Nasze codzienne jadłospisy, część V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 15:12   #1
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129

Nasze codzienne jadłospisy, część V


Witam w V odsłonie wątku "Nasze codzienne jadłospisy".

Poprzednia odsłona osiągnęła magiczną liczbę 5000 postów i ze względów regulaminowych topic został zamknięty.

Link do części I: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
Link do części II: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
Link do części III: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
Link do części IV: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267

Autorką wątku była: Rambo

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę o umieszczanie oznaczeń przed jadłospisami:
R - Redukcja
U - Utrzymanie wagi
P – Przytycie

A tak ode mnie – staramy się pomagać w prawidłowym komponowaniu posiłków, udzielając rady, pomocy. Nowe Wizażanki, które często do nas dołączają, mają z tym problemy – wtedy staramy się temu zaradzić, jednakże niewielka orientacja w dietetyce nie jest usprawiedliwieniem na zamieszczanie głodówkowych jadłospisów. Dlatego prosiłabym o nie umieszczanie takowych, gdyż ten wątek jest również inspiracją dla niektórych dziewczyn, a nie byłoby dobrze, gdyby zaczęły się wzorować na kimś, kto wyniszcza swój organizm, stosując głodówki. To jest forum publiczne i musimy brać odpowiedzialność za swoje słowa.

Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".

Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone:Pozdrawiam serdecznie


---

MAŁY DOPISEK

Uwaga!


W związku z niedawnym zamieszaniem w sprawie podziału tego wątku (pomysł upadł) mam do Was prośbę: zaznaczajcie naprawdę wyraźnie, czy to U, P czy R. Literka może być kolorowa, pogrubiona, powiększona - o, tak R

Ułatwi to szukanie odpowiednich jadłospisów dziewczynom, które są zainteresowane np. tylko redukcją. Pozdrawiam

Edytowane przez Ludowa
Czas edycji: 2008-07-05 o 09:32
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:15   #2
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No to ja ponownie zamieszczam:

Kilka dni takich, co trochę mniej jem, bo muszę odpokutować niedawne ilośc muesli, po których przytyłam ^^'

1. Jajko na miękko, kromka chleba tostowego wielozbożowego, jabłko
2. 2 jabłka, garść granoli
3. Duszona pierś z indyka, 2/3 torebki ryżu, surówki: buraczki, marchewka z selerem itp., jabłko
4. 2 kromki chleba tostowego wielozbożowego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem (będzie)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:22   #3
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
No to ja ponownie zamieszczam:

1. Jajko na miękko, kromka chleba tostowego wielozbożowego, jabłko
2. 2 jabłka, garść granoli
3. Duszona pierś z indyka, 2/3 torebki ryżu, surówki: buraczki, marchewka z selerem itp., jabłko
4. 2 kromki chleba tostowego wielozbożowego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem (będzie)
Przeczytaj pierwszy post i edytuj swoją wypowiedź. Ja nie wiem, czy mam pisać czcionką 72, aby niektóre informacje zostały zauważone ?

Cytat:
Napisane przez Italiaanka
Ponawiam prośbę o umieszczanie oznaczeń przed jadłospisami:
R - Redukcja
U - Utrzymanie wagi
P – Przytycie
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:28   #4
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Redakszyn:

I SN: owsianka na wodzie z 3 lyzek platkow owsianych + 4 lyzki jogurtu naturalnego + lyzka rodzynek + lyzka nasion (jakis mix 5 nasion) + lyzeczka miodu i kawa

II SN: 2 kromki pieczywa pelnoziarnistego z serkiem bialym i pomidorem posypane ziarnami slonecznika + 5 pieczarek podsmazonych na masle :|

O: pol filizanki (po ugotowaniu) brazowego ryzu rozciapcianego z jajkiem i podsmazonego z cebulka na lyzeczce margaryny + pomidor

P: kromka pelnoziarnista z bialym serem i rzodkiewkami

K: wiesniak + 5 oliwek i pomidor


mam poczucie jakbym nieco przegiela z obfitoscia tego jadlospisu... ladnie prosze o ocene i wskazowki
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:28   #5
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U

1. kubek maślanki o smaku pieczonego jabłka + garść platkow nestle cookie crisps
2. duża bułka z masłem, ogórkiem, kawałkiem papryki i zółtym serem
3. 7days z nadzieniem truskawkowym + serek homo kokosowy 150g + kawa z mlekiem 2%
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:35   #6
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

moje U:

6:00. platki Bran flakes, banany suszone , mleko, jablko

10:00. jogurt o smaku miętowym

13:30 150 g piersi z kurczaka, warzywa na patelnię

14:00. 2 kromki chleba chrupkiego z lososiem wędzonym, jablko, marchewka

16:00 serek wiejski, pomidor,
grahamka z lososiem wędzonym

19:00. serek wiejski, pomidor, jakas wędlinka moze parówka

Zaczęlam jeśc wreszcie wiecej posilków bo co 2 h juz jestem glodna!! wyszlo ok.1600
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:05   #7
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Z okazji nowej odsłony wątku wrzucam moje wczorajsze U (wiem ze nie jest idealne )

śn - owsianka z jabłkiem, daktylami, siemię lnianym i wieśniakiem, kawa z mlekiem
II śn: 250 ml lodów śmietankowych z Grycana
obiad: miska rosołu z makaronem i 2 gotowanymi marchewkami, 3 kotleciki fetowo-brokułowe, pół torebki ryżu, wielki ogórek kiszony
podw: jogurt brzoskwiniowy z musli i poduszkowcami
kol: grahamka z pasztetem sojowym i dużą ilością pomidora, herbata zielona
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 16:20   #8
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No więc miało być więcej luzu prawda?! To się dzisiaj wyluzowałam

R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 4 łyżki płatków owsianych, garstka bran flaksów, łyżka otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light, 2 łyżki dżemu malinowego (26 kcal. w łyżce). Po śniadaniu oczywiście mocna kawa z odrobiną mleka.

12.00 II śniadanie: 2 kromki ciemnego chleba, 200g. serka wiejskiego z rzodkiewkami, pomidor. 1/3 słoika (słoik ma 350g.) masła orzechowego- bez wyrzutów sumienia

15.00 obiad: lekki, jeszcze te masło mnie trzymało : sałatka: pekińska, pomidor, 2 ugotowane białka, 2 grube plastry szynki wege. pokrojonej w kostkę, łyżka oliwy, łyżka prażonego słoncznika (muszę zrobić odwyk od słonecznika, bo w szafce zalegają mi pestki dyni i orzechy, a prawie ich nie jem )

przede mną:

18.00 podwieczorek: puszka tuńczyka (139g.), jakieś warzywko. Jak będę głodna to dodam jeszcze kromkę chleba razowego.

20.00 godzinka marszu interwałowego.

21.00 kolacja: 150g. homo naturalnego + warzywko.

__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:25   #9
AdelajdaG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 861
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

sniadanko: platki fitness z mlekiem
obiadek: salatka z kurczaka, kapusty,pomidora ogorka i jogurtu nat.
podwieczorek: 2 jabłuszka
kolacja: platki z mlekiem
na dzis koncze bo wychodze i wroce pozno :P
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 !!!

Dukan od 30.01.2012r.
I faza
II faza
AdelajdaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:42   #10
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
No to ja ponownie zamieszczam:

Kilka dni takich, co trochę mniej jem, bo muszę odpokutować niedawne ilośc muesli, po których przytyłam ^^'

1. Jajko na miękko, kromka chleba tostowego wielozbożowego, jabłko ok- ale zwiększ porcję- to za mało jak na śniadanie.
2. 2 jabłka, garść granoli a gdzie białko i warzywko jakieś?
3. Duszona pierś z indyka, 2/3 torebki ryżu, surówki: buraczki, marchewka z selerem itp., jabłko ślicznie
4. 2 kromki chleba tostowego wielozbożowego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem (będzie) ładnie [/quote] jeszcze za mało, ale widać poprawę Tak trzymaj.

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;7391187]Redakszyn:

I SN: owsianka na wodzie z 3 lyzek platkow owsianych + 4 lyzki jogurtu naturalnego + lyzka rodzynek + lyzka nasion (jakis mix 5 nasion) + lyzeczka miodu i kawa miód na R odpada, zamiast jogurtu daj serek homo

II SN: 2 kromki pieczywa pelnoziarnistego z serkiem bialym i pomidorem posypane ziarnami slonecznika + 5 pieczarek podsmazonych na masle :| ładnie, a masłem się nie martw, bo pewnie mało go było, poza tym jest zdrowe

O: pol filizanki (po ugotowaniu) brazowego ryzu rozciapcianego z jajkiem i podsmazonego z cebulka na lyzeczce margaryny + pomidor ok

P: kromka pelnoziarnista z bialym serem i rzodkiewkami ok

K: wiesniak + 5 oliwek i pomidor ok


mam poczucie jakbym nieco przegiela z obfitoscia tego jadlospisu... ladnie prosze o ocene i wskazowki
Ładnie

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
moje U:

6:00. platki Bran flakes, banany suszone , mleko, jablko białka mało

10:00. jogurt o smaku miętowym To U, więc może coś więcej....

13:30 150 g piersi z kurczaka, warzywa na patelnię To U, więc możesz dać jakieś węglowodany złożone

14:00. 2 kromki chleba chrupkiego z lososiem wędzonym, jablko, marchewka oki

16:00 serek wiejski, pomidor,
grahamka z lososiem wędzonym oki

19:00. serek wiejski, pomidor, jakas wędlinka moze parówka oki

Zaczęlam jeśc wreszcie wiecej posilków bo co 2 h juz jestem glodna!! wyszlo ok.1600
To i tak mało kalorii. Bardzo ładnie.

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
Z okazji nowej odsłony wątku wrzucam moje wczorajsze U (wiem ze nie jest idealne )

śn - owsianka z jabłkiem, daktylami, siemię lnianym i wieśniakiem, kawa z mlekiem ok
II śn: 250 ml lodów śmietankowych z Grycana mniam
obiad: miska rosołu z makaronem i 2 gotowanymi marchewkami, 3 kotleciki fetowo-brokułowe, pół torebki ryżu, wielki ogórek kiszony ładnie
podw: jogurt brzoskwiniowy z musli i poduszkowcami oki
kol: grahamka z pasztetem sojowym i dużą ilością pomidora, herbata zielona oki
Małe to U.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
No więc miało być więcej luzu prawda?! To się dzisiaj wyluzowałam

R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 4 łyżki płatków owsianych, garstka bran flaksów, łyżka otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light, 2 łyżki dżemu malinowego (26 kcal. w łyżce). Po śniadaniu oczywiście mocna kawa z odrobiną mleka. ślicznie.

12.00 II śniadanie: 2 kromki ciemnego chleba, 200g. serka wiejskiego z rzodkiewkami, pomidor. 1/3 słoika (słoik ma 350g.) masła orzechowego- bez wyrzutów sumienia Dobrze, że nie ma wyrzutów sumienia, ale skoro to R to chwalić nie będę, co nie zmienia faktu, że cieszę się, że zjadłaś i smakowało

15.00 obiad: lekki, jeszcze te masło mnie trzymało : sałatka: pekińska, pomidor, 2 ugotowane białka, 2 grube plastry szynki wege. pokrojonej w kostkę, łyżka oliwy, łyżka prażonego słoncznika (muszę zrobić odwyk od słonecznika, bo w szafce zalegają mi pestki dyni i orzechy, a prawie ich nie jem ) mało, ale wybaczymy bo rozumiemy, ze masłem się najadłaś.

przede mną:

18.00 podwieczorek: puszka tuńczyka (139g.), jakieś warzywko. Jak będę głodna to dodam jeszcze kromkę chleba razowego. Jak to R to daj więcej warzyw, a zrezygnuj z chlebka

20.00 godzinka marszu interwałowego.

21.00 kolacja: 150g. homo naturalnego + warzywko. oki

No ładnie

A teraz moje U, prosze o ocenę:
1) otrębianka- czyli 5 łyżek otrąb, z 3 łyżkami płatków owsianych, słonecznikiem, szklanką mleka, kanapka z razowca z dżemem truskawkowym niskosłodzonym.
2) kanpka z chlebem pełnoziarnistym, twarogiem chudym i pol zielonego ogorka, malutka miseczka budyniu
3) makoron pelnozisranisty (pól szklanki przed ugotowaniem), 50 gr serka homo naturalnego, 150 homo waniliowego, marchewka
4) banan i homo brzoskiwniowy
5) kolacja, która zaraz zrobię: serek homo naturalny (musze zjesc bo otworzylam duze wiadereczko ) z pomidorkiem i rzodkiewka
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:45   #11
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R

1S: 2 kromki chleba pełnozarnistego z tunczykiem(około połowa puszki) w sosie pomidorowym + plasterek sera zółtego

2S: kawa z mlekiem2% + 2 kromki wasy pełnoziernisej + 1 sztuka śledzia w oleju

O: filiżanka brązowego ryżu+ mały kubek jogobelli poziomkowej

P: opakowanie serka wiejsckiego + łyżeczka dżemu+ połowa banana

K: 2 kromki chleba pełnoziarnistego z tuńczykiem w sosie pomidorowym(około połoa puszki) + czarne oliwki

Edytowane przez Scarlet23
Czas edycji: 2008-04-29 o 18:49
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 16:59   #12
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
No więc miało być więcej luzu prawda?! To się dzisiaj wyluzowałam

R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 4 łyżki płatków owsianych, garstka bran flaksów, łyżka otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light, 2 łyżki dżemu malinowego (26 kcal. w łyżce). Po śniadaniu oczywiście mocna kawa z odrobiną mleka.

12.00 II śniadanie: 2 kromki ciemnego chleba, 200g. serka wiejskiego z rzodkiewkami, pomidor. 1/3 słoika (słoik ma 350g.) masła orzechowego- bez wyrzutów sumienia

15.00 obiad: lekki, jeszcze te masło mnie trzymało : sałatka: pekińska, pomidor, 2 ugotowane białka, 2 grube plastry szynki wege. pokrojonej w kostkę, łyżka oliwy, łyżka prażonego słoncznika (muszę zrobić odwyk od słonecznika, bo w szafce zalegają mi pestki dyni i orzechy, a prawie ich nie jem )

przede mną:

18.00 podwieczorek: puszka tuńczyka (139g.), jakieś warzywko. Jak będę głodna to dodam jeszcze kromkę chleba razowego.

20.00 godzinka marszu interwałowego.

21.00 kolacja: 150g. homo naturalnego + warzywko.

Jak zwykle ladnie Swiec dalej wzorem w tym watku
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:16   #13
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
U

1. kubek maślanki o smaku pieczonego jabłka + garść platkow nestle cookie crisps
2. duża bułka z masłem, ogórkiem, kawałkiem papryki i zółtym serem
3. 7days z nadzieniem truskawkowym + serek homo kokosowy 150g + kawa z mlekiem 2%
To ma byc U ? I to jest cały jadłospis...dobrze rozumiem?


Ech juz nastepny watek...ale zasuwacie
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:21   #14
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
To ma byc U ? I to jest cały jadłospis...dobrze rozumiem?
Baby, mnie już jadlospisy Carmel nie dziwią..dziwi mnie jednak to, że pomimo tylu upomnień o nie zamieszczanie ich ze wzgędów raczej wiadomych, dalej je tu zamieszcza
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:46   #15
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
No to ja ponownie zamieszczam:

Kilka dni takich, co trochę mniej jem, bo muszę odpokutować niedawne ilośc muesli, po których przytyłam ^^' znikające kilogramy - tak to się nazywa, nie ma powodów do ograniczeń, ale cóz- rób jak chcesz...

1. Jajko na miękko, kromka chleba tostowego wielozbożowego, jabłko ok, trochę mało, mógłby dojść wieśniak na chlebek lub jakaś szyneczka
2. 2 jabłka, garść granoli to nie posiłek, brak białka
3. Duszona pierś z indyka, 2/3 torebki ryżu, surówki: buraczki, marchewka z selerem itp., jabłko ok
4. 2 kromki chleba tostowego wielozbożowego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem (będzie) ok

no i jeszcze posiłek numer pięć czeka
[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;7391187]Redakszyn:

I SN: owsianka na wodzie z 3 lyzek platkow owsianych + 4 lyzki jogurtu naturalnego + lyzka rodzynek + lyzka nasion (jakis mix 5 nasion) + lyzeczka miodu i kawa małe sniadanko, brak białka. no i nieredukcyjnie: rodzynki, miód

II SN: 2 kromki pieczywa pelnoziarnistego z serkiem bialym i pomidorem posypane ziarnami slonecznika to był chleb ze słonecznikiem czy sama posypałaś? mam nadzieję, że nie było ich zbyt dużo, bo wtedy łączysz tłuszcze z węglami + 5 pieczarek podsmazonych na masle :| te pieczarki wiesz, że na redukcję

O: pol filizanki (po ugotowaniu) brazowego ryzu rozciapcianego z jajkiem i podsmazonego z cebulka na lyzeczce margaryny + pomidor najlepiej samo białko, generalnie mało tu białka.

P: kromka pelnoziarnista z bialym serem i rzodkiewkami ok, serek chudy rozumiem?

K: wiesniak + 5 oliwek i pomidor ok


mam poczucie jakbym nieco przegiela z obfitoscia tego jadlospisu... ladnie prosze o ocene i wskazowki [/quote]

nie przesadziłaś. ale masz mało urozmiacone źródła białka - jesteś wege?? jesz mało owoców, w pierwszej połowie dnia możesz wrzucić. poza tym - nnkt. Pamiętaj, żeby nie łączyć ich z węglami, tylko z białkiem. generalnie niedużo ich.

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
moje U:

6:00. platki Bran flakes, banany suszone , mleko, jablko

10:00. jogurt o smaku miętowym

13:30 150 g piersi z kurczaka, warzywa na patelnię

14:00. 2 kromki chleba chrupkiego z lososiem wędzonym, jablko, marchewka

16:00 serek wiejski, pomidor,
grahamka z lososiem wędzonym

19:00. serek wiejski, pomidor, jakas wędlinka moze parówka

Zaczęlam jeśc wreszcie wiecej posilków bo co 2 h juz jestem glodna!! wyszlo ok.1600
ale 1600 kcal na u to mało

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
No więc miało być więcej luzu prawda?! To się dzisiaj wyluzowałam

R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 4 łyżki płatków owsianych, garstka bran flaksów, łyżka otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light, 2 łyżki dżemu malinowego (26 kcal. w łyżce). Po śniadaniu oczywiście mocna kawa z odrobiną mleka.

12.00 II śniadanie: 2 kromki ciemnego chleba, 200g. serka wiejskiego z rzodkiewkami, pomidor. 1/3 słoika (słoik ma 350g.) masła orzechowego- bez wyrzutów sumienia to najważniejsze!

15.00 obiad: lekki, jeszcze te masło mnie trzymało : sałatka: pekińska, pomidor, 2 ugotowane białka, 2 grube plastry szynki wege. pokrojonej w kostkę, łyżka oliwy, łyżka prażonego słoncznika (muszę zrobić odwyk od słonecznika, bo w szafce zalegają mi pestki dyni i orzechy, a prawie ich nie jem )

przede mną:

18.00 podwieczorek: puszka tuńczyka (139g.), jakieś warzywko. Jak będę głodna to dodam jeszcze kromkę chleba razowego.

20.00 godzinka marszu interwałowego.

21.00 kolacja: 150g. homo naturalnego + warzywko.

ładnie, i widać, że humorek lepszy, prawda?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 17:52   #16
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Jak zwykle ladnie Swiec dalej wzorem w tym watku
Obiecuję
Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
nładnie, i widać, że humorek lepszy, prawda?
A i owszem, owszem
Paradoksalnie to mnie te masełko orzechowe tak dobrze nastroiło Tzn. to, że nie miałam po nim napadu, że nie zjadłam całego słoika i najważniejsze- nie wściekłam się na siebie
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:07   #17
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
U

1. kubek maślanki o smaku pieczonego jabłka + garść platkow nestle cookie crisps
2. duża bułka z masłem, ogórkiem, kawałkiem papryki i zółtym serem
3. 7days z nadzieniem truskawkowym + serek homo kokosowy 150g + kawa z mlekiem 2%
nie mam słów.



Cytat:
Napisane przez AdelajdaG Pokaż wiadomość
sniadanko: platki fitness z mlekiem płatki fitness pomimo swojej nazwy zawierają dużo cukrów i nie są polecane na redukcji A mleko ma mało białka - więc do przeróbki

gdzie drugie śniadanie?

obiadek: salatka z kurczaka, kapusty,pomidora ogorka i jogurtu nat. ładnie ale trochę za mało.

podwieczorek: 2 jabłuszka jabłko to nie posilek. Posiłek musi zawierać białko. Owoce jemy w pierwszej połowie dnia.

kolacja: platki z mlekiem brak białka, dużo węgli
na dzis koncze bo wychodze i wroce pozno :P
brak NNKT, brak białka, ogólnie za mało, kolacja powinna być czystobiałkowa, 1 - 3 godzin przed snem. Brak podwieczorku i drugiego śniadania do poprawki
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:24   #18
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

good morning.

U:

I jogurt naturalny 200g z musem truskawkowym i miksem musli, otrębów, branów itp. (duuużo), banan wkrojony

II bułka żytnia (ze 100g) z serkiem wiejskim 150 g, ogórkiem kiszonym, pomidorem, rzodkiewki, jabłko

III zupa pomidorowa zabielana z ryżem brązowym, ziemniaczki, buraczki na zimno, pieczeń jakaśtam w sosie koperkowym

deser: 3bit

IV jogobella bananowo - pomarańczowa z Musli & musli, które sama wrzuciłam, wafel ryżowy z masłem orzechowym

V 1 i pół bułeczki orkiszowej, z szynką drobiową i warzywami

teraz: jabłka jakieś, orzeszki

nie proszę o ocenę, bo wiem, co i jak i dobrze mi z tym :P (np. z brakiem białka na podwieczorek )
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:29   #19
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

wklejam tu jeszcze raz troszkę zmieniony

moje następne podejście lekka R.

1. 125g sera białego chudego, Danone Biszkoptowy, jabłko.

2. 125g sera białego chudego, 250g jogurtu jagodowego 0%

godzina wf. = siatkówka

3. szklanka [przed ugotowaniem] makaronu Pełne Ziarno (40 makaronów piór), puszka tuńczyka wsw., jabłko.

4. serek wiejski lekki + orzechy włoskie

trening. (bieganie, wzwyż)

5. twarożek domowy + kakao naturalne

około 1300 kcal.

proszę o komentarz

__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 18:33   #20
basiulkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
GG do basiulkaa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Iza śliczne U Ty masz kobito przemiane materii jak KUŃ .. zazdroszczę ale jadłospis smakowity... )
..... słuchajcie miałam genialny w-f dzisiaj
siedziało nas na sali 60 dziewczyn ... grało 16 i patrzyłyśmy jak grają -.- .... nc...
A u mnie dziś jadłospis taki sobie.. nie zabardzo...
Śn: (jak zwykle) cheeriosy na mleku
2śn: bułka (jakieś 70g) z szynką i sałatą
3śn: serek hommi
Obiad: barszcz ukraiński ze śmietanką i do tego schab w sosie koperkowym , ziemniaki surówka z kiszonej? i z oliwą i marchewką
Kolacja : 3 kromki białego chleba ( bo innego nie moge ... tak samo jak kawy > zabronione) z szynką ogórkami i pomidorem...
that's all....
monotonność mnie dobija moich jadłospisów.. ale cóż ... to macie klasyczny
przykład do szpital robi z ludźmi...

a może by tak jabłko?
basiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:35   #21
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez moniczkaaSnk Pokaż wiadomość
wklejam tu jeszcze raz troszkę zmieniony

moje następne podejście lekka R.

1. 125g sera białego chudego, Danone Biszkoptowy, jabłko.

2. 125g sera białego chudego, 250g jogurtu jagodowego 0%

godzina wf. = siatkówka

3. szklanka [przed ugotowaniem] makaronu Pełne Ziarno (40 makaronów piór), puszka tuńczyka wsw., jabłko.

4. serek wiejski lekki + orzechy włoskie

trening. (bieganie, wzwyż)

5. twarożek domowy + kakao naturalne

około 1300 kcal.

proszę o komentarz

moim zdaniem już lepiej, chociaż sama wiesz, ze 1300 kcal to DOLNA granica zawartości kalorycznej na redukcji, więc trudno tutaj mówić o 'lekkiej' R...
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:37   #22
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:
1. tosty z 2 kromek chleba razowego, 2 duze plasterki sera zoltego gouda, 2 duze plasterki szynki z piersi indyka, papryka, ketchup, filizanka kawy z mlekiem 0,5%, male jablko
2. drozdzowka z serem ( w szkole )
3. pizza domowej roboty ( uwielbiam ją) na grubym ciescie: ser zolty, szynka, papryka, cebulka, pieczarki, przyprawy itd.
4. pół grahamki posmarowanej chudym twarogiem z ogorkiem, pomidorem i rzodkiewka, jogurt 0% bez cukru truskawkowy ( dodalam do niego orzechy )
5. serek wiejski - 1 h przed snem
+ lód oscar w polewie czekoladowej gdzies tak o 16.00 był
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:41   #23
avacorgan
Raczkowanie
 
Avatar avacorgan
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R

1. 1 opak. jogurtu naturalnego 200g. mała kiść winogron, czerwona herbata
2. 2 pomidory
3. gotowane pierś z kurczaka i 1 szkl. duszonych buraczków, woda mineralne
4. 1 jogurt o obniżonej kaloryczności
5. sałatka: 1/4 sałaty, 1 pomidor, pól ogórka, 2 plastry żółtego sera, sos winegret, czerwona herbata
avacorgan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:41   #24
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
good morning.

U:

I jogurt naturalny 200g z musem truskawkowym i miksem musli, otrębów, branów itp. (duuużo), banan wkrojony

II bułka żytnia (ze 100g) z serkiem wiejskim 150 g, ogórkiem kiszonym, pomidorem, rzodkiewki, jabłko

III zupa pomidorowa zabielana z ryżem brązowym, ziemniaczki, buraczki na zimno, pieczeń jakaśtam w sosie koperkowym

deser: 3bit

IV jogobella bananowo - pomarańczowa z Musli & musli, które sama wrzuciłam, wafel ryżowy z masłem orzechowym

V 1 i pół bułeczki orkiszowej, z szynką drobiową i warzywami

teraz: jabłka jakieś, orzeszki

nie proszę o ocenę, bo wiem, co i jak i dobrze mi z tym :P (np. z brakiem białka na podwieczorek )
Cytat:
Napisane przez LaSeniorita Pokaż wiadomość
U:
1. tosty z 2 kromek chleba razowego, 2 duze plasterki sera zoltego gouda, 2 duze plasterki szynki z piersi indyka, papryka, ketchup, filizanka kawy z mlekiem 0,5%, male jablko
2. drozdzowka z serem ( w szkole )
3. pizza domowej roboty ( uwielbiam ją) na grubym ciescie: ser zolty, szynka, papryka, cebulka, pieczarki, przyprawy itd.
4. pół grahamki posmarowanej chudym twarogiem z ogorkiem, pomidorem i rzodkiewka, jogurt 0% bez cukru truskawkowy ( dodalam do niego orzechy )
5. serek wiejski - 1 h przed snem
+ lód oscar w polewie czekoladowej gdzies tak o 16.00 był

raaaanyy co ja Wam mówić będę
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:46   #25
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
good morning.

U:

I jogurt naturalny 200g z musem truskawkowym i miksem musli, otrębów, branów itp. (duuużo), banan wkrojony

II bułka żytnia (ze 100g) z serkiem wiejskim 150 g, ogórkiem kiszonym, pomidorem, rzodkiewki, jabłko

III zupa pomidorowa zabielana z ryżem brązowym, ziemniaczki, buraczki na zimno, pieczeń jakaśtam w sosie koperkowym

deser: 3bit no i teraz mam ochotę na 3 bita...a wlasnie zjadlam kolację...

IV jogobella bananowo - pomarańczowa z Musli & musli, które sama wrzuciłam, wafel ryżowy z masłem orzechowym muszę sobie kupic tą jogobellę, skusil mnie jej smak

V 1 i pół bułeczki orkiszowej, z szynką drobiową i warzywami

teraz: jabłka jakieś, orzeszki a duzo jesz tych orzeszków na wieczór ?

nie proszę o ocenę, bo wiem, co i jak i dobrze mi z tym :P (np. z brakiem białka na podwieczorek )
Cytat:
Napisane przez moniczkaaSnk Pokaż wiadomość
wklejam tu jeszcze raz troszkę zmieniony

moje następne podejście lekka R.

1. 125g sera białego chudego, Danone Biszkoptowy, jabłko.

2. 125g sera białego chudego, 250g jogurtu jagodowego 0%

godzina wf. = siatkówka

3. szklanka [przed ugotowaniem] makaronu Pełne Ziarno (40 makaronów piór), puszka tuńczyka wsw., jabłko.

4. serek wiejski lekki + orzechy włoskie

trening. (bieganie, wzwyż)

5. twarożek domowy + kakao naturalne

około 1300 kcal.

proszę o komentarz

Bardzo rygorystyczna ta redukcja, widzę że dbasz o dużą zawartość bialka. Mam pytanie czy mieszasz ten ser twarogowy z jogurtami czy jesz osobno?
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:50   #26
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez LaSeniorita Pokaż wiadomość
U:
1. tosty z 2 kromek chleba razowego, 2 duze plasterki sera zoltego gouda, 2 duze plasterki szynki z piersi indyka, papryka, ketchup, filizanka kawy z mlekiem 0,5%, male jablko
2. drozdzowka z serem ( w szkole )
3. pizza domowej roboty ( uwielbiam ją) na grubym ciescie: ser zolty, szynka, papryka, cebulka, pieczarki, przyprawy itd.
4. pół grahamki posmarowanej chudym twarogiem z ogorkiem, pomidorem i rzodkiewka, jogurt 0% bez cukru truskawkowy ( dodalam do niego orzechy )
5. serek wiejski - 1 h przed snem
+ lód oscar w polewie czekoladowej gdzies tak o 16.00 był
bardzo mi sie podoba ten jadlospis, widać że jest na luzie bo pizza, lody, drożdżówka zazdroszczę, bo mi jeszcze pozostaly w glowie te zasady redukcji..a chętnie bym skosztowala takiego jedzonka jak już jem to osobno, jednego dnia lody, innego pizza...
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:55   #27
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez avacorgan Pokaż wiadomość
R

1. 1 opak. jogurtu naturalnego 200g. mała kiść winogron, czerwona herbata brak białka, ogólnie zbyt mało.
2. 2 pomidory brak białka, same warzywa to nie posiłek
3. gotowane pierś z kurczaka i 1 szkl. duszonych buraczków, woda mineralne za mało, powinnaś dorzucić więcej warzyw, jakiś ryż brązowy np.
4. 1 jogurt o obniżonej kaloryczności brak białka, mało
5. sałatka: 1/4 sałaty, 1 pomidor, pól ogórka, 2 plastry żółtego sera, sos winegret, czerwona herbata ser na R odpada, brak białka, a kolacja powinna być czysto białkowa
j.w. brak białka, brak NNKT, o wiele za mało. Ryzykujesz spowolnieniem metabolizmu, przez co nie tylko nie schudniesz, ale szybciutko przytyjesz jak tylko zaczniesz jeść więcej.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:57   #28
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje P
Śn. 15g cheeriosów, 15g fitnessów, 15g musli, serek homogenizowany z owocami leśnymi, owoc kaki, duuże jabłko(same giganty mama kupuje) kromka chleba razowego

2Śn. grahamka, plasterek wędliny sojowej, twarożek <tyle ile się zmieściło na bułce>, ogórek kiszony i zielony

Ob. 90g makaronu pełnoziarnistegom, miseczka sałatki z tuńczykiem, miseczka zupy jarzynowej, fasolka szparagowa

Deser: kinder bueno white, 2 i 0,5 gałki lodów wiśniowo-jogurtowych

Podwieczorek:fantazja z owocami leśnymi, 100g truskawek

Kol: 2 duże kromki razowego chleba, serek wiejski z papryką, ogórek zielony, troszkę orzeszków w papryce


(kolacje musiałam wciskać na siłe ale trudno) 2250kcal
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:59   #29
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
a duzo jesz tych orzeszków na wieczór ?
to zależy, czasem aż za dużo a co ?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:12   #30
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P
Śn. 15g cheeriosów, 15g fitnessów, 15g musli, serek homogenizowany z owocami leśnymi, owoc kaki, duuże jabłko(same giganty mama kupuje) kromka chleba razowego - ładnie

2Śn. grahamka, plasterek wędliny sojowej, twarożek <tyle ile się zmieściło na bułce>, ogórek kiszony i zielony - też ładnie, ale mogłabyś dorzucić jakiś jogurt,serek

Ob. 90g makaronu pełnoziarnistegom, miseczka sałatki z tuńczykiem, miseczka zupy jarzynowej, fasolka szparagowa - ten makaron tak na sucho? poza tym ok.

Deser: kinder bueno white, 2 i 0,5 gałki lodów wiśniowo-jogurtowych - no i wreszcie porządny deser

Podwieczorek:fantazja z owocami leśnymi, 100g truskawek - mogłoby dojść trochę białka, np. serek homo do tych truskawek, ale i tak ładnie więc się już nie czepiam.

Kol: 2 duże kromki razowego chleba, serek wiejski z papryką, ogórek zielony, troszkę orzeszków w papryce - w porządku ^^


(kolacje musiałam wciskać na siłe ale trudno) 2250kcal
Generalnie, brawo! Gdybym ja wychodząc z ED miała takie jadłospisy to zapewne mój los potoczyłby się inaczej. Do prawdziwego P trochę brakuje, ale na razie rozumiem, że nie dasz rady wcisnąć więcej Mogłabyś dorzucić jakieś NNKT bo tylko te orzeszki w papryce cię trochę ratują, ale pewnie było ich mało! Pamiętaj, że tłuszcze są ważne i dzięki nim szybciej wróci Ci miesiączka! Jestem z Ciebie dumna!
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.