservative), Propylparaben (Preservative), Methylparaben (Preservative), Oryzanol (Skin Soothing Agent), Parfum (Fragrance), Hypericum perforatum (St John's Wort Extract) (Natural Additive), Achillea millefolium (Yarrow Extract) (Natural Additive), Panax ginseng (Ginseng Extract) (Natural Additive), Tocopherol (Antioxidant), Caramel (Colour).
Cudownie, bo analiza została zrobiona przez producenta.
Sporo tutaj emolientów i do tego naturalnych (olejki), więc to na nich będzie się opierać ochrona przed puszeniem - zatrzymają wodę wewnątrz włosa.mogą go tez nieco odżywić - jest m.in. olejek z awokado czy z orzecha brazylijskiego.
Mało tutaj humektantów, ale jest gliceryna i glikol propylenowy (ropopochodny).
Widzę też 3 polimery: silikon cykliczny (odparuje), silikon rozpuszczalny w wodzie (kondycjonuje) i polimer odpowiedzialny za stabilność emulsji, ale też za utworzenie filmu na włosie.
Do zapachu jeszcze 2 parabeny jako konserwanty i oryzanol - w funkcji antyoksydanta. Tutaj będzie raczej zapobiegał jełczeniu całości.

Po zapachu (a szkoda) kilka ekstraktów - z dziurawca (zastosowany w celach antybakteryjnych), krwawnika (łagodzi podraznienia) i żeń-szenia (antyoksydant). Zapobiegać starzeniu może też witamina E, ale jest jej niewiele.

Bardzo sympatyczny produkt zapobiegający puszeniu, ale...

Zawiera glicerynę.
Zawiera parabeny.

Niezgodny z cg.[COLOR="Silver"]
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:42   #933
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Dziękuję Eloe77
Nie dostrzegłam wcześniej tego alkoholui teraz zła jestem na siebie, że kupiłam i jeszcze do tego szampon z SLS... no pięknie. Chyba odstawię gdzieś daleko na półkę to psikadło.
Spokojnie, nie ma co się zniechęcać. Sprawdź ponownie skład, bo może to nie alkohol, a coś innego mającego alkohol w nazwie.
A nawet i jeśli, to pojawia się po zapachu i nie powinno go być tak dużo, by skutecznie wysuszał.
W najgorszym wypadku będziesz używać go w zestawieniach z wysoko emolientowymi odżywkami, a drugi raz nie kupisz.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 18:21   #934
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo prosze o analizę odżywki w sprayu:
ISANA HAIR do włosów farbowanych i po trwałej ondulacji.
AQUA,CYCLOPENTASILOXANE, POLYSORBATE 20, METHOXY/PEG/PPG - 7/3 ,AMINOPROPYL DIMETHICONE,PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, HYDROXYPROPYLGUAR,HYDROXY PROPYLTRIMONIUM CHLORIDE,CETRIMONIUMCHLOR IDE, ISOAMYL P - METHOXYCINNAMATE,PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE,LINALOOL, BYTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CI 47005, CI 16035

z góry bardzo dziękuję
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 18:41   #935
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie ma co się zniechęcać. Sprawdź ponownie skład, bo może to nie alkohol, a coś innego mającego alkohol w nazwie.
A nawet i jeśli, to pojawia się po zapachu i nie powinno go być tak dużo, by skutecznie wysuszał.
W najgorszym wypadku będziesz używać go w zestawieniach z wysoko emolientowymi odżywkami, a drugi raz nie kupisz.
Niestety alkohol
Pocieszające jest to, że po zapachu. No nic, będę używała jak mówisz z np. garnierem awokado i karite, wcześniej zaaplikowanym
Dziękuję za radę
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:34   #936
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
No to mamy produkt typowo stylizacyjny - powinien zarówno świetnie utrwalać, jak również poprawiać wygląd włosa.
Sporo w nim substancji filmotwórczych lub kondycjonujących odpowiedzialnych za utrwalenie fryzury, jak i poprawienie wyglądu włosów. Zabezpieczą go też przed uszkodzeniami i utratą wody (w obu tych funkcjach głównie dimethicone)
Zawiera również pochodną proteiny pszenicznej, która zmiękcza i kondycjonuje, podobnie jak proteina sojowa.
Ze względu na nagromadzenie polimerów warto od czasu do czasu umyć zwykłym szamponem.

Na samym końcu banda 5 konserwantów - parabenów. Warto więc uważać, by nie nałożyć produktu na skalp.

Zawiera proteinę.
Zawiera parabeny.

Niezgodny z cg.
dziękuję
niech skręt będzie z Tobą
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 10:27   #937
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
a ja prosiłabym o analizę:
1) Leo Activ, Regenerująca maska kokosowa

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoythyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Silk, Methylchlorisothiazolinon e, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.

2)
Leo, Aloesowy balsam do włosów

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol (and) Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Ceteareth-20, Cetrymonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Extract and Herbal Extract, Citric Acid, Methylisothiasolinone and Methylchloroisothiasolino ne, Parfum.
podbijam...
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 13:10   #938
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Chyba w międzyczasie zmienił się skład tej maseczki - na stronie L'Biotica zamieszczona jest taka rozpiska:
AQUA, CETYL ALCOHOL, GLYCERIN, URTICA DIOICA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL (AND)CETEARETH-20, CETRIMONIUM CHLORIDE, DICAPRYLYL ETHER (AND) LAURYL ALCOHOL, ACETYLATED LANOLIN, POLYSORBATE 80 (AND) SULFUR, LAWSONIA INERMIS EXTRACT, MEL (HONEY) EXTRACT, SALICYLIC ACID, PARFUM, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND)METHYLISOTHIAZOLINON E, CITRIC ACID, TRIETHANOLAMINE, POTASSIUM SORBATE

Proszę o analizę, bo ta wersja wydaje mi się zgodna z CG. Zachęcająco wygląda ekstrakt z pokrzywy wysoko w składzie. Nie wiem za to co sądzić o kwasie salicylowym - czy nie zaszkodzi włosom?
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2010-09-02 o 13:16
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 13:23   #939
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Chyba w międzyczasie zmienił się skład tej maseczki - na stronie L'Biotica zamieszczona jest taka rozpiska:
AQUA, CETYL ALCOHOL, GLYCERIN, URTICA DIOICA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL (AND)CETEARETH-20, CETRIMONIUM CHLORIDE, DICAPRYLYL ETHER (AND) LAURYL ALCOHOL, ACETYLATED LANOLIN, POLYSORBATE 80 (AND) SULFUR, LAWSONIA INERMIS EXTRACT, MEL (HONEY) EXTRACT, SALICYLIC ACID, PARFUM, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND)METHYLISOTHIAZOLINON E, CITRIC ACID, TRIETHANOLAMINE, POTASSIUM SORBATE

Proszę o analizę, bo ta wersja wydaje mi się zgodna z CG. Zachęcająco wygląda ekstrakt z pokrzywy wysoko w składzie. Nie wiem za to co sądzić o kwasie salicylowym - czy nie zaszkodzi włosom?
L'biotica błędnie podpięła skład.
To jest prawdopodobnie skład maseczki do włosów przetłuszczających się.
Poza tym opis składników jaki podaje L'biotica nie zgadza się ze składem, który podaje.
Ponadto miałam tę maseczkę, na pewno były w niej proteiny jedwabne a w tym składzie ich nie ma.
Więc jeśli zależy Ci na poznaniu opinii o składzie maseczki do włosów ciemnych zapoznaj się z analizą, która już została wykonana

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
podbijam...
Przepraszam za opóźnienie, postaram się dziś i jutro zrobić zaległe analizy.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 13:44   #940
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
podbijam...
analiza leo kokosowej już była, poszukaj
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 14:07   #941
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;21633376]zamowilam do wlosow cos takiego:
Haarvit HT
sugerowanie stezenie: 1-2%
w opisie-do suchych, lamliwych wlosow (lub suchej skory)
INCI: Aqua, alcohol denat, hydrolyzed wheat protein, Oryza sativa extract, phenethyl alcohol, alanine, serine, citric acid, biotin
zamowilam tez skwalan i glikol propylenowy (beda eksperymenty) oraz
Hyalomuco-Lösung ( HA+NMF+chinina+d-Panthenol)
co o tym sadzicie?[/QUOTE]

Haarvit nadał by się i do skóry głowy i na włosy; małe stężenie alkoholu może nie wpłynie wysuszająco na włosy.
Alkohol pełni funkcję promotora przejścia; proteiny i aminokwasy będą miały właściwości nawilżające i regenerujące; biotyna jest wskazana przy problemie z wypadaniem włosów; ekstrakt z ryżu kondycjonuje włosy i skórę.

Skwalan i glikol są promotorami przejścia czyli pomagają wniknąć składnikom aktywnym w skórę/włosy.

Hyalomuco-Lösung ( HA+NMF+chinina+d-Panthenol)
to też wygląda ciekawie, kwas hialuronowy to bardzo dobry humektant
niacynamid podobnie, działa też antyoksyadacyjnie, pantenol łagodzi podrażnienia skórne, wzmacnia włosy, chinina działa przeciwzapalnie.
To też byłoby fajne na twarz
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 14:09   #942
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
L'biotica błędnie podpięła skład.
To jest prawdopodobnie skład maseczki do włosów przetłuszczających się.
No to szkoda, zastanawiałam się nad kupnem, bo mam ciemne włosy. Dziękuję za wyjaśnienie.

A mam jeszcze pytanie, czy to by się nie nadało na włosy? (robię remanent w szafce )
Rossmann, Isana, Body Creme Olive (Krem do ciała z oliwą z oliwek)
Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Coumarin, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.

Szczególnie to masło shea w skladzie mnie kusi Tylko jak by to nałożyć jako maskę? czy na suche włosy i potem umyć?
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2010-09-02 o 20:50
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:31   #943
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o analizę
Alverde, Sensitivspülung Birke Salbei

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Simmondsia Chinensis Oil*, Acetum*, Sodium Stearoyl Lactylate, Cocos Nucifera Oil*, Sodium Lactate, Coco Glucoside, Polyglyceryl-2-Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Cetearyl Sulfate, Arginine, Betula Alba Extract*, Salvia Officinalis Water*, Lavandula Hybrida Oil*, Lysolecithin, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**

(* ingredients from certified organic agriculture ** from natural essential oils)

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

poproszę jeszcze o analizę tej odżyweczki

Garnier, ultra doux - creme au lait de vanille,

Aqua, cetearyl alcohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, quaternium-80, glyceryl stearate, limonene, linalool, benzyl benzoate, vanilla planifolia/vanilla planifolia fruit extract, propylene glycol, cetrimonium chloride, citric acid, citronellol, hexylcinnamal, glycerin, parfum.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

znalazłam jeszcze jeden skład

Garnier, ultra doux - odżywka z owocem granatu

Aqua, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, alkohol denat, hydroxypropyl guar, faex/yeast extract, limonene, benzoic acid, punica granatum extract, caprylyl glicol, persea gratissima oli/avocado oil, glycerin, parfum.

Edytowane przez Yasmin
Czas edycji: 2010-09-02 o 22:15
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 07:43   #944
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość


2)
Leo, Aloesowy balsam do włosów

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol (and) Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Ceteareth-20, Cetrymonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Extract and Herbal Extract, Citric Acid, Methylisothiasolinone and Methylchloroisothiasolino ne, Parfum.
Nieskomplikowana składowo, do stosowania na co dzień lub do mycia odżywka.
Zawiera emolienty, które re-natłuszczą włosy, zmiękczą je, utrudnią wodzie ucieczkę
antystatyki, wygładzą, ułatwią rozczesywanie
keratyna wzmocni, zregeneruje
Ekstrakt z aloesu i niezidentyfikowany ekstrakt ziołowy nawilżą i potencjalnie wzmocnią włosy.

Zgodna z CG.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 07:44   #945
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych


Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
a ja prosiłabym o analizę:
1) Leo Activ, Regenerująca maska kokosowa

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoythyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Silk, Methylchlorisothiazolinon e, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.
Trochę mało jak na maskę, może nawet ten produkt nadawałby się do mycia.
Zawiera tylko 3 składniki przed zapachem i jest to emolient i dwa antystatyki, maska nawilży zatrzymując wodę wewnątrz włosa, wygładzi włosy, doda im miękkości, zniweluje elektryzowanie, ułatwi rozczesywanie.
Po zapachu są jeszcze proteiny mleczne i jedwabne, ale w bardzo małych ilościach, gdyby było ich więcej mogłyby działaś regenerująco.

Zgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 08:12   #946
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Haarvit nadał by się i do skóry głowy i na włosy; małe stężenie alkoholu może nie wpłynie wysuszająco na włosy.
Alkohol pełni funkcję promotora przejścia; proteiny i aminokwasy będą miały właściwości nawilżające i regenerujące; biotyna jest wskazana przy problemie z wypadaniem włosów; ekstrakt z ryżu kondycjonuje włosy i skórę.

Skwalan i glikol są promotorami przejścia czyli pomagają wniknąć składnikom aktywnym w skórę/włosy.

Hyalomuco-Lösung ( HA+NMF+chinina+d-Panthenol)
to też wygląda ciekawie, kwas hialuronowy to bardzo dobry humektant
niacynamid podobnie, działa też antyoksyadacyjnie, pantenol łagodzi podrażnienia skórne, wzmacnia włosy, chinina działa przeciwzapalnie.
To też byłoby fajne na twarz
dziekuje Syrenko
Hyalomuco-Lösung uzywam do twarzy ale jesli ma pozytywne dzialanie na wlosy to dlaczego by nie?
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:09   #947
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Odzywka w spreju ISANY- nowość:
Odżywka do włosów ISANA- przeznaczona do włosów suchych i z rozdwajającymi się końcówkami( z olejem arganowym i maslem shea).


Skład: aqua, cyclopentasiloxane, polysorbate 20, methoxy peg/ppg-7/3 aminopropyl dimethicone, butyrospermum parkii butter, panthenol, sodium benzoate, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, citric acid, argania spinosa kernel oil, phenyl trimethicone, hydrolyzed wheat protein, parfum, cetrimonium chloride, dimethiconol, linalool, buthylphenyl methylpropional, CI 47005, CI 16035.
Pierwsza część składu to emolienty: dwa silikony, w tym jeden cykliczny czyli taki, który odparuje, ale ułatwi rozprowadzanie sprayu oraz spowoduje, że produkt nie będzie zbyt ciężki. Potem mamy masło shea, fajne włosowe masło. Z emolientów jest tu jeszcze olej olej arganowy - wartościowy włosowo olej, zawiera spore ilości kwasu oleinowego, który ma zdolność wnikania do wnętrza włosa (abstrahując od faktu, że pewnie tego oleju tu dużo nie ma). Pod koniec dodano jeszcze jeden silikon: dimethiconol.
Składniki te zatrzymają wodę wewnątrz włosa, wygładzą włos, wizualnie poprawią jego wygląd, nadadzą blasku, ułatwią rozczesywanie, ochronią przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Po maśle shae mamy wzmacniający pantenol.
Do sprayu dodano również antystatyki, w tym jeden niezgodny z CG, wygładzą włosy, dodadzą im miękkości, zniwelują elektryzowanie.
Tuż przed zapachem dodano hydrolizowaną proteinę pszeniczną o działaniu antystatycznym.

Spray niezgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 13:05   #948
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość

ISANA odżywka intensywnie pielegnująca( z pantenolem i witamina B3).


Skład: aqua, cetearyl alcohol, glyceryl stearate se, propylene glycol, stearamidopropyl dimethylamine, quaternium-87, panthenol niacinamide, glutamic acid, parfum, alpha- isomethyl ionone, phenoxythanol, citric acid, CI 15985.
Prosta, przyzwoita składowo odżywka.
Zawiera
emolienty - zatrzymają wodę, re-natłuszczą włos
humektanty - przyciągają i wiążą wodę; tu jest to glikol oraz wzmacniający pantenol, do tego nawilżający niacynamid.
antystatyki i kondycjonery - wygładzają, ułatwiają rozczesywanie, redukują elektryzowanie, poprawiają wygląd włosa.


Ze względu na Q-87 odżywka niezgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 13:15   #949
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

syrenka - dziękuję za analizy
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 16:57   #950
Madziulena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo proszę o analizę Odżywki dyscyplinującej "Fryzura pod kontrolą" do każdego rodzaju włosów firmy AVON z linii Advanced Techniques beautifully behaved.
Skład: aqua, cetyl alcohol, stearylalchohol, dimethiconol, crambe abyssinica seed oil, stearamidopropyl dimethylamine, parfum, dicetyldimonium chloride, phenoxyethanol, peg-2 dimeadowfoamamidoethylmon ium methosulfate, methylparaben, choleth-24, glycolic acid, behentrimonium methosulfate, disodium edta, glycerim, propylparaben, hexylene glycol, ceteth-24, quaternium-33, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, C12-14 pareth-12, amyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, limonete.
__________________
Life sucks and then you die...
Madziulena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 20:52   #951
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Delia żel do włosów

Aqua, Triethanolamine, VP/VA Copolymer, Carbomer, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Geraniol, Disodium EDTA, Chitosan Lactate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Metchylchloroisothiasolin e & Metchylisothiasoline.
zagęszcza Carbomer
polimery, które utrwalają fryzurę
emolient, pochodny oleju rycynowego i glikolu propylenowego
zapachy, konserwanty
filtr UVA i UVB

Skład żel jest bardzo prosty: dzięki polimerom wysoko w składzie powinien silnie utrwalić loki. Z substancji odżywczych w żelu występuje tylko jeden emolient.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 17:26   #952
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę odżywki w sprayu:
ISANA HAIR do włosów farbowanych i po trwałej ondulacji.
AQUA,CYCLOPENTASILOXANE, POLYSORBATE 20, METHOXY/PEG/PPG - 7/3 ,AMINOPROPYL DIMETHICONE,PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, HYDROXYPROPYLGUAR,HYDROXY PROPYLTRIMONIUM CHLORIDE,CETRIMONIUMCHLOR IDE, ISOAMYL P - METHOXYCINNAMATE,PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE,LINALOOL, BYTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CI 47005, CI 16035

z góry bardzo dziękuję
Podpinam się pod prośbę o recenzję tego sprayu
Interesuje mnie głównie czy będzie całkowicie zmywalny odżywką.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 18:05   #953
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę odżywki w sprayu:

ISANA HAIR do włosów farbowanych i po trwałej ondulacji.

AQUA,CYCLOPENTASILOXANE, POLYSORBATE 20, METHOXY/PEG/PPG - 7/3 ,AMINOPROPYL DIMETHICONE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, HYDROXYPROPYLGUAR, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CETRIMONIUMCHLORIDE, ISOAMYL P - METHOXYCINNAMATE, PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE,LINALOOL, BYTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CI 47005, CI 16035

z góry bardzo dziękuję
Pierwsza część składu to emolienty: dwa silikony, w tym jeden cykliczny czyli taki, który odparuje, ale ułatwi rozprowadzanie sprayu oraz spowoduje, że produkt nie będzie zbyt ciężki.
Następnie dodano olej z pestek moreli oraz antystatyki i filtr UV.
Odżywka zatrzyma wodę wewnątrz włosa (silikony, olej), wygładzi włosy, wizualnie poprawi jego wygląd, nada blasku, ułatwi rozczesywanie, ochroni przed mechanicznymi uszkodzeniami i promieniami słonecznymi.

Niezgodna z CG
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:16   #954
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

dostałam w gratisie w aptece próbkę szamponu i nie wiem co z nią zrobić

poproszę o analizę
Rene Furterer, Acanthe Perfect Curls
Szampon nawilżający włosy kręcone i modelujący skręt loków

water,sodium laureth sulfate, cocoglucoside, lauryl betaine, ceteareth-60 myristyl glycol, propylene glycol, acanthus mollis leaf extract, benzoic acid, cetromonium chloride, citric acid, disodium edta, fragrance (parfum),, green3 (cl42053), guar hydroxypropyltrimonium chloride, maltodexterin, methylisothiazolinone, persea gratissima (avocado) oil (persea gratissima oil), phynoxyethanol, styrene/acrylates copolymer, yellow 5 (cl19140)
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:25   #955
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o analizę:
Leo Activ, Cytrusowa zakwaszająca maska do włosów

Aqua,cetearyl alcochol (and) dipalmitoytethyl hydroxyethylmonium methosulfate (and) ceteareth-20, cetrimonium chloride, hydrolyzed keratin, hydrolyzed wheat protein/silicone copolimer,d-panthenol, citrus grandis extract, oleyl erucate, coco-glucoside and glycelyr oleate, citrict acid, methylisothiasolinone and methylchloroisothiasolino ne, parfum.

Moja pytanie to czy taki silikon(?) występujący w niej jest usuwalny wodą/odżywką/łagodnym szamponem?
Pozdrawiam
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-09-06 o 20:32
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 19:57   #956
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Chantal, ProSalon, Maska intensywnie regenerująca z kompleksem termicznym i wyciągiem z bambusa

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Dimethicone, Microcrystalline Wax, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Bambusa Arundinacea Leaf Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Parfum, Ascorbic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl lonone, Benzyl Salicylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, D-Limonene, Linalool, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 10:37   #957
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

W Rossmannie pojawiły się profesjonalne odżywki, mam jedna z nich, nie widziałam tu analizy, więc o nią proszę

Rossmann Isana Hair Professional [Odżywka do włosów łamliwych i bez połysku]

AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE SE, CITRIC ACID, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, PANTHENOL, QUATERNIUM-87, NIACINAMIDE, DISTEAROYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM, LINALOOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Uff, co za nieludzkie nazwy
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:02   #958
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Proszę o analizę szamponu:
URTERKAM SZAMPON LAWENDOWY

Skład INCI:
Aqua, Aloe Barbadensis Gel*, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Glycerin, Levulinic Acid, Sodium Cocoyl Glutamate, p-Anisic Acid, Lavandula Angustifolia Extract*, Sodium Citrate, Lavandula Angustifolia Oil* (Aroma*), Geraniol**, Linalool**, Limonene**.

ECOSPA- SZAMPON ZWIEKSZAJĄCY OBJĘTOŚĆ Z WYCIĄGMI Z KWIATÓW LIPY I KIWI

Skład INCI:
Aqua, Lauryl Glucoside, Tillia Cordata Extract*, Coco Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Glycerin, Sodium Chloride, Punica Granatum Extract*, Olea Europaea Leaf Extract*, Alcohol, Actinidia Chinensis Fruit Extract, Sodium PCA, Parfum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Limonene, Citronellol.
__________________


Edytowane przez insanecurls
Czas edycji: 2010-09-07 o 15:04
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 16:34   #959
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Czy szampon schauma do włosów suchych i zmęczonych nadaje się do zmycia silikonów?

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Parfum, PEG-12 Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Glycerin, PEG-14M, Coumarin, Cocos Nucifera Extract, Cl 16255, Cl 47005

z góry dziękuję za odpowiedź
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 17:54   #960
Edith3F
Zadomowienie
 
Avatar Edith3F
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 252
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Czy mogłabym Was prosić o analizę
Pollena-Ewa, Eva Natura zioła Polskie, Potrójna moc ziół, Szampon do włosów przesuszonych, blond i po rozjaśnianiu, rumianek, lipa, nagietek

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocoamide DEA, Chamomilla Recutita Extract, Tilia Vulgaris Extract, Calendula Officinalis Extract, Parfum, Disodium Undecylenamido Mea- Sulfosuccinate, Peg-75 Lanolin, Niancinamide, Panthenol, DMDM Hydantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Cl 1585, Cl 1914.

Z góry dziękuję
__________________
Zaręczeni 19.09.2010 r. - Ślub 10.09.2011

Dbam o moje fale (ostatnie podcięcie 7.09.2011r)
Edith3F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.