Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-17, 11:20   #1171
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

A co sądzicie o miesznce chińskiej (warzywa chińskie) duszone na patelni bez oliwy?? Nadaje się na R do jakiegoś mięsa...??
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 11:32   #1172
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

hm zauwazylam ze większośc jadłospisów jest U ... hmm:P
btw. Ja dalej trwam w R
Sniadanie: serek wiejski lekki ze szklanką truskawek + łyzką Crunchy naturalnych Sante (moga byc?) + lyzka musli bez cukru

II snidanie: 1/4 swiezego ananasa + 1/2 serka wiejskiego + 5 nerkowców( aa jak z tym?)

pozniej ... srednie jablko

Obiad; 1 bukiecik brokuł na parze + 2 kotlety sojowe z wody+ "zólte warzywa' na patelnie bez oleju.

Podwieczorek : chleb zytni pelnoziarnisty z tunczykiem + pomidorek albo dwa.
Kolacja:

jajecznica z 1 białka, mleka sojowego i rzerzuchy

i?
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:04   #1173
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Bardzo ładne U.
Dzięki.
Cytat:
Napisane przez Murron Pokaż wiadomość
hm zauwazylam ze większośc jadłospisów jest U ... hmm:P
btw. Ja dalej trwam w R
Sniadanie: serek wiejski lekki ze szklanką truskawek + łyzką Crunchy naturalnych Sante (moga byc?) + lyzka musli bez cukru Crunchy na R odpada.

II snidanie: 1/4 swiezego ananasa + 1/2 serka wiejskiego + 5 nerkowców( aa jak z tym?) Mało. Łączysz węgle (ananas) z tłuszczami (nerkowce). Lepiej odpuścić sobie tego ananasa i zamiast niego dodać więcej nerkowców. Brak warzyw.

pozniej ... srednie jablko To nie posiłek. Na R przekąski nie są wskazane. Poza tym jesz dużo owoców, niektórym one utrudniają chudnięcie.

Obiad; 1 bukiecik brokuł na parze + 2 kotlety sojowe z wody+ "zólte warzywa' na patelnie bez oleju. Soja również może utrudniać chudnięcie.

Podwieczorek : chleb zytni pelnoziarnisty z tunczykiem + pomidorek albo dwa. Ok.
Kolacja:

jajecznica z 1 białka, mleka sojowego i rzerzuchy Mało! Mleko na kolację nie jest wskazane (węgle).

i?
jw.

Cytat:
Napisane przez MartaS1992 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o miesznce chińskiej (warzywa chińskie) duszone na patelni bez oliwy?? Nadaje się na R do jakiegoś mięsa...??
Jak najbardziej.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:25   #1174
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
Dzięki.


Jak najbardziej.
Dzięki
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:32   #1175
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Witam Dawno mnie tu nie było, ale dzisiaj nadrabiam zaległości w czytaniu Waszych jadłospisów Przez ten cały czas trzymałam się R i nawet mi to wyszło

moje dzisiejsze R:

śniadanie: ok. 200g chudego twarogu zmiksowanego z truskawkową aktivią i homo naturalnym (proporcje: 250g twarogu + 125g aktivi + 150g homo - dziele to na pare porcji), owsianka: szklanka mleka 1,5% + 2 łyżki płatków owsianych + łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki otrąb pszennych, zielone jabłko
II śniadanie: 150g wiejski lekki, ok. 15 ciemnych winogron, 2 malutkie nektaryny, później duży pomidor

obiad:
300g warzyw na patelnię (na parze ;P ), 3 kotlety sojowe, jakieś 2-3 łyżki twarogu tego co na śniadanie
podwieczorek: jajko na miękko, pomidor
kolacja: reszta twarogu

Proszę o ocenkę
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.

Edytowane przez juliaaa161190
Czas edycji: 2008-05-17 o 13:19
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 13:29   #1176
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
U mnie grill zaczyna się już o 16.00 więc do tej pory będę jadła jak zwykle, a potem to na co będę miała ochotę i Tobie też to radzę Jedz na imprezie to na co masz chęć bez wyrzutów sumienia. To w żaden sposób nie wpłynie na Twoją R uwierz mi


Ja uważam, że takie odstępstawa od zasad (oczywiście nie codziennie) dobrze wpływają na naszą R Organizm dostaje wtedy kopa do tego aby pokazać na co go stać. Jeśli jemy cały czas tyle samo to się rozleniwia. Trzeba dać mu czasem coś do roboty, by podkręcać metabolizm.
No to rozumiem, że dziaj dajemy zbiorowego kopa Napisze Wam jutro jak bardzo był duży.
Jednak mimo wszystko nie tkne przekąsek (chyba ze będę już zdychać z głodu :P) zjem tylko ten jeden kawałek pizzy choć już mam małe wątpliwości...
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 13:34   #1177
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzisiejsze U:
I Owsianka (40 g płatków owsianych, łyżka otrąb owsianych, banan, 10 g proszku budyniowego o smaku krówki, 125 ml mleka), 50 g twarogu wędzonego, cappuccino orzechowe bez cukru.
II Bułka żytnia z 60 g twarożku z łyżeczką dżemu, marchewka.
III Kasza manna z jabłkiem i cynamonem, 2 ogórki.
IV 150 g serka homo waniliowego z 30 g płatków zbożowych o smaku czekoladowym; 30 g migdałów; marchewka.
V 200 g serka wiejskiego truskawkowego, 3 rzodkiewki.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 14:07   #1178
*skarbeczek*
Raczkowanie
 
Avatar *skarbeczek*
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja sobie ostatnio robię piersi z kurczaka w panierce, bo powiem szczerze że takiego białego na parze albo z folii nie jestem w stanie przełknąć.
A więc robię tak:

Piersi z kury kroję na paluszki. Obtaczam w mące potem w roztrzepanym jajku i wkładam do panierki:
- szklanka pogniecionych płatków Corn Flakes (lub mniej, zależy ile chcecie tych paluszków)
- przyprawy: 1 łyzeczka słodkiej papryki, 2 łyżeczki przyprawy do grilla, 1 łyżeczka przyprawy do kurczaka, trochę vegety i ostrej papryki.

Układam na blaszce na folli albo na papierze pergaminowym (wtedy nie trzeba smarować tłusczem) i piekę w 180st przez jakieś 8 min.

Są przepyszne. Już kilku osobom podałam ten przepis i są zachwycone.

Dla mnie najważniejsze jest to że te paluszki są bez tłuszczu, mają dużo białka i nadają się dla stosujących dietę.
TO jest ten przepis na pnierkę z wczoraj.

Właśnie przygotowuję
__________________
MŻ-WR

Cel => 58
JEST: 64.8 kg BYłO: 65.7kg

a6w 5/31

8abs 5/31

Nowa praca
*skarbeczek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 14:46   #1179
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez *skarbeczek* Pokaż wiadomość
TO jest ten przepis na pnierkę z wczoraj.

Właśnie przygotowuję
Skarbeczek daj znać czy Ci smakował ten kurczak z mojego przepisu
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 17:23   #1180
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R

1. placek owsiany (jajko, białko, 30g otrębów owsianych, wieśniak lekki) + pół pomidora

2. 70g chleba pełnoziarnistego słonecznikowego z 2 plastrami szynki drobiowej i 100g wieśniaka -> zapieczone + surówka z ogórka i kilku rzodkiewek

trening

3. 100g piersi z kurczaka z 2 łyżkami homo, szpinakiem i przyprawami -> zapieczone + marchewka i pół pomidora

4. twaróg półtłusty z 2 łyżkami siemienia lnianego i ogórkiem

5. homo z marchewką lub dwoma

poproszę o ocenkę, bo waga stoi w miejscu..........
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 17:49   #1181
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
R

1. placek owsiany (jajko, białko, 30g otrębów owsianych, wieśniak lekki) + pół pomidora Ładnie, na śniadanie możesz dorzucić jakiś owoc.

2. 70g chleba pełnoziarnistego słonecznikowego z 2 plastrami szynki drobiowej i 100g wieśniaka -> zapieczone + surówka z ogórka i kilku rzodkiewek
Ładnie
trening

3. 100g piersi z kurczaka z 2 łyżkami homo, szpinakiem i przyprawami -> zapieczone + marchewka i pół pomidora
ładnie
4. twaróg półtłusty z 2 łyżkami siemienia lnianego i ogórkiem
ile tego twarogu? I czemu nie chudy?
5. homo z marchewką lub dwoma No, na marchewce to nie oszczędzaj

poproszę o ocenkę, bo waga stoi w miejscu..........
Bardzo ładne R- masz jakiś limit kaloryczny dzienny? Bo tu wydaje mi się ich mało.


Teraz moje U, dziś sponsorowane przez literkę L jak lato (jak ja się cieszę, że jest już wreszcie )
1) owsianko-otrębianka z ziaranami słonecznika, homo naturalnym, ogóras.
2) wielka grahamka z dwoma grubymi plastrami sera białego półtłustego, wiellllki pomidor i trochę mniejsza cebula
3) udko z kurczaka pieczone w kombiwarze (czytaj: bez tłuszczu), 2 ziemniaczki pieczone w folii aluminiowej (j.w- tzn. bez tłuszczu- swoją drogą to 2 ziemniaki to aż 100 gr... dużo :/), tarta marchewka, sałata
4) serek homo- straciatella i marchewka
5) pół bułeczki razowej, 100 gr serka wiejskiego, łycha homo, pomidor i cebula.
Był jeszcze rowerek w między czasie więc są jeszcze opalone plecy

W ogole dziewczyny to jak ja sie cieszę, że już lato... pierwsze moje lato podczas którego nie muszę się wstydzić fałdek na brzuchu. Pierwsze... mam nadzieję, że nie ostanie.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 18:01   #1182
ewelciaa144
Zakorzenienie
 
Avatar ewelciaa144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 237
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

To i ja dzisiaj zamieszczę swój proszę o ocenkę

U :

śniadanie : fitella bananowa z jogurtem naturalnym Zoot - mały banan

II śniadanie : drożdżówka z kruszonką, szklanka maślanki brzoskwiniowej

obiad : 2 nieduże naleśniki z serem, talerz brokułów

deser - prawie cała puszka orzeszków w papryce

podwieczorek - kaszka tiramisu, potem tarta marchewka z jabłkiem

kolacja - pół puszki tuńczyka, pół udka wędzonego, pół bułki żytniej, miseczka rzodkiewki ze śmietaną
__________________
Dbam o siebie i dietuje

29.09
0/3,3
ewelciaa144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 18:10   #1183
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Bardzo ładne R- masz jakiś limit kaloryczny dzienny? Bo tu wydaje mi się ich mało.
dzięki

właśnie chciałam edytować, bo zapomniałam o 20g (tylko tyle, końcówka) kaszy kuskus - węgle proste potreningowo - mam nadzieje, ze dobrze kombinuje

półtłusty, bo któraś z dziewczyn zachwalała półtłusty president to musiałam kupić na spróbowanie dla urozmaicenia

limitu nie mam, przestałam liczyć kalorie, żeby nie popaść w paranoję.. są dni, że jem więcej, są takie, że mniej, zależy jaką mam ochotę, bywają i wpadki, ale już coraz mniej na szczęście chociaż postaram się chyba wprowadzić na stałe węgle do obiadu, już sama nie wiem.. co myślisz?
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 18:24   #1184
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzisiaj chyba nieźle.


1. Bułka z ziarnami: jedna połowa z pastą z tuńczyka, druga z wędliną drobiową, ogórkiem, pomidorem, tofu
2. 2 jabłka
3. Duszone udka kurczaka, dość mały kawałek, kopytka, bardzo dużo surówek: marchewka, buraki i jakaś zrobiona przez tatę: sałata, rzodkiewki, ogórek, pomidor, cebula
4. Jabłko
5. Bułka z ziarnami słonecznika: 1 połowa z pastą jajeczną 2 połowa z pastą krabową ; jabłko

Jeszcze podjadłam jakiś makaron, ale mało.

I jak?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 18:25   #1185
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Z cyklu PPPWeekend u Rodziców.

Śniadanie:
Dwie kromki pysznego wiejskiego chleba z najwspanialszej piekarni koło domq z masłem, szynką, żółtym serem i sałatą
Serek wiejski Piątnica z truskawkami
Jabłko

II śniadanie:
Grahamka z pastą twarożkowo-szprotkową i pomidorem
Kokosanka dr Oetkera

III śniadanie:
Koktajl: banan zmiksowany z mlekiem
Parę orzechów w czekoladzie

Obiad:
znowu zaciągnęli do Bierhalle gdzie zjadłam sześć pierogów ze szpinakiem i serem fetą, a potem jeszcze uszczknięty z talerza współbiesiadnika mały kawałek pieczonego kurczaka plus parę różyczek brokułów i kalafiora

Deser:
Pączek od Bliklego <3 :P
Kawa z mlekiem

Podwieczorek:
Kanapka z pastą z II śniadania i pomidorem
Serek homo naturalny z orzechami i suszoną żurawiną - trochę dziwne połączenie, ale całkiem całkiem

Kolacja:
jeszcze nie jadłam, ale że mam ostatnio świra na punkcie tostów z opiekacza, to sobie zrobię takowe z mozzarellą obtoczywszy grzanki uprzednio w jajku
Schrupię może potem jakiegoś owoca jeszcze.
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 18:38   #1186
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Dzisiaj chyba nieźle.


1. Bułka z ziarnami: jedna połowa z pastą z tuńczyka, druga z wędliną drobiową, ogórkiem, pomidorem, tofu
2. 2 jabłka
3. Duszone udka kurczaka, dość mały kawałek, kopytka, bardzo dużo surówek: marchewka, buraki i jakaś zrobiona przez tatę: sałata, rzodkiewki, ogórek, pomidor, cebula
4. Jabłko
5. Bułka z ziarnami słonecznika: 1 połowa z pastą jajeczną 2 połowa z pastą krabową ; jabłko

Jeszcze podjadłam jakiś makaron, ale mało.

I jak?
Aralko.. ile razy trzeba Ci powtarzać, że jabłko tudzież 2 jabłka to nie posiłek
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 18:55   #1187
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Niestety, tylko on mnie najbardziej zapycha, a dzisiaj miałam konkurs piosenki i jadłam po drodze.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:00   #1188
*skarbeczek*
Raczkowanie
 
Avatar *skarbeczek*
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Skarbeczek daj znać czy Ci smakował ten kurczak z mojego przepisu
Powiem tak

Przede wszystkim szybko
Panierka wyszła fajna, zero tłuszczu i chrupka, aczkolwiek ciut "za sztuczna". Te cornflakes fajnie mi sie tłuczkiem w miseczce rozdrobniły i szybciutko, dodałam tych przypraw mniej niż pisałaś, ale następnym razem chyba użyję tlyko tej przyprawy do kurczaka i cornflakes i wegetki ciut.

Ale mimo wszystko super przepis
Danke


a mi się słodkiego chce..Jak cholera!
__________________
MŻ-WR

Cel => 58
JEST: 64.8 kg BYłO: 65.7kg

a6w 5/31

8abs 5/31

Nowa praca
*skarbeczek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:06   #1189
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Dzisiaj chyba nieźle.


1. Bułka z ziarnami: jedna połowa z pastą z tuńczyka, druga z wędliną drobiową, ogórkiem, pomidorem, tofu Oki
2. 2 jabłka To nie posiłek, pozatym nie lepiej byłoby te 140 kalorii spozytkować w bardziej sycący sposób?
3. Duszone udka kurczaka, dość mały kawałek, kopytka, bardzo dużo surówek: marchewka, buraki i jakaś zrobiona przez tatę: sałata, rzodkiewki, ogórek, pomidor, cebula Kpytka na R?! Nie wolno!
4. Jabłko to nie posiłek
5. Bułka z ziarnami słonecznika: 1 połowa z pastą jajeczną 2 połowa z pastą krabową ; jabłko Kolacja na R powinna być białkowa

Jeszcze podjadłam jakiś makaron, ale mało.

I jak?
No i źle, słabe to R.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 19:15   #1190
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
1. Bułka z ziarnami: jedna połowa z pastą z tuńczyka, druga z wędliną drobiową, ogórkiem, pomidorem, tofu jak na sniadanie za malo
2. 2 jabłka to nie posilek
3. Duszone udka kurczaka, dość mały kawałek, to zle kurczak to bialko kopytka ile? bardzo dużo surówek: marchewka, buraki i jakaś zrobiona przez tatę: sałata, rzodkiewki, ogórek, pomidor, cebula surowki maja malo kcal, objetosciowo moze i duzo
4. Jabłko to nie posilek
5. Bułka z ziarnami słonecznika: 1 połowa z pastą jajeczną 2 połowa z pastą krabową ; jabłko ok
Tylko 3 posilki duzo za malo, sladowe ilosci nntk
Jeszcze podjadłam jakiś makaron, ale mało.
Aralko zobacz sama i porownaj. Twoj podstawowy blad to nieodpowiednie IIS i podwieczorek. Przede wszystkim jedz 5 posilkow i zwieksz nieco porcje dla wlasnego dobra.

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Śniadanie
Bułka kukurydziana z wędliną drobiową, tofu, ogórkiem i pomidorem ; jabłko powinno byc wiecej
II Śniadanie
Jabłko to nie posilek
Obiad
Ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem ; jabłko nie wiem ile ale nie sadze zeby bylo za duzo
Podwieczorek
Jabłko to nie posilek
Kolacja
Kilka kęsów makreli, bułka z ziarnami, jedna połówka z jajkiem na miękko druga z wędliną drobiową, tofu, ogórkiem, pomidorem i sałatą ok

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
Z cyklu PPPWeekend u Rodziców.

Śniadanie:
Dwie kromki pysznego wiejskiego chleba z najwspanialszej piekarni koło domq z masłem, szynką, żółtym serem i sałatą
Serek wiejski Piątnica z truskawkami
Jabłko dolozylabym jeszcze z jedna kromke

II śniadanie:
Grahamka z pastą twarożkowo-szprotkową i pomidorem
Kokosanka dr Oetkera a co to? Moze jeszcze jakis owoc?

III śniadanie:
Koktajl: banan zmiksowany z mlekiem
Parę orzechów w czekoladzie ok orzechow nie musi byc pare

Obiad:
znowu zaciągnęli do Bierhalle gdzie zjadłam sześć pierogów ze szpinakiem i serem fetą, a potem jeszcze uszczknięty z talerza współbiesiadnika mały kawałek pieczonego kurczaka plus parę różyczek brokułów i kalafiora jak duze pierogi to ok

Deser:
Pączek od Bliklego <3 :P
Kawa z mlekiem gra

Podwieczorek:
Kanapka z pastą z II śniadania i pomidorem
Serek homo naturalny z orzechami i suszoną żurawiną - trochę dziwne połączenie, ale całkiem całkiem okej, kanapka z jednej kromki czy dwoch?

Kolacja:
jeszcze nie jadłam, ale że mam ostatnio świra na punkcie tostów z opiekacza, to sobie zrobię takowe z mozzarellą obtoczywszy grzanki uprzednio w jajku
Schrupię może potem jakiegoś owoca jeszcze. to smaczengo zycze prosze zjesc ze 4

DeMitia Aralka jest na U, a przynajmniej powinna na nim byc.
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:15   #1191
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Oj, nie wiedziałam, że kopytek nie można

A czy kolacja białkowa może być np. mniej więcej taka:
a) deserek sojowy
b) wędzona makrela z 2 waflami ryżowymi
c) jajecznica z 2 jajek z pomidorem z małą bułeczką ziarnistą
d) 250 ml mleka sojowego z niedużą garścią muesli

A zamiast tych kopytek, co mogę zjeść do duszonego kurczaka? Chodzi mi o rzeczy typu makaron, ryż, ziemniaki itp.?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:17   #1192
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Właśnie tego ryżu z jabłkami było bardzo dużo. Pewnie z cała torebka ryżu.

Tylko, że jest problem, a raczej dwa co do śniadania:
1) Nie zdążam zjeść więcej na śniadanie
2) Nie wchodzi mi więcej
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:26   #1193
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Aralko na U mozesz jesc WSZYSTKO byle w rozsadnych ilosciach.
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:36   #1194
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Bardzo ładne R- masz jakiś limit kaloryczny dzienny? Bo tu wydaje mi się ich mało.


Teraz moje U, dziś sponsorowane przez literkę L jak lato (jak ja się cieszę, że jest już wreszcie )
1) owsianko-otrębianka z ziaranami słonecznika, homo naturalnym, ogóras.
2) wielka grahamka z dwoma grubymi plastrami sera białego półtłustego, wiellllki pomidor i trochę mniejsza cebula
3) udko z kurczaka pieczone w kombiwarze (czytaj: bez tłuszczu), 2 ziemniaczki pieczone w folii aluminiowej (j.w- tzn. bez tłuszczu- swoją drogą to 2 ziemniaki to aż 100 gr... dużo :/), tarta marchewka, sałata
4) serek homo- straciatella i marchewka
5) pół bułeczki razowej, 100 gr serka wiejskiego, łycha homo, pomidor i cebula.
Był jeszcze rowerek w między czasie więc są jeszcze opalone plecy

W ogole dziewczyny to jak ja sie cieszę, że już lato... pierwsze moje lato podczas którego nie muszę się wstydzić fałdek na brzuchu. Pierwsze... mam nadzieję, że nie ostanie.
No i co z tego ziemniaki są mało kaloryczne


Moje P:

Śn.: owsianka( garść owsianych, garść żytnich, garść musli, 0,5 szklanki mleka), łyżeczka budyniu śmietankowego, łyżka otrębów z jabłkiem, serek wiejski, duże jabłko

2Śn. jogurt naturalny 1& (150g), jogurt naturalny1,5% (150g), garść musli

- mcflurry z lionem i sosem karmelowym:ju pi:

Ob. filet z pangi zapieczony w folii, kasza gryczana, 100g brokuł, łyżeczka sosu sojowego, jogurt naturalny jak sos, mnóstwo przypraw(najwięcej pieprzu)

D:kawałek suchonego melona,laska rabarbaru,truskaweczka, precelek
4km spaceru
P:homo waniliowy, truskaweczka,50g czereśni, łyżka musli, łyżka BF(przyznaje się ciełam)
4km spaceru
K: 100g szparagów, homo naturalny, łyżka linessy wiśniowej, łyżeczka płatków migdałowych, garść BF, bułka razowa, 10g orzeszków w wasabi, 10g orzeszków w miodzie, 10g orzeszków w papryce, 10g Italian mix orzeszków z felixa, jabłko

Razem:2550
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:37   #1195
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

czy moge zjesc teraz na kolacje ser bialy z rzodkiewka i cebulka?? czy raczej cos innego?
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:45   #1196
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P:

Śn.: owsianka( garść owsianych, garść żytnich, garść musli, 0,5 szklanki mleka), łyżeczka budyniu śmietankowego, łyżka otrębów z jabłkiem, serek wiejski, duże jabłko tym razem zaproponuje ci wiecej mleka

2Śn. jogurt naturalny 1& (150g), jogurt naturalny1,5% (150g), garść musli moglby byc chlebek

- mcflurry z lionem i sosem karmelowym:ju pi: Brawo

Ob. filet z pangi zapieczony w folii, kasza gryczana brokuł, łyżeczka sosu sojowego, jogurt naturalny jak sos, mnóstwo przypraw(najwięcej pieprzu)
ile kaszy? Tylko jeden filet?
D:kawałek suchonego melona,laska rabarbaru,truskaweczka, precelek ok
4km spaceru
P:homo waniliowy, truskaweczka,50g czereśni, łyżka musli, łyżka BF(przyznaje się ciełam) kochana walcz z tym, tak dobrze ci idzie. A ten spacer to z pewnego powodu?
4km spaceru
K: 100g szparagów, homo naturalny, łyżka linessy wiśniowej, łyżeczka płatków migdałowych, garść BF, bułka razowa, 10g orzeszków w wasabi, 10g orzeszków w miodzie, 10g orzeszków w papryce, 10g Italian mix orzeszków z felixa, jabłko pasuje

Razem:2550
Widze kolejne kcal dodane Jutro czekam na jeszcze wiecej. I zero ciecia zero wyrzutow sumienia na byc

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
czy moge zjesc teraz na kolacje ser bialy z rzodkiewka i cebulka?? czy raczej cos innego?
Jesli chudy to jak najbardziej
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:47   #1197
Yasamin
Przyczajenie
 
Avatar Yasamin
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Witam.

Nie wiem jak ja do tej chwili przeoczyłam ten watek (wyszukiwarka jak zwykle magicznie pomaga, nie wpadłam tylko od poczatku na hasło jadłospis...). W każdym razie dziękuję Wam za niego bo ja jestem na samym poczatku drogi co opisałam już tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...29&postcount=3 Chciałabym i schudnąć i nauczyć się tzw. zdrowego trybu życia.

Ułożyłam sobie przykładowy jadłospis nr.1 (po resztę muszę sobie poczytać co Wy jadłyście) i wygląda on tak - REDUKCJA:

  1. 9:00 - śniadanie: owsianka na wodzie (lubię ) + sałatka (gotowana pierś z kurczaka, sałata, ogórek, trochę soku cytrynowego do smaku), herbata
  2. 12:00 - II śniadanie: 2 kromki białego chleba + trochę kurczaka na to+ rzodkiewki, filiżanka czarnej kawy (kawa zastępuje mi słodycze, po 1 filiżance odchodzi mi ochota na wszystkie batoniki i inne takie wynalazki)
  3. 15:00 - obiad: mięso z uda kurczaka + sałatka (sałata, pomidor, sok cytrynowy, oliwa z oliwek, łyżka posiekanych orzechów włoskich), herbata
  4. 18:00 - podwieczorek: chudy twarożek + ok.pół banana, herbata
  5. 21:00 - kolacja I: ryba tłusta (teraz mam makrelę) + pomidor, ogórek
  6. 23:00 - kolacja II: serek
Bardzo ładnie Was proszę o pomoc: popełniłam jakieś błędy w układaniu? W sumie mam większe problemy z dobraniem wielkości porcji niż zapamiętaniem reguły jak łączyć białko, węglowodany i tłuszcze.

I z wątpliwości: naprawdę mogę na tym stracić 1 kg tygodniowo? To daje jakieś 2-4 kg miesięcznie . Dużo...
__________________
  1. Talia: 92 cm-85 cm-80 cm-75 cm-70 cm
  2. Wejść znów w stare spodnie.
  3. Uzyskać ogólnie ładną sylwetkę.
A6W: 0/42
Yasamin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:55   #1198
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No wiesz tylko z tym mlekiem to mam problem (mój mózg działa tak mleko to picie a ty pijesz tylko wode i herbate i jak tu żyć)
Kaszy cały woreczek, a filet jeden bo i tak więcej by nie weszło kasza zapycha. Pierwszy spacer z powodu wyrzutów ale drugi z przyjemności. Dziękuje ci marga za ocene
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 20:23   #1199
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

I jeszcze jedno pytanko...
Jakie BTW/kcal może mieć serek homo naturalny z tesco szukałam innych ale nigdzie nie mogłam znaleźć Znalazłam właśnie ten ale neiwiem ile ma białka i wegli.. pisze tylko zawartość tłuszczu : 3%
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 20:27   #1200
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
Z cyklu PPPWeekend u Rodziców.

Śniadanie:
Dwie kromki pysznego wiejskiego chleba z najwspanialszej piekarni koło domq z masłem, szynką, żółtym serem i sałatą
Serek wiejski Piątnica z truskawkami
Jabłko ok, ale w sumie nie jak na P

II śniadanie:
Grahamka z pastą twarożkowo-szprotkową i pomidorem
Kokosanka dr Oetkera ok, o ile grahamka duża

III śniadanie:
Koktajl: banan zmiksowany z mlekiem
Parę orzechów w czekoladzie ok

Obiad:
znowu zaciągnęli do Bierhalle gdzie zjadłam sześć pierogów ze szpinakiem i serem fetą, a potem jeszcze uszczknięty z talerza współbiesiadnika mały kawałek pieczonego kurczaka plus parę różyczek brokułów i kalafiora hm, ok

Deser:
Pączek od Bliklego <3 :P
Kawa z mlekiemok, fajnie

Podwieczorek:
Kanapka z pastą z II śniadania i pomidorem
Serek homo naturalny z orzechami i suszoną żurawiną - trochę dziwne połączenie, ale całkiem całkiem ok

Kolacja:
jeszcze nie jadłam, ale że mam ostatnio świra na punkcie tostów z opiekacza, to sobie zrobię takowe z mozzarellą obtoczywszy grzanki uprzednio w jajku
Schrupię może potem jakiegoś owoca jeszcze.
fajnie


Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
No i co z tego ziemniaki są mało kaloryczne


Moje P:

Śn.: owsianka( garść owsianych, garść żytnich, garść musli, 0,5 szklanki mleka), łyżeczka budyniu śmietankowego, łyżka otrębów z jabłkiem, serek wiejski, duże jabłko szkoda, że pół szklanki mleka

2Śn. jogurt naturalny 1& (150g), jogurt naturalny1,5% (150g), garść musli ok, acz mógłby być smakowy

- mcflurry z lionem i sosem karmelowym:ju pi: super! pyyyycha, u mnie też dziś był

Ob. filet z pangi zapieczony w folii, kasza gryczana ile?, 100g brokuł, łyżeczka sosu sojowego, jogurt naturalny jak sos, mnóstwo przypraw(najwięcej pieprzu) trochę mało

D:kawałek suchonego melona,laska rabarbaru,truskaweczka, precelek jaki precelek ?
4km spaceru
P:homo waniliowy, truskaweczka,50g czereśni, łyżka musli, łyżka BF(przyznaje się ciełam)widać, że cięłaś, przez mc flurry?
4km spaceru
K: 100g szparagów, homo naturalny, łyżka linessy wiśniowej, łyżeczka płatków migdałowych, garść BF, bułka razowa duża?, 10g orzeszków w wasabi, 10g orzeszków w miodzie, 10g orzeszków w papryce, 10g Italian mix orzeszków z felixa, jabłko

Razem:2550
gratuluję większej ilości kcal, szkoda, że cięłaaaaś
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.